Sada je: sub apr 27, 2024 7:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Slušalice i zračenje
PostPostano: sri aug 18, 2010 10:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Pozdrav dragi moji forumaši!
Nisam pisao dugo na forumu, ali sam često sa vama.

Već duže vremena razmišljam o ovome: Koliko računarske i mp3 slušalice utiču na naš mozak?
Da telefon negativno utiče - u to sam upoznat i znam razloge, ali sam i dalje nesiguran oko slušalica.

Volio bih da podijelite vaša razmišljanja sa mnom.
Mnogo me interesuje koliko i kako utiču na mozak i koje su posljedice.

Nadam se vašim odgovorima.
Veliki pozdrav!

Q
:glasses7:

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: čet aug 19, 2010 6:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ono sto svi znamo je da prevelika glasnoca unistava sluh. To sam nazalost i sam iskusio, jer sam isao na pregled sluha. Imam dosta los sluh za svoje godine. Mislim da je veliki utjecaj imalo to sto sam bio 6 godina DJ i provodio noci u bucnim prostorima i slusalicama na usima nonstop. Za druge stetne stvari ne znam, jer sam dovoljno stete napravio i ovako, ali vjerujem da postoje. Ali ne ocajavam, promjenom nacina zivota i raznim prirodnim terapijama i vjezbama moze se sluh poboljsati, kao i zdravlje opcenito :hello2:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: čet aug 19, 2010 2:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Hm... Žao mi je. Držim ti fige za brz oporavak.

Volio bih znati nešto više o elektromagnetnom zračenju iz slušalica, koje utiče na mozak.
Ako ko ima nešto da podijeli sa nama, molio bih ga da što opširnije objasni.

Hvala.

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: pet aug 20, 2010 10:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 7:09 pm
Postovi: 71
Lokacija: Split
Hehe, to je slično pitanje kao i o štetnosti mobitela. Svi znanstvenici i tzv. 'stručnjaci' će ti reći da nema nikakva štetna utjecaja, iako zagrijava i lagano 'kuha' stanice koje kasnije najčešće postanu kancerogene. Pošto nekog vraga znam o elektronici, mogu ti onako 'odoka' reći na pitanje o EM zračenju slušalica: što se tiće električne struje i napona oni su relativno slabi, ali svaki zvučnik ima permanentni magnet, tako da ti je glava u nekom magnetskom polju. Iako govore da magnetsko polje nije loše čak i da dobro djeluje na zdravlje jer je prirodno magnetsko polje Zemlje sve slabije, a čovjek je 'navikao' na magnetizam Zemlje, čisto sumnjam da je ovakva vrsta magetskog polja iz slušalica blagotvorna.

Tako da bih rekao: oprez.

Bežične slušalice kao i bilo kakvo bežično sranje su daleko opasniji uređaji što se tiće EM zračenja.

S druge strane slušalice u usporedbi s mobitelom su kao dječji plastični pištolj u usporedbi s 155mm haubicom. Frend mi je imao neku naljepnicu koja je bilo EM sensitivna, nalijepio ju je na mob. i ona je svijetlila kad mu je mobitel zvonio, nejverovatno, ali takva je snaga mobitela. Mobitel je po meni najjača podvala sila mraka, prejak uređaj: polagano ubija i oglupljuje onoga koji ga koristi, a ujedno omogućava da ga se nesmetano prati i prisluškuje. Par savjeta onima koji ne mogu bez mobitela:

1. kad vam zazvoni nikad držite ga što dalje od glave kad pritisnete answer, jer je najjača snaga EM polja kad mobitel uspostavlja vezu.
2. kad spavate, stavite ga što dalje od sebe, u drugoj prostoriji, na drugom kraju kuće
3. imam informaciju da se mobitel može aktivirati u tzv. prisluškivačkom modu čak i ako je isključen. Znači ako ne obavljate razgovore preko mobitela, već ga držite u prostoriji i pričate 'uživo' s nekom drugom osobom, može se daljinski aktivirati mikrofon od mobitela da hvata sve što se priča i šalje na centralu. Ovo nije posebni 'bug' već feature svakog mobitela. Ovo se može spriječiti vađenjem baterije. Iako neki modeli mobitela imaju čak i dodatnu skrivenu backup bateriju. Ovaj info nije paranoja nego info iz prve ruke od tipa koji radi na sličnim sistemima.
4. ako ga već ne želite baciti, izvadili ste bateriju, ali još niste sigurni da li odašilje, uzmite aluminijsku kuhinjsku foliju pa ga obložite s dva tri sloja (u potpunosti). Ovo je Faradejev kavez i ovo bi trebalo djelovati na svaki EM uređaj: probajte obložiti wirelless ruter i mobitel pa ćete ostati bez signala (probajte nazvati mob obložen alu folijom), ovo je jedina donekle efikasna zaštita od EM ( ne može ni van ni unutra).


Rekao sam što sam imao,
Haugh

_________________
http://www.mandrilo.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: pon aug 30, 2010 2:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Hvala na odgovoru! Svaka čast!

Interesantno je ovo za aluminijumsku foliju. Moraću isprobati.
Baš sam sad osjetio čudan osjećaj u području Pineal Gland-a, dok sam slušao muziku preko slušalica.

Pozdrav!

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: sri sep 01, 2010 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
dzabaludin je napisao/la:
sto sam bio 6 godina DJ i provodio noci u bucnim prostorima i slusalicama na usima nonstop

wow!!respekt :glasses7:
kakvu glazbu si vrtio?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: čet sep 02, 2010 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
extranoize je napisao/la:
dzabaludin je napisao/la:
sto sam bio 6 godina DJ i provodio noci u bucnim prostorima i slusalicama na usima nonstop

wow!!respekt :glasses7:
kakvu glazbu si vrtio?


Goa trance u pocetcima, onda prasao na deep-progressive-tech house. E onda kad sam malo odrastao :^o sam se prodao i vrtio po kaficima komercijalu hausa i svega stranog za dobre pare. E onda mi se to zgadilo i odustao od svega, jer sam shvatio da mi taj novac nista ne znaci, a moje dragocijeno vrijeme i noci odose bezveze. Vremenom se i glazba promijenila-poseljacila ](*,) , ekipa se raspala, pozenila, odselila, nestala. Eto :roll:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: čet sep 02, 2010 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
i ja volim deep..
tako je na balkanu, moraš svirat po željama da bi preživio :roll:
jedino da si neka velika faca vani pa puštaš šta hoćeš, ko sven vath 8)
djing me jako privlačio, ali nisam se dovoljno posvetio tome..valjda nije bilo suđeno :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: sub sep 04, 2010 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
extranoize je napisao/la:
tako je na balkanu, moraš svirat po željama da bi preživio :roll:


to uopće nije istina!
sorry, ali neku večer smo pustili sjajan trance u kafiću gdje je moj frend konobar...
u 10 navečer bilo je ukupno 4 osobe u lokalu...
nakon dva sata više nije bilo slobodnog mjesta! a i dalje su okolne terace zjapile poluprazne!!!

(ljudi glazbu tj. frekvencije osjećaju intuitivno i često ni sami nisu svjesni šta ih je privuklo... ali najčešće su to SKLAD I LJEPOTA! - a to nam je svima u krvi! :wink: )

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: sub sep 04, 2010 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Aamon, to je kod tebe u Splitu i to je super. U ovoj vukojebini od grada gdje zivim, samo harmonika i turbo folk privlaci ljude. Ovo ostalo su sve za "njia" drogerasi :mrgreen: Jbg, malo smo :offtopic:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slušalice i zračenje
PostPostano: sub sep 04, 2010 7:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
dzabaludin je napisao/la:
U ovoj vukojebini od grada gdje zivim, samo harmonika i turbo folk privlaci ljude. Ovo ostalo su sve za "njia" drogerasi :mrgreen:


Ma da! U pravu si! Vjerojatno da se ovako nešto desilo u tvome kraju, ja bi završio nabiven na kolac il sl.!

K vragu! Ko da živimo u različitim stoljećima!!!

Stvarno je sve tako RELATIVNO!

:ontopic: (ok, šta je bilo s tim slušalicama!? ja ne primjećujem nikakvu paranoju kod sebe! :mrgreen:)

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz