Sada je: čet mar 28, 2024 2:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pon maj 16, 2016 1:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Rajko je napisao/la:
Nema načina da se stvarno znanje prenese, zato što čovek živi u svojoj lažnoj ličnosti. :twisted:
Sve što čovek dobije ide na njegovu ličnost.

Jedini način je da čovek putem iskustva sam nauči da se razbuđuje.

Da, slažem se s tim. Možda uz pomoć metafora, parabola, bajki... a druga opcija bi bila pakovanje istinite informacije u kutiju sa dosta kostiju za glodanje i žvaka za žvakanje koje će zabavljati donje intelektualne centre ličnosti većeg dijela čitaoca, dok će ju oni od njih, kojima je upakovana informacija namijenjena, kad-tad prepoznati kao takvu i ona će im biti, na neki način, od pomoći. Tako, širenjem jedne „dimne zavjese“ oko suštinskih informacija, njihov donosilac izbjegava direktan napad od stane ličnosti čitaoca i/ili „kontrolnog sistema“.

Jedan od primjera ove druge opcije bi bio Kastaneda, koji je takođe uveo i pojam „kontrolisana ludost,“ koja se mora upražnjavati od strane onih koji skontaju u čemu je fol jer se u suprotnom slučaju, automatski mogu naći pod vatrom nečijih ličnosti/predatorovih umova. Dakle, tu bi bilo sasvim dovoljno, ponašati se kao i svi ostali oko nas. Razlika između Kastanede i istočnih gnostičara, bila bi u tome što je on pominjao mogućnost potpunog istjerivanja predatorovog uma uz pomoć jedne određene discipline i kad to nekome pođe za rukom, od tog momenta... „nema... više... nikoga... ko... će... mu... nalagati... šta... da misli... i šta... da radi“... (kao što to... nama... sada... nalaže... naša ličnost/predatorov um). Samim upražnjavanjem „discipline,“ Kastanedin junak bi uspostavljao vezu s Istinskim Ja, tako da ovaj može preuzeti kormilo ili volan, nakon što ličnost/predatorov um bude izbačen. (Ludnice su pune slučajeva gdje je ličnost „pukla“ a u čovjekovom biću nije bilo razvijene suštine/Istinskog Ja, koje bi bilo u stanju da preuzme kormilo!?)

Za razliku od Kastanede, u istočnoj gnostici se nije zagovarala opcija izbacivanja ličnosti, nego se preporučivalo njeno razotkrivanje i „kroćenje“, sve do one tačke kad Istinsko Ja preuzme komandu. Kad Istinsko Ja uspije da preuzme komandu, onda čovjek stupa na Put [odatle je i onaj istinski gnostički Put ujedno i „anthropoid free“ jer antropoid nema Istinsko Ja/više centre, te tako on, bez svoje... ličnosti... nije... „operativan“; ukratko, on o tom Putu može eventualno samo pričati i teoretski ga objašnjavati (što se u praksi svodi na jedno „presipanje iz šupljeg u prazno“) ali ne može na njega ni stupiti a kamoli njime hodati.] Na istoj toj tački, kod stupanja na Put, čovjek izlazi iz domena Generalnog Zakona, što bi bilo sasvim logično jer Generalni Zakon može da utiče samo na – ličnosti; ali ne i na - Istinsko Ja. Ili, ukratko, ono što je... LAŽNO... moglo je da nas kontroliše i manipuliše sve dotle dok smo se mi identifikovali s onim „našim“ dijelom koji je po svoj suštini... LAŽAN!

Zato se u istočnoj gnostici tragaocima preporučivalo da ne pričaju o tome (opet... „kontrolisana ludost“!)... sve dok ne izađu iz domena Generalnog Zakona a onda je do njih to, da li će, kako će i s kim će komunicirati, kad se o ovoj tematici radi.

[Napomena: S obzirom da je neposredno nakon preuzimanja kontrole od strane Istinskog Ja, ličnost još uvijek prisutna, doduše, u jednom oslabljenom modalitetu, čovjek je u tom početnom periodu još uvijek „ranjiv“, te tako mora biti još uvijek na oprezu, da ga ona u nekom „povoljnom momentu“ (u organizaciji Generalnog zakona), ponovo ne zaskoči, izbaci s puta i preuzme volan! Odatle, on će samim stupanjem na Put da... zna... da mu njegova ličnost, „sile mraka“, „antropoidi“, „vanzemaljci“, „demoni“, „nakačenja“ itd, ne mogu ništa (osim popušit, figurativno rečeno); nešto kasnije, on će to da... znA, još malo kasnije, on će to da... zNA, i još malo kasnije, on će to da... ZNA. Dakle, sve dok se ne dođe do onog ZNA, preporučuje se tišina i oprez.]

S obzirom da su mnogi orlovi-kokoši, kao tzv. tragaoci, u ovim vremenima skupili sasvim dovoljno istinskih informacija, mislim da će mnogi od njih u ovom periodu, u jednom momentu, doživjeti onaj „klik“ u unutrašnjosti svog bića, kad će postati svjesni toga... da je došao čas, da... "zaskoče" svoju „stranu instalaciju“... da je došao čas da... preuzmu volan iz njenih ruku... da je došao čas za... njihovo pretvaranje u ono... što su po samoj svojoj prirodi oduvijek bili!?

*****************
P.S. Neki su vjerovatno primjetili da u onom tekstu o kontejnerima i oslobađanju ljudskog bića, nisam rekao ništa posebno novo, nego sam samo „prepakovao“ ono što je već bilo dostupno i tako prezentirao stvar samo u jednom, nešto drugačijem obliku, koji će možda nekima od nas biti razumljiviji?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sri maj 18, 2016 2:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
I na kraju, kad se o Davidu Icke-u kao simbolu alternative radi i alternativi, generalno, uzimajući u obzir gnostičke postavke, da se ličnost sama po sebi ne može probuditi i da bi stvarno buđenje podrazumijevalo jedan proces razotkrivanja svoje vlastite ličnosti kao jedne „strane instalacije“ (istinski Trojanski konj!) koja nas manipuliše u ovom kokošinjcu, kako za svoju vlastitu, tako i tuđu korist; a zatim, njeno podređivanje čovjekovom Istinskom Ja (ili "gornjim centrima duše"); - onda bi trebali biti svjesni i toga da ova današnja „alternativa“, nema nikakvu funkciju u stvarnom buđenju čovječanstva. Ona je ograničena na „kokošinjac“ i ljudske ličnosti/strane instalacije koje imaju funkciju da drže čovjeka u kokošinjcu.

Tako, ako se vratimo na ono što je B. Bartholic rekla da iste sile kontrolišu obje strane, tako da je cijela igra pod njihovom kontrolom; ili ako uzmemo Johna Keela, koji nakon cijelog svog života provedenog u istraživanju tzv. "paranormalnih fenomena", u svojoj poslednjoj knjizi, Osmi toranj, reče:

Citat:
Šta sve ovo podrazumijeva je to da neko ili nešto, u stvari, ima moć da potpuno posjeduje i kontroliše ljudski um. Ljudska bića mogu biti manipulisana tom silom i korištena u obje svrhe, dobre i zle.
(...)
Mi smo biohemijski roboti bespomoćno kontrolisani od strane sila koje mute naše mozgove, uništavaju naša sjećanja i koriste nas na bilo koji način koji im odgovara. Oni to rade oduvijek. Mi smo uhvaćeni u jednoj igri pokera koja se igra sa označenim kartama.
(...)
Od samog rođenja vi ste programirani na jedan veoma sličan način kako je programiran i kompjuter.
(...)
Taj sistem je pojačan od strane jednog nadprirodnog sistema. Umovi miliona ljudi u svakoj generaciji su bili reprogramirani od strane tog natprirodnog sistema.
(...)
Sve naše “perle” su povezane s centralnom kontrolnom tablom. Ta centralna kontrolna tabla je jedini Bog i jedina realnost. Iluzije i deluzije se odatle isporučuju nadole kako bi nam nadalje iskrivljavale našu percepciju realnosti.

...onda bi to značilo da ako hoćeš kontrolisati jednu životnu vrstu, instaliraj u pripadnike te vrste jedan software koji će im regulisati kognitivnu funkciju i biti direktno priključen na centralni kompjuter (ili AI). Taj software mi nazivamo – ličnost. Gurđijev je to nazivao „mašinom“ u vremenima kad pojmovi kao što su software, kompjuter ili AI (vještačka inteligencija) nisu bili u široj upotrebi; a čovjek kojim upravlja mašina, ponaša se kao mašina, mada on istovremeno može imati utisak da je slobodan, pa čak i kreativan. Istočni gnostičari su skontali u čemu je fol i onda su nadošli na to da ako se hoćeš osloboditi uticaja AI („Generalnog zakona“), onda savladaj svoju ličnu instalaciju i poveži se sa svojom suštinom ili s onim što stvarno jesi i ako to uspiješ, tek tada nastupa tvoj istinski životni Put jer ćeš sada biti u stanju živjeti svjesno i samostalno. S druge strane, sve dok si priključen preko svoje ličnosti na AI, bićeš manipulisan i korišten u skladu sa programom te AI.

Sasvim jednostavno, zar ne?!

To je toliko jednostavan koncept da ga naša „alternativa“ neće nikad prihvatiti jer i njome upravljaju „strane instalacije“/ličnosti.

Evo i jedan praktičan primjer. Već neko vrijeme imam svoju kolumnu na jednom od naših klasičnih alternativnih sajtova, što se može vidjeti – OVDJE, gdje sam pod tom mojom kolumnom objavljivao članke na temu metafizike.

Nakon što sam napisao ovaj poslednji tekst na temu kontejnera i oslobađanja ljudskog bića u kome sam predočio gorenavedenu problematiku, napravio sam i jednu verziju teksta za tu kolumnu iz koje sam izbacio „figurativne“ izraze i tako ju „kultivizirao“ za objavljivanje tamo. Tako sam poslao taj tekst urednicima tog sajta s prijedlogom da ga objave u par dijelova, pod mojom kolumnom. Dakle, metafizički tekst namijenjen za one koje interesuje ta tematika i potpisan imenom moje ličnosti.

I, naravno, nisu ga objavili. To me nije nimalo iznenadilo (jer je ličnost ta koja se iznenađuje), nego samo potvrdilo moje razumijevanje tzv. „alternative“ u ovom našem kokošinjcu.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sri maj 18, 2016 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
galaksija je napisao/la:
I, naravno, nisu ga objavili. To me nije nimalo iznenadilo (jer je ličnost ta koja se iznenađuje), nego samo potvrdilo moje razumijevanje tzv. „alternative“ u ovom našem kokošinjcu...


Nisu ga objavili jer se bave objavljivanjem programa o zemlji kao ravnoj ploči,
http://4dportal.com/hr/zavjere/4231-mje ... eprivacy=1
koji bi trebao sve teorije zavere zajedno da stavi u isti kokošinjac, tj. da "svako normalan" konačno "vidi" da svi oni koji veruju u bilo kakve teorije zavera (da je zemlja okrugla, da je 9/11 inside job, da postoje iluminati i aristokrate koji jedu malu decu...) imaju pileći mozak, da su u kokošinjcu, a oni izvan njega.

A ti bi mogao taj kokošinjac da sagledaš malo i sa druge strane, ne samo jedne.

Možda sve to što si (inače tačno) opisao mi radimo sami sebi.
Ali iz perspektive duše.

Zamisli da se duša, kao entitet svesti svega-što-jeste, projektuje da iskusi, i time aktuelizuje, sve što je moguće, i da ona tako stvara sav "materijalan" univerzum, kao ogledalo u kome će apsolutna svest sebe da aktuelizuje, kroz sve mogućnosti postojanja.
Da bi odradila i najsitnije završne detalje tih iskustava, duša se inkarnira i u ljudsko telo. Tu kroz karmičke drame iskušava smisao svega.
Ona to radi da bi se apsolutna svest aktuelizovala na najfiniji način, kao privid potpune odvojenosti od Celine, kao individua odvojena od svega, tj. kroz uobičajeno ljudsko iskustvo. Kada apsolutna svest sebe dovede u tu krajnju tačku prividno potpunog otuđenja, u ličnost, ego ili malo Ja čoveka, to je njena najveća kreativnost, sve drugo što je ispoljeno kao kosmos je samo nusproizvod te tvorevine. Kada individualna svest uspe da sebe spozna kao apsolutnu iz te tačke najveće udaljenosti od same sebe, u čoveku, onda je božanska svest potpuna u svemu, svršava u ekstazi blaženstva. Završila je posao stvalačkog ispoljavanja. To čovek doživljava kao veliko buđenje ili prosvetljenje.

Ali pošto sama duša sadrži sve multidimenzionalne potencijale božaske svesti, ne može cela da se inkarnira u malo telo, koje je uzgred budi rečeno, duša sama projektovala za sebe. Ona većim delom ostaje "gore" neotelovljena. Pa ni onaj deo koji se inkarnira ne radi to ceo, nego se podeli na viši um koji ostaje u višim dimenzijama (u narodu poznat kao "viši um", "više Ja" a kod Gurđijeva kao "suština"). U telo se inkarnira samo najmanji deo koji Gurđijev opisuje kao "ličnost" a u narodu je poznatiji kao "um" ili "razum".
E, taj um ili razum ima posebnu ulogu na ovom svetu: on celu sliku izvrće naopako, on projektuje linearno vreme u prostor, on svesti u telu daje privid da je ona u svetu a da nije zapravo svet u njoj. Da bi u tome bila uspešna mora da ima i pomagače, a to su svi oni "negativci koji nas kontrolišu" u ovom "matriksu", zemaljski i vanzemaljski. Ti pomagači moraju da postoje jer duša sama po sebi ne može da stvara ni privid negativnosti i negativnih iskustava, ona je emanacija božanske svesti koja je čista pozitivnost, sama egtzistencija je u potpunosti pozitivna, jer drugačije ne bi mogla ni da postoji. Ali svest da bi bila to što jeste, mora da iskusi sve aspekte postojanja, pa i one prividno negativne, tj. svoju suprotnost. Zato je kreirala "negativna bezdušna bića" koja odrađuju taj prljavi posao, da pomognu umu da iskusi sve najfinije aspkte drame postojanja. Sam um je za to dizajniran. On ne vidi više dimenzije već samo ono što mu je pred nosem. On tako izvrće celu stvar naglavačke.

Zašto bi to radio?
To izvrtanje je magija uma koja ima svoju svrhu, naime, tako duše deluju na ovom svetu i transformišu ga svešću. Svest uopšte ne bi mogla da se ispoljava na ovom trodimenziionalnom fizičkom svetu da nije te iluzije nepotpunosti koju ima kao individualan um, nepotpunosti koja ga pokreće na traženje i stvaranje, na kreativnost - jer kreativnost je upravo osnovni izraz svesti. Da nije želja koje nastaju na osnovu takve okrenutosti uma van, ne bi bilo ni civilizacije niti ikakvog razvoja na ovom svetu. Da ti nije te instalacije od uma ili ličnosti ne bi koristio svu ovu tehnologiju (internet) za svoje buđenje, sedeo bi gologuz na livadi u korovu negde u Bosni zajedno sa ostalom živinom. To se upravo i dešava onima koji nemaju jaku svest uma. Možda imaju i svest duše, možda budu i prosvetljeni, ali neće umeti da naprave internet.

Zato su duše kreirale um kao mehanizam za izvrtanje stvarnosti i stvaranje želja da bi mogle da delaju na ovom svetu da ga transformišu, a sva tehnologija, civilizacija, poezija i kultura, samo su deo te velike transformacije. Zemlja je projekat koji je za to namenjen, za takvu transformaciju. I to potpunu, od početka do kraja. Zato je Zemlja vrlo zajebana škola. Kuknjava je na njoj opravdana.

Zato je tačno da je to sve strana instalacija, ali samo za svest same duše (inače ovde ima mnogo pogrešnih predstava o duši zbog kojih ni ovo ne može da bude jasno umu).

Iskustvo krajnje otuđenosti koje opisuješ kao kokošinjac je krajnja tačka samospoznaje božanske svesti. Sve je to njena igra. Samo postojanje je pozitivna stvar, inače ne bi moglo da postoji. I mi nismo ni najmanje različiti od tog postojanja, zapravo, mi smo ovde njegovi najvažniji svedoci, krunski svedoci.
U svakoj drami postoje pozitivne i negativne uloge, inače ne bi bila drama.

Ako ništa drugo, ovakva vizija cele stvari daje pozitivnost umu neophodnu da se svest u njemu oslobodi, jer negativnost je jedina osobina nesvesnosti i osnova svakog ropstva.
Govoriti umu da su neki bauci tamo spolja i da su oni krivi za sve, samo pojačava njegovu negativnost i zatvorenost u sebe i iluziju svoje odvojenosti od Celine koja sve omogućava.
Celine koja je on sam, jer ništa nije moguće izvan Celine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 19, 2016 5:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija,

Ako smo kroz nešto prošli bezbroj puta na ovom forumu u toku više od 10 godina, onda su to različite paradigme predstavljanja manifestacije kreatora kroz nas i kroz kreaciju, i njegovo doživljavanje sebe, razdvajanjem sebe na dva ili više dijelova itd... što sam ja pokušavao da izbjegnem, kako pod ovom temom, tako i pod temom o oslobađanju ljudskog bića.

Finese u kosmičkim paradigmama te vrste, obično su u tome, ko je taj ko kreira ovdje, duša ili duh ili um, ili svi oni zajedno, ko upošljava vrijeme, ko se kako projicira, da li Svijest preko komponenti duše, duha i uma, gdje bi ona bila jedino što bi bilo objektivno ili istinito, dok bi sve ostalo bilo lažno ili virtuelno; koja od komponenti šta može a šta ne može, kojoj od njih trebaju kakve lekcije...itd.itd. i na nama je da izaberemo neku od tih varijacija i usvojimo ju.

Bilo koja od tih varijanti holističkog prikaza kosmičke dinamike kod „doživljavanja kreatora kroz nas“ je zahvalna jer se ne može pobiti a ne može se ni dokazati, tako da je praktična jer se njome može sve poklopiti a istovremeno se ostavlja dojam baratanja višim kosmičkim istinama.

U tekstu o kontejnerima sam predstavio tu vrstu pristupa, kad ti Jehovin svjedok dođe i donese „dobru vijest“, pa o čemu god da se povede diskusija, on otvara bibliju na zabilježenom mjestu i zagrabi paragraf koji se može primjeniti na sve svašta, indicirajući da je sve već davno objašnjeno a problem je bio samo u tome što ti nisi bio informisan ili nisi to shvatio.

S druge strane, da imamo ovdje članove kao što npr. kvantni fizičar N. Bostrom, on bi nam predočio sasvim ubjedljive dokaze da živimo u jednoj kompjuterskoj simulaciji koju emituju naši pretci iz budućnosti. Slično tome, J. Eldvidge bi nam predočio sasvim ubjedljive dokaze koji ukazuju na veliku mogućnost da živimo u jednoj kompjuterskoj simulaciji ili igrici, koju su napravili neki koji imaju dovoljno razvijenu tehnogiju za to a i mi ćemo praviti iste takve igrice za nekih 20-tak godina, u smislu da likovi koje naselimo u njih, budu imali samosvjesnost i mogućnost razvijanja njihove svijesti ali neće imati pojma odakle se njihov univerzum projicira, niti ko upravlja njima i njihovom realnošću. Tom Campbell i drugi će nam govoriti kako je Svijest ta koja je prva počela sa virtuenim projiciranjem kod doživljavnja sebe uz pomoć dualizma a takođe nije zabranjeno da i u drugi projiciraju svoje virtuelne realnosti unutar virtuelnih realnosti, na istom principu, kad dosegnu određeni nivo svijesti i tehnologije, tako da ni mi (niti oni) ne bi mogli znati u čijoj se simulaciji nalazimo, da li u onoj orginalnoj ili u nekoj koja pripada nekome drugom. Tako bi sve ionako išlo u rok službe kad se o razvoju Svijesti i njenom doživljavanju sebe radi, bilo o kom od nivoa njene virtuelne manifestacije se radilo. Znači, to da li je neko u onoj orginalnoj simulaciji ili bilo kojoj dugoj simulaciji unutar simulacije, koja se nalazi u sklopu neke druge simulacije... ne bi imalo veze jer gdje god da se nalaziš, svijest će se razvijati dalje... Neki će opet pričati o mogućnostima hakiranja originalne simulacije od strane entiteta koji su takođe dosegli nivo svjesnosti potreban za tako nešto... itd.itd.

Bilo šta od svega ovoga da neko od nas prihvati kao svoje lično vjerovanje, to je njegova stvar. Isto tako, čovjek može uzimati na znanje informacije na koje nailazi i ostavljati ih otvorenim bez njihovog obaveznog usvajanja i izvođenja zaključaka, tj. njihovog pretvaranja u svoje vjerovanje. S tim u vezi, ako na neko bitno pitanje nemamo odgovor sada, možda je bolje reći: „Ja to trenutno ne znam. Primio sam to na znanje i ostaviću to otvorenim sve dok ne budem raspolagao s dovoljno informacija i praktičnog iskustva da odgovorim na to pitanje.“

Dakle, imamo nekoliko načina ili principa predstavljanja stvari; jedan je serviranje duhovnih paradigmi baziranih na vjerovanjima uz očekivanje da ih druge ličnosti prihvataju kao takve (većina njih će biti ubjedljiva jer će sadržati dosta elemenata koji će drugima biti vidljivi); drugi bi bio prezentiranje realnosti drugima na bazi najnovijih naučnih dokaza, kao što to rade pomenuti fizičari i što je takođe sasvim u redu; a slika u vezi sa zbivanjima ovdje dole, može se prezentirati i u jednom takvom formatu, da ono što je vidljivo onome ko ju prezentira, može biti vidljivo i drugima a da se pri tome njihova percepcija ne manipuliše. Ta vrsta prezentacije ima jedinu svrhu da ona eventualno može biti od pomoći tzv. tragaocima koji bi istovremeno bili svjesni da ako sami nisu u stanju da sada vide ono što neko drugi vidi, to je sasvim u redu. Možda će oni to vidjeti kasnije a možda i neće jer prezentirana slika ne mora obavezno biti i istinita ili bitna za njihov individualni slučaj.

**

Sam „istočno-gnostički“ pristup kojeg sam se ovdje držao, takođe nije obavezan za svakoga, mada ga ja smatram najpraktičnijim jer kad čovjek prvo uvidi mehaniku svoje vlastite ličnosti, onda ju vidi i kod drugih; s tim što za razilku od drugih, on će i poduzeti nešto u vezi s tim. Teoretski, on će tako ostvariti i uslove za uspostavljanje veze s višim centrima svog bića što će mu omogućiti da postepeno počinje i svjesnije da živi i intepretira dešavanja oko njega i u vezi s njim. A što se tiče pitanja - Da li se to tako dešava i u praksi? - na njega će svaki istinski tragaoc trebati da odgovori samom sebi.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 19, 2016 9:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U dodatku, kad smo već zagrabili ovu kosmološku paradigmu možemo je slobodno malo i pronalazirati. Dakle, duša kao entitet svijesti svega-što-jeste, projektuje, da iskusi i time aktuelizuje, sve što je moguće i tako ona tako stvara sav "materijalan" univerzum a da bi u tome bila uspješna mora da ima i pomagače a to su svi oni "negativci koji nas kontrolišu" u ovom "matriksu", zemaljski i vanzemaljski. Ti pomagači moraju da postoje jer duša sama po sebi ne može da stvara ni privid negativnosti i negativnih iskustava, ona je emanacija božanske svesti koja je čista pozitivnost, sama egtzistencija je u potpunosti pozitivna, jer drugačije ne bi mogla ni da postoji...itd.

Sada ćemo pogledati gdje je bi tu mogao biti upakovan zajeb?! U stvari, ovdje bi se moglo raditi o jednom prilično perfidnom pokušaju manipulacije koji bi takođe bio u službi kreiranja tzv. Štokholmskog sindroma kod ljudske populacije. U prijevodu, koncept je analogan situaciji u kojoj čovjek („pomagač“) može slobodno da siluje ženu (dušu) i istovremeno je tješi, govoreći joj da je ona, u stvari, kreator (mada, ona možda nije svjesna toga) i da je između ostalog kreirala i njega, kako bi iskusila svoju kreaciju i sada joj se on odužuje, omogućavajući joj orgazam, kojeg ona bez njega ne bi mogla doživjeti.

Da bi se ovo razumjelo, oni koji su dobri s engleskim jezikom mogu pogledati konverzaciju između duše i tzv. arhona, vanzemaljskih parazita koji su je otimali i manipulisali. Konverzacija se odigravala unutar SIMBAD studija i prenesena je – OVDJE.

Ovo bi npr. bio samo jedan kraći izvod:

Citat:
LUX, s njegovim očima zavijenim u tamu, dječijeg lica koje ne može biti jasno viđeno ali se može percipirati, nakon što je pročistio grlo kaže: „Draga dušo, znaš, u ovom univerzumu, kao što znaš, ništa ne pripada ničemu a to implicira da svako može iskorištavati bilo koga drugog, kako mu se sviđa. Niko tebe ne sprječava da ti nešto znaš, i zašto bi ti sprječavala nas da radimo ono za šta smo mi rođeni da radimo, jer si ti tako dobra? Ti si rođena da znaš... a mi smo rođeni da ostanemo ovdje; i jasno je to da je nama ovo tijelo [fizičko tijelo žrtve otmica, prim. prev.] potrebno, da bi mi to ostvarili; nama je ovaj um i duh [žrtve otmica] potreban a potrebna si nam i ti; tebi da bi razumjela trebaju tvoje stvari a nama trebaju drugačije stvari i to je razlog zašto nije fer da se ti nasilno ponašaš prema nama. Hoću da kažem, ako ti misliš da je u redu biti nasilan, onda samo izvoli, ali to nije tvoja priroda… zar ne!?”

(Međutim, trebalo bi pročitati sve da bi se shvatilo o čemu pričam!)

Znači, ako uzmemo u obzir cijeli kontekst u vezi sa tzv. vanzemaljskim otmicama gdje postoji jedan veoma jak signal koji ukazuje na to da se ljudi manipulišu od strane arhonskih sila koje su po svojoj suštini bezdušne; a duša, odnosno, njena energija su im potrebni za održavanje njihove egzistencije, onda će biti uposlena i cijela jedna paleta „kosmologija“ koje bi trebale opravdavati i racionalizovati ovu dinamiku manipulacije, što bi ujedno spadalo i u jedno mentalno kondicioniranje duša, odnosno, ljudske populacije da se pomire s namjenjenom im ulogom. Dakle, „samo nam se ti lijepo naguzi i ništa se ne brini... za sve ovo si ti zaslužna i odgovorna a mi ćemo ti obezbijediti jedan lijep doživljaj, kojeg bez nas ne bi imala“.

Super odrađeno, nema šta, samo ne vjerujem da će to još dugo ići tako?!

***
P.S. Nije li interesantno i to što se, na našem nivou, psihopate (kao jedna reflekcija arhonskog mentalnog profila) slično ponašaju kad muče svoje žrtve, imajući tendenciju da ih ubjeđuju kako su one same to zaslužile?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 19, 2016 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
P.S. Nije li interesantno i to što se, na našem nivou, psihopate (kao jedna reflekcija arhonskog mentalnog profila) slično ponašaju kad muče svoje žrtve, imajući tendenciju da ih ubjeđuju kako su one same to zaslužile?!


Moze se postaviti i pitanje: Koliko je ...nekom interesantno?

Neko cak, moze biti i fasciniran (sto ce ga vuci u jednom pravcu), dok, neki drugi, to moze konstatovati kao cinjenicno stanje (na tom nivou), cime jednostavno, nije dao na snazi onoj sili koja ga odvlaci od onoga sto (on/ona?)jeste (ako je), i nastaviti dalje... ... a ima i dalje, naravno.

P.S. Da bi neko bio u stanju da prihvati (sta god je potrebno, a potrebno je mnoooogo toga ), mora imati -snage- za to. Odakle mu snaga? Na koji nacin se cuva snaga? A na koje nacine se ostvaruje onaj visak koji je neophodan za svaki pomak, za svaku mrvicu slobode?...



teoriju znamo... a znamo i da teoretisemo. al' nismo samo zbog toga ovde.

i onda dolazimo do kljucnog pitanja- da li ja istinski zelim da se oslobodim ili malo kakim, malo piskim, a u slobodno vreme cu da mastam o oslobodjenju?

...
i, onda, dodjes do jednostavnog zakljucka, radi se o tome da, ili jesi ili nisi. i - pustis s(v)e... pa sta ti bog da



:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 20, 2016 5:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
Sigma: i, onda, dodjes do jednostavnog zakljucka…


Ti ili - tvoja ličnost?!

Citat:
radi se o tome da, ili jesi ili nisi. i - pustis s(v)e... pa sta ti bog da


…a ko ovo reče, ti ili tvoja ličnost?!






**********
P.S. Pa, dobro, pitanje i nije bilo toliko teško jer bi već trebali odavno znati da su ličnosti te koje vole da donose zaključke u ime cijelog ljudskog bića. Uostalom, takav im je opis radnog mjesta. Tako, s obzirom da je tvoja ličnost ovo izjavila juče, šta bi TI mogla reći danas, na istu temu?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 20, 2016 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
galaksija je napisao/la:



Tako, s obzirom da je tvoja ličnost ovo izjavila juče, šta bi TI mogla reći danas, na istu temu?!


vidis li?




... za cega si se ponovo zakacio?


zao mi je, Galaksija, jedini nacin da to prerastes je da ... ostanes sam. pa lepo, u tom, samo tvom, prostoru jedan na jedan, sam sa sobom vidis "kakvo je stanje na terenu" (kako ti volis da se izrazis) i kako dalje.


to je poklon koji ces, eventualno, sam sebi zaraditi.

istina je istina - mozes je silovati, mozes je ignorisati, mozes bezati od nje... ona je tu. kada ces je uspeti prepoznati samo od tebe zavisi. idealno, to se desi za zivota covekovog.

P.S. svima se nama desavalo i desava se da ljude koji nas provociraju banujemo iz naseg zivota, i onda im brisemo postove. to svi rade. a neki - donekle. ne sekiraj se zbog njih previse, cuvaj snagu. uvidi razliku. ili barem ... pozeli da si u stanju da je uvidis.


ono sto nam je danas nerazumljivo, ne znaci da sutra necemo pojmiti, idealno- na svim nivoima.

svako je u svom licnom paklu sam. a ovde smo da iz njega iskoracimo. mada, vecina se radije bavi sarenisom, nego da roni po tami.




edit: Borisu



neka ovaj forum bude blagorodan i tebi




hvala ti


:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 20, 2016 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Čini mi se da, baveći se time što je istina a što nije, baveći se previše ličnošću, egom, otkidamo sebi radost življenja. Radost življenja jest i u potrazi za istinom. Ali ako prihvatimo činjenicu da imamo ličnost kao realnu, i ne bavimo se "borbom" za istinu i protiv ličnosti, ličnost će, sa porastom našeg ZNANJA, naprosto postepeno ispariti. Tu vidim temeljni nedostatak Gurđijevljeve "škole mišljenja". Ha, ipak ga je pucao ego kojeg je tako prezirao kod drugih.
Jedan potencijalni učenik je došao nekom guruu da ga nauči meditaciji. Guru mu je rekao: "Nipošto ne smiješ misliti na magarca". I, što se dogodilo? Učenik nije mogao prestati misliti na magarca. Guru mu je dao na znanje da tek kad magarcu prestane davati značaj i pusti ga neopterećeno da mu se vrzma umom i pritom se prestane baviti tim magarcem, da će tek onda uspjeti isprazniti um.
Ista stvar je i u našim traganjima. Ako se bavimo činjenicama, saznanjima, iskustvima kao da su važan faktor naše potrage, gubimo iz vida cjelinu, koliko god tvrdili da upravo za njom tragamo.
Stoga je apsolutno svaka potraga, pa čak i na način jehovinog svjedoka, jednako vrijedna kao i potraga bilo kojeg od autoriteta kojima se bavimo. Bez obzira u kojem smjeru je svijest kreirala stvarnost i bez obzira kakav je naš put, sve što se događa, a događa se zbog dualnog principa na kojem počiva cjelokupna stvarnost, sve je izgleda podređeno samo jednoj svrsi: IGRA. Igra koja proizlazi iz mogućnosti da se pomoću par banalno jednostavnih principa pokrene i manifestira ovako nešto složeno kao što je CJELINA.
U toj cijeloj igri, mi koji svjesno pokušavamo shvatiti IGRU, često se opredjeljujemo za njene neke pojedinačne elemente i gubimo perspektivu. Čini mi se da su ti bezbrojni elementi izvrsna stvar koja igru čini zabavnom. Kad-tad ćemo svi doći do razine na kojoj ćemo znati da smo samo bog i ništa više. I da smo SVE. A do tada, igrajmo se. Igrajmo se svjesno. Dobro, zlo, arhoni, anđeli, tko koga zapravo siluje..., sve su to beskrajno mali elementi igre. Ako dobro i zlo shvatimo previše ozbiljno ili neozbiljno, pa i to je učenje i putovanje! Svi učimo i putujemo. Samo, neki smo to počeli raditi svjesno. I onda to zovemo Put. Kao da i oni drugi ne putuju na svoj način.
Hoću reći, dokle god bilo kojem elementu dadem nekakav poseban značaj izvan onoga što zovem CJELINA, proizvodim na svojem putu neravnotežu koja me usporava, gledajući iz perspektive nekoga tko juri prema cilju. SVE JE JEDNAKO VAŽNO, ako smo svjesni kako to "važno" funkcionira u CJELINI. Ne može se u Kreaciji voliti samo ono što je "dobro". To je jako ograničeno shvaćanje CJELINE za koje pretpostavljam da je svima ovdje jasno. Ja sam sve i sve je ja. Kako onda mogu praviti razliku između bilo kojeg elementa u odnosu na neki drugi? Kako se širi ZNANJE, tako uviđamo da je izdvajanje elemenata po njihovoj važnosti dobro samo kao način na koji si bistrimo CJELINU. U jednom trenutku prestanemo elemente vagati po njihovoj važnosti(ili nečem drugom) i shvatimo da su svi elementi samo dijelovi CJELINE i da CJELINA ne bi mogla funkcionirati da je izostavljen bilo koji element.
Uvijek kad diskutiram, imam potrebu, za potrebe razumijevanja, govoriti o elementima. Ali, oduvijek me je zanimala CJELINA. Iz perspektive CJELINE je neopisivo lako razumjeti i vidjeti kako funkcioniraju elementi, kako i zašto su povezani i sl. Ako našu potragu započnemo kroz elemente a bez pokušaja da se poslužimo i pomognemo si drevnim tumačenjima CJELINE, potraga će možda postajati mučna i vrlo je vjerojatno da ćemo zapasti u petlju iz koje nema izlaza sve dok se ne poslužimo tim znanjima. To je moj put. Sada imam nekakvu predodžbu CJELINE. Eh, a ta predodžba je bukvalno neprepričljiva. I sada dok pišem svjestan sam svih mogućih tumačenja napisanoga. Ono što je u tome najzanimljivije je to da svaka, bilo čija predodžba cjelokupne stvarnosti, nije niti istina, niti laž, niti samoobmanjivanje, niti znanje... Sve su to samo jednakopravni i jednako važni elementi stvarnosti. Naravno, otkrio sam toplu vodu. To činim cijeli život. Skoro uvijek se zaboravlja da je upravo ta prezrena "topla voda" zapravo ISTINA.

P.S. Iz teksta je, pretpostavljam, vidljivo, da nisam pokušao bagatelizirati bilo čiju potragu za istinom. Dapače, pokušao sam reći da ne postoji bolja ili lošija, vrijednija ili manje vrijedna potraga za smislom života. Sve su jednako vrijedne. Pokušao sam na način "ličnosti", jer dok sam u ovom tijelu, nema drugog načina da budem barem djelomično razumljiv. Da nisam pisao načinom "ličnosti", bio bih slabije shvaćen. Bez "ličnosti" koja ipak čini distrakciju u svemu što govorimo ili razumijemo, istina je toliko banalna i zapravo neprepričljiva naprosto zato jer takve banalnosti svi živimo svaki dan, iz trena u tren. Ta banalnost, to je IGRA. Mi dodajemo IGRI "značaj", "elemente", "potragu za smislom" i sl. da bi je uobličili u nešto što mi zovemo "uhvatljivim" i "konkretnim"(ma koliko to "konkretno" bilo izraženo onim što zovemo "apstraktno"). Naime, imamo silnu potrebu da se uhvatimo za bilo što. To "bilo što" nam daje osjećaj da postojimo. Kad nemamo to "bilo što" onda nam se čini da ne postojimo. Ne da smo mrtvi, nego da ne postojimo. Kad budemo u stanju postojati i bez onoga što zovemo "put" ili "potraga za smislom" ili bilo čega drugog, tek tada smo na tragu da znamo istinu.

Predočite si sjemenku u zemlji iz koje izraste najprije zelena vlat, koja postepeno prerasta u biljku, ta biljka procvjeta i iz oplođenog cvijeta stvara sjemenke iz kojih opet nastaju biljke, cvjetovi, sjemenke... Taj proces sam opisao pojedinačnim riječima za svaku fazu rasta biljke i riječima kojima sam nazvao neke njene dijelove... Ali ta biljka je oduvijek samo jedna CJELINA, ona nikad nije bila ono što svi mi pokušavamo nazvati i opisati kojekakvim imenima. Ta zapravo neopisiva CJELINA, to je bog. Ta biljka je bog.

Recimo, možda se donekle može reći i ovako...:
"Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sri jan 18, 2017 2:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: uto dec 10, 2019 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Evo nek se i tu nade...


Renegade - David Icke

https://archive.org/details/renegade_201907

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned okt 24, 2021 12:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.




Reptilian 'Gods' And Current Events - David Icke Dot-Connector



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pon nov 22, 2021 2:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.



David Icke Speaking At World Freedom Rally In Birmingham



Worldwide Mass Murder Before Your Very Eyes - David Icke Dot-Connector Videocast



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned jan 23, 2022 12:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.




Rose/Icke 6




..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned sep 18, 2022 11:53 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.



DAVID ICKE SPEECH FROM LONDON PROTEST - 17TH SEPTEMBER 2022



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 05, 2022 12:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.









..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet dec 23, 2022 6:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.




London Real: David Icke – Osmi Intervju



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet jul 14, 2023 12:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 17, 2006 9:02 am
Postovi: 208
Lokacija: Rijeka
David Icke Talks GOD and DEMONS in Next Level FULL INTERVIEW!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sri jul 19, 2023 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 17, 2006 9:02 am
Postovi: 208
Lokacija: Rijeka
Mind-blowing Revelation: David Icke's Shocking Expose on Covid 19 and Transhumanism!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned feb 18, 2024 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
što se tiče David Icke-a,svašta je znalo biti dosta ostrašćenog u vezi njega,evo ga,donosioc konačne istine,revolucionar,do sasvim drugog gledišta da je ludak koji priča gluposti,pa onda da je njihov igrač,"igra u igri" i šta sve još ne,sve u svemu čini se da je (kao i obično) čitava stvar sa njim negdje izmedju svih tih krajnosti...

neki opšti utisak:odličan u ukazivanju problema i povezivanju naizgled nespojivih stvari u ogromnoj paukovoj mreži ili što kaže Mišak "on je svoju domaću zadaću odradio"(samo,šta je zaista njegova prava zadaća?),što se tiče eventualnih rješenja istih tih problema mišljenja sam da tu momentalno završava njegova (vrlo korisna) uloga i da za nešto konkretno treba odmah početi tražiti na nekom drugom mjestu (beskrajna ljubav je jedina istina,yeah,dodaj i meni taj džoint Dejvi)...povodom zadnje knjige "Klopka" i priče oko tunela svjetlosti i eventualne manipulacije,kakvo mu je to rješenje pokazati srednji prst,i to bi po njemu bilo to? prilično banalno,kao neki punkerčić, i šta onda?problem kao skinut sa dnevnog reda "originalnom" gestikulacijom koje se do sada,eto,niko nikad nije sjetio,eh,kad bi to bilo tako jednostavno,ali biće da nije ...kuda ćeš,šta ćeš,s kim (ne)ćeš,o tome se naravno uopšte ne izjašnjava sa ničim konkretnim(tipično Icke-ovski,dodao bih).

isto tako da se primjetiti da je odlično pokrio dešavanja na zapadnoj hemisferi,ali za istočnu hemisferu lik kao da nema blage veze,jer je po tom pitanju izuzetno štur i suzdržan,je li razlog da ne raspreda o stvarima za koje smatra da nije kompetentan,ili je nešto drugo u pitanju?! (npr. naširoko priča o prirodi stvarnosti,o ovim i onim vladarima svakojake vrste,ali generalno na istoku kao da se ništa nije dešavalo,maltene kao da i ne postoje,totalni ignore,što je dosta čudno za nekog ko godinama pokušava da sastavi cjelokupni mozaik dešavanja)...a tamo je itekako znalo biti dešavanja,nije valjda kroz čitavo vrijeme samo na zapadu bila jedina bitna pozornica u čitavoj priči?... i baš da nikada nije bilo nikakvih bitnih poveznica,kao da smo na drugim planetama?!

do jednog momenta izuzetno koristan,odlično (parcijalno) ukaže na simptome bolesti,ali za tretman ozdravljenja ozbiljno početi tražiti dalje...nesto slično kao steven greer(do jedne tačke koristan poslije toga prilično toksičan),samo u dosta osjetnom boljem omjeru od dotičnog "zviždača"...

izgleda da je Icke "inspiraciju" za knjigu "Klopka" dobio iz posta ovog lika,to su negdje prokomentarisali i sami članovi njegovog foruma,uostalom prilično se sve to poklapa ako se pogledaju datumi...

https://www.reddit.com/r/copypasta/comm ... _10_years/

https://forum.davidicke.com/index.php?/ ... /#comments

drugi imaju zamjerke na njegovu popriličnu nezainteresovanost za kooperaciju sa drugim ozbiljnim istraživačima (pogotovo u njegovom kasnijem periodu),što je isto dosta interesantna činjenica,neka logika bi bila da bi se sa razmjenom informacija medju drugim kvalitetnim istraživačima još brže došlo do kompletnije slike,pogotovo ako bi se sve te informacije medjusobno nadopunjavale (što bi naposljetku u interesu sviju i trebala biti poenta saradnje),citiraću sa foruma odlično zapažanje: "SAMO SAGLEDAVANJE KOMPLETNE SLIKE DONOSI RJEŠENJE!!",medjutim...
nekako mu to dodje kao anegdota o nekom doktoru što se na početku zalaufao da izliječi sve svoje pacijente,pa ga iskusne kolege "prijateljski" savjetovale da će ako tako nastavi uskoro ordinacije biti prazne!?

https://forum.davidicke.com/index.php?/ ... y-area-sf/

da su stvari toliko jednostavne,mnogo bi već ptičica odlepršalo iz krletke,u tom slučaju nastala bi totalna uzbuna,ali nešto se i ne primjećuje da se to dešava,prije da je u pitanju "just fine" opcija...sve je baš kako i treba da bude...princip štapa i šargarepe,tako blizu,a tako daleko...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz