Sada je: ned maj 12, 2024 7:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jul 05, 2007 11:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Nedavno mi je prijatelj skrenuo paznju na one vec poznate nalepnice na kutijama cigareta tipa: „pusenje ubija“ itd. i njihovo moguce znacenje.

Reci su mocne. Kratke, sugestivne recenice, prezentovane kao zivotne cinjenice, imaju strahovitu sugestivnu moc. Deluju direktno na nasu podsvest i ona ih – ukoliko svest ne iskoristi svoju moc da odbije sugestiju – prihvata kao istinske cinjenice i deluje u skladu sa njima. Dakle, kada uzmete u ruke kutiju cigareta, mahinalno procitate „pusenje ubija“, zapalite cigaretu, ... hm, eto belaja. :?

Ne bih da tvrdim kako je pusenje u stvari veoma zdravo. Ne znam to, jednostavno, zaista. Medjutim, evidentno je da mere protiv pusenja poprimaju militantne razmere i verujem da je naivno misliti da je razlog za to sto vlade drzava, koje nimalo ne haju za zagadjivanje okoline i same diluju heroin, strepe zbog zdravlja svojih gradjana pusaca i ovakvim natpisima zele da ih upozore. Mislim da neko veoma dobro zna na koji nacin ovakvi natpisi deluju.

Cigareta verovatno nece pospesiti necije perfektno zdravlje, ali su ovakvi natpisi visestruko opasniji. Zasto su pusaci postali nepozeljna kategorija, e, to bi vredelo ispitati. 8)

Naravno, neki ljudi su vise, neki manje podlozni sugestijama. Sugestije imaju snagu ukoliko se poklope sa nasim sopstvenim podsvesnim strahovima i uverenjima i ukoliko svest nije dovoljno prisutna i dovoljno spremna da situaciju malo objektivnije proanalizira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 1:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 5:14 pm
Postovi: 37
Arja je napisao/la:
Nedavno mi je prijatelj skrenuo paznju na one vec poznate nalepnice na kutijama cigareta tipa: „pusenje ubija“ itd. i njihovo moguce znacenje.

Reci su mocne. Kratke, sugestivne recenice, prezentovane kao zivotne cinjenice, imaju strahovitu sugestivnu moc. Deluju direktno na nasu podsvest i ona ih – ukoliko svest ne iskoristi svoju moc da odbije sugestiju – prihvata kao istinske cinjenice i deluje u skladu sa njima. Dakle, kada uzmete u ruke kutiju cigareta, mahinalno procitate „pusenje ubija“, zapalite cigaretu, ... hm, eto belaja. :?

Ne bih da tvrdim kako je pusenje u stvari veoma zdravo. Ne znam to, jednostavno, zaista. Medjutim, evidentno je da mere protiv pusenja poprimaju militantne razmere i verujem da je naivno misliti da je razlog za to sto vlade drzava, koje nimalo ne haju za zagadjivanje okoline i same diluju heroin, strepe zbog zdravlja svojih gradjana pusaca i ovakvim natpisima zele da ih upozore. Mislim da neko veoma dobro zna na koji nacin ovakvi natpisi deluju.

Cigareta verovatno nece pospesiti necije perfektno zdravlje, ali su ovakvi natpisi visestruko opasniji. Zasto su pusaci postali nepozeljna kategorija, e, to bi vredelo ispitati. 8)

Naravno, neki ljudi su vise, neki manje podlozni sugestijama. Sugestije imaju snagu ukoliko se poklope sa nasim sopstvenim podsvesnim strahovima i uverenjima i ukoliko svest nije dovoljno prisutna i dovoljno spremna da situaciju malo objektivnije proanalizira.



Mislim da je o tome več ovdje bilo riječi .

Zanimljiv je podatak da "vanzemaljci" vrše pretrage i zapravo otimaju samo nepušače.

Možda im je pofalilo materijala (za otmice) !?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 4:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Mislim da je o tome več ovdje bilo riječi .

Zanimljiv je podatak da "vanzemaljci" vrše pretrage i zapravo otimaju samo nepušače.

Možda im je pofalilo materijala (za otmice) !?


Za nalepnice? Hebiga, promaklo mi :?

Da li bi pusenje igralo neku ulogu i kod astralnih otmica?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 09, 2007 7:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 08, 2006 2:45 pm
Postovi: 7
Evo jednog misljenja na tu temu. A pominje i nalepnice :)

http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 3:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 15, 2007 11:37 am
Postovi: 22
Lokacija: Čardak ni na nebu ni na zemlji
Sadašnja antipušačka kampanja je posuđena od nacista
Pušenje je zdravije od fašizma


Paul Joseph Watson
Prison Planet
Srijeda,25.4.2007.


Bogatstvo prevazilažene ali zastrašujuće literature koja se odnosi na nacistički pohod protiv pušenja pruža nam paralelu sa sadašnjim događajima
(antipušačka kampanja u SAD i EU) i djeluje kao upozorenje da je državno sponzorirana restrikcija osobnih navika zapravo uvod u diktaturu.

Počevši u ranim 1930-ima,kao dio nacističkog plana za rasnu čistoću,Hitler
je predvodio nacionalnu kampanju za zabranu pušenja u svim javnim zgradama,proglasivši naviku kao izdaju fašističkih težnji za krvnom čistoćom.

"Nacional socijalistički brate,da li znaš da je naš Firer protiv pušenja,
da je mišljenja da je svaki Nijemac odgovoran pred cijelim narodom za sva svoja djela i da nema pravo da oštećuje svoje tijelo sa drogama?"
-naglasio je jedan časopis.

Kao što sam napisao ranije ove godine:"Regulacija osobne navike(pušenja),uključujući nove zakonske poteze u San Francisku za
zabranu cigareta u privatnim domovima i provođenje istih zakona od strane revnosnih državnih njuškala i cinkera,predstavlja ništa više nego
potez u korist velikog brata prema potpunom podređivanju i porobljavanju individue."

Pročitajte ove šokantne paralele i usporedite ih sa beskrajnim predavanjima koja samo prisiljeni slušati ovih dana o našim osobnim životnim izborima od strane države i njene propagandne mašinerije-masovnih medija.

-Nacisti su zabranili reklamiranje duhana i financirali su ogromne kampanje za odnose sa javnošću pokušavajući nagovoriti ljude da odustanu od pušenja.

-Nacisti su zabranili pušenje u vladinim uredima,javnom prijevozu,fakultetima,poštama,odmorištima,mnogim restoranima i barovima,bolnicama i radnim mjestima a Hitler je nagrađivao suradnike koji su se odrekli navike.

-Tražila se zabrana pušenja u svim prijevoznim sredstvima.

-Ministarstvo Zdravstva nacističkog rajha je upozoravalo da pušenje uzrokuje impotenciju i izdavalo je plakate koje prikazuje pušenje kao
prljavu naviku Židova,Roma,crnaca, intelektualaca i indijanaca.

-Nacisti su podučavali djecu u školama o užasu rasne nečistoće kao rezultatu pušenja.

-Pojam "pasivno pušenje"(passivrauchen) je skovala nacistička Anti-Duhanska Liga.
Njen autor Fritz Lickint nije ponudio niti jedan dokaz tvrdnji da pušači truju sve oko sebe, dok je ujedno tvrdio da ispijanje kave uzrokuje rak.

-Hitler je bio gorljivi vegetarijanac i nije pio ni pušio nakon što je navršio 30 godina,čak isticao da mu je u dobacivanju navike pomogao uspon fašizma.
Zabranjivao je svakome pušenje u prostorijama u koje bi mogao ući.
Njegovi fašistički drugovi Mussolini i Franco su također bili nepušači.

-Hitler je pokušao učiniti pušenje preskupim za nijemce,nametanjem ogromnih poreza na duhanske proizvode.

-Unatoč nacističkom propagandnom pohodu protiv duhana,prodaja duhana
se povećala u Njemačkij navodeći neke povjesničare na teoriju da je pušenje bilo čin kulturnog otpora fašizmu sve do kasnih 1930-ih kad je pušenje bilo zabranjeno u većini javnih zgrada a prodaja duhana značajno opala.

Koje zaključke možemo izvući iz ovih paralela?Ili su nacisti bili stvarno zabrinuti za zdravlje svakog pojedinca ili su iskoristili anti-pušačku kampanju da bi izvršili masovnu kontrolu nad ljudskim životima i srozali osnovne ljudske slobode kao uvod u političku diktaturu koja je uslijedila.

Slično je i danas.Ili je istoj eliti koja propovijeda nepušenje većini svjetske populacije uistinu stalo do javnog zdravlja i blagostanja ili koristi anti-pušačku kampanju da nas pripremi za doba kad će država kontrolirati svaki aspekt naših života.

Sve se vrti oko kontrole,sve se radi kako bi nam se pokazalo tko je ovdje šef.Ako vlada može regulirati osobne navike i ponašanje šta je slijedeće?Ako je država uistinu zabrinuta za naše blagostanje kao što bi htjeli da nas uvjere zašto ne iskoristiti najnovija znanstvena dostignuća i
izvaditi taj agresivni gen iz naših tijela koji uzrokuje toliko nesreće?
Pa vi narušavate zdravlje svih oko vas zato zašto ne?Jesu li vaša politička opredjeljenje mentalna bolest?Oštećuju li društvo?Možda bi trebali zabraniti određene vrste "slobodnog" govora koje su uvredljive drugima.

Vidite kamo sve ovo ide-koliko će vremena proteći dok ne počnemo živiti u društvu gdje uz osobne rendgenske skenere pričvršćene ne zid stoje i detektori dima koji šalju signal lokalnoj podružnici Stasi-a ako se usudite pripaliti cigaru?

Živimo u paranoičnom svijetu prekrcanom beskičmanjacima koji se boje umočiti prst u vodu ako postoji zakon protiv toga,jer bi nekome možda mogao narušiti zdravlje.

Mnogi ljudi koji su ostali bez svojih voljenih zbog bolesti povezanih s pušenjem će pročitati ovaj članak.Molim vas da me ne napadate uslijed emotivnih reakcija koje bi mogli doživjeti nego da pokušate razumijeti bit ovoga članka a to je-pušenje je nezdravo ali je zdravije od fašizma i regulacija osobnih navika od strane vlade vodi u diktaturu.

Činjenica da su sam govor i politika kojima smo ovih dana bombardirani od strane vlade kao izgovor za regulaciju osobnih navika pokupljeni direktno iz nacističkog programa rasne higijene iz 1930-ih bi trebala biti znak za uzbunu i otkriti nam prave motive koji stoje iza današnje anti pušačke kampanje.

IZVORI:http://constitutionalistnc.tripod.com/hitler-leftist/id1.html

1 Proctor R N. Racial hygiene: medicine under the Nazis.Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1988.

2 Kater M H. Doctors under Hitler.Chapel Hill: University of North Carolina Press, 1989.

3 Annas G, Grodin M. The Nazi doctors and the Nuremberg code.New York: Oxford University Press, 1992.

4 Smith G D, Strobele S A, Egger M. Smoking and death.BMJ1995;310:396.

5 Borgers D. Smoking and death. BMJ 1995;310:1536.

6 Proctor R N. Nazi cancer research and policy. J Epidemiol Community Health (in press).

7 Bauer D. So lebt der Duce. Auf der Wacht 1937:19-20.

8 Picker H. Hitlers Tischgesprache im Fuhrerhauptquartier.Bonn: Athenaum Verlag, 1951.

9 Lee PN, ed. Tobacco consumption in various countries. 4th ed. London: Tobacco Research Council, 1975.

10 Reid G. Weltanschauung, Haltung, Genussgifte.Genussgifte1939;35:64.

11 Kosmos. Bild-Dokumente unserer Zeit.Dresden: Kosmos,1933.

12 Reckert FK. Tabakwarenkunde: Der Tabak, sein Anbau undseine Verarbeitung.Berlin-Schoneberg: Max Schwabe, 1942.

13 Erkennung und Bekampfung der Tabakgefahren. DtschArztebl 1941;71:183-5.

14 Klarner W. Vom Rauchen: Eine Sucht und ihre Bekampfung.Nuremberg: Rudolf Kern, 1940.

15 Rauchverbot fur die Polizei auf Strassen und in Dienstraumen. Die Genussgifte1940;36:59.

16 Berlin: alcohol, tobacco and coffee. JAMA 1939;113:1144-5.

17 Kleine Mitteilungen. Vertrauensarzt 1941;9:196.

18 Mitteilungen. Off Gesundheitsdienst 1941;7:488.

19 Charman T. The German home front 1939-1945. London: Barrie & Jenkins, 1989.

20 Fromme W. Offentlicher Gesundheitsdienst. In: Rodenwaldt E,ed. Hygiene. Part I. General hygiene. Wiesbaden: Dietrich'sche Verlagsbuchhandlung, 1948:36.

21Informationsdienst des Hauptamtes fur Volksgesundheitder NSDAP. 1944;April-June:60-1.

22 Muller F H. Tabakmissbrauch und Lungencarcinom. Z Krebsforsch1939;49:57-85.

23 Schairer E, Schoniger E. Lungenkrebs und Tabakverbrauch.Z Krebsforsch1943;54:261-9.

24 Kittel W. Hygiene des Rauchens. In: Handloser S, Hoffmann W, eds. Wehrhygiene. Berlin: Springer-Verlag, 1944.

25 Goedel A. Kriegspathologische Beitrage. In: Zimmer A, ed.Kriegschirurgie. Vol 1. Vienna: Franz Deuticke, 1944.

26 Pritzkoleit K. Auf einer Woge von Gold: Der Triumph der Wirtschaft.Vienna: Verlag Kurt Desch, 1961.

27 Werberat der deutschen Wirtschaft. Volksgesundheit und Werbung. Berlin: arl Heymanns, 1939.

28 Peto R. Smoking and death. BMJ 1995;310:396.


Zanimljiv članak.Preveo sam ga sa engleskog stoga se ispričavam na greškama(ne mogu dati link na originalni članak jer ga više nema na internetu).

Evo jednog zanimljivog linka koji pokazuje (na humorističan način) svo licemjerje borbe protiv pušenja.

http://www.youtube.com/watch?v=Z9O1Cv7wudU =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
Citat:
Sadašnja antipušačka kampanja je posuđena od nacista


Da je to jedino što je posuđeno od nacista, ugušilo bi se još u začetku jer ne bi imalo odgovarajućeg zraka (ozračja, atmosfere...) koju bi moglo udisati.


A poanta svega je da se društva održavaju u stalnom procesu unutarnjih sukoba, frustracija, mržnji i revolta... Nekome prva i jedina stvar na jelovniku. Divide et impera! Uvijek se mora naći nešto da se podjeli i objavi na sva zvona i tako u svakome izazove reakciju, a gdje ćeš efikasnije nego direktnim udarom na osobni izbor.


Netko je ovdje spomenuo i tzv. demokraciju u vezi s donošenjem ovakvog zakona. Demokracija nema nikakve veze s tim. Demokracija je vladavina naroda, ajmo reći teritorijalno grupiranje po identitetu prema tzv. narodnosti, naciji. Ništa drugo. To nije sloboda. To je način organizacije, upravljanja i kontrole. I nije ništa bolji ili gori od bilo kojeg drugog. Barem bi ljudi na ovom forumu trebali znati tko vlada. I kako. I zašto.

Isprike, ako sam pogbjegla s teme, ali bojim se da bi ovakvih zakona moglo biti sve više. I sve više u vezi sa stvarima i pitanjima za koja smatramo da imamo pravo sami odlučivati svak za sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 1:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Dakle, ovisnost izazivaju supstance koje se utrljavaju u papiriće i filtere?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: uto feb 17, 2009 12:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
galaksija je napisao/la:
Nalazi naučnih eksperimenata izvedenih od strane Laboratorije za Biomagnetna Istraživanja u Seattle-u, USA, u kojima su izlagali pacove djelovanju elektromagnetnih radiofrekvencija (ERF), kako bi se proučilo djelovanje tornjeva za mobilnu telefoniju, mobilnih telefona i pejđera na acetilholin, najvažniju hemijsku supstancu odgovornu za prenos nervnih impulsa (neurotransmiter). Rezulati su pokazali su da je izlaganje pacova ERF u toku od 20 - 45 minuta izaziva poremećaje u vezi aktivnosti acetilholina.


može li se gdje doći do naziva laboratorija, kada je istraživanje napravljeno i koji znanstvenici su to obavili?

pokušao sam tražiti ali ne nađoh direktan link na institut

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 17, 2009 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 1:53 pm
Postovi: 66
Prije koji dan sam kupio cigarete koje na jednoj strani imaju preko 1/3 kutije natpis: Pušenje ozbiljno šteti vama i drugima oko vas, a na drugoj strani preko pola kutije: Dim sadrži benzene, nitrozamine, formaldehide i ugljikove cijanide.
Citat:
Reci su mocne. Kratke, sugestivne recenice, prezentovane kao zivotne cinjenice, imaju strahovitu sugestivnu moc. Deluju direktno na nasu podsvest i ona ih – ukoliko svest ne iskoristi svoju moc da odbije sugestiju – prihvata kao istinske cinjenice i deluje u skladu sa njima. Dakle, kada uzmete u ruke kutiju cigareta, mahinalno procitate „pusenje ubija“, zapalite cigaretu, ... hm, eto belaja. Confused


Navodno će biti u opticaju više varijacija tih poruka, vjerojatno će i biti: Pušenje ubija. Možda bi to i pisalo da sam kupio drugu kutiju. Otvarajući tu kutiju cigareta razmišljao sam jel mi to treba, poljuljao mi se 'čvrst' karakter, drugačije (negativnije) sam gledao na pušenje, ali to je bilo kratkog trajanja:) U takt me opet ubacila riječ 'ozbiljno' u rečenici 'Pušenje ozbiljno šteti vama i drugima oko vas'. Mogli su i bez te riječi ;), čini mi se smiješno. Možda bi na mene imao negativniji utjecaj (s obzirom na gornji citat) da samo pise 'Pušenje ubija', ali ljudi će ionako to pročitati samo 1. put, drugi put ću pročitati samo da vidim jel su izmijenili šta :)) Ali opet, Pušenje ubija nije nešto što je dokazivo da je dim cigarete 100% odgovoran za nastanak raka, a samim time i smrt.

A zar nisu US jedna od najnepušačkijih država, a svake godine imaju ogromno povećanje stope raka pluća?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: uto jun 30, 2009 4:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Kupuje Mujo cigarete na kiosku pa kaže teti:
- neću te što izazivaju rak , dajte mi one što izazivaju impotenciju.


A otkako su te kretenske poruke na cigaretama na hrvatskom,
tako da nema šanse a da ih ne primjetim
pušim duplo više nego prije - idu mi na živce pa samo da ih nema.
gad demit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: sub okt 24, 2009 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Netko je ovdje opisivao slučaj žene koja je pušila i umrla. Ali isto je tako rečeno, da je prije bolesti - prestala! Na žalost znam za nekoliko istih slučajeva, ljudi se razboljeli kad su prestali! Nije li i to čudna slučajnost. Pušač sam i ove nove zakone doživljavam kao dikataturu iako me ne dira previše, baš me briga pušit ću u svojoj kući. No, vjerujem kako iza te brige za nas pušače, ipak stoji nešto drugo. Ne mogu se oteti dojmu da unutar našeg pušenja postoji ono nešto što je "dobro" za nas. Svojedobno sam intervjuirala jednu primateljicu poruka od Oca (nije sad to važno) no, važno je da joj je Otac rekao da su upravo cigarete jedan od njenih oblika zaštite od nekih entiteta. Bilo je to vrlo interesantno, ali često joj i danas to ponavlja. Ne znam koliko vam to može pomoći kao dodatak ovoj temi.

Idem zapaliti! Alf :thumbup:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: sub okt 24, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ovo je već starija vijest, nije mi poznato dali je zakon usvojen, ali ako je; ČESTITAM.
konačno će se smanjiti broj žrtava u iraku i svijet će opet biti lijep i zelen! bljuv

http://news.bbc.co.uk/2/hi/8188265.stm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: pet nov 13, 2009 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Da i ja kazem nesto na ovu temu...

Prije svega, bih dao svima jedan dobronamjerni savjet, pusacima gotovih cigareta.
Bacite to smece, i pocnite sami motati, puno je kvalitetniji duhan, boljeg okusa, ne grebe za grlo, i poslje vam ne smrdi iz usta kao iz pepeljare, i nabitnije od svega, zdraviji je, a i spojite ugodno sa korisnim, sta se tice ustete, jer je ona znacajna. Pocnite experimentirati sa raznim duhanima, i viditi cete razliku, oduseviti cete se, koliko se jedan duhan razlikuje od drugog, neusporedivo prema gotovim cigaretama, koje su sve tu i tamo negdje iste, sta se okusa tice, a i kvalitete.
Teta mi radi, u TDR- u, i kada su oni imali licencu, za raditi marlboro, svima koje je vidila, da puse marl, govorila je, nemojte pusiti te cigare, bez nekog objasnjenja, i sada polako mislim da shvacam zasto. Prije sam mogao pusiti svakakve cigarete, nije mi pravilo neku razliku, ali nakon par kutija popusenih marlbora ( crvenih ), sve, ali bas sve druge cigare mi bile bljutave, i znao sam voziti cim bi se digao i 15ak km, samo da zapalim marlboro, iako mi na stolu bile od staraca ronhil i york, ali toliko se navukao na njih, da jednostavno, ovo drugo nisam ni primirisati mogao, sama pomisao na taj marlboro, izazivala ceznju i strast prema njemu, a ovo sve drugo, bilo, ma zapravo nije ni bilo, kada vidio te druge cigare na stolu, nisam ih uopce dozivljavao ko cigare.
I onda, sam otkrio duhan, koji me odusevio, i skroz odbacio gotove cigarete (marloboro), i nakon par dana, sam se razbolio, bez nekog posebnog razloga, jednostavno, me zakovalo za krevet, i uz to sam jako puno kasljao, i iskasljavao katara na tone, da bi nakon dva prolezana dana, bio opet onaj stari, normalan, sada, dali je to slucajnost, ili nije neznam, ali me svakako natjeralo, da barem malo razmislim o tome svemu. U svakom slucaju, izbjegavajte gotove cigarete.

Da se vratim na onu pricu, di je zena umrla nakon sta je prestala pusit.
To je za organizam sok, i uz bolest+ taj sok, organizam je bio preslab da to podnese, jednostavno, pojela su je ta antitjela, koja luce obranu protiv nikotina, jer tijelo i dalje to luci, bilo nikotina ili ne, normalno, ne za stalno, ako prestanemo pusit. Ima slucajeva, di su doktori, cak savjetovali starijim ljudima, da ne prestanu sa navikom ispijanja vina, nakon sta su se tesko razbolili, jer bi ih vjerovatno ubila ta apstinencija, prije nego bolest, jer di ce odjednom prestat piti, ako je pio 30,40,50 god, naglasavam pio, a ne opijao se.

ako vas bilo sta zanima o izboru duhana, filtera, rizli, rado cu vam dati savjet, jer sam probao gotovo sve, koji se nude na nasem trzistu.

Pozdrav :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: sub nov 14, 2009 3:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Samo da se prikljucim gornjem postu u vezi duvan ili cigarete.
Prije nekoliko mjeseci kada su uveli dodatne takse na cigarete iz ekonomskih razloga sam bio prisiljen prestati pusiti.Uvdej u USA nisam cak ni znao da je moguce kupiti duvan i motati cigarete, pa sam se poceo okolo raspitivati dok nisam nasao par sopova u kojima se moze kupiti duvan slican nasoj skiji ali je po mom ukusu dosta losije kvalitete u odnosu na hercegovacki duvan i ovdje ga sijeku dosta krupno, vjerovatno da bi se mogao koristiti za lulu.
Sve u svemu poceo sam sa tim duvanom koji me cetiri puta jeftinije dodze u odnosu na stare cijene a uz to toliko sam zadovoljan sa njim i kunem vam se da nikada vise u zivotu necu pusiti nista drugo.
Sada kada bi cigarete bile jeftine koliko i duhan sasvim sigurno nebi se vratio na njih.

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikotin vs Novi Svjetski Poredak
PostPostano: pet nov 27, 2009 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
što se tiče motanja, počeo sam prije 3mj, najbolji mi je "golden virginia", i ovo što navode kolege iznad je živa istina. sada tek kužim što znači uživnje u duhanu. još da napomenem da mi vrećica traje 6-7 dana, pušim 3-4x manje (jer nemogu samo izvući štapić iz džepa u bilo kojoj situaciji), a što je najvažnije, kada pušim-pušim. nema surfanja i sisanja pljuge za pljugom, nema hodanja ulicom s cigaretom, i nema još mnoštva situavija u kojima ti se dimi iz usta a toga nisi svjestan.
netko je spomenuo smeđu auru, korteks i smirivanje za vrijeme pušenja. e pa, sjest na miru, smotat "your own" i lagano ju zapalit, graniči sa scenom gdje bilbo i gandalf čilaju i rade kolutove od dima \:D/
ako sam prije imao želju za prestankom pušenja, sada ju e pa baš više nemam! :blob:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz