Sada je: sub apr 27, 2024 6:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri maj 08, 2013 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Najpre...mora se verovati...
Što je čovek posebniji od recimo komarca?
Zar samo zato što je umišljen da je važan!? Govori i misli!?
Najpre se verujuje, i od verovanja se stvori važnost koja je samovažnost.
Kada nisi važan onda si sav sa prirodom. I komarac je deo te prirode. Ti treba da si taj komarac. Dali bi samog sebe ujeo tada?
Ako sad uzmem da je kućni komarac parazit, počeću sa njihovim uništavanjem vrlo opsesivno. Opsesija nastaje iz samovažnosti.
Link sa duhom se gubi onog momenta kada nastane opsesija.

Dali je čovek čuvar 4D-a, slobodan da se šetka u divljini?
Toliko čovek voli divljinu a boji je se. Mora naoružan krenuti, ili ići samo oprobanim putevima.

Kako da čovek drži 4D u šaci???

Verovanja se trebaju preispitati. Ništa nije ni sigurno ni osigurano.
...
...

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri maj 08, 2013 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dorokusai je napisao/la:
Najpre...mora se verovati...
Što je čovek posebniji od recimo komarca?
Zar samo zato što je umišljen da je važan!? Govori i misli!?
Najpre se verujuje, i od verovanja se stvori važnost koja je samovažnost.
Kada nisi važan onda si sav sa prirodom. I komarac je deo te prirode. Ti treba da si taj komarac. Dali bi samog sebe ujeo tada?
Ako sad uzmem da je kućni komarac parazit, počeću sa njihovim uništavanjem vrlo opsesivno. Opsesija nastaje iz samovažnosti.
Link sa duhom se gubi onog momenta kada nastane opsesija.

Dali je čovek čuvar 4D-a, slobodan da se šetka u divljini?
Toliko čovek voli divljinu a boji je se. Mora naoružan krenuti, ili ići samo oprobanim putevima.

Kako da čovek drži 4D u šaci???

Verovanja se trebaju preispitati. Ništa nije ni sigurno ni osigurano.
...
...


pa vidi ne moraju se ubijati komarci, mogu se uzeti mrezice za njih i time si zastitio svoju kucu/stan....ovi danasnji komarci su mozda i genetski modifikovani(prico je Bil Gejts o tome) tako da ne treba se zezati sa njima.Mogu da nam ubace raznorazne viruse i nanocestice.Zvuci paranoicno al nije nemoguce.Sta su moljci drugo nego stetocine? Pravo pitanje je da li su muve i komarce zaista tako bezazleni kao sto ih ljudi smatraju? Muvino oko je bolje od bilo koje kamere, to je reko Kresimir na rubu znanosti.Nema dosadnije stvorenja od muve.Mozda im je to i svrha, da nas sekiraju!!

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri maj 08, 2013 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Da izvineš Saty, ali mislim da preteruješ. Čini mi se da si navukao neki ženski aspekt na sebi. Govoriš da trebamo da se bojimo...Fali još samo da su pčele loše...
Probaj ovako: Stavi neki novi avatar i neki potpis, i nek traju izvesno vreme pa ih isključi. Dali znaš šta će da se desi? Bićeš orijentisan prema tačno tome što si usvojio da zastupaš tim činom usvajanja.
Šta to govori?
Mi ljudi smo orijentisani prema onome u šta verujemo. Zastupamo neko ubeđenje, a ako nebude tačno to ubeđenje nikom ništa, nema izvini...
Taj ženski aspekt koji sam spomenuo dolazi iz 4D i mogu je nazvati La Katalina (kod kastanede). Ta La Katalina ume da povredi ljude. Upravo dok ovo pišem ona nasrće na mene, da spreči da objavim ono što sam video. Zamalo da zaboravim zbog nje šta sam hteo reći. 4D nas zaista kontroliše!

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri maj 08, 2013 7:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
Mi ljudi smo orijentisani prema onome u šta verujemo.


:thumbup:

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet maj 09, 2013 10:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Moja trenutna orijentisanost je sledeća:
Mi kao čvrst komad nalazimo se na POVRŠINI, a naš 4D je u DUBINI...
Mi moramo imati i dubinu. Aura nije vidljiva golim okom zato što ne gledamo u dubinu. Očito nam je potreban trening percepcije.
Normalan opis 4D je da je iznad 3D, ali da bi se centriranje takve percepcije ostvarilo, vid 3D mora naučiti novi pogled ka unutar aure, da bi dostigao percepciju 4D.
Dalje verujem da je aura nosač svega i da je ujedno jedno oko percepcije.

Zapazio sam, da kada ukrstim oči i gledam ka nebu, pojavljuju se sitne sjajne tačkice koje se veoma brzo kreću u cik-cak. Smatram da nas to kosmička energija povezuje sa sobom da bi nas napojila energijom.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet maj 09, 2013 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
dorokusai je napisao/la:
Zapazio sam, da kada ukrstim oči i gledam ka nebu, pojavljuju se sitne sjajne tačkice koje se veoma brzo kreću u cik-cak.

Ovo se može vidjeti bez problema, bez ukrštanja očiju.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet maj 09, 2013 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
bajs je napisao/la:
dorokusai je napisao/la:
Zapazio sam, da kada ukrstim oči i gledam ka nebu, pojavljuju se sitne sjajne tačkice koje se veoma brzo kreću u cik-cak.

Ovo se može vidjeti bez problema, bez ukrštanja očiju.

Are you sure?

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub maj 11, 2013 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dorokusai je napisao/la:
Čini mi se da si navukao neki ženski aspekt na sebi.


da li je to lose? Strah po mom misljenju treba da postoji.Jel se ti bojis kobre? Tarantule? Nilskog konja? Visine? Zatvora? Aviona? ....ako ne postoje strahovi onda vise nisi covek nego Zver...
Evo uzmi na primer ovu zutu zabu.Deluje slatko al kao sto ja volim da kazem /ambalaza vara*!!
http://www.youtube.com/watch?v=xCNkz4BWxh4

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub maj 11, 2013 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Hehe, što zver? Valjda sam energija koja je razumela i shvatila šta je uzrok strahu.
OPS je uzrok strahu...
Drugo, u mnogome zavisi koncept znanja koji poseduješ.
Nemaš šta ti da diraš tarantulu. Ona živi svoj život, i to je sve što bi trebalo da znaš. Ako se usudiš da tarantulu dublje upoznaješ i proučiš njene navike, ti dakle, nameravaš da je ugroziš pa će zato i postojati strah. Ona o čoveku nezna ništa. Ima samo svoj život. Da se slučajno ukrste tvoj put sa tarantulom, gde si išao svojim putem bez opterećenja o njenom životu, nebi ona tebi ništa. Dali razumeš šta pričam.
Kažem da je strah usađen zajedno sa znatiželjom.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jun 16, 2013 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
https://www.youtube.com/watch?v=mcw6j-QWGMo

prestrašno, znam većini se čini odlično, ali ne, ovo je prestrašno, em ljudi koji su u videu (oni kompjuteraši) imaju jako, ali prejako lošu energiju, tako su bolesni, a sve to mi smrdi i sigurno je još jedan problem-reakcija-rješenje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jun 16, 2013 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
tzg je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=mcw6j-QWGMo

prestrašno, znam većini se čini odlično, ali ne, ovo je prestrašno, em ljudi koji su u videu (oni kompjuteraši) imaju jako, ali prejako lošu energiju, tako su bolesni, a sve to mi smrdi i sigurno je još jedan problem-reakcija-rješenje


Dovoljno je vidjeti amblem na mobitelu (2:37), pa je jasnije tko financira projekt.
slika

Ništa novo, Ameri pokupili staru ideju od Japanaca koji su ih u 2. svj. ratu bombardirali na ovaj način.
http://www.stelzriede.com/ms/html/mshwfugo.htm

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jun 16, 2013 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
To sam si prvo i pomislio za Drugi svj. rat i Japan kako su palili po Kaliforniji, a da nisu ni znali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jun 16, 2013 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
tzg je napisao/la:
To sam si prvo i pomislio za Drugi svj. rat i Japan kako su palili po Kaliforniji, a da nisu ni znali.


:thumbup:

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jun 16, 2013 9:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Par izvoda iz knjiga Johna Keel-a na temu nekih bitnih vidova manipulacije.

Sinhroniciteti (kad istraživači misle da su vođeni do istine “božanskim proviđenjem”):

Citat:
Istraživači NLO fenomena koji se koncentrišu na jedan poseban aspekt teorije naći će se u situaciji kad će biti zatrpavani izvještajima koji će izgledati pouzdano i koji će podržavati tu teoriju. Moje vlastito široko iskustvo s tim reflektivnim faktorom navelo me je da izvodim neobične eksperimente koji su potvrdili da je veliki dio objavljenih podataka namijerno proizveden i lažan.
Svjedoci (NLO fenomena) nisu izvođači tih prevara nego su obične žrtve. Očigledno je da je svrha tih lažnih podataka višestruka. Većina toga je namijenjena za stvaranje konfuzije i skretanje s puta.

Izvor: Operation Trojan Horse



(…)To pismo i druga slična njemu doprinjeli su da dođem do ubjeđenja da bi moje vlastito istraživanje moglo biti manipulisano. Bio sam navođen na ljude i slučajeve koji su podržavali bilo koju teoriju na kojoj sam radio u to vrijeme. Provjerio sam to izmišljajući neke prilično nevjerovatne teorije. Za par dana dobijao bih telefonske pozive, izvještaje i pisma u kojima bi bili opisani elementi tih teorija. To je bila povratna sprega ili reflektivni efekat.

Izvor: Mothman Prophecies



Formiranje religijskih, duh-ovnih itd. kontejnera:

Citat:
Tako se laži koje sadrže neke skrivene istine šire među nama a režiraju se i događaji koji treba da validiraju te laži.


Manipulacija preko “umetnutih individua” i očitavanje uma (AI?):

Citat:
Do tog vremena Mr. Apol je zadobio definitivan personalitet. On je bio za mene stvaran kao što je Cold bio za Derenbergera, iako ga neću nikada lično sresti. Proučavao sam njegovu psihologiju, njegovu brzopletost, njegov smisao za humor. Ponekad bih raspravljao satima s njim telefonom. I bilo mi ga je žao. Bilo je očigledno to da on u stvari nije znao šta ili ko je on bio. On je bio zatvorenik našeg vremenskog okvira. Često je miješao prošlost i budućnost. Zaključio sam da su on i njegova bratija bili transporirani naprijed i nazad u vremenu, bez njihove volje, igrajući svoje male igre zato što su bili tako programirani, živjeći - ili egzistirajući – samo onoliko dugo koliko su u stanju da se hrane energijom i umovima medijuma i kontaktiranih. Mogao sam mu uputiti bilo kakvo pitanje i trenutno dobiti tačan odgovor, vjerovatno zato što je moj vlastiti um bio prisluškivan slično kao što je bio prisluškivan i moj telefon.

Izvor: Mothman Prophecies


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: ned jun 16, 2013 10:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
Sinhroniciteti (kad istraživači misle da su vođeni do istine “božanskim proviđenjem”):


Ovo je odlicno.
A jos bolje ako je covek spreman pomisliti da je i sam mogao biti ili jeste u istoj prici, dok misli da istrazuje.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: pon jun 17, 2013 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hahaha ... Galaksija, evo sinhroniciteta na delu :rotfl:, baš sam razmišljao o ulozi koju "AI" specijalci imaju kada je u pitanju zbunjivanje i skretanje pažnje "običnom smrtniku", pri tome naravno mislim na ljude koji bi sebe mogli nazvati tragačima, pod "specijalcima" mislim na "magistre" koji su pronašli sve što bi oni tragači navodno trebali da pronađu.

Trenutno mi izgleda kao da određeni ljudi žive po različitim pravilima od drugih, ne mislim na onu kompaniju blisku vrhu ove domaće piramide, nego na sve one aktiviste koji su aktivirani kada je u pitanju demonstracija navodne tačnosti određenih "univerzalnih zakona" - vektora i skriptovanih događaja unutar operativnog sistema "servera". Tako, za određene taktički plasirane ljude stvari teku kao podmazane jer im sa svih strana bivaju namešteni određeni događaji koji se u odnosu na njih mogu nazvati naglašeno pozitivnima. Tada dotični krene u propovedanje univerzalnog zakona koji je iskopao, koristeći uspehe na polju kojim se bavi (najčešće biznis, bio duhovni, energetski, ili neki materijalni - zajednički imenitelj je u glavnom težina bankovnog računa i/ili poređenje sebe sa "neuspešnijima u usklađivanju sa ______ univerzalnim zakonom" iz čega, i iz sinhroniciteta će izvaditi sopstveni duhovni autoritet) kao dokaz sveukupnog i svemogućeg delovanja datog univerzalnog zakona, zvao se on ljubavizam, abrahamizam, svetlizam, hrišćanizam, štagodizam - potpuno je nebitno, dokle god je reč o rezultatima nameštene igre koja treba imati specifičan ishod u sveukupnu korist daljeg razaranja psihe onih ljudskih bića koja nisu dobitnici nameštaljke, već njena meta.

Ovo je najviše izraženo kod new age paradigme i kod svih (ne)svesnih agenata koji šire taj svetlosni plan. Dizajnirano je upravo tako, da se krećući "stazom ascenzije" usled veoma jakih i uverljivih praktičnih primera često upravo tako, sinhronicitetski šopljenih pred čoveka postepeno prihvate neke "paradigme budnosti" i "univerzalni zakoni" koji uopšte nisu univerzalni - jer im tako ne bi bilo potrebno ama baš nikakvo prihvatanje niti bilo kakvo usklađivanje/hakovanje nego bi se istovremeno nalazili u svakoj pori svega što jeste, onda, o kakvom razumevanju i usklađivanju može biti reči?

Prvo što bi neko ko služi kao alatka za širenje uticaja koje imam na umu rekao je "Ne vidiš istinu. Jednostavno nisi na tom stepenu da to uvidiš, treba da narasteš/"uskladiš" se svesno sa ________ Do tebe je"

I šta onda? Ok, da vidimo, pa nije tih 999 na Nti ljudi pogrešilo. Mora da je stvar do mene. Sada ću da _____ i __ sa aspekta __ zakona i izučavam _______ dok ne posedim i dok mi se ne osuši očna duplja.

Problem je u tome što čovek to može raditi od jutra do sutra, neće postići nikakve rezultate osim bacanja energije, jer ono sa čime se pokušava uskladiti i ono na šta pokušava da dođe uopšte ne važi za njega, nije postojeće, važi samo za određene ljude koji su plasirani u stvarnost - pokušajima da se "probudi" i da učini nešto što su navodni "donositelji svetlosti" demonstrirali ili dostigne taj nivo samo dalje gubi sopstvenu snagu, jer to za njega ne postoji. To je plasirano u ovu realnost upravo zato: da bi se ljudi energetski cedili na takav način, i da bi se odveli dalje od sopstvene individualizacije - pokušavajući da učine nemoguće i da se usklade sa vešto oslikanom iluzijom, gde su ljudi koji demonstriraju istinu te iluzije samo četkica u rukama slikara na platnu stvarnosti.

Da uprostim dodatno: zamislimo 5 ljudi koji igraju poker. Četvorica su regularni igrači, Peti je "naš čovek", koji nema pojma da je naš (krstićemo ga Cvetko). Zamislimo da se na svakoj igri pokera u celoj kafani uvek nalazi jedan naš čovek. Mi smo četvoricu još na ulazu drogirali i hipnotisali tako da nas uopšte ne vide, a naš čovek može videti nas, ali ne može videti šta mi radimo. Tokom svake igre, mi namestimo redosled karti, i postaramo se da naš čovek posle 3-4 kruga dobije Royal Flush. Takođe mu sufliramo ko ima kakve karte jer se slobodno šetamo oko stola, njegovi saigrači nas ne vide, a on nema pojma šta radimo iako zna da smo tu. Našem čoveku sufliramo da nas vidi zato što je napredniji od drugih, a oni treba da uče o pokeru, on je jako dobar u toj igri a mi samo nadgledamo i tu smo da pomognemo. Povremeno pustimo nekog od drugih da pobedi, jednom ili dve "fair play" igre dnevno.

Cvetko, naravno, dobija gotovo svaku igru. I verovatno krajnje dobronamerno pokušava da poduči druge o pokeru, ili da im svojim primerom pokaže kako se igraju karte na najbolji mogući način. 100% je ubeđen da je njegov uspeh njegova zasluga, a da ostali za stolom nisu toliko napredni kao on. On svaki put pre igre uradi recimo kratku meditaciju na ljubičasti ikosahedron, ili vizualizuje svoju pobedu, ili konsultuje zakon broja 7 ili se uskladi frekvencijski sa svetim dudom pokojnog Trifuna - štagod od velikog repertoara mogućih univerzalno važećih i institucijski akreditovanih stvari koje smo mu mi došapnuli dok je spavao. Isto to, naravno, napravimo i sa po jednim pokerašem koji se nalazi za drugim stolovima - i cela priča o velikoj moći Trifunovog Duda i ljubičastog ikosahedrona vrlo brzo odjekne i kafanom i ostatkom sela. Sve sa veoma kredibilnom i velikom količinom empirijskih dokaza - pa Cvetko je nepobedivi majstor, to vidi svaka budala!!!

"Pa vidi bre ove nindže što su na ti sa "univerzalnim dudom" kakva čuda prave na pokeru, to mora da je mnogo dobra stvar, nego daj da i mi dostignemo tu ast..scre..mastcenziju pa da nas i Bog gleda odole! Jeli, Cvetko, de je taj ljubičasti ikosahedron pa da počnem raditi na sebi?!" Naravno, po jedan Cvetko se nalazi na svakih dvaes metara i zdušno daje uputstva.


Ono što se zatim dešava jeste da tragalac počne pucati u prazno. Žestokim intenzitetom. Bilo da je u pitanju "usklađivanje" - bilo "raskrinkavanje matriksa", potpuno isti princip je na delu u 99% slučajeva, pa tako moguće i u ovom piskaranju :rotfl:

Recimo da i u tom selu ima ljudi kojima glavni životni cilj nije igranje pokera, al igranje pokera je ono što drži seosku ekonomiju. I recimo da su, kad su shvatili da se seoske Crkve koriste samo za skupljanje priloga, što monetarnih što energetskih - čuli za ovaj Cvetkov ejsing, pa pošto poker drži ekonomiju i ionako je obavezan (propisano ne u svetoj knjizi, već ovaj put u knjizi Univerzalnog Zakona koju ne poznaju crkveni sveštenici, već samo visoki duhovni ascendanti (tipa Cvetko, ofkors!)) - tokom igre počinju sa radom na sebi, i usklađivanjem sa Cvetko® univerzalnim zakonom.

I normalno, živi se oderu radom na sebi - i ispravljanjem "pogrešnosti", dok je jedino merilo uspeha eventualni uspeh u pokeru. Individualni uspeh u pokeru, putevi do Royal Flusha su razni, i široko individualni, može se igrati na milion načina. Ali opet igraju poker, po "univerzalnim" pravlima koje smo mi napravili i primenili nameštanjem igre na našeg čoveka.

Da li, pod tim okolnostima, neko od njih može doći do "royal flusha" kada je Cvetko jedini mogući dobitnik (a kod Cvetka se naravno nekad nađe čak i 5 aseva, pritome je ubeđen da je to moguće za sve i savršeno normalno iako ćemo mi kartu viška skloniti dok ne dođe do nekog drugog), ili samo do vrtoglavice i žestoke iscrpljenosti jureći sopstveni rep?


To je ono na šta se svodi - 99% tragača su zajebani na takav način, igraju tuđu i nametnutu igru, koja je pri tome i nameštena na takav način da ono za čime se "traga", a što im je rečeno da treba biti predmet traganja nije moguće dostići - u slučaju u kom postoji "praćenje sebe" realizaciju praćenja nije moguće dostići dokle god su Cvetkovci u blizini - sa izuzetkom pustinjaštva. Sve što se time može postići je lizanje slike sladoleda, misleći da je to pravi sladoled (pet bambija tvorcu izreke). Za Cvetka - nema se šta tražiti, sve je već tu, samo treba _______. Il kad se desi desi se. Samo ovi što "spavaju" to treba da prepoznaju. A da, i da rade na sebi i praćenju univerzalnog zakona, koji je uprkos univerzalnosti baš njih zaobišao. To obavezno.

Potencijalno rešenje: bataliti poker i univerzalnost, pogotovo "zakona". Umesto toga - napred invidividualno, ali ne individualno sa serijskim brojem i bar kodom fabrike koja nas je odštancala, brand "royal flush". Već onim drugim ...(Cvetko?! Ti li si?! :rofl )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 1:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
To je ono na šta se svodi - 99% tragača su zajebani na takav način, igraju tuđu i nametnutu igru, koja je pri tome i nameštena na takav način da ono za čime se "traga", a što im je rečeno da treba biti predmet traganja nije moguće dostići - u slučaju u kom postoji "praćenje sebe" realizaciju praćenja nije moguće dostići dokle god su Cvetkovci u blizini - sa izuzetkom pustinjaštva. Sve što se time može postići je lizanje slike sladoleda, misleći da je to pravi sladoled (pet bambija tvorcu izreke). Za Cvetka - nema se šta tražiti, sve je već tu, samo treba _______. Il kad se desi desi se. Samo ovi što "spavaju" to treba da prepoznaju. A da, i da rade na sebi i praćenju univerzalnog zakona, koji je uprkos univerzalnosti baš njih zaobišao. To obavezno.

Potencijalno rešenje: bataliti poker i univerzalnost, pogotovo "zakona". Umesto toga - napred invidividualno, ali ne individualno sa serijskim brojem i bar kodom fabrike koja nas je odštancala, brand "royal flush". Već onim drugim ...(Cvetko?! Ti li si?! :rofl )

Dobro si to ubrao, jedino bih dodala jednu bolnu, ali vjerojatno stvarnu činjenicu. Ne radi se o - 99% tragača nego o 100% svih bez razlike. Ovo uključuje i 100% tragača. Bolno je prihvatiti činjenicu da smo svi mi industrijski proizveden hardware s instaliranim softwareom koji radi 24 h na dan. Iluzija je misliti da su drugi ovce dok smo mi probuđeni. Razlika između „nas“ i ostalih je u vremenu koljeg provedmo dnevno pod upravom službenog software. I najmanja sekunda dnevno provedenog vremena koje nije pod nadzorom i upravom službenog softwarea je dragocjena. Svatko treba proširivati ta područja na način kako najbolje zna i može. Pri tome treba imati na umu da hardware ne vozi bez softwarea. Ako nemamo odgovarajući software opet padamo po automatizmu u ralje starog programa. Činjenica je da se starog programa možemo riješiti instalacijom novog, a na tome se i baziraju prevare novog doba. Sve su to zamjenski programi koji nas vode opet u ralje poznatog starog programa. Iz toga se može zaključiti da je potrebno naučiti programiranje, izraditi vlastiti program i onda ga implementirati. Promjena se neće i ne može dogodit ipreko noći nego postepeno jer naš harware ne bi prihvatio nagle promjene. A ta postepenost koliko je dobra za nas , toliko je loša jer dopušta istovremeno funkcioniranje dva programa koji se bore za prevlast. Tu na scenu stupa snaga pojedinca koji je svjestan procesa koji se u njemu događaju i svjesno podupire instalaciju novih – vlastitih programa. Ovdje postoji ograda od pojma „vlastiti“ jer još uvijek malo ljudi zna što je vlastiti program i kako ga napisati, a kamoli implementirati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 2:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ma post se u suštini odnosio na to da 99% (nek bude 100 ako ti je tako zanimljivije :rofl ) od onih 5% populacije koji kao rade nešto zapravo rade da sebe dovedu na nešto što su negde pokupili da tako treba da bude, a to kako navodno treba da bude se konstantno pojačava. To je po meni suprotno od individualizacije i života van programa, jer kad ganjamo nešto što nam je ukucano u mozak da treba ganjati u suštini pišemo individualni program, programirajući same sebe da ganjamo nešto što nam je neko rekao da treba da budemo. "pravo buđenje" blatruć. A i kad "sami" uvidimo da to treba tako, najčešže je u pitanju to da nam je program prodro u podsvest, pa odatle deluje na potpuno nevidljiv način. Programsko osvešćivanje, umesto osvešćivanja programa dok naravno verujemo da je u pitanju baš to.

To je programska individualnost, tad se pišu ti zamenski programi koje pominješ. Sami smo programeri svog programa - ali i dalje programa, a odakle ideja o funkciji koju taj program treba da vrši? Šta juriš, zbog čega radiš na sebi i odakle ti ideja da baš to treba, ili moraš da juriš? Odakle smo preuzeli predstavu o cilju, o potrebi rada na bilo koji od ponuđenih načina? Da bi smo sami sebe programirali, moramo znati za šta se programiramo, a znamo da čak i ako smo sami odredili neki cilj - programi imaju veoma ograničen doseg. Svaku mašinu programira nešto spolja, u svoju svrhu. A ako hoćemo da neka mašina postane disfunkcionalna, treba je programirati tako da pokušava u sebi napisati program čiji krajnji ishod treba da bude stanje ili način funkcionisanja koji za mašinu nije moguć. Tada su i mašina, i njen pravi korisnik(iako mašina ni ne treba da je mašina već sopstveni korisnik koji je sveden na mašinu, ne bi smelo postojati razdvajanje na "mašinu" i "korisnika", po mom mišljenju al aj') potpuno neutralisani, dokle god se mašina bavi pisanjem individualnog programa za svrhu ________.

I na kraju upravo sam o tome, tačnije protiv toga i pisao - razlika između individualnog programa do "royal flusha" i individualnosti je pfff. Individualni program do čega, pazi molim te, do nametnutog cilja koji je trenutno popularan u kafani? Ili možda programiranje slobode?

Mislim da duši i duhu nikakvi programi nisu potrebni, kad su u "kočiji" svi na mestu - nema potrebe za time, rad i život bi trebali da su direktno iskustvo, zašto bi smo onda pravili bilo kakve programe? Čak ni mehaničkim delovima kočije nije potrebno programiranje, jer oni svoju funkciju u odnosu na celinu vrše samim time što su to što jesu (mislim da to ne bi trebalo zvati programima iz više razloga, ali o tom potom). Zaključak - biti ono što jesi. A za to ni programiranje ni rad nisu potrebni, već naprotiv - postanu samo smetnja. Rad je potreban samo kad je nešto pokvareno, i po mojoj percepciji - sve na čemu radim u vezi sebe nisam ja, ne radim na razvijanju ili usklađivanju nego na sklanjanju naslaga sa osovina kočije i koječega drugog. Sklanjanju smetnji. :angel4:

Obično se sve to svede na kopiranje tuđe kočije, jer nam je neko rekao da kočija treba da bude baš takva - što nam se uvuklo u podsvest (koja je, čini mi se, mnogo teže dostupna i mnogo više za volanom nego što većina misli)

A ovo što se tiče programa uopšte, polusvesne programe još i kako tako možemo obuzdati. Podsvesne gotovo da nema šanse ni primetiti, a kamoli izbeći - kad se to po nekom random principu i dogodi, tad kreće sklanjanje naslaga, što je proces koji se odvija izvan programa, iako na umu nevidljiv način. Ti su gadni, oni totalno uslovljavaju čoveka na način koji je potpuno nevidljiv i njemu, ali najčešće i drugima, koji mogu videti neke simptome ako su mikrometar odmaknuti od toga , ali nikada i sam program u potpunosti iako ga verovatno i sami imaju (a za sopstveno deprogramiranje treba vidikovac udaljen par milja, mada i ovo deluje kao "woooow ...al sam dobar").


Zadnja izmjena: Valjda?; sri jun 19, 2013 2:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
Ma post se u suštini odnosio na to da 99% (nek bude 100 ako ti je tako zanimljivije :rofl ) od onih 5% populacije koji kao rade nešto zapravo rade da sebe dovedu na nešto što su negde pokupili da tako treba da bude, a to kako navodno treba da bude se konstantno pojačava. To je po meni suprotno od individualizacije i života van programa, jer kad ganjamo nešto što nam je ukucano u mozak da treba ganjati u suštini pišemo individualni program, programirajući same sebe da ganjamo nešto što nam je neko rekao da treba da budemo. "pravo buđenje" blatruć. A i kad "sami" uvidimo da to treba tako, najčešže je u pitanju to da nam je program prodro u podsvest, pa odatle deluje na potpuno nevidljiv način. Programsko osvešćivanje, umesto osvešćivanja programa dok naravno verujemo da je u pitanju baš to.

To je programska individualnost, tad se pišu ti zamenski programi koje pominješ. Sami smo programeri svog programa - ali i dalje programa, a odakle ideja o funkciji koju taj program treba da vrši? Šta juriš, zbog čega radiš na sebi i odakle ti ideja da baš to treba, ili moraš da juriš? Odakle smo preuzeli predstavu o cilju, o potrebi rada na bilo koji od ponuđenih načina? Da bi smo sami sebe programirali, moramo znati za šta se programiramo, a znamo da čak i ako smo sami odredili neki cilj - programi imaju veoma ograničen doseg. Svaku mašinu programira nešto spolja, u svoju svrhu. A ako hoćemo da neka mašina postane disfunkcionalna, treba je programirati tako da pokušava u sebi napisati program čiji krajnji ishod treba da bude stanje ili način funkcionisanja koji za mašinu nije moguć. Tada su i mašina, i njen pravi korisnik potpuno neutralisani, dokle god se mašina bavi pisanjem individualnog programa za svrhu ________.

I na kraju upravo sam o tome, tačnije protiv toga i pisao - razlika između individualnog programa do "royal flusha" i individualnosti je pfff. Individualni program do čega, pazi molim te, do nametnutog cilja koji je trenutno popularan u kafani? Ili možda programiranje slobode?

Mislim da duši i duhu nikakvi programi nisu potrebni, kad su u "kočiji" svi na mestu - nema potrebe za time, rad i život bi trebali da su direktno iskustvo, zašto bi smo onda pravili bilo kakve programe? Čak ni mehaničkim delovima kočije nije potrebno programiranje, jer oni svoju funkciju u odnosu na celinu vrše samim time što su to što jesu (mislim da to ne bi trebalo zvati programima iz više razloga, ali o tom potom). Zaključak - biti ono što jesi. A za to ni programiranje ni rad nisu potrebni, već naprotiv - postanu samo smetnja. Rad je potreban samo kad je nešto pokvareno, i po mojoj percepciji - sve na čemu radim u vezi sebe nisam ja, ne radim na razvijanju ili usklađivanju nego na sklanjanju naslaga sa osovina kočije i koječega drugog. Sklanjanju smetnji. :angel4:

Obično se sve to svede na kopiranje tuđe kočije, jer nam je neko rekao da kočija treba da bude baš takva.

A ovo što se tiče programa uopšte, polusvesne programe još i kako tako možemo obuzdati. Podsvesne gotovo da nema šanse ni primetiti, a kamoli izbeći - kad se to po nekom random principu i dogodi, tad kreće sklanjanje naslaga, što je proces koji se odvija izvan programa, iako na umu nevidljiv način. Ti su gadni, oni totalno uslovljavaju čoveka na način koji je potpuno nevidljiv i njemu, ali najčešće i drugima, koji mogu videti neke simptome ako su mikrometar odmaknuti od toga , ali nikada i sam program u potpunosti iako ga verovatno i sami imaju (a za sopstveno deprogramiranje treba vidikovac udaljen par milja, mada i ovo deluje kao "woooow ...al sam dobar").


Pa, u principu se slažem s tobom, jedino ta analogija između hardwarea i software me još uvijek muči jer ne mogu odbaciti sve programe koje imam i smatram da su potrebni neki prijelazni programi koje ćemo sami napisati i instalirati.
Isto tako sam htjela naglasiti da ne postoji pojam "mi-oni" svi smo agent Smit, pitanje je samo količine vremena u danu kad nismo. Isto tako kad pišemo pitanje je kad tko piše, nekad stvarno Ja, a nekad agent Smit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Gurdjiev, opet, kaze da je nemoguce da promena dodje iznutra vec samo spolja. I to od strane svesnog izvora. Sve ostalo je osudjeno na poraz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 124 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz