Sada je: sub apr 27, 2024 6:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto apr 12, 2005 11:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
galaksija je napisao/la:
Čuo Huso da će se uvesti novi svjetski poredak a zajedno s tim i jedna religija, koja će biti obavezna za sviju, pa odmah požurio kod Hase da mu saopšti vijest:

“Jesil čuo bolan Haso da ćemo uskoro morat’ bit’ svi iste vjere?!?”.

Haso se prvo duboko zamislio, a onda zabrinuto odgovorio: “Uuuu…ko će tolki narod posunetit’”?!?


Nije sve nas jedan osunetio :) tako da... Hajd,nema veze :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 13, 2005 6:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 29, 2005 3:56 pm
Postovi: 10
a ko je ako nije jedan te isti... :roll:
zar postoji ista drugo osim samo jednoga?!?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 13, 2005 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
rainbow bridge je napisao/la:
a ko je ako nije jedan te isti... :roll:
zar postoji ista drugo osim samo jednoga?!?!


Cuj sad ovoga... pa nije,naravno.
Nema nista na svijetu Jedno,osim jedan BOG.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 13, 2005 10:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, jesi siguran? Možda samo jedan Kreator ( 7. denzitet ), a mi smo svi njegovi dijelovi... pa smo i mi dio tog Boga. Ali opet - ima li više takvih Kreatora koji čine SVI zajedno nekog višeg Kreatora... ma ne, definitivno ima samo jedan, a sve ispod su njegovi dijelovi... pa tu dolazimo i do nas...

Eto da se ne svađate oko "malih bogova" koji i nisu ono kakvim se predstavljaju. Ja sam ziher Bog za neku životinju koja živi u mom okruženju, a ona je Bog za niže - biljke kojima se hrane ili slično.

Svako viši može biti "Bog" za nižeg jer ima veću svijest, veće znanje i viši stupanj slobode - tako da se "ograničenoj" nižoj vrsti čini - Bog!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 6:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Da Jack, ako imas psa ti si za njega sve sto postoji, slijepo ce te slusati i raditi sve na tvoju komandu, ako treba i ujest ce zivo bice da bi tebi udovoljio.
Pa zasto i mi nebi bili necije maskote ili marionete koje im samo sluze za njihove potrebe.
Veoma logicno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Mozda se bas i ne nadovezuje direktno na ovu temu, ali jos malo podataka o Papi.

Papa je umro 02.04.2005 -> 2+4+2+5= 13
Vrijeme njegove smrti: 21:37 -> 2+1+3+7= 13
Bio je Papa 26 godina i 5 mj. 2+6+5=13., sto je 9301 dan -> 9+3+0+1= 13
13 Maja je pokusan atentat
Papa je imao 58 godina: 5+8=13
Karol Wojtyła je izabran za Papu kad mu je bilo 58 g. ponovno 5+8= 13
Bio je 265 Papa ope je suma brojeva... 2+6+5= 13

Slucajnost ili ipak ne...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 10:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Tibet je napisao/la:
Papa je imao 58 godina: 5+8=13


Hehe, nije 58 vec 85. 8 + 5 = 13

Naravno da nije slucajno.
Sve sto je vaznoo na ovoj planeti ima svoje znakove i simbole.
Masoni vjeruju u snagu geometrijskih predmeta.
Pogledajte malo oko sebe, sve je u njihovom znaku, sve se bazira na brojevima 3, 7, 11, 13.
To su okultni brojevi.

I meni je numerologija zabavna pa sam se malo bacio u analizu http://www.grunf.org/index.php?stranica ... rt_pastira

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 10:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Tibet je napisao/la:
Bio je 265 Papa ope je suma brojeva... 2+6+5= 13


Nije bio 265 vec 264.
Po nekim teorijama trebao bi biti i zadnji papa, to tek budemo vidjeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 12:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Malko sam fulao u nekim podatcima ali nema veze, glavna je pozadina koju imaju svi ti simboli koji nas okruzuju (samo se treba osvrnut malo oko sebe), na zalost vecina ljudi ne vidi ili ne zeli vidjet.

Ma znam da nista nije slucajno i da su iliminati puni simbolike, a sto se tice da je to bio zadnji papa to sam i ja nesto citao, jedva cekam rasplet koji bi se po nekim naznakama uskoro trebao dogodit (zapravo se vec poceo dogadjat)

Zivi bili pa vidjeli.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Vrlo dobro si to sve numeroloski povezao na svom sajtu, za svaku pohvalu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Hehe, da slazem se.
Ma numerologija je zaaakon, nakon nekog vremena to ti postane opsesija. Gdje god da se gibam gledam ko macka oko sebe, brojim, racunam... 8)

Ima jedan zakon blog, nekim stvarima tamo nije mjesto ali svakao ga valja procitat. Ima jako puno informacija, naravno ima i nebuloza.

http://icy.blog.hr/

Sto se tice pape.
Slijedeci papa ce biti 265 papa stoje naravno broj 13.
Po nekoj teoriji to bi trebao biti zadnji.
Budemo vidili, sta su nam ovaj puta pripremili.

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 4:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
nakon nekog vremena to ti postane opsesija.


Ma bježte ljudi od opsesija! Bilo koje vrste. Ovime hoću reći: treba ZNATI numerologiju i sve vezano uz to, ali NE zapostaviti ostalo jer se baviš samo time. Previje JEDNOG ti debalansira sve DRUGO ( treće, četvrto, peto... itd. ).

Svega pomalo bar... stara dobra narodna... hehe !

Oh, Papa... ma nije to toliko više ni bitno... jel će ih biti još ili neće - time svraćaju pažnju ljudi sa puno većih i važnijih "problema"... A što se tiče njegove "misije" na Zemlji - neću komentirati... nije uvijek svatko onakav kako se predstavlja... bio je dio "plana", pa mu to baš i ne ide u plus... No, nema veze. Nadam se da je nekome bar pomogao u nečem...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Rasprava o religiji
PostPostano: pon maj 16, 2005 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV je napisao/la:
U medjuvremenu bih Vas molio za komentar sledeceg:

Gde god se nesto govori o razvitku duha, prakticna procedura se svodi na meditaciju/molitvu.
Interesuje me Vase misljenje o sustini Pravoslavne vere:
1. Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom
2. Ljubi bliznjeg svog kao samog sebe
3. Molitva (meditacija, mantranje)
4. Post

Primetio sam da na ovom sajtu preovladava stav da nam je religija nametnuta da bi nas odvela na stranputicu, ali zar ove 4 stavke nisu univerzalne? Sve ostalo se moze zanemariti kao tehnicko-birokratska ogranicenja.
Mozete reci da covek sam u sebi mora potraziti odgovore, ali mislim da ce tako obican covek pre da zaluta nego da nadje ono sto trazi.

Jos jednom hvala.

P.S. Preporucite mi sta da citam, odakle da pocnem. Na ovom, kao i na sajtu Znanje, ima puno toga.


Ja ne mislim da nam je religija nametnuta da nas odvede na stranputicu, upravo suprotno. Religija je ponovno povezivanje onog jedinog 'istinskog' u nama sa svojim 'istinskim izvorom'.

Međutim, ovo što se danas naziva religijom, zbilja može dovesti na stranputicu. Jer ovo danas je prije povezivanje kokošaka sa njihovim vlasnicima. Ali da se samo pomoću religije pokušava manipulirati nama, bilo bi to super za nas, jer ta nakaradnost tzv. religije nije teška za uočiti.

A ove četiri točke što si naveo:

1. i 2. Ljubav nije nešto što se može narediti. To je stanje života, ja bih čak rekla- to je Život. Ovo što mi obično nazivamo ljubavlju, samo je blijeda slika Ljubavi. Ovdje Ljubav niti ne može egzistirati u svojoj punini. Upravo zato je i umrla u nama. To je onaj mrtvac u nama koji mora oživjeti. To je onaj kojeg je Ivan susreo Živog na Patmosu: «Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav. A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se! Ja sam Prvi i Posljednji, i Živi! Mrtav bijah, a evo živim u vijeke vjekova te imam ključe Smrti, i Podzemlja.»(Otkrivenje 1:17-18 )

2. Molitva ili meditacija je također stanje života. Ono mrmljanje pustih riječi u crkvama, i tzv. tehnike meditacija s kojima smo bombardirani u zadnje vrijeme sa svih strana, kakve to veze ima sa istinskom molitvom? Ljudi i tako danas uglavnom mole za zemaljske stvari da bi njima bilo dobro.
»Tražite ponajprije kraljevstvo Božje, a sve će vam se ostalo nadodati« (Mt. 6: 33).

4. Post? Što za tebe znači post? Uzdržavanje od hrane? Čišćenje organizma? Neka žrtva?
«Samo» jedna se žrtva traži od nas, a to smo mi sami. Dok god mi postojimo ovakvi, 'onaj mrtvac' u nama ne može oživjeti.
«Tko sačuva svoj život, izgubit će ga, a tko zbog mene izgubi svoj život, sačuvat će ga" «(Mt 10:39).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 8:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Mimi,
Upravo ovo sto si navela je ono sto i ja govorim. Te cetiri stvari cine cine sustinu zivljenja i bas na nacin kao sto si i navela. Jos uvek sam ja daleko od toga, ali svrha mog pitanje je i bila da cujem Vase misljenje o tome.

P.S. Naveo sam Pravoslavnu veru samo zato sto znam sigurno da se, izmedju ostalog, to tu propoveda. Nisam imao ni najmanju nameru da bilo sta propagiram.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
VV je napisao/la:
Interesuje me Vase misljenje o sustini Pravoslavne vere


Naoružani svećenici
U trenu je zaboravljen razlog okupljanja, 60. obljetnica pobjede nad fašizmom, a počasno mjesto uz ministra srbijanske vlade zauzeli su bradati pripadnici četničkog pokreta, ali i pravoslavni svećenici naoružani do zuba...
Detaljnije ovdje!

Sve počne lijepo, a završi ovako... ubijanje u ime "Boga"!
slika

Zar ti stvarno vjeruješ da je Pravoslavna crkva bolja od drugih religija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Sofija,
Pisao sam latinicnim pismom pa me cudi da je doslo do nesporazuma. Molim te da jos jednom procitas moje postove. Cini mi se da sam pisao o veri, a ne o pojedincima.

Sto se tice istorije pogledaj http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/isto ... 946_l.html pa mi reci sta je bio Miroslav Filipovic - Majstorovic.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ko je bio? Ma isti ovaj gore samo sta se obrijao!
KAtolik pa da ubija ljude!
Svasta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 11:18 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Op, op, op... mislim da ste off topic - tema je ORGANSKI PORTALI, a ne svađanje oko religija !!!

Citat:
Ja ne mislim da nam je religija nametnuta da nas odvede na stranputicu, upravo suprotno.


Sve što nam je NAMETNUTO nije pozitivno jer NAMETANJE krši pravilo o slobodnoj volji, dakle teži k negativnom opredjeljenju. Ako želiš duhovni razvoj, ne treba ti niti crkva, niti religija...

Pozitivno je da se pusti ljude ( i druge entitete ) da se samostalno razvijaju po svojem, odnosno da im se da slobodna volja da napreduju kako oni žele ( naravno ako to uopće i hoće )...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
...hm...o čemu vi sad ovdje??? Čemu ovi linkovi??? :shock:

Eto, upravo to se dešava kada se Bogu, Gnozi, pristupa na način da se ušićari nešto za sebe, za svoja samoodržavajuća stremljenja. Jer tko smo mi bez svoje vjere, svoje nacije, svoga imena, svoga hrkljoidnog boga?
Tada se na sve strane počinje ubijati u ime Hrkljuša. Jer moj je Hrkljuš bolji od tvog :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 je napisao/la:
Op, op, op... mislim da ste off topic - tema je ORGANSKI PORTALI, a ne svađanje oko religija !!!

Citat:
Ja ne mislim da nam je religija nametnuta da nas odvede na stranputicu, upravo suprotno.


Sve što nam je NAMETNUTO nije pozitivno jer NAMETANJE krši pravilo o slobodnoj volji, dakle teži k negativnom opredjeljenju. Ako želiš duhovni razvoj, ne treba ti niti crkva, niti religija...

Pozitivno je da se pusti ljude ( i druge entitete ) da se samostalno razvijaju po svojem, odnosno da im se da slobodna volja da napreduju kako oni žele ( naravno ako to uopće i hoće )...

:wink:


Ništa nama istinski nije NAMETNUTO. Nije ti nametnut ni put oslobođenja niti put propasti. Oba puta su jednostavno tu. Kad si u glibu možeš pruženo uže iskoristi da se o njega objesiš, a možeš ga iskoristiti i da se izvučeš iz jame. Doći će dan( kao da je već došao) kad će se čovječanstvo ili objesiti ili izvući pomoću pruženog užeta.
Očito, religije su uže upotrijebile da se objese :?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz