Sada je: čet mar 28, 2024 5:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kolko sam skuzio, ima ih vise u njoj koji se mjenjaju. Iskreno ne znam adekvatno rijesenje. Jedino sto bi eventualno moglo pomoci je da se ta osoba pocne baviti radom na sebi i duhovnoscu, a to se cini kao blago nemoguce, bar trenutacno. Opis situacije sa sahom gdje ti jednostavno ni ne stignes odigrati potez je vjeran opis pozicije u kojoj se covjecanstvo kolektivno nalazi. Sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 2:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Karadjordje, jedne noci mi je doslo znanje o fraktalima i od tad to sve je primenljivo na zivot.
fraktali su samoslicni(self similarity) tako da ako govorim o sebi kao da govorim o njoj, ili kome vec.
JA sam imao jednu totalno bezazlenu situaciju koja mi je bila okidac za vrlo cocijalno zabrinjavajuce okolnosti koje su me dovele u gadne muke.
DAnas vise nije tako ALI:
Ako je poznajes, ili ako ona poznaje sta je u proslosti radila, ja bi to ispitao uu kratkom roku, mislim da je uradila nesto lose, npr. bez razloga sa savescu povredila neko drugo bice...
To moze delovati bezazleno ali nije...npr. spalila osu..ili tako nesto..
Verujem da je to da tako kazem ``karmicki dato`` tj nesto sto je ucinjeno je bilo u pripravnosti a sada se oslobodilo..

HVALA BOGU da sam ja izasao citav iz toga, a ono sto je meni pomoglo je bila nasilna operacija kojom su me strpali u bolnicu. za par dana sam se opametio.doduse ja sam im pripomogao svojim ponasanjem
E sad: s obzirom da kod nje to verovatno ne bi upalilo, mozda deluje glupo al prvo sto mi pada na pamet je ibogain.
OVo je tema droge: koliko znam a nista ne znam, ibogainom se lece narkomani na heroinu a mislim cak i od alkoholizma.za to postoje bolnice specijalizovane
To bi je moglo prodrmati a i da lakse shvati kako stoji sa sobom.
Cini mi se da od te droge postoji mogucnost smrti, zabelezen je 1 slucaj u meksickoj bolnici tako da sve sto radis radis na svoju odgovornost...
ali meni je odsecno delo pomoglo, tako da bi mozda i njoj moglo

SVe najbolje vam zelim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 2:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Psychoactive effects

Ibogaine is a hallucinogen.[7] The experience of Ibogaine is broken down in two phases, the visionary phase comes first, then the introspection phase.[8]

The visionary phase has been described as oneirogen that lasts for 4 to 6 hours. The second phase, the introspection phase is where Ibogaine has a psychotheraputic effect. It can allow people to conquer their fears and negative emotions.[8]

Ibogaine has been referred to as an oneirogen, referring to the dreamlike nature of its hallucinogenic effects. Ibogaine catalyzes an altered state of consciousness reminiscent of dreaming while fully conscious and aware so that memories; life experiences; and issues of trauma can be processed in a subjective manner.[8]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 2:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
viewtopic.php?p=132887#p132887
:evil3:

Bolje je onda spremiti u kutiju svaki dan na neko vrijeme da stigne razmišljati i ne gutati alkohol.
Usput mislim da uz MILAB otmice svaki put ide poveća doza svakakvih droga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Snoopy, makar sam protivinik droga, ovo je dosta zanimljiva ideja.

Ova visionary faza bi mogla poslužiti za lomljenje kontinuiteta osobi u pitanju, te bi faza introspekcije ponudila neku vrstu vanjske konsideracije gdje bi se osoba mogla koliko toliko objektivno sagledati. Kad bi to uspjelo, onda bi trebala paziti da uspostavi novu rutinu, novi kontinuitet u kojem nema alkohola i svih ostalih triggera koji navode na cuganje.

No, ako je osoba demonizirana, to bi bio dvosjekli mač. Halucinogeni energetski otvaraju osobu, a ako je osoba labilna i već na meti raznoraznim bićima, pitanje je što joj sve mogu napraviti, nagurati u glavu i tko se još sve može naseliti u nju tokom tog 4-6 sati dugačkog tripa. Upitno je da li bi se uopće vratila sa tripa za početak, ako i bi, kakva, te tko i što bi se sve s njom vratio/lo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub okt 06, 2012 7:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
jeste, u pravu si! mada ona meni deluje kao neko ko nema bas nekih psihickih problema koji bi se mogli otrgnuti kontroli i izgubiti u tome...mada ne poznajem je al eto predloga...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: ned okt 07, 2012 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
Mislim da tekst na koji je Promatrac uputio ( napadi i odbrana ) realno tacan,
vec sam citao TO,ali lepo je i korisno podsetiti se,hvala.Mislim da cu ibogain da ostavim kao
zadnju opciju,prvo ide reprospektiva, da ne zalutam opet u stado,jedna dobra
rekapitulacija,za svaki slucaj,jer nikad se nezna,da ne bude problem-solucija-resenje.
Uglavnom,jedno je sigurno alkohol je trigger,bez njega ne bi ni bilo takvih ispada.
Ali i to je vec receno pa eto sta da dodam,nego da vas pozdravim.Jebi ga,tek
sam poceo da ucim,pa sta da se radi,idemo dalje.Ono sdto nas ne ubije valjda nas
ojaca. veliki pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: ned aug 30, 2015 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
karadjordje je napisao/la:
Kad smo vec kod droga,imao bih jedno sasvim Bezazleno Pitanje.Ja se licno ne razumem
u te zajebancije,i nemam nista protiv onih koji svesno odluce da isprobavaju i koriste ta sredstva.
Moje pitanje a u isto vreme i problem koji pokusavam da resim se odnosi na upotrebu alkohola.
Nenormalnu,nekontrolisanu upotrebu vina.Mozda da ukratko objasnim situaciju.
Osoba kojoj pokusavam da pomognem nije bila alkoholicar,sve do jedne obicne laparoskopije
u drzavnoj bolnici.Jedan dan nakon njenog izlaska iz bolnice,primetio sam cudno ponasanje,koje naravno nisam povezao sa uzimanjem alkohola.Vremenom sam ukapirao da se ta osoba opija,i na zalost je svaki moj pokusaj da je recima,delima,ili sta ti ja znam sa cim jos, odvratim od upotrebe alkohola,bio uzaludan.
Pokusacu da jos navedem neke nepravilnosti prilikom opijanja.Sakrivanje.Od samog pocetka je pocela da se krije,kao i alkohol(za cime naravno nema potrebe). Nenormalno brzo ispijanje vina u velikim kolicinama,NEMOGUCIM za tu istu osobu(govorim o pola litre na eks):poznajem je odlicno,jedva je mogla da ispije malu casu vina.Sluz.Obicno pronadjem odredjenu kolicinu sluzi u njenoj blizini,providna i vrlo lepljiva.Agresivnost.
Obicno sam ja meta napada,al nekako se snalazim,da ne ulazim u detalje.Totalna Zaboravnost.Ujutru ustaje kao nova,bez bilo kakvih simptoma mamurluka i secanja na prethodnu noc.Snaga.Raspolaze ogromnom snagom
za njenu fizicku konstrukciju u trenucima opijenosti.Pogled.U tim trenucima joj se opasno promeni nacin na koji gleda,nekako suvise vestacki,rekao bih,da taj pogled lici na nesto sto sam vec video negde.Ostali simptomi su manje vise slicni ostalim alkoholicarima,
a to bih da ne pisem.Rekoh,ukratko,pa da ne davim.U temi abdukcije sam pronasao puno slicnih slucajeva ponasanja kod klonova,a moja osobna snovidjenja ukazuju na to da se toj osobi desilo nesto sto ona licno nije inicirala nicim osim sto je bila bliska sa mnom.Napominjem da je u to Vreme,kad je ona pocela da pokazuje simptome alkoholizma,i onoga sto mozete da zakljucite iz teksta,tekao Najjaci napad na mene.Psihicki.Pa Gospodo draga ,ako imate neku ideju izvolite,otvoren sam za predloge.
Voleo Bih da Znam da li je moguce Nekim sredstvom, Bez Pristanka Izleciti,prekinuti ovisnost o alkoholu, automatski zatvoriti kanal Opsedanja,Racunam da postoji Neka Kontra Droga,Kontra napad,Ovo stanje samo Traje I Traje, a Samo Nece Nista da se Promeni...
Naravno,uvek postoji mogucnost da sam se prevario,jer u danasnje vreme...kome verovati??? :-k pozz



Znam da citiram post star tri godine, ali bas me zanima sta se kasnije izdesavalo. Ako je clan i dalje aktivan, bilo bi fino da napise, mislim da je slucaj mnogima zanimljiv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: uto okt 18, 2016 8:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
NARKOMANI/DROGERI/DROGERASI koji uzimaju i koriste drogu, njihovi mozgovi postaju poremeceni,njihove aure su ostecene do iznemoglosti,oni gube svaki kontakt sa realnoscu.Njihova svest je pogon u nizim astralnim ravnima iluzije koji postaju trajno izbuljeni u svom bezumlju.

Onda oni izmisljaju sve vrste bizarnih prica da racionalizuju svoju zavisnost od droge, da da potvrde svoje halucinacije, iluzije i fantazije.Ostatak drustva ih vidi kao nelogicne,zbunjene,totalno pogubljene olupine/ruine ljudskih bica.Oni su obicno izvan svake pomoci.Nazalost mnogi ce pasti na zamku droge da bi dozivele Raj a ustvari su u paklu.Da ne kazem kako su posednuti od strane reptila i drugih entiteta sa astrala koji jedva cekaj da neko uzme droge kako bi se hranili njegovom bioloskom energijom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: čet dec 01, 2016 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
http://www.nexus-svjetlost.com/vijesti/ ... a-i-patent


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: čet dec 01, 2016 6:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: čet dec 15, 2016 11:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Jericho je napisao/la:
NARKOMANI/DROGERI/DROGERASI koji uzimaju i koriste drogu, njihovi mozgovi postaju poremeceni,njihove aure su ostecene do iznemoglosti,oni gube svaki kontakt sa realnoscu.Njihova svest je pogon u nizim astralnim ravnima iluzije koji postaju trajno izbuljeni u svom bezumlju.

Onda oni izmisljaju sve vrste bizarnih prica da racionalizuju svoju zavisnost od droge, da da potvrde svoje halucinacije, iluzije i fantazije.Ostatak drustva ih vidi kao nelogicne,zbunjene,totalno pogubljene olupine/ruine ljudskih bica.Oni su obicno izvan svake pomoci.Nazalost mnogi ce pasti na zamku droge da bi dozivele Raj a ustvari su u paklu.Da ne kazem kako su posednuti od strane reptila i drugih entiteta sa astrala koji jedva cekaj da neko uzme droge kako bi se hranili njegovom bioloskom energijom
Nije mi dopadljivo etiketiranje bilo koga.
Ako možeš biti ovisnik i kreativac, kao neko ko humanistički djeluje na svoje okruženje, tvoja intimna pasija ne mora nikoga dotaknuti.
Ono što fascinira mene ne mora i nekoga drugog.
Meni je nevjerovatna umjetnost nauke Aleksandra (Saše) Šulgina.
Nikad nije susreo ayahuascu i chakrunu, a napravio je laboratorijski, vlastitim genijem, DMT koji se, također, nalazi i u ljudskom tijelu, pa izliječio desetine amer. ratnih veterana, oboljelih od teškog oblika PTSP-a.
Plaćeno zdravstveno osiguranje SAD-a i ovjerena zdravstvena knjižica tj. sve besplatno. :wink:
Kako je kasnije završila avantura DMT-a, kada je čudovište oslobođeno iz laboratorija i našlo se na dilerskom tržištu, najbolje znaju oni koji su umirali zbog najobičnije dehidracije i gripozne groznice povišene temperature, jer nisu poslušali Šulginove riječi da se ne radi samo o smrtnoj igri prekomjernih doza DMT-a, nego i o tačno određenoj, ni manje ni više, dozi DMT-a koja djeluje.
On i supruga su 10-ak puta konzumirali DMT i to je sve.
Nije bilo: povraćanja, monoaminske blokade ayahuascom, vizionarstva chakrune, basnoslovno skupih šamana, turističkih kvaziagencija što zgrću bogatstvo, ícarosâ, balkanskih kvazigurua koji tajno ugošćuju latinoamer. travare.
:ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religi
PostPostano: čet jan 19, 2017 9:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 19, 2017 9:39 am
Postovi: 8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religi
PostPostano: čet jan 19, 2017 10:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 19, 2017 9:39 am
Postovi: 8
slika

slika

slika


slika

slika

slika
mitologija farbanja jaja za uskrs.

slika
moai kip na uskrsnom ostrvu
enkodiran sa gljivama (nos/čelo)
napravljen od maya doseljenika
tacnije Quetzalcoatl-Tlaloc (venus/gljivarski kult)

slika
ljiljan na vrhu kao krunska cakra i nebeski simbol portala ka podzemnom svijetu (gdje smrt srece zivot)
plava krv spada u taj kodeks zato sto je u prirodi cep od psilosajb gljive plav ili ljubicast ako je malo starija.

slika
Mexico

slika
Mahabalipuram India,sedmo stoljece

slika
bog vjetra takodjer (uplakani bog)

slika
pra kolumbijsko ogledalo kulture čimu iz juznog perua
portretira vodju ili shamana sa gljivama u obje ruke

slika
Codex Vindobonensis ,jedini prezivjeli orginal sad u Beču kojeg španci nisu uspjeli spalit jer su i oni mislili da tamo neki mirni jaganjcic umire za njihove raskosne grijehe pa im se moglo eto...

Šta drže ljudi u rukama?

slika

slika

slika

A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.

1 Ivan 2:27


slika

slika

monogram isusa hrista.
slika

kad uzmemo da je u grckom p zamjenjivo i za slovo r onda povucemo znak i dobijemo Rx
stempilj bez kojeg ne mozes dobit lijek osim ako je aspirin il slicno (over counter)

slika


slika
(kad se bolje gleda iz drugog ugla vidi se amanita muscaria)



slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: pet jan 27, 2017 2:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: uto jun 20, 2017 4:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
https://www.vice.com/rs/article/pricajm ... t-od-droga


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: pon aug 14, 2017 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: uto okt 31, 2017 1:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Ne bih poželel ni najgorm neprijatelju da uđe u polje konzumiranja droga...sem ako ne želi postati lak pljen prehrane onih koji se hrane sa takvim vibracijima.

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: sub jan 06, 2018 7:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 19, 2017 9:39 am
Postovi: 8
Ti zivis u svijetu punog droga .pocevsi od samog sebe...al respekt za vladare svoje Nemas vidim.Samo strah

Biljke vladaju svijetom
And if you don't know,now u know nigga!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Droge
PostPostano: čet mar 15, 2018 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz