Sada je: sri jun 05, 2024 3:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jun 09, 2008 8:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 26, 2008 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Dakle ovaj zadnji post me ''piknuo''. Imao sam jedan san prije petšest godina i taj mi je od svih mojih snova najviše ostao u sjećanju jer je bio toliko jak da ga je nemoguće zaboraviti.

Nalazim se na malom otočiću vjerojatno usred oceana. Sa mnom je 30tak mladih ljudi i mi smo tu sa nekom svrhom. Na otoku je neki razrušeni kompleks, možda vojni. Svi na otoku užurbano trčkaraju i spremamo se za nešto. Najednom čujem ženski vrisak i pogledam na pučinu. Desila se ogromna eksplozija (nisam siguran da li sam čuo zvuk) i preogroman val vode i nečeg neshvatljivog ide na nas. Svi pronalaze nekakav zaklon (beskoristan) i nakon što val dođe do nas san prestaje.

Ono što me ovdje najviše zbunjuje je da za vrijeme sna, a i još dan danas mi je osjećaj o tome neutralan. Događaj nije ni pozitivan ni negativan. Uvjeren sam da sam negdje ''bio'' jer nije to bio običan san, ali još nisam saznao nešto više o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 09, 2008 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Kad sam čitao tvoj post, malo sam se zamislio i pokušaj shvatiti što bi eventualno ja učinio u sličnoj situaciji. Ja imam tu neku sposobnost potpuno se "odvojiti" od stvarnog svijeta i udubiti se u nešto sasvim treće, ako se na to dovoljno koncentriram. To nešto treće zatim postaje, na trenutak, moja stvarnost i mogu razmišljati o tome na sve moguće načine i pronalaziti svakakva rješenja. Imam par vrlo jakih iskustava s tom pojavom. Ono što me navelo da napišem ovaj post je jedna rečenica koja mi se "pojavila" na kraju tih slika. Rečenica je bila i na hrvatskom i na engleskom, gotovo istovremeno, otprilike nešto ovakvo: "And that will happen if you fail.", odnosno "I to će se dogoditi ako ne uspiješ." Pod "you" ne misli se samo na mene osobno, već na neke određene i odabrane osobe koje mogu "osjetiti", ali ih ne vidim niti ne poznajem. Barem ne još. Možda su tvoja i moja sudbina na neki način povezane...

Kako je veliko zadovoljstvo samootkrivanje...ovaj svijet i ovo vrijeme čuva mnoge tajne, a mi smo tu da ih sve otkrijemo. Odkad sam neke stvari shvatio uživam u životu i mislim da se ne bi trebao brinuti oko tih snova. Barem ne previše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 10, 2008 11:59 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 26, 2008 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Meni se ne javljaju slike kao tebi, ali imam jake osjećaje u vezi promjena koje dolaze. Najbliže ih mogu opisati kao pozitivnu vibru. Odem u grad i to nije više onaj osjećaj kao prije. Nešto je u zraku i ja hodam sa blaženim smješkom. Primjećujem kod tebe dosta straha. To smatram nametnutim mislima jer sad kad se osvrnem u prošlost i vidim svoje roditelje i sve ostale ljude kako ih sttrah prati kroz cijeli život. To je nametnuta misao tipa uvjetovanog refleksa, ako si čuo za to. I ja još doživljavam epizode straha, čak i paničnog, ali sad ga se rješavam mnogo brže i jednostavnije. U biti prije sam ga puštao da me nosi.

Baš me zanima kako se to uspijevaš odvojiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 11, 2008 1:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Teško mi je opisati to moje odvajanje od stvarnosti, jednostavno mi se dogodi. Ne dogodi mi se često, ali kad se dogodi, ja toga nisam svjestan sve dok nije gotovo, premda se uvijek svega sjećam. Mogao bih još pisati o tome ali smatram da nije potrebno, a niti bitno. :)

Što se tiče straha koji spominješ, to me podsjeća na jedan period mojeg života kojeg se nerado sjećam. Doista, prije moje potrage za pravim znanjem često sam se bojao. Ali to nije strah kakav osjećaš kad recimo pas laje na tebe na ulici, već neki prokleto dubok, koji te pogađa ravno u dušu, zbog kojeg ne možeš nikako noćima zaspati. Svaki nepoznati pokret, nepoznata sjena, nepoznati šum u meni su se manifestirali kao potencijalna opasnost od nepoznatog. Kad sam počeo istraživati sebe i svoje mogućnosti, imao sam priliku osloboditi se toga. Strah ne možeš pobijediti, možeš ga se samo osloboditi. Na kraju dolaziš do zaključka da si konstantno u opasnosti zapravo od samoga sebe. Ja sam to radio sam sebi, nitko me nije na to tjerao. Nikakve nepoznate sile, nikakvi duhovi, vanzemaljci ili šta ja znam već... To je bila moja odluka i moja želja, da se na neki način konačno osvjestim. Ne kažem da danas u meni ne postoji strah, ali naučio sam ga na neki način kontrolirati i smanjiti na prihvatljiviju i racionalniju razinu. Također sam primjetio da je i ljudima oko mene sada lakše razgovarati sa mnom, dok prije to nije bio slučaj.

Najveći problem kod takvih jakih emocija ( strah, ljubav, ljubomora i sl. ) je da u takvim trenucima često prevladaju naši nagoni i zadržati kontrolu nad samim sobom je sposobnost koja se stječe učenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 2:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Jack987 je napisao/la:
Citat:
postoji nekakva 'vizija' koja je karakteristicna za svakog covjeka,


Da. To se zove čovjekov realitet. Svatko ima svoj "pogled". No, mislim da postoji mnogo literature o tome kako se kontrolira umom ( svojim i tuđim )...ali htio bih s ostalima razmjeniti informacije o sljedećem:

Recimo - padne vam na pamet neka ideja ( sad nije bitno koja, o čemu i slično ). Sad bih htio pitati ostale: kako raspoznajete da li je ta ideja "došla" iz vas samih, ili je "nametnuta" recimo TV, radijom, novinama, elektromagnetskim valovima, ili bilo kojom znanom ili neznanom tehnologijom kontroliranja razmišljanja?

Jel netko uočio kod sebe neke "pokušaje" nametanja nečeg kroz "glavu"?

:wink:


mislim da stvarno za takvo raspoznavanje treba ogromna kolicina znanja bas o tome i visok stupanj poznavanja samog sebe da recimo u svakoj situaciji znas sto bi ucinio i da spontanost u takvim slucajevima svedes na minimum, pa onda ako nesto odstupa od vec poznate skale zacudis je jel ovo moje,....aa nije...mars vani...ne mogu...nezanima me, na usi izlazi...hehe

aa kontrola misli naravno da postoji... evo recimo bushova konferencija za novinare, sto je on rekao ide preko svih medija, i to SVI gledaju..
a posto je dobro poznato da ameri nemaju stava ni o cemu, da su ultra glupa i neinformirana nacija ovaj im tako lezerno uvali sta trebaju mislit...
i onda poslje ti im dodjes kazes nesto protiv toga i on odmah skoči nije to tako i krepat ce da dokaze drukcije, a nezna nista o tomu ostim sto je cuo busha da to predstavlja opasnost...i tako misle er imje netko nametnuo to a ne zato sto bi oni sami to mislili...
takva je kontrola masa koji se same kontroliraju ko ovce u torovima zvanim nacionalnost i vjera, pa samo pokusaj dirnut izazivas masovnu reakciju a i oni sto nepripadaju takvim ovcama cesto se priklanjaju iz straha, kasnijih posljedica ili iz cistog zakona mase...
ista stvar sa crkvom i vjer. institucijama... i onda nema nista gore kad se prosiri na obitelj...pa kad djete il neki clan koji ne zeli biti dio kolektiva ili jednostavno nemisli tako, nemilosrdno biva uvucen nazad...NEMEREŠ PAJDO vraćaj se nazad i onda kad djeca budu iskontrolirana onda kontroliraju svoju djecu i tako u nedogled...nimalo tesko za prepoznat...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: s
PostPostano: sri nov 12, 2008 12:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 15, 2008 12:36 am
Postovi: 62
Lokacija: negdje
ee neznam di da stavim ovaj svoj post nekako mi izgleda da je vamo najbolje.
sjedim ja za kompom i nesto sam po netu cacko i odjednom u glavi mi neka zbrka, misli mi pocele doletati ali ja neznam kake misli samo osjecam da mi je glava puna i neki cudan osjeca i odjednom postajem ljut, zivcan i zamanio sam sakom u monitor ali zaustavim se 5cm od monitora i odjednom me sve prode i ja stanem zacudeno koji "k.... mi je bio. sta je ovo" trajalo je to sve ukupno oko 10sec. kod mi je neko ubacio u glavu misli ali ih jednostavno neznam kake misli i o ceme se rade. stvarno neznam kako da to opisem jako cudno, i onda proslo od toga negdje 3-4 mjeseca pocelo mi se dogadati cudna stvar. zove mene buraz nesto da dodem i ja dodem i odjednom osjecam kod sam ja vec ovo prozivio. onda pricam s starom i on nesto blebece meni opet osjecaj kod sam to vec prozivio ili nesto uradim opet kod sam to vec prozivio i tako negdje 15 dana mi se to dogadaalo nekad 3 4 put u danu sam imo osjecaj da sam to vec prozivio stvarno cudno.
dali se jos nekom tako sta dogadalo i jel neko zna sta bi to moglo biti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 26, 2008 4:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Kolumbo je napisao/la:
.... imam jake osjećaje u vezi promjena koje dolaze. Najbliže ih mogu opisati kao pozitivnu vibru.


Imam taj isti osjecaj.
Kako se ja bavim i astrologijom, tumacim to sebi kao "ulazak Plutona u Jarca" - takodjer i priblizavanjem godine 2012-te - no cinjenica je da usprkos trenutnom kaosu u koji je zapao moj sadasnji zivot, umjesto da se brinem i padnem u depresiju, ja imam neki skoro podsvjesni osjecaj srece ?!?
Da sam vjernica, pomislila bih da je to zbog Drugog dolaska Krista :mrgreen: haha
Jer, ponekad mi se pojavi misao da "ono sto ce doci je nesto na sto smo cijeli zivot cekali" , a znam da sam takvo nesto davno citala u Bibliji, tako da mi je prva asocijacija na to ...

/ No, s obzirom da smatram da nijedna misao koju imam nije "moja" (cak ne znam tocno ni sto je to moje "ja") - tko zna odakle mi ovaj osjecaj dolazi?! sto se mene tice moze biti nametnut od strane negativnih entiteta, sa ciljem da me uljulja u laznu sigurnost i sprijeci od prave akcije... iako, ja i prava akcija :wink: ... jedino sto ja znam je stalno u sve sumnjati i sve preispitivati :lol: /


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 26, 2008 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
charleston
Citat:
.. jedino sto ja znam je stalno u sve sumnjati i sve preispitivati Laughing /

Kako znamo da ako mislimo negativno,to će biti veća vjerojatnost da nam se negativnost i dogodi.
Pa zbog toga primjećujem riječ "sumnjati" u tvojoj rečenici koja mi zvuči "negativno" mada si stavio/la na kraju smajlić.
Možda je primjerenija riječ "oprez" tj "biti oprezan i sve preispitivati".
Vjerojatno izgleda blesavo kad nešt takvog primjećujem i o tome pišem ali i kod sebe kad razmišljam,pričam s nekim,promislim o hm energiji riječi.
Naravno to ne znači da ako me netko nešta pita da odgovaram 3 sata 8)
:thumbup:
malo sam skrenuo



mislim malo sam :offtopic:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 1:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Da podjelim s vama par svojih misli..Moje jesu jer sam ih "naucila" na svojoj kozi..
Citat:
Zanimljivost u vezi toga su izjave ljudi sa paranormalnim sposobnostima
koji kažu da najbolje rezultate postižu onda kada"ulove"misao između
-želim- i -nije mi stalo-.

Upravo sam to shvatila jucer dok sam kartala belu. Buduci sa mi se prije par mjeseci probudila telepatija i sposobnost sa pogadjam sto ce se dogoditi, uvijek pogadjam koja ce boja biti adut. Kada stvarno zelim vidjeti koja ce to boja biti nemogu je pogodit ni da me ubijas. A kad nerazmisljam o tome sto ce biti nego samo pustim da mi ta boja dodje u glavu uvijek pogodim. Isto tako je i s telepatijom. Pitam nekog da zamisli neki broj od npr 1 do 1000 i ako se usredotocim dovoljno dobro da ne razmisljam nego samo pustim da taj broj dodje sam od sebe uvijek pogodim.
Isto tako sam dosla do zakljucka da se onima koji nezele da im se procitaju misli one nemogu tako lako procitati ili nemogu uopce. A mozda se nisam dovoljno ispraksirala, jos sam pocetnik.

Iskreno mislim :D da je potrebno misliti pozitivne misli koliko god da nam je lose, sto smo mi pozitivniji to ce na nas manje moci utjecati negativne misli koje nam netko namece. Sto smo pozitivniji lakse cemo moci razluciti koje misli se kosi sa nasim stajalistima i s onim sto mi zapravo jesmo. Cak i da nam je 99 % misli manetano ipak je cijeli temelj onoga sto mi jesmo nasa misao tj. ono sto nas pokrece da zivimo, da volimo i da postujemo.

Cini mi se da nikada nitko dobar ne namece misli, sta meni netko ne nametne misao kako napraviti besplatnu energiju za cijelo covjecanstvo pa da nam svima bude lakse!!!

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: trebam malu pomoć
PostPostano: sub jan 17, 2009 10:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
pozdrav svima! želio bih da mi netko objasni moje jučerašnje stanje prije spavanja. naime, legao sam u namjeri da spavam, naravno gomila misli je počela sa bombardiranjem. pokušao sam se malopozabaviti sa tim mislima. došao sam do slijedećeg. postoje duple misli, tipa kao slika iza slike jedne cjeline i "logički" nisu uopće povezane. dolaze sa svih strana i ako jednu prihvatim ona sve više raste i razgrađuje u detalje te uzima puno energije. pokušavanjem eliminacije te misli, pojavljuje se druga iz iste cjeline ali potpuno " drugačijeg sadržaja". primjetio sam da kod neke ideje ili misli pojavljuje mi se mjesto( meni poznato) koje nema nikakve veze sa misli. prvo sam pomislio da je "slučajnost", međutim bilo kada se pojavi ta misao pojavi se i to mjesto. npr, moje razmišljanje o portalima, vremenskim, automatski vidim sliku polja kraj nadvožnjaka i iznad njega je taj portal. napominjem da često prolazim kraj tog mjesta i nikad mi se nije učinilo da bi tu mogao biti portal.
dalje, pokušao sam blokirati misli i došao do slijedećeg, što sam danas pročitao da se javlja osjećaj samoće i ispraznosti.
isto tako kad pokušam eliminirati misli iz glave, vidim cijelu sobu u kojoj ležim i to zatvorenih očiju.




drugi "problem" odnosno situacija. čitao sam o dvjema rasama na zemlji prije par dana i došao do zaključka da je točno da i u obitelji postoje razlike.
naime, jučer sam bio na kavi sa majkom( volim je puno ali mislim da je jedna od njenih funkcija u ovom životu da me drži pod kontrolom od strane OPS) i nedugo nam se pridružio moj prijatelj koji također nema osjećaj grižnje savijesti i živi po sistemu " u se, na se, poda se" te mu se život sastoji od funkcija nečijeg "copy-paste" i onda je počelo. razgovor je je odvodio samo oko mene. trebao bi ovako, nisi to uradio, vjeruj mi tako je najbolje itd.
uglavnom počelo je strahovito crpljenje energije na ljep način. jednostavno sam u oređenom trenutku se " odvojio" od situacije i vidio kako sve funkcijonira i nije mi bilo ni malo drago.
zanima me kako se postavljati u situcijama kad netko crpi energiju iz tebe, a da ne napravim pravi mali rat.
mala opaska, prije nekoliko godina i ja sam funkcijonirao po sistemu energetskog vampira i na taj način pokušavao podrediti stvari i osobe sebi.
bilio kakvi komentari na ovu moju ispovijed, dobro bi mi došli :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 1:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Pozdrav menadel,možda će ti pomoći nešto iz mojeg iskustva.
Kao prvo misli su dio tebe i kad se boriš protiv njih sigurno ćeš izgubiti i ako misliš potisnuti jednu doći će ti sljedeća i nakon nje sljedeća,itd...
Znaš onu :"Ako nemožeš protiv njih onda im se pridruži"
Tehnika koja je meni najbolje odgovara je da posmatram misli kao da su potok ili rjeka ili jednostavno nešto što mi protječe kroz "glavu".To me brzo opušta i kad imam probleme u vezi "podivljalih misli" to koristim.
Citat:
primjetio sam da kod neke ideje ili misli pojavljuje mi se mjesto( meni poznato) koje nema nikakve veze sa misli. prvo sam pomislio da je "slučajnost", međutim bilo kada se pojavi ta misao pojavi se i to mjesto. npr, moje razmišljanje o portalima, vremenskim, automatski vidim sliku polja kraj nadvožnjaka i iznad njega je taj portal. napominjem da često prolazim kraj tog mjesta i nikad mi se nije učinilo da bi tu mogao biti portal

Dobro pitanje bi bilo također:"Jeli mi se to događalo i prije nego sam ikad čuo riječ ili za značenje riječi portal???!"
Ti možda nisi svjestan ali tvoja podsvjest izbacuje djelove koje tvoja svijest ne protumači dobro.Neznam,možda ti se upekla neka scena iz nekog filma,knjige,serije i tog se uvijek "sjetiš" dok pomisliš na portal.Možda si tvoj um misli,"uuu,ovo bi bilo dobro mjesto za vremenki portal!!"ili sl..Uglavnom jako zanimljiv teren istraživanja!!!
Citat:
zanima me kako se postavljati u situcijama kad netko crpi energiju iz tebe, a da ne napravim pravi mali rat.
mala opaska, prije nekoliko godina i ja sam funkcijonirao po sistemu energetskog vampira i na taj način pokušavao podrediti stvari i osobe sebi.
bilio kakvi komentari na ovu moju ispovijed, dobro bi mi došli

Preporučiti ti bilo što a da stane u jedan post bilo bi smješno,moj prjedlog je nemoj se boriti,to je gubljenje energije!(tako napisano to i zvuči smješno)Zato je ovaj forum fenomenalan:Imaš knjige koje se preporučuju,ljudi iznose svoja iskustva,....treba samo čitati sve od početka i odgovori dolaze a da još nismo postavili pitanje =D> Čak odgovor možeš nači na sasvim neočekivanom mjestu,na nekoj temi koja te uopće ne zanima i smatraš je totalnom nebulozom!!!
Malo smješno nisam ti odgovorio, a potrošio sam 30 min na neodgovor ili sam odgovorio? :thumbup: :wink:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: hvala
PostPostano: sub jan 17, 2009 4:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
pozdrav!
prvo, hvala na trudu. koliko sam shvatio misli trebam puštati da teku. malo mi je to problem jer mi se dešava da se misao zakači i... odoh ja nekud... #-o no, učim i jasno mi je da jedino znanjem se mogu izdići iznad ovoga, što god da jeste.
čitam, istražujem, upotrebljavam znanje ili spoznaje u svakodnevnom životu. svejedno jako sam zbunjen! :?:
vidim da ti imaš više iskustva iako mislim da se znanje ne stiče nekim linearnim putem.
trenutno moja slika o meni je takva da imam osjećaj da sam se previše otvorio ili možda naglo probudio iako sam u životu imao par rušenja kompletnog sistema ovo sada je najiintenzivnije sa najmanje vremena kako ga mi mjerimo i najusaljeniji sam u smislu da me ljudi i bliske osobe ne razumiju te čisto da ne ispadnem da sam "pukao" u ovom divnom i krasnom svijetu, jednostavno se distanciram i promatram.
s druge strane ili iznutra hoću eksplodirati jer vidim stvari drukčijima nego što se prikazuju i onda dolazi do velikog procijepa. :shock:
kod zadnjeg "pada sistema" koji je počeo mojim posjetama ovim stranicama na nagovor prijateljice koja je nažalost odlučila ostati u new age sistemu jer "ispada " sigurniji, stalno čitam i pokušavam čim više podataka asimilirati jer osjećam da vrijeme istječe, bar meni.
ubrzano kretanje vremena počeo sam osjećati još prije par godina kad sam bio u fazi između nekog budizam-kršćanstvo smjera ali moja akcija ili reakcija je čini mi se bila kriva.
naime težio sam prilagođavanju, odnosno rješavanju običnih stvari poput, doma, stalnog partnera, posla itd te na neki način načinio kompromis sa sistemom.
neću istraživati i tražiti istinu a za uzvrat imam "sigurnost" :oops:
no sad se sve promjenilo i malo sam se pogubio.
savjeti mojih dušebrižnika ili prijatelja su da malo stanem sa učenjem da ću prolupati ali u meni jednostavno gori želja za novim znanjima.
nadam se da nisam previše zagnjavio.
ne bih želio da ispadam kao netko tko zagađuje ovaj forum svojim problemima ali moram malo ispustiti ventil.
hvala još jednom što si našao vremena da mi odgovoriš.
pozdrav! :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Hej menadel,ha ha ha :lol: Dobro došao u svijet:"ČOVJEČE PA GDJE SAM TO???"
Ne brini o tome da se misao zakači,nego budi sretan kad si to shvatio.
Ne brini o tome hoćeš li uhvatiti znanje,ono će uhvatiti tebe.
Ne brini o putu,budi spreman na usmljenost ali na susrete koji su tu zauvjek.
Ne brini zbog vremena,zar neznaš da si besmrtan.
Ne brini zbog prilagodbe,sjeti se da umireš sam.
Citat:
svejedno jako sam zbunjen!

DA ZAR NIJE SUPER!!! \:D/ :love11:

Nemoj zahvaljivati na glupostima :wink:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: pozdrav i
PostPostano: sri feb 11, 2009 7:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 11, 2009 6:00 am
Postovi: 3
Pozdrav ljudi, ovdje Dusan

Dosao sam na ovaj forum i sajt sa preporukom jednog mog dobrog prijatelja, i vidim da se nisam prevario. Novi sam na forumu, tako da mi nemojte zamjeritii ili uzimati za zlo ako stogod budem 'lupio', znate vec, trebace mi vremena da se uhodam...

Elem, ova vasa tema izuzetno mi je zanimljiva. Prije nekoliko mjeseci poceo sam minjenjati zivot iz korijena. Naravno, posle mnogo pogresaka i corsokakak. I iz toga sam izvukao nekakvu svoju izreku DA MORAS PROCI KROZ PAKAO DA BI SHVATIO KAKO FUNKCIONISE. Sad, zelim da dodam oko ovog 'kontrolisanja' misli...Mislim da problem nije poceo od XX vijeka i pojave tehnickih spravica, vec da je 'zlo i naopako', nastalo mnogo, mnogo ranije. Jos od pravljenja organizovanih religija, ustanovljenih, institucionalizovanih, sa sve hijerarhijom i konvencijama. I od tada je covjek, prosto, bacen u svijet, egzistencijalistki receno, ili kazano argom 'ubacen u masinu'. I on ulazi u isti onaj sistem misljenja i zivljenja u kojima su zivjeli njegovi preci, i u kojem bi po pravilu, tj. zakonopravilu, trebali zivjeti i njegovi potomci. Tako da si samo sraf u velikoj masini ili jedan dio velike Masine koja se krece na pokretnoj traci. I kazem vam, imam neki osjecaj da je sve to nakrivo nasadjeno odavno. A kako li kaze izreka, shto se grbavo rodi, vrijeme ne ispravi. Tako da ispada da mi zivimo u jednom Velikom Grbavcu. Religijsko-Tehnoloskom Kvazimodu. i mi smo ubaceni u njega. I sve religija, skoro sve, ali sada prvenstveno mislim na monoteisticke, zasnivaju sa na ideji trpljenja i ispastanja za grijehe. Kod 'mojih', takoreci, pravoslavaca postoji ideja 'da smo rodjeni u grehu' i da je ovaj svijet trosan i zao,, i da smo mi duzni da prozivimo u ovom malom paklenskom vrtu, da bi , eto, iskupili grehove svojih predaka i onaj, praroditeljski, Adamov i Evin. Meni je sve to, dakako, uvijek bazdilo na veliku prevaru. Samim cinom uzimanjem ploda sa Drveta Spoznanja Dobra i Zla, covjek se, sa velikim C, dakle, Covjek, ustao je protiv autoriteta Boga, koji zeli da mi jedemo i pijemo i uzivamo, a da se nikada ne zapitamo, zapravo, sta je Dobro a sta Zlo. Nije Evi niti Adamu bila potrebna niti zmija niti ikakav Demon, da bi ih naveo na 'grijeh'. Tu nikakvog grijeha nema. Bog je jednostavno htio da ih drzi u stalnoj i cvrstoj pokornosti. I kroz cijelu istoriju ostrakovani su bili oni i onakvi ljudi koji su vrsili iznova tu pobunu. Koji su micali zastore i skramu Neznanja pred ljudima.
I hocu reci, isto je ucinio Isus, koji je u-vidio da je zivot po zakonima i mjerilima, obicajnim, naroda, prosto, auto-destruktivan. On je ljudima, opet, Objavio znanje, i pokazao nam Boga, svog Oca, koji ne zeli da mi zivimo u neznjanju, vec bas u znanju. Zato sto nas voli. I onog Boga, ili neko novo, sasvim revolucionarno, glediste na Boga-Oca, Isus je spoznao tako sto je prevazisao arsine i konvencije onog vremena i drustva u kojem je zivio. I zato je on, kao i svi mi, Sin Oca Boga, Naseg Gospoda. Sve ostalo, mimo ove price, dakle, cuda, uskrsnuce, apostoli, samo su ubaceni elementi cuda iz Starog Zavjeta, koji su bili potrebni masama za upotrebe i zloupotrebe. Sve sto se desilo posle njegove smrti, samo su nagadjanja i legende, pogodne za goli puk. Onu Poruku koju je Isus Nazarecanin donio svima nama bila je da smo mi bica Bozja, sa velikim potencijalom u sebi, i da je nase da samo to pronadjemo. Da budemo dobri i nadjemo dobro u sebi. I onda, i samo onda, ovaj nam svijet moze biti bolji nego sto nam ga prikazaju. I sirreci tu dobrotu drugima, mi samo dobro cinimo. I to nije samo puko davanje, tipa nekog hipijevskog dijeljenja cvijeca masama i pjevanja sladunjavih pjesama, neko i borba, prvenstveno, duhovna da bi covjek bio i ostao dobar u ludim i zlim vremenima. Ja, licno, nikada necu zaboraviti onu Hristovu parabolu o Dobrom Sjemenu. Dobro sjeme daje mnogo ploda, samo lose sjeme jeste ono koje ce istruliti i nece dati ploda zednoj zemlji. A dobro sjeme od jednog trostruko vraca i mnogim hlebovima hrani. I time Hristos pokazuje da je Bog Otac Darovatelj, i da se po njegovoj Sili dobro uvijek dobrim vraca.. Isus nas je ucio da volimo i postujemo jedni druge i trazimo ono dobro sjeme prvo u sebi da bi ga nasli i podijelili sa drugima, kao hleb. Dali mu onaj isti nasusni, osnovni, hleb Zivota i Promisla sa kojim se zivi.
Ali, prosto, danas se ljudima kroz novine, televiziju, sajtove i filmove, podvaljuje samo kukolj, a nikako dobro sjeme. I saam sam negdje smislio da su svi ti mediji, svojevrsne, kali-yushke igracke. Oni nam prikazuju svijet kao boriliste, pijacu, arenu, cirkus, i nama se ugurava da je to tako i da tako mora biti. Ne znam je li iko od vas primijetio kako spikeri na vijestima i dnevnicima naglasavaju odredjene rijeci? Oni prosto zele da cujemo ono sto nam govore. Bas kao maloj djeci. Ili marvi. Ali, ja nemam nista ni protiv djece ni protiv marve. Treba covjek 'biti poput deteta', da bi poceo voljeti ovaj svijet. Dok ne odreaste. A odrastanje je ta priprema za punjnje glupostima, konvencijama, i uopste u drustvo koje, pogotovu sada, nema neka svoja jasna mjerila i arsine. Pogotovu danasnj svijet. On ima fluidne arsine. Tako da se covjek svoji dan 'potrosan materijal' i 'ciljnu grupu'. I bombardujuci ga losom muzikom, laznim vijestima, skandalima sa naslovnica, prosto mu ne davaju ni dva minuta da duboko udahne i sagleda svijet. Prosto se 'mamuza', oprostitie na izrazu, da stalno misli i bude u svijetu, ali u onom svijetu kakvom drugi zele da ga vide. Da tek kad bude postao dokoni starac i usamljena starica, uvidi neki svoj zakrzljali talenat i more protracenog vremena na sitne gluposti, koje mu tada ne znace nista, On je tada izbacen centri-petalnom silom iz zivota, kao iz pokvarene, opet izvinite na izrazu, rekao bih, mentalne veshe-masine, ispranog mozga i otupljelih osjecanja. I sta moze takav, istrosen, covjek potrosenih svojestava, ciniti nego se baciti u jednu potragu za sopstvenim izgubljenim vremenom? Tuzno je to. Ali, drugi zele da mi budemo iskoristeni i kasnije baceni u stranu. I u tome se sastoji ona borba o kojoj sam govorio jos u pocetku...Nije covjek ovdje uzalud, vidim koliko na ovom forumu, i inace, ima pametnih ljudi, koji se prosto 'nedaju struji', da ih stihiski odvede u nekakve mentalne virove. Cuvajte i njegujte taj unutarnji glas, koji naucenjaci-akademci nazivaju intuicijom, i ne davajte svoje dobro sjeme svakom. Razvijajte svoje unutarnje snage radi vas samih i na radost vama dragih ljudi. Jer, jedino tako moze biti dobro svima okolo. Kazem, nije covjek ovdje uzalud. Samo kada umre vise nema povratka. Ne dajte da umrete jos dok ste u zivotu. Mudri Heraklit Efezhanin je rekao da je svakog jutra sunce pomalo drugacije. I zato, radujte se svakom danu, kao da vam je prvi , a ne poslednji u zivotu. I isto je Heraklit rekao da covjek moze postati starac jos u tridesetoj. Ali, nemojte to dozvoliti, budite pametni, zivot ne pocinje ni u ni u prvoj, ni desetoj, ni u dvadesetoj godini, veconog trenutka kada vi, snagom svoje volje, budete to odlucili. Dobri ljudi, nemojte dati da vas 'ostare'. Starajte se sami o sebi! Hahaha...Koristite svoju pamet, kad je vec imate. Ne dajte se struji. Razvalite vrata od Ludnijce, u koju niste pozvani vec ugurani, pa ma koliko vas to boljelo. Jer, vjerujte mi, mnogo je bolnije zivotariti i vegetirati u istoj. Empedokle je o-davno kazao da ovim svijetom vladaju Sile Lljubavi i Sile Mrznje. Zato vi svojim umom, a umnih vas ima, koliko s radoscu mogu vidjti, razvijajte ovu Prvu Silu. Jer jedino tako necete biti 'u minusu'. Ne dajte se. Borite se protiv svakodnevnih prevara i zlobe. Svojim znanjem. I cuvajte se od onih sto je, u kamarima, nose u sebi. I cuvajte to dobro sjeme u sebi.

Pozdrav. .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 4:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Dobro došao, Dušane.
Lepi postovi.
Pa da to dobr seme da dobar rod :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: zahvaljujem
PostPostano: sub feb 14, 2009 6:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 11, 2009 6:00 am
Postovi: 3
Zahvaljum ti Arija, na dobrodoslici, strpljenju pri citanju mom dugog 'litanija' i lijepim rijecima. ostaj , mi, dobra i u dobru. Dulle.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 8:05 pm 
Ja sam poceo dozivljavat jednu cudnu spiku u svojoj glavi...

Krenulo je sve kako sam si rekao okay, ajmo napisat knjigu. I tako ja krenuo pisat knjigu o nekim stvarima, vise licno sam na sebe sam se derao kako bi mogao jednom procitat u koliko unutar nekog buduceg perioda upadnem u nekakvu krivu vibru. I kako sam pisao prvo sto mi se desilo kako sam shvatio stvari jest to da sam u glavi, sam od sebe perverzno odkodirao sta je to sveti gral. Onda me sunula ideja oko prorocanstva pa dalje dalje dalje.. Danas, svaki dan, svakih recimo 5 minuta u intervalu ja neki drek kontam. Od maya do illuminata, do istine ne istine i svega toga skupa do nekakvih brutala oko svoga zivota, ovog, prijasnjeg i vjerujem neke stvari u buducnosti jer svako toliko me neki dejavuu kako ja to nazivam uhvati.

Sad, ja to ne smatram losim no cinjenica jest da mi ideje izviru ne samo kroz usta vec i onu drugu rupu 0 faking 24 sto je smijesno. Isto tako poceo sam se gledat iz razlicitih realiteta, ma cudna spika. Svasta se desava ali nije barem za sada nista lose barem po meni. Bilo je dana da sam po 3-5 dana bio u stanju vegetacije, nisam mislio nista, samo skupljao stvari u glavu i sopao se svime i svacime.

Uglavnom ono sto sam shvatio jest da u koliko ti je ideja pre lijepa, ne mora znacit da je dobra te bi barem ja rekao da kako god da sam isao dekodirat istu, skoro uvijek ispadne nekako pre OPS. Ako je losa ima smisla jer me razlomi na 22 dijela pa kad je shvatim kazem hey ovo faking ima smisla pa idem dale provijeravat i onda skuzim da nisam daleko od nekakve istine.

Sad sve je to relativno. Mislim da nam se misli 0-24 ubacuju te iz istog smatram da bilo kakva televizija kao i radio pa i kompjuter sam po sebi imaju malo negativan utjecaj na nasu svijest. No sve je to relativno kad shvatis da istina ili laz ne postoji te da je to sve jedan te isti put. No... hmm...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 9:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 26, 2009 10:47 am
Postovi: 22
Noxten pogodio si u srz!

Nemoj opterecivati cula i misli sadrzajima sa neta, tv-a, itd. Meditiraj i nastavi da normalno zivis svoj zivot. Znanje ce ti vremenom doci. Znaci, imas razne tehnike meditacije, tenzegritet... itd. to su sve tehnike. Opredeli se za neku od njih i guraj...

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 9:32 pm 
Ma stari stagod da sam ja pogodio ovo je strasno. Ja ne meditiram. Funkcioniram normalno na nacin da 0-24 pokusavam meditirat i biti ono sto ja jesam kako se kaze ali sve te misli... Stalno nesto mi navire.

Dosao sam do zakljucka da je sveti gral orgulja ili nekakav instrument koji salje informacije tj. vibracije i zvuk u tvoj valjda dna i regenerira ga drasticno nego li ista. Iz tog razloga se i kaze sveta krv jer taj instrument itekako zapravo mijenja tvoju krv. Ako malo pogledamo otkud crkvi orgulje i zasto bas u crkvi ces opcenito samo orgulje vidjet. Ima faking smisla.

Ma svasta... Ovo je samo jedan maleni dijelic svega. Ono osjecam se ko da me netko zakacio kako pledijci kazu knjigu zemlje ili kako vise zaboravio sam. Bolestina ali gust je... Lomi mi mozak, dezorijentira kao i orijentira. Ima dana kad sam okay no onda nisam u mogucnosti funkcionirat u smislu rada niti icega par dana itd... Uglavnom secem gradom, osjecam se ko da stojim izmedju 3D-a i 4D-a. Negdje u sredini, stalno mi se percepcije mijenjaju itd... Ne drogiram se, ne pijem tako da :S....


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 10:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 26, 2009 10:47 am
Postovi: 22
Znanje moze biti opterecujuce, veoma. Imas znanje koje trebas podeliti sa drugima, medjutim kako ga podeliti kad ce 99% ljudi reci da si lud. Il zavrsi knjigu, il pisi ovde. Nemoj da nam sagoris...

Puno podrske i pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz