Sada je: čet mar 28, 2024 6:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sub sep 23, 2017 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Skidanje svakodnevnog tereta sa sebe...možda nisam dobro razumjela, možda nisam dobro skinula ...
Sjenko, pomagaj! Ili link ili skraćene upute , molim te bit ću zahvalna

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pet jul 20, 2018 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Još jedna godina je prošla.
Oni zločesti s početka priče još su mirni. Nije da su se oni popravili, ne, ne. Samo su se malo primirili. Sigurna sam da će čim osjete odgovarajuću priliku pokušati opet nešto. Ne toliko s namjerom da naštete drugome nego više s namjerom da nešto ostvare za sebe, neku sitnu korist, da ispadnu dobri (iako čine loše), da ispadne kako su oni pametni, kako su ispravni, da ispadne da su oni u pravu i kako znaju znanje. Ispada da su njihove namjere zapravo plemenite, kad bi se njih slušalo i uzelo za ozbiljno to što govore. Kao otac koji istuče i izvrijeđa dijete jer mu želi dobro. I vjeruje da je to sve za djetetovo dobro. Ili muž koji istuče ženu jer ona ne valja a on se eto trudi da se ona popravi. Želi joj dobro. Zato je mlati. Da bude bolja. Da se popravi.
Na sličan način funkcioniraju oni zločesti ljudi s početka mojeg posta, samo što smo se sreli na poslu. U poslovnim odnosima. Ne mlate me, ali rade sve drugo "da se popravim". I ne samo ja. Svi mi.
Za sada je mir.
Da se ne hvalim, da ne ureknem :mrgreen:

Okolnosti su se raspetljale, posložile.
Što se manje uplićem, to bolje ide. Ništa ne radim. Jedino što mogu napraviti - to je ono što se radi "na višim razinama" a ne u direktnom kontaktu. Mogu jedino poravnati problem na njegovo rješenje, ono rješenje koje je najbolje za sve uključene. Onda se poravna. Ako idem sa svojim receptom, s idejom kako bi trebalo izgledati rješenje problema, isto je o.k. ali preferiram bez recepta, samo postavim namjeru na ishod i krajnji cilj.

Slično je opisano u mnogim tehnikama. I Vadim Zeland u Transurfingu opisuje isti taj mehanizam.
Mada, ja kao stara reikistica, koristim reiki metode, ali, zapravo se sve svodi na isto.
Može se to isto postići i metodom koju bi prakticirali kršćani (pretpostavljam i druge religije imaju svojoj praksi sličnu ili istu metodu). Predati problem u ruke Isusu neka ga on riješi. Ili Bogu. Bez očekivanje, s čistom namjerom i čista srca, s punom vlastitom odgovornošću.
Na istom principu, istom stanju svijesti se zasnivaju ostale metode.
Govorim o stanju svijesti, da ne bude zabune. Svijesti i svjesnosti...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz