Sada je: sub apr 27, 2024 11:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 12:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 16, 2009 12:34 am
Postovi: 12
Lokacija: Zg
Calneon je napisao/la:
Teško je objasniti što to znači biti "indigo". Mi smo drugačiji, ali opet smo isti. Jer sve je povezano! Svaki cvijet, svaka ptica, svaki planet, svaki anđeo, svaki čovjek. Sve je... hmm... Jedno! I sve dolazi od Boga, od Jednog! Ili onog što vi nazivate sedmim denzitetom.

Biti "indigo" nas ne čini boljim od drugih, niti druge boljim od nas. Postoje stvari koje moramo naučiti, ali postoje stvari koje moramo vas naučiti! Igra riječi :D

Cijenimo ljubav više od svega.

:love3:

Evo, čovjek je sve rekao, potpis.... :)
Bajdvej, nije uopće bitno tko je indigo ili kristal ili starseed. Koncentrirajte se na duhovni razvitak i LJUBAV - pokretačku snagu svemira! :love3:
Svi mi imamo potencijal za 12-lančanu DNA (tolko stane u međuprostor između lanaca, jel). Vrijeme je da popravimo 10 lanaca koje su nam spržili zli alieni prije 12k godina svojim nuklearnim oružjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 3:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
cocco bill je napisao/la:
predlazem da moderacija ozbiljno razmotri ideju da u pdf-u "posebne teme" otvore novu temu "indigo obdaniste", gde ce se skupljati djeca koja plavkasto svijetle, nju ejdzeri, i drugi rodjenjem prosvijetljeni clanovi. :angel4:
tu mogu razmijenjivati iskustva, knjige, slicice, salvete isl. :hug:
nesto slicno kao sto to rade kastanedini ratnici na njihovom pdf-u. :toothy2:





:love3: :love5: :love3:



ahahaha!

OVAKVU šalu volim! :lol:

@ indigovci

cure i dečki, samo naprijed i recite šta imate za reći

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 5:23 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
DVA VUKA
Jedne večeri, stari Čiroki indijanac pričao je svom unuku o borbi koja se odvija unutar svakog čoveka. Rekao je:

Sine moj, bitka koja se odvija unutar nas je bitka dva vuka.

Jedan je Zlo: To su bes, zavist, ljubomora, tuga, žaljenje, pohlepa, arogancija, samosažaljenje, krivica, inferiornost, laži, lažni ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro: To su radost, mir, ljubav, nada, iskrenost, poniznost, brižnost, darežljivost, osećajnost, velikodušnost, istina, saosecajnost i vera.

Unuk je razmislio za trenutak o onome sto je čuo i upitao je dedu:
- Koji vuk pobeđuje?
Stari Chiroki mu odgovori:
- Onaj kojeg hraniš.



Stari Čiroki indijanac je odgovorio na pitanje unuka. Stari Čiroki nije odgovorio da li je kraj borbe uopšte moguć jer takvo pitanje nije ni dobio.

Kontam da je djed iskustveno znao što je Zlo a što je Dobro. A da bi se uopšte znalo da to Zlo i Dobro postoji unutar nas mora se suočiti sa oba. Mora se doživjeti, vidjeti i prepoznati jasno, što je što. A mislim da se ne može do ovoga doći bez iskustva. Ukoliko se nastoji da se hrani Dobro u nama, moramo znati što je to Dobro i biti iskustveno u Dobrom. Tada, kad znamo, mi napredujemo u tom pravcu, tom stazom. No, neminovno je da kad se hrani jedno ono drugo ostaje gladno. Zato Zlo reži, sikće, napada; jer je gladno. Zato Zlo mora biti lukavo i simulirati da je Dobro, pa onda neće biti problema sa hranom.

Stari Čiroki priča priču svome unuku jer je svestan što je to Zlo. Ali unuk postavlja njemu bitna pitanja nesvestan Zla, pa dobija i adekvatne odgovore na njih.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Problem nastaje kada hranis obadva vuka, jer obadva imaju snage za dugotrajnu borbu, a nema pobjednika ni porazenog!

U sebi prepoznajem elemente te borbe!

Pozdrav, Tilt! :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 6:43 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Tilt, to sam postavio onako, za svoju dušu. Očigledno ili možda ili moguće je: problem je u mojim pitanjima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 8:07 pm 
Calneon je napisao/la:
Biti "indigo" nas ne čini boljim od drugih, niti druge boljim od nas. Postoje stvari koje moramo naučiti, ali postoje stvari koje moramo vas naučiti! Igra riječi :D

Calneon, s obzirom da ne razumjem igru riječi volio bi ako bi mogao prvo objasniti je li to igra riječi ili je to nešto što ti zaista misliš. Odnosno ako je to ovo drugo reci mi da li ti osjećaš/znaš da nas moraš nečemu naučiti ili je to nešto što si pročitao na mjestima gdje se govori o ingizima i što im je za činiti?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 8:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri feb 10, 2010 2:42 pm
Postovi: 19
Lokacija: Pleiades
prasimix je napisao/la:
Odnosno ako je to ovo drugo reci mi da li ti osjećaš/znaš da nas moraš nečemu naučiti ili je to nešto što si pročitao na mjestima gdje se govori o ingizima i što im je za činiti?


"Moram" ako želim i ako me vi pitate. Ako znam, odgovorit ću. Ako ne znam, mudro ću šutjeti (ili bar pokušati ne zblamirat se hehehe).

Ne postoji univerzalna poruka za indigo osobe (pa, barem ju ja dosad nisam "primio" :D ). Svatko ima svoj zadatak i svoj put, kao uostalom svako drugo biće na planeti. Ne postoji "10 zapovijedi", kodeks ponašanja, ili nešto slično, ako si na to mislio. Kada bude vrijeme, mislim da će svatko znati što činiti.

:love3:

_________________
Siguran u to da te volim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 22, 2010 8:59 pm 
Calneon je napisao/la:
Ne postoji univerzalna poruka za indigo osobe (pa, barem ju ja dosad nisam "primio" :D ). Svatko ima svoj zadatak i svoj put, kao uostalom svako drugo biće na planeti. Ne postoji "10 zapovijedi", kodeks ponašanja, ili nešto slično, ako si na to mislio. Kada bude vrijeme, mislim da će svatko znati što činiti.
:love3:

Ok, nisam ništa mislio (posebno ne na "10 zap." jedva sam se ovih riješio ne trebaju mi nove u ovom životu) samo sam pitao, prethodni post je možda sugerirao kao da si ti taj koji nešto moguće znaš i moraš/želiš prenjeti. Idemo dalje.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: čet maj 12, 2011 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
zanimljiv video



TRANSCRIPTION: http://www.in5d.com/transcription-total ... efano.html

Permission granted to upload this video to in5d and http://www.in5d.com/ by 21Davicinho. Watch in full screen, you don't want to miss this!

Matías De Stefano is an Argentinian 22 year old, who could be described as an Indigo child. He has been allowed to activate the area of the brain where all the cosmic memory is registered. His purpose in life is to share his memories with the people, helping these to organize their own information. Also one of his essential missions is to help create a new education that can adapt to the new paradigms of the children of our time.

Matis talks about the mass influx of indigo children who have chosen to incarnate here at this particular time, as well as what to expect with 2012 and how he was able to recall his past lives, which included working with the Akashic Records.

Matías De Stefano website: www.ghan.com.ar
Prohibited Education website: www.educacionprohibida.com

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon sep 19, 2011 11:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Čekaj stani malo jack987 daj mi reci jesi li ti možda bel mordok sa 4dportala?
Baš idem čitat sve ovo od početka sa komentarima i vidim da se neki nefilindigo pokačio sa jackom i to još prije 5 godina. Kad sam čitao taj fajt mi je ličio identično mojem fajtu sa bel mordokom,ja sam baš imao istu situaciju sa bel mordokom na 4d portalu neki dan. Imao bih puno toga reći na ovu temu pošto imam 25 godina itd. al me zanima prvo odgovor jack987.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto sep 20, 2011 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
g unit je napisao/la:
Čekaj stani malo jack987 daj mi reci jesi li ti možda bel mordok sa 4dportala?
Baš idem čitat sve ovo od početka sa komentarima i vidim da se neki nefilindigo pokačio sa jackom i to još prije 5 godina. Kad sam čitao taj fajt mi je ličio identično mojem fajtu sa bel mordokom,ja sam baš imao istu situaciju sa bel mordokom na 4d portalu neki dan. Imao bih puno toga reći na ovu temu pošto imam 25 godina itd. al me zanima prvo odgovor jack987.
Ako je @jack987 - bel mordok sa 4dportala, sa kojim se neki nefilindigo pokačio i to još prije 5 godina, pa ti je taj fajt ličio identično tvojem fajtu sa bel mordokom na 4d portalu neki dan, a Imao bi puno toga reći na ovu temu pošto imaš 25 godina itd., mozda bi ti bilo najbolje da procitas ovu temu ispod, a izdvojeno link iz nje ispod
viewtopic.php?f=5&t=4
viewtopic.php?f=5&t=4&start=300
...kao i sve ostale stiki teme na ovom forumu!

lp

P.S. Tema "Tehnička podrška, uputstva i obavještenja" je ovdje...CLICK
P.P.S. Slanje primanje poruka...CLICK

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto sep 20, 2011 5:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
da ti budem iskren internet sam otkrio prije 3 godine,a zadnje dvije sam proveo prvo sa teorijama onda sa ovim portalom,a vidim da ste vi već odavno ovdje,ako sam dobro skužio to je 4d vs val? a tek se mjesec dana vrtim po ovom forumu,mislim da me možeš razumjet gdje sam tek ja i da mi se nameće 100 pitanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: sri sep 21, 2011 12:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Mislio sam napisat jednu cijelu knjigu ali mislim da nema potrebe.Dat ću jedan mali primjer obitelji koje poznajem:novčano osigurani roditelji(magistri) inače jako dobri ljudi sa malim djetetom od 10 godina. U toku razgovora govorio sam im o manipulacijama,subliminalnim porukama itd. odgovor koji sam dobio ma daj pa tko se bavi tim glupostima. Imaju strašno napredno dijete koji je maher za kompjuterima,uspoređujući sebe sa njim u tim godinama ja si nisam znao zavezat tenisice. Godinu dana poslije priča mi djevojka u vezi malog kako mali želi biti kao justin bieber,beyonce,mali se vrti po fejsu ima i curu. Kaže mi djevojka kako se prenerazila kad je vidjela djevojku malog na fejsu,njezine slike gdje je dijete polugolo sa manekenskim slikama i pozama.
A možda govorim o indigo djeci??
http://www.youtube.com/watch?v=HQiIxMEm ... re=related
pogledajte dečka sa cerebralnom paralizom
http://www.youtube.com/watch?v=XdadsnOB ... re=related
pogledajte djecu što pričaju,što ne mora značiti da su indigo loši ili dobri,ne znam mene to fascinira


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: sri sep 21, 2011 7:17 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Šta prvo je "hoću internet!" generacija, a odmah poslije "hoću P....!" generacija. :angel4:
Ne znam da li ovo ima išta sa fenomenom indigo djece, čak suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto jul 16, 2013 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned aug 25, 2013 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
Pitanje za ali samo za indigo djecu: Što je po vama definicija pojma ''indigo dijete'', zbog čega takvo ime i što znači biti indigo djete ( ili barem kad neko misli da jeste indigo )?

Takođe bih htio reći da ''indigo'' kao pojam ima pored boje aure i neka druga značenja. Kad je nešto proizvod koji je prošao ispod indiga to znači da je kopija (i to uvijek loša u slučaju indigo kopiranja). S toga taj termin može značiti i kopija/duplikat djeteta ( čovjeka ). Ne, ne mislim da ste vi kopije :mrgreen: ... nego mislim na to da se razne fraze izbacuju na globalno ''tržište'' a imaju više značenja koja se mogu protumačiti kako se kome sviđa. A meni je ova fraza ( a ne vi koji jeste ili mislite da jeste indigo) sumnjiva baš zbog te višeznačnosti. Zato pitanje (samo za ''indigo'' djecu) što to znači (po teoriji i u praksi ) biti ''indigo'' djete?




empatija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon dec 02, 2013 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Pozdrav svim ljudima koji jasnije vide svet u kome zive. Pozdrav i onima koji ne vide ( ali
oni najpre ne posecuju ovakve forume, na zalost).
Bez zelje da sebe vidim "posebnom", "drugacijom" i td.- nasla sam se u 99,9% opisa indigo dece na 8. strani ove teme.
Uvek sam bila drugacija. Prvo sam kao dete mislila da su moja razmisljanja uobicajena. Onda sam primetila da nisu, a nije mi kao detetu bilo jasno u cemu je razlika. Jako sam patila zbog te razlike, jer sam se zbog toga osecala odvojenom od ostale dece, iako to nisam zelela. Onda sam dosla u fazu da pokusam da resim "problem" tako sto cu se jednostavno utopiti u uobicajeno- mislila sam da je to lako, jer mi je bilo jednostavno da shvatim nacin na koji neko razmislja, iako se nisam obavezno sa njim i slagala.
Onda sam shvatila da mnogo patim tako "uramljena", i da pre biram da patim zbog toga sta
stvarno jesam, nego da patim zato sto igram ulogu a to nisam ja.
Kada sam posla u skolu- bila sam odusevljena sto cu konacno saznati stvari koje me zanimaju, a moji roditelji ne mogu da mi objasne. Nastupilo je tesko razocarenje skolstvom, i bila sam prva u bezanju sa casova, cak problematican ucenik- iako su mi ucitelji i profesori ponavljali da neke stvari koje mene ocigledno zanimaju- znam perfektno, a one koje mi nisu zanimljive- predstavljaju "rupe" u mom znanju.
Autoriteti su mi uvek bili strani, uvek sam zahtevala da znam zasto neko treba da mi bude autoritet- a nisam dobijala jasne odgovore. Prihvatila bih, samo da sam zaista dobila argumente.
Da ne duzim dalje, to su neke crtice mog odrastanja.
Vrlo sam direktna i nikada ne "tapsem ljude po ramenu" samo zato sto su mi prijatelji ili rodjaci. Kazem sta mislim, bez "zadnjih misli". Primetila sam da je tu jos jedan moj veliki problem u komunikaciji. "Istina boli".
Saosecam sa svakim zivim bicem, zbog toga sam jos kao malo dete resila da cu biti vegetarijanac cim ja licno budem mogla da odlucujem o tome. Ne razumem postojanje klanica.
Ne razumem nikakve podele, iako volim raznovrsnost- jer uniformisanost ne moze doneti nista dobro, pa ni progres u bilo kojoj oblasti. Na ovoj raskrsnici se ljudi najpre izgube- kako ne dozvoliti da budes deo stada kojeg ce mozda kasnije pastir pojesti na Bozic a opet biti kao i svi ostali. Nije to tako tesko, ali na toj tacki treba biti oprezan jer se tu lako odluta na pogresnu stranu.
Kao na primer jedna od stavki o indigo deci- nebitne su im podele bilo kojih vrsta pa i seksualno opredeljenje... da, meni je nebitna podela, pa i seksualno opredeljenje- ali mi niko zbog toga ne moze podmetnuti i "normalu" seksualnog o pstenja koje je neprilagodjeno nasim telima kada smo vec u fizickom oblicju. Ali mi je ipak potpuno nebitan pol i seksualno opredeljenje mog prijatelja. Zvuci kontradiktorno- ali to i jeste prihvatanje razlika a ujedno i barijera prema manipulacijama.
Pogadja me patnja ljudi, zivotinja, unistavanje prirode zarad profita... obozavam prirodu, kontakt sa njom. Potrebni su mi periodi samoce kada "punim baterije".
I dan danas me moji roditelji i sestra uopste ne razumeju do te mere da su nam veze svedene
na minimum, iako to nije moja zelja.
Oduvek sam o covecanstvu razmisljala samo kao o nekakvoj cestici prasine na nekom velikom organizmu- tj. da smo sitan delic neceg velikog. Uvek sam verovala i u postojanje drugih svetova osim naseg, i da za zivot nisu svuda potrebni isti uslovi kao na Zemlji.
Nemam neko visoko obrazovanje jer me nije nikada zanimalo da nesto ucim napamet, sve sto imam da kazem govorim iz licnih dozivljaja i iskustava. Oprezno uzimam sve, pa i religiju kojoj rodjenjem pripadam- sto ne znaci i da je negiram. Samo volim da sve proucim sa raznih strana.
Verujem da je boja nase aure povezana sa aktivnoscu nasih cakri i da je moguce i da se tokom
zivota promeni. Mozda neko samo rodjenjem dobije snaznu cakru koja se ocitava kao njegova indigo aura...
Puno toga sam htela da kazem, ali vidim da sam i ovako mnogo vec napisala za 1 post, i zato sam sve ovako zbrda-zdola nabacala, izvinjavam se ako sam preopsirna ili nejasna.
Inace, imala sam susrete sa onim drugacijim indigo ljudima koji su bukvalno smatrali da ja zelim da se "ubacim" medju njih :-)...a nisu videli koliko su u stvari zatvoreni i koliko robuju negde nekad napisanim i propisanim "odlikama" indigo dece- sto nije odlika inteligencije tj. sirine vidika... Jesam "drcna" kada je to potrebno, ali ne i u nametanju i posebnoj zelji da se posto-poto predstavim kao "indigo dete".
Mozda ce mi posle svega ovoga sto sam napisala neko i reci da moje osobine nisu za "indigo"...ali znam da jesu i da svako - ako ne rodjenjem, moze postati indigo. A i obrnuto. Rodjeni indigo moze svojom umisljenoscu i uskogrudoscu razvijenom kasnije- postati mozda cak i nesto sa veoma slabom aurom koja mozda vise i nije indigo.
Pozdrav svima koje nije mrzelo da citaju,( pisem brzo i sa posla :-) ).

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon dec 02, 2013 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Zanima me da li se pod ovaj pojam moze svrstati i pojava neobicno velikog broja mladih osoba i dece koji imaju nobicno veliki talenat za pevanje? njih je toliko mnogo, da se covek zapita odakle su se pojavili zadnjih godina? :shock: :?:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 49 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz