Sada je: sub apr 27, 2024 12:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 4:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Streamer je napisao/la:
Koliko znam ako ispires sa srebro poslje fluora, dode do manje eksplozije. Jedan moj frend je tako ostao bez donje vilice, pa ti sad vidi.


U 'bemti miša. Dobro da si prije rek'o :mrgreen: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 4:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:
Recimo u JNA u bivsoj drzavi vojnici su uredno primali bromiranu vodu ili hranu da im raspolozenje bude poslusnije, da su podlozniji naredbama i sugestijama.


I želju za seksom su ubijali na taj način kol'ko ja znam. Brom je navodno jak
anti-afrodizijak ilitiga frigidijak hehe. Ne znam stručni naziv za to...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 02, 2005 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Citat:
Recimo u JNA u bivsoj drzavi vojnici su uredno primali bromiranu vodu ili hranu da im raspolozenje bude poslusnije, da su podlozniji naredbama i sugestijama.

Izgleda da je alkohol pravi lijek za to. Bili smo divlji, neposlušni, bježali preko ograde u grad, radili pizdarije svakojake. Kad je zastavnik prije našeg odlaska u prekomandu, rekao desetaru: "Napiši im karakteristiku najbolje šta znaš, samo da ih ne vrate". :wink: :P 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Budući postoji interes, evo i ostalih ljekarni u kojima možete dobiti Weledine paste za zube bez fluora:

POREČ, Ljekarna Tomaško, Kandlerova 1, 052 432526
OPATIJA, Ljekarna Štimac, M.Tita 81/1, 051 712359
BIOGRAD N/M, Ljekarna Pervan, Zagrebačka bb, 023 385358
SUPETAR, Ljekarna Puharić, M.Vodanovića 24, 021 757308
ZADAR, Ljekarna Zadar "Centar", J.Barakovića 2, 023 302921
ŠIBENIK, Drogerija "Gospina trava", S.Radića 27, 022 219245
OGULIN, Biljna drogerija "Herbafarm", I.G.Kovačevića 1, 047 525277
OSIJEK, Ljekarne "Primapharme", Županijska 1, 031 207833
VARAŽDIN, Ljekarna Talan, Trg slobode 1, 042 200550
ZABOK, Ljekarna Crkvenčić, M.Gupca 74, 049 221419
KRAPINSKE TOPLICE, "Flora", A. Mihanovića 16, 049 232555
SAMOBOR, Avin, Bleiburških žrtava 1945 br.1, 01 3366885
VELIKA GORICA, Bioavena, Trg P.Krešimira bb, 01 6263402
SESVETE, Biofarm Nova, Ninska 6, 01 2005552
BJELOVAR, Biofarm Fit, Šet.dr.Ivše Lebovića (tržnica)

Inače Weleda svoju proizvodnju prirodne kozmetike temelji na antropozofiji, na povezivanju duhovnog elementa u nama s onim u prirodnom svijetu. U jednom malom gradiću nedaleko Stuttgarta, nalazi se plantaža i 'pogon' za proizvodnju. Kao i kompletna proizvodnja i cijeli sustav Welede diše u duhu antropozofije. U zgradi ne možete naići na oštre kuteve, sve je zaobljeno, zidovi su oslikani u njihovom stilu, pogoni mirišu na čista eterična ulja, a posebno mjesto zauzima laboratorij za homeopatske lijekove.
Svi proizvodi su 100% prirodni, bez sintetskih aditiva. Ne sadrže genetski modificirane sastojke i nisu testirani na životinjama.
(Ovih par rečenica je iz časopisa "Svijet zdravlja" - Weleda reportaža)

P.S. Ne radim za Weledu, nažalost, ako je netko mislio:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
http://www.fluoridation.com/calgaryh.htm [url]
Evo jedna stranici koja pokušava objasniti zašto nam podvaljuju fluor. Dosta je stručna ali poprilično je dobro napisana.[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 2:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Zamislite kada bi negdje na zapadu odredena grupa ljudi podigla tuzbu protiv tvrtki koje u paste za zube stavljaju stetne stvari poput flora?
Pitam se kako bi to izgledalo, temelja ima.
Znanstveno je dokazana toksicnost fluora i znanstveno je dokazanao da fluor nema nikakvog ucinka u sprecavanju karijesa.

Primjer: Vioxx Lawsuit

http://www.alexanderlaw.com/vioxx/vioxx-lawsuit.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 4:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Izgleda da u Americi lagano zabranjuju fluor http://www.fluoridealert.org/ i http://www.fluoridation.com/
Ove dva linka sam skinula s foruma studenata stomatologije tako da se se nadam da će se u budućnosti nešto i promijeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Naravno da POLAKO zabranjuju jer su svjesni da bi im se moglo dogoditi da zavrsne na sudu a ako se to dogodi iste kompanije bi lagano mogle otici u povijest. Zbog toga na zubnim pastama su naredili da se stavi natpis da djeca mlada od 7 godina zube moraju prati uz prisustvo roditelja i da ne smiju uzimati mnogo paste vec kao zrno graska jer kad bi djete progutalo vecu kolicinu zubne paste to bi moglo fatalno zavrsit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 07, 2006 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://sijelo.com/forum/showthread.php?t=831

Imate zubne paste bez fluora, od tvrtke Biofarm - Weleda.

http://www.biofarm.hr/weleda.php

Prodaje se na mnogim mjestima, u Zagrebu u trgovinama Biofarme, Biovege, "Vita" savska cesta 102

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
http://www.fannz.org.nz/index.html Mnogo je pokreta protiv fluoridacije vode u svetu

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 7:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 29, 2005 8:54 am
Postovi: 33
ras je napisao/la:
http://sijelo.com/forum/showthread.php?t=831

Imate zubne paste bez fluora, od tvrtke Biofarm - Weleda.

http://www.biofarm.hr/weleda.php

Prodaje se na mnogim mjestima, u Zagrebu u trgovinama Biofarme, Biovege, "Vita" savska cesta 102


Nije da kritiziram al evo moja iskustva sa weledom
Rathania (crveni pakung) drzi vodu, barem onog dijela koji se tice zubnog mesa.
Pasta od nevena(svijetlo smedji pakung) - ne drzi vodu, ne skida bas karijes nit zubni kamenac, istina da nakon pranja imam ocjecaj cistih zuba (prelaz jezikom), al da se karijes namnozio od kad "testiram" weledu, namnozio se, cak i na mjestima gdje prije nije bilo sansi da se "uhvati".
Nemam namjeru da se vratim na paste s Fluorom i inim sr*njima, ali kako napraviti adekvatnu zastitu zuba u kombinacji s weledom?

Poz,
R.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 8:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Ne vjerujem da se karijes "namnožio" jer koristiš Weledu, a ne neke zubne paste s flourom. S nečim moramo čistiti zube (evo jedan recept iz Istre od prije stotinjak godina - ljudi su prali zube, ispirali bolje rečeno, slanom vodom, jer tada zubnih pasta nikakvih nije bilo, bar ti siromašniji slojevi stanovništva nisu si mogli priuštiti). Karijesa nisu imali, bar ne značajno.

Karijes bi imao bez Welede i s njom, kao i bez pasta s fluorom ili s njima. Mislim da je uzrok tome denaturirana hrana i pića koja trošimo. Primitivna plemena nemaju karijesa iako nisu imala ni pasti ni zubare...bar tako sam čitala.
I karijes je izlječiv, ali se predobro zarađuje na tome, pa zašto onda davati lijek...ode profit.

http://superzona.hatona.org/stajerekaotrif.htm

Zubni kamenac se ne može skinuti nikakvim pastama za zube. Odeš kod zubara na "brušenje" i to je to... ja to redovito radim, akamenac mi se nakuplja u velikim količinama - jedna zubarica se zezala da mogu otvoriti rudnik. Nema te zube paste koja će tu pomoći...
Najbolje bi bilo nakon svakog obroka iščetkati dobro zube, samo nismo baš često u mogućnosti to prakticirati, a i kad jesmo - zaboravimo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 12:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 29, 2005 8:54 am
Postovi: 33
Jana je napisao/la:
Ne vjerujem da se karijes "namnožio" jer koristiš Weledu, a ne neke zubne paste s flourom. ....
Najbolje bi bilo nakon svakog obroka iščetkati dobro zube, samo nismo baš često u mogućnosti to prakticirati, a i kad jesmo - zaboravimo...


Ola Jana,

Thx na odgovoru... Ne velim ni ja da se zbog Welede namnozio karijes, vec sigurno zbog necega sto vjerojatno fali Weledi da ucinkovitije "zaustavlja" sirenje karijesa. Naviku pranja zubiju nisam nista mijenjao kad sam prelazio na weledu, a imam zube ko konj (kuc-kuc u drvo il u suplje da tak i ostane).

Nis onda, pravac zubaru i nek ispolira gebis ... :roll:

Koliko se sjecam jednog dokumentarca djeca u Africi preu zube tak da stave na prst malo pepela i istrljaju zube pa isperu vodom, nisam probao :D ...

Poz,
R.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 7:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Moj ujak nikad u životu nije prao zube, osim mućkanjem vode. ( a možda i gemišt i pivo... hehe ).

Dan danas ima SVE zdrave zube i nikad nije išao kod zubara... ne jede ništa što danas "nije normalno", pa osobno mislim da je stvar podlijeganja karijesu od čovjeka do čovjeka...

Isto tako znam dosta ljudi koji peru svoje zube i po nekoliko puta na dan, a imaju problema s karijesom.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 2:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Flor, klor, brom to su sve elementi iz grupe koji osim drugih negativnih fizioloskih indikacija cine ljude "mirnijim" i "suzdrzanijim" kroz djelovanje na epifizu i hipofizu bez kojih covjekov razvoj kao svjesnog bica je gotovo nemoguc.

Sta je najstetnije od ta tri? Kod nas stavljaju hlor u vodu.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 2:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ovi nece da nas ostave na miru. :-|

Citat:
Flaširana voda kvari zube

Moda pijenja iz limenki i boca a ne vode iz slavine pogubna je za zdravlje zuba, upozoravaju australijski naučnici.

Studija Australijskog udruženja stomatologa pokazala je 71-postotno povećanje kvarenja zuba koje naučnici pripisuju tome što mladi sve više piju iz limenki i boca umesto da kada ožedne odu do slavine i vodu natoče u čašu.

Voda iz slavine sadrži, naime, fluor, koji jača zubnu caklinu, dok kod sokova i vode u bocama to nije slučaj.

Studija je pokazala da se kvarenje zuba kod 15-godišnjaka povećalo za 71 posto od 1996. i zaključuje da voda u bocama i slatki sokovi poništavaju pozitivne efekte dodavanja fluora u vodu iz slavine 1970-ih godina.

(Hina)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 15, 2006 8:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
Naš recept: zube operemo morskom solju , nakon toga ispiremo usta koloidnim srebrom, možete i progutati. Pripremite se na starahoviti smrad iz zubi dok ih perete (što se prije maskiralo pastama i aromama koje su sadržavale) i isto tako na prekrasan osjećaj čistoće usta i zubi kada napravite cijeli postupak.. Isprobano, provjereno, preporučamo; Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 9:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 23, 2006 2:49 am
Postovi: 4
u dućanima biovege(IMAJU I STRANICU VEEELIKU)imate kalodonte bez floura tvrtke URTEKRAM,a prah o kojem ste pisali je DENTI(pougljenisani prah biljaka a ima i u obliku paste).paste su blage i ne prže usnu šupljinu.ako koristite obične paste činiti će vam se preslabe(samo u početku).ako vjerujete da imaju premalo minta tj.mirisa za vaš zadah-u pravu ste!ali imamo rješenje za vaše probleme-srebrna žličica!njom nakon pranja zuba sastružite jezik na kojem se zapravo skupljaju bakterije koje vam daju taj neponovljivo-opojni miomiris wc školjke.vidjeti ćete koliko će se na žlićici skupiti naslaga.sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 2:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Imam ovu stvar: http://www.aquaphor.com/Products/pitchers.htm

Ne znam za fluor, ali pise da otklanja hlor. A meni je to i bitno jer kod nas stavljaju hlor u vodu.
Ne znam koliko je efikasno, ali je ukus vode mnogo bolji.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Cekaj, flour i brom su isto ?! Jel to fakat istina, nisam kemicar i ne kuzim ju bas, jel ste 100% ziher da je tako? Zasto se onda ne zove jednim imenom?
Sta onda ne kazu "ZUBNA PASTA S BROMOM" pa da vidimo kome ce ju prodat :mrgreen:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 107 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz