Sada je: sub apr 27, 2024 2:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto jun 28, 2011 8:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ako malo bolje proučite stvari, zlo i dobro su ljudske izmišljotine kao i vječita borba dobra i zla.

Da bi ja bio dobar, moram izmisliti zlo protiv kojega ću se boriti i onda ćete mi se svi klanjati kako sam dobar i spasio sam vas od svoje vlastite izmišljotine.
Ali da se ne opustite, reći ću vam da zlo i dalje vreba, možda još i veće-poznato zar ne??

Zamislite samo da se jedno jutro probudimo i da nama svima iz glave bude izbrisano poimanje dobra i zla, da li bi to bilo dobro ili loše, ili može li postojati nešto van tih okvira?

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto jun 28, 2011 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Mike20 - pa jest to tako i teoretski razumijem da nema "dobro" i "zlo", no kako u praksi da nazovem:
- namjerno trovanje ljudi
- namjerno osiromašivanje ljudi
- sakaćenje ljudi
.....
eh sad su tu teorije ovakve i onakve: "Tako su ljudi "žrtve" već davno odabrali", "Na kraju svi pripadamo u Jednost".... svi potičemo iz istoga izvora, no kad vidim patnju koje ne bi trebalo da bude ja to vidim kao zlo, nepravdu.....
Pa recimo da nisi nikad upoznat sa pojmovima Dobro i Zlo, živiš u nekoj prašumi.... i neko dođe i opali ti takav šamar da ti zub izbije. Jel češ razmišljati o pojmu Dobro i Zlo? Ili češ pomisliti da je i to tvoj brat kojemu je izvor Jednost. :twisted:
Tu gdje jesmo, 3D il Matrix il Iluzija/ zatvor.... opipljivi su i Dobro i Zlo, oni koji i razumiju od kuda sve to ide, iz kojeg izvora - i opet razdvajaju jedno od drugog. A mislim da je tako i u 4D, no opet mi mnoge stvari nisu jasne. Pogotovo priča da u 4D se "borimo" (ah opet ta "ružna" riječ) maštom i da maštom stvaramo. Ma sad bih otišla već predaleko.... pričam sama sa sobom.
Uglavnom moj zaključak je da razumijem da je i najcrnji Sotonist moj brat... al eto nismo na istoj strani. I ne pljujem ga, neka se samo bratski udalji od mene :mrgreen: I nek mu bude Svjetlo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto jun 28, 2011 9:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
[quote="Mike20"]Ako malo bolje proučite stvari, zlo i dobro su ljudske izmišljotine kao i vječita borba dobra i zla.

Da bi ja bio dobar, moram izmisliti zlo protiv kojega ću se boriti i onda ćete mi se svi klanjati kako sam dobar i spasio sam vas od svoje vlastite izmišljotine.
Ali da se ne opustite, reći ću vam da zlo i dalje vreba, možda još i veće-poznato zar ne??

Zamislite samo da se jedno jutro probudimo i da nama svima iz glave bude izbrisano poimanje dobra i zla, da li bi to bilo dobro ili loše, ili može li postojati nešto van tih okvira?[/quote]
Zar nam se to nije dogodilo rođenjem?
:-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto jun 28, 2011 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
metuzalem je napisao/la:
tajac i ovdje, jedino što mogu pretpostaviti da nisi gledao u oči ovog što te pogodi...
nego što si to radio u ratu, jesi se borio sa zlom ili si egzistirao u opd?

pitanje je i na dalje što sa zlom?


Nisam ga gledao u oči, (po tome kakvi su ratovi, vezano za ranjavanje) moglo je biti i obrnuto. Ako izostavim mogući mazohizam kod mene; neko stanje koje bi bilo nalik na Štokholmski sindrom i druga slična stanja; kad pokušavam sagledati širu sliku – mislim da, (vidio ga, ne vidio) na kraju krajeva razlike - ipak nema.
Zbog rata čini se da sam emocionalno osakaćen i pokušavam shvatiti kako i do koje mjere. Ostaje da proučavam koliko sam zamućen.

U ratu sam pokušavao da preživim. Zbog naivnosti i željnog razmišljanja nisam vidio šta se prije rata dešavalo i doveo sam se u situaciju da učestvujem.

Ovdje je ono što zovemo zlom prisutno.

Zla ima u meni. Bez obzira na eventualni uticaj raznih (nevidljivih) entiteta na mene, mogu kroz upoznavanje sebe i izbjegavanje identifikacije uraditi bar nešto što ide u pravcu dobra, onakvog kako dobro osjećam.
Postoji stanje u kojem zlo i dobro u potpunosti izgube smisao? Čini se da se do tog stanja - razumjevanja može doći (kao da je to jedna od lekcija našeg učenja ovdje?)... ali se može izgubiti i skrenuti sa svog (okvirnog) puta.

Bio sam kao Kalimero: «Ovo je nepravda». Onda sam (donekle) shvatio da sam «ja» pun govana. Možda sam mazohista ako mi je veoma drago što sam to shvatio.
U vezi ovoga mi se po glavi vrzma sam naslov «Nepodnošljiva lakoća postojanja» (Milan Kundera). Puno je rečeno u te tri riječi...

Ovako trenutno shvatam stvari, lako je moguće da griješim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto jun 28, 2011 12:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Da, Aretmida, sve to stoji.

Al, upravo na temelju toga da mislima stvaramo prostor treba paziti što mislimo.

Vidiš Lampa, tu si potpuno u pravu, rođenje je upravo takav trenutak i dok gledaš npr dijete u nekoj"zdravoj" okolini, prvi udarac po guzi-nešto slično što je Artemida spomenula- je za to dijete šok. Ne shvaća razlog, svrhu a ni reakciju. Shvatit će samo bol koja će za posljedicu imati plač.

Makar u našim okvirima bi se nepostojanje dobra i zla moglo hvatiti kao "sve je dopušteno", što je gore od postojanja dobra i zla-pričamo sa stajališta s kojeg za drugo ne znamo, ili postoji dobro ili loše.

Eventualna spoznaja da smo više od onoga čemu nas programiraju cijeli život, možda bi to promijenila.

Al to je preapstraktno jednom prosječnom čovjeku za shvatiti, je u biti kad gledaš, najviše nam paše kad imamo upute što moramo raditi, što ti netko veli da je ili nije i čega se moraš držati.

Tad nema problema-go with the flow

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 11:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Artemida je napisao/la:
Mike20 - pa jest to tako i teoretski razumijem da nema "dobro" i "zlo", no kako u praksi da nazovem:
- namjerno trovanje ljudi
- namjerno osiromašivanje ljudi
- sakaćenje ljudi
.....
eh sad su tu teorije ovakve i onakve: "Tako su ljudi "žrtve" već davno odabrali", "Na kraju svi pripadamo u Jednost".... svi potičemo iz istoga izvora, no kad vidim patnju koje ne bi trebalo da bude ja to vidim kao zlo, nepravdu.....
Pa recimo da nisi nikad upoznat sa pojmovima Dobro i Zlo, živiš u nekoj prašumi.... i neko dođe i opali ti takav šamar da ti zub izbije. Jel češ razmišljati o pojmu Dobro i Zlo? Ili češ pomisliti da je i to tvoj brat kojemu je izvor Jednost. :twisted:
Tu gdje jesmo, 3D il Matrix il Iluzija/ zatvor.... opipljivi su i Dobro i Zlo, oni koji i razumiju od kuda sve to ide, iz kojeg izvora - i opet razdvajaju jedno od drugog. A mislim da je tako i u 4D, no opet mi mnoge stvari nisu jasne. Pogotovo priča da u 4D se "borimo" (ah opet ta "ružna" riječ) maštom i da maštom stvaramo. Ma sad bih otišla već predaleko.... pričam sama sa sobom.
Uglavnom moj zaključak je da razumijem da je i najcrnji Sotonist moj brat... al eto nismo na istoj strani. I ne pljujem ga, neka se samo bratski udalji od mene :mrgreen: I nek mu bude Svjetlo.


Artemida, vrtim se oko tvog posta, pa ipak moram dodati. Mislim da je korektnije pomisliti "...da je i najcrnji Sotonist moj brat... al eto nismo na istoj strani. I ne pljujem ga, neka se samo bratski bavi svojim poslom:mrgreen: I nek mu bude.

Mislim da ne možemo zahtijevati da se udalji, jer tako ga privlačimo. Također, šaljući mu Svjetlo koje on ne želi, on nama šalje Tamu. Što znači da mu ne treba slati ništa, nego biti svjestan njegova postojanja i prisutnosti. :-k


Mike20 je napisao/la:
Makar u našim okvirima bi se nepostojanje dobra i zla moglo hvatiti kao "sve je dopušteno", što je gore od postojanja dobra i zla-pričamo sa stajališta s kojeg za drugo ne znamo, ili postoji dobro ili loše.

Eventualna spoznaja da smo više od onoga čemu nas programiraju cijeli život, možda bi to promijenila.

Al to je preapstraktno jednom prosječnom čovjeku za shvatiti, je u biti kad gledaš, najviše nam paše kad imamo upute što moramo raditi, što ti netko veli da je ili nije i čega se moraš držati.


:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Sve to lepo zvuci, sedeti, cekati, ne ciniti nista, ne osecati nista, i cutati dok cika Lucif prolazi pored vas i radi svoj posao :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Primječujem da je cilj programa kroz vrijeme isti iako je program nešto drugčije napisan & upakiran;
Krščanstvo; oprosti, okreni drugi obraz ne bori se
New age; sve je ljubav, vodi ljubav, ne bori se
OPD/OPS ; ti si svjetlo oni tama, svi smo isto, prisutnos Zla nije slučajna, ne bori se

Da parafraziram naslov teme; Pristunost PROGRAMA nije slučajna

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Pa da, zlo = program.

Da li je iko procitao izvod sa jednog foruma (moze se naci na Pantelijinom sajtu) koji je posetio insajder Iluminata? Tu su mozda i svi odgovori:

Ljudska dusa je nesposobna da oseti zlo i mrznju, sto je insajder, naravno, precutao, jer to je ono, jedan posto lazi i 99 posto istina.
Oni su dosli kod nas da bi valjda napravili neki sto negativniji balans, poput Ma'at, ne bismo li mi jos vise duhovno napredovali, zauzvrat.
Dakle, sto mi budemo bolji, oni ce vise biti gori. Kako se mi trudimo, tako se trude i oni.
Ali, ako mi ne cinimo nista, onda nema ni naseg Svetla, napretka. Jer oni ce raditi dok drugi budu cekali da se nesto desi, prostije receno.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Slažem se sa 2 197, da mislim da je Hidden Hand u toj forumskoj raspravi jako puno otkrio. Smatram samo da neki izraz "boriti se" pogrešno svrstavaju u radnju kojoj su skloni OPS. Zlo se BORI da obmane, zavadi, ubije, zavede i čini to sa svime što je na raspolaganju. Mislim da je moja uloga (kao osobe koja teži da bude OPD) da se BORIM u smisli da govorim istinu, širim saznanja i to je BORBA.
ZLO nam treba upravo zato da se prvenstveno probudimo, a tada opredjelimo, najgori su oni nit vrući nit hladni nego mlaki. Iliti spavači. Iliti nit vrit nit mimo. No isto tako mislim da ako smo u Svjetlu ponekad i ne treba nikakav čin akcije, dovoljno je biti u Svjetlu i tama bježi.
Što je još po vama BORBA OPD-a?
Za mene su to i meditacija, molitva, zahtjevanje pomoći i darova, vizualizacija...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
2 197 je napisao/la:
Sve to lepo zvuci, sedeti, cekati, ne ciniti nista, ne osecati nista, i cutati dok cika Lucif prolazi pored vas i radi svoj posao :shock:

pa kako ces ista i radit ako ne osjetis, ne vidis, neznas??? moze bager iza tebe iskopat rupu ako si gluh, ti ga neces primjetit, ali veeelika je greska VIDITI, ZNATI i ne uciniti nista, jer automatski odobravaš sve to što se radii


metuzalem je napisao/la:
Primječujem da je cilj programa kroz vrijeme isti iako je program nešto drugčije napisan & upakiran;
Krščanstvo; oprosti, okreni drugi obraz ne bori se
New age; sve je ljubav, vodi ljubav, ne bori se
OPD/OPS ; ti si svjetlo oni tama, svi smo isto, prisutnos Zla nije slučajna, ne bori se

Da parafraziram naslov teme; Pristunost PROGRAMA nije slučajna


sve to ne bori se je u pocetku bilo puno drukcije...
u isusovu ucenju neborit se je značilo ne ispravljat zlo zlim, ne sudjelovat u tudjem grijehu i prljavstini, ne dati zadovoljstvo tudjem egu.
u krscanstvu je poprimilo drugciji oblik.

new age, one hipije sa cvjetićima sto u beskonacnost poliraju svoje aure i seru o čakrama i ljubavi ionako nikad nisam shvaco.

opd se poprirodi ne bori neznam u čemu je tu ikakav program?
mi smo ops, mi se borimo, ali u teznji ka opd borbu iz vana prebacujemo u borbu unutra, tj. prestajemo pokusavati kontrolirati druge, a pocinjemo kontrolirati sebe, ne prilagodjivati okolinu nego razvijati nutrinu.

opcenito gledajuci, razliciti izvori i midiji iste rečenice različito koriste, ali istina je jedna: ako si se prestao boriti, znaci da si se prepustio kao tikvu niz vodu i da te svjet odnese tamo gdje ce te odnjet. borba je učenje, iskustvo, stjecanje znanja, a ne nikako postavljanje bombe u mcdonalds posto je to dio masonerije.

i sad kad pročitam svoj post, vidim kolko je borba metaforički iskoristljiva rječ, tako da sam sebe uvukao u kontradiktornost, ali nadam se da ce se shvatiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Covek kao pojedinac nikada nije mogao mnogo uspeti nesto da napravi sam. Zato moramo obratiti paznju kako na svoj, tako i na tudji duhovni razvoj ne bismo li se svi ujedinili, umrezili umove kako kaze Jack i na taj nacin se svi zajedno, u Svetlu, duhovno, uzdigli iznad OPS-a na putu ka OPD-u. Ako cu gledati samo sebe u svom duhovnom napretku, sta ce mi onda pisanje i ucestvovanje u bilo cemu? Potrebna mi je i meditacija i medijacija. Bas kao sto si i rekao, moras znati i preneti svoje znanje, ako ga imas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: pet jul 01, 2011 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
2 197 je napisao/la:
Covek kao pojedinac nikada nije mogao mnogo uspeti nesto da napravi sam. Zato moramo obratiti paznju kako na svoj, tako i na tudji duhovni razvoj ne bismo li se svi ujedinili, umrezili umove kako kaze Jack i na taj nacin se svi zajedno, u Svetlu, duhovno, uzdigli iznad OPS-a na putu ka OPD-u. Ako cu gledati samo sebe u svom duhovnom napretku, sta ce mi onda pisanje i ucestvovanje u bilo cemu? Potrebna mi je i meditacija i medijacija. Bas kao sto si i rekao, moras znati i preneti svoje znanje, ako ga imas.


upravo to, svladavanje lekcija za prelazak na OPD!
a svjest sebe i grupe te sirenje energije od unutra prema van su glavne karakteristike OPD-a!

samo kroz pobjedu nad sobom te povecanjem svijesti, i prenosenjem znanje na druge, mozemo poceti osjecati ljude na onom duhovnom nivu, jednostavno ne samo percipirati nego i OSJECATI okolinu u najsirem mogucem smislu rijeci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prisutnost ZLA nije slucajna
PostPostano: uto okt 02, 2012 9:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.korisnaknjiga.com/politicka- ... slov-18647

Politička ponerologija - u prodaji... :angel4:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz