Sada je: uto maj 21, 2024 2:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 02, 2006 10:21 am
Postovi: 69
Dobro. Ja vas pitam šta taj čovek posle radi? Dođe na forum da diskutuje o kontroli iz 4D?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
gorchilo je napisao/la:
Dobro. Ja vas pitam šta taj čovek posle radi? Dođe na forum da diskutuje o kontroli iz 4D?


Posle cega?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 2:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Zanimljivo.

Ja se slazem i sa Pantelijom i Gorchilom u glavnom. Sa Pantelijom se ne slazem u pristupu pisanju samo, a sa Gorchilom u nekim vidjenjima gde "treba pomagati covecanstvu" koliko sam shvatio.

Mislim da pomaganjem sebi pomazes drugima, odnosno vuces ih, iako oni to i ne znaju, i ne treba da znaju ako ne zele. Odnosno, mislim da je sve energija i da povecanjem svoje frekvencije te energije (individuacijom kao sto rece Pantelija) odnosno postajanjem integrisanim covekom, dolazimo u kontakt sa drugim delovima (ili celinama) te svoje iste energije, koja onda dolazi u kontakt i sa drugima i tako ih vucemo i pomazemo posredno. Ti drugi delovi bi bili "vise ja", "visi centri" i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 3:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Mislio je da posle 'probuđenja' dođe na forum na diskusiju o Kontroli iz 4D.

Moraću da se ponovim:

Pantelija je napisao/la:
Probuđeni deluje magijski na ceo kosmos, jer on je mikrokosmos.
Ono što se u njemu ostvari ostvaruje se u celom kosmosu.
Takvi deluju na svet mnogo više nego što možeš i da zamisliš.
Ti misliš da je on samo jedna individua koja se "probudila" pa ti to izgleda nedovoljno za ostale.
On više nije individua, već celina koja se izražava individualno.


Zadnja izmjena: Pantelija; uto jul 28, 2009 3:52 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
bilo to apsolutno točno ili totalno krivo, sviđa mi se taj pristup


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jul 28, 2009 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Svaki drugi pristup podrazumevao bi katastrofu za čoveka i nemogućnost da bude slobodan.
Da čovek nije potencijalno u svojoj suštini već slobodan, nikada ne bi mogao da se oslobodi, jer ništa ne nastaje iz ničega.
Da mu suština nije slobodna nikada ne bi mogao biti slobodan.
On samo treba da aktuelizuje svoju pravu prirodu zamračenu iluzijama.
Zato se govori o buđenju, a ne o nekoj dogradnji ili postajanju nečega novog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri jul 29, 2009 2:43 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Došao sam na ovaj forum poslije jednogodišnjeg čitanja istog. Kad sam počeo da pišem prvi post , u jednom trenutku, u mom umu odnosno mutnom dijelu svijesti sam imao samo ovu misao:
Citat:
Ja ove ljude ne mogu da slažem čak i da hoću.

I onda su krenule moje drame. Zašto? Zato što su gazde htjele da ostane:
Citat:
... čovjek je rob svoje vlastite svijesti u službi nematerijalne inteligencije.

a iz tog ugla shvatam ovu posljednju rečenicu iz Pantelijinog texta:
Citat:
Zato mora malo da se prodrma da se probudi.
E to drmanje je sva prisila i prinuda koju nad ljudima odrađuju Iluminati i njihove gazde.

odnosno, čineći napor u želji da ostanem njihov rob gazde takođe čine meni uslugu jer se ta njihova želja kosi sa voljom moje duše da dođe do Sebe te se tako stvara sukob(*) a ta volja se vidi u rečenici koju sam gore napisao i koja je došla iz jednog dijela svijesti ili podsvijesti, da posvijest je možda istinitije reći.

Stvarajući sukob unutar mene ne bi li me skrenuli na svoju vodenicu ustvari na neki uvrnut način se otvara put ka Sebi baš zbog postojanja sukoba. Bez tog sukoba ne bi bilo ni potrage u mom slučaju. Ovaj forum, iz mog ugla gledanja, nikako se ne može svesti na bezopasnu kritiku niti na nedostatak akcije jer je za mene sam čin pisanja i čitanja tj. komunikacija predstavlja jednu vrstu akcije. Ta akcija me potiče da nastavim dalje, sada u izgradnji discipline i oporavku. Pod akcijom, gorčilo, misliš na nešto drugo, konkretnu akciju ka sistemu valjda a kako nije izrečeno šta je ta akcija ja te ne razumijem. Tvoja sljedeća tvrdnja je na mjestu i iz mog iskustva si u pravu kad tvrdiš sljedeće:
Citat:
Kad bi neko predložio akciju, svi bi se uplašili a verovatno niko ne bi hteo da to prizna (ni sebi a pogotovo forumu).

No molio bih da se razumije da kad kažem da si u pravu govorim u odnosu na mene i trenutnu situaciju a ne kao opštu istinu ostalih. Ta situacija nije zakucana i nije moja konstanta pa ću da se objasnim. Zašto je ta tvrdnja, po meni, tačna?
Sama akcija zavisi od energije koju posjedujem ili neposjedujem. Dok sam energetski pun akcija je bila moguća i ona se dešavala. Princip akcije je AL objasnio:
Citat:
Mislim da pomaganjem sebi pomazes drugima, odnosno vuces ih, iako oni to i ne znaju, i ne treba da znaju ako ne zele. Odnosno, mislim da je sve energija i da povecanjem svoje frekvencije te energije (individuacijom kao sto rece Pantelija) odnosno postajanjem integrisanim covekom, dolazimo u kontakt sa drugim delovima (ili celinama) te svoje iste energije, koja onda dolazi u kontakt i sa drugima i tako ih vucemo i pomazemo posredno. Ti drugi delovi bi bili "vise ja", "visi centri" i slicno.

Znači, iz vlastitog iskustva potvrđujem da se ovakva akcija dešava i ona se ''prelivala'' na okolinu u kojoj radim, živim ili sa kojom stupam u kontakt te na porodicu i prijatelje. Ovakva akcija se dešavala sve dok sam imao energije i jasnu svjesnost. Kako sam metafizički neiskusan, teoriski nepotkovan i nedosljedan sa samopromatranjem došlo je do odsustva shvatanja bitnosti balansa i discipline te se desio neminovni potpuni gubitak energije i jasnoće. Ovaj pad je potpomognut raznim drugim negativnim spletovima okolnosti (npr. 20 dana kiše u sred ljeta). U tim danima ispijenosti jedino čega sam bio svjestan jeste taj totalni gubitak energije i shvatanja da moram voljom da se održim. Ne znam kako da objasnim to stanje, moraću figurativno... svjestan si da ne možeš da se podigneš iz kreveta i jedina opcija koju imaš je da čekaš dok nakupiš malo snage a takođe si svestan da nisi u depresiji ili bolestan. Jedini fokus svijesti je u pokušaju da ostaneš na površini, da ne potoneš nazad u san... E u takvom stanju nisam bio u mogućnosti za djelovanje iako sam učestvovao tih dana na forumu u konkretnoj akciji informisanja okoline o N1H1 tj. na temi o svinjskom gripu. Iz ovakve situacije gledano, znači neko ko nije sposoban, ne zna balansirati i naći mjeru, uplašen je saznanjem o kontroli i sl. ti si u pravu.
Interesantna je jedna moja rečenica da objasnim bliže osujećenje pozitivne akcije:
Citat:
Slanje mailova je u toku...

Ovo je akcija obavještavanja prijatelja o istini koja se krije iza vakcinacije putem maila. Osujećenje se odnosi na izjavu u toku, ona jeste u toku ali se nije desila, jer sam bio ''uplašen'', jer mi se događalo nešto što ne razumijem i pretilo je da opet padnem u svojevrstan ''san''. Iz ovakvog stanja nemoguće je djelovati a kad bi se i djelovalo bilo bi kontraproduktivno.
Iz ''sna'' su me vratili nečiji postovi, meilovi, ponovna pojavljivanja nekih ljudi a to je opet prenos energije. Iako je izmicalo jasnije shvatanje sama fokusiranost na traženju biti odnosno smisla npr. nečijih postova me je vratila nazad. Naravno ne bi išlo bez mog htijenja odnosno volje da se razumije i shvati. To se može sada vidjeti na primjeru ove rečenice:
Citat:
Slobodna Voljo, stoji, za većinu vjerovatno , to što si rekao ali mene Pantelijin text uopšte nije odbio, šta više. Možda sam arogantan pa mi leži taj stil a biće da je čovjek rekao neku istinu koja me potiče...

Potiče kao...iako mi smisao izmiče istrajavam da shvatim. Akcija koju ljudi na forumu čine diskusijama za mene je pozitivna a da bih nastavio dalje potrebna mi je energija a neću da je oduzimam od drugih nego da je stvorim. U namjeri stvaranja se nalazi dodirna tačka sa tvojim postom.
Citat:
Moje iskustvo je da se prvo pravo buđenje odlikuje i shvatanjem da se za čovečanstvo može i treba učiniti pozitivno delo. Pri čemu se "pozitivno" shvata beskompromisno, kao odluka i vizija da se stvara samo svetlost


Jasnu odluku i namjeru sam zacrtao poslije jednog iskušenja prije pola godine.

Dolazim do zaključka kao i AL, obojica ste u pravu a mene ono što si napisao gorčilo potiče... :mrgreen:
Ko zna kako neki textovi na forumu utiču na čitaoce? Ja to ne mogu znati. Sada shvatam da se mora uzeti u obzir činjenica da ljudi čitaju ono što pišem a ta činjenica nosi novu odgovornost. Znam samo jedno...ne odustajem od rada na sebi jer uviđam da jedino kroz tu akciju mogu doprineti kako sebi tako i drugima.

Pozdrav
:love5:

(*) nisam mogao bolje da artikulišem što sam mislio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri jul 29, 2009 6:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Način na koji se u zadnje vrijeme vrše negativni intelektualni uticaji na rad foruma je interesantan za analizu. Nema onih vulgarnih i prostih intelektualnih fraza, ali je zato primitivan intelektualni kodeks ponašanja upakovan u vrlo kvalitetnu jezičku formu.

Evo konkretnog primjera: Tekst kojeg je Pantelija postao o opštoj, dugotrajnoj i neprekidnoj manipulaciji iz 4.D, Om je podržao i dopunio konkretnim ukazima na manipulaciju iz te 4D.

Neprimjereno intelektualno ponašanje je, preskočiti tu konkretnost i diskusijom se ponovo vratiti na uopštenu Pantelijinu izjavu obrazlažući štetnost takvih stavova.

Citat:
Čak i da je rečena istina, bitne su posledice u glavi slušaoca a ne u tvojoj. A još kad nije istina, samo može biti gore. Naveo sam kako je tvoja priča o totalnoj kontroli zapravo u službi kontrole. Ona je surovija od standardne propagandne matrice za široke mase, jer sapliće retke ljude koji se upinju da prohodaju, da ugledaju svetlost.


Bilo bi daleko jednostavnije i svrsishodnije da se komentar (iz kojeg je citiran samo jedan dio) odnosio na konkretne detalje koje je dao Om. Zašto se izbjegava takav intelektualan način komunikacije? Sva analiza navodi na kontrolu iz 4.D, a ponašanje na koje se trenutno upozorava je nesvjesna manifestacija te kontrole. Takvim ponašanjem se skreće pažnja sa suštinskih konkretnih uzroka ove patnje na formalno ,,filozofiranje,,.

Ovakvo ponašanje je sve više prisutno na ovom forumu i najvjerovatnije će biti potrebne odgovarajuće mjere da se to minimizira.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jul 31, 2009 6:18 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Pantelija, Slobodna Voljo, Sigma, Om, te ostali učesnici na ovoj temi jedno veliko hvala na vašim postovima.
Pozdrav
:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jul 31, 2009 7:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nema na čemu.
Samo da dodam da se njihova kontrola svodi na fizički i astralni plan.
Oni ne mogu da kontrolišu našu dušu i njen stvaralački potencijal i zato mi možemo uvek da se oslobodimo. Naša duša je suštinski ili potencijalno oduvek slobodna, samo smo umom zarobljeni. Da nije tako, da je i ona suštinski zarobljena, nikada ne bismo mogli da se oslobodimo jer ništa ne nastaje iz ničega, da bi nešto postalo mora bar potencijalno da bude (sposobno za) to.

Putem zarobljavanja uma oni koriste stvaralački potencijal naše duše, koriste nas kao dobrog konja.

Tako kontrola ipak nije potpuna jer se inače ne bi još uvek trudili oko nje.

Činjenica da se oni još uvek ovoliko trude oko naše kontrole dokazuje da mi još uvek nismo njihovi u potpunosti, i nikada nećemo ni biti.
Samo dokazuje koliko smo nesvesni da im dozvoljavamo da manipulišu našim umom.
Dakle, sve ovo samo pokazuje koliko smo nesvesni.
I zato je to korisna situacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jul 31, 2009 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
moram priznati pantelija da su owi twoji zadnji postowi na owom topicu prediwni. osjecam da je to srz problema/stwari/situacije i odlicno se uklapa u owo swe sto sam do sada procitao...
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jul 31, 2009 10:49 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Pantelija, samo da malo ispravim ili pojasnim, a ako imaš primjedbu izvoli.

Citat:
Putem zarobljavanja uma oni koriste stvaralački potencijal naše duše, koriste nas kao dobrog konja.


Mislim da um nije zarobljenik OPS-a 4.D-ta, nego je um manifestacija, zajedno sa dušom (više Ja) i tijelom fizičkog realiteta. Um nemože znati naše proživljene prethodne živote kao duša, nego samo proces koji on doživi u jednoj fizičkoj manifestaciji. Zbog toga kod određenih osoba koje su u fazi učenja dolazi do zbrke jer poistovjećuju um i dušu. ( ne mislim da je sa tobom slučaj )

Citat:
Tako kontrola ipak nije potpuna jer se inače ne bi još uvek trudili oko nje.

Moramo shvatiti da smo i mi nekada više ili manje bili pod kontrolom. Zbog toga se i mora imati razumjevanje prema braći i sestrama tuge koji su još u fazi buđenja.
Kontrola nije potpuna onda kada individua shvati da je pod kontrolom i kada otpočne buđenje, do tada smo svi u uniji sa OPS realitetom. Jer kao što i jeste sam fizički realitet je OPS orijentacija. Ako znamo da se može požnjeti samo na dva načina, kao OPS ili OPD, onda je stvar mnogo jasnija i samo je pitanje vlastitog individualnog opredjeljenja. Za Kreatora je potpuno svejedno kako smo se opredjelili, jer nam postojanje slobodne volje to omogućava - OPS i OPD su sastavni djelovi iste kreacije.
U skraćenoj suštini koju si naveo vjerovatno si mislio na OPS snage koje pokušavaju pripremiti teren pre žetve i tako obezbjediti kontrolu nad entitetima i u 4. denzitetu.
Da ne dužim u suštini se slažem sa tobom, a ovo sam samo naveo kao pojašnjenje i ako je sve mnogo kompleksnije nego što možemo i shvatiti. Ima mnoštvo stvari koje nemožemo shvatiti u ovoj fizičkoj stvarnosti ali oni koji budu požnjeveni imati će priliku da nastave učenje druge stvarnosti koja je satkana od empatije i svjetlosti. Do tada ima još lekcija koje su pred nama - važno je ne odustajati. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jul 31, 2009 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
juzni krst je napisao/la:
Citat:
Putem zarobljavanja uma oni koriste stvaralački potencijal naše duše, koriste nas kao dobrog konja.


Mislim da um nije zarobljenik OPS-a 4.D-ta, nego je um manifestacija, zajedno sa dušom (više Ja) i tijelom fizičkog realiteta. Um nemože znati naše proživljene prethodne živote kao duša, nego samo proces koji on doživi u jednoj fizičkoj manifestaciji. Zbog toga kod određenih osoba koje su u fazi učenja dolazi do zbrke jer poistovjećuju um i dušu. ( ne mislim da je sa tobom slučaj )


Suštine zarobljavanja u iluziji i jeste u nerazlikovanju, odnosno identifikaciji uma sa telom i dušom.

Razlikovanje svega toga daje objektivnu svesnost i slobodu.
Zato je Šankara i napisao "Dragulj razlikovanja" (Viveka čudamani).
Ali, ko danas čita Šankaru :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub aug 01, 2009 12:02 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
Mislim da um nije zarobljenik OPS-a 4.D-ta, nego je um manifestacija, zajedno sa dušom (više Ja) i tijelom fizičkog realiteta.

Malo sam zbunjen ovom tvojom rečenicom, južni. Možeš li da drugačije objasniš, iako je Panelija dao odgovor kao i nove informacije.

Om, postavio bih pitanja vezana za ovu temu. Da bih uspjeo da ih postavim jasno, bez ometanja da odem u širinu, potrebno mi je da budem odmoran i fokusiran što sad nije slučaj, jednostavno, iscrpila me je prošla noć.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub aug 01, 2009 7:50 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Java
Citat:
Malo sam zbunjen ovom tvojom rečenicom, južni. Možeš li da drugačije objasniš, iako je Pantelija dao odgovor kao i nove informacije.

Um nemože biti zarobljenik ničega, jer je on kao takav manifastacija samo u ovoj fizičkoj stvarnosti, što bi se reklo prolazan je. U novom inkarnacionom procesu individua dobiva novo tijelo i novi um ali duša je stvarna i vječna i ona prenosi iskustva kroz sve inkarnacije do žetve. Ra je nešto slično odgovorio;

Ispitivač: Možete li objasniti koncept šta je to što je neophodno za jedan entitet, tokom inkarnacije u fizičko, kao što to znamo, da postane polarizovan ili interaktiviran odgovarajući sa drugim entitetima i zašto to nije moguće između inkarnacija, kada je entitet svjestan onoga što hoće da radi. Zašto on mora doći u neku inkarnaciju i izgubiti svjesnu memoriju onoga što želi da radi i onda ponašati se u smislu u kojem se nada da se tako ponaša?

Ra: Ja sam Ra. Dozvolite nam da vam damo primjer čovjeka koji vidi karte u poker igri. On onda zna igru. To je onda dječija igra za kockara, za njega to nije rizik. Druge karte su mu poznate. Mogućnosti su mu poznate i ruka će onda igrati korektno, ali bez interesovanja. U vremenu/prostoru i u pravoj zelenoj boji denziteta, ruke su sve otvorene oku. Misli, osjećanja, nevolje, sve to može biti viđeno. Nema prevare i ne postoji želja za prevarom. Tako mnogo toga može biti postignuto u harmoniji ali um/tijelo/duh dobija mali polaritet iz te interakcije. Dozvolite nam da preispitamo tu metaforu i pomnožimo je sa najdužom poker igrom koju možete zamisliti - životnim dobom. Karte su ljubav, gađenje, ograničenje, nezadovoljstvo, zadovoljstvo itd. One su dijeljene i predijeljene konstantno. Vi možete, tokom početka ove inkarnacije i kada stres počne da znate svoje sopstvene karte. Možda ćete početi da tražite ljubav unutar vas. Možda ćete početi da balansirate svoja zadovoljstva, svoja ograničenja, itd. Međutim, vaša jedina indikacija drugih/sebe karata je da gledate u oči. Vi nemožete zapamtiti svoje ruke, njihove ruke, možda čak ni pravila te igre. Ta igra može biti pobijeđena samo od strane onih koji izgube svoju partiju pod uticajem topljenja od ljubavi, može biti pobijeđena samo od onih koji se zalažu za svoje zadovoljstvo, za svoja ograničenja, oni svi podižu svoje lice sa stola prema gore i kažu okrenuti prema unutra: „Svi, svi vi igrači, svaki od drugih/sebe, bez obzira na vašu ruku, ja vas volim.“ To je igra: znati, prihvatiti, oprostiti, balansirati, i otvoriti sebe u ljubavi. To nemože biti učinjeno bez opraštanja, zato nećete nositi nikakvu težinu u svom životu uma/tijela/duha postojanja u potpunosti. Imate li neka kratka pitanja prije nego napustimo instrument?
Izvinjavam se ako i ovo nije dovoljno, jer nekada je teško, ili skoro nemoguće, prenijeti vlastite misli na drugu individuu. Dalje ćeš se morati sam truditi - u tome i jeste iskušenje i učenje. Kao što rekoše Kaeopejci; " Sve su samo lekcije i ništa više" Lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned aug 02, 2009 1:09 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Zbunio me sam raspored riječi u rečenici u tom postu.Hvala ti na odgovoru a još više na ovoj poruci.
juzni krst je napisao/la:
Izvinjavam se ako i ovo nije dovoljno, jer nekada je teško, ili skoro nemoguće, prenijeti vlastite misli na drugu individuu. Dalje ćeš se morati sam truditi - u tome i jeste iskušenje i učenje. Kao što rekoše Kaeopejci; " Sve su samo lekcije i ništa više" Lijep pozdrav


i hvala ti što si pažljiv.

Lijep pozdrav takođe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned aug 02, 2009 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 02, 2006 10:21 am
Postovi: 69
Zdravo društvo, ja bih da nastavim u svom pravcu. Om me je gore okrivio za intelektualno nepoštenje jer sam propustio da se osvrnem na njegove sofisticiranije argumente nego sam samo grubo odgovarao na Pantelijine. Ja sam mu privatnom porukom odgovorio da na njegov tekst nisam imao zamerku (ali, dodajem ovde i da se ne osećam dovoljno edukovan da bih mogao replicirati) nego na Pantelijin, i to ne toliko na sadržaj nego psihološku suštinu. Om mi još nije odgovorio, verovatno je čovek otišao na raspust, tako da ćemo to razrešiti. Pantelija se korigovao tako da više nemam potrebe da se zadržavam na tome, hoću sad da vam kažem još nešto.

Što se mene tiče, ovu opštu temu o manipulaciji ja lako povezujem sa manipulacijom i zločinima koje su narodi Jugoslavije doživeli na svojoj koži, kako u vreme rata tako i kasnije u vreme vladavine marionetskih režima plaćenih da vrše genocid nad narodima kojima vladaju. Događaji u Jugoslaviji su “manipulacija u malom” u kojoj se ogleda manipulacija sveta.

slika

U toj igri, evo npr. kako glasi napadačka doktrina onih kojima je nametnuta uloga tlačitelja-izvršioca: “Kontrolisati volju, percepciju i razboritost neprijatelja i doslovno ga učiniti nemoćnim da postupa ili reaguje.“

Moglo bi se reći da su dobro obavili posao, jer iako nikada ranije ovoliko prilike za komunikaciju i sporazumevanje u nismo imali, nikad nije bilo ni približno ovoliko konfuzije i oprečnih mišljenja, niti političke impotencije, tj. nikada ovolikog nedostatka otpora prema tiraniji.

U vezi s tim, svaki napor ka izbistravanju znanja i istine shvatam kao otpor navedenoj agresiji, pa u takve napore uključujem i forume poput ovog.

Vaš i moj inicijalni motiv da se uključite u ovakav forum, kao i motiv osnivača foruma da ga osnuje, verovatno je bio privučenost ka alternativnim znanjima (u kojima vidimo šansu da shvatimo ono što konvencionalna znanja ne pružaju), dakle ta motivacija je često sasvim bez političke dimenzije, međutim s obzirom na kontekst istorijskog trenutka u kom smo se rodili može se slobodno reći da ova intuitivna težnja ka radikalnom znanju ima i svrhu da odgovori na izazove konkretnog psihološkog rata koji se vodi protiv naroda kojima pripadamo i čovečanstva uopšte, i koji je pretnja fizičkom i duhovnom opstanku.

Drugačije rečeno, zamislite da diskusija na ovu temu „Kontrola iz 4D“ dovede do razumevanja te kontrole i njenog prevladavanja ovde na forumu. Sa tim ciljem se valjda diskusija i vodi, zar ne, tako da je to sada pitanje uspeha ili neuspeha i pitanje vremena. Ako bi na forumu bila prevladana kontrola iz 4D onda bi automatski bili prevladani i svi njeni delovi, uključujući državne sisteme u kojima živimo. To je trenutak kada bi konačno svako od nas uvideo svoju odgovornost i obavezu na širem socijalnom planu. Kada se ta odgovornost neposredno doživi, onda ne dolazi u obzir da se nastavlja teorijsko ćaskanje sa istomišljenicima nego se stupa u akciju. Moja zamerka na trenutnu strukturu foruma je što ne omogućava pravljenje takvog koraka za članove kojih je sada verovatno dovoljno veliki broj da bi mogli da učine nešto kao grupa. Hoću da kažem da smo mi ovde na galaksiji kao zarobljeni u neki dan mrmota, i u nešto što me strašno podseća na matriks o kom diskutujemo. I ta zarobljenost je poprimila klasični magijski uticaj, što se vidi po tome da skoro da nema primedbi ovog tipa, iako bi one bile razumne, nego se samo bojažljivo priča u zadatim okvirima. I trend je takav da pojedinci odlaze odavde sa svojim idejama u beli svet interneta, ili se ponovo utapaju u ćaskanje o stvarima koje su već apsolvirali.

Štaviše, tvrdim da mi ne znamo skoro ništa o dinamici kolektivnog otpora, dok ovde faktički pravimo takvu neku stvar. To stanje mora da se ispravi.

Ja sam hteo da pokrenem novu diskusiju o mogućnostima organizacije slobodnih ljudi, ali to je vezano za ovu temu tako da možda treba da ide ovde. Naime, kao što je Pantelija već rekao, danas je vreme izražene individuacije, a to posledično znači i nepristajanja na propagandne programe i sektaško jednoumlje, koji su do sada bili jedini temelj organizacije ljudi (pored banalnog plaćeništva). Međutim, ta težnja uma ka originalnosti shvatanja ima takav naboj da će neograničeno potencirati originalan, različit stav, do destrukcije. (Druga krajnost je preterana snishodljivost karakteristična za religiozne tipove, koji ne shvataju da slaganje nije cilj nego sredstvo, i da je u pitanju moralizatorstvo kojem je svrha da zadrži status kvo.) Ovaj forum je pokazao da nema mnogo viška tolerancije i smirenosti u debatama u odnosu na druge forume sa manje naprednim temama, štaviše moderatori dobro znaju da je ovde svako sporenje potencijalna bomba. To je zbog visokog nivoa individuacije ljudi koji su privučeni ovim temama. Mislim da baš iz tog razloga danas još nema progresivne organizacije koja je sposobna da parira teroru matriksa i novog svetskog poretka. Borbu vode pojedinci koji po opustošenim poljima misli seju svoje ideje novog boljeg sveta, ali je to po prirodi ograničenog dejstva. Stoga mi se čini da sledeći pravi izazov treba da bude utvrđivanje principa koji će osigurati da organizacija slobodnih umova bude moguća. Potrebno je pre svega oplemeniti um novim kvalitetom koji će svesno onemogućiti međusobnu destrukciju jer jasno razume da nam je interes opstanak, saradnja i svetlost. Znači ne govorim o "toleranciji" kao moralističkoj mantri (kojoj je prava svrha da vodi ka toleranciji prema poretku) nego kao jednostavna ali kristalno jasna svest o egzistencijalnom interesu. Znači to bi bio neki vid organizacije koja je uvek u stanju potpune slobode konflikta mišljenja dok se istovremeno jednako trudi da razgraničava i neguje nekonfliktni prostor na kome bi se bazirala akcija. Opet da napomenem da nemam u vidu stvaranje neke mega organizacije, nego samo principa po kojima se može stvarati puno takvih organizacija, manje-više lokalnih. Želim da čujem vaše mišljenje na ovu temu. Kako obezbediti da članstvo bude sastavljeno od slobodnih umova? Možda je to lakše nego što zvuči. Kako sačuvati svetlost? Na primer kada neko greškom upadne u neslobodu, ostali ga zagrle i to tako traje koliko je potrebno. A povremeno se svi zagrle iako je sve super :love3: Znači sloboda bi se shvatala i kao sloboda od otuđenog „naučnog“ i „racionalnog“ šablona koji teži da nas „oslobodi“ od prirode našeg bića. I tako dalje, rado bih čuo ideje i kritike na ovu temu, i da mi preporučite literaturu ako postoji, mislim da bi spadala u najznačajniju literaturu danas. Znam da postoji klasična teorija organizacije (ako neko zna dobre naslove neka preporuči), ali u mojoj viziji organizacija ne implicira kontrolu, nego samo pruža podršku akcijama koje pojedinac teško može sam da izvede, i stvara mogućnost da se kolektivna energija usmerava protiv tiranije, što je sada smišljeno onemogućeno. Trenutno mi smo zatvorenici kojima se dozvoljava da razgovaraju. Imamo tiraniju na psihološkom i materijalnom planu, pa izražavam sumnju da je dovoljno pružiti otpor samo na duhovnom planu kao što se ovde zagovara. Štaviše tu doktrinu su ljudima propovedali popovih svih razdoblja, govorili ljudima da slobodno u mislima teže istini, ali da ne pokušavaju da spasu zemlju i društvo od zla. Nadam se da vam je to providno, i da ćete sada kritikovati takvu tendenciju gde god da se pojavi, pa i ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned aug 02, 2009 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
juzni krst je napisao/la:
Um nemože biti zarobljenik ničega,


Ovo je prilično kontradiktorno za diskusiju o manipulaciji ljudskih bića.

Koliko ja znam jedini način na koji um postoji i funkcioniše je zarobljenost i uslovljenost.
Oslobođenje od tih uslovljavanja uma je probuđenje i tada um nestaje kakav je bio, duša koja ima objektivnu svest je slobodna. Takvom čoveku nije potreban mali, ograničeni um da bi tumačio i samom sebi objašnjavao bilo šta, nego vidi objektino sve kako jeste.
Sve manipulaicje iz 4D, 3D i XXLD svode se na jačanje uma pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned aug 02, 2009 4:42 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Pantelija,
Citat:
Koliko ja znam jedini način na koji um postoji i funkcioniše je zarobljenost i uslovljenost.

Mi smo uvek, uslovno rečeno, zarobljenici, jer sama naša manifestacija u fizičkom realitetu je prevremena "zarobljenost" naše suštine (zarad iskustva) a našto smo mi pristali.
Citat:
Oslobođenje od tih uslovljavanja uma je probuđenje i tada um nestaje kakav je bio, duša koja ima objektivnu svest je slobodna.

Sve dok si u fizičkom realitetu ti, a i svi mi zajedno, smo uslovljeni ovim fizičkim pravilima.
Citat:
Oslobođenje od tih uslovljavanja uma je probuđenje i tada um nestaje kakav je bio, duša koja ima objektivnu svest je slobodna.

Sve dok si u fizičkoj stvarnosti biti ćeš uslovljen određenim akcijama ovog realiteta - shvatio ili ne. (Nadam se da još nisi nevidljiv ili da ne letiš).

Dragi moj Pantelija; kao prvo, um ti služi i služio je i dok nisi ovoga bio svestan, za preživljavanje i za opstanak u ovoj fizičkoj iluziji (zovem je iluzija jer je ova fizička stvarnost privremena) i bez njega (uma) nebi imao šansu za opstanak u ovom svetu. Postepenim buđenjem individua počinje da se oslobađa, ili bolje rečeno počinje da shvaća, da je ovo stanje iluzija i konektovanjem sa kosmičkom svešću ulazi u drugu dimenziju shvaćanja. Ta priprema ili bolje rečeno adaptacija za veću dimenziju traje od 100 do 700 godina, što zavisi opet od individue. Da se neko oslobodio uma u ovoj stvarnosti može biti njegova vlastita zabluda ali može početi osećati kosmičku svest i postepeno buđenje. Svako ponaosob to doživljava na svoj način, što zavisi od njegove suštine. ( Set je to lepo objasnio). Osećati da se neko oslobodio uma u ovoj fizičkoj stvarnosti ili da više nije pod njegovim uticajem je vlastito zavaravanje, ali je tačno da nemora biti više pod uticajem pod kojim je bio, odnosno, povećanjem znanja, što opet stvar izmenjenu svest individua može primiti lažan osećaj da se oslobodio i da je sada slobodan. Taj proces u kome se mora spoznati vlastita suština i u kome se moraju prihvatiti i dobre i loše strane jedne te iste suštine je "balansiranje ličnosti". Samo balansirana ličnost koja se sa svojom svešću nalazi između te dve polovine iste stvari je u fazi napretka i u mogućnosti za dalju spoznaju. Odbacivanje ili negiranje jedne od vlastitih delova, u konačnici je zabluda. (svako ima pravo i vlastitu slobodu da sam misli da se oslobodio ali to je samo njegovo mišljenje)

Izbacivati prazne fraze koje u suštini neznače ništa, a pogotovo za druge individue, može se uzeti kao nesvesna manipulacija. Osećaj da znaš više od drugih i da već nešto ZNAŠa usput savetujući druge uzimam kao kršenje slobodne volje drugih.
Citat:
Takvom čoveku nije potreban mali, ograničeni um da bi tumačio i samom sebi objašnjavao bilo šta, nego vidi objektino sve kako jeste.

Um nije ni veliki ni mali nego postepenim buđenjem individua polako, (onoliko koliko njegova suština može podneti) prodire u vančulne percepcije i zbog toga se ta individua oslobađa ove fizičke zatvorenosti, to jest, počinje osjećati da je sputan i želi se osloboditi da bi mogao dalje napredovati.
Šta je individui u ovoj fizičkoj stvarnosti potrebno je već određeno i pre inkarnacije, (naravno ako izuzmemo našu prekrojenost) veliki ili mali um, ali mogućnost da se setimo ko smo i šta smo uvek postoji i sve je mnogo i kompleksnije nego što mi u ovoj fizičkoj stvarnosti možemo i zamisliti. Naše buđenje je dio velikog ciklusa i verovatno smo svi odabrali da se nađemo u ovom vremenu i prostoru da bi učestvovali u žetvi.

Koliko sam shvatio, po tebi, a ako sam pogrešno shvatio izvinjavam se, jedini problem u ovoj fizičkoj stvarnosti je Um. Ako se rešimo njega prosvetljeni smo.

A gde su lecije zbog kojih smo došli, gde su silne spoznaje i ovozemaljska fizička saznanja, gde su silne inkarnacije koje smo odabrali da bi obogatili sebe, a tako i kreatora, gde je sve što još neznamo zbog čega smo ovde - kada na ovakav način mišljenja nismo ni pomišljali?

Postoji više tijela nego što je nama poznato: Izvod iz Ra materijala.

Ispitivač: U našoj ezoteričnoj literaturi brojna tijela su zapisana. Ja sam zapisao ovdje fizička tijela, eterična, emocijalna, astralna i it. Možete li mi reći, dali ova lista ima odgovarajući broj, i možete li mi reći korištenje i svrhu i efekte i tako dalje. Svake od teza i bilo koje drugo tijelo koje može biti u vašem um/tijelo/duhu kompleksa?

Ra: Ja sam Ra. Odgovor na vaše puno pitanje bi bio rad od mnogo seansi kao što je ovaj, za unutrašnju vezu različitih tijela i svaki efekat tijela u različitim situacijama je jedna velika studija. Međutim, mi ćemo početi tako što ćemo uputiti vaš um nazad, do spektra istinitih boja i korist tog razumijevanja u tom shvatanju različitih entiteta vaše oktave. Mi smo broj sedam ponavljali od makro kosmosa do mikro kosmosa u strukturi i iskustvu. Zato, samo će biti očekivano da bude sedam osnovnih tijela koje će možda biti i najlucidniji počinjući ko crvena zraka tijela itd. Međutim, mi smo svjesni toga da vi želite da odgovarate u vezi tih tijela spomenutih sa bojama zraka. To će biti zbunjujuće, za različite učitelje koji nude svoje predavanje/učenje razumijevanja su u različitim terminima. Tako jedno može biti zvano kao suprotno tijelo neke stvari, a drugo pronaći drukčije ime. Tijelo crvene zrake je vaše hemijsko tijelo. Međutim, nije tijelo ono što ste vi obukli u fizičko. To je nekonstruisani materijal tijela, osnovno tijelo bez oblika. To osnovno neformirano materijalno tijelo, da razumijete, da su tu iscjeljenja koja mogu biti nošena i izvan jednostavnog razumijevanja prisutnih elemenata u fizičkom kolu. Tijelo narandžaste zrake je fizički tjelesni kompleks. Ovaj tjelesni kompleks još uvijek nije tijelo u kojem vi prebivate nego tijelo koje je oblikovano bez samosvjesnosti, Tijelo je u vakumu prije nego što duh/um kompleksa uđe. Ovo tijelo može živjeti bez inhibicije uma i duha kompleksa. Međutim, rijetko to čini. Tijelo žute zrake je vaše fizičko kolo koje vi znate u ovo vrijeme i u kojem ste iskusili katalizator. To tijelo ima um/tijelo/duh karakteristike koje su jednake fizičkoj iluziji, kao što ste to vi nazvali. Tijelo zelene zrake je tijelo koje vi možete vidjeti u seansi kada je ono što vi zovete ekto-plazma stavljeno na raspolaganje. To je blaže tijelo upakovano više u zbijenosti sa životom. Vi možete zvati ovo kao astralno tijelo prateći neka druga učenja. Drugi su ovo isto tijelo zvali eteričnim tijelom. Međutim, ovo nije tačno u smislu da je eterično tijelo ustvari tijelo prolaza gdje god je inteligentna energija sposobna da oblikuje um/tijelo/duh kompleks. Lakše tijelo ili tijelo plave zrake može biti zvano devahonično tijelo. Postoje mnoga druga imena za ovo tijelo naročito u vašim takozvanim indijskim spisima ili zapisima, za one koji su među vašim ljudima i koji su istražili te regione i razumili različite tipove devahoničkih tijela. Postoje mnogi, mnogi tipovi tijela u svakom denzitetu, nalik vašem. Tijelo indigo zrake koje smo mi izabrali da zovemo eterično tijelo je, kao što smo već rekli, tijelo prolaza. U ovom tijelu oblikuje se supstanca ili samo možete vidjeti ovo tijelo kao svjetlost koja može oblikovati sebe kako god želi. Tijelo violetne zrake može možda biti shvaćeno kao ono što vi zovete Buda tijelom ili tijelo koje je potpuno. Svaki od ovih tijela ima neki efekat na vaš um/tijelo/duh kompleksa u vašem životnom postojanju. Unutrašnje veze, kao što smo rekli, su mnogo kompleksnije. Možda jedna sugestija koja može biti indicirana je ova: tijelo indigo zrake može biti korišteno od strane iscjelitelja jednom kada iscjelitelj postane sposoban da zamijeni svoju savjesnost u to eterično stanje. Violetna zraka ili Budino tijelo je od jednake efikasnosti za iscjelitelja u čijim granicama leži i smisao cjelovitosti koja je ekstremno blizu jedinjenju sa svim što je tu. Ta tijela su dio svakog entiteta i odgovarajuće korištenje njih i razumijevanje, kroz veliku naprednost od tačke stajanja trećeg denziteta žetvenosti, neizrečeno prilagođavanje korisnosti.

Da ne dužim, sa ovim bi završio jer smatram da bi sve dalje bilo samo prazno ubeđivanje u ispravnost vlastitih stavova, jer što se tiče kosmičkih znanja od toga smo još, još tako daleko. Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned aug 02, 2009 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
juzni krst je napisao/la:
kao prvo, um ti služi i služio je i dok nisi ovoga bio svestan, za preživljavanje i za opstanak u ovoj fizičkoj iluziji


Da ovo nisi rekao ništa ne bih shvatio. 8)

juzni krst je napisao/la:
A gde su lecije zbog kojih smo došli, gde su silne spoznaje i ovozemaljska fizička saznanja, gde su silne inkarnacije koje smo odabrali da bi obogatili sebe, a tako i kreatora, gde je sve što još neznamo zbog čega smo ovde - kada na ovakav način mišljenja nismo ni pomišljali?


Sve to postiže svoj ishod u probuđenju i nestaje kao san za budnoga.

Da ti ne pričam više jer bi ti izgledao arogantan kao nekima ovde. :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz