Sada je: sub apr 27, 2024 11:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: sri okt 20, 2010 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Neznam dali vam je poznato ali osjetio sam potrebu da zajedno istražimo ovaj fenomen:

Steve Jackson je 1995 izmislio Illuminatske igraće karte sa kojim se može igrati 9 igara koje očito simboliziraju događaje vezane za novi svjetski poredak pa tako se i igra zove.

Godine 1990 Steve Jackson je bio u izradi svoje nove Igre zvane Illuminati NWO ili NWO koja se sastoji od 330 karata i opet taj magični broj 33.

Jackson je iznio vrlo jasne detelje i pogodio u dosta slučajeva koji su glavni ciljevi Illuminata i uspostave novog svjetskog poretka.

Kako je mogao predviditi događaje poput 11.9 napad na WTC, napad na pentagon, izljev nafte, napad na london i još neke druge događaje.
On je znao plan toliko precizno da su ga tajne službe pokušale zatvoriti.

Keko ne stojim baš dobro sa prevođenjem nadam se da će neko pokušati prevesti neke tekstove sa kartica, način igre, značenja kartica, više o autoru a ja ću postaviti nekoliko tekstova i linkova na engleskom.

Ali na kraju krajeva slika govori tisuću riječi pa sami pogledajte kartice...

Steve Jackson Interviju


Više o igri i autoru:
http://home.flash.net/~evt/cardgame.htm

Video pregled i značenje nekih kartica







Ovdje možete skinuti sve kartice i još neke članke i tekstove.
Koga zanima ovdje stvarno može skinuti masu detalja...

http://www.filecrop.com/9319593/index.html

Illuminati CCG Rulebook (card deck game)
Illuminati NWO Blank Cardlist
illuminati nwo rules12
illuminati_rules


Ima stvarno zanimljivih detalja, zapravo svi su zanimljivi ali evo ja sam izdvojio neke.
I još se jednom nameće pitanje kako je mogao znati i naravno tko god još opovrgava postojanje iluminata i ovakvih planova taj nije dobro nikako..

slika

slika

slika

slika

slika


slika

slika

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: sri okt 20, 2010 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Ko tu koga hebe. Ovo se zove teorija slučajnog događaja...hm

http://secretufo-n.blogspot.com/2011/03 ... th_17.html

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: pet mar 18, 2011 12:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Malo mi je teško za zamisliti da će nas oni gađati i meteorima kad na tu kartu dođe red?! S obzirom na preciznost pogodaka, možemo nagađati da uz pomoć projekata kao što su Montauk i Looking Glass, mogu zaviriti u budućnost, pa eventualno neka prirodna dešavanja upošljavati za svoje svrhe, dok opet, druge događaje sami režiraju i sprovode?!

A tu je naravno i ona "hiper-dimenzionalna teorija", prema kojoj 3D proksiji 4D OPS sila dobijaju od ovih "odozgo" instrukcije, vizije, inspiracije... A "odozgo" se bolje vidi jer vrijeme nije linearno kao kod nas dole?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: pet mar 18, 2011 2:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Prvo su mu upali federalci u stan, sa nalozima za pretragu, itd itd ...a tek je posle toga dizajnirao taj ''card game''. Mozh biti da su potpuno nepovezani dogadjaji, ali i da je to upadanje bio pokushaj sprechavanja tog projekta...

No, chovek je diskordijanac. Ako nishta, ti ljudi imaju sposobnost da zbune choveka preko svake mere, pokushaj kopanja kroz njihovu ''religiju'' (mentalitet) je znatno otezhan od gomile ljudi koji prepoznaju da tu mozda nesto i ima, a nemaju loshe namere. U glavnom, medju njima se retko mozhe naci glup chovek. Mislim da je Robert Anton Wilson, koji je napisao Illuminatus! trilogiju (koji vecinu ljudi odvede do Principia Discordia, pa kad se spoje te ideje radja se jedna pre nevidjena konfuzija, u kojoj je odvojiti izmisljotinu od istine verovatno koliko i da se prosechna tezhina izmeri u nanosekundama, podeli sa celim brojem Pi i posluzhi za vecheru putem telefona) u velikoj meri doprineo njegovim idejama.

Al ja bi ipak rek'o da su tvorci Principie, church of subgenius (Sveti Bob) oni koji su imali
direktnog kontakta sa ''kontrolorima'' (kakvog i sa kojom svrhom moze biti samo nagadjanje)i da ostatak mase koji samo doprinosi opshtoj konfuziji i ko zna chemu sve ne generalno blage veze nema o chemu bi tu mozhda moglo da se radi ...kao u ostalom ni 99,999% populacije na zemlji. Diskordijanizam i slichni tekstovi idu daleko dublje od obichnog shtiva za chitanje u dokolici,i kvalitetnog nachina da se dodje do smeha, jedino su izlozheni na humoristichan nachin. Mozh' od toga debeeeela i ozbiljna knjiga da se napishe ...

Vecina ljudi koji seju konfuziju na temu Iluminata, NWO-a i tako toga su mnogo skeptichni u vezi te teme. To je njima samo dobra zajebancija, da ljude koji ozbiljno izuchavaju tu tematiku, ''jebu u upitno zdrav mozak.'' To bi bio njihov stav. Ovo govorim zato shto je velik procenat teorija zavere, distorzija, chak i genijalnih ''objasnjenja'' za neke pojave i dogadjaje potekao kao CHISTA ZAJEBANCIJA upravo od nekih Diskordijanaca(koji su nekada i klinci bre najobichniji koji ne znaju shta ce sa sobom), i zatim bespucem zvanim internet dospeo u ruke nekog ko pokusava da ozbiljno bude istrazivach, a on mu svesno davao na kredibilitetu i dalje razradjivao tu ideju ... Jedan od primera je ''UFO nad Jerusalimom.'' Ili stvarnost Nekronomikona, mozda josh bolji. Ono shto danas zovemo ''trolovima'' po Internetu je postojalo daleeeko pre postanka interneta. Naravno, ne na internetu :P. I nisu svi bili klinci, ili budale ... Npr, Umberto Eko je napisao dobru knjigu, Fukoovo Klatno. Mnogo dobro opisuje princip kojim se takvo zlo od dezinformacije shiri, i kako se zavarava masa (Trol.)


Sto se tiche konkretno Steve Jacksona, neki citati na tim kartama su iz RAW-ovih knjiga, neki su iz knjiga/pricha koje je napisao Robert A. Heinlein, za ostale nisam siguran. Ne verujem da je on imao bilo kakav kontakt sa Illuminatima, mozda i jeste, al' meni je ochigledno da inspiraciju vuche od Lovecrafta, RAW-a, i tako te kompanije. Shto ne znachi da se dogadjaji nece obistiniti. A sada, zashto bi? ...Vec se neko vreme ''poigravam'' sa idejom: Zashto bi, ko god da kontrolise planetu, se toliko patio oko pravljenja nekog savrshenog plana ? Pored toliko inteligentnih ljudi na Internetu, kojima je jasno da neshto nikako nije u redu ... Zashto jednostavno ne pustiti okvirno, nekoliko rechenica po kojima ce se ''neshto uraditi''(naravno, ono shto je samo ideja za neku akciju koja ce im mozda biti potrebna) ... a onda pustiti ljude koji su inteligentniji od vecine obichnog sveta,i bolje razmisljaju u pravcu ''problem reakcija solucija'' aka ''Teoretichari'' Zavera da sami smisle razne planove, za sve moguce i nemoguce situacije, pustiti ih da misle da su ''na tragu necheg Veeeeeelikog ...'' ... a onda kad taj koncept kod njih dovoljno sazri, uzeti ga, doraditi, i primeniti ako se ukaze potreba?!

No, mozda greshim...
Razumecete me ...Valjda, haha.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iluminati Card Games-Steve Jackson
PostPostano: sub mar 19, 2011 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
hvala valjda
tek od tebe sad cuh za Robert Anton Wilsona,
pogledah na tjubu par videa sta covek govori..............dosta toga sam i sam ovako nazirao...
govorim o ozbiljnosti pristupa koji cini mi se vodi do kraja puta sto se umnog znanja tice,
kada takvo znanje prestaje biti vazno...

_________________
*Isus*Buda*Tesla


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz