Sada je: ned apr 28, 2024 2:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: sub sep 29, 2012 1:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Valjda? je napisao/la:
P.S

Jedna osoba koju poznajem, a studira na jednom nadaleko i naširoko provikanom univerzitetu u Kaliforniji, u sklopu treće godine fakulteta koji nema ama baš nikakve veze sa bilo medijima, bilo estradom (a očigledno ni sa zdravim razumom) - imala za zadatak da napiše esej u kojem ističe paralele i sličnosti između rada Lady Gage i Majke Tereze - i zbog čega su te dve osobe jednake po pozitivnom efektu na svet. "Mislite o tome ..."

Sirijusli. Vat d fak ?!

Sama činjenica da sam ponovo morao da pomislim na to mi je učinila gadne stvari sa razumom.

slika


Šta ti je tu neobično? Majka Tereza i Lady Gaga rade isti posao za iste gazde, samo sa različitom scenografijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: sub sep 29, 2012 1:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
http://www.dejanlucic.net/sr/Vanja_Vuce ... i_deo.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: sub sep 29, 2012 3:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Pantelija je napisao/la:

Šta ti je tu neobično? Majka Tereza i Lady Gaga rade isti posao za iste gazde, samo sa različitom scenografijom.


Moguće je, ali sasvim sigurno to nije bio cilj eseja - već zamena teza unutar dva suprotna sistema vrednosti, njihovo spajanje i relativizacija za naivne. Advokatura najobičnija. Logično je da kvazipozitivni zato i postoje, radi lakšeg spinovanja i izvrtanja pozitivnih principa - a što se tiče Majke Tereze konkretno baš i ne raspolažem nekim informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: sub sep 29, 2012 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Valjda? je napisao/la:
- a što se tiče Majke Tereze konkretno baš i ne raspolažem nekim informacijama.


http://www.ivonazivkovic.net/MAJKA%20TEREZA.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 4:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Bad Romance In Russian Army


http://www.youtube.com/watch?v=r33DDt5M ... ontext-gfa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 8:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Ruska verzija, razumijem samo boli glava od votke



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 10:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Meni je Gaga baš zakon. Obožavam slušati njezine stvari i morate priznati, jedina je od svih pjevača svjetskog glasa koja ima tako dobre spotove. I uopće ne kužim zašto ljudi govore da je ružna, kad nije, ajde molim vas obucite vi neke stvari kao i ona i da izgledate dobro i "normalno", jedino ima malo jači nos, ali to nije ništa strašno, dapače, nije radila operacije jer joj to očito ne smeta.

Pa i da je povezana sa iluminatima i ostalima baš me boli briga, ona iovako ne utječe na mene, ja nju slušam čisto radi muzike koja mi je super, kad nešto znam i to razumijem ne može mi učiniti zlo i ili šta već.

I za kraj: Lady Gaga je zakon \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 10:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Samo djavolove sluge su uspesne u ovom svetu.

Subliminal Messages In Songs

http://www.youtube.com/watch?v=HNxYvSL3 ... re=related



The Subliminal Message of Lady Gaga's "Paparazzi" (Backmasked Chorus)


http://www.youtube.com/watch?v=CX1Ew5S8vcY


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
tzg je napisao/la:
Meni je Gaga baš zakon. Obožavam slušati njezine stvari i morate priznati, jedina je od svih pjevača svjetskog glasa koja ima tako dobre spotove. I uopće ne kužim zašto ljudi govore da je ružna, kad nije, ajde molim vas obucite vi neke stvari kao i ona i da izgledate dobro i "normalno", jedino ima malo jači nos, ali to nije ništa strašno, dapače, nije radila operacije jer joj to očito ne smeta.

Pa i da je povezana sa iluminatima i ostalima baš me boli briga, ona iovako ne utječe na mene, ja nju slušam čisto radi muzike koja mi je super, kad nešto znam i to razumijem ne može mi učiniti zlo i ili šta već.

I za kraj: Lady Gaga je zakon \:D/


A šta je sa subliminalnim porukama i skivenom simbolikom u riječima i spotovima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sjenko je napisao/la:
tzg je napisao/la:
Meni je Gaga baš zakon. Obožavam slušati njezine stvari i morate priznati, jedina je od svih pjevača svjetskog glasa koja ima tako dobre spotove. I uopće ne kužim zašto ljudi govore da je ružna, kad nije, ajde molim vas obucite vi neke stvari kao i ona i da izgledate dobro i "normalno", jedino ima malo jači nos, ali to nije ništa strašno, dapače, nije radila operacije jer joj to očito ne smeta.

Pa i da je povezana sa iluminatima i ostalima baš me boli briga, ona iovako ne utječe na mene, ja nju slušam čisto radi muzike koja mi je super, kad nešto znam i to razumijem ne može mi učiniti zlo i ili šta već.

I za kraj: Lady Gaga je zakon \:D/


A šta je sa subliminalnim porukama i skivenom simbolikom u riječima i spotovima?


Njemu/njoj su te subliminalne poruke "zakon" a on/a samo misli da je to Lady Gaga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 1:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Općenito kad gledam tu pop kulturu mi padne mrak na oči. Doista ne razumijem kako ljudi mogu to slušati/štovati, pošto je na kilometre očito svakom tko ima imalo soli u glavi kolika je to razina prigluposti i dekadencije. Ako izuzmeš sve sulbiminalne poruke i skrivenu simboliku, sama kvaliteta takve muzike i trenda je očajna. Još je lady gaga u usporedbi sa ovim ostalim jadnicama i jadnicima, sa svojim haljinama i javnim ekscesima kolko tolko smješna, a ovi ostali, jad, tuga i čemer.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Pantelija je napisao/la:
Sjenko je napisao/la:
tzg je napisao/la:
Meni je Gaga baš zakon. Obožavam slušati njezine stvari i morate priznati, jedina je od svih pjevača svjetskog glasa koja ima tako dobre spotove. I uopće ne kužim zašto ljudi govore da je ružna, kad nije, ajde molim vas obucite vi neke stvari kao i ona i da izgledate dobro i "normalno", jedino ima malo jači nos, ali to nije ništa strašno, dapače, nije radila operacije jer joj to očito ne smeta.

Pa i da je povezana sa iluminatima i ostalima baš me boli briga, ona iovako ne utječe na mene, ja nju slušam čisto radi muzike koja mi je super, kad nešto znam i to razumijem ne može mi učiniti zlo i ili šta već.

I za kraj: Lady Gaga je zakon \:D/


A šta je sa subliminalnim porukama i skivenom simbolikom u riječima i spotovima?


Njemu/njoj su te subliminalne poruke "zakon" a on/a samo misli da je to Lady Gaga.


Super odrađen posao (alatom zvanim lady Gaga), taj je i najbolji, nije "na prvu" sakriven, a lijepo ti ga uvali! pa misliš da sve znaš i da si zaštićen! Majstorsko dijelo - nema šta.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 6:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Pa jasno je kao dan da tu ima subliminalnih poruka, simbola skrivenih i šta sad??? Šta da slušam, na šta da plešem (balun i roženicu možda ili još gore rock ili metal :shock: )? Ne mogu smisliti one dosadne new age shit od nekih pjesmuljka koje me zapravo zamaraju, meni je bolji magazin i jelena rozga nego tako nešto. Ne mora značiti da si priglup i da ne razumiješ što se dešava oko tebe ako slušaš takve stvari. To je isto kao i kad se kaže da su vegetarijanci bolje osviješteni ljudi - moš mislit, pa ima toliko mesoždera koji su toliko osvješteniji od vegana da zapravo se time ne potvrđuje nikakvo pravilo. Isto sam vidio da se tu i Oprah spominje kao neki iluminat. E pa stvarno, ako ona nije otvorila oči ljudima po nekim pitanjima onda... Pa samo koliko je s Echartom Toleom imala seansi i to prenosila širom svijeta ne znam dali je to čini iluminatom. Ako je, ona je i on iluminat, a i samim time svi koji čitaju njega su isti kao i oni koji slušaju Lady Gagu - podložni subliminalnim porukama i pranju mozga. I nemojte mi sada tu izvrtati činjenice, možda, ali stvarno možda se u ovome svijetu može uspijeti dobra duha i ne pripadati tim grupacijama - ipak na ovome svijetu i sile dobra operiraju uz ove ostale :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Takva mainstream muzika ima puno više subliminalnih poruka i simbola, jer je rađena za mase s namjerom da ju vidi i čuje što više ljudi.

Ono što mnogi ne znaju jest da muzika koju slušaš dosta utječe na tvoje stanje svijesti, izuzev subliminalnih poruka i simbola. Vibrira po tvojim unutarnjim strunama da to i ne znaš. Mainstream i trash muzika, koju si nabrojao, pobuduđuje niske centre i emocije u osobi, za razliku od recimo klasike, nekih vrsta trancea (poput određenih psy trance autora), te rijetkih (da ih se na prste prebrojati), metal izvođača. Na kraju isto kao i s jedenjem i ne jedenjem mesa, pošto meso budi u osobi kao i takva muzika. Naravno da ne znači da si ti nužno manje duhovan ili priglup ako slušaš takvu muziku, ili jedeš meso, no da slušanje, a pogotovo poistovjećivanje s takvom muziku ide u prilog duhovnosti, nejde, nego upravo suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: ned sep 30, 2012 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
tzg je napisao/la:
Pa jasno je kao dan da tu ima subliminalnih poruka, simbola skrivenih i šta sad??? Šta da slušam, na šta da plešem (balun i roženicu možda ili još gore rock ili metal :shock: )?


Dobru glazbu. Ima je dosta još uvijek.
Čak ni spot nije loš! :mrgreen:



isprike na ofropiku :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: pon okt 01, 2012 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Da, odlična pjesma :D Ali svejedno, ja si volim i gagicu poslušati pa makar me izlobotimirala, kako ne možeš slušati i uživati kad je toliko zarazan ritam. Jednostavno, ritam je bitan. Koliko sam samo vidio tih videa koji prikazuju ova govori ovo unatrag, ovo ima ovo u videu, ova ima samo jedno oko (a btw svaka šuša u gradu koja ima facebook ima takve slike sa jednim okom pokrivenim, oni koji se bave fotografijom i modom najnormalnije rade takve slike, nikakvo veće značenje, čisto estetika pa...) itd. Poanta je dali ću ja vjerovati u to što mi se promovira ili neću, a ona je samo jedan primjer dobrog marketinga i showbusiness-a. Ona je luda i poremećena, to se vidi, ali zato mi je i simpatična, u svoj toj ludosti nekako mi je lucidna, ali bilo šta da kažem, misao će biti: gle budale, tako da svatko sluša šta hoće ili šta neće, meni je dobra predložena pjesma koliko i poker face :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: pon okt 01, 2012 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
tzg je napisao/la:
Da, odlična pjesma :D Ali svejedno, ja si volim i gagicu poslušati pa makar me izlobotimirala, kako ne možeš slušati i uživati kad je toliko zarazan ritam. Jednostavno, ritam je bitan. Koliko sam samo vidio tih videa koji prikazuju ova govori ovo unatrag, ovo ima ovo u videu, ova ima samo jedno oko (a btw svaka šuša u gradu koja ima facebook ima takve slike sa jednim okom pokrivenim, oni koji se bave fotografijom i modom najnormalnije rade takve slike, nikakvo veće značenje, čisto estetika pa...) itd. Poanta je dali ću ja vjerovati u to što mi se promovira ili neću, a ona je samo jedan primjer dobrog marketinga i showbusiness-a. Ona je luda i poremećena, to se vidi, ali zato mi je i simpatična, u svoj toj ludosti nekako mi je lucidna, ali bilo šta da kažem, misao će biti: gle budale, tako da svatko sluša šta hoće ili šta neće, meni je dobra predložena pjesma koliko i poker face :P

Eto jos jedan primjer :thumbup: viewtopic.php?f=5&t=419

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: uto okt 09, 2012 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon feb 22, 2010 10:06 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Sjenko je napisao/la:
... za razliku od recimo klasike, nekih vrsta trancea (poput određenih psy trance autora)

Aj napisi mi molim te na koje si autore tj artiste mislio,posto ja dosta slusam taj zhanr.
Mozes i na PM,da ne idemo u offtopic ovde.

_________________
All Reality Is Virtual


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lady Gaga - putokaz manipulacije
PostPostano: pet nov 09, 2012 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon feb 22, 2010 10:06 am
Postovi: 36
Lokacija: Beograd


Nije Lady Gaga,ali je princip/cilj isti.

_________________
All Reality Is Virtual


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 113 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz