Sada je: ned apr 28, 2024 3:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Pa dobro priznajem dosta sam se sjebo...nisam ni znao cega sve ima...a nisam ni znao da cu naci takve ljude ovde...
Kada sam rekao greh nisam mislio na greh prema utovljenim popovima...njima bih ja sekao palceve,nabio ih na kolac,izbusio gume,zapalio našutirao i poslo na goli otok...ali drugu cemo temu o tome :D
Mislio sam da li je to greh prema bogu...elem ako se zna tolko o djavolu zna se mnogo vise o bogu...?
Ja ne zelim prizvati demona,ja ne zelim da prodam dusu...ja zelim da naucim dosta o tim drugim bicima...da nisam fuckin slep kod ociju ako znate na sta mislim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
ili si misionar-pochetnik pa imash teshkoca sa zapochinjanjem svoje misije
i dalje se nadam da cesh tih tvojih 90% konachno obelodaniti ovde da svi prochitaju to znanje


Jao, ja se nadam da nije :mrgreen:


Demetrijuse, shvatamo. Ovo nije bas te vrste forum, ali ima i o svemu tome. I sto je zanimljivo iz razlicitih uglova. Znaci samo polako :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
We have all time of this world


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Molim za odgovore


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Demetrijus ako prvo klekneš desnom nogom i tad ljevom i nakon toga postaviš palčeve na nogama paralelno s podom na kojem klečiš,molitve će ti biti prije uslišane.
Ili možeš početi čitati neke od tema na forumu ili općenito u knjigama ili webu,što će možda prije dati odgovor na tvoje molitve.
Možda naučiš što točno znači riječ "molim". :mrgreen:
Nikad se nezna :wink: .

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
@ Demetrijus - ja ne kužim u potpunosti kaj ti oćeš,ja sam ti odogovorio na ona pitanja najbolje što sam mogo,preporučio sam ti knjigu sa kojom ćeš naučiti više nego da pitaš sve ljude po redu na ovom forumu,nisam ti bezveze dao link od knjige unutra ti je sve do detalja objašnjeno,pogotovo za početnike,druga je stvar ako ti baš nejde engleski ili ti se neda čitati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 4:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Ma i engleski a i neda mi se citati...sad problem je sto me izgleda niste sfatili...ne zelim da kupijem crne svece i prizivam ko zna sta i onda mi se to kasnije najebe keve...hteo bih da naucim vise o demonologiji kroz neku knjigu ili neki sajt...ovde se globalno raspravlja o summonovanju bilo kojih entiteta a mene interesuju demoni isljucivo i njihovi nakoti...dobro interesuju me i ovi drugi ali to kasnije...nadam se da sam bio jasan...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
http://demonologija.bloger.hr/

...evo blog isključivo o toj temi....

http://www.threeq.com/pdf/demons.pdf

...knjiga siključivo o demonologiji kroz povjest i sadašnjost...

http://satanicsingles.com/library/Pseud ... 0Weyer.pdf

...evo ti John Dee-ev Deamonum,sličan kao Goetija,samo se nešto razlikuje stil pisanja i imena demona...

...imaš dosta toga opisanog o demonima u Goeti-i,imaš ju na hrvatskom i theuti ti je dao link,to će ti puno pomoći u razumijevanju te knjige,ima i konkretne prizive,al ti ih nemoj koristiti,gledaj samo opise demona,ovaj "Summoning spirits" koji sam ti ja dao je pisan engleski,al lako razumljiv i shvatljiv engleski,mada u nazivu imaš "Summoning" nije samo riječ o prizivima,nego prije toga imaš detaljno opisane kategorizacije demona i onostranih bića,ta knjiga ti je rađena od "početka do kraja",s njom možeš početi i završiti,u njoj imaš sve i svašta zato sam i stavio link,nisam ga stavio bezveze...

...kolko ja vidim tebe više zanima tematika demonologije,nego sami prizivi,i to nije problem...

...to je sve što ti mogu dati,ako ćeš imati kakvih konkretnih pitanja ili slično...reci...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
@Demetrijus

Citat:
-Da li postoje neke vrste isterivanja demona koja se razlikuje od Exorcisma?


Postoje standardna tjeranja i specijalna tjeranja po zapadnoj neo-hermetičkoj tradiciji. Standardna su: LBRP (lesser banishing ritual of pentagram), LBRH (lesser banishing ritual of hexagram), RCR (rose cross ritual).

Specijalna tjeranja su viši LBRP, viši BRH i neke druge varijante BRH-a koje koriste jednopotezni heksagram. Od specijalnih metoda koriste se solarna tjeranja koja su nešto moderniji izum i nisu striktno vezana za Hermetički Red Zlatne Zore.

http://www.asiya.org/article.php/LBRP
http://www.rahoorkhuit.net/library/cere ... ram_e.html
http://www.rahoorkhuit.net/library/cere ... agram.html
http://www.rahoorkhuit.net/library/cere ... ss_gd.html

Iako na ovim stranicama ne piše, potrebne su vizualizacije a ne samo mehaničke kretnje. Da bi bilo koji ritual bio uspješan, prije bilo kakve prakse potrebno je upiti njegovu cjelovitu simboliku i tako shvatiti njegovu pravu namjeru. Recimo LBRP je puno više od običnog tjeranja entiteta. To je i alkemijski ritual ako se pravilno shvati.

Citat:
-Da li se entiteti svetlosti i tame teraju na isti nacin?


Ovisi. Nisam neki praktičar, ali tvrdim da su dnevne uporabe LBRP-a + BRH-a + neke meditacije i yoga sasvim dovoljne da osnaže magovu auru do te razine da su osnovni rituali sasvim dovoljni za tjeranje. Naravno, ovisi i o kakvom se entitetu radi: koji je njegov vladajući element, zodijački znak, hijerarhija i tako dalje. Ako je riječ o prizivu gnoma (elementala zemlje) onda se koristi niži ritual pentagrama zemlje i za priziv i tjeranje.

Citat:
-Pominjali ste neka svetlosna teranja,sta je to?


Evo nekoliko navodno vrlo uspješnih metoda tjeranja solarne prirode:

http://www.orderofthenecronomicon.org/SolarCross.html
http://www.orderofthenecronomicon.org/B ... ofAnu.html
http://www.orderofthenecronomicon.org/S ... shing.html

Htio sam ih isprobati, ali mislim da ću se radije zadržati na LBRP-u jer trenutno nisam toliko nadobudan da uskačem u praksu evokacije bez barem godine dana dnevne rutine LBRP-a i još nekih tehnika. Ove tehike su uglavnom razvijene samo za entitete iz Necronomicona, mada se čine vrlo korisne i za druge sustave.

Citat:
-Da li je greh prizivati entitete...ovaj decko gore rece da je prizvao andjela cuvara...da li je to greh?


Kako kaže telemitska Knjiga Zakona (Liber 220): "riječ ograničenja je grijeh".

Jedini grijeh je onaj kada se čovjek kosi vlastitoj Volji. Ostalo je dogmatska propagadna judeokršćanskih klerika.

Da, koristio sam Invokaciju Nerođenog (Sveti Anđeo Čuvar), no da bih osjetio ikakvu značajniju promjenu, potrebno je izgraditi dnevnu rutinu početnih rituala kao što su LBRP i MP (Middle Pillar - srednji stup) a ja to nisam imao. Zato sam i zaustavio praksu tog rituala na neko vrijeme. Nema tu ničeg spektakularnog oko invokacija. Čim je operator svijesniji i iskusniji, tim su rezultati očitiji i mogu se osjetiti.

Citat:
-Zar Alister Crawley nije bio satanista?


Također još jedna propaganda medija u vrijeme njegova života koja ga je stigmatizirala kao crnog maga, a vidim da takvo mišljenje prevladava kod ljudi koji nisu upućeni u magiju bilo teoretski ili praktično. Predrasuda oko Majstora Theriona ima mali milijun, niti ih sve znam, niti me zanima. Meni je bitnije djelo nego lik.

Da, imao je veze sa "tamnom stranom", ali to ima svaki aspirant na spiritualnom putu u nekom određenom stupnju razvoja. Što smo bliže manifestiranju naših beskonačnih potencijala, tim je više prepreka pred nama.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; ned jan 25, 2009 10:05 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Htio bih vam postaviti par pitanja...
Što čovjek dobiva prizivanjem demona?
I općenito, što vas toliko fascinira na toj "mračnoj" strani?
Sad ćete reći da to nije "mračna" strana :D
Imam neke predrasude što se tog tiče, pa možda ih otklonimo....

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
extranoize je napisao/la:
Htio bih vam postaviti par pitanja...
Što čovjek dobiva prizivanjem demona?
I općenito, što vas toliko fascinira na toj "mračnoj" strani?
Sad ćete reći da to nije "mračna" strana :D
Imam neke predrasude što se tog tiče, pa možda ih otklonimo....


Pa, naravno da većina ljudi s demonima dolazi u kontakt zbog svojih egoističnih namjera i želja. No, to nije uvijek jedini motiv. Za mene je prizivanje bilo kojeg entiteta, bilo kojeg polariteta i hijerarhije vrlo korisno u izučavanju vlastite veze s tim arhetipima, ako ćemo ih smatrati arhetipskim silama u čovjeku i Kozmosu. Ukoliko ih ne smatramo arhetipima već konkretnim bićima odvojenim od čovjeka, strah koji oni u nama izazivaju se smanjuje a razumijevanje se povećava sa praksom evokacije. Čim više prizivamo i tjeramo, više nam je jasna dinamika komunikacijskih kanala u suptilnijim sferama i kako se čovjek odnosi prema tim silama u njemu i izvan njega. Da bi spiritualni aspirant pobijedio takozvano "zlo" u sebi, treba ga direktno spoznati. Većini duhovnih praktikanata to eventualno dođe kroz određene faze koje se zovu "tamna noć duše", a to je kriza identiteta, uvjerenja, svih moralnih, filozofskih i energetskih strujanja u čovjeku. Vrijeme ili period u kojem čovjek sve preispituje i sumnja u sve i kada mu sve ide nizbrdo (osjeća se kao opsjednut svom negativnosti). U takvim trenucima, čovjek svojim bavljenjem ezoterijom manifestira potisnute sadržaje podsvjesti (kolektivno nesvjesno) koji se manifestiraju kao životne nedaće prouzrokovane karmom. E sad, tu je u pitanju niži astral ili "pakao" odnosno najniži dio ega koji treba biti alkemijski transmutiran da bi se došlo do značajnog napretka na Putu. U tu svrhu niži astral šalje svoje "agente" da "napadnu" čovjeka frustracijama (larve, elementali, demoni, sukubi/inkubi, misaone forme), bijesom i svim formama negativnih emocija. To je zatišje pred oluju promjena. Tek kad čovjek svjesno pobijedi niži astral u sebi, ti demoni ili sile koje šalje niži dio ega da nas potakne na razvoj, postaju očita prepreka daljnjem razvoju. Zato je "mračna strana" nužna. I zato su veliki adepti i mistici svih religija i ezoterijskih sustava (tajnih društava) dolazili do velikih katarza i kriza u kojima se iskušava njihova Volja. Jel bez "vanjske" prijetnje, čovjek ne osjeća potrebu za promjenom. Zato su tu demoni.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Sad ćete reći da to nije "mračna" strana Very Happy

Ha ha pa i nije zar ne?Samo je problem što se ljudi u tome izgube.
Stvar je u tome što pojam poput demona i sl. jako privlačno zvuči,nešto kao kad čuješ po prvi put za astralno putovanje il sl..Osjećaj poput:"Zanimljivo pa mogao bih probati hm :-k ".I sam znaš da je lakše biti loš nego dobar,a u vrijeme kad si tinejđer sve što je dark je cool.Na mračnoj je strani uvjek sve bliže cilju(naravno,tako je barem reprezentirano 8) ),ali ne kaže da ima svoju cijenu.:wink:
Opet je stvar u tome da ovi OPS,tj. demoni jedva čekaju nešto takvoga,a kad si jednom navučeš neko sranje treba vremena da se ga riješiš.
I na kraju moje viđenje i iskustvo iz toga je da ako si čovjek uzme da nauči nešto o tome svijetu i ako ulazi u njega spreman,može samo profitirati (duhovno)iz toga.Recimo kao Kastenada sa svojim onim pomagačima :oops: zaboravih kako ih je CC nazvao :oops:
Da i to zaista nije mračna strana,mračno je to koliko je znanje pojedinaca općenito o svemu. :thumbup:
Eh evo tehuti me prestigao boljim odgovorom =D>

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
E sad ovako...
1.Vidim da su svi ovi rituali u vezi nekog crtanja pentagrama po sobi ili krstova...ne znam sta krst sa krugom po sredini simbolizuje ...a da li pentagram simbolizuje vrata izmedju svetova ili sta?
Vidim da vecina rituala ne odstupa mnogo od hriscanstva...u nekima se pominje Yehshuah sto na hebrejskom znaci Isus ako se ne varam...a u nekima se prizivaju arhandjeli da ti pomognu...sto ja apsolutno podrzavam...jedino ne razumem one u kojima se pominju neka imena koja ne znam i imena egipatskih bogova...sta ti ja znam...ozirisa,izide i tako...kakve veze sad imaju egipatski bogovi?
2.Interesuje me ...zasto si prizivao andjela cuvara...sta si postigao tim obredom?
3.Zelim da mi detaljno ko ima snage i koga ne smaram da mi objasno cin exorcisma...kako to sve ide el to kao u holivudskim filmovima...kako ide molitva od pocetka do kraja i da li treba neka posbna rekvizita???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 12:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Demetrijus je napisao/la:
E sad ovako...
1.Vidim da su svi ovi rituali u vezi nekog crtanja pentagrama po sobi ili krstova...ne znam sta krst sa krugom po sredini simbolizuje ...a da li pentagram simbolizuje vrata izmedju svetova ili sta?
Vidim da vecina rituala ne odstupa mnogo od hriscanstva...u nekima se pominje Yehshuah sto na hebrejskom znaci Isus ako se ne varam...a u nekima se prizivaju arhandjeli da ti pomognu...sto ja apsolutno podrzavam...jedino ne razumem one u kojima se pominju neka imena koja ne znam i imena egipatskih bogova...sta ti ja znam...ozirisa,izide i tako...kakve veze sad imaju egipatski bogovi?
2.Interesuje me ...zasto si prizivao andjela cuvara...sta si postigao tim obredom?
3.Zelim da mi detaljno ko ima snage i koga ne smaram da mi objasno cin exorcisma...kako to sve ide el to kao u holivudskim filmovima...kako ide molitva od pocetka do kraja i da li treba neka posbna rekvizita???


Crtanje pentagrama u astralnom krugu je metoda kojom se na 4 strane svijeta utvrđuje vladavina određenih elemenata. Konkretno, pentagrami kada se napune božanskim imenima vibriraju u skladu sa simbolikom tih imena i njihovom pripadnošću određenim sefirama na Drvu Života. Svako 4-oslovno božansko ime kojim se puni svaki pojedini pentagram samo potvrđuje elementalnu prirodu rituala. Ona dolaze iz hebrejskog jezika koji je originalni jezik babilonskih inicijata, makar ga danas govore milijuni Židova. Ono što je manje poznato je to da je to bio ustvari magijski jezik za užu uporabu unutar redova iniciranih kohena i rabina, a tek kasnije je postao i nacionalni jezik. Svako hebrejsko slovo ima određenu korepospondeciju sa bojom, brojem, zodijačkim znakom, stazom na Drvu Života (dakle hermetički princip vibracije),... te se prema tim parametrima svaki pentagram puni određenim imenima sukladno kabalističkoj simbolici. Dakle, u ovom slučaju hebrejski jezik ima univerzalnu uporabu a ne kulturološku. Svako ime ima određenu vibraciju i stvara određenu energiju kada ga se vibrira u pojedini pentagram. Na taj način pentagrami "ožive" na astralu i dobijaju tu energiju koja onda služi kao barijera za nepoželjne utjecaje. I da, na neki način pentagram i je portal među razinama postojanja.

slika

Križ sa krugom na sredini se još naziva Ružin Križ. Njegova simbolika je komplicirana, ali evo jedno od najvažnijih značenja:

križ = ego
ruža/krug = duša

Duša je razapeta na iskvarenom ljudskom egu, odnosno patnja na križu predstavlja bitku istinske duše (ruža/krug) sa egom (križ. Ovo je generalna ezoterijska interpretacija.

U ritualu kabalističkog križa koji prethodi LBRP-u, križ ustvari predstavlja Drvo Života odnosno tijelo primordijalnog Čovjeka Adama Kadmona.U tijelu prvog čovjeka, odnosno arhetipskom Antroposu (prvom biću Kozmosa) nalaze se određeni suptilni centri koji se zovu sefiroti, odnosno sfere. U tom slučaju, najniža točka križa predstavlja element zemlju (Malkuth), najviša zrak (Kether), lijevi dio horizontalne linije križa je element voda (Chesed) a desni dio je vatra odnosno sfera Geburaha. To je direktna analogija sa ljudskim tijelom koje se sastoji od tih 4 elementa. Ruža u sredini elementalnih sila, odnosno samog križa je element Eter (alkemijski Azoth) odnosno pokretačka sila Kozmosa (Akasha princip).

Ovo je vrlo štura verzija prave simbolike ružinog križa. Neću ulaziti u detalje.

Svi neo-hermetični rituali imaju judeo-kršćansko porijeklo jer su nastali na zapadu tijekom reformacije okultizma u renesansi. Spominjanje paganskih bogova u hermetičkim ritualima nema veze sa teologijom ni sa samim religijama iz kojih imena vuku svoje porijeklo. Riječ je o energetskim strujanjima arehtipskih sila koje operator priziva vibriranjem vlastitih glasnica. Samo inicijat može u potpunosti spoznati te arhetipove koje mi nazivamo bogovi. One za njega nisu bića već mehanizmi i primarne Ideje koje proizlaze iz Nousa, Kozmičkog Uma a svaki predstavlja jedan aspekt jednog te istog Prvog Izvora. Adeptima egipatske magije je bilo jasno da je samo jedan Bog a više njegovih produžetaka odnosno energija, koje su bogovi, dok su mase vjerovale u neke opipljive humanoidne stvorove koji imaju ljudske osobine. Takve infantilne predstave profanih masa su pridonijele velikim praznovjerjima u vrijeme kasnog Egipta (era Ptolomejevića), u vrijeme kad je originalna čista egipatska ezoterija bila ugrožena i svedena na manji krug inicijata (Serapeum, Aleksandrija).

Ime Yeheshua (YHSWH) nema veze s povijesnim Isusom (ako je ikad i postojao) već je to titula inicijata, isto kao i "Krist". To ime se još naziva pentagramaton iliti "božansko ime od pet slova". Jasno je da svako slovo predstavlja po jedan element. Slovo Shin se nalazi u sredini imena razdavajajući po dva para elemenata. Shin je Duh, odnosno peti životodajni element. Na donjoj slici, slovo Shin je kruna na glavi Adama Kadmona.

Pentagramaton: Božje ime od pet slova u korespondenciji sa ljudskim tijelom:

slika

Invokacija Nerođenog (Sveti Anđeo Čuvar) je standarni priziv koji se koristi da bi se učvrstila svjesna veza između ljudskog "ja" i SAČ-a. Ta radnja prethodi nekim ritualima iako nije nužna. Neki drugi rituali svojom simbolikom proizvode isti efekt samo na drugačiji način. Rezultat je bio suptilan i nije bilo ničeg neobičnog nakon nekoliko izvedbi. Rekao sam prije da invokacije tek imaju jaki efekt na operatora kad se provode na dnevnoj bazi. Magija nije čitanje i provođenje recepata iz kuharice, već je to Umijeće koje se gradi dugotrajnim discipliniranim radom na sebi.

Za egzoricizme ne znam, to je čisto egzoterna praksa i nema mjesta u pravom hermetizmu. Holywood je debelo izbanalizirao stvar. Probaj na nekim kršćanskim forumima.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Ok fala neko ako zna o egzorcizmu neka napise...
E sad u vezi yeshuah...po filmu isusovo stradanje u kome se govori na hebrejskom valjda ima pominanje JESHUAH kada se obracaju isusu
http://www.youtube.com/watch?v=GJWA7nd_j9I
A sad oko prirode demona...
Da li demoni mogu da napadnu coveka posredno?
Ako mogu koji je najbolji penicilin za njih u tom trenutku a ne kada su vezani za krevet...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
Demetrijus je napisao/la:
Ok fala neko ako zna o egzorcizmu neka napise...
E sad u vezi yeshuah...po filmu isusovo stradanje u kome se govori na hebrejskom valjda ima pominanje JESHUAH kada se obracaju isusu
http://www.youtube.com/watch?v=GJWA7nd_j9I
A sad oko prirode demona...
Da li demoni mogu da napadnu coveka posredno?
Ako mogu koji je najbolji penicilin za njih u tom trenutku a ne kada su vezani za krevet...


...moguće je da demon napadne čovjeka,ali se jako rijetko događa,oni su vezani za neki drugi denzitet i nemogu samo tak uči u naš,normalno ako isključimo prizive,rituale ili slično,u 90% slučajeva se radi o psihički bolesnim osobama....najbolji penicilin?,ako si katolik idi do svećenika ili ga pozovi da posveti kuću...,ako ne pronađi neke stručne osobe da ti pomognu,ili ako si u stanju naprabi ritual tjeranja demona...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Lepo samo msio sam da li demon moze napasti npr dok ulazis u zgradu...da li je demonu dozvoljeno da ubije coveka...da ga unakazi ili sta vec...ili samo da ga zaposeda ako je slabog duha...
Inace sam pravoslavac i interesuje me kakvog stanja trebam biti da bih izvrsio exorcism???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Demetrijus je napisao/la:
Lepo samo msio sam da li demon moze napasti npr dok ulazis u zgradu...da li je demonu dozvoljeno da ubije coveka...da ga unakazi ili sta vec...ili samo da ga zaposeda ako je slabog duha...
Inace sam pravoslavac i interesuje me kakvog stanja trebam biti da bih izvrsio exorcism???


Gledaš previše horor filmova. Nije riječ o fizičkim bićima da samo tako mogu lutati fizičkom razinom. Kako to misliš da li je demonu dozvoljeno? Nisu oni vrtićka djeca da im se zabranjuju slatkiši. Opsjednuće je znatno češće nego posjednuće. Ima razlike: posjednuće je ono o čemu ti govoriš, a to je situacija fizičke kontrole nad ljudskim tijelom i to je vrlo rijetko. Opsjednuće je za razliku od posjednuća mnogo češće i srećemo se s njime na dnevnoj bazi. Svaki put kad idemo protiv sebe, protiv naše prave volje i namjere, misli koje nam se tada javljaju često nisu naše. Opsjednuće se događa na astralnoj i eteričnoj razini kada entitet provaljuje u ljudsku auru.

Postoje egzoricizmi iz raznih kultura i religija, ali ako sam dobro shvatio, kršćanski su vrlo slični drevnim metodama: znači sveta voda, svećenik i čitanje psalama i molitvi. To je ono stereotipsko na što se uvijek podsjećamo kada čujemo riječ "egzoricizam". Ako je riječ o religioznoj metodi, o tome ne znam ništa. Kao što rekoh pitaj nekog vjernika jer ja nisam kršćanin.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
kolos je napisao/la:
u vrijeme kad si tinejđer sve što je dark je cool.

tako se i meni čini. npr. sotonisti - svi vjeruju u boga, a oni ne žele biti kao svi već posebni pa će oni totalno suprotno - vjerovati u sotonu. patetično. valjda im je falilo ljubavi u djetinjstvu.

tehuti hvala na objašnjenju. kolko sam shvatio, demoni su dio samospoznaje i duhovnog razvoja?
tehuti je napisao/la:
I zato su veliki adepti i mistici svih religija i ezoterijskih sustava (tajnih društava) dolazili do velikih katarza i kriza u kojima se iskušava njihova Volja.

može neki primjer? misliš na isusovih 40 dana u pustinji kad ga je sotona iskušao?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 8:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
extranoize je napisao/la:
kolos je napisao/la:
u vrijeme kad si tinejđer sve što je dark je cool.

tako se i meni čini. npr. sotonisti - svi vjeruju u boga, a oni ne žele biti kao svi već posebni pa će oni totalno suprotno - vjerovati u sotonu. patetično. valjda im je falilo ljubavi u djetinjstvu.


Znam iz iskustva. :D

Tinejđerski sotonizam je vrsta eskapizma i traženja identiteta. Tinejđeri vole pripadnost određenim subkulturama ne bi li našli sebe. Često nemaju ni blage što je pravi sotonizam već se furaju na infantilne horor filmove i tekstove black metal bendova.

extranoize je napisao/la:
tehuti hvala na objašnjenju. kolko sam shvatio, demoni su dio samospoznaje i duhovnog razvoja?


Vjerojatno najvažniji dio. Bez lutanja u mraku, kako bismo željeli svijetlost?

tehuti je napisao/la:
I zato su veliki adepti i mistici svih religija i ezoterijskih sustava (tajnih društava) dolazili do velikih katarza i kriza u kojima se iskušava njihova Volja.


extranoize je napisao/la:
može neki primjer? misliš na isusovih 40 dana u pustinji kad ga je sotona iskušao?


To je jedan od primjera. Tu su i borbe vitezova sa zmajevima i čudovištima, ubojstva bogova u mitologiji, promjene astroloških ciklusa,...

Primjer okultne katarze (alkemijska nigredo faza = zacrnjenje) je odlično opisao rimokatolički mistik sv. Ivan od Križa u svom djelu "Tamna noć duše". Riječ je o nizu razočaranja, unutarnjih previranja, neprestane borbe s egom, suicidalne misli, nasilne želje, potreba za seksom i svim ostalim putenim željama koje naizgled ometaju spiritualni napredak. Kad se jave ti "mračni" simptomi, osoba je spremna na pročišćenje (katarzu) u samoći. U kršćanstvu se kaže da je Isus sišao u Pakao da bi mogao uzaći na Nebesa. To je alkemijska tajna besmrtnosti: najprije treba umrijeti da bi se živilo (VITRIOL). Odnosno, ovdje se govori o smrti ega i njegovoj transmutaciji u prvoj fazi Velikog Djela (pronalaženje Kamena Mudraca) koju zovemo zacrnjenje ili nigredo. Nju simbolizira Smrt sa kosom i starac sa pješčanim satom (Saturn) koji nam govore o prolaznosti i ciklusima koji donose promjene. Zato spiritualni tragač ne zazire ni od "mraka" jer zna da je to sastavni dio transmutacije metala u sebi da bi se pronašlo Zlato (Sol Philosophorum), tj. da bi se Duh konačno utjelovio u fizičkom tijelu (alkemijska fiksacija).

Evo jedna od najvažnijih masonskih lekcija trećeg stupnja kroz simbole:

slika

slika

slika

Da bi se prošlo kroz "tamnu noć duše" potrebna je iznimna Volja. Hermetizam nas uči da su sva stanja prolazna i da se vraćaju u cikličkim ponavljanjima. Zato čovjek umire tisuće puta u jednom životu. Biljka koja se nalazi uz lijes (akacija) predstavlja nadu u besmtnost duše. Zato "mrak" ili "Sotona" ne može slomiti zvijezdu kao što je Čovjek. Majstor je onaj koji prođe kroz mrak a da se ne zadrži u mraku.

slika

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 115 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz