Sada je: ned apr 28, 2024 12:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 8:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Izgleda da moramo da se selimo :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Taman sam uspostavila diplomatske odnose sa Esperio M a ti mi prebacio topic , pa napisi neko upozorenje da ne trazim tri dana :D
EM htjela sam ti poslati goluba mira nego nemaju takvu pticu na ovim ikonicama :shock:
Pa gdje god sto zapocnem moram se seliti negdje drugo, pa daj smanjite tu diktaturu nije ovo policijski forum :roll:
Sto cu vise pricati o Davinci Kodu kad sam bila kod frizera sve mi isprica od korice do korice :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
EM htjela sam ti poslati goluba mira nego nemaju takvu pticu na ovim ikonicama

Pa nadji nesto prikladno od ponudjenih stvari.Koliko ja vidim nema ptica uopste.
Citat:
Sto cu vise pricati o Davinci Kodu kad sam bila kod frizera sve mi isprica od korice do korice

Zar toliko traje zensko friziranje? :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 11:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ma ne. Radnja Koda (obrati paznju- :ontopic: ) je pregnantna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 05, 2006 12:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 29, 2006 10:39 pm
Postovi: 14
Ako neko moze tvrditi da su "Protokoli" falsifikat "Dijaloga u Paklu", Mauricea Jolija, kako onda da definiramo odnos:

"Da Vincijevog koda" i "Sveta krv, sveti Gral" ?

Sve "hereticke" ideje usmjerene kontra Svete Majke Crkve, su uredno prepisane iz knjige o Templarima i Sionskom prioriju, DAn Brown je fino namlatija pare, Tom Hanks snimija još jedan sjajan film :D .

Inace, jedan je autor knjige tuzio Browna, dvojica nisu. Sud odbacio optuzbu tog jednog. Mislim da su to masonska posla, ali, dobro, nije bitno.

Po mojoj interpretaciji, sve je to dio plana vesele bratije iz Zone Sumraka koja zeli izbaciti Svetu Majku Crkvu iz podjele kolaca, odnosno, zele smanjiti njihov udio u profitu- prvo su im iskopali skrivanje nacista i prisvajanje zidovskog blaga, pa pedofiliju, sad malo tuku i po dogmama, uglavnom, odradili su svoj posal za osvjetljene i njihove gospodare, i sad kad je prethodni papa, koji je sjajno koristio medije, nestao s pozornice, odlucili su njegovom nasljedniku drasticno onemogucit utjecaj kojeg je imao Ivan Pavle drugi, koji im je savrseno posluzio kad su odlucili ukiniti komunisticki blok.

Inace, lizziji ne gube nista- i dalje ce folklorna drustva emitirat svoj program za njih: jel tako da trg Svetog Petra, sa sve onim obeliskom u sredini, lipo zaokruzen, lici na jednu antenu: stavis raju na trg, odnosno, antenu, i primas ili odasiljes program po volji.

Inace, glavna ciljana publika "Svete krvi", i njene popularnije verzije za one kojima sve jednostavno moras upakirat u sund, jer nista drugo i ne prate su:

ZENE!

Cinjenica da je ova civilizacija apsolutno nepravedna prema zenama, koje su u najmanju ruku ravnopravne sa muskarcima.

Ali, cinjenica je i da katolicka crkva ima daleko veci uticaj na vjernice, nego na vjernike, preciznije, zene vise vole traziti utjehu u crkvama, za razliku od muskaraca, koji imaju svoje svjetovne hramove, da ne nabrajam sve pizdarije, kojima se opterecuje danasnji muskarac.

I u knjizi se fino objasnjava zenama da je katolicka crkva najveci krivac za podcinjavanje zena kroz stoljeca, jer je Isus svoju crkvu bio povjerio Mariji Magdaleni.

Mislim, naravno da je katolicka crkva krivac, ali, kakva su bila anticka drustva, i koliko su spolno ravnopravna drustva u drugim religijama?

Ukratko, ako osvjetljeni nastave ovakvim tempom, Benedikt i njegove crvenkapice će ih molit za primirje, i pristat će na drasticna smanjivanja vlasnickih udjela.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 05, 2006 12:51 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Emocionalni dugmici?

Autora „Svete krvi, svetog grala“ ima tri, dva su podigla tuzbu, a evo i par zanimljivosti sa googla:

I svakako da se Bejdžentu nije dopalo kada je video da je ime glavnog negativca u "Kodu" kombinacija njegovog i Lijevog imena - Li Tibing (Leigh Teabing - anagram od Baigent ), te da je zli Tibing svoj zdravstveni problem - hodanje uz pomoć metalnog pomagala - nasledio od trećeg autora - Henrija Linkolna.

Osim ovog "šarmantnog" bezobrazluka, neizbežna je primedba da "Kod" isuviše podseća na "Svetu krv". Od imena pokretača radnje, kustosa Sonijera, do celokupne istorijske i religijske slagalice, koja je najblaže rečeno "pozajmljena".

Danas 26.04.06
Den Braun nije kopirao elemente iz drugih knjiga
Drugi okružni apelacioni sud u Njujorku - podržao je ranije donetu odluku da Den Braun nije kopirao elemente iz drugih knjiga u svom bestseleru "Da Vinčijev kod". To je druga sudska pobeda za Brauna, posle presude u Londonu gde su ga tužili Majkl Bejdžent i Ričard Li, za navodnu "pozajmicu" strukture njihovog dela "Sveta krv i Sveti gral". U njujorškom slučaju tužilac je bio Luis Perdju - pisac knjiga "Kćerka boga" (2000) i "Da Vinčijevo nasleđe" (1983), za koje je tvrdio da im je povređen kopirajt Braunovim "Da Vinčijevim kodom", koji je, uzgred, prodat u više od 40 miliona primeraka širom sveta.
V. T.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 11, 2006 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2006 3:45 pm
Postovi: 42
Evo vam jos malo Da Vincija... kakvo cudoviste je nacrtao, moze li to biti neka studija leptirica, ovaj reptilica?

slika


tekst je na http://iportal.net.hr/kultura/page/2006 ... 52006.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Htjela bih u vezi s gornjim mailom skrenuti paznju na pricu o gospodinu Han van Meegerenu, nizozemskom slikaru i majstoru falsifikata.

Ukratko: Nepriznati umjetnik kojeg je strucna kritika popljuvala da bi se nasalio falsificira Veermerova djela koja ti isti strucnjaci nisu bili u stanju prepoznati kao falsifikate.
Pazite, on nije preslikavao slike vec ih je izradio na nacin kako bi to i Veermer uradio, a onda bi iznenada "pronasao jos jednu do tada potpuno nepoznatu" Veermerovu sliku.
Za masne pare je prodao cijeli niz slika, a jednu cak i Marshalu Goeringu za skoro pola milijuna dolara!!!

Kako je otkriven?

Kad mu je nakon rata prijetilo sudjenje i smaknuce zbog suradnje s okupatorima, priznao je (i dokazao) da ih je sam naslikao!

Pogledajte jos na http://www.tnunn.f2s.com/vm-main.htm

Mozemo li biti sigurni da li je gornju sliku stvarno naslikao Leonardo a ne neki moderni van Meegeren?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 18, 2008 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 11:54 am
Postovi: 47
Lokacija: Split Croatia
Henry je napisao/la:
Evo vam jos malo Da Vincija... kakvo cudoviste je nacrtao, moze li to biti neka studija leptirica, ovaj reptilica?

slika


tekst je na http://iportal.net.hr/kultura/page/2006 ... 52006.html



Da nemisliš na ovo možda!? .prilog iz Jutarnjeg..
http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/ ... ,103786.jl

ovdi ima više slika...
http://www.mirrorandart.com/index.php

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da Vincijev kod
PostPostano: uto jan 22, 2008 3:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jan 20, 2008 5:54 am
Postovi: 7
Lokacija: OSIJEK
pcelica je napisao/la:
Vjerojato ste svi citali knjigu. Zanima me sta mislite o tome. Moje misljenje je da je to jedno obicno beletristicko smece ciji autor je pokrao ideje mnogih koji su dali truda da izuce cijelu tematiku. Inace "sveta krv i sveti gral" je knjiga odakle je vecina stvari uzeta. Osim toga njeni autori su napisali i "zapisi s mrtvog mora" knjigu koja takodjer otkriva puno toga o cijeloj postavki danasnje krscanske religije.


Pa nebi baš reko smeć. Istina je da je prva taka knjiga sveta krv sveti gral, al bože pa od tada je izašlo najmanje 25 knjiga na tu temu. Knjiga je također jako dobro dokumentirana, ali je zaključak nažalost namjerno glup. Da je isus povijesna činjenica i imo djecu, a isusu je samo simbolična priča. hehe. Lako moguće da su take priče postojale na koncilu u naiseji ali usvojene su ove, kako bilo da bilo to su ipak samo priče. zaključak se odnosi da je isus imo djecu i da mervinška krvna loza ima pravo na vladanje svjetom pošto su nasljednici bogovog sina (koji nije ni postojao) nešto poput faraona i kraljeva. Božansko pravo na nasljedstvo. Mervinška krvna linija recimo: charls rusel osnivač jehovinih svjedoka, joseph smith osnivač mormonske crkve. MISLIM DA SAM BIO DOVOLJNO JASAN

_________________
Navodno je bilo je potrebno četrdeset pisaca da napišu Bibliju u toku 1600 godina i dvanaest apostola da propovedaju kršćanstvo! Ja ću dokazati da je dovoljan samo jedan čovek da sve to sruši za kratko vrijeme!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da Vincijev kod
PostPostano: pon mar 19, 2012 2:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Pogledao sam nocas film, po drugi puta u zivotu. Interesantne reference u Da Vincijevom Kodu; nisam to prije ni primijetio. Sveti Gral je Marija Magdalena - LOL, i nekad i sad. Ali simbolika je vise nego interesantna. Glavni zenski lik zove se Sophie. Simbolika Marije Magdalene je simbolika Sofije u gnostici, sto bi se reklo zenske emanacije Apsolutnoga (muska je Logos). Kada usporedim to sa gnostickim apokrifom "Grom - Savrsen Um" (Nag Hammadi), gdje Sophia kaze: "ja sam kurva; ja sam svetica", sve to ispadne vrlo interesantno. Nije Brown bas toliki papak koliko sam smatrao da je :)

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da Vincijev kod
PostPostano: čet maj 10, 2012 4:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 10, 2012 3:39 pm
Postovi: 22
Brainwash...
Pustili knjigu, pustili film i sad čovjek razmišlja o tome kako je to uzdrmalo " kršćanstvo ".
Da je istina nebi bilo prikazano javnosti jer " elita " to nebi dopustila...

_________________
Don`t let the world bring you down...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 126 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz