Sada je: sri jun 05, 2024 7:34 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nekreditni novac - uslov za pravednije drustvo
PostPostano: pon jul 14, 2008 8:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
nekreditni novac - uslov za pravednije drustvo

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php ... &sk=t&sd=a

stole Poslato: Pet Sep 07, 2007 11:02 am

Ja sam danas uputio pismo u kojem zahtevam da Vojislav Šešelj, prilikom nastupa pred Haškim tribunalom, objavi slom vladajućeg svetskog poretka kreditnog novca i stvaranje novog svetskog poretka nekreditnog novca, i da taj proces treba završiti pre završetka Konferencije o Kosovu i Metohiji. Moja je želja da prva tranša Svetskog nekreditnog novca bude utrošena na iseljenje Šiptara sa Kosova, koje bi organizovale SAD. Ja san čuo da, po ispitivanju javnog mišljenja, većina Šiptara želi da se iseli sa Kosova (za razliku od Srba, koji žele da ostanu). Ma koliko to izgledalo neverovatno, Ja očekujem da se poredak kreditnog novca sruši kao kula od karata.
Posle toga srušiće se i laži o Srbima jer će se Srbi pojaviti, kao spasioci sveta.
Taj trenutak se primakao. S.

stole Poslato: Pet Sep 07, 2007 9:30 pm Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 12:00 am Postovi: 94

dragance je napisao/la:
Svaki je početak težak. Sezacija, prema mehanizmu atrakcije kakvog je sistematski izložio S. Ejzenštajn u svom delu "montaža i atrakcija" je postala osnovno sredstvo forme, pa bez medijske spektakularnosti javnost više ne može da prihvati nikakvu ideju, ma koliko bila dobra, a sa ovom formom prihvatiće i samoubilačku ideju. Što bi rekao naš narod: Da kažu na televiziji, ja bi i u bunar skočio.

Mi, pristalice nekreditnog novca mislimo da onaj ko je protiv nekreditnog novca, taj služi vladajućem svetskom poretku, taj podržava stvaranje Šiptarske države na Kosovu i taj je zainteresovan da Šešelj i dalje robija u Hagu.
Od mene za sada toliko. Da vidimo šta će dalje biti.
Diskusije koje Vi vodite zaista neće srušiti svetski poredak.
Pokušajmo ovako. St.

stole Tema posta: Poslato: Sub Sep 08, 2007 9:48 pm
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 12:00 am Postovi: 94

dragance je napisao/la:
Probaćemo. Od divana nema selameta.

Mislim da će proglašenje početka ere nekreditnog novca biti najveći udar za SAD i preokret u odnosima u svetu. To može da učini bilo ko (Ugo Čaves na primer). Pristanak Rusije i Kine na poredak nekreditnog novca potpuno bi uništilo uticaj svetskih kreditora. Ali mislim da se svetski sistem kreditnog novca toliko uvukao u ljude, da se plaše da će ispasti glupi ako predlože nešto drugo. Ja sam pisao Remziju Klarku i antiglobalistima koji prave demonstracije kad zasedaju G-7, ili G-8, i jednom našem čoveku, koji se zove Andrej Grubačić, a kome je Noam Čomski bio kum kad se ženio jednom Peruankom. Ja sam mislio da je za rušenje svetskog poretka dovoljno da oni napišu moju formulu na svom transparentu. Ali mi niko nije ni odgovorio. Oni se na mitinzima tuku sa policijom i misle da se tako ruši svetski poredak, ili je njih svetski poredak angažovao da vrše tu ulogu, čuvara svetskog poretka, iako oni možda nisu svesni toga. Ali kad se Rokfelerima i Rotšildima pokaže ta formula, za koju će svi matematičari, kao Dimitrije potvrditi da je tačna, oni će morati priznati da je igra sa kreditnim novcem završena. Da li neko od Vas poznaje Andreja Grubačića. Neka ga pita da li je dobio poruku od Stojana Nenadovića. Neka ga zamoli da objavi moju formulu ili neka je da Čomskom. Da vidimo šta će biti. S.

stole Tema posta: Poslato: Ned Sep 09, 2007 10:59 am
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 12:00 am Postovi: 94

dragance je napisao/la:

Na žalost, je ne znam o kome se radi. Nisam ekonomista. Ali nemamm preterano puno poverenja u kapacitete današnjeg antiglobalističkog pokreta, upravo zbog njegove difuzne organizacije. Gospodin čomski, koji je jedan od najvećih autoriteta u toj oblasti uglavnom je inspirisan anarhizmom. Kinezi su mnogo više vezani za američku privredu. Lično, mislim da su Rusi u najmanje zavisnom položaju od svetskog kreditnog poretka, a dakako imaju tradiciju nepolverenja prema kapitalističkoj privredi, pa mislim da bi se isplatilo apelovati na njih. Samo, ne znam referentne ekonomiste, jer, kao što sam rekao, nisam ekonomista.

Andreju Grubačiću sam pisao na e-mail: zapata@sezampro.yu i čitao njegovu knjigu u kojoj je opisao gde je sve bio, ali mi je neko knjigu uzeo pa ja sad ne mogu da kažem ni tačan naziv knjige. Jednom sam, pre nekoliko godina, video razgovor sa njim na TV '' Politika '', u kojem nas je pozvao da mu se pridružimo u borbi za alter(nativni) globalizam a ja mislim da je moja teorija jedina prava globalistička (demokratska, komunistička ili kako hoćete) teorija jer daje najviše što se može dobiti od globalizma, komunizma i demokratije. To je prava naučna teorija društva koje dolazi. Pozdrav od Stoleta.

stole Tema posta: Re: Svetski poredak nekreditnog novca
Poslato: Sre Jun 11, 2008 10:21 pm Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 12:00 am Postovi: 94

Nekreditni novac je potrebna dodatna količina novca (dM), određena procentom (k) od postojeće količine novca u opticaju (M). dM = kM ; k = (ponuda- tražnja)/tražnja ;

To je jednako porastu proizvidnje i porastu zaliha neprodate robe. Sva roba će biti prodata. Cene će biti manje a profiti veći jer će biti smanjeni porezi. Inflacije neće biti. To je slika Poretka nekreditnog novca koji će te Vi uvesti svojom inicijativom u Skupštini Srbije".
Borba se nastavlja.

http://nekreditni-novac.smirkingwhale.com/

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Zadnja izmjena: ras; pon okt 06, 2008 1:24 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 14, 2008 4:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Rase zanimljivo štivo =D>
Jutros gledam na RTCG emisiju o crnogorskom novcu. Zamisli pred kraj emisije podatak koji do tad nijesam znao. Za vrijeme FDJ (Federalna Demokratska Jugoslavija) odmah poslije oslobođenja u FCG (Federalna Crna Gora) je bila velika nestašica novca. Zbog toga su do kraja 1946 u opticaju zadržani svi novci među kojioma su bile i italijanske lire i njemačke marke i novac kraljevine i ko zna koji još. Tad se došlo na ideju štampanja "Socijalnih dinara" koji bi bili dijeljeni narodu, valjda svima jednako. Na poleđini je u nizu kvadrata ispisan vrijednost novca koja će biti u pojedinim mjesecima odnosno inflacija tako da na kraju godine taj novac ne bi vrijedio ništa. Bilo je završeno i štampanje tih dinara ali prije nego što su ušli u opticaj došlo je naređenje da se to ne čini. Ne znam radi li se o istoj ideji ali me začudilo poklapanje. Moram proučiti linkove koje si dao gore. Pozdrav :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: čet jul 17, 2008 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ja sam Stojan Nenadović, autor ideje o nekreditnom novcu. Nekreditni novac je definisan formulom datom pri kraju Rasovog priloga. Ponavljam: nekreditni novac je potrebna dodatna količina novca u optiaju (dM), određena procentom (k), od postojeće količine novca u opticaju (M). dM = kM ; k = (ponuda - tražnja)/tražnja ; Ako se nekreditni novac pušta u opticaj po tom obrasu, inflacija nije moguća. Zato nema sličnosti sa crnogorskim projektom, za koji kažete da je predviđao postojanje inflacije. Nekreditni novac je poklon za neproizvođače (penzije i dečije dodatke) a proizvođači će doći do novca, prodajući robu primaocima dohotka iz nekreditnog novca. Za iznos nekreditnog novca se ukidaju porezi, pa je zbir troškova u društvu manji od zbira dohodaka u društvu (koji su zbir dohodaka koji su uračunati u troškove i koji su dobijeni iz nekreditnog novca, koji se ne uračunava u troškove). Tada se formiraju cene po kojima potrošači plaćaju manje a proizvođači (prodavci) dobijaju više nego što je to danas kada u troškove ulaze i krediti i kamate. Nekreditnom novcu je izvor porast ljudske racionalnosti. Kakva je ekonomija nauka, ako to ne vidi?

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 17, 2008 10:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Zaista zanimljiva ideja. Meni je samo čudno kako se podesilo da se pokrene ova tema kad je bila emisija na televiziji. pozdrav. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 1:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
svaka cast za ideju! ALI ljudi!!! seselj i radikali?pa jeste li vi normalni?? :shock: :shock:

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: pet jul 18, 2008 6:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
FORMICA je napisao/la:
Zaista zanimljiva ideja. Meni je samo čudno kako se podesilo da se pokrene ova tema kad je bila emisija na televiziji. pozdrav. :)


Ja mislim da je to čista slučajnost. Naravno, ja bih bio srećan, da je to neko uradio namerno. Galaksija-info je prva zapazila ovu ideju, iako je ona na Internetu, skoro godinu dana. Ja sam pisao svim političarima u Srbiji, ali mi niko nije odgovorio. Ali svoj rad sam naslovio kao Svetski pokret za nekreditni novac koji treba da dovede do Svetskog poredka nekreditnog novca. Galaksija pokazuje da smo prešli na drugi korak, u širenju te ideje.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: pet jul 18, 2008 6:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
_Dario_ je napisao/la:
svaka cast za ideju! ALI ljudi!!! seselj i radikali?pa jeste li vi normalni?? :shock: :shock:


Poštovani Dario. Hvala Vam što ste pozdravili ideju. Zaboravite na Šešelja i radikale. Ras je uzeo temu koja se zvala " Nekreditni novac - spas za Srbiju" i genijalno je nazvao "Nekreditni novac - uslov za pravednije društvo". To se odnosi i na Kineze i Indijce, ali pošto ja živim u Srbij, pokušao sam da zainteresujem, političare, ali mi niko nije odgovorio, pa sam mislio da će Šešelj u Hagu, izazvati najveću medijsku pažnju, ali mi Vučić, takođe, nije odgovorio. U Beogradu sam našao dr. Srećka Ugrina, koji ima 70 godina (i koji je verovatno Hrvat, koji se u Beogradu našao u vreme SFRJ, ali to sad nije važno), koji je napisao knjigu na engleskom, o nekreditnom novcu, poslao je na trideset najčuvenijih adresa u svetu, ali se knjiga izgubila u putu, pošta je platila odštetu, ali knjige nema. Pa je angažovao Patentni ured u SAD, da mu patentira pronalazak i posle 5 godina zavlačenja, Patentni ured mu je rekao da se nalazi pod strahovitim pritiskom, da ne sme to da patentira. Eto kako se vladajući Svetski poredak kreditnog novca bori za svoj opstanak. Zato se i mi dovijamo, kako znamo i umemo.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 10:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4231
Vladajuća elita je svoju današnju moć stekla preko kreditnog novca i učiniće sve kako bi zadržala status quo. Moramo imati na umu i to da oni kontrolišu skoro sve segmente društva a pogotovo medije.

Ideja “nekreditnog novca” nije nova i ona je vezana sa jednim višim nivoom svjesnosti i humanosti, međutim, tako je nešto je teško postići imajući u vidu ovu stalnu kampanju ispiranja mozga (ili programiranja) naroda preko medija i obrazovanja.

Dakle, jedini kanal koji je preostao za distribuciju takvih ideja je internet (vebsajtovi, forumi i blogovi). S tim u vezi, ne bi bilo loše napisati jednu seriju članaka (bez “copyright-a”) ili knjigu (u pdf verziji) na tu temu i pustiti besplatno u opticaj. Na primjer, ja bih rado objavio tako nešto na www.galaksija.com

Međutim, mislim da je na samom startu vezivanje ovog koncepta za individue tipa Šešelja bilo potpuni promašaj jer to stvara negativne asocijacije kod jednog šireg auditorija. Nadalje, mislim da bi taj koncept trebalo "dekontaminirati" i od svih nacionalnih referenci, pošto ta stvar prevazilazi nacionalne programe, pardon, granice.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: pet jul 18, 2008 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
galaksija je napisao/la:
Vladajuća elita je svoju današnju moć stekla preko kreditnog novca i učiniće sve kako bi zadržala status quo. Moramo imati na umu i to da oni kontrolišu skoro sve segmente društva a pogotovo medije.

Ideja “nekreditnog novca” nije nova i ona je vezana sa jednim višim nivoom svjesnosti i humanosti, međutim, tako je nešto je teško postići imajući u vidu ovu stalnu kampanju ispiranja mozga (ili programiranja) naroda preko medija i obrazovanja.

Dakle, jedini kanal koji je preostao za distribuciju takvih ideja je internet (vebsajtovi, forumi i blogovi). S tim u vezi, ne bi bilo loše napisati jednu seriju članaka (bez “copyright-a”) ili knjigu (u pdf verziji) na tu temu i pustiti besplatno u opticaj. Na primjer, ja bih rado objavio tako nešto na www.galaksija.com

Međutim, mislim da je na samom startu vezivanje ovog koncepta za individue tipa Šešelja bilo potpuni promašaj jer to stvara negativne asocijacije kod jednog šireg auditorija. Nadalje, mislim da bi taj koncept trebalo "dekontaminirati" i od svih nacionalnih referenci, pošto ta stvar prevazilazi nacionalne programe, pardon, granice.


Pozdrav


Ni Šešelj, ni Vučić, nisu obratili pažnju na mene, pa ih treba zaboraviti. Ja zauzimam prva mesta na Google-ovim pregledima sajtova označenim kao: non credit money, noncredit money i non-credit money, kao i World center for non credit money itd. Prilog koji je ras uzeo sa foruma vidovdana zove se Svetski poredak nekreditnog novca. Znači slažemo se u svemu. Koliko sam razumeo Vi biste objavili knjigu bez zaštite autorskih prava, tj. Vi ne možete dati Ugrinu patentno pravo, koje je on pokušao da dobije u SAD-u. Ja ću mu to preneti. Ja sam od početka krenuo kako ste Vi rekli da treba raditi. Nažalost, ja sam, ceo život pokušavao da napišem što kraću verziju svoga rada, i sad sve što imam je na Internetu i dostupno svima. Ja imam 65 godina a dr. Ugrin 70. Ideja o nekreditnom novcu je na galaksiji u pravim rukama. Ja mislim da je većina zastupnika nekreditnog novca (bar Milutin Ćirović i Srećko Ugrin, kod nas) mislila da ga treba dati proizvođačima, dok ja zastupam tezu da ga trba dati neproizvođačima, a proizvođači će doći do novca kad nešto budu prodali neproizvođačima (penzije i slično).

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 7:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo da se zna kako je postao novac... pa da vidite zašto je ova, odlična ideja na bazi koncepta nekreditnog novca, sprečavana da dođe do širih razmjera.

http://www.galaksija.com/planeta/novac.htm

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 18, 2008 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Auh da im majku majčinu i oca očinja

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Niko nikome ne brani da otvori svoju privatnu banku i pozajmljuje novac bez kamate, može i bez garancije vraćanja - na lijepe oči :mrgreen:

Može i svoju mini oblast formirati bez tržišta kapitala i rada, vratiti se robnoj razmjeni ali bez genetski modifikovane hrane i paradajza iz plastenika.

Ukinuti jedinice mjere, oruđa i oružja, osloboditi životinje jarma, jesti voće i povrće, piti mlijeko te se oslonuti samo na ljudsku fizičku snagu.

S prvom žetvom imali bi i prvo hrvanje u blatu :mrgreen:

I tako mene rat, šešelj i vadikali nađoše i na ovom forumu #-o

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 6:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
Hame je napisao/la:
Niko nikome ne brani da otvori svoju privatnu banku i pozajmljuje novac bez kamate, može i bez garancije vraćanja - na lijepe oči :mrgreen:

Može i svoju mini oblast formirati bez tržišta kapitala i rada, vratiti se robnoj razmjeni ali bez genetski modifikovane hrane i paradajza iz plastenika.

Ukinuti jedinice mjere, oruđa i oružja, osloboditi životinje jarma, jesti voće i povrće, piti mlijeko te se oslonuti samo na ljudsku fizičku snagu.

S prvom žetvom imali bi i prvo hrvanje u blatu :mrgreen:

I tako mene rat, šešelj i vadikali nađoše i na ovom forumu #-o


Gospodine Hame, Ja ne želim da otvarim privatnu banku i dajem kredite bez kamate, nego da poklanjam (bez kredita i kamate) nekreditni novac, prema formuli iz mog potpisa. Ja ne zagovaram naturalnu privredu.
Nekreditnim novcem se ne ukida jedinica mjere, nego nekreditni novac donosi jedinicu mjere, koja ima istu vrednost u Rimskom carstvu, danas i 1000 godina ubuduće.
Pošto se Šešelj ne usteže da gospođu Karlu del Ponte nazove kurvom, a svetog oca papu ratnim zločincem, mislio sam da će on uživati u tome da ruši Svetski poredak kreditnog novca. Ali, prevario sam se. Šešelj i radikali se prave da ne znaju za mene i nekreditni novac. Iz toga zaključujem da Šešelj i radikali brane poredak kreditnog novca, isto koliko i Vi. Vi ste saveznik sa Šešeljem a ne ja.
Da postoji mogućnost nekreditnog novca potvrdio je gospodin Moderator Galaksije. Sada smo mi saveznici, a Šešeljeva šansa je prošla.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 8:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
stojan nenadovic je napisao/la:
Gospodine Hame, Ja ne želim da otvarim privatnu banku i dajem kredite bez kamate, nego da poklanjam (bez kredita i kamate) nekreditni novac, prema formuli iz mog potpisa. Ja ne zagovaram naturalnu privredu.
Nekreditnim novcem se ne ukida jedinica mjere, nego nekreditni novac donosi jedinicu mjere, koja ima istu vrednost u Rimskom carstvu, danas i 1000 godina ubuduće.
Pošto se Šešelj ne usteže da gospođu Karlu del Ponte nazove kurvom, a svetog oca papu ratnim zločincem, mislio sam da će on uživati u tome da ruši Svetski poredak kreditnog novca. Ali, prevario sam se. Šešelj i radikali se prave da ne znaju za mene i nekreditni novac. Iz toga zaključujem da Šešelj i radikali brane poredak kreditnog novca, isto koliko i Vi. Vi ste saveznik sa Šešeljem a ne ja.
Da postoji mogućnost nekreditnog novca potvrdio je gospodin Moderator Galaksije. Sada smo mi saveznici, a Šešeljeva šansa je prošla.


Nemojte tako, vi ste tražili savez sa optuženim ratnim zločincem, ja i moja država smo bili žrtva SANU.

To saznanje mi je sasvim dovoljno da okrenem glavu od vašeg projekta, iz moralnih i ljudskih razloga.

Iz poštovanja prema starijem sagovorniku toliko.

Hvala što ste odgovorili na moju poruku.

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: sub jul 19, 2008 10:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
Hame je napisao/la:
stojan nenadovic je napisao/la:
Gospodine Hame, Ja ne želim da otvarim privatnu banku i dajem kredite bez kamate, nego da poklanjam (bez kredita i kamate) nekreditni novac, prema formuli iz mog potpisa. Ja ne zagovaram naturalnu privredu.
Nekreditnim novcem se ne ukida jedinica mjere, nego nekreditni novac donosi jedinicu mjere, koja ima istu vrednost u Rimskom carstvu, danas i 1000 godina ubuduće.
Pošto se Šešelj ne usteže da gospođu Karlu del Ponte nazove kurvom, a svetog oca papu ratnim zločincem, mislio sam da će on uživati u tome da ruši Svetski poredak kreditnog novca. Ali, prevario sam se. Šešelj i radikali se prave da ne znaju za mene i nekreditni novac. Iz toga zaključujem da Šešelj i radikali brane poredak kreditnog novca, isto koliko i Vi. Vi ste saveznik sa Šešeljem a ne ja.
Da postoji mogućnost nekreditnog novca potvrdio je gospodin Moderator Galaksije. Sada smo mi saveznici, a Šešeljeva šansa je prošla.


Nemojte tako, vi ste tražili savez sa optuženim ratnim zločincem, ja i moja država smo bili žrtva SANU.

To saznanje mi je sasvim dovoljno da okrenem glavu od vašeg projekta, iz moralnih i ljudskih razloga.

Iz poštovanja prema starijem sagovorniku toliko.

Hvala što ste odgovorili na moju poruku.


Ja sam tražio saveznike na sve strane, pa i u Šešelju, ali ga tu nisam dobio. Zato su za mene Šešelj i Poredak kreditnog novca na istoj strani. Meni je dobitnik Nobelove nagrade Milton Fridman rekao da sam u zabludi jer ne shvatam "da je profit takođe trošak". Zato su za mene Fridman, svi buržoaski ekonomisti i Marks, na istoj, meni suprotnoj, strani.
Ideja nekreditnog novca je, prema Moderatoru Galaksije, "vezana sa jednim višim nivoom svjesnosti i humanosti". Jedan pristalica nekreditnog novca je objavio blog pod naslovom "Nekreditni novac - spas za Srbiju" ali isto tako i "Non-credit money - Rescue for the World". Ja Vas pozivam da nam se pridružite i da objavite da je "Nekreditni novac - spas za Hrvatsku". Mi smo na forumu "Nekreditni novac - uslov za pravednije društvo". Ne postoji opravdan razlog da okrenete glavu od projekta nekreditnog novca. Ako okrenete glavu, uradićete isto što i Šešelj.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 12:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4231
Mislim da je stvar u pogrešnom pristupu problematici s kojom smo suočeni. Neprestano se bavimo pokušajem liječenja simptoma bolesti dok njen uzrok iz nekih čudnih razloga nismo u stanju vidjeti, mada je on prilično vidljiv. Kao da smo programirani da ga ne vidimo?!

Nije li interesantno to što je za vitamin B17, koji ima najmanje deset puta efikasnije dejstvo za lječenje raka od kemoterapije koja je u zvaničnoj upotrebi, čulo veoma malo ljudi, isto kao i za nekreditni novac?!

Zašto?!

Zato što je ova naša realnost kontrolisana. Isto kao što farmakomafija zarađuje ogroman profit na kemoterapiji, te joj ne odgovara nikakav efikasan i prirodan alternativni tretman tog oboljenja, tako i PATOKRATIJA stvara ogroman profit i moć koristeći se kreditnim novcem i nerealno je za očekivati da će oni dozvoliti neki alternativni finansijski sistem. Oni prave novac od vazduha a onda naplaćuju kamate na njega. Možemo li mi očekivati da će se oni dobrovoljno odreći toga, onako, za - opšte dobro?! Prije svega, njima opšte dobro čovječanstva nikada nije ni bilo u interesu, nego samo njihovo vlastito. Takva im je suština.

Mislim da bi se morao proučiti mentalni sklop psihopata a tek kad se čovjeku digne kosa na glavi i kad osjeti kako mu žmarci idu niz kičmu, to će biti znak da je stvarno razumjeo stvar. Oni su ti koji vladaju ovom “našom” realnošću:

http://galaksija.blogspot.com/2007/12/k ... night.html

http://www.galaksija.com/planeta/psihop ... litika.htm

http://www.dreambandclub.com/polit_ponero.pdf

U bezbroj navrata normalni ljudi su izmišljali stvari koje su bile za opšte dobro i koje su mogle drastično poboljšati ili bar olakšati život ljudima, od besplatne energije, pa nadalje. Međutim, od toga nikad nije bilo ništa. Neki od njih su misteriozno nestajali zajedno sa svojim djelima, nekima su laboratorije naprasno gorile, neki su iznenada odlučivali da izvrše samoubistvo, neki su stradali u čudnim saobraćajnim nesrećama, nekima je ponuđen novac da zaborave stvar a ukoliko se stvar mogla iskoristiti za povećanje moći onih koji su na vlasti, odnosno, za vojne svrhe, onda je bivala i iskorištena.

Ukratko rečeno, kad (ili - ako) svjesnost ljudi dođe do nivoa kad spoznaju da su manipulisani od strane psihopata na vlasti (patokratije), te kad u vezi s tim poduzmu i određene mjere zaštite i preventive, pa kad kao posljedica toga u svoju vladu i druge državne organe izaberu ljude sa tzv. “normalnim filogenetskim supstratom” (izraz Lobačevskog), onda će kao jedan sasvim prirodan slijed događaja ići i ukidanje kamatnog novca, odnosno, ovog sadašnjeg manipulativnog novčanog sistema, kao i drugih oblika manipulacije ljudskog bića. To jest, bar ja tako mislim.

S tim u vezi, bitno je promovisati te “nove” koncepte koliko god je to moguće, tj. nikako se ne predavati, mada se ponekad čovjeku trenutna situacija može činiti beznadežnom.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: sub jul 19, 2008 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ne znam da li bi bilo pametno da se organizuje neka vrsta glasanja o nekreditnom novcu. Na primer, postavi se pitanje: Da li ste za projekat nekreditnog novca? A odgovori mogu biti: DA ili NE.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 10:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobra ideja.

Ali mislim da je realizacija jednako teška kao i da sve ljude osvjestimo da ne uzmaju kredite ( u bankama )... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: nekreditni novac - uslov za pravednije društvo
PostPostano: ned jul 20, 2008 5:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 16, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Lokacija: Sremska Mitrovica
Jack987 je napisao/la:
Dobra ideja.

Ali mislim da je realizacija jednako teška kao i da sve ljude osvjestimo da ne uzmaju kredite ( u bankama )... #-o

:mrgreen: :wink:


Ne znam zašto bi realizacija te ideje bila teška? Ne očekujem da mnogo ljudi glasa, ali neki odnos između DA i NE, bio bi uspostavljen, da vidimo.
Ja ne predviđam nikakvu akciju, protiv uzimanja kredita u bankama. To bi ostalo i dalje. Nekreditni novac, dobili bi penzioneri, i to bi za početak bilo dovoljno. Vreme će pokazati kako će rasti ekonomska racionalnost, koja jedina stvara nekreditni novac. Ako počne da raste neracionalnost, novac se mora povlačiti iz opticaja. Možda sve dotle ljudi neće biti svesni da se sa novcem mora raditi prema formuli iz moga potpisa. Ali ako to vreme dođe, svima će biti jasno o šemu se radi, kad je novac u pitanju.

_________________
dM=kM ; k=(ponuda-traznja)/traznja ;
Moj dvojezični srpsko-engleski blog o nekreditnom novcu:
http://noncredit-money.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 20, 2008 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Nisam skroz shvatila kako bi to funkcioniralo sa nekreditnim novcem tak da neću odmah napisat DA.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 134 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz