Sada je: ned apr 28, 2024 12:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Implanti
PostPostano: uto jul 05, 2005 1:13 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Implanti

Implanti su uređaji različitih dimenzija (od mikronskih pa do par milimetara) koji se, kako se čini, odavno ‘instaliraju’ u ljude ne samo od strane vanzemaljaca, nego i od strane tzv, “tajne vlade” čija je tehnologija, navodno najmanje 50 godina ispred onoga što se nama javno prezentira. Čini se da su implanti ‘tajne vlade’ nešto “primitivniji” i da ih je u nekim slučajevima moguće hirurški odstraniti dok je sa vanzemaljskim implantima stvar mnogo komplikovanija.
Neki implanti su napravljeni od metalnih komponenti i moguće ih je vidjeti na rentgenskim snimcima, dok drugi imaju kristalnu strukturu te se ne mogu na njima vidjeti.
Danas postoji mnogo indikacija da ljude otimaju i implantiraju i jedni i drugi, tj vanzemaljci i “tajna vlada,” mada razlozi tih otmica i implantiranja vjerovatno nisu potpuno isti. Bilo da se radi o prvima ili drugima, za nas to nije toliko bitno, jer nam ni jedni ni drugi ne misle dobro.

Sjećam se da sam prije nekoliko godina čitao o jednom eksperimentu gdje su neki ruski naučnici ugradili čovjeku implant u ruku, iznad kosti a onda ga daljinski kontrolisali uz pomoć neke vrste elektromagnetnih talasa. Čovjek je radio ono što mu je bilo naređeno, kao neka vrsta robota ili zombija, a kasnije se nije sjećao tih svojih postupaka. (Nešto slično imali smo priliku vidjeti u filmu Mančurijski Kandidat). Ovi implanti se navodno mogu da koriste i za praćenje ljudi. Implanti tajne vlade često su locirani ispod kože u blizini neke kosti (naliježu na nju) i u nekim slučajevima mogu se napipati rukom.

Takođe postoje neke indikacije da vanzemaljci instaliraju njihove implante u područje sinusa i mozga. Iznenadna pojava krvarenja iz nosa može da bude posljedica implantiranja. Bilo je dosta slučajeva gdje su ovi implanti bili izbačeni iz nosa kad čovjek npr. kihne a u nekim slučajevima bili su odstranjeni i hirurškim putem.

U poslednje vrijeme u USA i nekim drugim zemljama učestala je pojava potkožnih implanata u blizini uha ili u ušnoj školjci. U nekim slučajevima radilo se o kojekavim besplatnim ljekarskim pregledima, besplatnoj “vakcinaciji” a često i pregledima iz alterantivne medicine u smislu iridologije itd. gdje je “doktor” usput izvršio i “pregled” ušiju uz pomoć neke sprave nalik na hemijsku olovku sa iglicom na vrhu.
nešto više o tome može se naći ovdje:

http://www.metatech.org/implants_physical_destroy.html
http://www.metatech.org/ear_candles_alien_implants.html
http://www.qtm.net/%7Egeibdan/newsd/mich/implants.html
http://www.qtm.net/%7Egeibdan/newse/imp2.html

slika

~***~

Naravno, ovo je jedna od onih tema gdje je veoma teško doći do istinskih informacija, tako da nije lako ni utvrditi sve osobine ovakvih implanata niti simptome koji idu zajedno s njima. U nekim slučajevima, neposredno nakon ‘instalacije’ implanta često se javlja lokalna upala kao reakcija tkiva na njih. Upala se vremenom smiri a onda se može napipati jedna “kvržica” (potkožni implanti).
Povremeno “zujanje u ušima” je jedan od njihovih simptoma. (Ovdje moramo naglasiti da “zujanje u ušima” često ne mora da bude u vezi s implantima!) Neki ljudi čuju visoko frekventne tonove slične “Morzeovoj azbuci”, (kao da imaju telegraf u glavi). Ti tonovi kao da dolaze iz glave a ne spolja. Drugi čuju glasove ili neke druge specifične šumove.

Čini se da je glavna funkcija ovih implanata - manipulacija čovjekove svijesti. Tako će možda neki od onih koji su implantirani za specijalne (dezinformativne) svrhe naglo stupiti u direktni kontakt s “bogom” koji će im prišapnuti na uho npr. materijal za knjigu Razgovor s Bogom, drugima će “bog” naložiti da ubiju nekog političara, neku drugu važnu osobu ili članove svoje porodice a treći će promovisati “duhovne” i druge “istine” koje im “bog” šapće na uho ili izvoditi egzibicije kao onaj Prorok Jahweh sa NLO-ima. Čini se da se između ostalog radi o pokušaju pretvaranja normalnog ljudskog bića u agenta ovih sila mraka ili jednostavno u njihovu žrtvu.

Naša svijest je već prilično izmanipulisana i bez ove vrste tehnologije, tako da se ovdje radi o još jednom vidu njene manipulacije koji komplikuje stvar. Pored onih koje vanzemaljci redovno otimaju u sklopu njihovog programa za reprodukciju i hibridizaciju, postoje neke indikacije da se takođe implantiraju i oni ljudi koji su kandidati za buđenje (ili OPD opciju?) te takvi iznenada dobijaju nagon da prestanu sa svojim istraživanjem objektivne realnosti. Njih s vremena na vrijeme zadesi mentalna poplava kojekavih religijskih simbola i iznenadna želja da se bace “bogu” ili Isusu u naručje. Povremeni napadi iracionalnog straha, nemira, opšti psiho-fizički zamor itd. često idu zajedno s tim. (Ponekad se takođe se javlja i određen strah od posjećivanja ovakvih vebsajtova). Čini se da se radi o veoma sofisticiranom pokušaju farbanja crnih ovaca u bijelo, odnosno, njihovom vraćanju nazad u tor.

Na osnovu odeđenih indikacija, mislim da je veći dio, (ako ne svi?!) adamičnih ljudi (sa individualnom dušom), implantiran sa jednim ili više implanata. Čini se da uz pomoć ovih implanata vanzemaljci mogu pratiti čovjekove misli i mnoge druge parametre u vezi sastava, frekvencije i procesa koji se odigravaju u čovjekovom fizičkom, genetskom, i spiritualno-eteričkom tijelu.

Prema nekima, kod nekih vrsta potkožnih implanata mogu da pomognu neodmium-magneti koji se mogu naći u hard drajvima starih kompjutera a takođe i raznim zvučnicima. Oni su prilično jaki, pogotovo kod manjih zvučnika, krhki su tj. lako ih je odlomiti a onda fiksirati iznad implanta uz pomoć flastera. Navodno, ti magneti mogu da neutrališu neke implante, mada sam malo skeptičan u vezi toga. Neki su takođe uvjereni da su izmislili neke sprave za neutralizaciju tih implanata i da one prilično dobro funkcionisu. Jedan od njih je i Don Croft ( www.worldwithoutparasites.com ). Tu bih preporučio oprez! Činjenica je da sve ima neku svoju slabu tačku, međutim, nju treba pronaći.

Paranoja takode može da ide sa svim tim. Ukoliko uzmemo u obzir da čovjek služi kao emocionalna baterija, odnosno, generator energije za ove entitete, onda moramo uzeti kao mogućnost da nas oni uz pomoć ovih implanata pokušavaju ‘uključivati’ i ‘isključivati’, odnosno, regulisati količinu energije koju ćemo da emitujemo!? Činjenica je da se čovjekovo raspoloženje i stanje svijesti mogu mijenjati ukoliko se on izlaže elektromagnetnim talasima određenih frekvencija.

~***~

Čini se da je najbitnije biti svjestan. Čovjek mora da zna koje su misli stvarno njegove a koje su one koje mu stižu iz “strane instalacije,” odnosno, - vanjskih izvora. Znači: - Razboritost-bazarana-na-Znanju je od presudne važnosti. Razmišljanje s čekićem! Tu se opet vraćamo na prepoznavanje onih “A” uticaja (“matriksa”) i “B” uticaja (Duha), na koje se možemo podsjetiti iz materijala na temu Gnostika.

Pozdrav!

P.S. Na internetu se i u vezi ove teme može naći dosta informacija i dezinformacija. (Pretraga: alien implants)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 05, 2005 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Ima nekoliko godina od kada sam primjetio neke fleke na tijelu, kao bubuljice. Neke su manje a neke vece. Nema ih puno oko 4-5 koliko sam ja uspio da nadjem. Ali 2 se isticu i vece su od drugih. Izgledaju kao da je neko ugasio cigaru pa je koza sprzena i tamne su boje. Promjera su oko 4-5 mm i kad se opipaju djeluju prilicno tvrdo. Obje se nalaze na desnoj strani jedna je ispod rmena a jedna na vanjskoj strani noge malo iznad koljena. Moguce je da je neka alergija ili ko zna mozda sam oznacen.
Mozda sam (kandidat za budjenje).
Vec duze vrijeme imam osjecej da nesto nije uredu sa ovim svijetom i poceo sam da gubim osjecaj za materijalizam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 05, 2005 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Tom, welcome to real world.

Evo ti mojih preporuka osim ovog sajta.
www.davidicke.com
http://www.davidicke.com/icke/headlines.php
www.superzona.babaroga.org
http://janetswerdlow.com/qacomments.cfm
http://files.noblerealms.org/
http://www.rinf.com/

eto malo po malo proučavaj ove stvari, kad povežeš ove sve informacije na ovim sajtovima......onda će ti postati tek jasno.
Preporuka je isto da ne kreneš naglo s ovim....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
Ljudi daj se malo spustite na zemlju , po čemu mislite da smo toliko posebni ??? Stvarno živite u svojim svjetovima i opterečujete se "glupostima" na internetu Jadne Vaše mašinice u glavi če se pregrijati preopteretiti doći će do kratkog spoja i najvjerovatnije čete završiti u nekoj ustanovi za mentalno oboljele osobe. A tamo nema interneta , nema spletki nema zavjera nema informacija .

Kategorički tvrdim da je 90 % stvari na ovome sajutu i na sličnima plod ljudske mašte , dokoni umovi ...

Krenimo od biti problema

Neki tamo "majmun" kojem je bilo strašno dosadno u životu nije mu se više dalo gledati sapunice , star treke , flešgordone , terminatore i slične , prosro se da su ga oteli vanzemaljci i ugradili mu implatant kojim može komunicirati s "kesiopejcima" i oni mu puno toga lijepoga kažu , ponekad ode igrat košaricu s Isusom , s Budom pije kavu , Krišna mu naštimava komade i karaju u talu , Bog mu je frend s kojim ide u ribičiju i to sve zbog jednog malog implatanta .

LSD i sintetičke droge čine čuda , ja sam se jednom natripo i na partiju su svi oko mene bili čudovišta , gmazovi ,reptili , zmije i svi su me čudno gledali .Pukla me paranoja izađem van kad zamnom kraljica nlo-a i proganja me proganja , na kraju sam zbriso u rupu u zemlji a tamo patuljci i trolovi . Patuljak mi da neku gljivu ja poklopam i nađem se među delfinima u moru , gle čuda delfini spikaju samnom govore mi o novim svjetovima o Tronu , zvijezdama nauče me raditi orgonske topove , bioenergiju i kažu da su oni vanzemaljci nastanjeni u našem moru kako bi nam pomogli . Probudim se s jebenom glavoboljom i s 400000 manje moždanih stanica jer su pregorile u mojoj " halucinaciji"


Postoji teorija da se ljudi sexati bez da se dotaknu idemo malo to istražiti ???Rekli su mi da površinska sexualna energija prelazi iz tjela u tjelo na udaljenosti od čak 5 metara prilikom čega može doći do iskrena odnosno samozapale. Ali u drugu ruku da je doživljaj fantastičan.

Navodno je na heroinu isto super idemo se svi drogsat ???

E da i meni su ugradili implatant samo kaj je 18 cm velik i sad se njime k..čim.

Sve su to pusta naklapanja rekla kazala , teorije , ljubomora , zavist , i ostale gluposti . Nigdje nema LJUBAVI a samo je ona bitna

Nemojte me krivo shvatiti ali sagledajte malo realno stvari . Zašto ni jedan mason nije pobjegao iz masonerije i napisao istinu o masonerijei???Ima onih koji su otišli jer nisu mogli biti velike face (pa pobogu ne možemo svi odjedanput biti velike face) pa sad spletkare i pljuju po masonima i sl.

Prava istina rezervirana je samo za nekolicinu "odabranih" ovo sve ostalo je puka propaganda , žute tiskovine , pomračeni šizofreni umovi.Ne vjerujte textovima vjerujte samo sebi i volte jedni druge.


LJUBAVLJUBAV I SAMO LJUBAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 10:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne vjerujte textovima vjerujte samo sebi i volte jedni druge.


Da, tekstovima ne treba VJEROVATI i tu niko nikoga ne UVJERAVA u nešto. Treba SAZNATI takvo nešto. I kad SAZNAŠ i osjetiš na sebi, više te ništa ne može vratiti u sumnju da takve stvari ne postoje. Ako doživiš ( bilo koju vrstu "nenormalnih" stvari o kojima ovdje pričamo ) to sve gledaš iz druge perspektive. Dakle, na sebi sam osjetio - doživio neke stvari, a i mnogi drugi, pa ne treba sve negirati ako to nisi doživio.

To ti je kao da kažeš da surfanje na dasci ne postoji jer ti nikad to nisi doživio i živiš na nekom brdu, daleko od mora, izoliran. Naravno da ti se onda takva jedna stvar čini nemogućom u tvom okruženju.

A i mani se droge, oće ubit ponekad indirektno. Naučio sam to na slučaju nekih "bivših" poznanika... Ali to je na kraju krajeva - tvoj izbor. Ovo je samo savjet, ostalo ovisi o tebi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 06, 2005 10:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
JOE:

Tako je... Ma svi su zapravo budale ovdje... Samo me zanima GDJE ti je ta ljubav? Koliko ja vidim, na ovom svijetu je nema... I razlog zasto stvari jesu ovakve kakve jesu je opet iz razloga sto je nema.

A ja kazem da u tebi takodjer SIGURNO ne prevladava ljubav. Koliko ja vidim, ovo sto si napisao si napisao prilicno napadacki i sarkasticno. Mogu svi govorit o ljubavi, ali nitko od ljudi na ovom svijetu nije na nivou da bi stvarno znao njeno pravo znacenje. Ali, ako ti zelis, ti mozes tvrdit da znas i da si prosvijetljen ili sto vec. To je tvoj izbor. Samo, ja mislim da si jedan od onih koji je ljubav tek otkrio pa sad to zeli svima objaviti.

Vjerujem da bi svima ovdje bilo ljepse bez ovih konspiratornih tema, grey-a, otmica, implanata itd. Sve ove diskusije o tim temama sigurno ne rezultiraju previse pozitivnim mislima, vec obrnuto. Ali realnost i zelje su dvije razlicite stvari. Ljudi koji su ovdje zele promijeniti nesto, a ako zele promijeniti nesto, znaci da imaju motivacije za to i nekakvu viziju lijepog zivota bez svih ovih stvari o kojima se prica. Uostalom, cak i da nema toga, imaju viziju zivota bez zagadjenja, ratova, ubijanja, gladi itd. A cega ti to imas viziju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Prema vasim komentarima se moze zakljuciti da sve sto je pozitivno smatrate laznim, iluzornim, programiranim, zeljnim...a sve sto je negativno je apsolutna istina, samo zbog zakljucka da je objektivna realnost ruzna.
Covjek sam definira svoju realnost. Vi se mozete osecati najruznije u najboljim uslovima. Sa druge strane neko u koncentracionom logoru pored svih negativnih stvari moze imate vrlo pozitivan pogled prema zivotu. Onda se tu nadje neki "filozof" koji hoce da mu da "znanje" i da ga "osvjesti": "Ma covece, sta si toliko srecan, zasto se kezis kad te svaba tuce, zar ne vidis gde smo?"
Svi ljudi shavataju da je realnost ruzna, svi smo imali ruzne momente ali nemamo svi takav pesimisticki stav. Ovde se na sajtu nudi nekakvo "znanje" koji se sadrzi u knjigama koji ako nista drugo prikazuju najtamniju stranu coveka, najnegativniji moguci pogled realnosti, da ne govorim o knjigama sa jasnim antisemitistickim tonom. The Treat moze izmestiti i prolupati coveka sa oskudnim znanjem.
Niste bas neki veseljaci i ovo sto se desava na sajtu salje samo negativnu energiju. Pricate o gmizavcima i kukcima koji jedu ljude, a razgovori o svjesnosti, duhovnosti i ljubavi opet zavrsavaju gmizavcima i kukcima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Po meni covjek treba biti sretan u onoj objektivnoj realnosti. Ignorirati sve sto je ovdje i govoriti kako je samo ljubav bitna, mozda vodi ka sreci, ali ne stvarnoj. Ja znam da ako dobro iskoristim svaki trenutak i ako sam sretan i cinim okolinu sretnu, nemam razloga za nikakvu brigu, pa da pocnu i sjekire, meteori, reptili ili cudovista padat s neba. Htio sam reci da se mozda govorom o svim ovim temama stjece dojam negativnosti itd. Ali, po mom misljenju, veca negativnost je ignorancija, nego trud. Ne znam kako je ispalo prema mom proslom postu, ali ja nisam onaj koji tvrdi da objektivna realnost treba biti negativna. Glupost. A oni koji stvarno spadaju u mentalne bolnice su onaj ostatak ljudi koje nije briga nizasto. Ne mora se netko baviti proucavanjem ovih stvari da bi znacilo da ga je briga. Ali, nevjerojatno je koliko ljudi nije briga nizasto. A pred kime se onda pocne pricati o ljubavi? Ljudi ovdje itekako imaju veliko srce i nekakve propovijedi o ljubavi im ne trebaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 2:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Zasto bi sretan covek bio u zabludi? Zasto bi takva srecja bila nestvarna? Biti sretan i pored toga sto vas gaze i jedu je prava umesnost. Biti nesretan nam ne pomaze da se odbranimo surovosti sveta vec nas jos dublje potopi u duhovnu tamu.
Ignorancija je ta koja nas sputava, ali ignorancija visih saznanja i uvida koji podizu svesnost. Ne trebaju uopste kukci i gusteri da bi covek shvatio da treba promeniti nacin zivota. To je zivotna filozofija. Mi znamo, mnogi znaju, ali nisu opsjednuti vanzemaljcima i ne osvrcu se na ulici da bi videli dali ih prate ljudi u crnom. Mnogu su postali bas paranoicni i na rubu su ludila zbog takvog "znanja". Takvo znanje ne pruza neku duboku duhovnu istinu vec hrani mozak tudjim fobijama. Ti si recimo svestan pretnje koja dolazi od svetskog terorizma ali ne zivis u sklonistu i ne nosis gas masku i pancir na sebi kad setas ulicom. To je tako jer nisi "ufuran" u to i taj strah ne utice bitno na tebe, ali ipak postoji veeeelika verojatnost da ce mozda sutra teroristi pustiti neki virus koji pobije covecanstvo.

Zamisli sobu nekog tipa jako ufuranog u scenariju sa ET. Na prozoru resetke, na stolu razne orgonske igracke, magnet za onesposobljavanje implanta u fioci, na zidu poster Stribera, pored njega Molder i Scully , na policama nekoliko grejsa od plastike i mnostvo knjiga, zna se kakvih. Na suprotnom zidu pikado meta sa Lizardom na slici, ispod DVD plejera rozvelov snimak i sve epizode X-files. I normalno model leteceg tanjira koji visi sa plafona. Taj tip ima to "znanje", "svestan" je. Toliko je "svestan" da je skrenuo i postao budala. Jel je to neki duhovni napredak?
Znam da ovde nema takvih, ali bi nakon nekog vremena infiltracije tog americkog djubreta moglo biti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 6:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
mi smo svi enegertska frakcija boga popularno nazvano sotona.
decki i cure
imate vase priglupe forume i vratite se k njima.
niste jos vidjeli da smo mi ljudi rak na ovm planetu.
zbijete se u krug i pasite travicu a mozete je i pusiti sto se mene tice,
ako ovdje i ma dezinformacija mi cemo razgovorom i razmisljanjem bar pokusati je razumijeti
a s ovim vasim propovjedima definitivno ne moze se nista dovesti kraju.
posebno smo cijepljeni na ovake price s zadnjih stranica casopisa
koje su skupa s golisavim slikama i crnom kronikom cine sliku koja vas opisuje.
ako imate ljubavi i postovanja vas ostavitwe nas na miru jer nitko vas ne sili
da se ovuda vrtite
a ako osjecate potrebu nas obratite onda se stvarno trebate zapitati sto se to dogadja s vama.
ako netko ne zeli nesto
kakav je to cin kad ga prisiljavas na to????


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 9:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jučer ja bila na jednom pregledu kod doktora i pitali me: imate li bilo kakav implantant :shock:
Mhahaha...pogađate da nisam znala šta da odgovorim i koga sam se sjetila u tom trenutku :lol:


btw. vi koji stalno ovdje vičete LJUBAV LJUBAV i SAMO LJUBAV...potpuno vas razumijem.

Ali nije ljubav staviti ružičaste naočale. Nije nama cilj da izazovemo kod sebe osjećaj sreće i da ovaj život provedemo sretno, pa poslije šta bude.

Nema ovdje te LJUBAVI koju vi silom zivkate. Odnosno ima je, jer ona sve održava, ali u našoj realnosti je nema. Odnosno u LJUBAVI nema ni nas. Tu gdje smo mi nema ljubavi, ako me razumijete. Ovdje je sistem davanje-primanje, a LJUBAV nit ne daje nit ne prima. LJUBAV JEST.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Kwizac
Ko tebe na nesto prisiljava. Ako ne zelis da budes sretan OK je. Ja hocu, a tu mi se propovjeda da ne trebam biti jer sam u zabludi.
Kao sto je mogu zaobici ovaj forum, tako i ti mozes zaobici moje postove. Ni tebe niko ne prisiljava da mi repliciras. I oboje smo tu da bi naucili nesto novo, ali takodje da odbranimo svoje stavove. Ako hocete da se na vasa misljena samo klima glavom onda neka admin banira cjelu "opoziciju". Ako sam te nekako uvredio izrazi zelju i ja cu otici odavde bez rjeci!

Mimi
Pa ajmo onda skinuti ruzicaste naocale i staviti crne. Ako nije cilj zivota sreca onda sta je? Svi smo ovde na neki nacin sretni. Zivimo svoje zivote na takav nacin da uzivamo u njima i pored toga sto je. Ako neko ima losu karmu zasto ubedjivati druge da ce i njih isto spopasti?
Realnost je neutralna. Mi smo ti koji odlucujemo dal ce ona biti ruzicasta ili crna.
I na kraju. Zasto si ti sretna??? Ili mozda nisi...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 11:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Ziggy je napisao/la:
Ako nije cilj zivota sreca onda sta je?


Za vecinu se "sreca u zivotu" moze svesti na "use, nase i podase".

Postoje uredjaji (mind machine) koji mogu kod covjeka ili zivotinje izazvati osjecaj srece, a prikopcati se na takav uredjaj sigurno nije cilj zivota!

Istinska sreca dolazi kao posljedica shvaćanja istinskog smisla zivota, te daljnjeg postupanja prema toj spoznaji!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
ovdje se ne raspravlja da li ima mogucnosti da oni jesu oko nas.
nego o tom kako djeluju na nas

a to je veliku razlika imzedju nas i kako ti kazes opozicije
a samo ti ime domene ti govori
no nije bitno
drage volje ostani
ja sam sretan radi toga


sreca-nije to pojam od dvije recenice
to nije materija
to je cisto iskustvo

idemo dalje s implantima
postoji cak i teorija prema kojoj ljudi s izrazenijom i otvorenijom svijesti
imaju vise doticnih


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Sofija
U potpunosti se slazem sa tobom. Navescu jedan primer iz mog zivota. Momentalno radim ilustracije bajki za decje slikovnice, pa znam napamet mnogo bajki. U tim pricama postoje patnja, smrt, demoni i sl. i nemaju svi sretan kraj(Devojcica sa sibicama) Ipak te bajke odasilju takvu jaku pozitivnu energiju da mogu imati veliki uticaj i na odrasle, vjerujte. Bajke se mogu ilustracijama napraviti prave horor price. Andersen je mogao napisati horor pricu o surovoj realnosti devojcice koja smrzava, ali se on odlucio da djeci da jedan uvid u smisao zivota i smrti.
slika

"Istinska sreca dolazi kao posljedica shvaćanja istinskog smisla zivota, te daljnjeg postupanja prema toj spoznaji!"

Bolje od ovog nemoze biti receno

Dobar nacin da se zaokruzi diskusija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Ziggy, u pravi si... Ali, sve ovo je vec pocelo na krivi nacin. Mene smeta logika kojom je sve ovo zapocelo, izgleda kao da ljudi ovdje od dubine u koju su usli u ove teme ne vide ljubav. To definitivno nije istina. Ja shvacam dobru namjeru koju je joe imao kad je ovo sve rekao. Tu nema puno duhovnih tema i nekako se covjek osjeca prazno kada sve ovo cita. Ali, opet nije u redu pokusavati ljudima soliti pamet ili sto vec. Ovo je ovakav forum, s temama kakvim je i neka preveliku toplinu ovdje niti ne treba ocekivati. Ali, mislim da od duhovnih tema i tema koje se bave nama, nasim razvojem ili bilo kakvih drugih nikome nece skoditi. Samo sto ih nitko niti ne pokrece (bar ja ne vidim). Ljudima ovdje ne trebaju propovijedi. Ako se netko ovdje osjeca 'prazno', moze nesto poduzeti, osim uvjeravanja drugih da je ovdje tako. A onaj kojeg takve teme ne zanimju, moze ih zaobici. Ja mislim da stvari ovdje stoje tako i da nema smisla vise nastavljati raspravu o ovome. I ja osobno sam sretan i uz nase reptile i uz sve o cemu sam procitao dosad. Zasto? Moj zivot je jos uvijek manje-vise isti i ja jos uvijek ne vidim nekog reptila ovdje da me davi. A cak i ako se nesto pogorsa, covjek uvijek moze naci nesto radi cega treba biti sretan, sto ga moze odusevljavati itd. Ja ne znam tko ovdje misli da treba biti nesretan zbog svega ovoga sto se dogadja i da je nuzno biti nesretan ako se prica o ovim stvarima. Ako netko tako misli, onda je on u nekakvoj zabludi koja mu iopce ne koristi ili bi trebao malo popustiti u tempu kojim se primio svega ovoga. Toliko od mene...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
E takve Vas volim , prvo vas treba zapaliti da možemo normalno komunicirati . :D Cilj mog Sarkastičnog posta je i bio to da vas zapalim .

Ne drogiram se (makar sam probao)

U biti se svi slažemo oko jednoga da postoji ono "nešto" što nas guši , intrigira ... Večina "ljudi" krene u neko proučavanje ali samo nekolicina ostane na dobrome putu i pravome tragu . Implatanti s moje točke gledišta ok možda i postoje možda smo "inficirani" s njima međutim malo mi je teško vjerovati sve mi liči na sf filmić .

Idemo djelovati :

Postoji li kakva mogučnost da se otkriju isti???
Postoji li netko od nas "inficiran" a da je toga svjestan i da zna gdje se nalazi???
Postoji li netko od prisutnih koji zna kako djeluju i čemu služe???

Možda i ja imam nanosonde u svome tijelu jer su me 4 puta punktirali uslijed Meningitisa .Rontgen ne otkriva implatante , MR ne otkriva implatante Ultrazvuk ne otkriva iste ???

Smatram da je ovo dobro polazište za rješavanje problema implatanata .Jer kad dobijemo potrebite informacije možemo i djelovati.

2 Ziggy : slažem se s tobom u večini konstantacija ali dozvolim ljudsku različitost .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 1:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Mimi
Pa ajmo onda skinuti ruzicaste naocale i staviti crne. Ako nije cilj zivota sreca onda sta je? Svi smo ovde na neki nacin sretni. Zivimo svoje zivote na takav nacin da uzivamo u njima i pored toga sto je. Ako neko ima losu karmu zasto ubedjivati druge da ce i njih isto spopasti?
Realnost je neutralna. Mi smo ti koji odlucujemo dal ce ona biti ruzicasta ili crna.
I na kraju. Zasto si ti sretna??? Ili mozda nisi...?


Joj, pa nije to stavljanje crnih naočala, to je samo promatranje situacije kakva ona uistinu i jest.
Pa ja nisam primjetila da su ljudi ovdje zbog toga pali u depresiju.

Dobro kažeš da je realnost neutralna. Kad si neutralan izvan si ovog tzv. 'zla' i tzv. 'dobra'. Ali neutalanost nije baš lako postići sa svim onim što nosimo u svojem biću. I zato uopće nije teško 'zabrijati' ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Sad sam ja ispao najveci badass na forumu :twisted:

Joe
Nemoj vako drugi put, neko moze nastradati
:lol:

Otvoren sam prema svim mogucnostima, bas zato i svracujem na ovaj sajt. Mozda sam malo vise uporan, ali sta da radim. Takav mi je znak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 07, 2005 1:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Ziggy je napisao/la:
Sofija
Andersen je mogao napisati horor pricu o surovoj realnosti devojcice koja smrzava, ali se on odlucio da djeci da jedan uvid u smisao zivota i smrti.


Kad smo već kod Andersena, mislim da je taj čovjek zaista bio realan. Postoji njegova kratka priča 'Kap vode'. Kad kap vode iz neke bare gledamo povećalom vidjet ćemo tisuće životinjica koje razdire jednu drugu i proždire se međusobno, i to je usporedio sa našim životom. Nije puno fulao. Na to liči naše čovječanstvo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 120 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz