Sada je: čet mar 28, 2024 4:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jul 27, 2016 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
edit


Zadnja izmjena: Rajko; sri jan 18, 2023 8:47 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jul 27, 2016 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Misaoni proces je produkt glavnog dijela mozga . Dakle, većina naših misli ne moraju biti istinite samo su projekcija uma kojeg posjedujemo. Instinkti ili reptilski dio mozga je zadužen za napad ili obranu, uključuje se kod opasnosti i puno je brži od misaonog mozga. Razmišljanje je povezano s govorom. Kad govoriš onda si van stvarnosti jer si obuzet sa puno nebitnih detalja, euforičan, teatralan, razmišljaš kakav ćeš dojam ostaviti na sugovornika, pokušavaš biti duhovit itd. Sve to te udaljava od stvarne teme o kojoj pričaš, a to znači da
nisi realan.
Kad uzmeš pauzu, kad se povučeš makar na sat vremena, možeš promatrati sebe i druge i određeni problem i postaješ realniji.
I Isus se povukao u pustinju i samoću na 40 dana. I Buda. I Muhamed?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jul 27, 2016 7:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Čovjek je intelekt, emocija i nagon i još ponešto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jul 28, 2016 4:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
- Energija treba biti u službi ljubavi. Kaže Lazarev.
- Slažem se. Međutim, Lazarev kaže i da je potrebno nekoga prekoriti, nekoga utješiti ili ohrabriti. Možemo imati najbolje namjere i ljubav na misli samo kakav će biti rezultat. Primjer, iz ljubavi koriš dijete, ali govorim kako to učiniti s pravom mjerom da bi rezultat bio poželjan. Jer ako to ne uspiješ dijete će povjerovati nekom drugom a ne tebi, a taj uopće nema namjeru iz ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned aug 07, 2016 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Razmišljam kako smo u Bibliji navođeni da se klanjamo i obožavamo Boga. Želim reći da se tu ne radi o obožavanju Boga kao starca sa sijedom bradom. Radi se o obožavanju Boga kao Božjih načela.
Primjer. Medicinska sestra se skrbi o djetetu, bolesniku, starcu... Naravno da je za svoj posao plaćena. Ona svoj posao može raditi pravedno, ispravno, po božjim načelima, a može ga raditi i nepravilno i biti nepravedna, čak zlostavljati bolesnika. Bit će jednako plaćena, osim ako je netko uhvati dok radi nepravilno.
Tako svaki posao: političara, policajca, pravnika, liječnika, učitelja, majstora možemo raditi na dva načina, po božjim načelima ili bez božjih načela. I tu smo pozvani na obožavanje božjih načela ili pravednosti.
Drugi primjer. Ideš na misu, u crkvu. Ako odeš na svadbu želiš se družiti, zabaviti. Ako odeš na more, također. U vrijeme mise možeš se družiti sa svojom djecom, prijateljicom, mužem. Možeš učiniti neki koristan posao. Ipak, odlučiš se za misu, jer želiš Boga ispred svih ovih stvari i ljudi u svom životu. Želiš živjeti po božjoj pravdi i ne zaboraviti na nju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 08, 2016 2:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus: "Tko god dođe k meni, a više voli svog oca, svoju majku, svoju ženu, svoju djecu, svoju braću i sestre, pa čak i svoj vlastiti život, ne može biti moj učenik. Tko god ne nosi svoga križa i ne ide za mnom, ne može biti moj učenik."
Kao u filmu "Točno u podne"... Koliko god se činilo patetično... Šerif je sam samcat čekao šestoricu, bio je spreman umrijeti, samo zato što je to bilo ispravno. I to je duhovnost, duhovan čovjek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub aug 13, 2016 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Nešto sam napisala prije petnaest godina, i sad vidim istinu toga što sam napisala. Ljudi su toliko zaokupljeni potragom za srećom, žele uhvatiti Boga za bradu, žele mir u srcu i rješenje svih svojih problema.
Prvi moment je optužiti druge za svoje probleme: roditelje, sistem, državu, zlu sudbinu.
Međutim, pravo je pitanje što individua, pojedinac može učiniti? Pojedinac se u prvom redu mora pobrinuti za sebe. Dakle, kao u samostanu. Čovjek mora imati red disicipline, red obaveza i posla, red šutnje, slušanja i kontemplacije, red razgovora, red druženja i zabave, red molitve. Da bi čovjek bio stabilan u sebi, ili imao više vibracije. Govorim o bilo kojoj osobi, ne o nekome tko je u samostanu. To nije rješavanje svih problema, to nije neprestana sreća i zadovoljstvo, to je samo mir u srcu.
Naravno, da ćemo pritom raditi na ispravljanju nepravde u svim područjima što vidimo i što možemo, ali…prije svega imati sebe pod kontrolom, imati mir u svom srcu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub aug 13, 2016 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pepeljuga je napisao/la:
Nešto sam napisala prije petnaest godina, i sad vidim istinu toga što sam napisala. Ljudi su toliko zaokupljeni potragom za srećom, žele uhvatiti Boga za bradu, žele mir u srcu i rješenje svih svojih problema.
Prvi moment je optužiti druge za svoje probleme: roditelje, sistem, državu, zlu sudbinu.
Međutim, pravo je pitanje što individua, pojedinac može učiniti? Pojedinac se u prvom redu mora pobrinuti za sebe. Dakle, kao u samostanu. Čovjek mora imati red disicipline, red obaveza i posla, red šutnje, slušanja i kontemplacije, red razgovora, red druženja i zabave, red molitve. Da bi čovjek bio stabilan u sebi, ili imao više vibracije. Govorim o bilo kojoj osobi, ne o nekome tko je u samostanu. To nije rješavanje svih problema, to nije neprestana sreća i zadovoljstvo, to je samo mir u srcu.
Naravno, da ćemo pritom raditi na ispravljanju nepravde u svim područjima što vidimo i što možemo, ali…prije svega imati sebe pod kontrolom, imati mir u svom srcu.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub aug 20, 2016 6:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"Možete nešto ne znati, možete biti nesposobni da nešto učinite, možete biti slabi, ili fizički ili mentalno, ali NE MORATE se tako osjećati, jer vi, vaš OSJEĆAJ SEBE ne proizilazi iz Uporedjivanja i Takmičenja sa drugima, ne proizilazi iz Okolnosti i Situacija, već iz Svjesnosti, Unutrašnje Tačke Percepcije u kojoj se nalazite kada Posmatrate, kada Svjedočite Postojanju."
Bhaerava Kaala's Blogs.

Mogu biti slaba, mogu biti luzer, mogu biti nesposobna, ali ne moram se tako osjećati. Vrlo iscjeljujuća pomisao za mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 22, 2016 11:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Viša energija= prosvjetljenje
niža energija = bolest, smrt, problemi, loša sudbina
Dakle, bitka za energiju je iza naše težnje za prosvjetljenjem.
A gdje gubimo energiju? Gubimo je kad nas prevlada strah, briga u odnosima s drugima, strah za egzistenciju, nedostatak novca.
Stare tradicije nas upućuju kako da sačuvavamo svoju energiju, jer sedam smrtnih grijeha nam oduzimaju energiju:lijenost, zavist, škrtost, oholost, neumjerenost u jelu i piću, srditost i bludnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto aug 23, 2016 10:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Pritom pomaže formula: šuti, radi, moli. Ne primjećujute kako ste prisiljeni utišati misli ako se držite ove formule?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto aug 23, 2016 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Sedam glavnih grijeha nemaju nikakve veze s Bogom ili bogovima. To su prirodni zakoni. Jednostavno, kad smo škrti, lijeni, oholi itd onda će nam takvo stanje oduzimati energiju. Kao i strah, ljubomora, briga itd. Ova naša osjećanja proizvest će neka teža stanja, razboljet ćemo se fizički, psihički, imat ćemo problema. Dakle, zato su takva osjećanja smrtni grijeh.
Također, rečenica :moli, radi, šuti- nema veze s Bogom ili bogovima. Primjer, ako nas netko uvrijedi imamo potrebu razuvjeriti ga ili otresti se. Ako imamo odluku o šutnji ili radu ili molitvi onda ćemo na te načine uspjeti pobijediti svoj automatizam. Jer složit ćete se da je čovjek automat, reagira naučeno i onda nikada ne reagira ispravno. Jer automatizam je loš. Nikada se ne mičemo s mjesta kao osobe.
Onaj tko je naučen povlačiti se, automatski će se povući, onaj tko bijesno reagira ,također će automatski bijesno reagirati itd. Ispravno je jedno, drugo, i nešto treće i četvrto samo kako kod koga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto aug 23, 2016 4:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Bhaerava Kaala's Blog
"Ne možemo čovjeka naučiti onom što on ni ne želi da nauči. Ne možemo ga naučiti ničem novom ako on misli da već to ima. Ne možemo da djelujemo putem Učenja na čovjeka koji više voli smrad močvare od mirisa Okeana." - U ovo bi se moglo sažeti ono što svaki čovjek ima duboko u sebi i što ga sprečava da napreduje, da se mjenja, da ide ka nečem što je u sebi zacrtao ili si zadao kao Cilj.


Jak Emotivni Šok jeste upravo uviđanje da ne možemo da budemo svjesni u svakodnevnim okolnostima, ali samo ako smo uvidjeli što je to što nas sprečava da budemo svjesni.
Zašto? Mašina ne može da podnese da nešto ne može, jer je sama sebe ubjedila da ona može sve. I upravo to je svrha Majstora. Da kada god se ubjedimo da nešto možemo, on praktično pokaže da ne možemo. A s druge strane pritisak svakodnevnih dešavanja nam više ne dopušta da nastavljamo sa snom.
Imaginacija je jedan od najvedih problema rada na Cilju. Što to znači? Šta je to Imaginacija?
Imaginacija je ono što nam zamjenjuje Objektivnu Realnost, ili Realnost koja postoji oko i unutar nas. Jedna od najgorih imaginacija koju možemo da imamo jeste da mi nešto posjedujemo, da smo mi sposobni da nešto uradimo, da možemo da djelujemo, da imamo jedno nepromjenjivo Ja, da poznajemo Sebe, da smo Svjesni. No, pored nje, tj. ono što nju osnažuje jesu Odbojnici koji nam ne dozvoljavaju da vidimo kontradikcije u kojima živimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto aug 23, 2016 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
https://www.facebook.com/BhaeravaKaalaBlogs/?fref=ts


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto aug 23, 2016 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Šuti, moli , radi- to je kao kad je E. Tolle rekao: budi u sadašnjem trenutku. Nemoj biti u svojim projekcijama prošlosti ili budućnosti. Bar nekoliko sati dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri aug 24, 2016 5:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Svi su načini dobri samo kako za koga. Ako se osoba uvijek povlači, onda se automatski želi povući. Dakle, za nju je ispravno da nauči kako iskesiti zube. Ako to ne nauči, onda umišlja duhovni napredak. To je zid koji mora prijeći.Ako automatski osoba reagira bijesno onda za svoj duhovni napredak mora naučiti kako reagirati smireno. Ali ponajprije mora sebe upoznati, svoj automatizam u svakoj situaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 29, 2016 4:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
https://kuthumimanu.wordpress.com/2016/ ... vne-price/

"11. I MI, VEŠTO ZAVEDENI, PRI SVEMU TOME NE VIDIMO DA UPRAVO U TIM OBIČNIM SVAKODNEVNIM ŽIVOTNIM DEŠAVANJIMA MOŽEMO DA VODIMO NAJVEĆE DUHOVNE BITKE! Da su u tim dešavanjima „KODOVI“ duhovnih kaljenja i duhovnog rasta. Ne u nekim specijalnim duhovnim metodama, u pričama o nastanku svemira, u naprezanjima da odgonetnemo da li smo u prethodnom životu bili neka drevnoegipatska lepotica ili neki zgoljavi srednjovekovni francuski seljak, da li smo došli sa Plejada ili sa Velikog medveda, da li nam rade prva i šesta ili treća i četvrta čakra, da li smo se ovoliko ili onoliko približili Bogu, nego nam se prava suština duhovnog kaljenja i rasta krije u ovim živim životnim, naizgled banalnim, svakodnevnim procesima i dešavanjima, u njihovom odgonetanju i u izgrađivanju duhovne strategije na njima zasnovanoj."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 29, 2016 4:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Upravo ono što učimo na Zemlji to i jesu naše lekcije: kako opstati, kako preživjeti s malo novaca, kako držati svoje tijelo pod kontrolom, da nismo predebeli, da nismo ovisni o koječemu, kako imati skladne odnose s djecom, s roditeljima, s partnerom, kolegama, kako zadržati poštenje, kako zadržati samilost,... Imamo lekcija i previše i bez astrala i vanzemaljaca iako može biti da se i preko tih priča neki kodovi u nama otključavaju.
Um, mozak, razmišljanje može nas zavesti i odvesti u stranputicu i čini nam se da smo posve na pravom putu. Zato je dobro imati jedno duhovno sidro koje će biti centar i kojem ćeš se vraćati. Za mene je to bio Isus i Biblija. I Biblija otključava kodove. Kad čitam Priče o Makabejcima znam da je izmiješana židovska povijest i legende. Malo više povijesti, pa mi je to dosadno. Kome bi bila interesantna ljudska povijest prepuna klanja i ratova? Kad čitam neke druge priče u Bibliji kao da svaki put dotaknu moje srce na posve novom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 29, 2016 4:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
https://www.facebook.com/BhaeravaKaalaBlogs/?fref=ts

"Ne možete prići Unutrašnjem kao što prilazite određenoj hrani koja vam se sviđa ili određenom mjestu koji u vama izaziva fine asocijacije ili vam se sviđa više od drugih.
Takav pristup osujećen je odmah na početku na površinsko interesovanje, zadovoljenje čula i mehaničke zainteresovanosti.
Takav prilazak tome vodi u dva pravca. Jedan je osjećaj brze i eksplozivne evolucije kroz koju se ispoljavaju određeni Zakoni Vitalnog i Mentalnog “tijela” ili razine i koji nemaju nikakve veze sa vama već se uz pomoć identifikacije i Sile koja iza toga stoji povezuju unutar vas i vaših Funkcija te vam zbog nepoznavanja Triju Sila Kreacije i njihovog djelovanja, daju utisak da je to vaš izbor. To je najčešći način na koji niže sile Vitala djeluju unutar čovjeka i kroz želju, energiju, emociju utiču na njegov izbor te ga koriste za svoje svrhe."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 29, 2016 5:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Napraviš neku duhovnu odluku i nešto moraš učiniti i zaista se osjećaš poput šerifa iz prethodnih priča koji se sam suprostavio šestorici. Film "Točno u podne". Bio je posve uvjeren da će umrijeti, a ipak je učinio ono što je smatrao ispravnim.
Tako je i u svakodnevnom životu...moraš umrijeti za ono što smatraš da je ispravno. Osjećaš se kao da se razlažeš na sitne atome, a ipak to učiniš. "Bez muke nema nauke." Izgleda da je svo blago skriveno u narodnim poslovicama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz