Sada je: čet mar 28, 2024 4:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: uto mar 22, 2011 11:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Što bi bilo treće (3) ?


3. Uopće ne doći u takvu situaciju da moraš izabrati 1 ili 2! ( prvo pravilo Aikida )

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: uto mar 22, 2011 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
promatrač je napisao/la:
Da li ti je palo na pamet da u tom simbolu nisu svjetlo i tama, dobro i zlo, nego nešto van takvih razmatranja i prostog objašnjavanja?

siguran sam da me možeš prosvjetliti i ispast jako pametan i svijestan, time dokazati svoju superiornost, pogladiti ego i mirno zaspati

je li tebi palo na pamet? ili si negdje pročitao?


(ako te zanima, mogu ti napisati traktat o tom simbolu i što MENI predstavlja)
(ali ako te zanima, nemam to nikakvu namjeru raditi :mrgreen: )

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 23, 2011 12:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne pada mi na pamet prosvjetljavati te, idi s mirom. :angel4:

(sad ti ništa neću reći a i offtopic je)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 23, 2011 1:25 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
mrktrb je napisao/la:
promatrač je napisao/la:

(ako te zanima, mogu ti napisati traktat o tom simbolu i što MENI predstavlja)
(ali ako te zanima, nemam to nikakvu namjeru raditi :mrgreen: )
(zanima me, ali stavi na neku drugu temu, recimo u simboliku)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 23, 2011 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
promatrač je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
Debelo me iritira me to s "nenasiljem" to je postalo kontejnerska mantra i polako dobivam urtikariju.
Ako te netko nezakonito napadne imaš pravo na samoodbranu; sebe, svoje djece, svoje imovine i Amen.
Propagiranje "nenasilja" izjednačava legitimnu samoobranu i nelegitimni napad, sve je to "nasilje", svi su isti.

I mene iritira taj kontejner sa nenasiljem, propagirati nenasilje onako prije reda prije nego je išta bilo (1).
Ali isto tako me iritira i poziv na nasilje, to jest huškanje. (2)
Smatram da je uredništvo furuma i protiv ovog prvog i protiv drugog, oboje je glupo i spada u manipulacije, s time da se ovo drugo manje tolerira.
Ako me netko napadne na ulici, svakako neću ići otvoriti forum i pročitati program djelovanja kome treba *ebat mater ili kako nekome okrenuti drugi obraz za šamar, odradit ću spontano kako najbolje znam i mogu.


Mislim da se upravo o tome radi. Sama ideja davanja legitimiteta kriminalcima i ubicama u istoj ravni sa legitimnim pravom svakog ljudskog bica da odbrani sebe, svoju porodicu i imovinu od nekog direktnog napada predstavlja plod "ponerogizacije drustva" i izlozenosti uticaju psihopatoloskog materijala. Mislim da nikako ne mozemo povuci paralelu izmedju prava na samoodbranu i sa druge strane pozivanja na ubijanje i linc drugih koje smatramo uzrokom nasih problema. Jedno je legitimno, drugo je ne-legitimno. U pitanju je Princip, koga bi svaki "savestan" covek trebalo da se drzi jer ce mu se u suprotnom sve to "obiti o glavu". Ili bar tako pokazuje istorijsko iskustvo.

Problem kod Igora K. je upravo u tome sto on nije u stanju ili ne zeli da prepozna ovaj pricip, pa dozvoljava sebi da napise ovakve "ponerogizovane" izjave:

Igor Kostelac je napisao/la:
U svezi kriminalaca koje je spomenuo netko gore više, pa po čemu se kriminalci razlikuju od zakona i uređenog društva - pa samo po tome što mu uzimaju a ne daju mu ništa i neprijatelji su banaka , možda da počnemo o njima razmišljati kao o ne tako lošim momcima koji su samo loše prikazani kako se svi tako ne bi počeli ponašati - uzimati iz banaka i od banke - banci i državi ne plaćati porez i slično. Istina je da ubijaju- ali ubija i država i to legalno, nitko joj za to ne sudi.Trebalo bi napraviti novu studiju o kriminalcima jer kad sve zbrojiš i oduzmeš baš bi se tako trebalo i ponašati da totalno uništiš ovaj sistem koji znamo kuda vodi, na kraju krajeva oni u matrixu se nalaze ispod zemlje u podzemlju-hm,..kako simbolično šta je pisac sa time želio reći...


"Istina je da ubijaju" - ali isto tako istina je i da "normalni" ljudi ne ubijaju i ne kradu zato sto su kriminalci prikazani kao "losi momci", nego zato sto imaju "savesti" i "ljudskosti" u sebi koja podrazumeva postovanje zivota oko sebe. Davanje legitimiteta bilo kakvom "ubijanju" predstavlja gazenje po onome sto nas cini ljudima i onoga sto je sastavni deo svakog normalnog ljudskog bica - Savesti. Izmedju ostalog, upravo je Savest ono sto razlikuje istinska ljudska bica od kriminalaca i ubica, bilo da su to kriminalci "viseg nivoa" kao sto su to politicari i vladajuca elita ili sitni kriminalci pljackasi banaka tj. oni koji ubijaju "za saku dolara". Tvrdnja da bi obicni/normalni ljudi trebalo isto da se ponasaju kao i ubice u sustini predstavlja degradaciju ljudskih bica i davanje legitimiteta destruktivnim/entropicnim principima po kojima se ponasaju pripadnici politicke elite i ostali kriminalci. Ne sposobnost shvatanja ovog principa je vrlo "indikativna" i ukazuje na ponerogizaciju licnosti i propagiranje psihopatoloskih principa kao nesto sto je "normalno". Otprilike, ako mogu oni - mozemo i mi. Istovremeno, takav stav priznaje pravo psihopatama da upravo i rade to sto rade, pored toga sto normalno ljudsko bice spusta na nivo entropicnog ne-coveka.

Sa druge strane, ovakve izjave kao sto je ova citirana, ukazuju na nedostatak "licne pronicljivosti" odnosno "klikera za razmisljanje". Mislim da je cinjenica da se sistem ne moze "unistiti" istim metodama kojima se sluzi taj sistem. To bi znacilo da "igramo po njihovim pravilima". Mozda je dovoljno pogledati poznatu nam istoriju, gde se moze videti da bukvalno niti jedna revolucija nikada nije uspela, nego je samo jedna "garnitura psihopata" zamenjena drugom, koja je samo zloupotrebila razuman ljudski bunt da bi se dokopala vlasti. A u tom procesu naravno uvek najvise pate i stradaju normalni ljudi ciji je "bunt" i potreba za "boljim zivotom" zloupotrebljen od strane psihopata. Takva "propast" bilo kakve revolucije je samo posledica davanja legitimiteta ubijanju i nasilju "za nasu stvar", iz cega po prirodi stvari nista drugo ne moze ni izaci osim produzetka istog sistema samo sa novim psihopatama na celu.

mrktrb je napisao/la:
samo sljepac ili zavedeni ovdje, u ovoj savršenosti, ne vidi istu kolicinu crnog kao i bijelog


mrktrb je napisao/la:
umjesto da prihvatimo obije strane sebe...


Mislim da je problem u tome sto nemaju svi ljudi te "obe strane" u sebi, pa ih tako ne mogu ni prihvatiti. Oni tzv. ljudi koji nemaju savesti i kojima nije problem da ubiju bilo koga, u sebi izgleda imaju samo "crno", a njihovo poistovecivanje sa ljudima koji u sebi imaju "i crno i belo" je upravo ono sto je posledica "ponerogizacije drustva" i davanju legitimiteta psihopatoloskom ponasanju naspram ponasanja normalnih ljudi sa savescu.

villy je napisao/la:
Hvala jack za povratnike losih namjera.


Mislim da ti ne spadas u te "povratnike losih namera", jer je Jack mislio na one banovane clanove koji se ponovo registruju i nastavljaju sa istom pricom zbog koje su i banovani. U tvom slucaju su se moderatori dogovorili da te ponovo ukljuce na forum.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: čet mar 24, 2011 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Analiza stare narodne mudrosne: "Zavadi pa vladaj" :wink:

Kada god su fizički sukobi u pitanju, gotovo uvek se radi o tome, neko treći ih mirno planira, smeje se budalama koje su nasele i iz duboke senke ubira plodove...

Ko je ne kapira najeb'o je :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: pet mar 25, 2011 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Evo jednog dobrog posta od baniranog...

Citat:
.No ja sam optimista i vjerujem u sebi i molim boga da se to ne desi .ali ni bog nije svemoguć- jer da je ne bi nas ovdje poslao na zemlju da se borimo sa tim zlom

Pisana riječ ili napisana misao, može tako probosti čovjeka poput mača i putuje nezaustavljivo naprijed i naprijed.zato stalno i svaki dan pišite o tome .Ne dajte im disati.

Ovo je jedino oružje koje nam još nisu uzeli i koje je JOŠ legalno


http://www.facebook.com/#!/notes/igor-k ... 2313519384

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 30, 2011 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Dupla tema:
viewtopic.php?f=9&t=3455

viewtopic.php?f=9&t=3456

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 30, 2011 6:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hvala bajs, krdez je već upozoren na to, koliko ima postova toliko je tema otvorio. :)
Za sad skupljam na hrpu, ali kad mi dođe žuta minuta.... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sri mar 30, 2011 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Oj ha, ojha ha!

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: čet mar 31, 2011 11:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet mar 31, 2011 4:59 am
Postovi: 11
Lokacija: Split-solin-rim-los angeles...@
Pohvala forumu...:-D :thumbup:

_________________
Zlo izvrsnije ističe dobro...@


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dešavanja u svijetu - promišljanja
PostPostano: pet apr 01, 2011 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Zamisli da si sredio kupatilo u svojoj kuci. Jednog dana dodje neki covek, izvadi cekic i pocne da ti lupa plocice, jer se njemu licno eto ne svidjaju. Ima li to smisla? Kako bi reagovao na takav napad na svoju kucu i licnost u krajnjoj liniji?

rekao bih da si previše vezan za svoje kupatilo i da ono nije bolje od bilo kojeg drugog kupatila.
slabe su te pločice ako ih svatko može polupati...
prave pločice su neuništive...ako me shvaćaš...

zašto ljudi ne smiju izraziti svoje mišljenje? (ma kakvo ono bilo)
što nas toliko smeta u tuđim mišljenjima koja su različita od naših?
zašto napad na (svoja) mišljenja shvaćamo kao napad na Sebe?
moramo li svi misliti isto?
koji je onda smisao foruma?
:-k

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sub apr 02, 2011 12:11 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja baš ne vidim tvoje objašnjenje prirodnim, zašto bi ja nekog ko bi razbijao pločice puštao u svoje kupatilo!? :shock: :lol:
Ne bih rekao da je tu problem nečije vezanosti za kupatilo, nego je tu problem nečije sklonosti razbijanju, ko želi razbijati pločice, nek proba u javnom wc-u ili svojem kupatilu.
A sad, što ja znam, ne treba ići u krajnost čuvanja pločica, ako nekom padne nešto u kupaoni i razbije se nije to za zamjeriti, ali ako je pao nečiji čekič, onda se treba zapitati zašto taj čovjek nosi čekič sa sobom.

To je teorem o čekiču i pošto je teorem ne treba ga dokazivati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sub apr 02, 2011 3:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
hehe koja vodoinstalaterska priča se razvila :D
samo da vidim jel isto shvaćamo terminologiju:
kupatilo=forum, pločice=mišljenja ....ovako sam ja to zamislio.
a otkud sad čekić? tu je bit priče. rekao bih da je čekić u našim glavama.
problem je kad vidimo tuđe pločice i onda zamišljamo da taj drugi još ima i čekić.
taj čekić je u nama.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: sub apr 02, 2011 5:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma sve ok, ali i bez čekića, ako netko radi veliku nuždu u bide u tvojem kupatilu, onda je to problem.
Treba nekog reda i u izražavanju mišljenja, ne može biti baš sve skroz slobodno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Rothschildi drugi put?
PostPostano: ned apr 03, 2011 1:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 07, 2009 11:50 am
Postovi: 14
pokusao sam da komentarisem na ovoj temi viewtopic.php?f=5&t=3315&start=20

ali je zakljucana, ne razumijem zasto? a trebala bi da bude kljucna na ovom forumu i uopste da bi se shvatilo sta nam se desava.

rotsildi su zadnja tri vijeka organizovali sve politicke prevrate i ratove oni su apsolutni gospodari nasih sudbina.

LightCaster je bio na dobrom putu ali potpuno pogresno procjenjuje lokalne politicke prilike.

al dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rothschildi drugi put?
PostPostano: ned apr 03, 2011 6:06 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Potraži na google "kleveta" i slične pojmove.

Sve loše što se piše o nekome je kleveta ako nije dokazano da je istina, a ako je i istina, čak i dokazana istina, opet ima brdo razloga da se ne piše sve javno.
To su konkretni ljudi, obitelj, nije da se piše o raznom i o općim stavovima prema situaciji o svijetu.
Na internetu je već brdo tekstova o njima i ne vidim što se novo može napisati a da se forum ne izlaže bespotrebno raznim gadarijama.

Smatram da je u duhu ovog furuma pod broj jedan rad na sebi i izlaganje raznih materijala u tu svrhu, a sve drugo su usputni sadržaji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rothschildi drugi put?
PostPostano: ned apr 03, 2011 6:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 07, 2009 11:50 am
Postovi: 14
da li ti meni kazes da je ovdje zabranjeno da se pise o rotsildima jer nas mogu tuziti za klevetu??? :D

valjda je poenta da se dodje do istine a kako ces raditi na sebi kad ne znas u kakvom svijetu zivis?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rothschildi drugi put?
PostPostano: ned apr 03, 2011 7:33 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
sinisa123 je napisao/la:
da li ti meni kazes da je ovdje zabranjeno da se pise o rotsildima jer nas mogu tuziti za klevetu??? :D

Nije zabranjeno pisati o rotsildima, ali mljeviti praznu prožvakanu slamu ponovo i ponovo nema smisla.
A reci ti meni zašto bi tužba za klevetu i gašenje sitea (bilo službeno, bilo preko nevidljivih manipulacija) zbog mlačenja prazne slame bila smiješna stvar ili možda nemoguća stvar?
sinisa123 je napisao/la:
valjda je poenta da se dodje do istine a kako ces raditi na sebi kad ne znas u kakvom svijetu zivis?

Ako ne znaš što si, nema tko ni tražiti istinu, lažna osoba ne može tražiti istinu, može samo žešće trpati podatke u onaj kontejner sa kojim se poistovjetila i onda kontejner traži istinu, a čovjek umire a da se nije spoznao.
Treba gledati u sebe, a drugo će se pospajati na to kako treba, tekstova o raznim močnicima ima već toliko da je nastao kaos oko svega, sama buka.

I što si htio pitati/napisati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pohvale, kritike, molbe, vaša mišljenja o forumu
PostPostano: pon apr 25, 2011 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
svaka cast za forum neznam ko je pokreno inicijativu ali je stvarno nesto super
u svemu ovom steta sto vise ljudi ne ucestvuje u razgovorima ovdje samo rijeci
hvale za sve sto se dogadja na ovim stranicam i da nas bude sto vise na svim krajevima svjeta \:D/

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz