Sada je: čet mar 28, 2024 4:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prije samodestrukcije
PostPostano: sub jan 27, 2018 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Nije bitno što pričaš ti, ja, netko treći, nebitne su sve naše priče.Samo nas naš um prevrće bezveze .Bitno je što radiš. Bitna su djela. Zato se jadan sat u danu koncentriraj na ono što želiš ili moraš raditi. I cijeli život će ti se pomicati prema tome.I dalje ćeš ponavljati svoje priče, ali će te tvoja podsvijest voditi u drugom smjeru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prije samodestrukcije
PostPostano: sub jan 27, 2018 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Da bi upoznao nove ljude, da bi oni dosli, stari moraju da odu. Stari ce otici sami onda kada ne mogu "podneti" tvoje prisustvo koje si ti zadao onim u sta verujes.
Mozda ce se oni promeniti kroz tvoje prisustvo mozda ne, to je njihova slobodna volja.
To im nudis.
Odlazis bez da ih mrzis. Molis se za njih.

I dolaze novi ljudi, koji prepoznaju tvoje prisustvo, postuju ga,
Jer veruju u slicno sto i ti, a opet drugaciji su, pa time i zanimljivi.

Razlicito se prepoznaje po onome u sta veruje, ono u sta veruje covek ogleda se u njegovom hodu , govoru, delovanju , ophodjenju prema ljudima u njegovoj prisutnosti uvek i svuda.

Drugaciji ljudi dolaze kako mi postajemo drugaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prije samodestrukcije
PostPostano: sub jan 27, 2018 7:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 09, 2017 2:56 pm
Postovi: 12
Ja ipak uprkos svemu, uprkos mojoj tami i negativnošću, ne prestajem da volim ovaj život zbog mnogo stvari koje su mi se desile u njemu i dokazale postojanje Višeg. Danas, nakon što sam pisao ova dva posta na forumu, uzeo sam da čitam knjižicu od nekih 100 strana, intervju sa Ocem Tadejom, koja je sasvim slučajno ispala u toku jutra iz mnoštva slavskih kesa koje je moja majka premještala.

Ja sam je otvorio tek poslije onoga što ću vam pisati, i kada sam došao do određenog dijela sjetih se svoga posta i onoga ''niko me ne razumije''. A evo jednog dijela koji mi je izvukao iskren osmijeh.

Citat:
Treba mnogo bolova srca da se pretrpi, pa da se duša oslobodi. Naši neprijatelji nas napadaju i preko ljudi, i tako boreći se po Gospodnjem promislu - postepeno dolazimo sebi. Bez nevolje nema bogomolje.

Tako duša uviđa da svaki njen oslonac ovde na zemlji nije ništa i kaže: nemam nikoga da me može razumeti. Duša traži neizmenjivu ljubav. Takve ljubavi nema na zemlji. Jedino Gospod može da nas uteši. Po stepenu vašeg oslobođenja od briga, Gospod nam daruje da osetimo da je sa nama. Gospod često dopušta da nas neprijatelj iznenadi, pa se čudimo šta je to sa nama. Takva dopuštenja nam pomažu da uvidimo da smo ništa.


Ljepše se osjećam. Mislim da ću prošetati i izaći malo na vazduh. A kada se ja uspijevam izboriti sa ovom tamom, možete i vi. Slava Bogu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prije samodestrukcije
PostPostano: sub jan 27, 2018 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Neka djevojka je patila od depresije. Javila se nekom psihijatru, on je rekao : napravi biciklom deset km, pretrčii četiri km, preplivaj jezero, pa mi se javi. Ona je to učinila i rekla da je više ne muči depresija. Bar jedan sat u danu se koncentriraj na neko djelo, a misli, osjećaje, ljude stavi u drugi plan. Jer ljudi poput onog hrčka koji trči u krug stalno vrte jedne te iste priče. Svak svoju priču


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prije samodestrukcije
PostPostano: sub jan 27, 2018 7:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 09, 2017 2:56 pm
Postovi: 12
U pravu si što se tiče svega toga. Ali to sa mnom definitivno nije problem, ta klasična depresija. Kako bi klinički mogao najbliže opisati ono kako se ja osjećam mogao bih reći kombinacija depresije, apatije i bipolarnog poremećaja. Tako sam se osjećao i prije trovanja sebe, da me ne bi opet neko okarakterisao kao narkomana koji krizira :lol:

Ali da, u pravu si, priroda i fizička aktivnost, rad, najbolji lijek definitivno. Ali ja imam te neke nalete volje, npr. vrati mi se volja za školovanjem, sve mi ide odlično mjesec dva i onda se ukanalim. Bukvalno iz krajnosti u krajnost idem. Jednostavno ne mogu naći zainteresovanost za sebe ni u čemu do sad, krenem se nečim baviti i kada vidim da sam uspješan u tome to mi uopšte ne bude zanimljivo i to batalim.

Kao mali krenuo sam da pjevam, najbolji u grupi - izgubio zainteresovanost.
Krenuo da slikam - par radova objavljeno, čim sam se krenuo isticati - izgubio zainteresovanost.
Bavio se grafičkim dizajnom od 2011 do 2013, vidio da mi ide i imao neku finansijsku dobit - izgubio zainteresovanost.
Čak sam krenuo učiti programske jezike, zanimljivo mi to sve bilo i nakon pola godine batalim i to.
Bavio se i raznoraznim sportovima, nije mi bilo zanimljivo.
Pokretao karijere na nekim gaming zajednicama, dolazio do nekih uglednijih mjesta za brzo vrijeme jer su ljudi uglavnom prema meni ophode sa poštovanjem, što je vjerovatno samo moja refleksija jer iste gledam tako.
I tako u nedogled, nema čim se nisam počinjao baviti i nakon što sam vidio da mi to ide i da to mogu jednostavno ne znam, to mi nije zanimljivo a takav sam da skroz iksiram stvari koje meni nemaju dušu, dakle na koje ja mogu trošiti energiju.

Razmišljam dosta o sebi i vjerujem da sam grešku napravio jako mlad gradeći jak i čvrst superego, koji je u kombinaciji sa nekim mojim osobinama potvrdio te moje gorde stavove i misli, natjerao me da vjerujem da sam ja nešto superiorno u odnosu na ostale i napravio od mene ono što jesam sada, problematično govno :mrgreen: A sa druge strane, svoje djetinjstvo ne bih mogao preživjeti bez tog superega, definitivno vam to garantujem, vjerovatno bih negdje sa 10-11 godina počinio samoubistvo ili tako nešto.
I zato ga sada razbijam onim čime se jedino može i razbiti ta nečista sila, vjerom. Ego je demonske prirode, mi nismo stvoreni da živimo sa njim i jedino što nam može dati u životu jesu problemi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz