Sada je: ned apr 28, 2024 12:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Mima draga, iskreno ti držim fige, da se malo više ljubavi i širine useli u tvoje biće i da na kreaciju pogledaš malo više osećajem (gnozom), a malo manje onim što ti misliš da je Hrkljušu milo i što će mu zazvučati drago ...

Kada pridješ malo bliže takvom pristupu i kada ti pukne pred očima - tada ćeš shvatiti da se dobri Alah stidi tvojih sadašnjih misli i reči (ali je strpljiv beskrajno s tobom) . Reči ne bi trebale da izadju iz tvojih usta , sve do trenutka dok te istinska spoznaja ne obasja i dok ne budeš pozvana da zastupaš Boga, Alaha ili Tvorca Jednog koji JESTE ...

Za sada je tvoj nastup i izlaganje - čista blamaža Alaha, Boga , Tvorca ... jer ga predstavljaš u svetlu jednog psihopate. Njemu nisu potrebene tvoje velike reči, već su mu potrebna tvoja skromna i iskrena dela puna ljubavi prema svemu živom na ovome svetu ... Njemu nije potreban tvoj ratni poklič i pretnja nevernicima - već mu je potrebna tvoja istinska spoznaja, mir u duši i razumevanje svega što on JESTE a što je u ovom mtrixu materije i energije našim čulima fizičkim teško dokučivo ... Radi na sebi Mima, umesto što nastupaš kao prosvetljena i Illuminozna i držiš propoved svima nama "neznabožcima i neupućenima"... Oholo je to Mima a i nadmeno ... izvini , ali tako je ...

Mora li Alah - Bog da pocrveni svakodnevno po više miliona puta - zbog ljudi koji na sličan način tebi pokušvaju da ga javno "znalački" interpretiraju? Jednome koji JESTE, Alahu, Bogu ... nije potrebno ništa te ni naša pohvala niti pokuda ... On jeste, a naše je da jesmo kao male kopije njegove koje pokušavju da uspostave energetski sklad sa tim što JESTE ... i ništa više ... te da jesmo ... Svaki pokušaj uvlačenja Tvorcu ili Alahu u guzu , jer nam se čini da bi to njemu prijalo - dovodi do toga da od njega , glupošću svojom stvaramo Hrkljuša - i dajemo teoretičarima Hrkljuša povoda i dokaza da su u "potpunom pravu " ...

A, neka je Alah s tobom i nek ti sklad sa njime omogući energiju da što brže plivaš ... Potom će doći i sva druga uskladjivanja...

Živela.

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
MonteChristo je napisao/la:
mima, ja ne idem đonom ni na koga pa ni na religiju, smatram sve stare tekstove punim značenja, iako skrivenog, tako da za razumijevanje evanđelja ili kurana nije potrebno baš malo vremena i godina života.
samo treba razlučiti svete spise od hijerarhije koja je svjetovna.
ni malo nije čudno, u priličnoj mjeri je i opravdano, to kako ljudi reagiraju na religiju.
teško je negdje naći toliko neduhovne osobe kao u raznim konfesijama, politici i sportu.

pogledaj malo tvoj post.
Citat:
koji se budu Allaha bojali

zar tako govori duhovna osoba?

Citat:
niti ste vi obozavaoci Onoga sto ja obozavam,
vama vasa - meni moja vjera!"

istina i je ono što je za sve jednako.

vrijednost vjere se vidi i po tome koliko ima egoizma, a u ovim djelovima je sve puno egoizma.

bilo koji sveti spis koji ne važi za sve ljude jednako, vjernike, nevjernike i one treće, lažan je i egoističan spis. osim toga treba uzet u obzir da su svi ti spisi nastali prije više od milenija ili čak i više milenija, i pisani su za ljude koji su bili drugačiji nego što smo mi danas.



Moja vjera kazuje da je Svevišnji čovjeka lično stvorio od ilovače u najljepsem obliku,udahnuo mi od svoga duha i naredio melekima da mu se poklone (ne u smislu obožavanja,već u smislu pozdrava).Bog je čovjeka učinio posebnim i odabranim na ovoj zemlji.Podario mu znanje otvorio mu riznice blagodati.Obasuo ga dobrom milošću vidljivom i nevidljivom.Sve stvari u svemiru napravljene su da bi služile čovjeku.Rekao mu da ce ga za svako dobro djelo nagraditi deset puta vise a za svaki počinjen grijeh samo taj grijeh i pripisati.U Allahu je moć,to nije egoizam.On je Svemoćan i Njega se moramo bojati.Egoizam je ljudska osobina a to ne smijemo pripisivati Bogu.Naredio nam je tako malo da je to malo nevidljivo zrno u odnosu na cijelo carstvo koje On posjeduje.Obecao nam edenske vrtove i vjecni zivot samo ako se budemo njemu pokoravali.I zasto da odacujem istinu.On je u stanju unistiti cijelo covjecanstvo a ti govoris kako je to egocentricno!Malo si se pobunio po tom pitanju!Mozda treba da ti stigne neka opomena od Boga pa da onda tek shvatis da on postoji.A on postoji i u samom tebi,samo ti to ne osjecas jer odbacujes istinu.Svi mi mozemo da spoznamo Boga na ovaj ili onaj nacin samo ako to zelimo.

"Covjece!Traži Me i naći ćeš Me!Ako Mene nađeš,Imat ćeš sve.Ako Mene izgubiš,sve si izgubio
Stoga bih ti Ja trebao biti draži od svega"
Kuran

Ako tebe robovi Moji za Mene pitaju,ja sam sigurno blizu:odazivam se molbi molitelja kad Me zamoli.Zato neka oni pozivu Mome udovolje i neka vjeruju u Mene,da bi bili na pravom putu

U Kuranu vječnom jer je to vječna knjiga a ne kao što kažeš knjiga posvecena jednom vremenu i jednom narodu.To nigdje ne pise u Kuranu vec se Bog obraca svakom covjeku kojeg ga spozna.Vidim da nisi dovoljno upucen u stvari moje vjere pa zato ne bih voljela da govoris kako je to sto pise lazno.Sve ovo sto pise u ovoj knjizi je savršeno da nijedno ljudsko ni drugo vadimenzionalno biće nije u stanju sastaviti osim Stvoritelja.

"Mi stvaramo čovjeka i znamo sta sve njegova dusa zeli,jer mi smo njemu bliži od vratne žile kucavice"
Kuran

Treba spoznati istinsku vrijednost ljubavi izmedju Boga i covjeka a Bog nam je tako blizu da mi nismo toga ni svjesni.Istina dolazi od Boga pa ko zeli neka vjeruje a ko ne zeli neka ne vjeruje.Opet spominjem slobodu izbora i molila bih te da ne opovrgavas ono sto pise u Kuranu jer vidim da ga nisi izucavao tako da i nisi bas kompetentan da dajes takve izjave.Ja postujem svaku vjeru i ne govorim da je to sto vi vjerujete lazno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Mima imaš PP. :hello2:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
FerdinandTheBull je napisao/la:
Mima draga, iskreno ti držim fige, da se malo više ljubavi i širine useli u tvoje biće i da na kreaciju pogledaš malo više osećajem (gnozom), a malo manje onim što ti misliš da je Hrkljušu milo i što će mu zazvučati drago ...

Kada pridješ malo bliže takvom pristupu i kada ti pukne pred očima - tada ćeš shvatiti da se dobri Alah stidi tvojih sadašnjih misli i reči (ali je strpljiv beskrajno s tobom) . Reči ne bi trebale da izadju iz tvojih usta , sve do trenutka dok te istinska spoznaja ne obasja i dok ne budeš pozvana da zastupaš Boga, Alaha ili Tvorca Jednog koji JESTE ...

Za sada je tvoj nastup i izlaganje - čista blamaža Alaha, Boga , Tvorca ... jer ga predstavljaš u svetlu jednog psihopate. Njemu nisu potrebene tvoje velike reči, već su mu potrebna tvoja skromna i iskrena dela puna ljubavi prema svemu živom na ovome svetu ... Njemu nije potreban tvoj ratni poklič i pretnja nevernicima - već mu je potrebna tvoja istinska spoznaja, mir u duši i razumevanje svega što on JESTE a što je u ovom mtrixu materije i energije našim čulima fizičkim teško dokučivo ... Radi na sebi Mima, umesto što nastupaš kao prosvetljena i Illuminozna i držiš propoved svima nama "neznabožcima i neupućenima"... Oholo je to Mima a i nadmeno ... izvini , ali tako je ...

Mora li Alah - Bog da pocrveni svakodnevno po više miliona puta - zbog ljudi koji na sličan način tebi pokušvaju da ga javno "znalački" interpretiraju? Jednome koji JESTE, Alahu, Bogu ... nije potrebno ništa te ni naša pohvala niti pokuda ... On jeste, a naše je da jesmo kao male kopije njegove koje pokušavju da uspostave energetski sklad sa tim što JESTE ... i ništa više ... te da jesmo ... Svaki pokušaj uvlačenja Tvorcu ili Alahu u guzu , jer nam se čini da bi to njemu prijalo - dovodi do toga da od njega , glupošću svojom stvaramo Hrkljuša - i dajemo teoretičarima Hrkljuša povoda i dokaza da su u "potpunom pravu " ...

A, neka je Alah s tobom i nek ti sklad sa njime omogući energiju da što brže plivaš ... Potom će doći i sva druga uskladjivanja...

Živela.



Moja sustina svega ovog govora je to kako je lahko spoznati Boga samo ako mu se malo priblizimo.Nisam ja neki psihopata niti fatalni islamist niti bilo sta drugo.Ja sam normalna osoba koja ne dozvoljava da neki članovi ovog foruma razgovaraju o svetim stvarima da su lazne a da uopste nemaju pojma o tome.Istina je da u nekim situacijama samo Bog moze pomoci.Ne mogu se ja Bogu "uvlaciti" jer on je Sveznajuci i samo On zna da li su moje namjere iskrene ili lazne!Ocigledno je to da bi se razgovaralo o drugoj religiji moralo bi se poznavati barem vecina vjerovanja te religije.Svaki covjek na svoj nacin ima svoja uvjerenja i postujem svacije ali bih molila i vas da postujete moje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Kad čitam tumačenja Kurana, često pomislim kako čitam tumačenja riječi iz Biblije, jer apsolutno ne vidim nikakvu razliku. Obični copy - paste. Vjerujem da je slično i u "svetim knjigama" ostallih monoteističkih religija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 9:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Mima, nemoj se uvrijediti jer mi to nije cilj, al stvarno mislim da si fulala forum na kojem čes pisati.

I ne može se tako banalizirati pojam kao što je Bog.
Možda je to što piše u Kuranu bilo dovoljno ljudima koji su živjeli prije jaaaako puno godina, ali vjerovati u to u današnje doba (s današnjim otkrićima i mogučnostima) je stvarno u najmanju ruku vrlo čudno (a kako se pokazuje, posebno u slučaju islama, vrlo je štetno).

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
mima, mima... :D

hmm... hmm... :D

malo mi je to neobično... čini se da si više-manje izučila kuran u nekom smislu, čini se da vjeruješ o određene stvari koje si pročitala tamo i to na način da pomalo zvučiš kao netko tko i baš nije otvoren (a pomalo vuče na fanatizam, makar je i to nije baš najjasnije), a opet istovremeno si pro plivačica koja špreha 5 jezika :D i koja čiji je dojam o forumu, sadržaju foruma i ljudima koji učestuju forumom prilično pozitivan i oduševljavajuć - i koja je jednostavno rečeno u globalu oduševljena sa svime što naišla na ovom mjestu.... :D

a opet se činiš kao da zaista jesi otvorena za nove stvari i znanja, ali to je opet pomješano sa zastupanjem druga alaha u svakoj poruci i čas mislim da je taj alah neko biće, čas da je sve što jeste (nešto nedefinirano što prožima sve), a čas da je taj alah neki biznismen u čijoj si ti službi po službenoj dužnosti i prema kojemu ti imaš određenu obaveze na način da u svakoj poruci moraš nešto o njemu reći, jer je to "obaveza iz ugovora" neke vrste.... :D


pa hajmo probati nešto, ako se slažeš, ako si za jednu malu igru? :D

ova igra koju predlažem se sastoji u tome da probamo pričati bez uplitanja druga alaha u priču... znači, samo ti, ona koja jesi, bez alaha na vidiku...

pa stoga bih načmeo razgovor jednim pitanjem za TEBE:

pročitao sam tvoju prvu poruku koju si napisala o tome da si pro plivačica, 5 jzika, oduševljena forumom itd. itd., pa pošto si iznimno oduševljena forumom jako me zanima šta te je konkretno oduševilo i šta si to čitala na forumu i šta ti se konkretno dopada na forumu (od sadržaja)?

eto, ali ako može da igramo kako igra nalaže... :D

i ne radi se ovdje o nekom cinizmu, ironiji ili šta ja znam čemu, iskreno me interesira to što sam pitao i volio bi čuti iskren odgovor od tebe, ali od TEBE, a ne od alaha, zanima me šta TI kažeš...

hajd uzdravlje i čitamo se mima! :occasion5: :thumbup: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ima jedna stara pripovetka ( ne secam se autora , mozda Milovan Glisic, ali nisam siguran ) ... O gospodinu i siromašku ... Gospodin siromašku kupuje malo mesa, da mu deca za Božić ne budu gladana ... Zatim ga vodi kroz celu varoš i svima priča o svom "humanom" delu i "plemenitosti" i kako je kupio siromasku malo mesa da mu deca ne gladuju ... I tako ga je vodao pola dana hvalisajući se , dok siromašak ne uze ono meso - baci mu u ruke okrete se i ode... Neku slicnu asocijaciju imam i prema svetim knjigama - jer se previše i prečesto , i Kurta i Murta pozivaju na njih ... pa tako i ono sveto što je u njima bude zagadjeno ...

Tako je i sa verom , tačnije religijom - od suviše priče okreće se u svoju krajnost i počinje da zamara i Boga i ljude ! To je nešto što treba da izvire iz srca - osećaja i da uvek ima i kontrolu razuma - jedinstvo svih tih elemenata , a ne zahteva tako velike i nadahnute priče te misionarsko delovanje na druge ljude . To je individualni odnos sa najvišom stvaralačkom energijom iz koje jesmo i koja jesmo i treba da bude introvertno a ne extrovertno usmerena ... Uspešnost našeg odnosa sa Bogom ili uskladjenost se ogleda u delima koja su oko nas i u energiji koju zračimo na svoju okolinu ... u našem isceljujućem delovanju na sva bića a ne u nametljivim tonovima i mahanju zastavama Božjim... U tom smislu , Mima , ja reagujem...

Dopusti da nije Kuran niti Biblija štivo pisano od Boga ili samo od Boga . Dopusti da su se mnoge manipulativne energije oličene u mnogim ličnostima umešale u razna krivotvorenja i povećavanje kontrole nad zaplašenim ljudima... Dopusti da je možda mnogo naše istorije lažirano. Dopusti da verovatno postoje mnogi oblici života i energija koje iz iste kreativne sile izviru i koja postoje ... Dopusti da postoje i razni vanzemaljski oblici života ... Otvori se ! Otvori se za spoznaju , jer svet koji je Tvorac , Alah stvorio nije mogao da stane samo u Kuran ... Dopusti da je kreacija mnogo šira i mnogo veličanstvenija nego što trenutno možeš i da pojmiš ! Nemoj nastupati sa pozicije kao da su ti sva znanja data i da svu istinu poseduješ samo kroz Kuran . Bez želje da povredim tvoja osecanja prema Kuranu ... dopusti da je u milijardama godina kosmičke istorije , napisana još po koja vredna stranica , sem onih koje su nastale na zrnu kosmičke prašine zvanom Zemlja i to u milisekundi milisekunde beskonačnog trajanja ...

Niko ne traži odricanje od Kurana , već će i samom Bogu biti milo da se još više otvoriš za još više spoznaje, još više istine i da zaroniš malo više u vreme, prostor i iznad toga i u večnost ... i tako još više i dublje spoznaš beskonačnost Bozje kreativne energije , Alaha i njegove beskrajne kreacije u mnogim fraktalnim varijantama, varijacijama i permutacijama sa i bez ponavljanja :) ...

Ako želiš da se približiš Bogu - obrati mu se kao ocu , kao prijatelju i kao nekome kome direktno i LIČNO pistupaš . ne treba ti posrednik, sveštenik, Papa, Derviš... treba ti dobra volja i lično obraćanje tvorcu . Mnoge religiozne prakse to ne odobravaju ( za Kuran ne znam pouzdno) , upravo zarad zadržavanja kontrole nad mišljenjem i verovanjem STADA i održanjem dogmi i predrasuda u modusu potrebnom da se masom vlada. Usudi se da kritički razmatraš Kuran i svaku svetu knjigu i da se lično obratiš Bogu sa pitanjem - zašto je sve to tako i zašto je načinio neke stvari da izgkedaju glupe i besmislene ... To će mu biti draže nego bilo koji vid podilaženja i obožavanja ! Njemu je dosta poltrona - trebaju mu iskreni drugari, potomci, mudrice, vidrice - a ovaca mu je dosta ... Ovce prepušta Hrkljušu da ih vodi gde mu drago... Ako ti je do spoznaje Boga - okreni se ka njemu i pričaj - pitaj ... Ne treba nam za to ni jedna sveta knjiga - treba nam odnos i veza sa tom veličanstvenom kreativnom energijom iz koje jesmo i u kojoj jesmo a o kojoj još uvek toliko malo znamo ... Za početak, umesto svetih knjiga, dovoljno je voleti pse, macke, krave, konje, biljke, prvog komšiju, čuvati slabije od sebe i pomoći bolesnome - a u nedoumici se obratiti Tvorcu iz srca ... Posredništvo i 3d materiji uvek se završava sa 3, 5 ili 90 % provizije ... a samo treba da osetimo vezu koja nam je data još smim rodjenjem i da živimo miran, iskren i radoznao život pun poverenja u neki viši smisao nego što je to jedenje, spavanje , parenje i takmičenje...

I naravno Mima, meni je potpuno jasno šta je tebe malo povredilo i zašto ovako braniš Kuran. Dešava se na forumima da nečija mišljenja, verovanja , ideje budu omalovaženi na način - bljak, opet jedan verski fanatik ! To su stvari koje su na forumima normalne i nemoj ih uzimati tako lično . Uvek će biti sučeljenih mišljenja i onih koji imaju oprečne poglede, predrasude i puteve ... Te reakcije pokušaj da isključiš a otvori širom i srce i um :) ... i naravno , zadrži sopstveni integritet .

Svako dobro !

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
Citat:
.Vidim da nisi dovoljno upucen u stvari moje vjere pa zato ne bih voljela da govoris kako je to sto pise lazno.Sve ovo sto pise u ovoj knjizi je savršeno da nijedno ljudsko ni drugo vadimenzionalno biće nije u stanju sastaviti osim Stvoritelja.


mima, potpuno si u pravu. slabo poznajem tvoju vjeru.
ali ja se obraćam tebi a ne bogu, u odnosu na ono što ti pišeš a ne bog.

možda je preteški izraz ali, budalaština je znat bilo što o bogu ili bilo kome a slabo poznavat sebe.
da pažljivo čitaš vidila bi da ne napadam ni religiju ni tebe.
rekao sam da u svetim spisima postoji velika mudrost i da nije u redu ni druga krajnost kad bezobrazno napadaju religiju. osim kada to rade za hijerarhiju, jer je svaka religija hijerarhija.
ali čovjek govori (i djeluje) prvenstveno u svoje ime a ne u božje, ma koliko se neki busali u prsa.tako i ti govoriš u svoje ime, to su tvoje riječi, tvoj ego ima tu potrebu, itd.

potreba za postom je bila tvoja osobno, nije to bog tražio, ti želiš nešto poručit. sve što znaš o bogu ili kuranu, to je tvoje znanje, tvoja istina i kao što je neko prije napisao, čovjek se treba dobro upitat da li sam toj ja, onaj koji treba zastupat bilo koji svjetonazor. imam li ja to pravo, da li sam ja dorasao tome, tko sam ja, itd.
u ovoj raspravi ne stoji bog iza tebe, to je tvoja (i naša) rasprava, a ne njegova.
ja sam te uvrijedio (iako se nadam iskreno da nisam) a ne moj svjetonazor, ili moj bog.
ja ,io, ich, I

ubr, uvijek mi pada u oči, ima hrpa knjiga s naslovom tipa: moj razgovor s bogom, ja i bog, bog u meni. itd.
svi pucaju visoko. imaš ovdje na forumu ekipu koja se strahovito širi i povećava ( hahaha), a još nisu percepciju ni do mjeseca razvukli. a imaš ekipu koja ide pravo na boga, ne priznaju ništa manje.
to je skroz ludo, kao da tek učiš plivat a ideš na svjetsko prvenstvo u maratonu.
svi bi odmah boga jer tako sakriju sve probleme. zanimljiviji su oni skromniji pa pričaju o tome što se zbiva dok čovjek spava i slično.
aj, neznam što mi bi da ovoliko pišem. al čini mi se da ne uzimaš za zlo, tj. nisi teška osoba, pa ajde....

mima, svaka duhovnost počinje od skromnosti a ne od čitanja svete knjige.
znaš da si postigla barem minimalan napredak po probavnim smetnjama jer su one nuspojava. to ti je istina.
kome je sve divno i krasno i vidi gospu u svim predivnim emanacijama, čuvaj novčanik, običan prevarant.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
ja isto mislim da je ovo bila doza nepotrebne agresije od mene, artista i bulla.
sam ću sebi zadat pokoru i idem gledat tv, nešto glupo.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon jan 17, 2011 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Mima je napisao/la:
Ja sam normalna osoba koja ne dozvoljava da neki članovi ovog foruma razgovaraju o svetim stvarima da su lazne a da uopste nemaju pojma o tome
Mima je napisao/la:
Svaki covjek na svoj nacin ima svoja uvjerenja i postujem svacije ali bih molila i vas da postujete moje!

Zanimljivo je to s poštovanjem.Svi prepoznajemo to "poštovanje" tek kada mislimo da je nama uskraćeno,al nevidimo da ga zapravo mi uskraaćujemo drugima.(kao što se vidi u ovom primjeru)
U svim postovima nisam vidio ni jedno nepoštovanje tebe kao ni onog u što vjeruješ.Sve su to samo pitanja koja induvidue same sebi postavljaju,a u ovom slučaju su ih podjelili javno na forumu s tobom.
Sad se nameće pitanje,zašto reagiraš/mo na obranbeno/napadački način.
To je i bit onog što,barem ja,pokušavam shvatiti kod sebe.I ako ti pišeš iskreno i ja ili netko drugi,reci ....što je to a da je na tebe djelovalo na taj način,a da se osječaš uvrijeđeno?
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 11:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
Uvazena gospodo koja ste mi pisali,to da znam pet jezika je istina a radim kao pomocni trener plivackog kluba "otoka" no ja ne volim nikada govoriti puno o sebi jer oni koji me najbolje poznaju oni ce najbolje reci kakva sam!
To ako mislite da sam neki psiho i ludjakinja koja vam pise da misli da je poslana od samog Boga ne nisam(ko zeli poslat cu vam slike :D ).Jer ko sam ja na odnosu cijelu vasionu!!??
U mome zivotu se desila promjena koja se kroz religiju ustvarila na bolje!Pronasla sam smirenost u odnosu na onaj moj stari kontraverzni zivot koji sam zivjela!To sam vam htjela reci cijelo vrijeme.Ali iskreno svi ste me poceli napadati pljuvati i bezvrijedno uzmiati Bozije ime a napadali ste odredjene moje rijeci dok sustinu moga govora niste dostojno osmotrili!
Kada sam se uclanila u ovaj forum,uclanila sam se bas zbog toga sto sam vidjela da se svi trudite da argumentovano iznesete svoja misljenja.
Necu reci da sam se prevarila jer ovo nije jedina tema tako da ce me biti jos!Ne vi ste direktno u napad bez ikakvog jednog postavljenog normalnog pitanja (cast izuzetcima).Uglavnom pisala bih jos trostruko ovoliko ali mi zaista vise nije do rasprave jer svaka sitnica pobudjuje u vama nagon za raspravom(barem sam tako shvatila).A za ono sta je izazvalo ovako moje burno reagovanje je vase burno reagovanje,zasto ste vi ovako burno reagovali prema meni?

:dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 12:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@Mima
Zdravo :love3:

Svaka religija, bilo kako da se zove i kojeg Boga da poštuje, je diskutabilna jer ih je veliki broj i svaki se sljedbenik na neki način poistovjećuje sa onim u šta vjeruje i naravno brani ta vjerovanja.

Toliko ima različitih religija mada su na neki način one povezane.
Možeš tvrditi da je tvoja ispravna jer imaš pravo da vjeruješ u šta god želiš, u ostalom ti si našla utjehu u takvoj jednoj i to je tvoja stvar.

Ljudi na ovom forumu imaju pristup određenim informacijama koje malo nagrizaju oklop religijskog balona. Neki smatraju da su upravo religije, davajući utjehu ljudima, stvorile odnos "ovce u toru" kako bi ljudi bili pokorni dok im se svijest nepovratno cijedi, ali to je već neka druga priča.

Ako reaguješ na "neke njihove" napade nećeš daleko stići jer to nije ništa novo, ustaljeni model čovjeka i ništa više.

Zar sama religija ne kaže da se oprosti?

Tu je paradox! Braniti svoje stavove koje smo usvojili iz našeg poistovjećivanja sa religijom ili direktno živjeti po pravilima te religije i oprostiti?
:-k

Baš iz tog razloga dosta ljudi se odlučuje na čin percepcije i direktnog iskustva, a ne mišljenja i slijepog vjerovanja.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
mima, moj "napad" ima puno više veze s mojim monologom nego je dijalog s tobom.
a tako je i sa svim postovima. više govore o onom tko piše nego o onom o čemu ili o kome se piše.
u svakom slučaju, jako malo je bilo tu u ovim postovima napada na tebe i ja ću ti se ispričat ako si tako to doživjela.
uvijek je bolje ako se može stvar pogleda s više strana iako to nije uvijek moguće. ovo je svakako ušlo u temu o komunikaciji a tvoja osnovna tema (ako je uopće i bila) je ostala otraga.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
ne zamjeri mima, ako možda šta zamjeraš, u krajnjoj liniji niša loše nije mišljeno ako si to tako doživjela 8)

a u svakom slučaju si sjajno pitanje postavila :D :

mima je napisao/la:
A za ono sta je izazvalo ovako moje burno reagovanje je vase burno reagovanje,zasto ste vi ovako burno reagovali prema meni?


a zašto smo uopće reagirali tako kako smo reagirali je još bolje pitanje (svi mi sa tobom skupa)! kako ko, u svakom slučaju... no, rekao bih da je svatko vidio potrebu da reagira u neku svrhu, tj. tako ocjenio u datom trenutku... a i fino drug monte reče...

no, možemo ići i dublje pa se pitati: zašto uopće itko i reagira, no nećemo toliko duboko se zakapati (zasada) hehehe :angel4:

vidim da nisi tip koji će olako odustati od nečega (u nekom smislu) ako se ne varam, a također mi se čini da si uporna, da ustraješ, ali opet mi se čini da ni nisi baš zatvorena (jer da jesi, pod broj jedan se niti nebi učlanila u forum, a niti bi i dalje diskutirala ovđe i k tome se najavila za raspravu na druge teme :D )... jedino bi te ohrabrio da i dalje ustraješ u širenju/produbljavanju znanja i upoznavanju sebe i svijeta (unutrašnjeg & vanjskog) bez obzira na sve i da ne odustaješ od toga, moglo bi se isplatiti usprkos "cijeni"... :thumbup:

tko ne riskira taj ne profitira! :D


no, dali bi htjela odgovoriti na pitanje šta za tebe predstavljaju "normalna pitanja"? čisto da znamo onda i takva postavljati docnije :D

hajd živjela!! :D :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Mima očigledno ima sportskog duha i nije zlopamtilo :thumbup: . O tome govori i njen prethodni post, koji je veoma korektan i dobronameran ...

Mislim da će se druženje nastaviti - svima na korist i zadovoljstvo ...

:love9:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jan 18, 2011 10:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
FerdinandTheBull je napisao/la:
Mima očigledno ima sportskog duha i nije zlopamtilo :thumbup: . O tome govori i njen prethodni post, koji je veoma korektan i dobronameran ...

Mislim da će se druženje nastaviti - svima na korist i zadovoljstvo ...

:love9:


Hvala na lijepim rijecima i ispravnom shvatanju sustine mog prethodnog posta :D

:love9: Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet jan 21, 2011 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 10:45 am
Postovi: 45

Evo ovdje je sve lijepo objašnjeno








__________________________________

_________________
Download (VIDEO materijala) ili Dodavanje na svoj 4shared profil.
SVE JE PREVEDENO (integrirani titlovi)

viewtopic.php?f=9&t=3354&p=104115#p104115

http://www.4shared.com/account/dir/s3tB ... tml?rnd=81

http://www.youtube.com/watch?v=BMv9Jmf3 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet jan 21, 2011 11:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
mwmarkow4 je napisao/la:

Evo ovdje je sve lijepo objašnjeno








__________________________________




mocno!!!:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri jan 26, 2011 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
delo slovensko :)

da li tko moze prevesti i izvuci dobre detalje.
http://pdfcast.org/pdf/razmisli

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz