Sada je: ned apr 28, 2024 1:43 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: čet dec 12, 2013 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Nerazumem se u vibracije o kojima govoriš :D mada, znam za dve vrste vibracija u odnosima, i jednu vrstu vibracije, koja, preduzeti odnos slepljuje u celinu našeg osećaja. Ovu drugu zovem volja, dok prvu zovem dostupnost/nedostupnost.

Bio bih tašt, prazan kada bih verovao da živim u dva sveta odjednom...elan, polet, je živost energije samo kada si u jednom svetu...Verujem da je naša senka živa i zato ako je neko dostupan tada vibrira na uobičajen normalno-prosečan način; kao nedostupan vibracija koja ima veze sa našom senkom vibrira tako da taj čovek nije upadljiv u okolini.

Orao je apstraktna sila koja rukovodi sudbinom svih živih bića. Dakle, samo ukoliko ratnik ima odgovarajuću svrhu tipa dosezanje ljudskih mogućnosti ima šanse projuriti kraj njegovog bleska. Blesak orla je poput ogromnog reflektora.. na koju su privučeni insekti :D tj energetska tela bivaju privučena i počnu da gore i da se tope...ako se to desi kao nespremnom čoveku na samrti, umreće stvarno!!!
:lol: :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: čet dec 12, 2013 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
U redu je i ako ne razumes...ali ja razumem zasto tako pricas :-) .
Citat:
ako je neko dostupan tada vibrira na uobičajen normalno-prosečan način; kao nedostupan vibracija koja ima veze sa našom senkom vibrira tako da taj čovek nije upadljiv u okolini.

Koji je Kastaneda bio od ta dva? :-)
Citat:
Orao je apstraktna sila koja rukovodi sudbinom svih živih bića.

Zar stvarno mislis da neko veruje da je" orao" pravi orao sa sve perjem i kljunom? :lol:
Citat:
energetska tela bivaju privučena i počnu da gore i da se tope...ako se to desi kao nespremnom čoveku na samrti, umreće stvarno!!!

Mislim da ne mora poznavati ucenje Don Huana da bi njegova dusa prezivela . :mrgreen:
Umire stvarno onaj ko veruje da nema svoje misli i dusu ( i njegova vera u to je nekakva...hmmmm...vibracija :oops: :oops: :oops: ) i tako postaje nistavilo.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 12:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
[quote="Delfina"]
Koji je Kastaneda bio od ta dva? :-)
[quote]
ha,...logično po ovoj priči trebalo bi da sledi da je bio neprimetan :D
Predpostavljam da to nemožeš razumeti, ali bi mogla videti kada bi ti se pokazalo kako to izgleda. Čak i tada, nebi mogla izvoditi takvu frekfencu zato što je potrebno izgubiti “ljudski oblik“.

Dobar primer te nedostupnosti u frekventnom opsegu polja razuma kod drugih ljudi, opisan je u knjizi Florinde Donner-Biti u sanjanju (Kastanedina pratilja na putu čarobnjaštva), u momentima kada Dalia prolazi kroz granicu a da joj policajac ne traži pasoš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 12:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Delfin je napisao/la:
Zar stvarno mislis da neko veruje da je" orao" pravi orao sa sve perjem i kljunom?

Tako mu samo tepam :D inache je bolji naziv “tamno more svesti“


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 5:58 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Inzistiranje na izjednačavanju nečeg svojeg sa pojmovima iz knjiga u vidu željnog razmišljanja su definitivno tuđe misli, posuđene misli kao radna verzija.
I sve je u redu dok to ne ode toliko daleko da zaguši ili sakrije pravu ili makar neku izvorniju stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 9:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Citat:
ha,...logično po ovoj priči trebalo bi da sledi da je bio neprimetan :D
Predpostavljam da to nemožeš razumeti, ali bi mogla videti kada bi ti se pokazalo kako to izgleda. Čak i tada, nebi mogla izvoditi takvu frekfencu zato što je potrebno izgubiti “ljudski oblik“.
Dobar primer te nedostupnosti u frekventnom opsegu polja razuma kod drugih ljudi, opisan je u knjizi Florinde Donner-Biti u sanjanju (Kastanedina pratilja na putu čarobnjaštva), u momentima kada Dalia prolazi kroz granicu a da joj policajac ne traži pasoš.

robotix,
ego poraste do neba, cim se namirise "neznalica", jos lepse ako sam to prizna :-) . Reci su cudo. :D
Ne sumnjam da je Florinda imala dobrih recenica vrednih citata, cim je bila Kastanedina pratilja na putu carobnjastva. :D
promatrač ,
definitivno tudje misli su citati iz knjiga i zivot kroz tudje iskustvo koje pokusavas da ponovis.
Interesovanje za znanje drugih a prolazenje kroz sve sopstvenim iskustvom bez knjiskog recepta nije
Citat:
Inzistiranje na izjednačavanju nečeg svojeg sa pojmovima iz knjiga u vidu željnog razmišljanja.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 10:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Vidite,
ne postoji definitivno
Kad netko kaže za nešto da je definitivno time se stavlja u položaj onog profesora koga sam ranije spominjao, i tako nas uči kako mi trebamo da tumačimo stvari :D

A odakle neko zna da ego može da poraste do neba. Što ne poraste do zvezda? Naravno da se samo tako kaže, ali to je takođe učenje nekog kako da tumači stvari.

Moja nastojanja su da se mešam u sve, i s tom namerom razotkrivam sve...dakle, svi su učitelji koji pokazuju kako se tumače stvari i samo vode sebe ostavljajući trag o sebi kaku su tumačili stvari da bi došao neko drugi i razotkrio ih kako su uvek bili u krivu a stavljali do znanja da su u pravu.

\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
O čem pričaš ti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 12:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Sjenko je napisao/la:
O čem pričaš ti?

Kako to misliš o čemu?

O svačijem mišljenju da je on u pravu. Svako je učitelj tumačenja. Razumeš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
robotix je napisao/la:
Vidite,
ne postoji definitivno
Kad netko kaže za nešto da je definitivno time se stavlja u položaj onog profesora \:D/

Da li je ovo persiranje meni ili se obracas promatraču i meni u paketu ( s obzirom da smo upotrebili istu rec :-) 8) ) ?
robotix je napisao/la:
Moja nastojanja su da se mešam u sve, i s tom namerom razotkrivam sve...dakle, svi su učitelji koji pokazuju kako se tumače stvari i samo vode sebe ostavljajući trag o sebi kaku su tumačili stvari da bi došao neko drugi i razotkrio ih kako su uvek bili u krivu a stavljali do znanja da su u pravu.
\:D/

Pa i nije tesko "razotkriti" nesto sto se ne skriva :-). Ali se ovo moze mozda odnositi na trenutno ispoljavanje tvog ogoljenog ega. :D
Kao sto rekoh, zanima me gde su su stigli razni ljudi raznim putevima, i mislim da sam dovoljno videla dokle su stigli neki ovde.
S obzirom da je ovde i van teme o Kastanedi izgleda nepozeljno negledati kroz Kastanedu i imati tu slobodu da se negde slozis, a negde ne sa Kastanedom ( zahteva se apsolutno bespogovorno slaganje )- to mi zaista lici na neke religijske dogme koje nisam ocekivala da se ovde provlace.
Zbog toga cu se ovde i zaustaviti, uz zakljucak iz prethodna dva moja posta:
Citat:
Mislim da ne mora poznavati ucenje Don Huana da bi njegova dusa prezivela .
Umire stvarno onaj ko veruje da nema svoje misli i dusu

i
Citat:
definitivno tudje misli su citati iz knjiga i zivot kroz tudje iskustvo koje pokusavas da ponovis.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
robotix je napisao/la:
O svačijem mišljenju da je on u pravu. Svako je učitelj tumačenja. Razumeš?


Ma razumijem, samo pokušavam shvatiti kako se to nadovezuje na ono što je delfina napisala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Ja i dalje ne razumem zasto su Kastanedine reci ovde jedini zakon? Svi oni koji citaju i neke druge ne manje vredne mislioce i ucitelje nemaju mogucnosti da se ukljuce u diskusiju . Moje misljenje o kastanedi je da tu ima svega i svacega i podosta psihodel. droga. Nemam nista protiv, ali da neko zivi po striktnim pravilima doticnog....to mi je malo preterano [-o< [-( :shock:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Nisu zapravo ta pravila uopće loša. Onaj koji ćeš ih se držati striktno i putem biti iskren prema sebi će daleko doći. No nisu za svakoga, nit ih svatko razumije, tako da nema smisla gurati ih u svaku raspravu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet dec 13, 2013 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Ja se krećem kroz Kastanedu pa je zato pominjan u zadnjih par dana. Inače ako ste tu i znate kroz drugi koncept Vi izvolite. Ja sam @Delfini samo pravio društvo s obzirom da je nova a i pričljiva :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: sub dec 14, 2013 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Sjenko je napisao/la:
Nisu zapravo ta pravila uopće loša. Onaj koji ćeš ih se držati striktno i putem biti iskren prema sebi će daleko doći. No nisu za svakoga, nit ih svatko razumije, tako da nema smisla gurati ih u svaku raspravu.
I dalje nisam za to da moramo ziveti po necijim pravilima, a onaj koji se trudi da se striktno drzi tud
jeg puta moze dogurati daleko, samo je pitanje gde taj put vodi........ Sve treba procitati, slazem se, ali je najvece postignuce pronaci svoj put, mozda krivudav,sa preprekama,ali samo to je nacin da napredujemo...... :blob: :notworthy:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: sub dec 14, 2013 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ha, zapravo nema svojeg i tuđeg, veoma je svejedno kojim putem se krećeš i što točno radiš. Valjda onda tražiš onaj put koji ti paše, pa ako je to sljeđenje drugih od riječi do riječi, neka ga. Ima mnogo ljudi koji na sav glas viču protiv učitelja i gurua i sljede vlastiti put, dok tu parolu koriste kao ispriku da nebi bili iskreni i nepopustljivi prema samom sebi. Sljediti tuđi put i učenje zahtjeva veliku predanost, koju pojedinac može gajiti jedino ako ima velike ciljeve. No većina ih ne zna postaviti, trebaju im drugi da im pokažu vrata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: ned dec 15, 2013 1:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Pa i citav univerzum je ustrojen po nekim pravilima.Postoje pravila po kojima sve funkcionise.Mi zivimo po pravilima primecivali ih ili ne i hteli to sebi da priznamo ili ne.Kuca od cigala se zida po nekim pravilima.Srusice se ako se odstupa od njih.Logicno je i da neko ,ukoliko zeli da stigne na neki nivo razvoja ,mora da sledi neka pravila tj. necija.Onoga koji je vec stigao do tog nekog zamisljenog nivoa.Cilj je jedan ,dok putevi mogu i da se ukrstaju.Medjutim i na tom putu sa kojim se ukrstamo opet vladju neka pravila.Pravila tog puta.

Pravilo je i da se `` netreba drzati necega k`o pijan plota`` .Plot je drvena ograda za one koji ne znaju. Mesaj,saraj ,istrazuj,igraj se.Tako ces stvoriti svoj put sa svojim pravilima ,kao recimo pravilo da nema pravila.

Puce mi mozak od naprezanja :toothy2:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: ned dec 15, 2013 10:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Za neke vazi :
Citat:
pronaci svoj put, mozda krivudav,sa preprekama

za neke
Citat:
sljeđenje drugih od riječi do riječi
.
I svako je u pravu doklegod je cilj duhovni napredak. Ja ne bih mogla da imam ucitelja jer ucim kroz iskustvo i interakciju sa okruzenjem, a to opet nekom drugacijem deluje neozbiljno. Za mene je itekako ozbiljno i svrsishodno.
Meni je jos osim licnog napretka, bitan i napredak sveta u kome zivim. Ko zna, mozda se razlikujemo po nekim detaljima i onome sta ko treba da uradi, pa to odredjuje i pristup i nacin spoznaje. Kako god, duhovni napredak je zajednicki, za bilo koji zadatak.
Citat:
Mesaj,saraj ,istrazuj,igraj se
je ono gde vidim sebe, i
Citat:
pronaci svoj put, mozda krivudav,sa preprekama
.
Naravno da za sve vaze ipak neka zajednicka pravila kojima svi podlezemo- kako mi -tako i nizi i visi od nas.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: ned dec 15, 2013 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Delfina je napisao/la:
Za neke vazi :
Citat:
pronaci svoj put, mozda krivudav,sa preprekama

za neke
Citat:
sljeđenje drugih od riječi do riječi
.
I svako je u pravu doklegod je cilj duhovni napredak. Ja ne bih mogla da imam ucitelja jer ucim kroz iskustvo i interakciju sa okruzenjem, a to opet nekom drugacijem deluje neozbiljno. Za mene je itekako ozbiljno i svrsishodno.
Meni je jos osim licnog napretka, bitan i napredak sveta u kome zivim. Ko zna, mozda se razlikujemo po nekim detaljima i onome sta ko treba da uradi, pa to odredjuje i pristup i nacin spoznaje. Kako god, duhovni napredak je zajednicki, za bilo koji zadatak.
Citat:
Mesaj,saraj ,istrazuj,igraj se
je ono gde vidim sebe, i
Citat:
pronaci svoj put, mozda krivudav,sa preprekama
.
Naravno da za sve vaze ipak neka zajednicka pravila kojima svi podlezemo- kako mi -tako i nizi i visi od nas.

Tako je sugradjanko moja :thumbup: .,,,......."Ispravi se Delfina"....secas li se tog filma?

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pon dec 16, 2013 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Poli,
Eto sad upetljasmo se potpuno u tudje misli sa tim naslovom- jer je to misao reditelja filma :wink: . Da li da kazem- simpaticna i podjem simpaticnom "linijom manjeg otpora" da je simpaticno :wink: ? :D
Pozz , :love9: :love3:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz