Sada je: čet mar 28, 2024 10:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: pon apr 19, 2010 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Obaveštenje članovima foruma:

Član pod nickom "Rudar" je isključen sa foruma.




Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: čet apr 29, 2010 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Nisam ni skužio da je rudar isključen,jel može objašnjenje zbog čega :-k

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: sub maj 01, 2010 2:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
daco je napisao/la:
Nisam ni skužio da je rudar isključen,jel može objašnjenje zbog čega :-k



Rukovodstvo foruma se ne osjeća dužnim da pruža objašnjenja u vezi s razlozima isključenja pojedinih članova foruma.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned jun 13, 2010 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Samo da vas obavestijm da otvaranjem teme INRI - Ezoterične interpretacije antivirusni program sa mog računara odbija TROJANCE. Nisam do sada imala bilo kakve uplive virusa sa vašeg foruma....Ali se nešto očigledno dešava....

Srdačan pozdrav

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: pon jun 14, 2010 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
I kod mene i to tek od trece stranice te teme.

Ovo izbacuje:
14.6.2010 18:32:17 Detected: Trojan-Clicker.HTML.IFrame.rp Absent http://dimensionbomb.files.wordpress.co ... boros3.jpg

A ako se ode na tu web adresu, odmah blokira zbog trojanaca.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: uto jun 15, 2010 7:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da bi sada trebalo biti u redu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: uto jun 15, 2010 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
galaksija je napisao/la:
Mislim da bi sada trebalo biti u redu.


Pozdrav


galaksija,

imam pitanje u vezi toga, ne razumijem se u računare i viruse, kako mogu znati da neka slika sadrži virus?

Odradio sam prosto copy-paste slike sa posta drugog postera odgovarajući mu na njegov post.predpostavljam da bi se isto desilo i da sam citirao (quote) tu sliku iz nečijeg posta. Ne pravdam se samo me interesuje kako da izbjegnem to ubuduće.

Hvala unapred na informaciji i oprostite što je moj post doprinio problemu.

:love3:

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: uto jun 15, 2010 1:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
kako mogu znati da neka slika sadrži virus?


Ako koristiš Windowse, onda antivirusni programi... nešto poput Nod32 ili Avira antivirus... poskeniraš sliku "On demand"... ili ti je program automatski poskenira prilikom downloada, ako tako podesiš u programu.

Inače, postoji software kojim u neku sliku ubaciš neki kod koji ti služi da kad tu sliku netko otvori - onda ti sve njegove e-mailove i kontakte sa njegovog kompjutera pošalje na neki tvoj zadani mail... uglavnom, "špijunska posla". I sam Microsoft unutar Windowsa to isto radi... tako da to i nije neki "hackerski" zahvat...

Opet... ako koristimo nečiji web mail, poput Gmaila, Yahoo-a, itd... to je "Clouding", tako da ti je tamo relativno sigurno od virusa, ali ti se podaci skupljaju od strane tih providera... tako da... spyware svuda...

Uglavnom... znanje štiti, a Ubuntu olakšava...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: uto jun 15, 2010 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Jack987 je napisao/la:
Citat:
kako mogu znati da neka slika sadrži virus?


Ako koristiš Windowse, onda antivirusni programi... nešto poput Nod32 ili Avira antivirus... poskeniraš sliku "On demand"... ili ti je program automatski poskenira prilikom downloada, ako tako podesiš u programu.


Znači, ništa prosto copy-paste ubuduće nego sliku prvo download-ujem na svoj komp koji je sam skenira ili ja to odradim pa tek onda postavim na forum. #-o koji posao, na granici sa fizičkim, a sva moja genetika se opire fizičkom poslu počevši sa alergijom do napada panike, ali radi dobrobiti svih žrvtvovaću se. :angel4:

Jack987 je napisao/la:
Inače, postoji software kojim u neku sliku ubaciš neki kod koji ti služi da kad tu sliku netko otvori - onda ti sve njegove e-mailove i kontakte sa njegovog kompjutera pošalje na neki tvoj zadani mail... uglavnom, "špijunska posla". I sam Microsoft unutar Windowsa to isto radi... tako da to i nije neki "hackerski" zahvat...

Opet... ako koristimo nečiji web mail, poput Gmaila, Yahoo-a, itd... to je "Clouding", tako da ti je tamo relativno sigurno od virusa, ali ti se podaci skupljaju od strane tih providera... tako da... spyware svuda...

Uglavnom... znanje štiti, a Ubuntu olakšava...

:mrgreen: :wink:


:shock: uj!

znači svako može da mi čita mejlove, ukoliko upotrebi tu foru, mislio sam da samo gospoda iz "nadzornih" službi (MJF!) ulažu trud oko toga. Ništa, pišem odsad glagoljicom u kombinaciji sa Teslinim matematičkim formulama i klinastim pismom pa ko razumije razumije. Šalim se, znam da je mreža pod 100% kontrolom od nastanka, nije mi stalo, nek profilišu do mile volje, možda nešto što napišem probudi i ponekog na toj strani i opet dobro.

Hvala za info Jack, vidim da ću morati da nabavim par knjiga iz te oblasti i poradim na svom obrazovanju u tom smjeru.

:love3:

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: sri jul 14, 2010 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Jel meni neko obrisao post ili se izgubio?

Mislim da sam sinoc pisao nesto u temi: Misao trenutka, ali sada ne vidim to.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: sri jul 14, 2010 9:25 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Traktor je napisao/la:
Jel meni neko obrisao post ili se izgubio?

Mislim da sam sinoc pisao nesto u temi: Misao trenutka, ali sada ne vidim to.


Ne, post nije obrisan. Šta je bilo s njim to je već misterija. :-k

Inače, iz ličnog iskustva, riječ dvije o toj problematici :mrgreen:

Ponekad mi se znalo desiti da napišem post i da ga postam ali da on ne završi na forumu. Najčešći razlog bi bio taj što nisam čekirao onu opciju "zapamti me" (remember me) prilikom logovanja/prijave, pa bi mi isteklo vrijeme. Pošto je vrijeme isteklo kad kliknem na pošalji to se ne dešava, post nije poslat ali mislim da jeste. I tu je zajeb !

Obično si tad prebačen na glavnu stranicu zna se desiti da se ne primjeti da nisi na temi na kojoj si pisao. Naravno ako sam bio pažljiviji primjetio bih tako što. Jasno bi se vidjelo da nisam logovan i da se shvati potom da post nije uopšte postan. Znalo se desiti da nisam toliko pažljiv :mrgreen: . Ne vidjevši da sam u stvari izlogovan te da post nije poslat počinjem da tražim kasnije "đe je ba zapelo "....a to je, u ovim slučajevima, bilo čisto gubljenje vremena. Zajeb je uvijek bio isti, nisam čekirao "zapamti me" opciju.

E da se to više ne bi dešavalo ima ona opcija da se u brovseru (Opera, FireFox, ...) zapamti/snimi log-in sa sve čekiranom opcijom "zapamti me" (remember me) pa sad nema tih problema.

No i tad zna biti zajeba. Određeni šort kijevi (npr.: "ctrl + R" ili sl.) kad se pritisnu na tastaturi znaju da zajebu stvar pa da se odradi riloud stranice (ponovno učitavanje) ili sl. akcija koja obriše ono što se piše tj. ponovno učita stranicu. Ako je post bio kilometarski, onda se prilazi ka toj situaciji laganim bijesom koji se može katkad ispoljiti na materijalnoj ravni ( lupanje tastaturom od sto ) ili udarajem šakom glavu, tzv. hrkljuš u krug. Može i glavom od sto :mrgreen:

Zato koristim mahom notepad pa kad završim sa pisanjem uradim copy-paste. :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: sri jul 21, 2010 7:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Evo se čini da posjeti rastu iz dana u dan pa evo poruke greške:


General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

User galak_bb3 already has more than 'max_user_connections' active connections [1203]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

očito da je potrebno širenje, dal zbog povećanja svjesnosti ili znatiželje.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned jul 25, 2010 12:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Opcija 'Aktivne teme' ne radi, barem za mene. Jedino što izbacuje je ovo; 'Ništa nije pronađeno.'

Zna li neko nešto više o tome?

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned jul 25, 2010 1:17 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Forum je apdejtovan pa je moguće da se pojavljuju sitne greškice. Montalk će ispravljati u toku ove sedmice moguće problemčiće koje se pojave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: sri jul 28, 2010 7:03 pm 
Offline
Administrator

Pridružen/a: čet maj 07, 2009 10:50 am
Postovi: 3
If you find a new forum problem, please email: tom AT montalk.net

Then I know what to fix. Sorry, I only speak English. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned aug 22, 2010 7:40 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Članovi pod nikovima mikan, istvan i pantelija80 su izbaceni sa foruma.


p.s.- molio bih da obratite pažnju dok čitate. Pantelija i pantelija80 nisu isti članovi a biće da je sva ova buka na temi Hranjenje Suncem - Sungazing ustvari jeftin pokušaj entropičnih sila u obezvređivanju imena Pantelija tj. Ivana Antića. Očito je da nekome smeta ono što Pantelija čini.

p.s.s. - što se tiče mikana, njegove ekipe kao i mikanovih "protivnika"; momci (koliko god da ih ima u tvojoj glavi), lijepo sam vam onomad na temi Sungazing rekao...neće vam proći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned sep 05, 2010 2:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
forum mi je više puta izbacio ovaj error, pa reko da spomenem, neznam jel su i drugi imali problema sa time:

slika

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned sep 05, 2010 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Artist, jeste meni se to danas desilo.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned sep 05, 2010 2:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dobijamo oko 80000 hitova "viška" dnevno iz "nepoznatog" izvora, pa je to vjerovatno razlog ali radimo i na tome.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problemi koje izbacuje forum
PostPostano: ned sep 05, 2010 10:51 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Shvatio sam sad da kod ovog "General error" problema valja sačekati minut ili dva i onda pokušati opet. Svaki put mi je prošlo i normalno sam se ulogovao. Zna nekada opet da se pojavi taj "General error" i to baš kad napišem post pa ga postam. Kad se ovo desi, vratim se korak unazad ( kliknem na onu strelicu "<" ), markiram text, potom ga kopiram a zatim isključim prozorče sa forumom, sačekam minut dva, uključim prozorče, opet se ulogujem i samo odradim pejst texta. Pauza dobro dođe da se srola duhan i popije kafe i sl. :mrgreen:


:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz