Sada je: sub apr 27, 2024 7:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: sub dec 04, 2010 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
psihopat je napisao/la:
vjetar je napisao/la:

A ja primjećujem totalnu zamagljenost svijesti koja je u stanju napisati ovako nešto nakon ovog odgovora

galaksija je napisao/la:
...



Ajde ljudi, saberite se, sebe sakupite i Pokrenite, ne sakupljajte druge dok se sami ne saberete.

Poz


tko bi se trebao sabirati(?) pitanje je sad. treba biti svjestan da svatko od nas nije dovoljno objektivan da bi se mogao tako postaviti, a pogotovo ne moderator ovdje.
i još jedno pitanje - zašto bi odgovor galaxije trebao biti neki referentni sustav po kojem bi se trebalo nešto mjeriti?


galaksija je napisao/la:
Klasično prebacivanje ljudi iz jednog kontejnera u drugi ....


za prvi kontejner i kontrolu znaju već i ptičice na granama, no o tome tko kontrolira drugi kontejner još nismo sigurni. no ako ti jesi siguran, dokaži i pokaži nam. osvijesti nas.
Psiho, sorry, al po tvom pisanju sumnjam da uopce razumijes sto je to "kontejner"... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: sub dec 04, 2010 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
I naravno sve se svelo na medjusobna potkopavanja, vrijedjanja i citiranja izjava s ciljem da se naglase i natrljaju protivniku na nos. Tako tipicno´po naški´. Ako ste u necemu ´nenad#ebivi´, to nije aktivizam, jer smatrate da je to krivi nacin, to nije potraga za pravim nacinom jer po vama nitko nije kompetentan ocjeniti i donijeti zakljucak, nije niti potraga za istinom jer ´istina je nedokuciva´ pa ju netreba niti traziti.
Najlakse je sjediti i potkopavati inicijative onih koji nesto nastoje promjeniti.
Uvjek je lagano reci; ´upravo to daje paravan psihopatima´. U konacnici, mozda im paravan daje upravo ova razdjeljenost i neslaganje medju nama?!?

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 1:54 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
prasimix je napisao/la:


.... Psihopata da si uzeo nešto vremena i pročitao tekst o kontejnerima shvatio bih da nije riječ o jednom ili dva i da o tome ne pjevaju ptičice na granama ali jasno, psihopatska upućenost, intelektualna superiornost i predanost cilju ne može gubiti vrijeme i energiju na tuđa piskaranja već mora biti usmjeren na cilj i dizanje što više koka za "našu" (odnosno vašu) stvar. Ovakvo ponašanje je vrlo prisutno i među prihopatiziranima što daje odličan paravan pravim psihopatama da nastave sa svojim "svetim agendama" relativizirajući svaki napad na njihovu predatorsku vrstu između ostaloga i podvalama "svi smo mi psihopate, manje ili više, pa samim time psihopatija kao takva nije problem" (a ako baš i moramo priznati da je problem, to ćemo rješavati nekad u budućnosti, a do tada idemo nešto raditi da ne sjedimo na mjestu).

...Psihopata će rado ponuditi svu svoju moć, "dati na raspolaganje svoj mandat" i pozvati svoje oponente da preuzmu kormilo, to nezahvalno mjesto kojega se prihvatio, ne zbog svoje guzice, već za dobrobit sviju nas, jer netko nas (koke) mora voditi u novi kokošinjac. Koliko puta viđen manevar u tzv. povjesnim i manje povjesnim političkim govorima.




moram priznati da mi je zbog genetski zapisanog nedostatka suptilnosti, finoće i energije teško popratiti tvoju zbrku između psihopatije, narcisoidnosti i naravno sarkazma. a priče o bjelosvjetskim ekonomskim sustavima, slobodnom tržištu, kontejnerima, socijalizmu, fašizmu.... i svim drugim izmi-ma i ideologijama...predstavljaju plodno tlo za raslojavanje društva, nacionalizam, rasizam, elitizam, ekonomsku nejednakost, kontrolu ponašanja... itd. no ne vidim kakve veze imaju te zastarjele metode sa ovom temom i zašto su se povukle paralele.
sve to je dobro opisano u zeitgeist pokretu. prepoznate su prastare, ofucane, vrlo dobro isplanirane utemeljene metode psihopata koji su morali napraviti raznorazne društveno - ekonomske, religijske i ine podjele kako bi lakše vladali i održavali tisućljetnu MOĆ I izvlačili PROFIT iz svake pore ljudskog djelovanja i života.

u venus projektu može se također pročitati da jedina ograničenja za budućnost čovječanstva su ona koja ćemo si sami nametnuti. namećeš li ih i ti sebi?

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 8:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
A ne rekoste šta će biti sa tim "psihopatama" u Venus projektovanom raju?
I kako mislite da ih sklonite sa vlasti? Danas su jači nego ikada.
Šta će biti sa njima posle?
Ko su oni uopšte? Da li ste ih identifikovali po imenu i prezimenu?

O tome nema ni reči u Venusu.

U tome je problem sa Venus projektom.

Sumnjam da je kolektivna dobra volja ljudi koji su odgledali jedan film dovoljna da se uklone sa vlasti oni koji vekovima plivaju u ljuskoj krvi.

Ovo nije defetizam nego činjenično stanje. Bez njegovog poštovanja neće biti moguće promene.
Mislim da su promene moguće samo preciznim i tačnim utvrđivanjem činjenica: ko su oni poimenično, kako vladaju sa svim detaljima, i kako im dozvoljavamo to da rade.
A to će biti moguće samo ako znamo ko smo mi zapravo. To je početak svih promena spoljašnjeg sveta.
Sama preciznost u ustanovljavanju tih činjenica će proizvesti način i energiju pravih promena.
Nikakvi projekti koji preskaču ove činjenice to neće moći da proizvedu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 9:31 am 
psihopat je napisao/la:
ne vidim kakve veze imaju te zastarjele metode sa ovom temom i zašto su se povukle paralele.

Psihopat, kao što si i sam primjetio, ti ne vidiš, pa je zato i Venus (sa svojom odličnom ambalažom) vrlo privlačan, reklo bih se "prava stvar".


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 12:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Pantelija je napisao/la:
A ne rekoste šta će biti sa tim "psihopatama" u Venus projektovanom raju?
I kako mislite da ih sklonite sa vlasti? Danas su jači nego ikada...



Mislim da je na ovoj planeti jednostavno nemoguće sprovesti bilo kakav humani projekat, odnosno, ideologiju bez razumijevanja suštine ove problematike.

Na primjer, oni koji su pročitali Komunistički Manifest, vjerovatno nisu mogli primjetiti u njemu ništa nehumano. Možda bi se čak reći da je sam ideologija bila humanija od one kapitalističke, međutim, psihopatama nije trebalo dugo da preuzmu kontrolu nad tim pokretom i uvedu "komunističke" sisteme tamo gdje su mogli i održavaju ih na način karakterističan njima. Koliko ljudskih života, stradanja i patnje je ta "ideologija" koštala (odnosno, oni koji su je sprovodili), to se neće nikada tačno znati?! Mada je patokratija zagovarala jednakost, hijerarhijski sistem uprave i postojanje klasa (kojih nije trebalo biti) bilo je pravdano samo kao jedna "prolazna faza" (koja bi trajala sve do bogojavljenja).

S tim u vezi, kad čovjek pregleda materijale koji su dostupni u vezi s Zeitgeist pokretom, primjetiće jedan akutni nedostatak svjesnosti u vezi s ovom tematikom!? Da li je to slučajno, ne znam?! Jedino me čudi kako su pokretači koji su uzimali u obzir sve naučne i prirodne zakone i dostignuća u obzir prilikom predstavljanja - problema, kao i njegovog rješenja, previdjeli ovaj bitan elemenat objektivne realnosti?!

Nadalje, taj element je vrlo bitan ne samo kod sprječavanja ponerizacije tog pokreta, nego i kod same njegove promocije i eventualne implementacije.

Mislim da su ljudska bića trenutno taoci "planetarne patokratije" koja je u svojim rukama skoncentrisala ogromnu moć koje se ona neće lako odreći. Ukratko, ona će radije izazvati globalne oružane sukobe na ovoj planeti s ciljem distrakcije i održavanja vlastite moći, nego predati vlast u ruke normalnih ljudi.

Poznavanje psiho-patološkog mentalnog sklopa bilo bi preduslov za rješavanje i ovog problema, odnosno, izbjegavanje jedne globalne kataklizme.

**

Nadalje, duhovna podloga pokreta mi nije sasvim razumljiva a moraće naći neku zajedničku platformu (- program, jer ljudske ličnosti ne mogu bez programa) za sve ili bar većinu ljudi?! Nisam primjetio ohrabrivanje bilo kakve individualizacije čovjeka!? Nadam se da se neće ići na pokušaj formiranja grupne svijesti ("hive mind"), što bi bilo uobičajeno za sve projekte čiji je prvenstveni cilj kontrola ljudskog bića.

Ukoliko će organizacija biti zasnovana na piramidi (pa čak i koncentričnim prstenovima), to će onda biti samo još jedna piramida u sklopu one Velike Piramide i tu ćemo samo još jednom moći reći - "Ništa novo pod kapom nebeskom".

Doduše, postoji i mogućnost da im se pridruže neki malo svjesniji ljudi i ukažu im na izvore informacija na temu manipulacije ljudskih bića od strane psihopata i drugih entiteta koji rade na sličnim frekvencijama, tako da ovi budu u stanju da se adekvatno zaštite!?

Ništa nije negativno ili pozitivno samo po sebi, tj. u svemu postoje bar tri sile od kojih je jedna - pozitivna. Teoretski, taj pozitivni aspekt se uvijek može - manifestovati i iskoristiti. Kažem, teoretski, jer uticaji entiteta s "gorneg sprata" (koji još uvijek nisu "naučno dokazani") obično ometaju manifestaciju onog pozitivnog aspekta, bez obzira na to koliko se mi na ovom spratu trudili. Naravno, to ne zači da treba odustati od svakog dejstvovanja koje može omogućiti ljudskim bićima jednu kvalitetniju egzistenciju u ovoj realnosti.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 12:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
Pantelija je napisao/la:
A ne rekoste šta će biti sa tim "psihopatama" u Venus projektovanom raju?
I kako mislite da ih sklonite sa vlasti? Danas su jači nego ikada.
Šta će biti sa njima posle?
Ko su oni uopšte? Da li ste ih identifikovali po imenu i prezimenu?
O tome nema ni reči u Venusu.
U tome je problem sa Venus projektom.

Sumnjam da je kolektivna dobra volja ljudi koji su odgledali jedan film dovoljna da se uklone sa vlasti oni koji vekovima plivaju u ljuskoj krvi.

Mislim da su promene moguće samo preciznim i tačnim utvrđivanjem činjenica: ko su oni poimenično, kako vladaju sa svim detaljima, i kako im dozvoljavamo to da rade.
A to će biti moguće samo ako znamo ko smo mi zapravo. To je početak svih promena spoljašnjeg sveta.
Sama preciznost u ustanovljavanju tih činjenica će proizvesti način i energiju pravih promena.
Nikakvi projekti koji preskaču ove činjenice to neće moći da proizvedu.


budući da imam iste dvojbe kao i ti, trebali bi svi skupa raditi na tome. venus nam je šansa. slažem se da bi ih trebalo prepoznati, napisati listu :evil3: i negdje poslati na prisilni rad recimo :mrgreen: . ja ću biti glavni koordinator za njih (nadam se da ćete me izostaviti s liste :tongue: ) i šef logora ako ne bi imali ništa protiv, jer su logori potpuno psihopatska stvar i netko s emocijama, tko može suosjećati s drugima teško bi se mogao uhvatiti u koštac, upravljati i koračati logorima. :angel4:

viewtopic.php?f=5&t=419&start=280

možemo listu krenuti stvarati s jednim od najvećih političkih beskurpuloznih likova
http://en.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Brzezinski


Pantelija je napisao/la:
Sumnjam da je kolektivna dobra volja ljudi koji su odgledali jedan film dovoljna da se uklone sa vlasti oni koji vekovima plivaju u ljuskoj krvi..
Ovo nije defetizam nego činjenično stanje. Bez njegovog poštovanja neće biti moguće promene.


lako je samo pitat, treba se uhvatiti posla, jer je očito volja dovoljna samo za početak, a za realizaciju smo potrebni svi.

evo i strategije:
ajmo se svi tamo provuć, raširit informacije i osvještavati.
recimo jedan od nas otvori temu na The Zeitgeist Movement forumu na engleskom, pa onda dođe netko od njih i kaže kako psihopati ne postoje, pa onda uleti opet netko od nas pa se složi s našim koji je otvorio temu, pa onda dođe treći naš koji se složi, pa četvrti, pa peti... pa će ih to natjerati da se zamisle i prouče linkove koje im ostavljamo. "kako to da se ostali članovi slažu a ja ne!?" malo po malo i možemo uspjeti. ne moramo, a niti trebamo se složiti oko svih detalja, ali komunikacija tako može teći - na kraju - s osnovnim ciljem - osvještavanje širokih masa s ovom opasnom problematikom.

ovo je npr. jedan od linkova....


a ovo je forum.......
http://www.thezeitgeistmovement.com/joo ... emid=99999

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 1:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Pantelija je napisao/la:
A ne rekoste šta će biti sa tim "psihopatama" u Venus projektovanom raju?
I kako mislite da ih sklonite sa vlasti? Danas su jači nego ikada.
Šta će biti sa njima posle?
Ko su oni uopšte? Da li ste ih identifikovali po imenu i prezimenu?

O tome nema ni reči u Venusu.

U tome je problem sa Venus projektom.


Upravo zbog ovih, i ostalih stvari zbog kojih je ideja Venusa za sada neostvariva, osmisljen je pokret pod nazivom´Jupiter projekt´koji je na snazi od 2009.godine, bavi se raznim oblicima aktivizma, veoma intenzivno, na podruciju Zagreba (za sada).

http://jupiter-projekt.webnode.com/

i nesto o aktivnostima u javnosti;
http://jupiter-projekt.webnode.com/vijesti/

Ne zelim sudjelovati u ovakvim raspravama jer mi se nekako cini da se vise svode na medjusobna potkopavanja i provokaciju. Ali osjetio sam se duznim barem ovaj link udjelit, kao ´svjedocanstvo´ da netko nesto barem - p o k u s a v a - po pitanju te problematike danas, u ovom svijetu.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 3:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
chiril stipsa je napisao/la:
Upravo zbog ovih, i ostalih stvari zbog kojih je ideja Venusa za sada neostvariva, osmisljen je pokret pod nazivom´Jupiter projekt´koji je na snazi od 2009.godine, bavi se raznim oblicima aktivizma, veoma intenzivno, na podruciju Zagreba (za sada).

http://jupiter-projekt.webnode.com/

i nesto o aktivnostima u javnosti;
http://jupiter-projekt.webnode.com/vijesti/

... da netko nesto barem - p o k u s a v a - po pitanju te problematike danas, u ovom svijetu.

chiril stipsa, ne mislim da se prepucavamo ovdje, zapravo dapače, mislim da svi pišemo o istoj stvari no možda iz različitih kuteva.
da, znam za jupiter pokret, ali nigdje na sajtu kojeg si ostavio ne vidim da se spominje psihopatija. čak se ni psihologija, niti poremećaj ne spominju (tražilica).

u TZM sve se trpa u sociijalnu psihologiju. smatra se i da je sve uvjetovano okolinom, i da se svi rađamo isti. a o genetici ni riječ. slažem se da smo svi jedno, no ne slažem se da smo svi jednaki.

gdje postoji bilo kakva informacija o psihopatima? da li je jupiter otvoren za takvu tematiku?

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
psihopat je napisao/la:
chiril stipsa je napisao/la:
Upravo zbog ovih, i ostalih stvari zbog kojih je ideja Venusa za sada neostvariva, osmisljen je pokret pod nazivom´Jupiter projekt´koji je na snazi od 2009.godine, bavi se raznim oblicima aktivizma, veoma intenzivno, na podruciju Zagreba (za sada).

http://jupiter-projekt.webnode.com/

i nesto o aktivnostima u javnosti;
http://jupiter-projekt.webnode.com/vijesti/

... da netko nesto barem - p o k u s a v a - po pitanju te problematike danas, u ovom svijetu.

chiril stipsa, ne mislim da se prepucavamo ovdje, zapravo dapače, mislim da svi pišemo o istoj stvari no možda iz različitih kuteva.
da, znam za jupiter pokret, ali nigdje na sajtu kojeg si ostavio ne vidim da se spominje psihopatija. čak se ni psihologija, niti poremećaj ne spominju (tražilica).

u TZM sve se trpa u sociijalnu psihologiju. smatra se i da je sve uvjetovano okolinom, i da se svi rađamo isti. a o genetici ni riječ. slažem se da smo svi jedno, no ne slažem se da smo svi jednaki.

gdje postoji bilo kakva informacija o psihopatima? da li je jupiter otvoren za takvu tematiku?


Stranica prikazuje iskljucivo javno djelovanje, akcije i inicijative i namjenjena je za ljude svih profila i zanimanja. Djelovanje pokreta, kroz tijelo udruge, koji se dokumentiraju na sajtu, bazira se na akcijama i pozivu na djelovanje, te umrezavanje. Kada bi sustina pokreta bila iznijeta na svijetlo dana i to na takvoj stranici, vjeruj mi, mnogi bi bili poprilicno´ustuknuti´jer bi takva djelovanja u sadanjsme sistemu bila zestoko ilegalna, direktna i previse radikalna. Stoga takve akcije iziskuju planiranja unutar kolektiva bez javnog prezentiranja.

Jupiter je potpuno otvoren prema cinjenici o psihopatiji, podrzava ju i nastoji prakticirati.

Ja osobno smatram da je najbolji nacin rusenje sistema ubacivanje pozitivnog virusa iznutra, kako i sam pokret kaze. Uz to, javna edukacija ljudi da trebaju i moraju bojkotirati izbore(ne sudjelovati u glasanju) i vlast je, po meni, za sada, jedini nacin kako se pribliziti ideji o svijetu kakvog mozda opisuje VP. Politicka struktura jest dio produzene ruke djelovanja elite. Kada bi ljudi odbacili politiku i svoje vlade dosla bi prilika za nove alternative. Neki ce to nazvati utopijom, no smatram da je jedini nacin -nastojanje i aktiviranje- umjesto da svi dignemo sve cetiri u zrak i masemo glavom ljevo-desno ili da glumimo kvazi intelektualce koji samo drobe o tome da ovo ili ono nevalja, ovaj ili onaj nije kompetentan. Ciniti nesto, pitati i traziti je obecavajuci put za svakoga.
Ovo nije nuzno rijesenje, ali mozda je jedan od mogucih putova prema tome.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 4:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
prasimix je napisao/la:
Psihopat, kao što si i sam primjetio, ti ne vidiš, pa je zato i Venus (sa svojom odličnom ambalažom) vrlo privlačan, reklo bih se "prava stvar".


ako imaš vremena, pogledaj do kraja video (13min).

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 4:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
chiril stipsa je napisao/la:
Jupiter je potpuno otvoren prema cinjenici o psihopatiji, podrzava ju i nastoji prakticirati.


:ontopic: pretpostavljam što si htio reći, no ovo izgleda vrlo simpatično. :mrgreen:

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
psihopat je napisao/la:
chiril stipsa je napisao/la:
Jupiter je potpuno otvoren prema cinjenici o psihopatiji, podrzava ju i nastoji prakticirati.


:ontopic: pretpostavljam što si htio reći, no ovo izgleda vrlo simpatično. :mrgreen:


Cuj, unutar takve organizacije, pa i mnogih slicnih se nalaze ljudi raznog kova. Ne postoji nikakav sud koji odredjuje tko smije pristupiti unutra i koje znanje treba tko posjedovati. Bitno jest da se ljudi pronalaze i sjedinjuju u istim interesima i ciljevima, i da nesto ucine. Nemogu govoriti u ime svih dali podrzavaju to. Mnogi jos nisu dosli do informacija o tome, za sto ce doci vrijeme.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Ne razumijem zašto su vam potrebne te organizacije (zašto morate biti u čoporu) i zašto ste toliko sigurni u iste. Zašto tim organizacijama toliko slijepo vjerujete nakon par odgledanih filmova i video clipova?

Zašto se prema njima odnosite kao vjerski fanatici prema svojim religijama?
Mislim da je ok pogledati te filmove, ali onda krenut dalje u svojim istraživanjima i donositi svoje vlastite zaključke i ideje nakon što se prouče i drugi materijali (a ne pogledati zeitgeist i ajmo dizat revoluciju).

I puno je bolje uhvatit se knjiga (filozofskih) i iz njih crpiti inspiraciju nego trošiti svoje vrijeme i energiju na ovo.

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
vincent je napisao/la:
Ne razumijem zašto su vam potrebne te organizacije (zašto morate biti u čoporu) i zašto ste toliko sigurni u iste. Zašto tim organizacijama toliko slijepo vjerujete nakon par odgledanih filmova i video clipova?

Zašto se prema njima odnosite kao vjerski fanatici prema svojim religijama?
Mislim da je ok pogledati te filmove, ali onda krenut dalje u svojim istraživanjima i donositi svoje vlastite zaključke i ideje nakon što se prouče i drugi materijali (a ne pogledati zeitgeist i ajmo dizat revoluciju).

I puno je bolje uhvatit se knjiga (filozofskih) i iz njih crpiti inspiraciju nego trošiti svoje vrijeme i energiju na ovo.


Organizacija/pokret/kolektiv je nacin sjedinjavanja ideje, i djelovanja/aktiviranja. Dali si kada cuo za aktivizam kao takav?
Mozda tebi nije uopce u interesu ista poduzimati, mozda vise preferiras pricati i kontemplirati, ali neki nastoje nesto uciniti i ti ih nemas pravo osudjivati. Svatko ima svoj nacin. Niti se itko ogranicava na par filmova i klipova neznam sto si tako pun predrasuda.

Nemas uvid da mozes generalizirati i tvrditi da se ovdje radi o coporu koji nista ne cita i ne crpi nista iz knjige. Ocito tvoje iskustvo ne govori da se moze i jedno i drugo. Eto, moje iskustvo meni kazuje da je kombinacija toga najucinkovitija. Ti imas svoje i drzi se toga.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 8:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
Ne čudi me uopšte što se taj pokret tako primio na ovim terenima...

...romantičarskog zanosa je ovde uvek bilo na pretek...

...i kako stvari stoje,vazda će ga biti.

@"chiril stipsa",

Izmiruješ li ti sve finasijske obaveze prema svojoj državi uredno?

Ono,porezi na imovinu,doprinosi za ovo-ono...

Citat:
Dali si kada cuo za aktivizam kao takav?


Nisi mene pit'o,al' da ti ipak odgovorim...

...ja jesam i to iiihahaj!

Ta, kako i ne bi kad sam rođen u komunizmu... :angel4:

...uši su mi probili sa Mirkom i Slavkom,Tihim i Prletom,Borom i Ramizom...

Pa još i sad na pomen reči aktivista,sa zebnjom isčekujem da iz nekog budžaka ispred mene iskoči neki Prle sa uperenim šmajserom... :wink:

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 9:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Citat:
Organizacija/pokret/kolektiv je nacin sjedinjavanja ideje, i djelovanja/aktiviranja. Dali si kada cuo za aktivizam kao takav?


Ma jesam, ali kada netko napiše nešto ovako:

Citat:
Kada bi sustina pokreta bila iznijeta na svijetlo dana i to na takvoj stranici, vjeruj mi, mnogi bi bili poprilicno´ustuknuti´jer bi takva djelovanja u sadanjsme sistemu bila zestoko ilegalna, direktna i previse radikalna. Stoga takve akcije iziskuju planiranja unutar kolektiva bez javnog prezentiranja.


Prođu me trnci, jer mislim da su u povijesti već postojale takve "radikalne" ideje...

Citat:
Niti se itko ogranicava na par filmova i klipova neznam sto si tako pun predrasuda.


Uvijek sam pun predrasuda prema onima koji vatreno i žestoko promoviraju neku radikalnu ideologgiju.

Citat:
Nemas uvid da mozes generalizirati i tvrditi da se ovdje radi o coporu koji nista ne cita i ne crpi nista iz knjige.


Nisam to ni rekao, ali ako promoviraš ovakve ideje onda vjerovatno nisi čitao "prave" knjige i "prave" filozofe.

Citat:
Ocito tvoje iskustvo ne govori da se moze i jedno i drugo


Očito govori jer sam to i napisao:

Citat:
Mislim da je ok pogledati te filmove, ali onda krenut dalje u svojim istraživanjima i donositi svoje vlastite zaključke i ideje nakon što se prouče i drugi materijali (a ne pogledati zeitgeist i ajmo dizat revoluciju).


I za kraj:

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka: Po definiciji, takvih ljudi već ima dovoljno.
-G.H.Hardy

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
vincent je napisao/la:

Nisam to ni rekao, ali ako promoviraš ovakve ideje onda vjerovatno nisi čitao "prave" knjige i "prave" filozofe.


U redu, otvaram se i za tu mogucnost mozda? hajde mi ustupi te informacije o ˝pravim˝ knjigama i ˝pravim˝ filozofima, ili tvoj kodeks ne dopusta niti podjelu informacija?

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Pa, stvarno ne znam što bi tebe zanimalo jer nemam pojma tko si ti...
Al evo, ako nisi pročitaj Rat i mir od Tolstoja.

I gle, stvarno se ne želim tu pravit pametan, samo ne volim pripadati nekakvim masama, udrugama, pokretima i slično...

Volim sve raditi sam i sve isprobati na svojoj koži.

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist pokret - POZIV
PostPostano: ned dec 05, 2010 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
vincent je napisao/la:
Pa, stvarno ne znam što bi tebe zanimalo jer nemam pojma tko si ti...
Al evo, ako nisi pročitaj Rat i mir od Tolstoja.

I gle, stvarno se ne želim tu pravit pametan, samo ne volim pripadati nekakvim masama, udrugama, pokretima i slično...

Volim sve raditi sam i sve isprobati na svojoj koži.


Nije bitno tko sam. Ukoliko se nalazimo na foumu kojeg ipak objedinjuje njegova tematika, moze se ocekivati kakvi profili se ovdje nalaze.
Rat i mir sam citao jaaako davno u ranim srednjoskolskim danima, pa moram priznati da osim grubih crta te knjige koje pripadaju opcoj kulturi, se nesjecam mnogo. I nevidim razloga zasto ne procitati ponovno.

Neznam cemu ste svi toliko rezervirani, neprijateljsku nastrojeni, nemate povjerenja, zazirete, neprijateljstvo na svakom koraku, potkopavanja, upravo je svijet i refleksija svega toga, nije niti cudo. Kazes ´nemam pojma tko si ti´ pa dali ti moze naskoditi da preporucis nekoliko naslova koji su tebe doveli na nekakav´put´ ili do ´spoznaja´? zar ovaj forum ne podrzava cak niti to?

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz