Sada je: čet mar 28, 2024 12:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 18, 2016 9:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
U principu u pravu si. Samo ne vidiš izvesne zamke u toj filozofiji.

Citat:
daje malo svoje energije Bogu.

Bog kome treba bilo čija energija nije Bog. Zar Bog nije Izvor Života? Vrlo oprezno sa ovim.


Zadnja izmjena: Rajko; sri jan 18, 2023 8:44 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 18, 2016 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ovo što sam napisala nisu samo zgodno sročene rečenice. Satanisti rade neke obrede da bi dobili neku moć i da bi ispunili neke ciljeve. Oni rade nešto u mikrokozmosu da bi nešto dobili u makrokozmosu. Oni daju svoju energiju nečemu što ja vidim kao zlo.
Židovi su se morali ustati , zaklati janje, pripremiti ga, ispeći, davali su energiju. Također neka magija. Priznavali su neku višu silu od sebe, i željeli pomoć od te više sile. Da bi ostvarili neke svoje ciljeve.
Kako se razvija ova ideja? Današnji čovjek također radi magiju,ide na misu, moli se, daje svoju energiju i očekuje ostvarenje nekih svojih ciljeva. Razlika je u ciljevima. Židov je želio pobjedu u nekom ratu, odnosno dovoljno energije da bi pobijedio. I današnji čovjek želi dovoljno energije. Što nam oduzima energiju? Pogrešan emocionalni sustav, loše emocije, strahovi, brige.
Dakle, već sama svijest o tome da moramo dati energiju da bi dobili energiju, ili moramo dati nešto od sebe da bi dobili Božju pomoć i snagu, već nam pomaže da se ispravno postavimo, dovodimo u red svoj emocionalni sustav.
Jer, suvremeni svijet ili svijet kapitalizma je svijet : daj, daj, daj. Svijet duhovnosti ima drugačiju logiku: dajem, i primam natrag obilato, i imam vremena, cijelu vječnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 18, 2016 12:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Energija nam svakako treba, a zašto ćemo je koristiti, za dobre stvari ako smo dobri ljudi, i obrnuto. Problem je što mnogi dobri ljudi nemaju energiju i gube energiju na samosažaljenje, zavist, bijes, ogovaranje, oholost, jer nisu u početku dobro postavljeni. Postavljaju se tako da moraju stalno primati bez žrtve i davanja, a to je onda ravno grijehu.

Primjer, čovjek može biti dobar, ali se samosažaljeva. Lazarev kaže da su to uninije. Čovjek ima dobre namjere, ali nema snage, energije. A Zašto?. Zato jer nema zaista vjere u Boga, ne vjeruje da Bog pomaže, da molitva pomaže itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 18, 2016 4:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Opet kažem, u principu u pravu si potpuno. Ipak, mene je život naučio oprezu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 18, 2016 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Rajko je napisao/la:
U principu u pravu si. Samo ne vidiš izvesne zamke u toj filozofiji.

Citat:
daje malo svoje energije Bogu.

Bog kome treba bilo čija energija nije Bog. Zar Bog nije Izvor Života? Vrlo oprezno sa ovim.

Citat:
Zar ne govore svi duhovni sistemi da je čovjek sretniji kad daje nego kad uzima?

Ne vidiš ovde vuka u jagnječoj koži. Ja da bih dao, prvo moram nekome da uzmem. Uzmimo na primer energiju, ja hoću da je dajem, da budem dobar i pobožan. Ali ja ne proizvodim energiju, ja je uzimam od okoline i pre svega je trošim. Da bih je dao, ja moram onda VIŠE da uzimam.

Na kraju je najbolje ne težiti krajnostima, već zlatnoj sredini. Nismo mi ljudi ti kojima je dato da budu potpuno dobri.
Rajko je napisao/la:
Opet kažem, u principu u pravu si potpuno. Ipak, mene je život naučio oprezu.
:thumbup:
:roll:
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri okt 19, 2016 8:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Koja je razlika? Rimljani su tisuće i tisuće razapeli, ... što je različito u Isusovom raspeću? Ove tisuće i tisuće su bile uhvaćeni i okrutno ubijeni. Isus je na to pristao dobrovoljno, dragovoljna žrtva.
Kad idemo na posao, žrtvujemo se, ali to je prisilna žrtva. Moramo raditi da bi živjeli. Kad idemo na misu dragovoljno se žrtvujemo, kad se molimo u svoja četiri zida također. To je razlika.
Ako imamo druge motive odlaska na misu, kao na primjer narodni običaj ili da me ljudi vide, već smo dobili svoju plaću.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet okt 20, 2016 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Uzet ću primjere iz života, jer teško je apstraktno govoriti o ovome što želim reći.
Prvi primjer, osoba želi ubiti sebe ili drugog, to je najteži primjer osobe koja je izgubila smisao i teži vlastitoj antievoluciji. Dakle, bilo kakvo podsjećanje da je ubojstvo grijeh ili da postoji rješenje samo ga treba naći je dobro za tu osobu. Nebitno je da li će osoba tražiti rješenje istraživajući vanzemaljce ili Boga, ili će saditi cvijeće, ili će planinariti. Bitno je da ne ubije. I nama se čine rješenja te osobe kao mizerna, ali već samim tim što osoba nije nikog ubila ta osoba je na putu evolucije iako mi to ne vidimo.
Drugi primjer, osoba je stara i nemoćna, ne želi više ići niti na zahod ili se okupati. Želi čarobnu tabletu za sve. Osoba nema nikakvih interesovanja i praktički više ne živi. Bilo kakvo interesovanje je dobro za nju, makar praćenje sapunica.
Treći primjer, osoba je ovisnik. Ponovno nema nikakvih interesovanja, osim da ima dovoljno droga, alkohola ili supstanci o kojima je ovisan.
Četvrti primjer, osoba je mlađa, do tridesetih, zamišlja svoj savršen život, kućicu u cvijeću, savršenu obitelj i posao. Starije osobe jasno vide tu iluziju i znaju da to nikad nije savršena kućica u cvijeću, uvijek je pred kućicom neka bara.

Dakle, traženje rješenja i traženje smisla je ono što nas čini živim.
Primjer, sadiš vrt i nemaš baš neku materijalnu korist od tog vrta, ali uspiješ da ti nešto izraste i sretan si. Ne zbog novca, nego zato što si svladao određen posao.

Viši smisao koji možemo pronaći dok rješavamo ove probleme je Vjera. Dakle, i onaj koji je star, i ovisnik, i neoženjen, i koji ima malu djecu, može pronaći smisao u vjeri. Daješ malo energije ili žrtve kroz misu, molitvu, post dobivaš puno energije, ili božje snage i milosti, i onda možeš rješavati svoje probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet okt 20, 2016 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
pepeljuga je napisao/la:
Koja je razlika? Rimljani su tisuće i tisuće razapeli, ... što je različito u Isusovom raspeću? Ove tisuće i tisuće su bile uhvaćeni i okrutno ubijeni. Isus je na to pristao dobrovoljno, dragovoljna žrtva.
Kad idemo na posao, žrtvujemo se, ali to je prisilna žrtva. Moramo raditi da bi živjeli. Kad idemo na misu dragovoljno se žrtvujemo, kad se molimo u svoja četiri zida također. To je razlika.
Ako imamo druge motive odlaska na misu, kao na primjer narodni običaj ili da me ljudi vide, već smo dobili svoju plaću.


Neki tvrde da je isus imao etersko, prividno telo.

Interpolacije su trebale da posluže kao argument u borbi protiv raznih hereza, od kojih je bila veoma utjecajna hereza doketista . Oni su tvrdili da je Isus Krist imao samo prividno tijelo ili možda neko etersko tijelo. Stoga cijela priča o Isusovim patnjama nema realni smisao, jer bi prema tome, Isusova patnja bila samo prividna. 32 Isto tako bila bi prividna i njegova smrt.

http://old.kontra-punkt.info/index.php? ... pageid=119

1. Jeres koja se pojavila u 2. polovini 3. veka u Persiji, a ime je dobila po svom predvodniku, Manesu. Poreklom je bio Vavilonjanin i svestrano obrazovan. Njegovo učenje u početku nije imalo nikakve veze sa hrišćanstvom, i uglavnom se svodilo na pokušaj obnavljaša Zoroastrinog dualizma. Kasnije je u njega uneo i neke hrišćanske elemente, tvrdeći da je Isus sa sunca sišao na zemlju, da je primio prividno telo i da je prividno stradao
https://svetosavlje.org/tumacenja-posla ... ?pismo=lat


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet okt 20, 2016 9:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
I kad bi cijela Biblija bila izmišljena od prvog do zadnjeg slova opet bi mislila da nas upućuje, usmjerava kako da živimo.
Čovjek je neuravnotežen, odnosno potrebna mu je magija. Potreban mu je Bog kojemu će davati malo energije, a onda će dobivati natrag, u izobilju će dobivati. Dobit će energiju ili božju snagu i pomoć. Pomoću velike energije moći će riješiti svaki svoj problem.
Čovjek mora biti spreman da se daje i ponizan da bi se njegove emocije ustabilile, odnosno da se uravnoteži.
Primjer, ovisnik o teškim drogama moli se, daje malo svoje energije i dobiva natrag veliku energiju koja mu je i potrebna da se riješi ovisnosti. To je ideja o kojoj govorim.
To je ideja o vjeri.
Ako promatramo Isusa koji je izmišljen ili nije, on je davao svoju energiju, žrtvovao se i to je dalo velike rezultate koje on nije odmah vidio. To je uputa za nas da nećemo uvijek odmah vidjeti rezultate, ali će rezultata biti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 25, 2016 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Možemo reći da imamo problema. Problem svakog pojedinca je nastao jer se ponašao na određeni način, mislio, govorio, djelovao. Svako od nas na određeni način misli, govori, djeluje, jer ima određena iskustva u prošlosti. Prema tome, svaka naša misao je uvjetovana prošlosti koju smo proživjeli. Onda smo čitali, razmišljali, ali u osobnom životu vrlo teško i mukotrpno se pomičemo. Zato što smo ostali na mudrovanju, a nismo djelovali u skladu s naučenim. Tako je i Isus rekao: Teško vama ako vaša mudrost ne bude veća od mudrosti farizeja i književnika.
Ideja je slijedeća... Ako se ponašamo jednako kao kad smo izazvali probleme onda će naši problemi ostati jednaki. Ne može isto ponašanje koje je izazvalo problem također i riješiti problem. Dakle, svaki dan promijeniti nešto u svojim riječima ili djelovanjima. Ne raditi onako kako radimo uobičajeno nego malo drukčije ili ne reći ono što bismo inače rekli u nekoj prilici. Gurđijev je to bukvalno rekao: stavite desnu cipelu na lijevu nogu. Naravno, nije mislio na cipele.

To je holistički pristup problemu. Znači najmanja kap lijeka ozdravlja najstrašniju bolest. Najmanja naša promijenjena rečenica ozdravlja veliki problem ili najmanje djelovanje ima veliku moć.
Povremeno, svakih nekoliko sati ili još rjeđe uradite ili recite nešto što inače ne bi. Nemojte pretjerivati jer može vam se učiniti da gubite identitet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto okt 25, 2016 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pepeljuga je napisao/la:
Možemo reći da imamo problema. Problem svakog pojedinca je nastao jer se ponašao na određeni način, mislio, govorio, djelovao. Svako od nas na određeni način misli, govori, djeluje, jer ima određena iskustva u prošlosti. Prema tome, svaka naša misao je uvjetovana prošlosti koju smo proživjeli. Onda smo čitali, razmišljali, ali u osobnom životu vrlo teško i mukotrpno se pomičemo. Zato što smo ostali na mudrovanju, a nismo djelovali u skladu s naučenim. Tako je i Isus rekao: Teško vama ako vaša mudrost ne bude veća od mudrosti farizeja i književnika.
Ideja je slijedeća... Ako se ponašamo jednako kao kad smo izazvali probleme onda će naši problemi ostati jednaki. Ne može isto ponašanje koje je izazvalo problem također i riješiti problem. Dakle, svaki dan promijeniti nešto u svojim riječima ili djelovanjima. Ne raditi onako kako radimo uobičajeno nego malo drukčije ili ne reći ono što bismo inače rekli u nekoj prilici. Gurđijev je to bukvalno rekao: stavite desnu cipelu na lijevu nogu. Naravno, nije mislio na cipele.

To je holistički pristup problemu. Znači najmanja kap lijeka ozdravlja najstrašniju bolest. Najmanja naša promijenjena rečenica ozdravlja veliki problem ili najmanje djelovanje ima veliku moć.
Povremeno, svakih nekoliko sati ili još rjeđe uradite ili recite nešto što inače ne bi. Nemojte pretjerivati jer može vam se učiniti da gubite identitet.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned okt 30, 2016 9:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"Tražite najprije kraljevstvo nebesko, a sve ostalo će vam se nadodati." A što ako je Isus doista mislio doslovno ovo što je rekao? Židovi su svaki dan Bogu za žrtvu klali jedno janje za dobrobit naroda i to naš materijalistički um može shvatiti. Danas smo pozvani da svaki dan prinosimo Bogu beskrvnu žrtvu kroz post, molitvu ili misu. Upravo je to mislio Isus, svakog dana dajte Bogu hvalu i slavu, prinesite beskrvnu žrtvu, klanjajte se, a sve ostalo će vam se nadodati. Nadodat će se nama, ili našoj obitelji, ili našem gradu ili cijelom čovječanstvu. Ne treba sumnjati u Božju pravednost. Bog zna što je najbolje za nas.
A zašto slaviti Boga, žrtvovati sebe i hvaliti Boga? Zar to raditi za nekog griješnog čovjeka, razne Hitlere, Staljine, Napoleone i Cezare ili za Boga u kome su svi ljudi i sva priroda.
Dakle, podižite svoje vibracije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon okt 31, 2016 2:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"Pravi savjet na ovom nivou ne postoji. Ako niste navikli da se izborite za sebe ili svjesnost nećete ovo moći. Ako niste navikli da se pustite podsvjesnom, spontanom toku procesa i svijesti nećete ovo moći. Koju god stranu ili ideju učenja – puta predaje ili puta volje i svjesnosti – da izaberete druga strana će ostati nedovršena. To je zamka za one koji bi jasno sebe definirali identificirajući se jednom stranom a čija potrebe definiranja dolazi iz neosviještene podsvijesti, straha, nemoći, nedostatka prepuštanja, nedostatka prihvaćanja, itd."
Ne mogu reći da sam sve razumjela u ovom tekstu. Ovo gore jesam. Tekst

https://bhaeravakaala.com/2016/10/31/un ... -gospodar/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon okt 31, 2016 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Svjesnost i volja:- učinit ću ovo ili ono, promijenit ću ovo ili ono, imam hrabrost, uradit ću nešto jer moram, jer je ispravno iako teško itd.
Podsvjesno: pomolit ću se, vjerovat ću, izići će na dobro, jer sve je u fraktalima, mala molitva ili fraktal mijenja veliki svemir, prepustiti ću se.
"Pravi savjet na ovom nivou ne postoji. Ako niste navikli da se izborite za sebe ili svjesnost nećete ovo moći. Ako niste navikli da se pustite podsvjesnom, spontanom toku procesa i svijesti nećete ovo moći. Koju god stranu ili ideju učenja – puta predaje ili puta volje i svjesnosti – da izaberete druga strana će ostati nedovršena. To je zamka za one koji bi jasno sebe definirali identificirajući se jednom stranom a čija potrebe definiranja dolazi iz neosviještene podsvijesti, straha, nemoći, nedostatka prepuštanja, nedostatka prihvaćanja, itd."
https://bhaeravakaala.com/2016/10/31/un ... -gospodar/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet nov 18, 2016 8:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus: Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: `Premjesti se odavde onamo!`, premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće.

Imamo tolike fiks ideje i fiks želje koje nas čine da se osjećamo vrlo nemoćna i nebitna bića. I neprestano objašnjavamo naše fiks ideje i zašto bi bilo dobro ovo ili ono i osjećamo se vrlo nemoćno, jer ostvarenje čini se sve dalje i dalje i sve više nemogućno.

Frodo iz Gospodara prstenova je imao fiks ideju: pobjeda dobra nad zlom i pobjeda nad Mordorom koji je bio simbol zla. Frodo je malo, nemoćno biće poput nas koje ima velike zamisli i ispravne, ali je ostvarenje tih zamisli vrlo nemogućno sa stajališta malog bića. Onda je netko rekao da odnese prsten u Mordor i uništi ga u paklenoj jami i pobjediti će Frodova fiks ideja, pobjedit će dobro.

Isus je to nešto zvao vjera, a Frodo magija, ali radi se o istom.

Dakle, imamo fiks ideju ili fiks želju koja mora biti u skladu s Božjom pravdom, kao Frodova fiks ideja o pobjedi dobra nad zlom i zatim moramo odnijeti prsten u paklenu jamu. Kad učinim ovo ili ono u mikrokozmosu dogodit će se ovo ili ono u makrokozmosu. I na neki način se odvojim od svoje fiks ideje ili fiks želje i sve prepustim vjeri u to da je potrebno samo da uništim prsten.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet nov 18, 2016 9:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Odmalena me uče krunici, litanijama. Čemu služe beskrajna ponavljanja? morala sam se pitati.

Kad kuhate ručak, obavljate jutarnju higijenu, obavljate bilo kakav posao....Kad želite skuhati ručak morate sjeckati povrće, meso, obaviti neke radnje da bi dobili rezultat. Tako je i s molitvom, ponavljaš neke radnje i dobiješ rezultat. Rezultat koji možemo prozvati MIR.

Teško je objasniti rezultate molitve. Konkretan primjer, molitvene zajednice u kojima se osobe riješe ovisnosti o drogama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet nov 18, 2016 12:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Mislim na nešto poput bubnja, na ritam tam tam tam tam tam i onda hop. Nešto se dogodi ako je čovjek uporan, vjeruje i zna. I naravno, želi dobro. Ne mogu podnijeti da najzločestiji ljudi dugo uspijevaju u zlu kao da su oni koji nastoje u dobru zaboravili svoju moć i prepustili se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto nov 29, 2016 3:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ne razumijem meditaciju niti druge religije.Razumijem kršćanskog Boga, krunice, mise, molitve, litanije. Kod svakodnevne molitve važna je odluka o svakodnevnoj molitvi. Ljudi koji neredovito mole ipak povremeno osjete određenu emociju koju bismo mogli opisati kao ljubav prema Bogu. Pošto slijedećeg puta takve emocije nema ljudi su razočarani, a zapravo nikada nije bilo njihove čvrste odluke o svakodnevnoj molitvi.
Kad je čovjek redovit u molitvi pojavljuje se emocija radosti ili mira, ili čvrstoće, ili ispunjenosti, ili sigurna luka. Radi ove emocije čovjek se počinje mijenjati, preispitivati, vagati. Rekli bi da molitva i određena emocija izazvana molitvom utječu na čovjekov život i na njegovu osobnost, i psihu.
Može život biti težak i nepravedan. Zapravo ne poričemo da je upravo takav i vidimo jasno i bolje od drugih ljudi sve probleme. Ali možemo se odvojiti od tih problema. Kao da se u dolini vodi bitka, a mi stojimo na brdašcu i vidimo točno kako se bitka odvija. I smišljamo način kako ćemo uskočiti i izvojevati pobjedu, a onda nam neće nedostajati ni hrabrosti, ni odlučnosti.
Jer naše sitne pobjede mijenjaju veliki svemir, jer je sitna pobjeda preslika velikog svemira.
I kad se molimo stvaramo trenutak savršenog unutrašnjeg svijeta koji je preslika velikog svemira. Odnosno i veliki svemir postaje savršen na trenutak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto dec 06, 2016 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Pročitala sam da je oholost najveći grijeh. Rekao Lazarev. U tom slučaju poniznost, ili vjera ili prepuštanje u ruke Božje bila bi najveća vrlina. Kad se molite ubrzo vam se upali "logika", a govori vam:-kad treniraš, onda stječeš kondiciju i mršaviš, -kad radiš, imaš urađen posao,-kad gledaš tv, zabaviš se- a kad moliš, što imaš od toga?
Stvaraš savršenu Rubikovu kocku u svom mikrokozmosu, a onda je takva savršena kocka i u velikom kozmosu. Stvaraš savršen unutarnji svijet koji se preslikava na veliki vanjski svijet. I u vanjskom svijetu sve bijele boje su savršeno složene, i crvene , i zelene...
Za molitvu potrebna je poniznost, a poniznost slama ego ili oholost.Ego ili oholost izaziva u čovjeku strahove, brige, bahatost, očaj. Potpuno smo bespomoćni, prepušteni zlu. Rekao je Isus: potrebno je obraćenje. Ali nema obraćenja bez poniznosti. I tako, pozvani smo da svakodnevno molimo, odnosno da treniramo poniznost.
Jer molitva je naša veza s Bogom, a pošto smo stvoreni na sliku i priliku Božju ništa nam ne može dati stvarnu radost osim Boga. A Boga nam ne mogu uzeti čak ni u konc logoru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto dec 06, 2016 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Prelep tekst. Izraz istinske religioznosti. :love3:
Iako se ne slažem sa svim tvojim stavovima Pepeljugo, ovaj put si ubola u metu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz