Sada je: ned maj 12, 2024 9:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri aug 26, 2009 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 03, 2009 6:59 pm
Postovi: 30
Kolko sam ja svatio, najbitnije u ovim životima je:
1. spoznat BEZUVJETNU LJUBAV i
2. prevladat STRAH (od NEPOZNATOG).

A to možemo samo tako da jednostavno živimo-svjesno izabiremo, možda i pogriješimo koji put, ali da učimo na svojim pogreškama. U tom smislu, vjera i religija mi nemaju nikakvog smisla.
Za primjer možemo uzeti i REINKARNACIJU.
Na jednoj strani imamo "zapadne" religije koje ne obraćaju pažnju na ovu, po meni sasvim prirodnu pojavu. Jednostavno kad se uzmu svi mogući dokazi u obzir, reinkarnacija je tu, htio to netko il ne. Ako ZNAM da reinkarnacija postoji (zbog svega šta ide tome u prilog), onda ona nema nikakve veze sa religijama, to je jednostavno tako, kao i masa drugih stvari o kojima nema smisla sad da pričam u ovom jednom postu.

Jbt šta me ovo podsjeća na priču o Majci Zemlji kao ravnoj ploči. I ljudi se bojali da će past preko ruba samo zato šta su vjerovali da rub postoji. Al dobro da se neko sjetio da to provjeri. :mrgreen:

Aaaaa šta je danas lijep dan, ko stvoren za skupljanje novih iskustava-brćkanja po Korani i sunčanja naravno :mrgreen:

:love3:

_________________
MOJA DRŽAVA je CJELI ovaj SVIJET, MOJ NAROD su SVI LJUDI ovog svijeta, a MOJA VJERA je LJUBAV I MIR...

iiiihaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri aug 26, 2009 7:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Citat:
redovito ne gledam televiziju. večeras sam uključio TV i čuo zadnju rečenicu komentara .. Čini mi se da je glasila. "Hoće li Mesić uspjeti izbaciti križeve iz javnog života... ?" To sam već više puta ukazivao (pismo Tirolskih biskupa!)prijedlog zakona u Španjolskoj... I znači drug Mesić je bacio i posljednju kartu na stol .. ukloniti križeve iz javnog života.. E vidjet ćemo a ja znam što ću svakom onom koji se bude izjašnjavao i u privatnom govoru za tu ideju - ne idem blagoslivljati kuće - niti ću mu održati sprovod, ama nikome iz obitelji. I to ću najaviti na veliku Gospu!
"Djedi naši kano lavi za krst časni biše boj"

slika

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet sep 11, 2009 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Koga zanima religija, ima tu nešto za "duhovno štivo"
http://razotkrivenje.wordpress.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Pročitajte ovaj članak. Nevjerojatno kako ljudi šute i trpe. Da li se boje boga ako se suprostave svečeniku? Ovo ima karakteristike kaznenog djela iznude, ali sumnjam da će institucije išta poduzeti. Žalosno.
Citat:
- Od svog poziva je napravio biznis. Pločani šute i plaćaju, a on piše cjenike te gradi crkvu i pastoralni centar na 3000 četvornih metara. Nitko mu ništa ne može - rekao nam je ogorčeno župljanin koji je htio ostati anoniman da se ne zamjeri don Mikiću.

http://www.24sata.hr/news/plocani-moraj ... uk/147330/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Top_Secret je napisao/la:
Pročitajte ovaj članak. Nevjerojatno kako ljudi šute i trpe. Da li se boje boga ako se suprostave svečeniku? Ovo ima karakteristike kaznenog djela iznude, ali sumnjam da će institucije išta poduzeti. Žalosno.
Citat:
- Od svog poziva je napravio biznis. Pločani šute i plaćaju, a on piše cjenike te gradi crkvu i pastoralni centar na 3000 četvornih metara. Nitko mu ništa ne može - rekao nam je ogorčeno župljanin koji je htio ostati anoniman da se ne zamjeri don Mikiću.

http://www.24sata.hr/news/plocani-moraj ... uk/147330/

prije swega tu se mora ubaciti STRAH od osude zajednice i izbijanja na neki indiwidualni put otkriwanja istine, ukoliko bi pojedinac/grupa odlucila da se odgurne od wec dosadnih standarda religija odnosno - drustwa.
dakle, to je taj glawni pokretac koji sprecawa ljude da se odupru - strah od osude okoline/zajednice/izgnanstwa (aj, aj!).

ewo primjera: zamisli da se netko iz neke od tih katolickih obitelji ne krizma zbog osude swecenika jer imaju swoje ne-katolicko razmisljanje i/ili osobne odluke da ne sudjeluje u tim blesawim ritualima. osobno wec iz iskustwa znam da je primordijalni strah - strah od osude zajednice (sta ce susjedi/ljudi reci, sta ce pricati i u owom slucaju jos sta ce swecenik reci na misi istim tim masinama o newjernicima/hereticima/itd).
ostali strahowi od prognanstwa boga-jahowa-wanzemaljca su nebitni i ne igraju nikakwu ulogu, jer su swi (ili bar welika wecina ljudi) orijentirani na sadasnji ziwot u owoj materiji te "ziwe" ziwotom katolika jer eto, takwi su swi oko mene pa cu i ja biti. sto da razmisljam i pitam se - zasto to uopce radim, zasto da koristim owaj potencijalni kriticki um kada postoje institucije koje su placene (mojim nowcem!) da rade to umjesto mene! #-o

iako postoje ljudi koji se bune i razmisljaju pomalo drugacije od sredine unutar koje ziwe, mislim da to swe ostaje na razini obiteljskih/indiwidualnih razgowora zbog wec spomenutih razloga.
a sto se tice korumpiranog swecenika, on je jako lukaw - iskoristawa taj strah zbog dobrotwornih swrha jer zna da se welika wecina nece buniti uprawo radi toga. ali sto se cudimo pobogu, pa takaw je cijeli sustaw/drustwo!

na kraju krajewa, zakljucak pise unutar mog potpisa. eto...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Bad.ass slažem se s tobom, to je upravo tako. Ali postoji i onaj dio ljudi, dosta veliki dio, koji se uz to što si rekao boji za svoj život poslje smrti ako ne prime sakrament. A u ovom slučaju ga neće primiti ako ne plate. I taj svečenik to dobro unovčava. Strah od boga i osude okoline ne isključuje jedan drugog, štoviše jedan drugog pospješuju jer jedan prosječan čovjek razmišlja s smislu ako ogromna večina vjeruje u nešto to mora biti istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Top_Secret je napisao/la:
Ali postoji i onaj dio ljudi, dosta veliki dio, koji se uz to što si rekao boji za svoj život poslje smrti ako ne prime sakrament.

meni iskustwo gowori drugacije, a to je da postoji jako malen broj ljudi koji na sakramente gledaju kao nesto sweto odnosno potrebno da se osnazi wjera. dakle, welika wecina njih to odradjuje po nacinu kud turci tud i mali mujo. na kraju, kako god da okrenes uwidis da obje te grupe koriste religijske rituale bez imalo umjesanosti kritickog uma.

pa, neka im je sa srecom! :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 3:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Uzmi samo primjer krštenja. Crkva uči svoje vjernike da oni koji nisu kršteni, i time "očiščeni" od istočnog grijeha, ne idu u raj poslje smrti. Novorođenčad koja nažalost umru prije neko se krste također. To se ipak prije par godina promjenilo, i vatikan je objavio da djeca koja umru prije krštenja ne idu u pakao nego u čistilište. I svaki roditelj koji je vjernik će pristati na ucjenu i platiti svečeniku, a takvih ima jako puno pogotovo kod starijih generacija. Onda sljede pričest i krizma koje su isto pod mus jer opet roditelji znaju da kada se bude ženio/udavala da bez svih tih sakramenata nema vjenjčanja u crkvi, a nitko ne želi brak koji nije blagosljovljen od boga, jer onda se ni njihova djeca neće moći krstiti itd. Uglavnom, treba puno snage, volje i hrabrosti da se izađe iz te mreže obmana, kontrola i podjela, a nažalost većina to nema. Bar za sada ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 3:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Top_Secret je napisao/la:
Novorođenčad koja nažalost umru prije neko se krste također. To se ipak prije par godina promjenilo, i vatikan je objavio da djeca koja umru prije krštenja ne idu u pakao nego u čistilište.

to se promjenilo (mislim za cistiliste).
koliko me sjecanje sluzi, watikan d.d. je prije nekoliko godina objawio da cistiliste wise ne postoji nego samo raj i pakao, pa biraj. e sad, je li sweti duh sisao sa nebesa izrawno na njih pa im obznanio ukidanje cistilista "tamo gore" zbog nedostatka radne snage i/ili prawa andjela na weci godisnji odmor, ko ti ga zna. :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 01, 2009 5:38 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
http://www.24sata.hr/news/plocani-moraj ... uk/147330/


Ne razumem sta je tu problem. Pa nek placaju, ko ih jebe. Imali su priliku da otvore oci, a oni okrenuli dupe. Pa nek im ga zabija matori "svecenik".

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sub dec 05, 2009 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Maximilian je napisao/la:
Koga zanima religija, ima tu nešto za "duhovno štivo"
http://razotkrivenje.wordpress.com

Hvala na linku, odličan blog sa poslasticama tekstova.
A moj komentar na religiju i crkvu, hm što da tu još dodam nakon svega rečenog i silnih dokumentaraca (zeitgeist I posebno) koji su crkvu oprali sa svih strana.
Top_Secret je dobro napisao da zaista treba snage da se izađe iz te mreže obmana a to ljudima koji neznaju razmišljati "izvan kutije" je gotovo nezamisliva prepreka jer "bog sve vidi i sve zna".
Kod mene se taj izlazak dogodio spontano i nekako prirodno iako je dosta dugo trajalo. S obzirom da sam bio "uzoran" i "veliki" vjernik, čak sam bio i ministrant :angel4: , valjda je zbog toga toliko trajalo. Nikada nisam niti volio te ceremonije no nisam niti mrzio, jednostavno ti prijeđe u rutinu kad kad ideš u šoping, ono znaš da to moraš obavit i tu nema diskusije, samo naravno nisi niti svjestan da ti peru mozak. Prvi "nesvjestan" korak ili znak barem kod mene je da sam se prestao klanjati na misi za bilo šta, jednostavno mi to postalo glupo da se nekome klanjam, pa lagano izostajanje s misa, i malo pomalo crkva je padala u zaborav. Onda je došao taj nekakav zov za istinom ako se on može tako nazvati, gdje su knjige niz dokumentaraca to sve dobro potkrijepili i razotkrili pravo lice crkve.
Danas mi je crkva kao religija smiješna i molitve, propovijedi, biblijske bajke, molitve ma sve mogu mačku o rep objesit. Tko voli neka izvoli, jer ići nekog uvjeravati u nešto i kvarit njegovu svetinju tu možeš samo nastradat. Ako vidim da netko želi ili ima volje nešto više znati onda možemo razgovarati.
No to još ove stare generacije ali mi se čini da ove mlađe sve manje drže do nekakve vjere. Jednom sam putovao u vlaku i imao sam priliku sjediti sa mlađima poput sebe i imaju identična razmišljanja kao i mi ovdje o crkvi i sami su od..... crkvu i vide da je to prodaja magle, tako da sam bio ugodno iznenađen a u isto vrijeme uživao sam jer vidim da nisam sam s obzirom da sam iz sredine u kojoj je crkva debelo ukorijenjena.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon dec 07, 2009 3:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Dok god je netko zadovoljan sa svojom religijom, dotle se ne može ništa dogoditi! Tek kad postane nezadovoljan, kad vidi da se vrti u krug, da ne napreduje, da tu nema zapravo istine... da je šuplje, onda tek može početi traženje!
Ovako, može se gledati i Zeitgeist i sve crno na bijelo, ali to neće vjernika odvratiti od njegove vjere, tradicije, običaja, onoga što mu je usađeno odgojem ili što si je sam nametnuo... Pa da mu i sam papa kaže da to nije tako - neće 'progledati', nego će naći opravdanje i reći da je skrenuo s puta, ali on neće. :D
On će reći to je od đavla, to je zamka, prijevara itd. i tu je kraj priče...
Osim toga, mora poznavati vjeru, ući malo dublje... dok se drži samo izvanjskih običaja, formi, pravila (koja ponekad lomi) i slično, a bude smatrao svetim i nedodirljivim svoje objave, vjerske vođe itd. dotle će se držati "svoje religije" ko pijan plota. :angel4:

Osim toga, ako ne poznaje ništa drugo - neku alternativu, malo ozbiljniju duhovnu praksu i učenje - čega se ima držati? U što vjerovati? Vjernik teško ili nikako ne postaje ateist, ukoliko je vjeru sam birao, ukoliko mu nije bila nametnuta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri dec 09, 2009 2:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo


:mrgreen:
Stvarno ima boleština nevjerojatno stvarno.Pogledajte sve dijelove.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri dec 09, 2009 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Dobro tu su prikazani stvarno ekstremi, pogotovo onaj film jesus camp gdje ne da peru mozak nego idu i dalje pa se klanjaju i štuju buša :rofl

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto dec 15, 2009 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
http://www.croatia.ch/zanimljivosti/091216.php

Možda nekome bude interesantno.

Ja nisam znao za ovo i ovaj prijevod me podsjeća na "Ja jesam" ili "Ja sam ovdje" pa iako je autoru članka nejasno meni su sada neke stvari izgleda malo jasnije :D .


Citat:
No, pravi početak uspostave veće zajednice abrahamskog jednoboštva počinje nekoliko stotina godina kasnije s Mojsijem (Musa) na Sinaju, gdje se tijekom četrdest godina pokazuje sva tvrdokornost u odbijanju onoga čemu ih se poučavalo. Po poimanju starih naroda ime i osoba su jedno, pa ako nema imena nema ni osobe. Stoga je Mojsije još prije izlaska iz Egipta inzistirao da mu Bog kaže svoje ime, na što mu je Bog odgovorio:
"E h j e h a š e r e h j e h." (2M. 3,14)

Taj je odgovor izgovoren na hebrejskom jeziku u prvom licu jednine, što je logično. Međutim mi to ne možemo prevesti u prvom licu, a da bude potpuno razumljivo. Doslovan prijevod bio bi: „Jesam koji jesam“, što je nejasno. Bibličari to obično prevode nedoslovno, kao: „Ja sam koji jesam“, ili: „Ja sam koji sam“, što je jezički problematično, ali i još nejasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri apr 28, 2010 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Svečenik priznaje da je pakao izmišljotina crkve kako bi kontrolirala mase :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: čet apr 29, 2010 3:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Top_Secret je napisao/la:
Svečenik priznaje da je pakao izmišljotina crkve kako bi kontrolirala mase :angel4:

=D> :thumbup:
u sridu
kako neko reche,pokushacu da parafraziram-'I da je to jedina rečenica po kojoj ćemo ga pamtiti – mislim da bi bila sasvim dovoljna da čovjek hrabro i ponizno dođe do spoznaje!'
:angel4: :mrgreen: :toothy2: :wink:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet apr 30, 2010 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 3:39 pm
Postovi: 33
Lokacija: Osijek
Još jednom svaka čast Nik Titaniku =D>

slika

_________________
www.youtube.com/user/Animus2012


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet apr 30, 2010 10:43 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Veli:"Religija je opijum za mase", a meni zvoni "Sve što je "za mase", opjum je (pa tako i religija).
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: ned maj 09, 2010 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
RELIGIJE=MANIPULACIJE=ROPSTVO=GLUPOST=SRANJE

sto se tice religija, meni su super samo polazna učenja, npr isusovo, budino itd. sve ostalo je manipulacija, a dobar dio istine nalazi se u sinkretiziranju religija jer svaka ima nešto što valja, pri tom nemislim na NJU EJĐ.
Nama su religije sranje jer imamo znanje koje objašnjava sve i ruši dogme, i čitavu religiju ogulimo ko bananu, i ono što ostane je isto kod svih...biti dobar čovjek, human, napredovti k bogu(višim stanjima svjesti), i svaka religija daje neki svoj specifičan put koji je posut lažima a laži prepoznajemo učeći i razmišljajući analizirajući njihove knjige i učenja i pripovjedanja, a problem je kad laž postane ČINJENICA. Tad dobijamo budale kakve često srećemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz