Sada je: sub apr 27, 2024 12:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Oprosti Organski portalu ako sam te krivo shvatila ali ne znam šta misiš pod tim da tvari djeluju na jezgru ako samo taknu membranu. Većina tvari koja djeluje na stanice djeluje preko receptora na membranama. Nakon kontaka tvari i receptora dolazi do kaskade kemijskih reakcija unutar stanice (to se zove sustav drugih staničnih glasnika) koja onda dolazi do jezgre, djeluje na određeni gen. To je osnova djelovanja svih tvari u organizmu preko hormona, lijekova, raznih kemijskih glasnika. Postoje još i receptori unutar stanice i ionski kanali. Većina kemijskih reakcija unutar stanica nije otkrivena jer je prilično složena biokemija ali ako si se kao šta si rekao bavio molek. biologijom i biokemijom trebao bi znati. A šta se tiče hipnoze to se samo nadopunjava na onu teoriju od placeba. Mi sve molekule u tijelu za normalan rad imamo. Samo treba znati kako ih pobuditi. Kao šta sam već rekla dokazano je da snaga misli i to u točno određenim područjima mozga. Šta se tiče kore velikog mozga u njoj se i nalazi sve kognitivne funkcije mozga. Cijela inteligencija i shvaćanje svijeta tako da ne vidim zašto ti ljudi ne bi mogli funkcionirati kao normalni. Razvijenija kora ili korteks je ono po čemu se razlikujemo od životinja. Donji dijelovi ionako služe za niže funkcije. Ako možeš saznati koja je to bila emisija na BBC rado bih je pogledala ili saznala nešto više o tome. Pa čak i halucinogena i slična djelovanja droga možemo sami poizvesti jer te tvari ionako djeluju na to da se izlučuju naš vlastiti spojevi u mozgu poput dopamina, serotonina i drugih neurotransmitera.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
zbunjena je napisao/la:
Oprosti Organski portalu ako sam te krivo shvatila ali ne znam šta misiš pod tim da tvari djeluju na jezgru ako samo taknu membranu. Većina tvari koja djeluje na stanice djeluje preko receptora na membranama. Nakon kontaka tvari i receptora dolazi do kaskade kemijskih reakcija unutar stanice (to se zove sustav drugih staničnih glasnika) koja onda dolazi do jezgre, djeluje na određeni gen. To je osnova djelovanja svih tvari u organizmu preko hormona, lijekova, raznih kemijskih glasnika. Postoje još i receptori unutar stanice i ionski kanali. Većina kemijskih reakcija unutar stanica nije otkrivena jer je prilično složena biokemija ali ako si se kao šta si rekao bavio molek. biologijom i biokemijom trebao bi znati.


Ma dobro svasta se kaze na forumu pa ne mora biti istina:).

Shvatila si me bas kako si pomislila prvi put.
A to je da kad neke tvari taknu membranu stanice desavaju se promjene u jezgri bez ikakvog vremenskog odmaka.

Pantelija je napisao/la:
vasim udbenicima

Wow. Pantelija...pa ja sam napisoa udzbenik:))).

Inace naravno da kvantna biologija postoji i to je vrlo napredujuci vid biologije.
Rusi su jaki sa tim stvarima oduvijek bili.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Kužim. mada su neke rekcije užasno brze a neke užasno spore. Ili recimo ako neke tvar djeluje direktno na ionski kanal a ne posrednički preko receptora reakcija je trenutna, ali ti misliš da djeluje energetski preko vibracija. Sve je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Haha, samo se ti nadaj... možeš se kladiti da nismo!


Pa naravno da nismo.
Ara papagaj ima inteligenciju djeteta od 3 godine.
Mislim da sam negdje procitao da je delfin inteligentniji od covjeka, (iskreno mislim da jeste), a on je valjda 2D.

Jack, rekao sam da smo na vrhu 3D, a zar nismo? E sada sto se oni topuzi sa 4D hrane sa nama njima na dusu :D .

Da, homo sapiens stvara vremenom obrambeni mehanizam i mislim da je virus HIV-a isti ali covjek kao covjek je sigurno na neki nacin drugaciji.
Priroda ipak cini svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 11:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack, rekao sam da smo na vrhu 3D, a zar nismo? E sada sto se oni topuzi sa 4D hrane sa nama njima na dusu


Eh, sorry, nisam vidio ovaj 3D... neznam, valjda je nestao u međuvremenu...

hehehe cool

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ne znam zašto se ljudi boje znanosti i misle da znanost nešto pobija. Pa da nema znanosti još uvijek bi bili u srednjem vijeku a ljude koji pišu na ovim forumima bi spaljivali kao vještice. Šta se tiče dr. , mr i ostalog među takvim ljudima ima toliko ograničenih umom da ne bi čovjek povjerovao. Većina stvari u znanosti nije dokazana i o većini se može samo spekulirati a to što se netko uhvati za nešto kao zdravo za gotovo to je sam o problem njegovog ograničenog uma. Dr medicine propisuju lijekove a za većinu ni ne znaju kako djeluju isto kao što se ni za većinu bolesti ne zna kako nastaje. A lijek se ionako propisuje po sistemu od koje firme koja prodaje lijekove je dobio više para. Rijetki su liječnici koji zbilja znaju raditi svoj posao i koji su zbilja pravi znanstvenici. Inače antibiotici ne liječe prehlade jer su sve virusnog porijekla (antibiotici ne ubijaju viruse) a to je sve opće poznata stvar a doktori svejedno propisuju antibiotike. O lijekovima za HIV neći ni govoriti. Prije ubiju sve druge stanice nego one zaražene s virusom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 3:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne znam zašto se ljudi boje znanosti i misle da znanost nešto pobija.


Zato što smatraju ovakve ljude znanstvenicima:

Citat:
Šta se tiče dr. , mr i ostalog među takvim ljudima ima toliko ograničenih umom da ne bi čovjek povjerovao. Većina stvari u znanosti nije dokazana i o većini se može samo spekulirati a to što se netko uhvati za nešto kao zdravo za gotovo to je sam o problem njegovog ograničenog uma. Dr medicine propisuju lijekove a za većinu ni ne znaju kako djeluju isto kao što se ni za većinu bolesti ne zna kako nastaje. A lijek se ionako propisuje po sistemu od koje firme koja prodaje lijekove je dobio više para.


Zato se i boje. Kad kuže da "stručnjaci" ne kuže stvar.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Eh, sorry, nisam vidio ovaj 3D... neznam, valjda je nestao u meðuvremenu...

hehehe cool


Pa recimo to ovako.
Sva ziva bica ovdje i sada zive u jednom prirodnom ciklusu. Zive po nekim nepisanim zakonima.
Covjek je jedini koji ne postuje nikog i nista. Razara i unistaje za svoje bolesne ciljeve.
Da li po direktivi nekoga odozgo ili samo zato sto u svima nama spava zvijer, to je sasvim nebitno. Razara se.
Ali priroda kao priroda se jos ne ljuti, nego jos pokusaje da pomogne.
Zasto to nebi bio slucaj sa HIV, a u skorijoj buducnosti sa jos nekim bolestima?
A to da li itko od nas sta vidi ili ne, znat ce se poslije ovog zivota, a do tada, ce mo da nagadjamo i da se trudimo da nesto saznamo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Sve to stoji. Samo šta izgleda da hiv neke ubija a neke ne pa bih ja ipak voljela znati kako i zašto?
Imaš slučajeva da netko godinama nosi hiv i nije mu ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
zbunjena je napisao/la:
Kužim. mada su neke rekcije užasno brze a neke užasno spore. Ili recimo ako neke tvar djeluje direktno na ionski kanal a ne posrednički preko receptora reakcija je trenutna, ali ti misliš da djeluje energetski preko vibracija. Sve je moguće.


U kvantoj fizica da dva ajd da ih nazovem "slicna sustava" djeluju sinhrono se zove kvanta nelokalnost.
ZAnimljiva je bila tvrdnja Drage Plecke koju je demonstrirao na nekoj emisiji.

Uglavnom ima tu plocicu koju prodaje i tvrdi da podize imunitet organizma ako pijes vodu iz nje....

Sad, on je to namjeravao dokazat na nacin da je na klinickom centru "Rebro" kontaktirao jednom medicinskog dijagnosticara koji je radio na aparaturi za odredivanje opceg stanja organizma.

Izmjerili su jednom tipu to opce stanje organizmu i bilo je tako tako. Nit dobro nit lose. Neki prosjek.

Zatim je tip stavio casu sa svojom slinom na tu plocicu.
Kad su isli izmjeriti ponovo njegovo stanje organizma rezultat je bio dosta, dosta bolji.
I opcenito poznato je da kad recimo zgasis cigaretu u necijoj slini da se na suptilnim elektricnim signalima osobe to moze vidjeti bez obzira na daljinu. Takoder ima jedna zanimljiva knjiga zove se "Tajni zivot biljaka" koji isto dosta govori o tom tipu "nelokalnosti" koji je danas sve vise zastupljen u razmisljanjima o svemiru.
Tu dolazimo do onog da je prostor iluzija. Ovdje maltene imamo konretne nacine da se to mjeri i pokaze!

Slican princip koriste cak i drevne vjestine kao sta su Feng Shui i kinesko mjerenje vremena i sl. tehnike.
Jedan te isti obrazac saddrzi samo sebe i ponavlja se unutar sebe. Matrica.

Moja teorija da po istom principu radi cijelo tijelo.
Dakle kao hologram. I najmanji djelic na energetskom nivou ima osobine cjeline i obratno.
To u modernoj znanosti potvrduje mnostvo eksperimenata pa smatram da je normalno da se i tijelo povinuje istim zakonima.
Upravo to polje izmedu ostalog proucava kvanta biologija.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
zbunjena je napisao/la:
Sve to stoji. Samo šta izgleda da hiv neke ubija a neke ne pa bih ja ipak voljela znati kako i zašto?
Imaš slučajeva da netko godinama nosi hiv i nije mu ništa.


Za to bi razlog mogli pronac i u regularnoj biologiji.

Naime virus koji nije u stanju ekspresije je u stanju po recimo kolicini odredenih proteina u stanici zatim ATP-a i sl. odrediti opce stanje okoline u kojoj jedinka zivi.

Ako virus procijeni da je stanje organizma lose (iscrpljenost, pad imuniteta i sl) on ce preci u ekspresiju da ne "potone" sa organizmom ciji je gost.

Ako je pak stanje vrlo dobro i ako ima svega i previse u izobilju opet ce ici u ekspresiju jer vani ocigledno je odlicno i vjerojatno ima dosta jedinki na koje se moze prosiriti.

Nema nekog konkretnog raqzloga ako covjek zivi normalno da se razboli od AIDS-a ako je zarazen HIV-om u tom slucaju.
Moze i umrijeti a da se nikad nista ne desi.
Dakle umjerenost je izgleda najbolja iz cisto konkretnih razloga a ne zbog nekih grckih poslovica...

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Skužila sam šta je kvantna biologija samo šta nisam znala da postoji. Šteta da to ne postoji ovdje. Rusi su jako napredni u tome svemu. Imam jedan slučaj koji nema baš puno veze s ovim ali se nadovezuje na rusku školu. Prije 15 godina u Splitu bračni par iz Ukrajine je otvorio centar gdje su se bavili iscjeljivanjem, kiropraktikom, pregledom na daljinu. U svakom slučaju cijela moja familija se pregledala kod njih pa i ja. Da skratim žena mi cijelu skenirala s daljine od 2 metra i nabrojila neke sitne stvarčice u vezi metabolizma i između ostalog da mi je lijevi lakat bio slomljen. A to je jedini lom koji sam ikad imala i još nije bio slomlje nego samo naciknut i onda to neka žena skuži s 2 m nakon 10 god i to u roku od 2 min. Neću ni govoriti da su sve dijagnoze koje mi je postavila prije 15 godine točne i da su se poslije pokazale na raznim pregledima kao i ostatku moje familije. Tako da sam svjesna ruske (bivše SSSR-ovske) naprednosti u tim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 102 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz