Sada je: čet maj 23, 2024 8:29 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
A kako je onda napravljen kompjuter na kome si zapisala ovo tvoje mišljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 11:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
violeta, dobrodošla i hvala na opisu.

Neka ova tema još malo ovdje stoji, pa ću je kasnije premjestiti u temu "Kako prepoznati vlastite misli", tu nekoliko redaka iznad... mislim da je tema slična, pa da sjedinimo u jednu, bit će puno jednostavnije pratiti daljnji tok teme...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Odgovor komentara Pantelija
PostPostano: pet jul 06, 2007 11:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Pantelija je napisao/la:
A kako je onda napravljen kompjuter na kome si zapisala ovo tvoje mišljenje?


Prvo da se izvinim sto nisam smestila moju poruku gde treba, a ideja mi je bila da komentiram to sto je Jack987 pitao kako da raspozna svoje misli. Ja se malo tesko snalazim na vasem forumu :oops:, posle Pantelija odmah sam pisala ali poruka mi se izgubila, pa pokusat cu da je jos jednom napisem.
Ja stvarno neznam kako je napravljen moj kompjuter, ali sigurna sam da ta ideja nije nekome tek tako prozujila zato sto nije imao sto drugo da radi.
Kompjuter sigurno nije dosao do ovaj stepen samo zahvaljujuci jednom covjeku. Sigurno sve je pocelo od prvobitnog racunala, pa tekom godine istrazivanja i mnogo novih ideja mnogih naucnika, desilo se danasni proizvod. Tako mislim zato sto se baziram na to kako svi danasni proizvodi tehnologije poceli so kao mnogo prosti, pa su dobili danasnji oblik. Znaci opet se se svedi na moje prvo misljenje da moram imati tudze primese za moj zakljucak.
Ako bas i zelis, moj kompjuter je samo serijski proizvod, kopija ideju mnogih istrazivaca i naucnika.
A kako je napravljen TVOJ kompjuter???

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 26, 2007 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Evo da i ja dam neki mali doprinos na koji je vezan za naslov ove teme.
Inače, takst koji slijedi će se nalaziti u knjizi na kojoj već dugi niz godina radim.

"...Sasvim je sigurno da je čovjek od prvih dana kad su se u njegovom intelektu počele razvijati moći spoznaje postavljao pitanja: Kako je sve ''mrtvo'' oko nas postalo, kako su nastali živi organizmi, kako je nastao čovjek...?
Pa da pokušam ispravno da Prevedem informacije koje stižu do moje Materijalne svijesti - na koji bi se način u tekstovima koji slijede mogli naći odgovori na mnoga pitanja koje muče čovjeka od davnina.
Svakako, da li ćeš ti čitaoče prihvatiti taj odgovor kao pravovaljan to će jedino ovisiti od tebe, odnosno, u mnogome će ovisiti od tvog Duhovnog (Spiritualnog) razvoja.

Jedno da kažem.
Nije važno da li će se ovo nekom sviđati ili ne, odnosno, nije važno ni to da li će neko pomisliti da je informacija koja slijedi u najmanju ruku smješna - već je važno; da je tako.
Naime, povremeno, a katkad i često, do Svijesti svake inteligentne osobe stižu Impulsi koji u sebi nose kraće ili duže Poruke koje dolaze iz, nazovimo ga, Onostranog područja.
Usputna primjedba: Katkad te Impuls-poruke pojedinci mogu da ''u glavi'' registriraju kao šapat a šta više i kao čulni govor koji je veoma sličan govoru koji ostvaruju dvoje ljudi.
Jasno, ukoliko se čovjek bavi istraživanjem tajni koje izlaze iz granica znanosti – njegova Podsvijest i Svijest mogu da prevedu Impuls-Poruke koje stižu preko aure pa kroz čakre sve do moždanih stanica (dakle do Negdje) koje su ''zadužene'' da te Poruke prevedu i da to prevedeno ''pretvore'' u Misao koja ima svoj sadržaj – koji sadržaj je prepoznatljiv od strane umnog sistema, čija se djelatnost odlikuje po tome što sadržaju ''daje oblik Spoznaje''.
Nemojte da vas ovo zasmije jer ću vam kasnije iznijeti znanstveno dokazanu informaciju o ''moći'' stanica (ćelija), koje su ugrađene u tijelu živih bića, da prepoznaju njima prepoznatljive Impulse koje im šalju molekule proteina (bjelančevina).
Dakle, slobodno možete prihvatiti Informaciju da i stanice posjeduju moć prepoznavanja.

Znači, Poruke koje dolaze do Podsvijesti Podsvijest može registrirati i prevesti - a zatim prevod prenijeti do Svijesti čovjeka.
Svakako, koliko će prevod biti adekvatan onoj informaciji koja se nalazi u Poruci Onostranog područja to će ipak ovisiti od Duhovnog (Spiritualnog) razvoja čovjeka, odnosno, ovisit će od onih Vrijednosti u čovjeku, ali i van njegovog sistema, koje djeluju da Podsvijest bude aktivna.
Logički, tu nesmijemo zanemariti ni profesionalnu preokupaciju prevodioca.

A sad vas još moram obavjestiti da jedan broj mojih Informacija, koje će se ticati nekih Misaonih predstava i Postavki, neće biti adekvatne s onima koje su dosad prihvaćene od strane filozofa, filozofa metafizičara ili ezoteričara - ali i znanstvenika.

No da se razumijemo, ja nikom ne želim nametnuti moja izlaganja pod Moranje da se u njih vjeruje - jer postoje mnogi faktori koji djeluju na čovjekovu Svijest da li će u nešto vjerovati; ili ne.
I tu mnogi autori ne-znanstvenih ali i znanstvenih tekstova greše jer se u njihovim tekstovima, manje-više, može osjetiti prisustvo Moranja - što znači da u ono što iznose MORA SE vjerovati.

I još nešto.
Kod Zaključaka, koji će se odnositi na predmet određenog teksta (a koje Zaključke ću ja iznijeti), neću se služiti ''logikom filozofske nauke'', dakle dijalektičkom ili umstvenom metodom, već metafizičkom, dakle razumskom metodom.
Naime, umstvena metoda je metoda koju primjenjuju filozofi (što znači da je ona ljudska) – dok razumska metoda je ona (za koju narod kaže da je zdravo-seljačka) koju možemo prihvatiti i kao logiku Beskonačno-konačne prirode.
Na ovo, logika Beskonačno-konačne prirode, primjedba: Nemojte da pomislite kako je ova posljednja informacija glupa, jer poznato nam je da se svi filozofi i mnogi ne-filozofi slažu sa Postavkom; da priroda misli.

A sad, da bi prethodno iznešeno bilo jasnije - evo jedan primjer koji će, djelomično, obuhvatiti to prethodno iznešeno.
Upravo sam danas (27.11.2005.), po općem mišljenju ljudi - kao slučajno, pogledao prema jednom Cvijetu koji se je nalazio u vazi u dvorištu.
Pogled kroz prozor nije bio ugodan jer je upravo počeo da pada prvi snijeg, uz kišu i jak vjetar.
Istog momenta se je mojoj Svijesti NAMETNULA Misao: Trebaš me premjestiti na toplije mjesto.
Svakako, kako ja od 1988. godine studiram slučajeve NAMETNUTIH Misli – to sam odmah shvatio da mi je Cvijet POSLAO Impuls koji je djelovao da se u mom sistemu Materijalne svijesti stvore Određene vibracije - nakon čega je Moja Podsvijest, a zatim Svijest prevela kao Poruku šta treba da uradim.
No prije nego sam što uspio izvršiti radnju da premjestim Cvijet, jedan drugi događaj mi je skrenuo pažnju na nešto drugo – na šta sam jednostavno zaboravio da prenesem Cvijet u šupu.

Ipak Memorija, u vezi Cvijeta, je Negdje ostala, i to POD Svojom ŠIFROM.
Dakle upravo onako kako će se i ova priča nalaziti u dokumentu (koji će biti Otisnut na tvrdom disku) kojeg ću ja danas-sutra moći naći – ali Samo ako otkucam Šifru pod kojom se taj dokument vodi u mom kompjuteru, odnosno, kasnije i na drugim tvrdim diskovima date baze (baze podataka).

Nakon dva sata sjedio sam ispred kompjutera kad mi je supruga rekla: Treba danas da u dnevnoj sobi zalijem cvijeće.
Istog momenta me je ''nešto štrecnulo'', nakon čega mi se ponovno NAMETNULA Misao Cvijeta (Trebaš me premjestiti na toplije mjesto).
Odmah sam se digao, otišao u dvorište i prenio Cvijet u šupu.

Kasnije sam, po običaju, razmišljao o ovome.
I po zdravo-seljačkoj logici sam shvatio da Kontakt Cvijeta sa Otisnutom Memorijom, koja je ostala Otisnuta Negdje u meni, nije bio prekinut – te da su Impulsi ISTE FREKVENCIJE konstantno dolazili (do; Negdje u meni) - ali moja Svijest (nazovimo je Materijalna svijest ili svijest čovjeka) to nije mogla registrirati, jer su, to već mnogi prihvaćaju kao Istinu, uglavnom, sistemi ''Spiritualnih osjeta'' čovjeka ''zakržljali''.
Svakako, ti Impulsi, koje je Cvijet slao, imaju ''svoj vijek trajanja'' i onog momenta kad ti Impulsi oslabe ili nestanu - dolazi i do nestanka Memorije, koja je bila Utisnuta Negdje u meni – ali i negdje Van mojeg Materijalnog tijela.
No, o ovom će u ovoj knjizi biti još dosta riječi jer to je Informacija koja nam ''nudi'' da shvatimo mnogo štošta što mi ljudi ne razumijemo"...

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 26, 2007 11:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Pantelija je napisao/la:
A kako je onda napravljen kompjuter na kome si zapisala ovo tvoje mišljenje?


Pantelija,

Ljuto se varaš ako misliš da je kompjuter izmislio čovjek (koji obitava na planeti Zemlja).

Nisam ovo napisao na pamet jer sam ja preko 25 godina radio na mjestu konstruktora: alata, mašina, topova... i znam kako sam dolazio do stvaralačkih ideja.

A sad, već 19 godina znam kako dolazim do ideja koje objavljujem.

Uostalom, ja sam izradio analizu iz koje se vidi da je čovjek - ne baš običan, ali ipak običan "kompjuter" - kojemu je DATO da kroz svoj životni vjek vlada samo s 33 % samosvijesti.

A da mu je DATO - to stoji veoma lijepo, razgovjetno u Bibliji (ali i Kuranu...).

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 27, 2007 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Jedva nađoh temu gdje bih mogao nešto upisati. Poštujem Forum ali nisam na nivou pa eto... jedva :) Kontam ovdje neću popit ban.

Elem, upravo sam smako 3-4 paprike i bućkuriš od par kobasica, i kontam - eto odakle crpim energiju.

I sada me stid. Stid me biljaka, stid me krava... stid me na čemu sam i na čijoj patnji, a tako visoko mišljenje o sebi imam.

Idemo dalje...

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 27, 2007 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Hame je napisao/la:
Elem, upravo sam smako 3-4 paprike i bućkuriš od par kobasica, i kontam - eto odakle crpim energiju.

I sada me stid. Stid me biljaka, stid me krava... stid me na čemu sam i na čijoj patnji, a tako visoko mišljenje o sebi imam.


Nema potrebe da te bude stid zbog takvih stvari, u krajnjem slucaju nesto se mora jesti kako bi se odrzalo materijalno telo koje trenutno nastanjujemo. Stvar je u tome da smo svi mi OPS bica sve dok nastanjujemo ovu 3D realnost, a ishrana kao takva i nije bas neko merilo da li postajemo "OPD kandidati".

Mnogo znacajnije je voditi racuna da ne crpimo energiju na drugi nacin, u vidu "paznje" i energetskog isisavanja nasim emotivnim manipulativnim igricama sa kojima se svakodnevno susrecemo kod ogromne vecine ljudi. To sve izgleda kao jedan zacarani krug u kome se ljudi mehanicki ponasaju po tim "usisivackim" sablonima koji su nam instalirani u nasoj psihi jos kroz period odrastanja. Na primer, jedan otac/suprug dozivljava neku vrstu torture od svog sefa na poslu kome ne sme nista da kaze plaseci se za svoj posao ali kada dodje kuci, usled deficita isisane mu energije on to nadoknadjuje gruboscu i zahtevnoscu od svoje zene koja najcesce "cuti i trpi", ali zato ona svoj energetski deficit nadoknadjuje od svoje dece u vidu ostrijeg "vaspitavanja", a onda ta deca dobijaju komplekse i frustracije odnosno energetske disbalanse koje nadoknadjuju u skoli od svojih drugova pa tako u krug. To je jedan banalan primer ali sve se cini kao jedan dobro razradjen sistem za dreniranje energije, samo sto nazalost ta isisana energija ne ostaje medju ljudima nego se bespovratno penje ka vrhu OPS piramide verovatno 4. denziteta.

Upravo zbog toga i jeste znacajan rad na sebi, na shvatanju svojih mehanickih programa u odnosu na druge ljude, i svesnom iskljucivanju iz ovog energetskog hranidbenog lanca.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 27, 2007 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Citat:
Nema potrebe da te bude stid zbog takvih stvari, u krajnjem slucaju nesto se mora jesti kako bi se odrzalo materijalno telo koje trenutno nastanjujemo.


Ne bi se složio s tobom. Da bi se održalo materijalno telo, dovoljna je energija sunca, a nju se niko i ne usuđuje da jede, jer su većina osoba mračne, a tami ne prija svetlost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 28, 2007 6:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
STALKER je napisao/la:
Citat:
Nema potrebe da te bude stid zbog takvih stvari, u krajnjem slucaju nesto se mora jesti kako bi se odrzalo materijalno telo koje trenutno nastanjujemo.


Ne bi se složio s tobom. Da bi se održalo materijalno telo, dovoljna je energija sunca, a nju se niko i ne usuđuje da jede, jer su većina osoba mračne, a tami ne prija svetlost.


A baš mi se nešto vrti po glavi , a vezano je uz naćin ishrane.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 28, 2007 10:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Hame je napisao/la:
Jedva nađoh temu gdje bih mogao nešto upisati. Poštujem Forum ali nisam na nivou pa eto... jedva :) Kontam ovdje neću popit ban.

Elem, upravo sam smako 3-4 paprike i bućkuriš od par kobasica, i kontam - eto odakle crpim energiju.

I sada me stid. Stid me biljaka, stid me krava... stid me na čemu sam i na čijoj patnji, a tako visoko mišljenje o sebi imam.

Idemo dalje...


Kao prvo, nemoj tekst koji slijedi prihvatiti kroz prizmu ponižavanja.
Jer, treba cijeniti tvoj iskaz da nisi na nivou ovog Foruma.
Zato sumnjam da ćeš razumijeti što ću napisati - no mnogi drugi hoće.
Ipak, možda te tekst neće ostaviti "mrtvo ladna".

Vidiš, ne treba da te je stid biljaka, ni krava, ni svinja...
Naime ni krave, kao ni svinje... se ne stide smaknuti paprike.
(Na žalost, od njih (od svinja, krava...) čovjek će uraditi bućkuriš koji, opet čovjek, naziva kobasicama.
No to je druga priča).

A krave, svinje... su Prirodno Inteligentne - jer da nije tako ne bi znale kako da nastave svoj naraštaj, kako da obavljaju nuždu, kako da jedu biljke - kao i zašto smiju da jedu biljke (i da se pri tom ne stide).

Naime, krave, svinje... imaju Intuitivan osjećaj - (dakle osjećaj koji im je usađen u Materijalan sistem od strane Prirode i Stvoritelja) - da biljke nemaju ugrađene Diferencirane elemente živčanog sustava već posjeduju jedino Izgrađen sistem stanica koje imaju tu moć da registriraju Duhovnu (Spiritualnu) stranu života, koja se u biljkama odrazuje u obliku Emocija.

Dakle, biljke mogu, NA SVOJ NAČIN, da Misle - da te Misli prenose telepatskim putem do drugog živog bića - što ne znači da te biljke OSJEĆAJU ono koje se prenosi kod životinjai ljudi putem Osjetnih organa.

Znači mirno spavaj i bezbrižno jedi BILJKE.

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 28, 2007 7:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jedva nađoh temu gdje bih mogao nešto upisati. Poštujem Forum ali nisam na nivou pa eto... jedva


Pa, primi moj savjet kao jedno "malo znanje". Naime, ako kažeš da "nisi za... nešto" onda ti sebi automatski OGRANIČAVAŠ to nešto. Ljudi kažu "on/a nije za mene", "to nije za mene", itd... i u stvari - onda tom misli sebe ograničiš tako da se to i tako manifestira u univerzumu. Na bilo koji način.

Bolje i pametnije je misliti "Zašto ja to nebi mogao postići?", "Kako da ja to postignem", "Što mi nedostaje da to postignem?"... itd.

Trebaš zauzeti neki pozitivni stav i upitati se samo "ZAŠTO to nije onako kako bi ti to vidio/želio/čemu stremiš, itd.?"

Mislima pokrećeš toliku energiju, koje još mnogi na ovoj planeti nisu svjesni.

Znanje ti je bitno da se ovako ne osjećaš, kako se sad ti osjećaš.

Dalje, svi ljudi su na različitim nivoima, i mogu ti reći da iako samo ovo sve čitaš i interesiraš se - da si dobrano napredovao na putu k nekom razvoju ( svijesti, zananja ) u cjelini.
Pogledaj većinu ljudi oko sebe kako nezainteresirano lutaju realitetom današnjice, neznajući kako ovo sve funkcionira, te upiru obično prst u nekog i govore kako je taj i taj kriv za njihov jad i bijedu ( ili nezadovoljstvo ). Koje li ironije !?!

Napiši post kad god osjetiš da nešto treba izreći. Neboj se bana, ban nitko još nije dobio tko nije više puta bio upozoren da ne pljuje i ne vrijeđa druge i tko namjerno nije radio na tome da nekako koči forum.

I forum je na nivou na kojem trenutno jest - a ti si isto na njemu, pa si sam zaključi da li su forum i ti na sličnom nivou. Jer da to nije slučaj - nebi ni bio ovdje, već negdje drugdje.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Jack987 je napisao/la:
Znanje ti je bitno da se ovako ne osjećaš, kako se sad ti osjećaš.


Meni se sada sve pomiješalo...

Što se "znanja" tiče isto se stječe u školi i to je OK. Ovo "OK" znanje iz škole je zaista široko i dugo traje - od "nauči pisati" i skupova do integrala, limesa, "klasnost alienacije i reifekacije"... te u konačnici profita (razum kapitala hehe).

Eh sada... pojma nemam na osnovu čega sam došao do ovog Foruma (to me u svim školama nisu učili niti skretali ikakvu pažnju na to), evo sada sam se sjetio - prije sam čitao novosadski list Galaksija. Sjećam se da sam se divio zvijezdama na noćnom vedrom nebu, sjećam se da sam vremenom skužio da je sve nekako i još više zakomplikovano nego što su nam iz knjiga prenijeli i neuporedivo pametniji od mene...

I onda prekid... kontam ebo to - posveti se daljem učenju, zavali se u neku budžetsku organizaciju i uživaj. Ne omalovažavam visoko obrazovanje, ali mene je nešto skrenulo.

Odilamio sam 2002 fax kao apsolvent i prepustio se "dražima" samostalnog upravljanja kapitalom i samostalnim biznisom. Bilo je tu primjesa - kuda ide ovaj svijet i tako to, gdje je Bog, gdje sam ja, uglavnom zakomplikovalo se sve.

Evo me sada ovdje... Situacija novčana i materijalna je OK - meni super što se toga tiče, ali opet mi nešto fali.

Ne tražim da se meni sada razastru rješenja ali zbunjen sam širinom Foruma. Zaista sam se trudio čitati "odreda", od prve stranice domene do tema iz Foruma - ali brate razvodnjeno skroz. Totales me razbaca i nakon par sati odustanem.

To je bio uvod :) ... želim reći da bi bilo fino imati neku kao početnu stranicu (ali baš stranicu a ne gomilu ih) koja će nam dati sve odgovore na sva naša (zbunjenima) pitanja odjednom.

Hehe... hehehe...

Eto, to je moja želja :) U stvari nije želja, jer po zakonima Svemira ako želimo nešto onda ćemo uvijek to i željeti - Zahtijevam da mi se brzinski na jednoj strani Foruma sve objasni i da to sve napokon shvatim o čemu je ovdje riječ!

Ne želim - ja shvatam napokon i svima je OK!!! Fazon je da moramo svi - nema šanse da pojedinačno. Tako sam za ovo vrijeme boravka na Forumu skonto - moramo kolektivno pomak napravit.

*Ne pišem u skladu sa temom (pročitao sam je svu), početnik sam i eto hrabar sam reći da trebamo imati jednu temu gdje će neko kao ja moći reći ono što misli trenutno. Što fali? Ha ja... Nisam "reptil", i paprike me stid. Molim za malo razumijevanja - ili sam glup totales ili izgubljen.

** Istina je da svako jutro i skoro cijeli dan (ali baš svaki, eto i sutra) fakat do spavanja, razmišljam o ovom Forumu i kako jednom i napokon budem ko i vi. Jesam sebi pametan ali nisam dovoljno glup da ne tražim pomoć. Optimizam i samo naprijed!

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
.... ** Istina je da svako jutro i skoro cijeli dan (ali baš svaki, eto i sutra) fakat do spavanja, razmišljam o ovom Forumu i kako jednom i napokon budem ko i vi. Jesam sebi pametan ali nisam dovoljno glup da ne tražim pomoć. Optimizam i samo naprijed!


Prijatelju, zašto želiš biti kao i drugi sa foruma i misliš da nisi isti kao mi?
Zar ne vrijedi da su sva ljudska bića jednaka nitko nije posebniji od drugih.Razlikujemo se po našim manama i vrlinama , a trebamo znati pobijediti ovo prvo a iskoristiti ovo drugo.
Ovaj forum, cijela masa tekstova i knjiga koje možeš na njemu naći su samo putokazi na mračnom putu znanja , a svijetlo ,koje samo po svojoj prirodi otkriva , uči , širi i razvija se , si ti ; potraži odgovore u sebi , i sigurno ćeš ih naći. Živio :D i nemoj nikada iznevjeriti samoga sebe !
P.S. preporučam ti knjige od karlosa kastanede i kniigu ''susreti s nagualom'' od armanda torresa za čitanje .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 12:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U stvari nije želja, jer po zakonima Svemira ako želimo nešto onda ćemo uvijek to i željeti - Zahtijevam da mi se brzinski na jednoj strani Foruma sve objasni i da to sve napokon shvatim o čemu je ovdje riječ!


"Svemir" odgovara da je to sve predugačko za "samo jednu stranicu"!!!

Nažalost, nije toliko jednostavno da bi se moglo opisati na samo jednoj stranici. Isto kao i kako nemožeš dokazati neke matematičke teoreme ( ili kakve zakone u fizici ) u samo jednome redu.

Kako Nix kaže... sve su ovo samo putokazi, na tebi je da izabereš što ti najviše odgovara za čitanje i istraživanje. Kasnije ćeš sve povezivati u jednu veću cjelinu, pa ćeš TEK onda moć ovo sve napisati na samo jednu stranicu ( koja će ti ONDA biti puuuuuno veća jer ćeš imati i širu percepciju i puno toga će ti biti puno jasnije ). Na kraju krajeva - to ti je sve znanje koje učiš ovim svim mogućim putevima.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Molim vas da mi se skrene pažnja (da do znanja) ako sada previše opterećujem Forum ili ovu temu, pa da "ohladim" i samo čitam.

Zaista nisam uspio povezati tematiku a tragam za početkom tako da iz tog razloga ovdje pišem i pitam. Bojim se i imam osjećaj da bi bolje bilo da negdje drugo par godina provedem čitajući o čemu se ovdje piše pa da nakon toga "potkovan" dođem i učestvujem ravnopravno.

OK?
--

Evo danas sam naletio na "jednu stranicu", nešto kao uvod ili početak za mene.

Ide citat...


Istina, istine ili sveobuhvatna Apsolutna Istina?
-----------------------------------------------------

Zašto je insanu, ljudskom biću, toliko važno da dosegne ISTINU, da shvati, pod tim pojmom, svoju svrhu i svrhu postojanja općenito?

Istina ima djelimičnih, i svaka je "istinita" u nekom smislu, ali mi ipak težimo prema onoj CJELOVITOJ koja bi obuhvatala sve istine, radije nego ih poricala samo radi njihove djelimičnosti.

Ljudsko biće se po toj karakteristici razlikuje od hajvana, a medju ljudima, INTENZITET tog poriva i želje za shvatanjem i poimanjem saznatog, tj. nivo radoznalosti u tom smislu, ukazuje na stepen "ljudskosti" individualno...

Čovjeka ne čini fizička "ljudskost", niti ga neophodno čini "rad" (komunističko shvatanje), nego čovjeka čini čovjekom ŽELJA da spozna što više istina i realiteta i TRUD da ih, poput slagalice, sklopi i spozna apsolutnu Istinu koja obuhvata sve realitete - karakteristika koju ne manifestuju životinje (one se ne pitaju "zašto sam?" niti mijenjaju svoju sredinu više nego je neophodno za opstanak)...

Zašto? Šta čovjek "ima" od saznanja i spoznaje?...

Moje skromno mišljenje je da bi postigao sposobnost da vidi dalje od "očitog", da vidi dublje od "logičnog"... da ispuni svrhu svoga postojanja time što će svojim kratkim hodom na plaži fizičkog života ostaviti iza sebe malo više nego samo tragove u pijesku koji će ubrzo nestati pod plimom mora života - a zatim, time što će biti od KORISTI čovječanstvu - od najmanje do značajne, ovisno o uticaju koji mu je na raspolaganju.

Kada, nakon svega, pogleda iza sebe, vremenski, bez obzira da li vjeruje u život nakon prestajanja fizičkih tjelesnih bioloških funkcija ili ne - može da prihvati SMIRENO realnost, znajući da je učinio sve što mu je omogućavalo tijelo i UM da spozna i shvati, pa da postane, ne samo manje štetan, nego KORISTAN ljudskom rodu na koji gleda sa merhametom i suosjećanjem...

Tako NE GUBI - ako ga čeka daljnji život u drugoj dimenziji i različitoj formi postojanja - još bolje! Ako je smrt "kraj", opet ne gubi, jer je ostavio za sobom trag ljudskosti koji je prevagnuo niskost hajvanluka koji je specifičan insanu, jer se može spustiti mnogo niže od bilo kojeg hajvana.

Činjenica je, međutim, da ako je bio dio "grupe" čija je ljudskost daleko naprednija time što je želio i postizao saznanja o istinama u svrhu ultimatnog saznanja Ultimatne Istine - on/a neće imati ni truna sumnje u perpetualni ŽIVOT na koji ukazuje svaka istina, bilo koliko djelimična, u bilo kom pravcu da je razloži na njene najosnovnije komponente.

Na primjer, naročito na kvantuum (podatomskom) nivou leži odgovor da POTENCIJAL egzistencije postoji simultano sa neegzistencijom, i da ovisi o obzervaciji, o "mjerilu"...(duga "priča").

Samim činom stvaranja (mislim na "vrijeme" prije Velikog Praska, mada se ne može govoriti o "pra-vremenu" jer je i vrijeme stvoreni koncept začet prvim stvaranjem), stvoreno je "more" POTENCIJALA, mogućnosti postojanja/nepostojanja i razvoja/anihilijacije - dakle, samim tim činom Stvaralačka Moć ostaje neprekidno vezana za svaki naredni postanak, razvoj ili nestanak SVIH mogućnosti... Taj koncept je, grubo, nazvan "sudbinom".

Ova Istina se može izreći, pročitati, objasniti - ali samo kada osoba sama, svojom ŽELJOM i sopstvenim naporom, dosegne njeno poimanje i shvatanje (koliko je to moguće u odnosu na fizička ograničenja) - tek tada je moguće spojiti sve istine u Apsolutnu Istinu koja ih obuhvata, i tek tada se dotična osoba nađe NA POČETKU višeg nivoa ljudskosti...

Vrelo (izvor saznanja i potencijala) je NEISCRPNO, ali je i ŽEĐ ljudska za znanjem neutoljiva, a potencijal za djelatnost neograničen.

Darwin nikada nije sumnjao u Božije Postojanje (ili Stvaralačku Moć, kako god), on je samo želio da pronikne u to KAKO je sve stvoreno. Einstein takođe, nikada nije poricao Višu Silu, nego je, nakon spoznaje neophodnosti Stvalačke Sile, iskoristio to saznanje da shvati i pronikne u tajne procesa stvaranja (poznata je njegova izreka "Bog se ne kocka univerzumom"). Primjeri su mnogobrojni...

I nije bitno što nisu našli odgovore na SVA pitanja, bitno je da su DIO PROCESA ljudskog pronicanja i spoznaje što i jeste mjerilo "ljudskosti"...

Nema "moje" ili "tvoje" istine, osim u djelimičnom smislu. "Naša" Apsolutna Istina obuhvata sve - i samo otvoren um i iskrena želja, čak potreba, može dovesti do shvatanja Realnosti. Ona (Realnost) postoji oduvijek, jedino nas naša ograničenja spriječavaju da je pojmimo, i stoga će biti shvaćena i dostignuta samo zajedničkim naporima, jer svako nosi neke aspekte poimanja koji imaju smisla jedino spojeni sa aspektima poimanja drugih.

Dok se ne izdignemo iznad individualnih "istina" i sebe ne vidimo kao neophodni dio ljudskog roda - nećemo biti u stanju da dosegnemo tajne i svrhe stvaranja. Globalizacija sve više prevazilazi te prepreke i sve više zbližava one koji nose teret "ljudskosti", ma gdje da su i koliko ih procentualno malo ima u odnosu na populaciju Zemlje...

Interesantno... neke se stvari ne mijenjaju u svijetu u kojem vlada zakon da je jedina konstanta - PROMJENA... - jos uvijek iste osobe podrijevaju zdrave diskusije, skreću teme u pravcima u kojima nisu namjerene, pokazuju više interesa za onog KO piše nego za ono što je NAPISANO... Valjda zato što ono malo svog što su imali iskazati je iscrpljeno, a papiganje stavova drugih nikom nije interesantno - pa im ne preostaje nista osim "sabotiranja" nastojanja forumaša da forum koriste u svrhe radi kojih i postoji FORUM.

Jedino što ljude sa ozbiljnim namjerama i pozitivnim ciljevima podstiče na daljnje pokušaje i uključenja u forum je činjenica da se, povremeno, na forumu nađu osobe koje imaju nešto da kažu, imaju svoje stavove i mišljenja koja nisu "uklesana u kamenu" i kojima nije stalo da iste nameću drugima i započinju uvredljiva osobna prepucavanja, nego da ih podijele sa drugima, da sagledaju stavove drugih i u tom procesu nadograde na svoja mišljenja, možda ih potpuno promijene, ili pak, sa zadovoljstvom zaključe da nisu sami u svom nastojanju da bolje shvate sebe, druge i svijet oko nas...

Nejse, ovu površnu obzervaciju ne treba dalje komentarisati, bar što se tiče mog mišljenja, radije bi bilo dobrodošlo i produktivno nastaviti razmjenu mišljenja o započetoj temi - ISTNA/e jer je fascinantno koliko dubokog uvida i rezona naši forumaši manifestuju izražavanjem svojih tački gledišta i svojih shvatanja. Toliko dubokog shvatanja se nađe u "prosječnoj" osobi kada joj se pruži prilika da to iskaže... - Zadovoljstvo za čitati i vrijedno poštovanja bilo u sažetom ili obimnijem obliku.

Aferim raja, nastavite, nemojte se osvrtati na one koji bi da ismiju vaše stavove samo stoga što nemaju svoje.

Neke teme su vrijedne razmišljanja i razmjene mišljenja više od drugih, trudimo se da što više takvih postavimo u centar pažnje i pomognemo jedni drugima da još više duhovno i intelektualno rastemo i razvijamo metode poimanja proširujući tako svoje vidike.

Hvala SVIMA koji se uključe svojim komentarima, uključujući i gore-navedene "sabotere" (ne mislim bukvalno, naravno), jer baš ta raznovrsnost u načinu gledanja na temu ukazuje na intelektualne razine svakog od nas - svaki komentar, koliko god nam se činio "banalnim", "sarkastičnim" ili "nevažnim" izražava naše podsvjesno samoviđenje, i kada to spojimo sa svjesnim i svrsishodnim komentarima (npr. od ranije) dobijamo potpuniju sliku stvarnog stava i mišljenja a ne samo imitaciju ili imidž koji se pokušava prikazati drugima kao "pravi".


Veoma dobar primjer - VIĐENJE
-------------------------------------

ZAKONI matematike, fizike itd. su POSTOJALI od postojanja materijalnog svijeta, i POSTOJE mnogi koji još nisu u domenu otkrića ljudskog uma.

Npr. - Struja (električna energija) i njene osobenosti su postojale (da se ograničimo na Zemlju) i prije nego su ljudi SHVATILI da postoji i pronikli u njene osobenosti pa je sebi podvrgli ("sve je na Zemlji vama podvrgnuto"-Qur'an). Tako je i sa gravitacijom, biološkim procesima, solarnom i drugim energijama, i evo, sada (relativno skoro) spoznajemo na podatomskom nivou da ni ti fizički zakoni nisu u kamenu urezani.

ZAKONI prirode nisu "nastali" njihovim otkrićem od strane ljudi, uključujući Pitagoru (neko je pomenuo).

Stoga i tema o Apsolutnoj Istini neophodno obuhvata SVE istine tj. činjenice uključujući i POTENCIJALE da sve te istine pod određenim uslovima/okolnostima mogu i mijenjati PRIRODU.

Npr. "solidna" materija, podvrgnuta svim zakonima fizike je na podatomskom nivou "prazna" i daleko od solidne, te joj na tom nivou ni zakoni fizike nisu relevantni u tom smislu, tj. - na tom nivou (podatomskom) postoji POTENCIJAL da nešto jeste i nije istovremeno - dok ga obzervacija (ne neophodno ljudska) ili mjerilo ne "nakloni" na jednu ili drugu stranu...

Kada kažem Apsolutna Istina, time smatram ne samo fizičke činjenice nego SVE činjenice (poricanje nečega samo zato što to "ne vidimo" je besmisleno) koje, ako ponovim navedeno iscrpljenje svih pitanja hronološki unazad, neophodno vode u JEDNOĆU tj. jedan jedini najsitniji djelić (koji nauka pokušava da identificira pronicanjem u djeliće atoma i njihove djeliće subsekventno) u koji je "sabijen" sav POTENCIJAL postojanja i na koji onda djeluje SILA koja je neophodno u postojanju (nefizičkom) a koja svojim djelovanjem "prisili" potencijal u postojanje i daljnje "razganjavanje" materije naporedo sa vremenom i prostorom (koje je i samo bilo "sabijeno" kao potencijal u tom djeliću) - "Pojavite se milom ili silom! - Pojavljujemo se svojevoljno"-Qur'an.

Interesantno je da, uz pojavu materije, se simultano pojavljuje i antimaterija koja PONIŠTAVA materiju instantno. Šta sad? Kako ih "razdvojiti" da se međusobno ne poništavaju i prevagne POSTOJANJE nad nepostojanjem?

Dakle i NAKON pojave tog djelića i inicijacije objave njegovog potencijala, nije bilo dovoljno da pred-postojeća (nematerijalna) Sila djeluje da i onda se "povuče" - naprotiv, ona i dalje djeluje preko fizičkih ZAKONA.

U prvom neophodnom slučaju, primjenom zakona POLARITETA (tj. magnetskog polja) koje SPRIJEČAVA animateriju da materiju u "razvoju" poništi instantno. Ta Sila, samim ČINOM stvaranja i ODRŽAVANJA neophodno PROŽIMA stvoreno, kako na nivou fizičkog (putem stvorenih zakona) tako i na nematerijalnom (qvantum) nivou.

Foton, na primjer, prožima svu materiju i ima svojstva da "komunicira" i da se "pojavi" simultano na više "mjesta". Šta sve mogu onda "razbijeni" djelići fotona (koji, znamo, je djelić razbijenog djelića atoma pa daljnje razbijenog djelića tog djelića..itd. kao i kvark, ili neuterino, pa čak i sitnije)? Koji sve potencijali postoje, nama na raspolaganju, kada napokon uspijemo da ih podvrgnemo našim potrebama?

Samo zato što ih ne vidimo, što nismo doskora bili svjesni njihovog postojanja i svojstava - ne znači da nisu postojali prije nego smo ih postali svjesni - manje viđenjem a više matematičkim formulama i primjenom zakona koji UKAZUJU na njihovu neophodnost postojanja - poput pronalaska neke planete koju ne vidimo ali po "ponašanju" okolnih planeta možemo da utvrdimo da postoji ta neka planeta koja utiče (svojim magnetnim poljem ili gravitacijom i sl.) na okolne, VIDLJIVE, planete.

Zašto je bitno SPOZNATI Apsolutnu Istinu? Spoznajom Apsolutnog, sveobuhvatnog "činjeničnog stanja" tj. Istine, naš se POGLED na svijet, naše se POIMANJE svega uključujući nas same - stavlja u novu, sveobuhvatniju percepciju, i mi počinjemo da vidimo stvari i zbivanja ne samo "iznutra ka vani" nego i "izvana ka unutra", spoznajemo PRAVU vrijednost i PRIVIDNU vrijednost stvari i događaja...

Time se izdižemo iznad banalnog (ne odbacujući ništa pa ni banalno) i postižemo neophodnu RAVNOTEŽU između tjelesnog i duhovnog tj. materijalnog i nematerijalnog - ravnotežu koja održava prividni haos stvaranja u aktualnom balansu. I najmanji poremećaj te ravnoteže bi doveo do kolapsiranja univerzuma kakvog ga poznajemo, i, bijući DIO tog univerzuma, naš individualni balans je neophodan i to čemu težimo jer nas okolnosti i informisanost/dezinformisanost "vuče" izvan ravnoteže uzrokujući negativne posljedice za koje onda "krivimo" ovo ili ono.

Bijući dio univerzuma, svaka naša misao, riječ, djelatnost - uzrokuje promjene i utiče na cijeli univerzum, bili mi svjesni toga ili ne, i stoga je ravnoteža u nama i pozitivnost našeg doprinosa neophodna za opstanak ravnoteže univerzalno.

Poput kamenčića bačenog u mirnu vodu koji stvara kružne valove, što bliži centru to očitiji i što dalji od centra to manje očiti ali ipak prisutni i osjetni...


--
Preneseno sa www.sarajevo-x.com/forum

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Zadnja izmjena: Hame; pon maj 05, 2008 11:13 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 10:04 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, Hame! Pa, vidis da svi lutamo i pitamo se u pokusaju da razlucimo kako to nasa stvarnost zaista funkcionise i kakav je nas polozaj u njoj. Neko vec ima neko forumsko ili slicno iskustvo pa mu je lakse da iskaze misli, neko ne.

Ne opterecujes forum, ne brini. :wink: Citanje je jako vazno, ali je isto bitno i podeliti misli, dileme, pitanja sa drugima. Niko nije "potkovan".

Mozda "kosmicki prirucnik". Meni je taj tekst jako, jako prijao.
http://www.galaksija.com/kp.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Hvala vam.

Evo sada, ovog trenutka, kontam - Šta je smisao toga da nam neko uzima energiju te da imamo tako primitivne napore ovih sa viših/narednih denziteta/nivoa? Smiješno postaje ali počinjem sebe promatrati kao papriku u odgovoru sukoba naprednijih i zaostalih nivoa. Da li sam namjerno žrtvovan i ograničen te samo marginalan dio veće slike - "paprika" koja misli?!!! Ako jesam čemu ovo razmišljanje ikako? Greška u sistemu? Da li su misli i ja antimaterija zarobljena u materiji? Proces koji moram proći? Kome i čemu - zašto? Za naredni nivo? Jel to meni treba ili trebam nekome? (zašto ikako ovo sve pišem umjesto da spavam, kiša napokon pada, žena davno zaspala i sve je OK). Kako sam tako jadan da nemam izgrađeno mišljenje do sada.

Meni ovo sve liči na blesavo razmišljanje ali prikupljam drugačije informacije...

Nedavno je na "Na rubu znanosti" bio mali isječak iz BBC dječijeg programa - crtani/animirani prikaz komplikovanosti/misterioznosti (hoće reći da i najpametnije glave današnjice uče iz onog što niko nikada nije vidio) kvantne fizike ili šta već manjeg od samog atoma kao cjeline/zajednice. Elektron se samostalno može "nama činiti"/ponašati kao talas ali i kao čestica?! Ako ga izolujemo i pošaljemo "topom" kroz par otvora ponaša se kao talas. Ako postavimo kameru pored tih otvora (da vidimo kako se to nešto materijalno može ponašati kao ne-materijalno/talas) isti se/elektroni ponašaju kao čestice i više nisu talasi?! Samo promatranje utiče na njihovo ponašanje. Nemamo odgovor... BBC objašnjenje je da nemamo objašnjenje.

Ovo je jak Forum, moje pisanje jest smiješno za ovo mjesto, ali ja moram od nečega početi - mene nisu od šeste godine učili ovome o čemu se ovdje piše. Niti se u obrazovnom sistemu o tome uči. Hvala obrazovanju i zaista me je pripremilo za materijalni uspjeh ovdje i da svojim rukama zarađujem i imam. Međutim osjećam prazninu. Ovo mi nije jasno "zašto" te pokušavam naći odgovore. Naravno da ne očekujem odgovor na gore pomenuto ponašanje elektrona, ali eto i priznati BBC pravi emisije o tome da "nešto ima"...

Čitam ovdje da se piše o "vanzemaljcima" odnosno pozitivno - bićima koja su dobra ali nisu sa Zemlje. Trenutno imam pitanje jer mi nije jasno - Zašto u Sunčevom okruženju imamo samo na Zemlji život? Zašto ga nema na vreloj Veneri? Hladnom Marsu? Gasovitom Jupiteru? Zašto baš samo na Zemlji imamo vodu... i život?

Ako promatram planetarne uslove daleko od našeg Sunca zar nisu slični? I šta? Negdje imamo planetu kao naš Mars naseljenu i daleko napredniju od Zemlje, a planetu kao Zemlja "mrtvu"?


*Niti najmanje se neću ljutiti ako se moja poruka/pisanje/post obrišu. Ne stidim se ali imam sumnju. Što rekli - Nisam siguran sam u sebe hehe. Ma optimiza i samo naprijed!

Super ste raja i čitamo se sutra :D

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 1:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Prepoznaj funkciju fraktala i spoznat ces cijelu "sliku" koju taj fraktal cini, na svim razinama.

Nego... tombola33
Citat:
Uostalom, ja sam izradio analizu iz koje se vidi da je čovjek - ne baš običan, ali ipak običan "kompjuter" - kojemu je DATO da kroz svoj životni vjek vlada samo s 33 % samosvijesti.


Ti? Gdje? Kad? Zašto bas 33% ? Što je samosvijest? :-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 2:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Hame je napisao/la:
Molim vas da mi se skrene pažnja (da do znanja) ako sada previše opterećujem Forum ili ovu temu, pa da "ohladim" i samo čitam.

Zaista nisam uspio povezati tematiku a tragam za početkom tako da iz tog razloga ovdje pišem i pitam. Bojim se i imam osjećaj da bi bolje bilo da negdje drugo par godina provedem čitajući o čemu se ovdje piše pa da nakon toga "potkovan" dođem i učestvujem ravnopravno.

OK?


ma neeee,brate :D
samo ti i dalje chitaj i pishi =D>
tvoji postovi su praavo osvezenje,i ako smem primetiti,po sadrzaju u kome opisujesh kako dozivljavash u sebi sve shto ovde chitash, mnogo "korisniji" za ovaj forum od postova koji ne sadrze nishta osim nabubanih citata iz knjiga,gotovih generalizovanih recepata ochajnih domacica,sledbenika ovoga il' onoga koji su eto to negde prochitali,prihvatili kao dogmu i prihvatili na sebe to kao misiju da idu okolo i ubedjuju ljude da njihov guru ima najveci Q....,da ne pricham o postovima sa besmislenim kopi/pejstovima i definicijama citiranim iz wikipedije...
zato,
ne ustezi se i ne podcenjuj sebe,vec budi tu,sada i ovde,i bice sve ok :thumbup:

jedno je sigurno,
prestao si biti "samo paprika" josh kad si stao i o tome razmislio svojom glavom
idemo dalje =D>
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
en1di0n je napisao/la:
Prepoznaj funkciju fraktala i spoznat ces cijelu "sliku" koju taj fraktal cini, na svim razinama.

Nego... tombola33
Citat:
Uostalom, ja sam izradio analizu iz koje se vidi da je čovjek - ne baš običan, ali ipak običan "kompjuter" - kojemu je DATO da kroz svoj životni vjek vlada samo s 33 % samosvijesti.


Ti? Gdje? Kad? Zašto bas 33% ? Što je samosvijest? :-)


Ti?
Da ja!

Gdje?
U Bosni!

Kad?
Otprilike u vrijeme kad si ti rođen!

Zašto baš 33%?
Govoriš o funkcijama fraktala a nemaš odgovor na ovo pitanje.
Začuđujuće!

Što je samosvijest?
Ajd' bit ću fer pa ću ti dati na to pitanje malo širi odgovor od prethodnih.
Svakako ćeš shvatiti da sam tekst kopirao iz svoje knjige, na kojoj radim.

"...Sad da vas podsjetim na dio teksta gdje sam opisao moj duhovni razvoj koji se je odvijao u četiri faze.
…PRVA FAZA
- 1988. godine ostvarujem kontakt s “nekom Sviješću”.
Kažem s “nekom Sviješću”, jer sam ubrzo shvatio da TA Svijest nije moja Materijalna svijest pomoću koje shvaćam objektivni (realan) svijet u sebi i oko sebe.
[Primjedba: Napisao sam Materijalna svijest iz tog razloga da bih TU Svijest “odvojio”od Duhovne (Psihičke) svijesti].
Dakle, 1988 godine se je desilo nešta izuzetnog.
Naime, primjetio sam da su se mojoj Materijalnoj svijesti počela “nametati” do tad meni nepoznata saznanja, koja ulaze u djelokrug skoro svih naučnih disciplina.
U početku je to “nametanje” dolazilo “samo od sebe”, dakle bez misaonog učešća moje Materijalne svijesti.
Kasnije, shvativši da mogu doći do saznanja koja su meni bila strana – postavljao sam misaona pitanja različitih sadržaja nakon čega su, retroaktivno, do moje Materijalne svijesti stizali impulsi čiji su titraji djelovali na moju Svijest da ih prihvati kao nečije. poruke-odgovor.
(Taj me je kontakt s nekom Sviješću, naročito u početku ostvarenja tog kontakta, podsjećao na brzo dostavljanje informacija pomoću telegrafskog aparata).
Prema tome, moja Materijalna svijest je znala (i zna) kako da šalje impuls-pitanja - a po primitku impuls-odgovora je znala (i zna) da ih prevede i da ih pretvori u Misao koja ima svoj sadržaj.
Na taj sam način dolazio (i dolazim) i do onih odgovora na pitanja na koja nikad ranije nisam znao odgovoriti...

Dakle, moj Spirit (a ne moja Materijalna svijest) ZNA kako da šifru Impulsa dešifrira i kako da je prenese do sistema moje Materijalne svijesti da bi ovdje dobila svoju sadržajnost.
Svakako, Temeljna sadržajnost se odrazuje kao Osnovna šifra (Ovog života) koja se vodi u mojem Energetskom polju, koje ulazi u sastav sistema Kozmičkog Uma (prirodnog Interneta).

Ponovit ću šifru pod kojom se vodi moje Materijalno biće u mojem Energetskom polju:
18-26-3//(M1-M2-M3-M4-...)23; 22101935(+); "E1;ex"; "53"; "E2;ey"
I po svoj logici - još prije mog rođenja Utisnuta je šifra u Mojem Energetskom polju - koja je šifra također bila Prenijeta; i Utisnuta (i danas je Utisnuta) u jednom extra-kromosomu mnogostaničnog bića koje se je razvijalo u utrobi moje majke – (dakle u exstra-kromosomu koji od prvih početaka razvoja zametka nalazi u mojem Materijalnom biću).

Svakako, ta šifra je u momentu stvaranja Otiska u tom extra-kromosomu glasila:
18-26-3 // (-...-M2-M3-M4-...-M6-M7)23;22101935;1; (+)"E1;ex";“53”;"E2;ey"
[Napomena: Kompletno objašnjenje u vezi ovog prethodno iznešenog bit će iznijeto u jednoj drugoj knjizi (“RAZOTKRIVANJE ŠIFARA VIŠIH SFERA”) koja će također biti vezana za Ediciju KRISTAL].

Ipak, kako znam da će biti onih koji bi već sad htjeli znati vrijednosti slova i brojeva u šifri - evo kratka informacija.
Temeljna šifra glasi:
G-Z-P //(M1-M2-M3-M4-M5-M6-M7)M; D(+);“Y”;"E1;ex";"A";"E2;ey"
– odnosno:
18-26-3 // (53-43-32-28-23-18-13)M; D(+);“Y”;"E1;ex";“A”;"E2;ey"

Evo objašnjenje za slova i brojeve u temeljnoj šifri..
***G:
Koji će broj zamjeniti G to ovisi od broja pod kojim se u sistemu Kosmičkog Uma vodi Određena galaksija.
Naša galaksija, Kumovska slama, vodi se u sistemu Kosmičkog Uma pod brojem: 18 - koji broj je diktiran s time što se naše Sunce nalazi 25.920 godina svjetlosti od centra Galaksije.
Zbrojimo li brojeve: 2+5+9+2+0 = 18.
***Z:
Koji će broj zamjeniti Z to ovisi od udaljenosti zvijezde (sunca) od središta galaksije i brzine njenog kretanja oko središta galaksije.
Naše Sunce je udaljeno od središta galaksije 25.920 godina svjetlosti i kreće se brzinom od 233 km/sek.
Zbrojimo li: 2+5+9+2+0+ 2+3+3 = 26.
***P:
Koji će broj zamjeniti P to ovisi od mjesta na kojem se nalazi planeta od Svoje zvjezde (sunca).
Kako se Zemlja nalazi na trećem mjestu od Sunca to broj koji zamjenjuje P = 3.

***(M1-M2-M3-M4-M5-M6-M7)M;
Što se tiče brojeva koje će zamjeniti neku od vrijednosti (M1-M2-M3-M4-M5-M6-M7)M;o njima sad neću iz tog razloga jer su te vrijednosti veoma spektakularne, pošto su vezane za Određena Energetska polja koja se mogu nalaziti u svim Energetskim mrežama i međumrežama.
Svakako, spektakularnost se vidi iz toga što za Jedno polje mogu niti vezene druge osobe koje imaju Svoje polje a ulaze kao akteri u ''sinopsisu onostranog'' kojeg nazivamo Sudbinski zapis.

***M;
Koji će broj zamjeniti M to ovisi od D, ili D(+).
***D) je datum, čiji je zbir brojeva u tom datumu vezan za jedan od brojeva Mreža ili Među-mreža (53,43,32,28, 23, 18 i 13).
(+) je dodatak datumu; za koji je vezana osoba ili događaj – (ako su vezani za šifru pod kojom se vodi u sistemu Kosmičkog Uma).
[(+) dodatak datumu se može, od nas; ljudi, prihvatiti kao spekulativan dodatak.
No upravo s tim dodatkom je preko Kozmičkog Uma data mogućnost da Sve što postoji u kosmosu dobije svoju šifru)
*** “Y” označava vrijednost zadatka osobe, događaja – (koja stoji u Zapisu).
*** “E1;ex” se odnosi na Sekvence “slobodne volje” osobe (ili osoba) koja je (ili su) duhovno vezani za događaj.
*** “A” se odnosi na vrijeme početka aktiviranja “duhovne vrijednosti”osobe ili događaja .
*** “E2;ey” se odnosi na Sekvence po zadatku koji stoji u Sudbinskom zapisu.

Eto, ako želite, proučite šifru za onaj “momenat” kada sam dobio enormnu bioenergiju, odnosno kad je nastupio “momenat produhovljenja”.
18-26-3; (...-M2-M3-M4-...)53-23; 22101935; 1; "E1;ex"; "53". "E2;ey"
Svakako, iz gornje šifre možete shvatiti da sam “produhovljen” u 53-ćoj godini života.


Dakle, prema pokazateljima koje sam iznio (a i koje još nisam iznio) – sve materijalno u kozmosu je kompjutezirano, a to znači da se Sve anorgansko organsko nalazi pod Sugestivnom simulacijom.
Dakle i ljudi.
Iako, ljudima je DAT (od strane Vodećih vrijednosti Viših sfera) najveći postotak Samosvijesti čija je latentna moć (potajna, skrivena moć) djelotvorna pri stvaranju Samovolje.

Nemojte da vas ova informacija “izbaci iz ravnoteže” – (ako je vaše mišljenje da čovjek posjeduje 100-postotnu samosvijest, samovolju).
Naime onog dana kad će ljudi shvatiti da od svog postanka žive unutar Sugestivne simulacije uvidjet će da i nije tako strašno biti simuliran, svakako na način na koji smo mi ljudi simulirani.
I tad će mnogi uvidjeti da je u stvari bilo strašno što ljudi nisu znali da žive pod simulicijom.
Naime, tek tad će shvatiti koje su sve gluposti radili sa svojim relativno malim postotkom Slobodne volje, koja im je DATA od strane Prirode i Stvoritelja.

Uostalom, da ljudi (živa bića) dišu po svojoj Slobodnoj volji – sigurno je da bi u nekom momentu mnogi zaboravili disati.
To se svakako odnosi i na ostale radnje onih funkcija koje su je DATE u nadležnost Vegetativnom živčanom sistemu.

Ili, da se insekti, ptice… ne nalaze pod simulacijom, mnoge biljke ne bi postojale - jer insekti, ptice… jednostavno, svojom svješću, ne bi vršili oprašivanje.

Ili… previše je tih ili da bi ih sve iznio u ovoj knjizi.

A sad malo o šiframa atoma...".


No o tome drugom prilikom.
Naime kad će ljudi shvatiti da SVE pada pod sistem Kozmičkog Uma, koji je kompjuteriziran, shvatit će i to da o atomima zna relativno veoma malo.
Naročito - da postoje istoimeni Anorganski i Organski atomi.
Tako, Anorganski atomi H2O Nisu identični sa Organskim H2O atomima.

Ipak, da budem još više fer evo informacija:
***Opća šifra atoma ''anorganskih elemenata'' u sistemu Kosmičog Uma glasi:
G-Z-P; s./(M1-M2-M3-M4-M5)M; Aan; tub; tv,
dok
***Opća šifra atoma ''organskih elemenata'' glasi:
G-Z-P; s./(M1-M2-M3-M4-M5)M; Aon; tub; tv

Svakako, kako i ovo traži mnoga trezvena objašnjenja, naročito objašnjenje; Kako je sve nastalo, to će kompletna doktrina o atomima biti iznešena u već najavljenoj knjizi “RAZOTKRIVANJE ŠIFARA VIŠIH SFERA”.

(Nadam se da sam bio dovoljno opširan)

I još primjedba tebi en1di0n:
Ja ako želim postaviti nekom pitanja na način kao što si ti to učinio - prvo bih pogledao na Google-u ima li kakva informacija o tombola33. #-o

(7691)

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz