Sada je: sub apr 27, 2024 6:37 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: pon dec 20, 2010 9:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 17, 2010 5:55 pm
Postovi: 7
Lokacija: Zg
Dakle, uzmimo za primjer kršćanstvo. Jasno mi je da je to jedan od načina programiranja ljudi, i da crkva kao institucija služi u nekim stvarima za manipulaciju, zgrtanje novca i zapravo daje krivu sliku o Bogu kao takvom, ali nećemo o tome trenutno. Maloprije čitam o OPS i OPD polaritetima pa me zainteresiralo kako ovima iz 4. denziteta odgovara kršćansko učenje? Nećemo ulaziti dublje u samu religiju i koliko netočnosti ili točnosti ima, ali činjenica je da kršćanstvo promovira ljubav prema bližnjemu, međusobno pomaganje, nesebičnost i na neki način orijentaciju prema drugima (OPD), a ne prema sebi. E sad, ako se ovi iz 4. denziteta hrane negativnom energijom i u konačnici vladaju ovim svijetom, kako to da su dopustili stvaranje učenja koje promovira OPD?? Milijun puta sam čuo svjedočanstva da se ljudi nakon mise ili nekog predavanja (npr. Zlatko Sudac) osjećali dosta vremena dobro i puni pozitivne energije. Dakle u čemu je stvar i zar nisu mogli ovi iz 4. denziteta to malo bolje upraviti ako u konačnici stoje iza svega toga? Mogli su...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: pon dec 20, 2010 10:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
OPD je način postojanja, a ne opredjeljenje.
Zapravo i ne postoji pravi opis za OPD, postoje samo priče iz kojih se može naslutiti smjer prema kandidaturi za OPD postojanje, tako da.... po meni ova priča o crkvi i OPD je samo banalizacija tog pojma.

Sam spomen da si opredjeljen prema drugima podrazumjeva da nisi OPD jer u OPD postojanju nema drugih, a ustrajnost u toj ideji da pomažeš drugima samo učvrščuje OPS postojanje, to je paradoks gledanja odavde prema 6D, a možda i odgovor na tvoje pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: pon dec 20, 2010 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Spirit of Man je napisao/la:
E sad, ako se ovi iz 4. denziteta hrane negativnom energijom i u konačnici vladaju ovim svijetom, kako to da su dopustili stvaranje učenja koje promovira OPD??

Prema gnostici,"oni" nemaju nikakvu moć nad istinom već nad laži.Ako si čitao o gnostici na ovom forumu,tad si primjetio da postoje A i B utjecaji.S time da smo mi skloniji tome da su A utjecaji oni istiniti,zapravo je baš obrnuto.Ako gledamo na "njih" čisto kao na neke utjecaje,tad mogu vidjeti da A utjecaji zaista nemaju vlast nas B utjecajima.Prema tome "oni" utječu na što mogu,a to smo mi.
Kako živimo u svijetu A utjecajai mi sami smo pod utjecajem A uticaja/entiteta,mi ne opažamo B utjecaje(/entitete/informacije/znakove),ali ako se trudimo upoznati sebe,tad ćemo vidjeti da A utjecaji stoje na jako krhkim temeljima.(Mogao bih reći da nas boravak ovdje na 3D,non stop na to i podsjeća.)Tad opažamo B utjecaje.I oni nas nadahnjuju,daju nam snage,......
Ali kako mi ne poznajemo sebe,mi opet zbog raznih predpostavki i laganja sebe,egoizma........ mi/ja ni ne shvaćam da na mene utječu A elementi i padam u iluziju da su oni istiniti.
Moj odgovor tebi je da oni nemogu utjecati na to kad će se i kako će se neko OPD učenje pojaviti,ali mogu pokušati (uspješno u većini slučajeva) utjecati na to kako će se shvatiti.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Zadnja izmjena: kolos; pet dec 24, 2010 5:50 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: uto dec 21, 2010 9:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Ako shvatimo Isusovo učenje kakvo i jeste u suštini, a to je ljubav/svijetlo, jednost, itd onda zasigurno možemo ustvrditi da je u suštini istovjetno sa novim izvorima (Ra, Kasiopejci, Plejade).
Ja duboko vjerujem da Isus jeste biće koje je sišlo na zemlju da bi zasijalo sjeme učenja koje će biti protivno vladajućim stanjem stvari na zemlji. Zato je i rekao: "Ljudi možda misle da sam došao svijetu donijeti mir. Ne znaju da sam neslogu došao donijeti zemlji, vatru, mač i rat. Jer, petero će ih biti u kući, troje će biti protiv dvoje, i dvoje će biti protiv troje, otac će biti protiv sina i sin protiv oca. I oni će stajati samotno.“
Mislim da ne bi trebalo biti dvojbe o Isusovom učenju i djelu. Međutim, crkva je ovo učenje prizemljila, stvorila dogme i prilagodila željama onih drugih. I to je to što su uradili OPSovci. Crkva je odmah na početku „klekla“ jer je na nicejskom koncilu sve prilagođeno političkim potrebama.
Kolos je izvrsno rekao „Moj odgovor tebi je da oni ne mogu utjecati na to kad će se i kako će se neko OPD učenje pojaviti,ali mogu pokušati (uspješno u većini slučajeva) utjecati na to kako će se shvatiti.“ I dodao bih, kako će se u ime Isusovo činiti djela totalno suprotna izvornom učenju.

I (ne)djela crkve kroz povijest su učinila to da danas moderni, samosvjesni čovjek zbog predrasuda ne pokušava uopće proučiti djelo Isusa Krista, što je,barem tako mislim, najgora posljedica ako ovo učenje shvatimo kao pravo OPD djelovanje.
Zbilja je potrebno razdijeliti crkvu, bibliju i stvarno povijesno djelo Isusa Krista (koliko se ovo može točno dohvatiti, jer je vremenska distanca učinila svoje).
Ono što na kraju želim reći, treba izbjeći generalizaciju. U crkvi postoji toliko izvrsnih duhovnih ljudi čiju riječ zbilja vrijedi poslušati, iako su dio svjetovne organizacije-crkve. Zlatko Sudac je najsvjetliji primjer snage duha izvornog učenja. Njegove riječi pogađaju suštinu i on zbilja ima odgovore na sve.

:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: sub dec 25, 2010 1:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Spirit of Man: E sad, ako se ovi iz 4. denziteta hrane negativnom energijom i u konačnici vladaju ovim svijetom, kako to da su dopustili stvaranje učenja koje promovira OPD??


He, he, uz pomoć selektivne percepcije, vrlo si brzo i vješto nadošao do ovog zaključka da "crkva promoviše OPD", pa si onda počeo da se čudiš zašto je to dozvoljeno?! Stvar je vrlo jednostavna, to je dozvoljeno, pa čak i potencirano zato što crkva uopšte ne promoviše OPD. I jednom psihopati usta mogu biti puna "ljubavi", međutim, taj pojam će on upotrebljavati samo da bi kontrolisao druge i pretvorio ih u svoje sljedbenike ili robove.

Mislim da čovjeku ne treba bogznakoliko pronicljivosti, poznavanja istorije i samog OPD koncepta da bi shvatio da institucija koja je osnivala tzv. inkviziju i tokom naše istorije pobila milione ljudskih bića u ime njene verzije boga, jednostavno ne može biti OPD.

Pored ostalog, OPD koncept je zasnovan na viđenju realnosti onakvom kakva ona jeste. Dakle, on je zasnovan na istini. S druge strane, crkva je zasnovana na laži.





Dalje, ne moramo ni ići.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: pon feb 07, 2011 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
pa kad analiziramo isusovo ucenje, bez popratnih gluposti i izmisljotina, jedno je od najboljih na Zemlji objavljenih...Crkva je sto zdrava sto masonska tvorevina, i nije adekvatan medij učenja, ali vlastito proučavanje isusova djela, sebe, prirode dolazi se do samonapretka ako vec netko zeli proucavati religije...
ubiti, puteva je milion, ali jedan cilj, ali fazon je da se kad vec plivate u moru puteve, neutopite...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crkva i OPD polaritet
PostPostano: pon feb 07, 2011 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Meni se čini da je crkva i njena ekipa je jedan veliki OPS koji u stvari hrani samoga sebe a njihova propovjedanja žive na djelomičnim OPD učenjima koja ostaju puste riječi daleke od djela.
Ta učenja se u konačnici dopadaju vjernicima i oni zapravo doživljavaju da se "dobre" stvari promoviraju od strane crkve. Iako velika večina tih vjernika niti ne konta Isusovu poruku jer im je želja za duhovnim razvojem jednaka crkvenome zvonu. Ponavljaju ponavljano bez imalo sudjelovanja vlastitog mozga i želje za daljnjim sazrijevanjem. Krstiš se, krizmaš se, odeš u crkvu ponekad tak da malo budeš, ne znaš niti sam u što vjeruješ ali eto tako to radi i moj dida i tata pa ću i ja. Ima iznimaka naravno ali najčešće takvi vjernici se drže podalje od crkve.

Sjećam se kada sam kao klinac upitao baku kako to da ona neide u crkvu a kao vjernica je i znala se moliti prije spavanja a ona mi odgovori da je popovima najmanje bitan Bog i njegova poruka dok im je sve ostalo bitno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz