Sada je: sub apr 27, 2024 7:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 7:13 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
U redu boristurk.

Moja zbunjenost je bila u vezi jedne druge teme. Našao sam se u logičkom problemu koji postoji zbog ne znanja ili pogrešne interpretacije pojmova a možda i jednog zabetoniranog stava takođe ...ali rješiću nedoumicu.

I sad bi ja tu mogao reći masu stvari o ''indigo djeci'' i sl. no nemam potrebu dalje pisati....ako pročitaš od početka topik možda ćeš me shvatiti.

do čitanja takođe :hello2:

:read: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
Procitao sam od pocetka
I primijetio sam prilicno nerazumijevanja, ako hocete i netoleranciju prema "fenomenu", terminu, kako hocete.... Negacija od vecine nije bila argumentirana, vec nekako pristrana. I to od strane clanova koji propagiraju otvorenost. Nesto slicno kao i sta sam osjetio kod vec "opjevanog" slucaja sa Laurom.
Sa druge strane, i "kontra" strana je takodjer bila netolerantna, a bilo je i opcenitih misljenja o putu spoznaje i kako taj fenomen uopce ne postoji. Sa tim se nekako i zavrsila bila rasprava. Za divno cudo, te zavrsne opcenite eseje nitko nije osporavao....

Svega je bilo, ali u ovoj temi, za razliku od ostatka foruma, je bilo jako malo otvorenosti i nepristranog iznosenja misljenja. Samo uvjeravanja. Cast iznimkama, bilo ih je.

Ta netolerancija i pristranost koja se proteze kroz citavu temu je jedan od razloga zasto sam uostalom i pokrenuo bio raspravu. Da potvrdim to zapazanje, ili negiram. Kako stvari stoje, ono unutra me opet nije prevarilo....
Drugi razlog je da sam imao potrebu podijelit zapazanje sa vama, i razvit raspravu, da li su tzv. indigo djeca mozda wandereri. Ta zapazanja su naravno, odraz MOJIH razmisljanja, spoznaja, i na kraju osjecaja, ali sam ih probao argumentirat i NEPRISTRANO objasnit zasto su takva.
Ali opet, kao neki obrazac, dosli smo do toga da ja samo hranim svoj ego....

Uglavnom, ne znam na sta si ti mislio kad kazes da nemas potrebu dalje o tome pisat, ali u svom prijasnjem postu sam i ja dosao do tog istog zakljucka. Sad si me potegao za jezik, eto, neke stvari sam jednostavno imao potrebu rec.
Inace, imam na umu i neke tvoje preporuke, naravno da nastavljam dalje, po nahodjenju, tako je uvijek sa mnom i bilo....

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
prasimix je napisao/la:
Isto tako pitam se što žele svi oni koji dižu buku oko indigo fenomena? Napraviti dobar biznis s djecom? A da puste tu djecu da što je moguće prirodnije odrastu i dopuste im da se izraze na sebi svojstven način ili bi to trebao postati novi modni hit među mamicama po čemu će ONE dobiti na vrijednosti jer imaju dijete koje je posebno, još gore, dijete koje je pozvano da spasi svijet? Nadam se da će biti što manje narcisoidnih mamica kojima će ova "posebnost i misija spašavanja" postati još jedan od kriterija u "odgoju".
Isto tako svi kojima treba vanjska potvrda da su wandereri ili indigo, mislim da ne trebaju puno tražiti, već će se naći netko tko će izdavati i takve certifikate posebnosti. Ako će to nekome pomoći umjesto svakodnevnog dokazivanja u svim situacijama da oni to jesu, onda su ozbiljno promašili sve skupa, ali i to je škola, ili?


Možda ce moj komentar biti suvišan, ali moram reći da si ovde, po meni, u par rečenica rekao "srž" problema. :mrgreen: :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
boristurk čitam tvoje postove i ne shvaćam što želiš postići.
Očito je da se ti osječaš "indigom" i da si se emocionalno vezao za to.
Citat:
Sa druge strane, i "kontra" strana je takodjer bila netolerantna, a bilo je i opcenitih misljenja o putu spoznaje i kako taj fenomen uopce ne postoji. Sa tim se nekako i zavrsila bila rasprava. Za divno cudo, te zavrsne opcenite eseje nitko nije osporavao....

Nebih rekao da takav fenomen ne postoji,već da je to samo termin koji služi za predrasude ili hranidbu ega.
Neznam ako voliš gledati Zvjezdane staze ili Voyager.U Enterpriseu postoji lik androida,a u Woyageru lik holograma.Zajedničko im je to da su oboje svjesni onog što jesu,skupina programa.A zajedničko im je i to da oboje čine maksimalne napore da prevaziđu te svoje programe,pa makar i nadogradnjom novih programa.
Bez obzira što su oni ljudskih ruku djela i mada su oni toga svjesni to im nije toliko važno koliko im je važno izači van iz tog "termina" android/hologram.
To bih usporedio s indigom i wandererom.Ako se netko osječa kao jedan indigo ili wanderer je totalno nebitno jer ne računa se nečije ime/etiketa već djela.
To bi mogao usporediti i s modom,danas je indigo psihopata sutra je wanderer psihopata,ovisno o tome kako kontrolnom sistemu odgovara.A zapravo je odgovor u pojedincu i što on čini sa svojim "darom".
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 11:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
Aragorn je napisao/la:
prasimix je napisao/la:
Isto tako pitam se što žele svi oni koji dižu buku oko indigo fenomena? Napraviti dobar biznis s djecom? A da puste tu djecu da što je moguće prirodnije odrastu i dopuste im da se izraze na sebi svojstven način ili bi to trebao postati novi modni hit među mamicama po čemu će ONE dobiti na vrijednosti jer imaju dijete koje je posebno, još gore, dijete koje je pozvano da spasi svijet? Nadam se da će biti što manje narcisoidnih mamica kojima će ova "posebnost i misija spašavanja" postati još jedan od kriterija u "odgoju".
Isto tako svi kojima treba vanjska potvrda da su wandereri ili indigo, mislim da ne trebaju puno tražiti, već će se naći netko tko će izdavati i takve certifikate posebnosti. Ako će to nekome pomoći umjesto svakodnevnog dokazivanja u svim situacijama da oni to jesu, onda su ozbiljno promašili sve skupa, ali i to je škola, ili?


Možda ce moj komentar biti suvišan, ali moram reći da si ovde, po meni, u par rečenica rekao "srž" problema. :mrgreen: :)


sve je skola
Inace, ovaj komentar ti stoji apsolutno, sa njim se i ja slazem, za razliku od proslog

Osim ovog dijela u kojem impliciras da meni treba nekakva vanjska potvrda. Sa tim se ne slazem. Ali to smo, mislim rijesili. U ovoj temi se sve vrti u krug od prve strane..... tako da nema smisla nekog dalje forsirat....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 11:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
kolos je napisao/la:
boristurk čitam tvoje postove i ne shvaćam što želiš postići.

Ukazat kako na ovoj temi niti jedna niti druga strana nisu objektivni u zapazanjima. Od pocetka. Sta mi je prilicno indikativno i kopka me. Sta ukazuje, ako sam u pravu, da su kod svih nekakve emocije u "igri".

kolos je napisao/la:
Očito je da se ti osječaš "indigom" i da si se emocionalno vezao za to.

Lagao bih kad bih rekao da nisam vezan. Ali to ne mora znacit da sam ja indigo....
istrazujem, zapazam, slusam, itd.... sta vec sve ide uz to....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: ned mar 14, 2010 11:58 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
boristurk je napisao/la:
Uglavnom, ne znam na sta si ti mislio kad kazes da nemas potrebu dalje o tome pisat, ali u svom prijasnjem postu sam i ja dosao do tog istog zakljucka. Sad si me potegao za jezik, eto, neke stvari sam jednostavno imao potrebu rec.
Inace, imam na umu i neke tvoje preporuke, naravno da nastavljam dalje, po nahodjenju, tako je uvijek sa mnom i bilo....

pozdrav


Hehe, oćemo prekinuti onda :mrgreen: .

Gle, samo se ti iskaži, izrazi se. Vjerovatno je teško iskazivati se o ovome nekome sa strane a vjerujem da u svom životu nemaš nešto mnogo ljudi koji čitaju i pričaju o ovome o čemu se diskutuje na forumu. U isto vrijeme smo došli do zaključka da sada valja stati na loptu. To meni više govori i o tebi a i o meni nego cijela ova priča. Priča kao priča, danas je tebi ili meni bitno ovo, za deset dana će biti bitno nešto drugo, pa se opet vratimo na staro samo u drugačijim gaćama...drugi su ''glumci'', drugo ja dominira, novi su zaključci, saznanja, prošli smo drugačija iskustva za tih deset dana...ih, šta tu sve zna biti....daleko je svijest.

I još nešto, svi na ovome forumu imaju Ego. Nisi usamljen u tome :mrgreen: Moj ''uno grande'' Ego je isto tako uživao jer sam imao priliku da se iskažem :occasion5:

Ako ti sebe smatraš indigom ili Wondererom, to je OK. Lekcija je upravo u tome što ti misliš da jesi indigo ili Wonderer. Pođi za tim unutra, idi za tim što misliš da jesi. Kreni ka unutra, zove te...Zato te i dira tako. To unutra te zove. Zato se i konfrontiraš a radiš to umereno, ljudski. Imaš razumjevanja ali ne odstupaš. Zašto? Pa jer ti je bitno, zar ne !? Imaš nešto unutra i hožeš da vidiš što je a ovo je jedini način da vidiš šta je. Pa kreni, ah, sili mi- već si krenuo...hajmo malo stati :mrgreen:

Inače moje mišljenje o ovoj temi je od ovog trenutka tako nebitno.

Čitamo se...

:read: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
boristurk je napisao/la:
kolos je napisao/la:
boristurk čitam tvoje postove i ne shvaćam što želiš postići.

Ukazat kako na ovoj temi niti jedna niti druga strana nisu objektivni u zapazanjima. Od pocetka. Sta mi je prilicno indikativno i kopka me. Sta ukazuje, ako sam u pravu, da su kod svih nekakve emocije u "igri".

kolos je napisao/la:
Očito je da se ti osječaš "indigom" i da si se emocionalno vezao za to.

Lagao bih kad bih rekao da nisam vezan. Ali to ne mora znacit da sam ja indigo....
istrazujem, zapazam, slusam, itd.... sta vec sve ide uz to....


Nemoj se obeshrabrit, nastavi sa istrazivanjem i vidi kamo te to vodi!

Najgore je ne proanalizirat svoja zapazanja, zato kad opet osjetis neku nelogicnost (neobjektivnost) ukazi na nju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Java je napisao/la:
Ako ti sebe smatraš indigom ili Wondererom, to je OK. Lekcija je upravo u tome što ti misliš da jesi indigo ili Wonderer. Pođi za tim unutra, idi za tim što misliš da jesi. Kreni ka unutra, zove te...Zato te i dira tako. To unutra te zove.


Bravo Java!!! =D>

Ovo sve potpisujem!!! :thumbup:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 7:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 13, 2010 10:59 pm
Postovi: 26
Pozdrav svima!

..... pa ako da nama ovaj nutranji stav/glas manipulira i laže, kao što su mi rekli da je to Um Predatora i nemamo nikakve garancije, da smo u pravom pravcu traganja za Istinom?
(sory za ovu napomenu)

Ali zapravo: ako imamo nameru i cilj, i ako ima tamo vani ili unutra jednog Jedinog Velikog Mastera, i ako moguće je da tragamo za takvim iskustvima i Istinom, onda nadjemo je i zaista nekad..... Možemo da smo i puno više od toga, puno više .......

I ja ti želim boristurk, idi naprijed i ćuvaj se!

Pozdrav!
D.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
Hvala ljudi

zbilja

Inace, imam jos jednu temu za otvorit :mrgreen: ....

Ali ne jos, nisam kompetentan da je pokrijem iz dovoljno "uglova" jos. A nisam siguran ni da li ima negdje na forumu nesto slicno. Mislim da nema, ali moram pogledat i to prvo....

cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
Citat:
Pa kreni, ah, sili mi- već si krenuo...hajmo malo stati :mrgreen:


:thumbup:

tako je java, treba prikociti.
kad prevelikom brzinom udjes u okuku, sve su mogucnosti da ces najebati.
zbog brzine gubis balans.
a indigo klinci, odnosno oni koji misle da su to, trce ko ludi, preskacuci usput po tri i vise stepenica nebi li sto prije dosli do cilja.
svaka stepenica je lekcija, a ako ih preskaces naci ces na cilju zatvorenu kapiju, koju neces moci da otvoris jer je kljuc za otvaranje te kapije znanje skupljeno iz svake lekcije (stepenice) i spojeno u Jedno. :read:
kad bez kljuca dodjes pred kapiju, preostaje ti samo jedno: ](*,)
zato: na kocnicu!

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: pon mar 15, 2010 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
fora je u tome sta nema puno vise "vremena". Jedan pol vec vozi (pre)brzo, samim time i nesigurno.


Nego, mislio sam reci..... Aamon, pitao sam te zasto si toliko pozitivan stalno.... Nasao sam odgovor, pa bih te zamolio da skoknes na tu temu kad stignes, da ne bude :offtopic: ovdje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto mar 16, 2010 7:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
boristurk je napisao/la:
fora je u tome sta nema puno vise "vremena". Jedan pol vec vozi (pre)brzo, samim time i nesigurno.



vidi nesto, vrijeme je relativno i ono je u tvojoj glavi.
svako fura svoje vrijeme i odredjuje mu brzinu sa kojom ce ga to vrijeme zajebavati.
i taj tvoj nesigurni pol, koji vozi prebrzo, je u tvojoj glavi.
tvoj um mu odredjuje brzinu u zavisnosti od informacije koja se zalijepila za njega.
ako izbacis pol iz svoje glave i njegova ce jurnjava u tvojoj glavi prestati.
jedini problem je, sto ce prilikom te "operacije", tvoj ego biti poprilicno uzdrman, jer ego voli brzine.
ali ce zato svijest, s druge strane, biti poprilicno zadovoljna...njoj odgovara da se lekcije ne preskacu.

:blob: \:D/

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto mar 16, 2010 12:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 13, 2010 10:59 pm
Postovi: 26
Cao svima!
Zanimljivi postovi.... Mislim, da nije vreme samo u našoj glavi, jer to nije tako jednostavno: subjektivna percepcija vansjke objektivnosti. Ako univerzum neće više postojati - neće to biti samo u našoj glavi
](*,)

Ali da, brzina je relativna i ova može da se reguliše i "filtrira" - tako da zaista vreme je relativni pojam.
(Može i da se žuri i brzije kao što je svijetlostni konstant speeda vani iznad 6-D)

Čao svima!
D.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto mar 16, 2010 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
Vrijeme je odredjeno. Zato sta je odredjeno nema pojma vremena osim u 3d.
A odredjuje ga balans koji sve izjednacava jer to priroda stvari. Zbog toga nema vise puno vremena u 3d ovakav kakav je sad.
A kad se izjednaci onda opet pocinje igra povlacenja konopca....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: uto mar 16, 2010 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
boristurk je napisao/la:
Vrijeme je odredjeno. Zato sta je odredjeno nema pojma vremena osim u 3d.
A odredjuje ga balans koji sve izjednacava jer to priroda stvari. Zbog toga nema vise puno vremena u 3d ovakav kakav je sad.
A kad se izjednaci onda opet pocinje igra povlacenja konopca....



Blablablablabla . . . . :P

Da li ti sam znas sta si tu rekao?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: sri mar 17, 2010 12:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 11, 2010 8:41 pm
Postovi: 35
znam sta sam rekao

znam i sta ti govoris


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: sri mar 17, 2010 3:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
boristurk je napisao/la:
znam sta sam rekao

znam i sta ti govoris



Sta i sta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Indigo djeca i osobe
PostPostano: sri mar 17, 2010 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Arbitrium Liberum je napisao/la:
boristurk je napisao/la:
znam sta sam rekao

znam i sta ti govoris



Sta i sta?



:offtopic: :offtopic: :offtopic:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz