Sada je: čet mar 28, 2024 11:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri jan 26, 2011 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Citat:
To ako mislite da sam neki psiho i ludjakinja koja vam pise da misli da je poslana od samog Boga ne nisam(ko zeli poslat cu vam slike


moze, meni posalji neku sa bazena! :D

inace, dobrodosla na forum i slava bogu na visini!
i haleluja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto jul 17, 2012 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Neznam gdje da prikacim ovaj video :?:

u kom grmu lezi zec :evil:

preveden sa engleskog!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: čet nov 15, 2012 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ako je Jehova onaj pravi Sotona, a Sotona u stvari Bog koji je postao Covjekom i Covjek koji postaje Bogom, mozemo li to koristiti kao polazisnu tocku u rapravi o "pobuni u Raju" i silazenju u Pakao (Zemlju).

Silogizmi: 1. Raj nije bas ono sto se propagira :angel4: 2. U Paklu je ekipa :mrgreen: 3. Da Raj nesto vrijedi, Pakao bi bio prazan :rofl 4. Da Pakao nesto vrijedi, niko ne bi osjecao potrebu da se vrati u Raj :angel4: 5. Nesto u ovoj prici ne stima :toothy2: 6. Biblija ima debele korice :thumbup:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto nov 05, 2013 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
MOONLIGHT je napisao/la:
Kad čitam tumačenja Kurana, često pomislim kako čitam tumačenja riječi iz Biblije, jer apsolutno ne vidim nikakvu razliku. Obični copy - paste. Vjerujem da je slično i u "svetim knjigama" ostallih monoteističkih religija.


Pa poenta nije da je Kur'an jedina Bozija knjiga nego je poenta u tome da je Kur'an nastavak svih ranijih svetih knjiga.On je ustvari njihova nadogradnja.

A sta je to copy/paste? Mozes li dati neki primjer ako ti nije mrsko?

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sub nov 23, 2013 10:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 08, 2013 7:06 pm
Postovi: 2
Ebtehal je napisao/la:
MOONLIGHT je napisao/la:
Kad čitam tumačenja Kurana, često pomislim kako čitam tumačenja riječi iz Biblije, jer apsolutno ne vidim nikakvu razliku. Obični copy - paste. Vjerujem da je slično i u "svetim knjigama" ostallih monoteističkih religija.


Pa poenta nije da je Kur'an jedina Bozija knjiga nego je poenta u tome da je Kur'an nastavak svih ranijih svetih knjiga.On je ustvari njihova nadogradnja.

A sta je to copy/paste? Mozes li dati neki primjer ako ti nije mrsko?


Pa i za bibliju se može reći da je skup nekih starijih djela objedinjeni u jedno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet nov 29, 2013 1:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
=D> srdacan pozdrav svima,
U Kur'anu se nigdje nespominje uvjeri ih Muhammede,dokazi im,... Niti bilo koja naredba da se vjeruje, vec se Allah Uzviseni obraca "onima razumom obdarenih"
Muhammeda a.s. se cak ukorava zbog njegove prevelike brige koja mu razdire grudi,radi toga sto narod nece da vjeruje.Tvoje je, Muhammede,samo da im preneses sto ti se objavljuje a njihovo je da vjeruju ili ne,poruka je u Kur'anu.A covjek je neznalica i strasno voli da raspravlja!
Ovaj forum je idealno mjesto, da kad bi covjek istinski koristio,prvo svoje srce,pa tek onda razum,nebi mogao drugacije nego da prizna sam sebi da je tek mala praska u svemiru.99% se ovdje pise o manipulacijama i teorijama zavjere.Ko stoji iza toga?COVJEK! Ali koji i kakav? Onaj oholi koji je sebi umislio da nesto zna,posjeduje,da je vrijedniji od svega na ovoj planeti,...
Za tog i takvog covjeka su znali meleci kad je Allah naredio da mu se poklone(ne kao necem posebnom,vec samo kao Njegovom stvorenju kojemu je data tako velika uloga) pa su se zacudili zasto,ako ce vec raditi to sto ce raditi na zemlji.Allah im je rekao da On zna ono sto oni neznaju.
Uistinu,zasto je covjek dobio tako veliku ulogu?! Da li radi razuma kojim je obdaren,srca( za koje izgleda nikad nece spoznati za sta mu sluzi) Mozda cemo tek na sudnjem danu to saznati.Vjerujem da je pojedincima Allah dao da spoznaju i to su oni koje On naziva svojim prijateljima.
Allah Uzviseni kaze: kad u nesto sumnjas,upitaj svoje srce pa gdje se ono smiri,to je odgovor.
Helem,kad bismo bili otvoreni,istinski otvoreni za saznanja,onda bismo nakon citanja,studiranja,materijala sa ovog foruma,shvatili da je znanje na koje se mi pozivamo,mizerno u odnosu na ono sto je skriveno,a sto nam se mozda nikad ni u najmanjem djelicu nece pokazati zato sto smo umislili da smo haman sve i spoznali.
Svako dobro Vam zelim,onako kako je najbolje za vas.Cuvajte svoja srca od prljavstina. :love5: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pet nov 29, 2013 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
kapljica je napisao/la:
=D> srdacan pozdrav svima,
U Kur'anu se nigdje ne spominje...


http://www.vaseljenska.com/vesti/da-li- ... -dva-boga/

http://www.kurir-info.rs/sin-lidera-ham ... ak-1106039

At-Tewba (9) - Pokajanje; 5. Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakom prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sub nov 30, 2013 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Bravo Pantelija, odabrao si pravu suru(poglavlje) koja nosi naziv pokajanje!Nista nije slucajno!
Allah Uzviseni kaze:sta trazis u Kur'anu, naci ces! Ti si ocito trazio za sebe neki dokaz i kako vidim nasao si ga.Da si bar 10 % imao interesa da vidis i saznas na koga se odnose te rijeci,saznao bi.Ovako,tebi je izgleda dosta samo to.U pravu si,i ja nekad nekupim neku knjigu jer mi se nesvida ili naslov ili pak dizajn.
Ta sura je jedina u Kur'anu koja nepocinje bismilom.JEDINA! Njena objava je dosla nakon sto su mnogobosci i nevjernici koji su napadali i proganjali Muhammeda i njegove drugove,prekrsili ugovor koji su potpisali sa Muhammedom o nenapadanju.Ti ajeti se odnose na njih! Ako si,sto se iskreno nadam,bar iz znatizelje,procitao bar jos nesto,ili cijelu suru,mogao si shvatiti(bez posebnih objasnjenja)da se skoro cijelo poglavlje bavi pitanjem ugovora i povjerenja.Nadam se da inace u zivotu,kad zelis da ucestvujes u debatiranju,nekoristis samo google i copy &paste.
Drugo,linkove koje si dao,fakat smijesno. Isto kao da si me poslao da se za bol u grudima obratim nekom vajaru.Helem,ako su to tvoji izvori saznavanja,a posebno o Kur'anu,onda te uistinu zalim!
Svako dobro tebi i svima koje volis( i nevolis) :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: ned dec 01, 2013 10:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
kapljica je napisao/la:
Bravo Pantelija, odabrao si pravu suru(poglavlje) koja nosi naziv pokajanje!Nista nije slucajno!
Allah Uzviseni kaze:sta trazis u Kur'anu, naci ces!


Ovo važi za tebe. Ja u Kuranu ne tražim ništa jer tu nema ničeg osim fraza pokradenih od sufija i trgovačkog dijaloga i ugovora sa "bogom" koji po svemu izgleda i deluje kao opaki demon i terorista.

Prvo: citat nisam ja našao, mada sam Kuran davno pažljivo čitao, nego ga je spomenuo sin lidera Hamasa, koji se u islam razume bolje od mene. Taj citat je verovatno naveo jer, pored drugih delova Kurana, navodi vernike koji ga doslovno slede da čine zverstva prema svima koji drugačije misle, pa čak i da brutalno ubijaju svoju decu jer su se nesvesno ogrešila prema nekom "ajetu".
Inače ovaj tip lepo razlikuje arape kao dobre ljude od islamista u koje verovatno ti spadaš, jer verovatno nisi arapskog nego srpskog porekla, ali se držiš samo Kurana.
Inače ta "sura" lepo pokazuje "milostivost" Alaha: ubijaj sve koji su drugačiji, a ostavi ih u životu samo ako postanu islamisti kao i ti. To je u suprotnosti sa samim duhom religioznosti kao takve.
I nemoj da nam tumačiš istorijski kontekst toga što je rečeno, jer islam se širio jedino nasljem i genocidom po celom svetu. Zato islamisti stalno mantraju fraze o miru i milostivosti, da bi to sakrili od samih sebe, dok u praksi kod njih nema veće diktature bezdušnog nasilja u svim oblicima.


U drugom linku navedeni su protivurečni citati iz Kurana. Tu treba samo da primetiš da li su oni tačno navedeni ili ne. A ne da meni zameraš što sam ih postavio. Ali programiranom umu nije važno šta je tačno a šta ne (od toga može da mu pukne program), već samo ono u šta mu je dato da "veruje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: ned dec 01, 2013 1:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Laz je u samom bicu srbina-Dobrica Cosic- otac nacije Da nenavodim mnoge druge citate,jer mi je ovaj dovoljan,da (kako ti kazes)sam srpkinja,odrekla bih se same sebe!
Da se je islam,kako ti kazes(a mnogo ih je koje predstavlja Dobrica,koji paradoks imena i djela covjeka) sirio macem i nasiljem,onda u istoj tvojoj otadzbini danas nebi bilo niti jednog drugog insana osim islamista(ovakvih kao ja!)jer je islam davno prije dosao tu gdje si ti.
Helem,o historiji islama,ocito ne znas ama bas nista,ili su ti izvori suzeni na nekoliko licnosti kao sto je vlasnik citata,doticni cosic.
Jedan od predznaka sudnjeg dana je,da ce se sunce pojaviti,izaci,sa zapada.Mnogi ucenjaci to tumace i kao prihvatanje islama od strane naroda na zapadu.Ako cemo to uzeti kao mjerodavno,onda se to vec i desava.Islam kao najbrze rastuca religija medu narodima Evrope.Vjerovatno i njih neko tjera macem iznad glave da se prihvate Kur'ana ili ih nece biti.

"Srbe je toliko puta u istoriji spasavala laz" D.C.
Muslimanu se moze desiti i da ubije i da ukrade, ali ne i da slaze.Osim u tri slucaja:u slucaju pomirenja dva brata,prijatelja...u slucaju da spasi brak i u slucaju da bi laz mogla da izbjegne/zaustavi rat!
Niti jedna ideologija,teorija,nauka...nije u stanju da covjeka procisti i vrati ga njegovoj izvornoj,cistoj prirodi,kao sto je Islam.Apsolutno me neinteresuje hoces li povjerovati u to, ali vjerujem 100% da ce doci dan kada ce svaki insan biti pitan za sebe,svoja dijela,svoje vrijeme,znanje(kako i na koji nacin si ga sticao i koristio)
Kazes,nekada si pazljivo procitao ili citao Kur'An.Nekada?!
Kur'an nije knjiga koja se moze procitati!Ona se cita i studira svakodnevno.Niti jedan harf(slovo) nije slucajno tu gdje Jest!A po tebi,ti si izgleda apsolvirao to znanje!Pa ti si onda genije!
Uistinu,znanje je opasno!Mnogi su ajeti upuceni onima koji tragaju za znanjem.Jedan od njih je da :Allaha se najvise boje oni koji su najuceniji!Drugi je da se oni koji steknu znanje uzohole a oholima je zabranjeno da hodaju zemljom.
Nisam ovdje da branim Islam,Islam ce odbraniti sam sebe.Ne ja,niti milioni drugih koji ce doci!
Allah je taj koji ce u dati cas,kad On to bude htio suociti nas same sobom,pa sa drugima i tad ce nam konacno biti jasno gdje i zasto smo se mimoilazili u misljenjima.Za mnoge ce biti kasno,jer znakove pored puta smo tumacili po svom nahodenju a ne po znanju!
Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: ned dec 01, 2013 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Fanatik se sa fanatikom najbolje slaže tj. razumije.
Dobrica je aparatčik rus. tipa - onaj Staljin na koga je upozorio Lenjin.
Ko zna šta bi sve Dobrica i razne dobrice učinile da su dobile priliku - ovako jedina dobra floskula muškoga šovinizma ostaje da se žena smirila u braku, mada je skakala s jednoga mjesta na drugo (penisnog ili poslovnog), a doskočila bi i mnogo više da joj je bila pružena prilika.
Muškarci su u tome upravo ravnopravan spol, samo što to manifestiraju na drugi način, shodno pravilima patrijarhalnoga ustrojstva.
Zato i jesu Osmanlije preuzele mirnodopsko-bizantijski simbol polumjeseca i zvijezde, da bi ga iskoristili u svojim krvoločnim osvajačkim ratovima.
Krstaši su se učili zvjerstvima od janjičarâ i obratno.
Pitanje je jedino zašto je Ćosić, kao poslušnik Miloševića, postupio ne mareći za ideju bratstva i jedinstva kojoj je ipak nekada davno barem dijelom pripadao - opila ga moć, kako kaže jedna narodna pjesma, te vojna podrška i sve državne institucije koje su bile u Beogradu, pa je najjednostavnije bilo reći da su u bivšoj Jugoslaviji upravo u Beogradu Srbi najugroženiji.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Religija i vanzemaljci
PostPostano: čet dec 26, 2013 7:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 26, 2013 4:40 pm
Postovi: 4
Zanima me vaše mišljenje i znanje o ovoj temi? U seriji "Ancient Aliens" neki smatraju da Bog i anđeli ne postoje, da su anđeli zapravo vanzemaljci. Također pročitao sam da i svete knjige govore o vanzemaljcima, drugom svijetu...

Također, Nostradamus (ako je njegov tekst tačno protumačen) navodi postojanje vanzemaljaca i rat sa njima, kontakt sa njima... Međutim Nostradamus spominje i Antikrista i kraj svijeta i uzdizanje mrtvih, baš kao što se spominje u svetim knjigama.


Pošto vjerujem u Boga, vjerujem i u postojanje anđela i nadrealna djela u svetim knjigama. Međutim, smatram da postoje i vanzemaljci, ali da , iako veoma inteligentni, nisu svemogući.
Neki teoretičari u spomenutoj seriji navode da su nadrealne situacije u svetim knjigama zapravo opis susreta sa anđelima. Ti teoretičari, na osnovu svetih knjiga, navode da su ljudi susreli bića sa krilima koje su usporedili sa pticama, a potom teoretičari navode da su ti anđeli/ljudi ptice zapravo vanzemaljci sa specijalnim napravam koje omogućuju da lete.

Protivim se takvim teorijama. Smatram da ljudi iz prošlosti nisu bili toliko glupi, pa da nisu znali opisati neku pojavu.

Neko mi je rekao da se u Kur'anu spominje postojanje još jednog svijeta, pa mislim da je riječ o vanzemaljcima.

Vanzemaljci su imali kontakt sa ljudima i pomagalli su im u gardnji kompleksnih objekata koji ni današnja tehnologija ne bi bila u stanju da napravi. Također smatram da su i anđeli i druga bića (džini) djelovala na zemlji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: čet dec 26, 2013 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Mnogo je naših suvremenika vidjelo izvanzemaljska bića a anđele rijetki vjerski fanatici upitne prisebnosti.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: čet dec 26, 2013 7:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 26, 2013 4:40 pm
Postovi: 4
bob je napisao/la:
Mnogo je naših suvremenika vidjelo izvanzemaljska bića a anđele rijetki vjerski fanatici upitne prisebnosti.


Zar se mora biti fanatik da bi se vidio anđeo?

Ne razumijem zašto ateistima ima smisla da vanzemaljci postoje, a Bog i ađeli ne postoje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: čet dec 26, 2013 10:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
neptun je napisao/la:
bob je napisao/la:
Mnogo je naših suvremenika vidjelo izvanzemaljska bića a anđele rijetki vjerski fanatici upitne prisebnosti.


Zar se mora biti fanatik da bi se vidio anđeo?

Ne razumijem zašto ateistima ima smisla da vanzemaljci postoje, a Bog i ađeli ne postoje.



Nisam vidio ni anđela ni izvanzemaljca. Još nisam naišao na slučaj vidioca anđela a da nije bio vjernik. Izvanzemaljce su vidjele desetine tisuća ljudi svih svjetonazora.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: pet dec 27, 2013 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Citat:
Protivim se takvim teorijama. Smatram da ljudi iz prošlosti nisu bili toliko glupi, pa da nisu znali opisati neku pojavu.

Znali su ju opisati ako su raspolagali odgovarajućim pojmovima koje će i drugi pravilno razumjet. Ako takvih pojmova nije bilo, služili su se onim što su imali.
Citat:
neki smatraju da Bog i anđeli ne postoje, da su anđeli zapravo vanzemaljci

Ovisi kako definiramo vanzemaljca. Ja ga shvaćam ako biće koje nije sa Zemlje. Pa ako Anđeli nisu sa zemlje, onda su po toj definiciji vanzemaljci. Što bi vrijedilo i za personalnoga Boga. Nepersonalni Bog je sveobuhvatan, pa pripada i Zemlji, kao i Zemlja njemu, znači nije vanzemaljac. No, u narodu su vanzemaljci mali zeleni ili sivi piloti sa velikim glavama. Nije neka jaka definicija, ali po njoj anđeli i personalni Bog nisu vanzemaljci. (A su onda Zemljani? :-k )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: pon jan 20, 2014 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Zanimljiva tema...
mislim da postoji i jedno i drugo.
Moguce da su ljudi u proslosti neke mnogo naprednije vrste od nas (vanzemaljce) videli kao bogove...
Ko je stvorio vanzemaljce?

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto jan 21, 2014 2:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Pa valjda i oni imaju svog boga i :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto jan 21, 2014 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
fischers je napisao/la:
Pa valjda i oni imaju svog boga i :angel4:


Mozda oni svog a mi naseg, ili svi mi zajedno istog? :-k
Citat:
Vjerujem da vanzemaljci postoje i da budem iskrena voljela bih da ih vidim na jednoj pristojnoj udaljenosti

Ja sam jednom prilikom dok sam lezala na terasi na moru oko ponoci ( obozavam da tako gledam zvezdano nebo)- videla gomilu NLO-a izduzenog oblika koje neces videti ako u tom trenutku trepnes... zvala sam i druge da proverim da li vide isto sta i ja- i svi su to videli . Nema sanse da su to bile zemaljske letilice...a i jedna meni bliska osoba je videla iznad sebe ogroman objekat (zajedno sa jos nekoliko prisutnih vojnika) na aerodromu. Sa treptajem je objekat postao nevidljiv, a osecaj da je jos uvek tu je i dalje bio prisutan.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Religija i vanzemaljci
PostPostano: uto jan 21, 2014 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
neptun je napisao/la:
Zanima me vaše mišljenje i znanje o ovoj temi? U seriji "Ancient Aliens" neki smatraju da Bog i anđeli ne postoje, da su anđeli zapravo vanzemaljci. Također pročitao sam da i svete knjige govore o vanzemaljcima, drugom svijetu...

Također, Nostradamus (ako je njegov tekst tačno protumačen) navodi postojanje vanzemaljaca i rat sa njima, kontakt sa njima... Međutim Nostradamus spominje i Antikrista i kraj svijeta i uzdizanje mrtvih, baš kao što se spominje u svetim knjigama.


Pošto vjerujem u Boga, vjerujem i u postojanje anđela i nadrealna djela u svetim knjigama. Međutim, smatram da postoje i vanzemaljci, ali da , iako veoma inteligentni, nisu svemogući.
Neki teoretičari u spomenutoj seriji navode da su nadrealne situacije u svetim knjigama zapravo opis susreta sa anđelima. Ti teoretičari, na osnovu svetih knjiga, navode da su ljudi susreli bića sa krilima koje su usporedili sa pticama, a potom teoretičari navode da su ti anđeli/ljudi ptice zapravo vanzemaljci sa specijalnim napravam koje omogućuju da lete.

Protivim se takvim teorijama. Smatram da ljudi iz prošlosti nisu bili toliko glupi, pa da nisu znali opisati neku pojavu.

Neko mi je rekao da se u Kur'anu spominje postojanje još jednog svijeta, pa mislim da je riječ o vanzemaljcima.

Vanzemaljci su imali kontakt sa ljudima i pomagalli su im u gardnji kompleksnih objekata koji ni današnja tehnologija ne bi bila u stanju da napravi. Također smatram da su i anđeli i druga bića (džini) djelovala na zemlji.


Neptun, procitaj Ezekiela u Starom Zavjetu, mozda nades jedan od odgovora.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz