Sada je: ned apr 28, 2024 1:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Koji ne stoji u tami, neće moći vidjeti svjetlo. (gnostika)

ali "tamna noć duše" će doći sama od sebe (ako smo na pravom putu)...
onda nema potrebe za nikakvim prizivanjem demona i sl.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
extranoize je napisao/la:
Koji ne stoji u tami, neće moći vidjeti svjetlo. (gnostika)

ali "tamna noć duše" će doći sama od sebe (ako smo na pravom putu)...
onda nema potrebe za nikakvim prizivanjem demona i sl.


Opcionalno. Netko će poželjeti iskušati i direktni susret sa tamnim predijelima Jastva. Netko će to zanemariti. Mi prizivamo demone na dnevnoj bazi, samo toga nismo svjesni. Onaj tko to radi svjesno tako otklanja strah, a to je samo jedan motiv za praksu demonologije.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
extranoize (napisa):
Koji ne stoji u tami, neće moći vidjeti svjetlo. (gnostika)

ali "tamna noć duše" će doći sama od sebe (ako smo na pravom putu)...
onda nema potrebe za nikakvim prizivanjem demona i sl.

tehuti (napisa):
Opcionalno. Netko će poželjeti iskušati i direktni susret sa tamnim predijelima Jastva. Netko će to zanemariti. Mi prizivamo demone na dnevnoj bazi, samo toga nismo svjesni. Onaj tko to radi svjesno tako otklanja strah, a to je samo jedan motiv za praksu demonologije.

Primjer ti je Kastenadini "sitni mučitelji".

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
tehuti je napisao/la:
Demetrijus je napisao/la:
Lepo samo msio sam da li demon moze napasti npr dok ulazis u zgradu...da li je demonu dozvoljeno da ubije coveka...da ga unakazi ili sta vec...ili samo da ga zaposeda ako je slabog duha...
Inace sam pravoslavac i interesuje me kakvog stanja trebam biti da bih izvrsio exorcism???


Gledaš previše horor filmova. Nije riječ o fizičkim bićima da samo tako mogu lutati fizičkom razinom. Kako to misliš da li je demonu dozvoljeno? Nisu oni vrtićka djeca da im se zabranjuju slatkiši. Opsjednuće je znatno češće nego posjednuće. Ima razlike: posjednuće je ono o čemu ti govoriš, a to je situacija fizičke kontrole nad ljudskim tijelom i to je vrlo rijetko. Opsjednuće je za razliku od posjednuća mnogo češće i srećemo se s njime na dnevnoj bazi. Svaki put kad idemo protiv sebe, protiv naše prave volje i namjere, misli koje nam se tada javljaju često nisu naše. Opsjednuće se događa na astralnoj i eteričnoj razini kada entitet provaljuje u ljudsku auru.

Postoje egzoricizmi iz raznih kultura i religija, ali ako sam dobro shvatio, kršćanski su vrlo slični drevnim metodama: znači sveta voda, svećenik i čitanje psalama i molitvi. To je ono stereotipsko na što se uvijek podsjećamo kada čujemo riječ "egzoricizam". Ako je riječ o religioznoj metodi, o tome ne znam ništa. Kao što rekoh pitaj nekog vjernika jer ja nisam kršćanin.
Citao sam neke knjige u kojima pise da demoni nista ne mogu da urade a da ne pitaju boga...osim kusanja...i ostalih stvari za koje ne zele da pitaju boga...inace sto se tice zaposedanja...oni moraju da pitaju boga i bog dozvoljava to ako je osoba gresna ...inace sam takodje i procitao da najslabiji demon moze malim prstom unistiti zemlju za manje od minut...ako bog to dozvoli...da li imate neke dokaze o demonima...msm ja verujem da postoje ali od viska ne boli glava...slike demona u astralnom obliku...sta ja znam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
@kolos

Nisam upoznat sa Castanedinim učenjima ali hvala na analogiji. Uvijek je korisno usporediti razne izvore informacija.

@Demetrijus

Citat:
Citao sam neke knjige u kojima pise da demoni nista ne mogu da urade a da ne pitaju boga...osim kusanja...i ostalih stvari za koje ne zele da pitaju boga...inace sto se tice zaposedanja...oni moraju da pitaju boga i bog dozvoljava to ako je osoba gresna ...inace sam takodje i procitao da najslabiji demon moze malim prstom unistiti zemlju za manje od minut...ako bog to dozvoli...da li imate neke dokaze o demonima...msm ja verujem da postoje ali od viska ne boli glava...slike demona u astralnom obliku...sta ja znam...


Možeš li dati svoje izvore za te tvrdnje. Ovako mi se čini da je riječ o kršćanskom svjetonazoru, a svi znamo na ovom forumu da je svaka egzoterna religija kriva za balaniziranje i izvrtanje ezoterijskih činjenica. Ove tvrdnje su mi smiješne, posebno ona da naslabiji demon može uništiti zemlju. Već smo nebrojeno puta rekli i na ovom forumu i na ovom threadu da su demoni astralne kreature a ne fizička stvorenja koja mogu imati direktan i vrlo izraženi utjecaj na pojavnu stvarnost.

Crkva je stvorila jedno uniformno mišljenje o demonima i zatim ga kroz vjekove servirala neukim ljudima. To je širenje straha. A sasvim je povijesno provjerljivo da je svaki stav crkve "to je vražje djelo!" kada se radi o ičem neobuhvaćenom kršćanskom dogmom.

Crkva iskrivljava činjenice i pretvara ih u bogom danu istinu koja se nepropituje.

Zato ezoterija nudi konkretne odgovore, a ezoterija tvrdi da je riječ o astralnim entititima koji predstavljaju simboličko i iskonsko "niže Ja" u čovjeku i sve njegove aspekte. Oni su nužna prepreka u razvoju duše. U hermetičkoj Kabali se kaže da je osoba koja pobijedi demona laži Choronozona koji naseljuje suptilnu sferu Da'ath prelazi Bezdan. Taj Bezdan predstavlja Znanje. To je onaj most između višeg i nižeg "ja" i konačna prepreka na putu samospoznaje.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 6:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
extranoize:

Citat:
Koji ne stoji u tami, neće moći vidjeti svjetlo. (gnostika)


Problem bi mogao biti jedino u tome što kad se uz pomoć interakcije s ‘demonima’ uđe u tamu, - teško se izlazi napolje; a ono: “…nisam znala…ja sam mislila…” - kod njih slabo pije vode. Nadalje, bivstvovanje u mraku često je povezano i sa mračnim aktivnostima koje teško da mogu voditi ka nekom prosvjetljenju.

S druge strane, ovaj gnostički koncept je moguće i malo drugačije interpetirati u smislu da se čovjek u stanju u kakvom danas jeste već nalazi u tami, a svjetlo počinje da vidi kad počne da se budi, odnosno, dostigne određeni prag svjesnosti u razvoju svog bića. Međutim, kako vidimo, svaki gnostički koncept moguće je izvitoperiti i intepretirati na 116 načina u skladu s tim kako kome šta odgovara.

tehuti:

Citat:
Netko će poželjeti iskušati i direktni susret sa tamnim predijelima Jastva.


Ova vrsta manipulativnog dejstvovanja u smislu poistovjećivanja ili stavljanja na istu ravan ljudskog bića sa entitetima koji nisu ljudska bića (kroz “isto Jastvo”) je uvijek veoma popularna uglavnom zbog svoje perfidnosti, bez obzira na to što je već odavno otrcana. Vrlo suptilno se protura koncept da se na osnovu osobina koje dijele neke različite vrste, one mogu i poistovjećivati.

Nedavno naletjeh na sličan koncept gdje se sve ljude svrstava pod psihopate, na osnovu nekih zajedničkih karakteristika a to da li je neko ono što se podrazumijeva pod “klasičnim” psihopatom ili nije, zavisi samo od STEPENA ispoljavanja tih osobina. Čudne neke paralele!? A možda i nisu, s obzirom da se radi o manifestaciji OPS svijesti kroz različita “vozila”’ i na različitim nivoima”. Uostalom i kod jednih i kod drugih dominira tzv. entropična svijest kod koje se sva “kreativnost” sastoji u tehnikama namamljivanja žrtvi, njihovoj manipulaciji i crpljenju njihove energije. Dok se normalnog čovjeka kao potencijalnu žrtvu pokušava identificirati s njima, kuriozitet predstavlja to što ovi entiteti (psihopate i demoni) nikada ne pokazuju ni najblaži interes za identificiranje s onim što bi mogli nazvati normalnim ljudskim bićem ili bar da pokušaju da ga oponašaju.

Citat:
Netko će to zanemariti. Mi prizivamo demone na dnevnoj bazi, samo toga nismo svjesni.


Ajde!? Možeš li nam malo pojasniti kako mi to prizivamo demone na dnevnoj bazi?! Ako nešto važi za tebe lično, da li to stvarno mora da važi za sviju?
S druge strane, svjesnim prizivanjem demona (dakle svojom slobodnom voljom) njima se automatski daje dozvola da uđu u interakciju s onim koji ih priziva ali na temelju njihovih pravila angažmana. U prvoj fazi onaj koji ih priziva može imati utisak da on nekog ili nešto kontroliše (faza naduvavanja njegovog ega), međutim, to se brzo pretvara u njegov status – kontrolisanog, bez obzira u kakvoj iluziji on živio ili šta mislio. (Princip: “nema džabe ni kod stare babe”, demonski entiteti koriste do maksimuma.) Tragikomično je to što u većini slučajeva praktikanati-demonolozi nisu u stanju kontrolisati ni same sebe a kamo li nekog drugog!? Dinamika koja se tu obično zbiva, odavno je već opisana ovdje:


http://www.galaksija.com/metafizika/mag ... litika.htm


Na neki način, svi entiteti koji su OPS/entropicno polarizovani, opsjednuti su kontrolom drugih, bilo ljudi, demona, ili bar zivotinja; čega god, bitno je samo da se nešto kontroliše a još bolje – posjeduje. Tako, može se reći i da će onaj koji pokušava uspostaviti kontrolu nad demonima, dobiti lekciju kakvu je zaslužio. On brzo biva uvučen u njihovu hijerarhiju, te gubi svoju individualnost i postaje produžena ruka ili “proxy-server” te vrste svijesti. (Princip: “tražili ste – gledajte”!)

Citat:
Onaj tko to radi svjesno tako otklanja strah, a to je samo jedan motiv za praksu demonologije.


Otklanjanje straha kao jedan motiv za praktikovanje demonologije!? Ovdje se već treba upotrijebiti jedna malo žešća metalna gimnastika da bi se ovaj koncept svario. U gnostici je poznato da se strah najbolje liječi a još bolje sprečava uz pomoć razvoja svjesnosti. Što čovjek raspolaže s više istinskog znanja i što je svjesniji, utoliko se manje i boji.

Međutim, činjenica jeste da oni koji su omamljeni, takođe ne osjećaju strah, a s obzirom da je kod praktikovanja demonologije omamljenost skoro zagarantovana, praktikanti stvarno mogu da izgube osjećaj straha. (Kažu da ni zombi-ji ne mogu da osjećaju strah, što me nimalo ne bi čudilo!?)

Uvlačenje u demonologiju kroz koncept “otklanjanja straha” odnosi se isključivo na normalnog čovjeka koji ima svoje strahove (što je normalno) ali nema toliku tendenciju ka kontrolisanju drugih. Isti koncept može lako da se pretvori u ono: “e, ako se bojiš da se upustiš u to, onda si stvarno kukavica (to je samo za hrabre i odvažne)”, što bi podrazumijevalo čistu manipulaciju.

Nadalje, kroz kliničku praksu iz regresivne terapije pokazalo se da se ti entiteti mogu ‘zakačiti’ ne samo za praktikante demonologije, nego i za sve one koje oni smatraju podobnim i prijemčivim, te im uticati na razmišljanje i ponašanje; što je predstavljeno ovdje:

http://www.galaksija.com/metafizika/opsjednutost.htm


Ukratko rečeno, prije nego što se čovjek upusti u takve projekte, prvo mora biti načisto s tim šta hoće, kao i sa mogućim posljedicama koje mogu biti vezane sa svim tim. Ignorantnost u vezi s tim može čovjeka skupo koštati.

Na kraju krajeva, možda ima neke mudrosti i u onoj staroj narodnoj: “ko s đavolom tikve sadi, - o glavu mu se razbijaju”.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: prizivanje demona - NE
PostPostano: uto jan 27, 2009 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Radoznalost ubi macku...

Postovana sabraco, bilo bi mi veliko zadovoljstvo kada bi ste poslusali gornji savet Galaksije i postedeli sebe suludih ideja koje vam se vrzmaju po glavi. U tom kontekstu evo jednog citata iz moje omiljene knjizice za poneti i po sto puta procitati...

" Ako svakog jutra pomno pratiš natpise u novinama o ubistvima, provalama, skandalima i nesrecama , onda na sebe privlacis Nevidljivo iste vrste. Na taj nacin kontaktiras sa nizim redom duhovnog dogadjaja pa si tako pod udarom njegovih struja, telesno lakse izlozen njegovom uticaju. Verovatnoca da te pogodi nesto strasno je utoliko veca, ukoliko se iz godine u godinu, rano ujutru, za vreme prvog obroka, dakle u stanju prijemcive pasivnosti, predajes tim uticajima. Mozda ce se pokazati da nije tako “staromodno”, kako to misli lukavi zapadnjak, da tihi narod Istoka dan radije zapocinje vezbama disanja ili meditacijom, umesto da citaju crne hronike u novinama... ILI NE DAJ BOZE - PRIZIVANJEM DEMONA...

Stvarnost struji u Nevidljivom. Onaj ko uranja svoj duh u strujnu liniju Nizeg, Zastrasujuceg i Prostog, zapada i sam u to maker kao zainteresovani slusalac uz laganu ugodnu jezu i sa zabludom da je to ionako “daleko od njega”. Ali onda kada je kontakt jednom uspostavljen, s otvorenom strujom ulaze i elementi zla i zlocina. Ko voli da cita o provalama, razbojnistvima i kradjama, taj ce, kao i njegova kuca biti vise izlozen provalama i napadima. On i kradljivac se sastaju, jer obojica plove u istoj misaonoj struji, a da ni jedan ni drugi nisu svesni moci koja ih spaja. " ... Prentis Milford (Prentice Milford) ... No, nijedna moc nije toliko neodoljiva kao upravo ona o cijem uticaju, pa i o samoj njenoj egzistenciji, ne znamo nista...

Ili uprosteno - Energija kojom se bave nase misli pocinje da nas boji, pocinje da prelazi na nas, da nam menja konture lice i usmerava zivot. Velika je odgovornost na vama - cemu cete posvetiti svoje misli.

Svako dobro.

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Ja sam licno omrazenik demona bez obzira na razne filozofije i dokaze da su demoni "dobri"...Interesujem se za demonologiju ne da bih mogao da prizivam demone i dsradjujem sa njima vec da se odbranim i vrtim gmazove oko malog prsti uz pomoc moci krsta ili bilo cega drugog...interesuje me ezoteria a ne prizivanje demona niti bilo cega drugog...of course ako bi to jednom uradio uradio bih i drugi put i treci i na kraju bi ostala ljustura coveka od mene...ljustura koja je prodala dusu za pare i moc...e tako nece moci...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Svar je u znanju koje imamo i o svjesnosti o tome što radimo,a problem je u tome što velika većina nije svjesna i nema pojma što radi.Iz Kastenadinih knjiga se može povući puno paralela s demonologijom,samo što on piše na način koji je mnogo više prihvatljiv za početnika koji ulazi u taj svijet,s time ne omalovažavam nego želim reći da je pisan na više nivoa,a što tekstovi i knjige u vezi demonologije nisu.One ulaze odmah u srž,tj. akciju.
Citat:
Citat:
Onaj tko to radi svjesno tako otklanja strah, a to je samo jedan motiv za praksu demonologije.

Ne mislim braniti tehuti-a ali mislim da govori isto o čemu priča galaksija,naravno ako sam u krivu neka me ispravi.Problem je u dostupnosti informacija.Čovjek koji počinje da se "budi" počinje tragati.Naravno znamo da se matrix prilagođava i nudi mu alternativu koja zapravo može biti još gora po njega,a kako čovjek koji traži "brza i bolja rješenja",neide saznati sve o tome u što se upušta.
FerdinandTheBull čini se da Demetrijus nije pročitao tvoj post jer je to točno takav stav kojeg opisuješ.A izjava
Citat:
Radoznalost ubi macku...
bi nas držala još u prvim redovima crkve.
Slažem se s galaksijom kad kaže
Citat:
Ukratko rečeno, prije nego što se čovjek upusti u takve projekte, prvo mora biti načisto s tim šta hoće, kao i sa mogućim posljedicama koje mogu biti vezane sa svim tim. Ignorantnost u vezi s tim može čovjeka skupo koštati.

Opet problem je u dostupnosti informacija.Kako Demetrijus može naučiti što želi a da ne zapadne u probleme?Prve informacije koje su mu dostupne su raznorazni prizivi i slično koji su kao sigurni da se može to i poništiti ili se višestrukim prizivanjem i tjeranjem dobija "moć"nad njima(možda i jest tako za onog tko Zna što treba čitati i kako).Kao i sve drugo ovdje sve je izmanipulirano i on će se jako opeći.On neće moći vidjeti manipulaciju.Demetrijuse nemoj se uvrijediti(tj.čitaj na objektivan način),tvoj nick je samo primjer i odnosi se na bilo koga.
Po meni demonologija je jedan viši nivo s kojim bi se morali upoznavati samo sprmni učenici,ali kako živimo u svijetu manipulacije,naravno da su takve informacije iznjete u prvi red.
Kako se odbraniti od toga?Nećemo pokušati objasniti u nekoj knjizi,netu ili bilo gdje o tome?Možda su religije u pravu u vezi toga:"To je baug ne petljaj se u to!!!"Strah te drži dalje od toga,ali nažalost ipak te može dohvatiti.Znači to nije to.Jedino što mi trenutno pada na pamet je ne djeljenje takvih informacija osobama koje iskustveno ne poznajemo.Ali kako ćemo onda naučiti???Što nek učini čovjek koji je upao u sranje??
Uh samo pitanja i pitanja.
Sreća što imamo intuiciju,koju možda niti neznamo da imamo,da nas vodi kroz taj slalom.
Pozdrav

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
@ kolos
sitni mučitelji nisu demoni (bar ne doslovno), nego jednostavno egoisti ili psihopati. zli ljudi.
tako sam ja to shvatio iz onoga što je don Juan govorio.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
@ kolos
sitni mučitelji nisu demoni (bar ne doslovno), nego jednostavno egoisti ili psihopati. zli ljudi.
tako sam ja to shvatio iz onoga što je don Juan govorio.

Zato sam i napisao
Citat:
Iz Kastenadinih knjiga se može povući puno paralela s demonologijom,
tj poveznica.Tehuti je napisao
Citat:
Nisam upoznat sa Castanedinim učenjima ali hvala na analogiji

Evo malo copy/paste za analogijui
Citat:
Analogija
Izvor: Wikipedija
Skoči na: orijentacija, traži

Analogija je logička metoda. To je takav oblik posrednog zaključka kod kojeg se polazi od posebnog ili pojedinačnog i zaključuje na posebnom ili pojedinačnom po sličnosti. Ako su dva predmeta slična po nekim osobinama možemo zaključiti da su slična i u drugim osobinama. Ovdje nema sigurnosti za istinit zaključni sud ali je veća vjerovatnost ako se upoređuju bitne osobine ili svojstva. Primjer analogijskog zaključka gdje nismo sigurni u zaključni sud:

Zemlja i Mars su u sunčevom sustavu. Obje su planeti. Na Zemlji ima života i na Marsu ima života.

Dobro si shvatio,znam da je off topic ali sitni mučitelji također nisu u doslovnom smislu zli ljudi zar ne?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
kolos je napisao/la:
Svar je u znanju koje imamo i o svjesnosti o tome što radimo,a problem je u tome što velika većina nije svjesna i nema pojma što radi.Iz Kastenadinih knjiga se može povući puno paralela s demonologijom,samo što on piše na način koji je mnogo više prihvatljiv za početnika koji ulazi u taj svijet,s time ne omalovažavam nego želim reći da je pisan na više nivoa,a što tekstovi i knjige u vezi demonologije nisu.One ulaze odmah u srž,tj. akciju.
Citat:
Citat:
Onaj tko to radi svjesno tako otklanja strah, a to je samo jedan motiv za praksu demonologije.

Ne mislim braniti tehuti-a ali mislim da govori isto o čemu priča galaksija,naravno ako sam u krivu neka me ispravi.Problem je u dostupnosti informacija.Čovjek koji počinje da se "budi" počinje tragati.Naravno znamo da se matrix prilagođava i nudi mu alternativu koja zapravo može biti još gora po njega,a kako čovjek koji traži "brza i bolja rješenja",neide saznati sve o tome u što se upušta.
FerdinandTheBull čini se da Demetrijus nije pročitao tvoj post jer je to točno takav stav kojeg opisuješ.A izjava
Citat:
Radoznalost ubi macku...
bi nas držala još u prvim redovima crkve.
Slažem se s galaksijom kad kaže
Citat:
Ukratko rečeno, prije nego što se čovjek upusti u takve projekte, prvo mora biti načisto s tim šta hoće, kao i sa mogućim posljedicama koje mogu biti vezane sa svim tim. Ignorantnost u vezi s tim može čovjeka skupo koštati.

Opet problem je u dostupnosti informacija.Kako Demetrijus može naučiti što želi a da ne zapadne u probleme?Prve informacije koje su mu dostupne su raznorazni prizivi i slično koji su kao sigurni da se može to i poništiti ili se višestrukim prizivanjem i tjeranjem dobija "moć"nad njima(možda i jest tako za onog tko Zna što treba čitati i kako).Kao i sve drugo ovdje sve je izmanipulirano i on će se jako opeći.On neće moći vidjeti manipulaciju.Demetrijuse nemoj se uvrijediti(tj.čitaj na objektivan način),tvoj nick je samo primjer i odnosi se na bilo koga.
Po meni demonologija je jedan viši nivo s kojim bi se morali upoznavati samo sprmni učenici,ali kako živimo u svijetu manipulacije,naravno da su takve informacije iznjete u prvi red.
Kako se odbraniti od toga?Nećemo pokušati objasniti u nekoj knjizi,netu ili bilo gdje o tome?Možda su religije u pravu u vezi toga:"To je baug ne petljaj se u to!!!"Strah te drži dalje od toga,ali nažalost ipak te može dohvatiti.Znači to nije to.Jedino što mi trenutno pada na pamet je ne djeljenje takvih informacija osobama koje iskustveno ne poznajemo.Ali kako ćemo onda naučiti???Što nek učini čovjek koji je upao u sranje??
Uh samo pitanja i pitanja.
Sreća što imamo intuiciju,koju možda niti neznamo da imamo,da nas vodi kroz taj slalom.
Pozdrav
Procitah sad njegov post i trudio sam se da razumem...moj odgovor glasi:
-Neka dodju demoni onda...ako je tako onda ih prizivam...jer ja svoje misli i svoja interesovanja ne zelim da sputavam...osim ako mislim da suu bolesna i glupa...ako je tako onda demoni mogu doci i da ih ja ne pozovem...neka dodju...a kada dodju...bicu spreman...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 28, 2009 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
-Neka dodju demoni onda...ako je tako onda ih prizivam...jer ja svoje misli i svoja interesovanja ne zelim da sputavam...osim ako mislim da suu bolesna i glupa...ako je tako onda demoni mogu doci i da ih ja ne pozovem...neka dodju...a kada dodju...bicu spreman...


Jos jednom ponavljam : Energija kojom se bave nase misli pocinje da nas boji, pocinje da prelazi na nas, da nam menja konture lice i usmerava zivot. Velika je odgovornost na vama - cemu cete posvetiti svoje misli. Sad pogledaj svoj avatar i procitaj jos jednom ono sto si napisao te ce ti biti jasno (mozda), koliko je proces kod tebe vec uznapredovao, po mom misljenju na tvoju stetu...

Sto se tice ne zeljenja za sputavanjem sopstvenih misli (ili nametnutih misli), sto je katkad jedino oruzije koje imamo u zastiti od zala, siguran sam da ni onaj lik koji je pre par dana poklao bebe u Belgiji - isto tako nije zeleo da sputava svoje misli dok energija zlo-cina nije narasla do svoje potpune manifestacije.

Ako zelis sebi dobro, a verujem da zelis, moj ti je skromni savet da sledeci moj primer ne ostavis vise ni jedan jedini post na ovoj temi...

Nadjemo se recimo na istoriji, arheologiji, zdravlju ili tamo gde su vicevi i sale i siguran sam da cemo imati veseliju i zdraviju komunikaciju. A demoni neka egzistiraju tamo gde im je mesto i daleko im lepa kuca.

Ovo je kraj mog ucesca na ovoj temi. Vozdra :thumbup:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 28, 2009 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Verujem da si u pravu ali zelim da ti nagovestim da se moje i njegove misli razlikuju...ja nisam psihopata...msm sta vec msm ali nisam koljac beba iz belgije...inace postoje i policajci koji se bore protiv takvih kriminalaca i psihopata...e ali da bi se borili protiv njih dobro su proucili njihov sistem rada...da li su panduri poklali bebe dok su proucavali te serijske ubice...ja nesto nisam cuo...tako da...za vecinu si u pravu...da misli uticu na zivot...ali bitno je ne preci granicu...dobre informacije nikad nisu na odmet...vozdra :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 28, 2009 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
kolos je napisao/la:
Dobro si shvatio,znam da je off topic ali sitni mučitelji također nisu u doslovnom smislu zli ljudi zar ne?

pa i nisu...oni su bijednici koji jebu ratnika u mozak :mrgreen:
znam šta je analogija, al ja nisam baš vidio te poveznice s demonologijom kod castanede...
možda misliš na saveznike i sile iz naguala? to bi se moglo povezat s demonima...
(nek admini ovo prebace u castanedu)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
a ja baš tražio gdje je netsao taj topic onda vidim da je tu prebačen...daj me još jednom podsjeti zašto bi prizivao demone...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
slika
ISto ono zasta ih je i Hitler prizivao
E sad ko je dovoljno glup da proba ne znajuci da postoji neka kvaka neka proba
Nesto sam procitao da je onaj Necronomicon i demone iz Goetie napisao neki ludi arapin u 6. veku.True or false?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Demetrijus je napisao/la:
slika
ISto ono zasta ih je i Hitler prizivao
E sad ko je dovoljno glup da proba ne znajuci da postoji neka kvaka neka proba
Nesto sam procitao da je onaj Necronomicon i demone iz Goetie napisao neki ludi arapin u 6. veku.True or false?


Opće poznata stvar je da je Lovecraft napravio djelo fikcije na temelju stvarnih kulturalnih i ezoterijskih činjenica (npr. sumeranska ezoterija i mitologija). U tom smislu, bio je dosljedan, no međutim, iako "opće poznato" ipak postoji mogućnost, kao i uvijek, da je pravi autor Necronomicona odavno mrtav, sudeći po količni ezoterijske naobrazbe koja je bila potrebna da bi se sastavio cijeli magijski sustav (postoji i teorija da je pravi pisac John Dee, veliki renesansni mag, matematičar i astrolog). Nešto mi govori da je Lovecraft bio unesen u materiju, ali da nije originator većine svojih ideja, već da je ideje pokupio kao inspiraciju od drugih izvora, bili svjetovni ili nezemaljski. Kaže se da je imao burne lucidne snove i da je imao vrlo živahna iskustva po tim svjetovima koje je kasnije uključio u svoje pisanje. Pitanje koje se postavlja jest, da li su ti svjetovi nerealni samo zato što su plod mašte jednog pisca, ili su to konkretne dimenzije astrala koje je pisac obišao? Kaos magovi bi rekli da je riječ o ovom drugom, da je pisac ili naučio te stvari kroz astralna iskustva ili je uspio svoju maštu manifestirati tako da ti entiteti koje se priziva postanu objektivno stvarna bića nezavisno od Lovecraftove mašte pa kasnije postaju dio mehanizma magije grimoara.

Goetia nema veze s Lovecraftom ni Ludim Arapom. Ona je zasebni, "stručni" vodič renesansne hermetičke magije koja se bavi "crnim", potisnutim aspektima Bića. Vjeruje se da je "Ludi Arap" ili Abdul Alazred, ustvari pseudonim Lovecrafta, makar ga on spominje kao pravog pisca Necronomicona u vrijeme početka Islama.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Fino fino fala na lepim objasnjenjima...e sad...mi ovde vise raspravljamo o jedva naslutivoj literaturi koje jelte govori o demonima.
E sad...da li poznata danteova komedija govori iole istinu ili ne?Sta je miltona navelo da napise onakvo delo...inspiracija ili nesto drugo?

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Demonologija
PostPostano: čet sep 02, 2010 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
evo jednog bloga o demonologiji ako nekog zanima

http://demonologija.bloger.hr/

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 129 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz