Sada je: uto jun 04, 2024 7:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
milslim da to nece biti kao kolektivna svijest bez pojedinacne, vise mi se cini da ce pojedinac moci pristupiti zajednickom pamcenju po potrebi i želji, nesto kao psi-internet....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 5:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
metuzalem je napisao/la:
milslim da to nece biti kao kolektivna svijest bez pojedinacne, vise mi se cini da ce pojedinac moci pristupiti zajednickom pamcenju po potrebi i želji, nesto kao psi-internet....


I ja tako mislim, to će biti za početak, dalje mi je nepojmljivo.
No da bi netko bio dio psi-interneta mora biti prijemčiv za to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 6:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
a sto ako je sve ovo iluzija,prevara,sto ako 22.12.2012. prodje kao i svaki drugi 22.12 do tad,sto ako 22.12.2012 ipak shavtimo da smo prevareni,da smo zivjeli u iluziji i da smo istinu trebali traziti negdje drgudje... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 6:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Rad na sebi nam neće naškoditi, samo treba pripaziti da ne postanemo opsjednuti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Astralwalker

Pa stvarno mislim da nema razloga za tako burnu reakciju, ipak je ovo forum, svako i treba i zdravo je da ima svoje misljenje i neki svoj stav. pa, zamisli kakav bi to spiritualni razvoj bio da smo svi isti?


:mrgreen: E , pa ima :mrgreen: , jer u Orionskoj empiriji idividualnost je najveći grijeh , stoga ako ne radite ono što vam ja kažem i ne mislite onako kako ja mislim , onda ste vi svi svinje i niš koristi , pa ćemo lepo da napravimo novu rasu koja će da sluša ono što im mi kažemo i misliti ono što mi mislimo , a ne ono što njima padne na pamet. :twisted: :mrgreen:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
promatrač je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
milslim da to nece biti kao kolektivna svijest bez pojedinacne, vise mi se cini da ce pojedinac moci pristupiti zajednickom pamcenju po potrebi i želji, nesto kao psi-internet....


I ja tako mislim, to će biti za početak, dalje mi je nepojmljivo.
No da bi netko bio dio psi-interneta mora biti prijemčiv za to.


Ili mozda preciznije receno, potrebno je da taj neko bude na odgovarajucoj frekvenciji. Mislim da su kasiopejci spomenuli kako je navodno internet nastao kao posledica "prodora" uticaja OPD principa 4D.

Citat:
a sto ako je sve ovo iluzija,prevara,sto ako 22.12.2012. prodje kao i svaki drugi 22.12 do tad,sto ako 22.12.2012 ipak shavtimo da smo prevareni,da smo zivjeli u iluziji i da smo istinu trebali traziti negdje drgudje...


Odlicno razmisljanje, mislim da bi uvek trebalo imati na umu da je i ovo takodje jedna od mogucih opcija. Mozda je bas zbog toga najbolje nemati nikakva ocekivanja, nego raditi na svojim mentalnim programima/sablonima, razmisljati "siroko" i uvek biti otvoren za nove opcije.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
spyro je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Astralwalker

Pa stvarno mislim da nema razloga za tako burnu reakciju, ipak je ovo forum, svako i treba i zdravo je da ima svoje misljenje i neki svoj stav. pa, zamisli kakav bi to spiritualni razvoj bio da smo svi isti?


:mrgreen: E , pa ima :mrgreen: , jer u Orionskoj empiriji idividualnost je najveći grijeh , stoga ako ne radite ono što vam ja kažem i ne mislite onako kako ja mislim , onda ste vi svi svinje i niš koristi , pa ćemo lepo da napravimo novu rasu koja će da sluša ono što im mi kažemo i misliti ono što mi mislimo , a ne ono što njima padne na pamet. :twisted: :mrgreen:



Gud point. :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 23, 2007 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
metuzalem je napisao/la:
milslim da to nece biti kao kolektivna svijest bez pojedinacne, vise mi se cini da ce pojedinac moci pristupiti zajednickom pamcenju po potrebi i želji, nesto kao psi-internet....


Nesto kao socijalno-memorijski kompleks o kome vrlo detaljno govore "Ra", al kazu da je to za taj visoki 4. i potpuno etericni 5. denzitet tek.

e da, opet preporucujem da se i to procita, kao i sve zanimljivo uostalom :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 12:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
_Dario_ je napisao/la:
a sto ako je sve ovo iluzija,prevara,sto ako 22.12.2012. prodje kao i svaki drugi 22.12 do tad,sto ako 22.12.2012 ipak shavtimo da smo prevareni,da smo zivjeli u iluziji i da smo istinu trebali traziti negdje drgudje... :wink:


A sad... nešto će se 2012 valjda dogodit...nemora bit konkretno prijelaz u više denzitete ili neznam što... majanska vjerovanja o uništenju staroga i nastanku novoga svijeta ne moraju se doslovno shvatit... to može bit promjena ili početak promjene, jedne globalne promjene u ljudskoj svijesti i shvaćanju svega. Promjene se već i događaju...ali onda bi valjda trebala doć i ta nagla... možda... a možda je i drukčije, ko će znat?

Eto ovih dana mi je palo napamet... recimo, kako u bibliji piše da u posljednja ta vremena će mrtvi ustajat iz groba... ljudi jesu mrtvi... osim rijetkih koji su se probudili... pa sad povežite... spominje nešto slično i Nostradamus naprimjer... kad budu igre hekatombe (vjerojatno olimpijske) da mrtvi ustaju iz groba... a 2012 će bit olimpijske... možda će posljedica toga buđenja bit rušenje staroga svijeta i materijalističkih shvaćanja i jednog dana izgradnja novog svijeta?

Kinezi stari su govorili kako kad jedno gibanje dosegne svoju krajnost, potiče suprotno gibanje... (tako nekako) ...a ovih dana do krajnosti dolazi materijalizam... tako da ili će sve ovo bit po bajronističkome svjetonazoru pa propasti, ili će se ipak ljudi probudit...neznam...

...mi možemo samo spekulirat... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Eto ovih dana mi je palo napamet... recimo, kako u bibliji piše da u posljednja ta vremena će mrtvi ustajat iz groba... ljudi jesu mrtvi... osim rijetkih koji su se probudili... pa sad povežite...


Ovo je bas zanimljivo, to mi dosad nije padalo na pamet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Arbitrum, da i ja sam se ponadala... Bas bi bilo divno da "samo" treba da se probudimo. MEDJUTIM...



A ono, da ce zivi zavideti mrtvima...???

[-X NE,NE... Nesto tu ne stima

_________________
sigma


Zadnja izmjena: sigma; pon dec 24, 2007 1:17 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 1:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
sigma je napisao/la:
Arbitrum, da i ja sam se ponadala... Bas bi bilo divno da "samo" treba da se probudimo. MEDJUTIM...



A ono, da ce zivi zavideti mrtvima...???


hmm... toga se nemogu sjetit... možeš li malo konkretnije reć našto misliš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 1:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Theodores,hocu. Daj mi samo malo vremena da nadjem, posto ne zelim da parafraziram. Citiracu, za par minuta...

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 2:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
sigma je napisao/la:
Theodores,hocu. Daj mi samo malo vremena da nadjem, posto ne zelim da parafraziram. Citiracu, za par minuta...


E, zalim slucaj, tesko da cu citirati.

Ko zna koliko bi mi trebalo vremena da pronadjem tacno to sto sam zelela....
Nista zato, jer cu vam dati samo par smernica, a vi ih prosirite, vec kuda ko zeli. Po interesovanju.

Npr.:Knjiga proroka Danila, glava7;

Sveto Jevandjelje po Marku, glava 13;

Otkrivenje Jovana bogoslova, glava 6;

Otkrivenje Jovana bogoslova, glava 13;...

U sustini, tamo se govori o svemu onome, o cemu i mi svi ovde.

Pozdrav :love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 8:41 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
metuzalem je napisao:
milslim da to nece biti kao kolektivna svijest bez pojedinacne, vise mi se cini da ce pojedinac moci pristupiti zajednickom pamcenju po potrebi i želji, nesto kao psi-internet....

Arbitrium:
Nesto kao socijalno-memorijski kompleks o kome vrlo detaljno govore "Ra", al kazu da je to za taj visoki 4. i potpuno etericni 5. denzitet tek.


Socijalno-memorijski kompleks vidim kao celinu u kome se individualna svest potpuno stapa sa svescu grupe/celine. Meni je najbolji onaj deo, „Ako nasi skromni napori budu dovoljni, preci cemo na 7. denzitet i biti Jedno sa svim. Sada smo samo Ra.“ (parafraza, nema sanse da to sada nadjem). I to je izgleda put koji ciklicno prelazimo, od formiranja pojedinacne jedinke, njenog odvajanja od „grupne duse“, zatim procesa individualcije, odn. kristalizacije individualne duse, da bi se tek onda zapoceo lagani povratak izvoru i sjedinjenje sa Jednim. Nema preskakanja stepenica na putu. [-X

Medjutim, download informacija iz kolektivnog pamcenja jeste moguc. Akasa, Polje, Jungovo kolektivno (za nas na zalost) nesvesno, jer nam je veza sa njime presecena, Kastanedino nemo znanje. Mozemo da povucemo informacije iz Polja ukoliko podesimo prijemnike, ukoliko imamo dovoljan kapacitet da ih primimo i dovoljno znanje da nesto sa njima zapocnemo. Ja sam potpuno sigurna da te informacije i sada povlacimo, uglavnom ih registrujuci kao sopstvene misli i ideje.

No, nesto vece otvaranje ovih kanala cini mogucim i gore-pomenutoj orionskoj grupi :mrgreen: da ubaci svoje informacije. Nemam mnogo sumnje u ovo – stvar je iskustvene prirode 8) . Zato, sve dok ne budemo mogli sa sigurnosu da razdvojimo stvari, sve dok nasa svest ne bude dovoljno jaka da razluci, dok nasa slobodna volja ne bude istinski nasa, treba biti izuzetno oprezan sa ovim. Svestan.
Na kraju, kao i sa informacijama koje dobijamo na konvencionalan nacin :wink: .

U vezi sa Apokalipsom: biblijski prikaz karakterise omiljena play-station igrica „nagrada i kazna“ (naravno za one koji dovode u sumnju dogmu i ne slusaju svestenicku elitu), vezivanje za materijalno (vaskrsavanje fizickog tela) i namera da se kod vernika izazove strah.

Apokalipsa znaci otkrovenje: vreme kada ljudima moze biti vraceno izgubljeno znanje, realna istina koja ce biti obelodanjena. I ako pogledamo malo bolje, to je upravo ono sto se dogadja.

Takodje, sta god neki buduci kosmicki dogadjaj znacio, moguce je da ce u njega biti ukljuceni entiteti, vezani za zemaljski plan, koji nisu u inkarnisanom stanju, ali to sigurno nece znaciti da mrtvi ustaju iz svojih grobova :mrgreen: (vezivanje za materijalno - vaskrsavanje tela).

Citat:
a sto ako je sve ovo iluzija,prevara,sto ako 22.12.2012. prodje kao i svaki drugi 22.12 do tad,sto ako 22.12.2012 ipak shavtimo da smo prevareni,da smo zivjeli u iluziji i da smo istinu trebali traziti negdje drgudje...

Aragorn:
Odlicno razmisljanje, mislim da bi uvek trebalo imati na umu da je i ovo takodje jedna od mogucih opcija. Mozda je bas zbog toga najbolje nemati nikakva ocekivanja, nego raditi na svojim mentalnim programima/sablonima, razmisljati "siroko" i uvek biti otvoren za nove opcije


I ja slicno mislim. Razmatrati ovo kao jednu od opcija, ali je razmotriti.
I uz neophodan rad na svojim mentalnim programima sablonima i ego-tripovima – koji nam u svakom slucaju nece stetiti - razmisliti o jos jednom vaznom delu price o Majama:

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima (ne jedinim), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.

Ili promena Orlovih znacenja u novom ciklusu, kako bi ti slikovito rekli postovaoci Kastanede 8) . (ako sam se tacno izrazila).

A to znaci da ove informacije ni u tom pogledu ne bi trebalo da nas gurnu u neko pasivno stanje. Mi upravo sada, radom na svojim uverenjima, razlucivanjem pozitivnog od negativnog, manipulacije od slobode i svojim konkretnim delovanjem u svakoj svakodnevnoj situaciji mozda zaista kreiramo stvarnost u novom ciklusu. 8)

Znanje i primena znanja uvek cine celinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 10:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
sigma je napisao/la:
Arbitrum, da i ja sam se ponadala... Bas bi bilo divno da "samo" treba da se probudimo. MEDJUTIM...



A ono, da ce zivi zavideti mrtvima...???

[-X NE,NE... Nesto tu ne stima

To su rekli Tarabići u svojem Kremanskom proročanstvu.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Citat:
Medjutim, download informacija iz kolektivnog pamcenja jeste moguc. Akasa, Polje, Jungovo kolektivno (za nas na zalost) nesvesno, jer nam je veza sa njime presecena, Kastanedino nemo znanje. Mozemo da povucemo informacije iz Polja ukoliko podesimo prijemnike, ukoliko imamo dovoljan kapacitet da ih primimo i dovoljno znanje da nesto sa njima zapocnemo. Ja sam potpuno sigurna da te informacije i sada povlacimo, uglavnom ih registrujuci kao sopstvene misli i ideje.


U knjizi Polje od Lynn McTaggart opisuju se eksperimenti kojima se ukazuje na vantjelesnu poveznicu organizama iste vrste, dakle nešto što je nižim oblicima života normalno, kod ljudi je samo u tragovima.
Što je u biti nelogično i tumačim to kao posljecidu "pada" opisanog u mnogim knjigama.
Na sadašnjem nivou svjesnosti kod ljudi se radi o 3i; intuiciji, instinktu i inteligenciji te njihovom međusobnom odnosu.
Bit 2012 i pripremnog perioda je da što više ljudi ostvari svjesnost i unaprijedi 3i, naročito intuiciju. Intuicija ili "jednostavno znam/osjećam ali ne znam kako/od kuda" bi mogla biti znacajno "upgrejdana" i biti link prema kolektivnom
One osobe koje i u sadašnjem trenutku uključe "turbo 3i" u 3D mogu privremeno "otvoriti prozor" prema višem D, smatram da je to tehnika proroka; Nostradamus i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 9:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
U knjizi Polje od Lynn McTaggart opisuju se eksperimenti kojima se ukazuje na vantjelesnu poveznicu organizama iste vrste, dakle nešto što je nižim oblicima života normalno, kod ljudi je samo u tragovima

Da, ono znanje na osnovu koga pauk plete svoju mrezu i ptice pronalaze put na jug.

Ovako na to otprilike gledam. Covek je bice slobodne volje. I da bi se proces sticanja slobodne volje omogucio, da bi tzv. Zakon Konfuzije mogao da deluje, da bi covek naucio da budu slobodno bice, on mora biti odsecen od ovog znanja vrste, koje ce njegovo ponasanje usmeravati ka sigurnom i proverenom. I ja duboko verujem da je ovaj proces neophodan da bi se kristalizovala individualna dusa.
Covek je bice koje gresi, luta, pita se i trazi.

No, u ovom nasem neobicnom vremenu izgleda da se veza sa Poljem zaista iznova uspostavlja. A tu je i remecenje radio-prijema i ‚ubacene informacije’ na drugoj strani. Taman u ravnotezi da nasa slobodna volja ne bi bila narusena i da bismo sami bili slobodni (ili prinudjeni :mrgreen: ) da razlucujemo sta je sta.

Jer bez razmisljanja sopstvenom glavom, nista od veze sa visim centrima. :wink:

Dobar topic: "Kako prepoznati sopstvene misli"
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 39&start=0

Na metafizici takodje "Kanaliziranje poruka".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 28, 2007 12:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Evo kratkog opisa što neke drevne civilizacije predviđaju o 2012. godini:


Hopi:
A 25 year period of purification followed by End of Fourth World and beginning of the Fifth.
Mayans Call it the 'end days' or the end of time as we know it.

Maoris:
Say that as the veils dissolve there will be a merging of the physical and spiritual worlds.

Zulu:
Believe that the whole world will be turned upside down.

Hindus:
Kali Yuga (end time of man). The Coming of Kalki & critical mass of Enlightened Ones.

Incas:
Call it the 'Age of Meeting Ourselves Again'.

Aztec:
Call this the Time of the Sixth Sun. A time of transformation. Creation of new race.

Dogon:
Say that the spaceship of the visitors, the Nommo, will return in the form of a blue star.

Pueblo:
Acknowledge it will be the emergence into the Fifth World.

Cherokee:
Their ancient calendar ends exactly at 2012 as does the Mayan calendar.

Tibetan:
Kalachakra teachings are prophesies left by Buddha predicting Coming of the Golden Age.

Egypt:
According to the Great Pyramid (stone calendar), present time cycle ends in year 2012 AD.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 28, 2007 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
Možda to "kraj vremena" zapravo znači kraj BROJENJA vremena...
Jer, pošto vrijeme postoji samo jer ga brojimo...itakodalje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz