Sada je: pet mar 29, 2024 12:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: A sada malo o meni!
PostPostano: pon dec 16, 2013 2:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 31, 2012 1:28 am
Postovi: 29
Malo sam se ohrabrio, pa cu pokusati da vas priblizim malo kako sve to izgleda iz mog ugla... :)

Ja sam jos donekle mlad, 23 godine, ali sebe smatram starijim(zrelijim) sto se tice razmisljanja.
Odrastao sam bez Oca(mozda je to razlog sto smatram sebe zrelijim), tj on nas je napustio kad je meni bilo 5-6 godina, ali je posle 3-4 godine uspostavio kontakt iz druge drzave i dan danas ga odrzavamo, kolko-tolko...
Imam starijeg brata, 5 godina razlika, na njega sam se ugledao citavo detinjstvo, osnovna skola, srednja... on je bio na neki nacin moj mentor sto se tice ponasanja, devojaka... ali sada dolazi cudna stvar, retko kad sam mu trazio da me savetuje sta kako, retko kad smo popricali do dan danas o nekom problemu, tj da mu se ja pozalim ili tako nesto(samo sam mu jednom rekao dok sam bio klinac, da me je jedan stariji deckic udario, i sutradan sam zatekao u naselju mog brata i njegovo drustvo kako tom deckicu bacaju patiku u krug, a on pokusava da uzme, i to je bio poslednji put da sam mu tako nesto rekao). Mogu reci da mu se nikad nisam otvorio na bratski nacin? Ali kupio sam sve od njega, sto je mislim i normalno kad neko ima starijeg brata, poceo sam da se oblacim slicno kao i on, slusam muziku slicno kao i on, i tako te stvari...
Ja sam do pre 2 godine bio, slobodno cu reci, duduk za zivot, a i normalno je, pubertet, devojcice, alkohol, drustvo... Onda sledi u jednom periodu neki shift, promena...
Priznacu, mozda je weed(trava) u tome doprinela... mislim ja sam nju probao prvi put odavno, 1 godina srednje, i posle toga 2-3 godine nista, ali onda krecem malo aktivnije, drustvo se zna, uvek isto, nekad dodje neki novi na par bleja i tako u krug... tu sledi promena. -.-

E sada, odma da postavim pitanje, koje postavljam sebi vec dugi period...
Da li je trava "kriva" za tu promenu? Da li sam se zbog nje promenio? nisam vise isti Djole kao pre...
Ali jedno znam sigurno, ona me je promenila da budem bolja osoba! Znam to i osecam to!
I svesno sam izabrao da tim putem idem... ali dosta o "njoj"!
odma da se zna, ne koristim svaki dan, 1-2 nedeljno, sam! (verujem da tako meni najvise prija).

Promena se desila u mojoj da nazovem drugoj ozbiljnoj vezi... Emotivac sam, pa volim da traje, da se vezem... :mrgreen:
Poceo sam vise da razmisljam o trenutku sada i ovde, osecam kada neko oseca neku negativu prema nekome ko je blizu, osetim to iz reci...
Djole od pre je sve radio za drustvo, tj hranio sam se samovaznoscu, bilo mi je bitno, ali bas bitno sta drugi misle o meni, tj hteo sam svima da budem cool, lud na pozitivan nacin... Svasta sam radio, ali to cu zadrzati za sebe :) , samo da bi bilo smeha i pozitive u drustvu, ali tom pozitivom sam hteo sebe da nahranim, svoju samovaznost!
Dovoljno da vam bude jasno kako sam se ponasao jeste da, kad god bio nekog novog upoznao, neku novu osobu, a pritom smo se vidjali u bliskoj proslosti, ali nismo pricali, i kad bi uspostavili kontakt i poceli da pricamo, svako bi rekao od njih, barem 90%, "brate ja sam mislio da si ti bas isfoliran, tako izgledas!" i priznajem, tj verujem da sam tako izgledao, uvek lepo sredjen, flert na sve strane(iako sam voleo u vezi, bilo je srvljanja sa strane iz prostog razloga, ego je jos hteo! samo kombine i kombine!).
Ali doslo je vreme promene, shvatio sam da, ima previse ljudi, i ne mogu u svakim ocima biti onakav kakav oni zamisljaju, zatvorio sam se za drustvo, otvorio sam se za sebe! Ovde na ovom forumu sam svasta "naucio", kazem tako jer sam to osecao pre nego sto sam neke stvari procitao. Sve to me je nateralo da se duboko zamislim i razmislim o svemu!
Ne gledam na ovaj svet vise isto, eh taj materijalni svet, koliko lep toliko i los(zbog raznih tipova ljudi), pomirio sam se sa tim da ja tu nista ne mogu da promenim, prihvatio sam da do kraja zivota radim i tako zaradjujem za zivot, napustio sam fax ove godine, kad sam polozio najtezi ispit na faxu, i onda sam dopustio da me posle 5 dana iznervira druga profesorka i oterao sve u dodjavola, okrenuo ledja i pravac kuci!
Sve sam to prihvatio ali sa radoscu, barem cu sada imati vremena za sebe, da sebe usavrsujem, a ne da me teraju da ucim kojekakve gluposti!
Ovde bi zavrsio ovo probijanje leda sa postom :), siguran sam i znam da ce biti bolji drugi post...
E da jos nesto veoma vazno, neki moj stav!
Ja ne zelim porodicu da imam! Ja ne zelim dete da stvorim u ovom svetu! Ne zelim! Imam ljubav koju osecam prema svima, dovoljno reci prema majci Zemlji, prirodi! Ne zelim da stvorim zivot da bi ga drugi unistili!!! :) Eto, malo sam se otvorio, bice bolje drugi put!
Uzecu recenicu od clana pod imenom Galaksija, izvini, ali ne znam ti ime! :) i recicu,
Nastavice se! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz