Sada je: sub apr 27, 2024 5:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 12:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
Pantagruel je napisao/la:
Mene više zanima što mislite o ljudima kojima je bitno da je TV stalno uključen i da pilje u njega (po mogućnosti, ako ne rade nešto drugo) pa štogod bilo na njemu.



Važan faktor u slučaju TV-a (pogotovo danas kad je 99% TV-ova color) jest - elektromagnetska ovisnost.

Naime, elektronski snop treba otklanjati ne bi li iscrtavao sliku. To se radi pilastim naponom koji po svojoj prirodi ima puno harmonika (nesto kao i RIFE generator koji se koristi za liječenje - štoviše, plazma verzija RIFE-a upravo koristi nešto slično pilastom naponu).

E, sad, gdje je tu razlika sa B/W televizorom?

Kod B/W televizora koristi se daleko niži napon za ubrzavanje elektronskog snopa (19 KV) nego što je to kod colora (25-27 KV).

Snaga magnetskog polja potrebna za otklanjanje bržeg elektronskog snopa daleko je veća nego kod katodne cijevi koja radi na nižem naponu (zavisnost nije linearna nego - mislim - kvadratna) što nam daje jedan poprilično jak magnetski odašiljač pred kojim sjedimo (jedno 100-200W - tu negdje).

Što to konkretno znači?

Jedna je žena imala problem sa hiperaktivnom i agresivnom djecom te se obratila bioenergetičaru. Ovaj je postavio pitanje: dali je TV stalno uključen i dali imate color TV? Oba odgovora su bila potvrdna.

Preporuka: zamijenite color TV sa crno-bijelim!

Rezultat: bilo je pojačanih problema s agresivnošću jedno tjedan dana i nakon toga je uočen bitan pad agresivnosti i problema sa ponašanjem.

Čovjek tvrdi da takvo elektromagnetno zračenje stvara ovisnost kod ljudi. Pokušajte se samo sjetiti koliko ljudi tako gleda TV samo zato "što nema ničeg boljeg na programu" i zapitati se dali je pritom jedino bitno da TV - radi.

I što bi bilo da istima ponudite DLP projektor (ta tehnologija se zasniva na projekcionom čipu i nema nikakav otklonski sustav koji proizvodi slično EM zračenje) - dali bi ga prihvatili ili ne (zanimljivo bi bilo provesti takvo istraživanje) i kad bi se ponudile opcije sa klasičnim TV-om i takvim projektorom, u kojem bi postotku ljudi u sobi sa projektorom (sličnih profila ili čak ista osoba u različitim vremenskim periodima) nakon nekog vremena držala upaljen projektor isto koliko drži upaljen TV (gledala ga ili ne gledala)... možda rezultati ne bi bili toliko čisti jer tu ima još puno faktora - ali mene ta tema potiče na razmišljanje...

I da - u zadnje vrijeme čak svjesno nastojim što manje gledati u TV. Pogotovo otkad sam postao svjestan činjenice da ako navečer sjednem i uzmem daljinski u ruke - grebem po njemu i nisam ni svjestan kako vrijeme prolazi. Kad sam se doveo do toga da sam jednom proveo 7 sati (!) tako ispred TV-a, a imao dojam kao da su prošla 2 - ozbiljno sam se zapitao što ja to radim....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 12:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
Organski portal je napisao/la:
Ova tema treba ici pod manipluacija ljudi: Naslov "Subliminalno programiranje".

Jer tu bi u naslovu vec dali odgovor sta je to.


Imam loš HDD rekorder. Prilikom time delay-a ili snimanja primjećuje se pulsacija oko 2-3 Hz svjetline slike (kad je kadar taman) tijekom cijelog TV programa.

Pretpostavljam da je to zbog takvih inkodiranih sadržaja koje loš MPEG enkoder - uništava....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
storm je napisao/la:
Od svih loših aspekata reklama, a i samog TV-a ( ako i postoje pozitivni aspekti ) je činjenica da ogroman deo mlađe populacije gleda to smeće čija je osnovna uloga ( ako ne i jedina ) pranje mozgova masama. Umovi te dece programiraju se od samog početka njihovog razvoja.


Što misliš tko najviše gleda jedno poznato smeće zvano "Big Brother" ili nešto tome slično... ne da gleda, nego se loži na to i to pakleno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 12:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Preporuka: zamijenite color TV sa crno-bijelim!


A možda i jedan "moderniji" savjet, ako želite ipak još manje EM zračenja uzrokovanog visokim naponom:

zamjenite klasičan ( sa katodnom cijevi ) color TV za novi LCD!

Iako vas to neće rješiti ovisnosti o TV-u, hehe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 12:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Preporuka: zamijenite color TV sa crno-bijelim!


A možda i jedan "moderniji" savjet, ako želite ipak još manje EM zračenja uzrokovanog visokim naponom:

zamjenite klasičan ( sa katodnom cijevi ) color TV za novi LCD!

Iako vas to neće rješiti ovisnosti o TV-u, hehe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:


Neće... iščupajte antene i kablove - to hoće... neka vam tv služi za gledanje filmova koje vi odaberete (a ne netko drugi umjesto vas)...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 1:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Neće... iščupajte antene i kablove - to hoće... neka vam tv služi za gledanje filmova koje vi odaberete (a ne netko drugi umjesto vas)...


Upravo tako! =D>

Monitor! A vi stavljate u dvd player ( ili sa kompjutera ) stvari koje želite pogledati!

Živjela sloboda izbora video/audio materijala!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Živjelaaa!!!

( eh, da me sad partizani čuju... #-o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Kao sto je rekao Raymond, "ako uzmem daljinski u ruke, ostanem pred TVom 7 sati, a kao da je proslo dva..." To mi se znalo dogoditi x puta kad sam jos imala televizor, pogledam program i velim si "gledat cu to i to, poslije idem radit nesto drugo", ma kakvi, ostanem pred TVom jos satima i gledam stvari koje nit me interesiraju niti sam ih imala namjeru gledat...
Sta je najgore, osjecam se glupo, mislim si, pa zasto (si) to radim, al ne poduzimam nista...
Tako da sam poduzela radikalnu soluciju: nema TVa i tocka, to sto ce mi mozda promaci 0.2% dobrih stvari koje mogu vidit prezivit cu nekako, al se bar necu trovat s ostalih 99,8% gluposti, gubit vrijeme i kravit se.
Otkad ga nemam, a imala sam i tu srecu da nadjem osobu koja o TVu ima iste stavove, osjecam se kao da mi je poklonjeno najmanje 5 sati na dan, sta reci, trava je zelenija, sunce ljepse sija, I feel good...
No, ponekad, tu i tamo ostamem na netu gledajuci svakojake gluposti, tako da ne vjerujem da je nekakvo zracenje katodnih cijevi ili cega presudno.
Ljudski um je prijemciv na gluposti jer je to laksi put, jer nema nikakvog otpora nit se trazi bilo kakav napor. Kad se suocimo s time, pola problema vec je rijeseno...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 9:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Vi me fascinirate... Pola vas daje neke citate iz filmova,reklama,serija a opet tvrdite da ne gledate TV... Ja nemam nista protiv TVa,naprotiv mislim da ako se upotrebi na pravi nachin moze bit veoma poucan i edukativan.A sto se tiche "krivih informacija" i tih stvari, pa ako vam netko kaze nebo je zeleno, da li bi mu povjerovali ? Sve je do individue, osobe kao iste a ne mase. Televizor ne zaglupljuje ako mu ne dopustis... po misljenju jednog laika =)

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Možda filimove, serije i ostalo gledaju preko računala :mrgreen:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Neki ljudi reklame gledaju u bioskopu. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
Vrag ima antenu
Gledanje TV-a kod djece izaziva autizam, oštećenje vida, pretilost i prerani pubertet

Gledanje televizije - ne pretjerano nego općenito - može kod djece potaknuti pojavu autizma, trajno oštećuje vid, jedan je od vodećih razloga pretilosti te potiče razvoj dijabetesa tip 2, kaže britanski autor dr. Aric Sigman koji je analizirao 35 studija o ovome. Kaže on i da gledanje TV-a ometa proizvodnju hormona melatonina, koji utječe na imunološki sustav, ciklus sna i pojavu puberteta. Smanjena razina melatonina možda je jedan od razloga zbog kojeg djevojčice ulaze u pubertet ranije nego 1950-ih. Kaže Sigman da je televizija "najveći nepriznati zdravstveni skandal našeg vremena". Times, Scotsman, The Age, News


http://www.monitor.hr/jump2.php?url=htt ... /&label=dr. Aric Sigman&news_id=75464

http://www.monitor.hr/jump2.php?url=htt ... s_id=75464

http://www.monitor.hr/jump2.php?url=htt ... s_id=75464

http://www.monitor.hr/jump2.php?url=htt ... &label=The Age&news_id=75464

http://www.monitor.hr/jump2.php?url=htt ... s_id=75464

http://www.monitor.hr/date/2007/02/20/#news_75464


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
On je napisao i knjigu: Remotely Controlled: How Television Is Damaging Our Lives (Paperback)

http://www.amazon.co.uk/Remotely-Contro ... F8&s=books

Ja narucio - probat cu je skenirati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Kad uzmemo u obzir koliko neki ljudi provedu za kompjuterom sve ove pojave (bolesti i sl.) bi mogle važiti i za to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Moze se i na internetu trovati glupostima, jos i te kako lako...Ali TV je kudikamo gori iz vise razloga:
Kad si na netu sam biras sto ces gledati, ti upises odredjenu rijec u trazilicu i ti odlucujes di ces uci (u principu...) Ako trazis neke ozbiljnije stvari, vecina materijala je NAPISANA, a citanje je, za razliku od gledanja intelektualna aktivnost. Kad su za kompom ljudi obicno sjede, a TV se gleda udobno zavaljen na kauc, fotelju ili lezecki na krevetu. Tako se postaje jos prijemcljiviji za sav taj sadrzaj, jos pogotovo ako ga se gleda u zamracenoj prostoriji, lagano umoran, poslije posla i vecere navecer...Pa i nakon sto se odgledalo nesto sto se zeljelo vidjeti, nastavlja se "zapati" po svem i svacem (sto iz nade da ce se nesto dobro naci, valjda, sto iz ljenosti)...A onda, mozak, bye-bye...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Televizija - opijat za mase i uticaj TV reklama
PostPostano: sri jul 22, 2009 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Stizem malo kasno, ovde je rec o postu iz 2005g, ali bi bilo interesantno oziveti ga, jer je tema vrlo usko vezana za nasu realnost. Steta sto su svi postovi svedeni na samo 3 stranice.

Slavisa je napisao/la:
U novom sadu su na psihologiji istrazivali uticaj reklama na ljude, i iz analize su zakljucili da reklame slicne tim domestosovim, dovode do razvijanja bacilofobije.


Reklame se secam i mislim da se bacilofobija moze stvoriti u odredjenim ljudima od takvih reklama iz razloga sto ona daje identitet bakteriji kao nekom ljudskom bicu koji razmislja i prica. Tako da se u svesti coveka iskrivi realna situacija te se gleda na bakteriju kao nesto sto vas svesno i svojom voljom zeli unistiti ili nauditi. Naravno i podsecavas da ta bakterija je uvek tu negde da vreba i smislja zle planove protiv vas. Reklama se ponavlja i ponavlja konstantno dok vam je TV ukljucen cak i kada ste u veceu.
Naravno mozak prosecnog coveka nije u stanju da razume da domestos mnoga odvojena plemena od civilizacije nisu nikada koristile i zdravija su od nas koji se konstantno borimo protiv nekih bakterija hemijom.

Sto se tice dokumetaraca preko javnih medija korisnim necemu ja bih rekao da skoro nema. Secam se jednoga gde su pricali o bubams kako se zavlace svugde po kuci. Dali su primer jedne porodice koja je veselo spavala na duseku dok nije otkrila da ispod ima na hiljade bubica koje ti sisaju krv.. :twisted: i izlaze samo nocu kada ih nevidis i hodaju onako ljigavo po tebi. Ceo dokumentarac je tako dobro napravljen da trebas biti stvarno lud da posle sto si ga odgledao uvece odes u krevet i bezbrizno zaspis.
Pocnes da zamisljas kako te bube vrebaju u coskovima i supljinama parketa i zidova i samo cekaju da se sve preliju preko tebe cim zatvoris oci.

Inace vracajuci se na reklame njihovo konstantno ponavljanje u pauzama stvara ideju u coveku kao da je sve normalno i u redu. Umirujuci debilni efekat.
Kakav god vam dan bio i prosao kuci lepo upalite TV i on rutinski pocne da vam prikazuje reklamu od juce, precljuce i sve izgleda kao i uvek, vas sigurni mali kutak.

Inace nemam televizor oko 2,5 godine a pre toga ga nisam ni nesto posebno pratio sem kod nekoga drugog na intervale. Zapravo nemam neko posebno interesovanje za tv vec mozda deceniju...
Sad vi vidite koliko je to zdravo s'obzirom kakav sam ja ispao ne gledajucu televiziju... :mrgreen:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Televizija - opijat za mase i uticaj TV reklama
PostPostano: ned aug 02, 2009 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Od ne gledanja tv smo postali "ludi" prema "normalnom" pogledu na stvari.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto aug 04, 2009 9:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
F. RA je napisao/la:
Jebeš televiziju , knjige su svakako bolje .
I možeš sam birat što ćeš čitat :D :D


Knjige uzrokuju uništavanje prirode, uništavanje šuma, uništavanje kisika. Televizija npr. uzrokuje uništavanje vida. Što je manje loše: uništiti prirodu i život - uništiti ljudsko oko? Ili ima nešto što ništa ne uništava?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: uto aug 04, 2009 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
jolo_du je napisao/la:
F. RA je napisao/la:
Jebeš televiziju , knjige su svakako bolje .
I možeš sam birat što ćeš čitat :D :D


Knjige uzrokuju uništavanje prirode, uništavanje šuma, uništavanje kisika. Televizija npr. uzrokuje uništavanje vida. Što je manje loše: uništiti prirodu i život - uništiti ljudsko oko? Ili ima nešto što ništa ne uništava?


Samim time što živiš i što ovdje komuniciraš uništavaš neki aspekt ovog planeta, ne direktno. Svi sudjelujemo i svi imamo krvave ruke. Nitko od nas ovdje nije svet, niti cist... Nažalost.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Televizija - opijat za mase i uticaj TV reklama
PostPostano: pon aug 10, 2009 10:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Knjige uzrokuju uništavanje prirode, uništavanje šuma, uništavanje kisika. Televizija npr. uzrokuje uništavanje vida.


Možda je rješenje u ELEKTRONSKIM knjigama ( palm uređaji, notebook ili slično ) sa dobrim LCD-om i podešenim kontrastom, tako da ne štampamo više na papir jer čitamo npr. pdf, a dobar LCD neće pokvariti oči. A niti "stari" CRT ukoliko ima podešen fokus i ako mu je refresh rate bar 85 Hz.

Eh... možda je najbitnije od svega što na TV-u ne možemo birati sadržaj ( u većem broju slučajeva ), a na internetu možeš ići gdje god poželiš... naravno, sve je unutar određene domene, kao i kod tv-a, ali je stupanj slobode itekako veći.

Možda je i najjača stvar da tu na internetu možeš nešto slobodno napisati, a na tv-u to nikad nećeš čuti. U tome je stvar.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Televizija - opijat za mase i uticaj TV reklama
PostPostano: sri aug 19, 2009 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Evo što kaže Večernji list o "neobičnim pojavama":

http://www.vecernji.hr/vijesti/britansk ... lanak-8483

Ovo je tipični primjer uspavljivanja javnosti! Velika fotografije 'krugova u žitu' i u podnaslovu: 90% slučajeva je 'objašnjeno'!
Pa sam baš počeo čitati, da vidim kako je objašnjeno... međutim, ni riječi o tome. A krugovi u žitu uopće nisu ni spomenuti.
Za one koji ne vjeruju u zavjere i neobične (neprotumačive) pojave, ovo će biti dovoljno za umirenje i potvrdu njihovog stava: eto, jesam rekao, znao sam, sve to samo izmišljaju, to su gluposti i sl...

Ovo ne spada u TV i reklame, ali se radi o djelovanju medija, kao opijata!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz