Sada je: čet mar 28, 2024 6:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 414 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: čet feb 19, 2015 11:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Još je tu ali je nevidljiv običnim smrtnicima ima jedna osoba na svijetu koja ga svakodnevno vidi http://www.forum.hr/showthread.php?t=752948


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: čet feb 19, 2015 12:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nemoj...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: pet feb 20, 2015 12:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Taj Nibiru dolazi, i dolazi, i dolazi... sve otkako je Sičin napisao knjigu Dvanesta planeta a nikako da stigne, pa se bojim da mu se nije nešto desilo?!

Ili možda trebamo imati naočale sa nekom posebnom dioptrijom da bi ga mogli vidjeti?!

Ili, trebamo imati neki poseban mentalni sklop tj. stanje svijesti koje bi nam omogućilo da vidimo i one stvari kojih nema?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sub feb 21, 2015 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ma ti ga nisi vrijedan vidjeti [-X

Sigurno je tu, mora biti............

A možda je stvarno negdje u kvaru, možda je ostao bez fuzijskog goriva.

A i sezona gripe je tak da i to može biti......

Kolko toga već čekamo, ne stigneš na sve paziti

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: uto maj 26, 2015 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Ukratko jel stigao ili je prošo da ga nismo ni skužili?


Ukratko: jok! i jok!

Trebalo bi - rekli su isti izvori kao i oni iz prethodnog mog posta - ga se moći vidjeti golim okom u tj. od decembra 2015, nisu rekli kojeg datuma ;- . A nisu baš otvoreni ni po pitanju lokacije - gdje bi se to trebalo gledati pa da ga se vidi. Ali pretpostavka je - negdje u onom džumbusu od Mliječnog puta i iznad ekliptike.

Također su rekli da bi najbliže Zemlji trebao doći negdje oko marta/aprila 2016. I onda proći, pa ako ga ni tada ne skužimo - bome niti nećemo. ;-)

A, ako ga ne vidimo, onda će morati neko drugo nebesko svjetalce prozvati istim imenom da legenda ne odapne... i da bi mi mogli poraditi na toj našoj sposobnosti "paženja"... :Mr.Green:

Također su najavili velike katastrofe na području sjeverozapadne Europe (pored Amerike što je već manje-više svakodnevica) negdje oko jesen-zima ove godine. Čini mi se da su spominjali nekakav cunami ili tako nešto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sri maj 27, 2015 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Pitam se sta je ono jako svetlo na nebu ,negde pravac zapad severo-zapad,gledano iz Srbije? Vidljivo sa prvim sumrakom .Ako je satelit ,kako je moguce da toliko sjaji ,a i zasto bi ? Ako jeste i ako je odbljesak sunca onda mora da je dzinovskih razmera.
Postavih ovde pitanje onako usput

Pozdrav

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sri maj 27, 2015 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pitanje ti je na mjestu.Masa je slika 2 sunca i to uglavnom u suton,ili rano izjutra.
Zadnje koje sam gledao su iz Hrvatske,iz Opatije čini mi se,prošle godine.
Malo mi toga znamo,a sa malo podataka grade se uvijek najgore predpostavke.
Ono što mi je zanimljivo je konstantno prekrivanje neba kemtrejlsima i to već godinama,otprilike kad je krenula i ova priča o Nibiru.Preko dana stvori se nekakva siva koprena,pa se ni sunce ne vidi baš najbolje,a noću ni mjesec,ni zvijezde..
U medijima se izgleda i postiglo ono što se trebalo postići,pa se sad svi ismijavaju i više niko i ne gleda u nebo,a teško je pronaći nešto ako se to isto i ne traži..
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sri maj 27, 2015 6:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
poporitopopone je napisao/la:
Pitam se sta je ono jako svetlo na nebu ,negde pravac zapad severo-zapad,gledano iz Srbije? Vidljivo sa prvim sumrakom .Ako je satelit ,kako je moguce da toliko sjaji ,a i zasto bi ? Ako jeste i ako je odbljesak sunca onda mora da je dzinovskih razmera.
Postavih ovde pitanje onako usput

Pozdrav


Može biti Venera ili Jupiter jer su trenutno obe planete vidljive sa prvim sumrakom. Jupiter je veći ali je Venera bliža Suncu pa jače svetl i prva zalazi za horizonti... trenutno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sri maj 27, 2015 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
pravac zapad severo-zapad,gledano iz Srbije? Vidljivo sa prvim sumrakom


znači nije sjevero-zapad, već zapad/sjevero-zapad? ... tamo bi trebala biti najsvjetlija Capella, mada nikad se ne zna...
pod kojim kutem otprilike? i oko koliko sati (približnije od "prvog sumraka")?
mada, već danima je oblačno i kišno...

Venera i Jupiter nisu, ako ništa - ne vidiš ih u tom smjeru već pri zapadnom dijelu južnog (a ne sjevernog) neba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sri maj 27, 2015 11:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Pa neka bude severo-zapad.Izrazito je svetlije od ostalih nebeskih tela.Gotovo da se ne moze buljiti u to kao u neku zvezdu npr.I to se vidi jos od prosle godine mozda cak,nije od skora,samo sto niste obracali paznju.Ma da prodju ovi kisni dani pa cete videti.Vidi se od kad pocne da se spusta mrak pa citave noci.Ugao je otprilike 45 stepeni u odnosu na povrsinu zemlje,mozda i manje.

Inace jos proslog leta sam sa drugarom gledao neke letece objekte kojima se pojacava sjaj-svetlost do nekog nivoa pa pocne polako da se smanjuje i tako naizmenicno.Ne lete bas pravolinijski i nisu avioni,bar ne ovi komercijalni.Cak se desava i da ta svetlosna tacka postepeno postaje sve udaljenija tj.ode u visinu dok se potpuno ne izgubi.Vidjali smo to vise puta i to u toku jedne veceri golim okom naravno

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: čet maj 28, 2015 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
sen-sei je napisao/la:
Citat:
Ukratko jel stigao ili je prošo da ga nismo ni skužili?


Ukratko: jok! i jok!

Trebalo bi - rekli su isti izvori kao i oni iz prethodnog mog posta - ga se moći vidjeti golim okom u tj. od decembra 2015, nisu rekli kojeg datuma ;- . A nisu baš otvoreni ni po pitanju lokacije - gdje bi se to trebalo gledati pa da ga se vidi. Ali pretpostavka je - negdje u onom džumbusu od Mliječnog puta i iznad ekliptike.

Također su rekli da bi najbliže Zemlji trebao doći negdje oko marta/aprila 2016. I onda proći, pa ako ga ni tada ne skužimo - bome niti nećemo. ;-)

A, ako ga ne vidimo, onda će morati neko drugo nebesko svjetalce prozvati istim imenom da legenda ne odapne... i da bi mi mogli poraditi na toj našoj sposobnosti "paženja"... :Mr.Green:

Također su najavili velike katastrofe na području sjeverozapadne Europe (pored Amerike što je već manje-više svakodnevica) negdje oko jesen-zima ove godine. Čini mi se da su spominjali nekakav cunami ili tako nešto...



Mozda u vezi sa ovim boldovanim ne bi bilo lose pogledati ovu emisiju

https://www.youtube.com/watch?v=K0WT5SojQ3M

Ovo je snimano 2012 pre negoli 2011-te,ali snimka tog prvog nema vec je neko ponovo postavio.Ima deo negde gde govori jedna zena,mislim cerka ovog deda Jove i spominju se neki vremenski periodi okvirno.Vec te godine s`jeseni je bilo dobrih tornada i uragana,vulkan u Irskoj bese sto ona i spominje.Ne kao tacne dogadjaje vec kao neke moguce najave.Znajuci vec za pricu o Nibiru poceh da pratim i ``povezujem`` pa mi se cini da ``gde ima dima tu vatra postoji``.

Inace Kremna jeste jedno neobicno podrucje na planeti.Tamo ljudi neoboljevaju od raka ,prinosi su neverovatno dobri,kazu zbog vode koja je tamo nesto mnogo zdrava zbog stena i sta ti ja znam.Kazu i da se to podrucje nevidi na radaru opet zbog nekih magnetnih cega vec.
Zanimljiv je i detalj vezan za Beograd.

Topla preporuka jer su bas ova i naredna godina otprilike one o kojima govore.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: čet maj 28, 2015 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Pa neka bude severo-zapad.Izrazito je svetlije od ostalih nebeskih tela


glock je u pravu.
evo upravo prije 20-30tak min (oko 21+ sati), nebo je još plavkasto i nije pao posve mrak - pravo na zapad! kao da ti je netko upalio lampu: Venera. Lijevo i gore od nje nešto manje svjetao Jupiter.
Još malo i bit će na zapadu Jupiter i kad on zađe, ostat će ti tamo najsvjetlija ona zvijezda koju sam spomenula, ali ništa od toga se ne može ni usporediti sa blještavilom Venere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: čet jun 04, 2015 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Venera.. da , lijepa je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nibiru
PostPostano: sub okt 17, 2015 10:38 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 414 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz