Sada je: čet mar 28, 2024 1:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zločesti ljudi
PostPostano: čet sep 01, 2016 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Što se radi kad se naiđe na baš zločeste ljude?
Ono...ima netko u firmi ili susjedstvu baš baš zločest. svima napakosti, svakom nađe neki način da mu napakosti, da ga bocne. Naravno, nikad nije jedan sam, uvijek se nađe par, ili grupa.
Što s tim ljudima ( u praksi , ne u teoriji)
Ima neka caka kako ih odvojiti?
Neki balon da se u njih zatvore? Neka kula ? Rupa u zemlji? Kamo s takvima?
Možeš ti njih puštat na miru, možeš ti dizat svoje vibracije, možeš kidat spone, prešat ih, osvjetljavat, al džaba. Kad se ne razmahuju svojom zloćom to ne znači da su se transformirali u dobre, već samo da čekaju u prikrajku priliku da raspale baš kad na njih zaboaviš ili baš kad pomisliš da su možda evoluirali.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pet sep 02, 2016 7:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Jesi čula za sitne mučitelje iz Castanedinih djela? Tu je na zanimljivih način s pozicije nekog rada na sebi obrađena tema baš zločestih ljudi koji na ovaj ili onaj način uživaju u tome da muče drugima.

Moj neki prvi instinkt je da takve ljude sravnim sa zemljom, jer ih jedva mogu smatrati živim bićima, a kamoli kompletnim ljudskim osobama. No, kako to baš, najčešće i nije opcija, drugo što pokušavam je maknuti se od njih. Ako pak to iz nekog razloga ne funkcionira, treće što mi ostaje je pristupiti takvim taktički, kao da igram neku ratnu igru. Strašno paziti što ću reć, kad ću reć, kako ću reći na način da minimaliziram svoju štetu. Naravno to više nije odnos između osoba, tako da tu treba maknut svaki ponos i osjećaj da si ti "osoba" koja priča s drugom "osobom". Također, trudit ću se iz petnih žila da ništa ne uzimam srcu, ne shvaćam "osobno" i ozbiljno. Nikakav energetski rad i energetsko prčkanje po takvim ljudima nebi preporučio ni u snu, jer ako su u fizikali zlobni, možeš misliti kakvi su energetski.

Imao sam šeficu, koja nije bila do kraja zločesta, ali nije imala takta i osjećaja za druge. Emocionalna nestabilnost, kaos urlanje i vrijeđanje su joj bili zaštitni znaci. Nakon njenog tretmana kolege, pogotovo ženski dio, obično su išli doma u suzama. Nju sam zamjenio za još pasivno agresivnog kapitalistu koji je vidio samo profit, a ljude kao sredstva. Taj nije imao ni trunke suosjećanja prema ikome, i cjedio bi te i cjedio dok ti nebi dušu icjedio. Na svaki pokušaj normalnog razgovora bi odgovorio demagogijom i pasivnom agresijom. Večer kad sam izašao iz te firme, je bila jedna od sretnijih u mom životu. Stajao sam na stepenicama, znao sam da nemam posao i da je pitaje kad ću nać novi, ali sam se osjećao ko da po meni pada zlatna prašina bogova s nebesa :)

Potraži u Castanedinim djelima o sitnim mučiteljima, mislim da je to najbolje objašnjeno u Unutrašnjoj Vatri i Moći Tišine. Ovaj svoj, treći, taktički način, je zapravo ono što sam prekopirao iz njegovih djela i praktično primjenio na svoj život.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pet sep 02, 2016 10:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Daj nam adrese da ih damo Ratnicima. (šala)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hvala, sjenko. potražit ću.
Imam ja nekih vještina, nisam ja od jučer. Znam i neke ratničke fore, i neke obrambene i neke vračevske. Ali opet..ne stigne se raditi svoj posao i baviti se obranom od takvih frikova, pa se desi da nađu prolaz i hop! evo ti ih na glavi ili gdje god. Pa bude ono "Dva loša ubiše Miloša!"

Nekad je palila mantra: samo zlo može uništiti samo sebe tako da pretjera. Pa ga pustiš da pretjera, da se razotkrije, i kad se razotkrije nema kud.
Ali smara..jako smara
Idem sad vidit što piše Castaneda, treba obnoviti gradivo.

Izgedaju mi kao komarci, bodu,, zuje, ne daju mira. Ove prave komarce sam naučila kako da me zaobiđu, ad još i ove.
Btw, za prave komarce se obraćaš njihvoj grupnoj svijesti (To je smislio Rudolf Steiner, metoda se korsti u premakulturi ) Koliko se sjećam, OPS (a to su redom ti zločesti) bu trebali imati nikakvu pojedinačnu svijest/dušu, ali se ne sjećam što se smatra , imaju li grupnu svijest? (Nisam pazila na satu kad su objašnjavali tu lekciju, možda netko drugi je ?... ) Ako imaju grupnu svijest, onda sam upravo izumila foru da s njima postupim kao kao s pravim komarcima. Naravno, za komarce će fora funkcionirati ako nemaš u sebi strah i agresivne porive. Kad se izbaciš iz stanja ravnoteže, počnu gristi komarci. I zločesti. Mislim da rade na isti princip...
?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sub sep 03, 2016 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Dobro ti je ovo o grupnoj svesti i komarcima. Ako ti nije teško opiši postupak. I koja je to knjiga od Štajnera?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned sep 04, 2016 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Arwen, kolko ja znam, postoje i "OPS" grupne svijesti, samo se s njima baš i neda pretjerano išta dogovoriti, u većini slučajeva. Još jednom ću ti ponovotiti, nemoj ni nakoj način energetski utjecati na te ljude, mislim da od toga može biti samo loših posljedica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned sep 04, 2016 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mislim da se pod tim "nemoj energetski utjecati" misli na davanje energije, slanje ljubavi i slično. Naravno da neću to raditi. ali, može se izvršiti energetsko odvajanje. To bi isto spadalo u energestki rad, zar ne?
Ili, podizanje vlastite energije i dizanje štitova. Npr kao metode Dione Fortune. koje spadaju u klasiku. A i to je energetski rad.
Ne možeš ne utjecati energetski: Jedno bi to bilo moguće da isključiš svoju energiju totalno, da ništa ne ide prema njima. To u početku uspije, ali se čim ti malo ne paziš, opet namjere na tebe. Oni i računaju na to da ne možeš stalno paziti i da ćeš zaboraviti čim se oni malo primire.
Ili, čak uadre preko nekog drugog. Ili posredno udare nekog koga ti štitš u prema kojem se osjećaš odgovorno. Oni su kao neka hobotnica s pno pipaka

To s komarcima ...radila sam to dosta davno i trajalo je do nedavno. Uglavnom, uđeš u meditativno stanje (kako god ro radiš, dišeš, ulaziš u sebe, koncentriraš se na točku, plamen kajgod)
U tom stanju se obratiš grupnoj duši komaraca jednostavnim nrešenjem: ovo je moj prostor, izađite i ne vraćajte se nikad više, inače ću vas potamaniti. Nikad više me nećete pipnuti niti se nećete približiti mojem stanu.
I posljedica toga: susjed ispod mene ima komarce, kod mene ih nema. On misli da je to zbog blizine šume. Ja mislim da je to zato jer je on pun ljutnje koju potiskuje, a ponekad i izražava. Uočila sma da komarci više bodu agresivne , i ona pasivno agresivne i one aktivno agresivne. I mene bodu kad podlegnem okolini i regresiram u niži razvoni stadij. Ustvati, to je meni svojevrsno uozorenje: kad me počnu napadati komarci, znači da bih se trebala zamisliti i utvrditi u čemu sam nazadovala.
Petpostavljam da bi i s tim ljudskim krvopijama trebalo na isti način, i d aoni funkcioniraju na sličan način. Da se kače na nešto konkretno. Na strah ili ljutnju ili tako nešto. Samo treba otkriti mehanizam. Ili pročitait i, jer je sigurno to netko već otkrio.
..ne sjećam se koja knjiga od steinera..čak mislim da sam to pokupila ne iz knjige već iz emisije Na rugu znanosti. Mora bit na youtube-u. Permakultura, biodinamika , prirodni uzgoj...tako nešto bi mogao biti naslov

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned sep 04, 2016 9:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjenko..davno sma čitala Castanedu, a i nisam pročitala baš sve knjige....U kojoj knjizi bi bilo to što navodiš?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 05, 2016 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
To bi bile Unutrašnja Vatra i Moć Tišine, te dve objedinjuju sitne mučitelje i način kako se prikradanjem nositi s njima.

Sve je energetski rad, to je istina, ono o čem ja pričam je svjesni energetski rad. Tijelo se može i samo štiti, možda i puno bolje nego što mi to možeš različitim vizualizacijama, zaštitama i sličnim mumbo jumbo tehnikama. Pogotovo ono što po meni nebi trebalo je probat ikako svjesno energetski utjecat na te ljude. Svaki energetski rad, pogotovo svjesni, je ujedno i mješanje s osobom na koju utječeš, pa se pitaj, da li bi se htjela mješati s takvim ljudima? Jedino što je ok, po meni, je da na kraju svakog takvog, stresnog dana, radiš neku vrstu "skidanja tereta svakodnevnog života sa sebe", ako shvaćaš što hoću reći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 05, 2016 7:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Sumnjam da mozes da se obratis nekoj grupnoj svesti takvih BezDusnika iz prostog razloga sto ih oni NEMAJU.Oni su samo kontrolisani od strane vise inteligencije kako bi se u svakoj grupi odrzao zivotinjski sindrom.Alfa muzjak mora da postoji,a on je po pravilu najjaci.Cinjenica da je bas ON Alfa muzjak to i potvrdjuje.Naravno da uvek imaju par satrapa koje slepaju uz sebe i koji mu se bezuslovno ``dive``,istovremeno zamisljajuci sebe na njegovom mestu.

Sa druge strane,vecina te grupe je mirna ,tiha,miroljubiva ali i nazalost potcinjena fizickim silama onih BezDusnika i tu ima bar 2 podele :

1.Vecina bi takodje potajno zelela da je kao on

2.Vrlo mali broj preostalih,mozda tek par njih ,kapiraju stvar 100% .Tu lezi caka. Jedan covek ce se tesko izboriti,ali 2 ce se vec nekako snaci.Ako nista drugo izjadace se jedno drugom ili bolje reci izogovarace BezDusnike i pronaci neke smesne momente koje ce im dati elana i energije da nadrastu te jadnike ,a samim tim i same sebe.

SITNI MUCITELJI

Sa druge strane postoji i ono lakse resenje : bezi glavom bez obzira .Ko zna mozda bi se posle toga ,nakon nekih godina ponovo srela sa njima,ali tada bi sve bilo mnooogo lakse.


- kontrola
- disciplina
- uzdrzavanje
- proracunavanje vremena
- VOLJA

``Unutrasnji oganj`` - C.C.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 05, 2016 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
arwen dor je napisao/la:
Što se radi kad se naiđe na baš zločeste ljude?
Ono...ima netko u firmi ili susjedstvu baš baš zločest. svima napakosti, svakom nađe neki način da mu napakosti, da ga bocne. Naravno, nikad nije jedan sam, uvijek se nađe par, ili grupa.
Što s tim ljudima ( u praksi , ne u teoriji)
Ima neka caka kako ih odvojiti?
Neki balon da se u njih zatvore? Neka kula ? Rupa u zemlji? Kamo s takvima?
Možeš ti njih puštat na miru, možeš ti dizat svoje vibracije, možeš kidat spone, prešat ih, osvjetljavat, al džaba. Kad se ne razmahuju svojom zloćom to ne znači da su se transformirali u dobre, već samo da čekaju u prikrajku priliku da raspale baš kad na njih zaboaviš ili baš kad pomisliš da su možda evoluirali.


Evo reću ti što piše u knjizi " vidiš trn u oku brata svoga a ne vidiš balvan u svom"
Jer covek sto balvan svoj ne vidi ne može prihvatiti da je taj što ga bocka tu pred njim sa razlogom.
I dok god ne izvadi balvan svoj takav će mu dolaziti jer neće biti i stanju videti ko je.
Jer uzalud se borite protiv brata svoga i terate ga od sebe , jer na jednog oteranog dodju dvojica, pa trojica.
I razbolece se svaki što odbaci brata svoga i pobegne od ljudi.
I neće mira naći ni u psu ni u mački što uzme da govori sa njima.

Jer onaj što izvadi svoj balvan on menja ljude oko sebe i svet oko sebe svojim postojanjem, onim što JESTE.
Jer i onaj što ga Jedan nadahnuo tako je došao bio je u telu Jedan i u trenu je sve promenio kada je ušao u zakon onim što JESTE i počeo vladati svime rečju svojom izgovorenom.

Pitao sam vas da mi kažete ko ste vi, čudno vam je bilo pitanje.
Jer ono što vi JESTE stvara svet oko vas.

I svet je onakav kakvi su ljudi i država je onakva kakav je narod i dete je o onakvo kakav je roditelj i sve je onakvo kakvi ste vi.
Pitajte sebe ko ste vi i odgovor će doći, pa eto trpite sebe.
Zaista blago onome ko razume reći ove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 6:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"
Evo reću ti što piše u knjizi " vidiš trn u oku brata svoga a ne vidiš balvan u svom"
Jer covek sto balvan svoj ne vidi ne može prihvatiti da je taj što ga bocka tu pred njim sa razlogom.
I dok god ne izvadi balvan svoj takav će mu dolaziti jer neće biti i stanju videti ko je.
Jer uzalud se borite protiv brata svoga i terate ga od sebe , jer na jednog oteranog dodju dvojica, pa trojica."Gavrilo


Ovo je točno. Stalno dolaze drugi nasilnici, i vidiš njihove balvane, jer nisi uklonio svoj trn. Primjer, netko te uvrijedi. To je slično kao da ti je netko dao hranu koju ne voliš, od koje ti je zlo. I ti moraš pojesti tu hranu i pretvoriti je u nešto dobro za tebe. A to, naravno, da nije lako. Neće ti pomoći mržnja prema toj osobi, omalovažavanje ili vrijeđanje te osobe, ili tvoja tuga i nezadovoljstvo, ili bijes, ili ismijavanje te osobe. Ismijavanje se čini bezazleno, ali nije. Pokazuje naše nezadovoljstvo. Zato duhovnost zahtijeva ozbiljnost, morate se moliti za svoje neprijatelje. Morate imati svoje vlastite više ciljeve, božje ciljeve. Morate ukloniti svoje trnje, odnosno nezadovoljstvo lošim osobama, i shvatiti da je biti loš njihov izbor. Vi se morate usredotočiti na svoje izbore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 9:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Piše u jednoj knjizi,
Kada dodjes u kuću neku kao gost i gladan si jedi ono cime te domaćin ponudi i ne traži drugo da jedeš.
Ako domaćin jede sa poda jedi i ti.
Ako domaćin jede zlatnom kašikom jedi i ti sa njim.
Postuj pravila kuće u koju ideš ili ići u njoj nemoj ako pravila ne možeš poštovati.

Jer trpeza oko koje se ljudi skupe da jedu je dar od Jednoga što vam dao da se okupite.
I nije važno šta je na trpezi i šta jedete već ko je oko nje i kako se jede.

I od dece treba učiti kada kažu,
"Kada se jede ne priča se"!

I ima jedan tako kuva razna jela i kaže ovo je hana za dušu, i kuva za dušu mnoštvo ukusa što ljudi zovu gurmansko.
I pojede to i na trenutak on STANE i UCUTI od mnoštvo ukusa i kaže "mmmmm"

A dete plače i rida i popije malo mleka iz sise i smeje se!

Blago onome koji razume ovo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Lazarev je rekao da nije dobro miješati previše ukusa, da nastojimo da nam jela budu što jednostavnija, a ne gurmanska. I kad blagoslovimo jelo, onda shvaćamo da nismo na Zemlji da bi se hranili. Hrana je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi hrane. Kad pojedemo malo palente i mlijeka, automatski se ponizimo na pravu mjeru. Ponašamo se kao normalna ljudska osoba. Vidite li kako nas konzumerizam odvaja od Boga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 10:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
arwen dor je napisao/la:
Što se radi kad se naiđe na baš zločeste ljude?
Ono...ima netko u firmi ili susjedstvu baš baš zločest. svima napakosti, svakom nađe neki način da mu napakosti, da ga bocne. Naravno, nikad nije jedan sam, uvijek se nađe par, ili grupa.
Što s tim ljudima ( u praksi , ne u teoriji)
Ima neka caka kako ih odvojiti?
Neki balon da se u njih zatvore? Neka kula ? Rupa u zemlji? Kamo s takvima?
Možeš ti njih puštat na miru, možeš ti dizat svoje vibracije, možeš kidat spone, prešat ih, osvjetljavat, al džaba. Kad se ne razmahuju svojom zloćom to ne znači da su se transformirali u dobre, već samo da čekaju u prikrajku priliku da raspale baš kad na njih zaboaviš ili baš kad pomisliš da su možda evoluirali.


Večina takvih ljudi skoro pa da i nisu ljudi uopće, samo imaju tjela ljudska pa to čovjeka uvijek prevari. Ja ih zovem zakržljale duše, neki drugi organski portali ali na kraju dođe na isto.
Po mojim iskustvima s njima to su uglavnom kreature(ako je riječ o portalima) koje nemaju nikada nikakvu grižnju savjesti prema ikome ili ičemu, savjest koju ljudi sa razvijenim dušama imaju, upravo zato jer nemaju svoj Viši ja koji bi ih upučivao na to.
Recimo da ljudi sa razvijenim dušama mogu biti zli ali to zlo u sebi eventualno mogu i promjeniti a ove kreature sa nerazvijenim dušama mogu biti zločeste i ništa se kod njih ne mijenja osim lukavosti tokom vremena.

To su životinjske svijesti koje tokom životnog vijeka napreduju samo u lukavosti. To su zakržljale svijesti koje su potpuno poistovječene sa svojim reptilskim mozgom a glavne osobine tog reptilskog mozga su hijerarhija, dominacija i kontrola i zato ne smiješ nikada dopustiti da preuzmu dominaciju i kontrolu jer će te tek tada pokušati zgaziti.

Klanjaju se višima a gaze po svim nižima u hijerarhijskom nizu.
Najbolji primjeri ponašanja tih kreatura su ratovi gdje su ukinuti svi zakoni i kažnjavanja pa ih vidimo kako izvode najmračnija zvijerstva i gaze preko leševa bez trunke savjesti.

Dok ne dođe do razdvajanja originalnih duša od tih kreatura neće biti ni evolucije svijesti na ovoj planeti a ja se nadam da će do tog razdvajanja vrlo brzo doći.
U međuvremenu bih ti preporučio jednu metodu koju ja koristim u nekim slučajevima.
Opusti se , obrati pažnju na disanje , uđi u opuštenije -meditativno stanje, pozovi svoj Viši ja i sa jakom voljom svojom mu reci otprilike ovako ili kako ti misliš da je najbolje: moj Viši ja , ne želim više nikakva iskustva s ovim kreaturama ili barem mi ih svedi na minimum, napravi situacije da imam što manje kontakta s njima- i to izreci svojom jakom voljom i ponavljaj kroz dan-danima više puta.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 11:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
I recu vam još ovo,

Blago bogatasu koga siromah pozove da jede sa njim sa poda.
I
Blago siromahu koga bogataš pozove da jede sa njim u zlatu.

Zaista oni koji hode sa Jednim živeće u čudu radosti što JESTE oko njih.
Igrace se kao deca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Dugo sam vjerovala u organske portale ili ljude bez duše dok se nisam uvjerila je to potpuna glupost. Da objasnim... U braku jedno je dominantno, onaj koji je dominantan, muško ili žensko neprestano iz dana u dan maltretira ono drugo. Zaista misliš da onaj nasilni nema dušu? Nije točno.Samo imaju različite lekcije naučiti. Nasilni mora naučiti kako biti tolerantniji, kako opraštati, ne skakati na svaku loptu. Onaj recesivni mora također naučiti svoje lekcije, kako ne biti žrtva, kako se suprotstaviti, kako umiriti nasilnika. Ako se dugo ništa ne mijenja onda je bolje da se maknu jedno od drugog i da svoje lekcije uče s nekim drugim tko će im biti sličniji.

Ponovno ću ispričati priču koju sam pročitala od Lazareva. Bila je neka cura koje tukla svoje dečke, šamarala ih. Svaka njezina veza je propadala. Odjednom, ona se udala i sve je bilo u redu. Lazarev je pitao njenog muža kako je izišao na kraj s njom. On je odgovorio da ga je udarila šakom u lice, on je udario nju, nokautirao ju i ona ga više nikad nije pokušala udariti.

Nasilnik mora pronaći nekoga tko je također donekle nasilan. Žrtva mora pronaći nekoga tko je također donekle žrtva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 12:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
pepeljuga je napisao/la:

Ponovno ću ispričati priču koju sam pročitala od Lazareva. Bila je neka cura koje tukla svoje dečke, šamarala ih. Svaka njezina veza je propadala. Odjednom, ona se udala i sve je bilo u redu. Lazarev je pitao njenog muža kako je izišao na kraj s njom. On je odgovorio da ga je udarila šakom u lice, on je udario nju, nokautirao ju i ona ga više nikad nije pokušala udariti.


Baš lijepa priča. Naravno, šanse da se tak nešto desi u svakodnevnom životu su neizgledne, pošto u većini slučajeva nasilje povlači još nasilja, ali priča je baš krasna s predivnom porukom. Baš me zanima šta je s tim ljudima bilo kasnije u životu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 1:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ne vjeruješ u ovu priču, Sjenko. Čovjek ili žena koji su po prirodi žrtve, jednostavno će se u svakoj vezi ponašati kao žrtve, a jednako tako i nasilnici će se u svakoj situaciji ponašati kao nasilnici. Pozvani smo da brusimo svoj karakter. A koliko bi bilo krađa da nema straha od kazne? Potrebna je snaga volje da bi se prestao ponašati kao žrtva, odnosno kao nasilnik. Najteže je raditi protiv svoje prirode.
Žrtva će se lakše izboriti za sebe ako je u blizini osobe koje je spremna popuštati, saslušati drugog. A nasilnik će izbjegavati nekoga udariti jedino ako se boji da će i sam dobiti po nosu. I tako oni izgrađuju svoj karakter.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Vrlo plošno i nerealistično gledanje. Ima nasilnika koji se uopće ne boje dobiti nosu, jer uživaju u nasilju i kaosu, isto tako ima žrtva koje uživaju u tome da su žrtve jer im je bilo šta drugo, poput preuzimanja odgovornosti za sebe, krajnje nepojmljivo i strašno. No u krajnjoj liniji, ništa od toga ne pomaže ni ne odgovara na konkretno pitanje koje je Arwen postavila.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz