Sada je: sub apr 27, 2024 12:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub aug 04, 2012 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Artemida je napisao/la:
U takvoj fazi "vidim" i razne nakaze i frikove koje kulturno bez straha pošaljem negdje gdje im je mjesto, no ovo oko mi je novost.... I kad smo kod očiju - imala sam u radu posjetu jednog entiteta sa bijelim očima, poprilično zlokobno.... kao oni entiteti sa praznim crnim očima e tako i ova (u obliku curice) sa bijelim očima.


Artemida, znaš ono kad žele da urade neki pravi ozbiljniji horor film , da se u takvima najčešće pojavljuje neka djevojčica kao lik u kojeg je ''neko ušao'' , koja je opsjednuta i sl. Tako je čak i Spilberg odabrao za svoj ''Taken'' serijal. ( i uvijek je to bjelkinja djevojčica , ne crnkinja, indijanka, kosooka ili mulatkinja) .

(zeleno-sivi) alieni , prikaze , vampiri , vukodlak , muškarac , žena , neki današnji mladi-rumunski-momak-koji-petlja-oko-magije , inače potomak grofa drakule.... sve te standardne izlizane forme na jednu stranu , ali kad neko krene da zavrne neku ozbiljniju priču u formi horora ili misterije , onda je tu uvijek ona neka blijeda djevojčica koja se u spavaćici diže u sred noći i hoda kroz praznu kuću , stane u hodnik i staklenim zjenicama ''gleda'' se u ogledalo (ili gleda u nekoga ko je u kući , i ko je vidno iznenađen i uznemiren njenim ustajanjem ) , i pri tome stojećki piški na pod , a kad ju gledaš u takvom kadru shvataš da sama sebe baš i nije svjesna u tim momentima. i naravno , kao i ta tvoja , poprilično odiše zlokobnošću , nije baš fino i milo dijete u tim datim trenucima. Je li ta sa praznim bijelim očima koju si vidjela jedna od takvih djevojčica ?

a u kakvom okolišu/ambijentu ste se srele ?
je li te samo gledala ili ti je rekla nešto , ili napravila neki pokret kojim ti je nešto ''poručila'' i sl ?

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: ned aug 05, 2012 12:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Kucna psihopatkinja danas sluzi kao kanal za neki prilicno jak ritual kojime se ljudima zatvaraju heart i solar. Nedjelja, pojacana juzina, blagi elf i naravno, crnomagijski rituali. Malo sam pogledao mentalno sobu od stare...pir crnih entiteta...Neki siljak mi je zabijen u gornji dio solara i ulazi u heart sa donje strane i tesko se moze maknuti posto je "spell" valjda pripreman danima (ako ne i tjednima))...

Sve su slabiji i hvataju se za slamke...

Inace jucer interesantno ikustvo. Bio sam pozvan na kucnu zabavu na kojoj je bilo i ljudi iz zgrade ali i ljudi izvana...Bilo je lijepo promatrati kako 90 posto ljudi reptilske genetike i demonske frekvencije pod utjecajem alkohola postaju ono sto u stvari iznutra jesu. Takva milina vizualna promatrati neku osobu normalne genetike kako napusta skupinu i sjeda pored mene, nesvjesna situacije ali vidio sam da ju vodici micu od situacije koja ce se dogoditi. Pocelo je kuhati provociranjima, zatim se jedan psihopat namjeracio na mene koji sam samo jednom recenicom pokusao smiriti situaciju, pa sam dalje samo promatrao klasicnom metodom 4-og Puta: "svjestan sebe, svojih stanja, ljudi i stvari oko sebe i distanciranjem od cijele situacije dovodjenje sebe u ulogu netralnog promatraca". Kad sam to poceo raditi, jedna zenska reptilsko demonizirana spodoba pocela je divljacki piljiti u mene (to jest, nesto kroz nju) pa sam cim sam osjetio sranja kako idu, blokirao osobu koja je nedugo zatim napustila mjesto. Zatim pocinje sou. Stanje pred opcu tucnjavu. Entiteti odozgora i u njima festaju, davaju si fajfove, ovi dolje se gaze i kad je dosla konacno faza predsakarenja, pokupio sam se na drugi dio dvorista gdje se nalazila druga skupina ljud. Malo nakon toga pojavila se zena iz drugog dijela sa polupanom arkadom, njen brat koji ju je istukao i susjed koji je istukao njenog brata (onaj koji se prijetio ranije meni). A po nebu prodjose dvije kristalne kugle u razmacima od dva sata...I taman kad jedna prodje, pojavi se neka stara glupacetina i pocne vikati iz cista mira kako sam ja najvece zlo u kuci i kako sve ovo, sve njihove tucnjave i sukobi nisu nista prema meni i mojem ponasanju :angel4: I nakon toga, slag na tortu, lik koji ne da nema veze sa icim kognitivnim na neki duhovan nacin, nego me cudilo sto lik zna citati i pisati, kaze mi: "Nemoj se hvatati za to. Propusti kroz sebe i zaboravi...". Nakon toga jos jedna kristalna letjelica po nebu...Taman dok sam pricao sa jednom osobom interesantne Sirianske genetike...

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: ned aug 05, 2012 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Nemam snage a ni volje za ovo....objesit ću se za noge bar znam šta radim...Isusove muke sam podnio ali Batine ne mogu.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: ned aug 05, 2012 10:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Rasprava o OPS/OPD je preseljena na temu:
viewtopic.php?p=129866#p129866
OPS/OPD polariteti bića


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: čet aug 09, 2012 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Zadnjih par tjedana za mene je poprilicno burno. Desavaju mi se rapidne transformacije i promjene na svim poljima, od mentalnih obrazaca,preko energetskog prociscavanja pa do vidljivih promjena na fizickom tjelu. To naravno prate i napadi.

Jucer mi je opcenito bio dan prepun rada. Legao sam spavati negdje oko pol 1 u jutro. Inace imam problema sa spavanjem no jako sam brzo zaspao. Ono sto je upecatljivo je da sam dok sam tonuo u san vidio visokog greysa okruzenog crnim, kaoticnim plamenom kako zuri u mene. Nije bio uobicsjsn grejs, bio je iniciran demonskim i kaosom i samosvjestsn. Nije obicna radilica Vidao sam ga vec i prije, na neki je nacin vezan na mene. Neku ga je vecer moja cura vidila kako u obliku sjene seta stanom.

Oko 3 sam se naglo probudio iz poprilicno mucnih i u rnutih snnova prozetih izoblicenom seksualnoscu. Um mi se poceo jako brzo vrtjeti i bio sam jako napet. Moje stanje je probudilo moju curu kojoj sam se doslovno gadio na dodir. U meni je bila hrpa seksualne energije koja se pocela kvariti posto ju nisam mogao pravilno sprovesti jer mi je krunska bila zastopana. Zanimljivo je to sto se vecina transformacija koje mi se sad u zivotu dogadaju na razini krunske. Javio sam se promatracu i pozalio se da nemogu spavati. Na neki nacin je uspio od odstopati. Tu sam bio budan vec sat i pol. Nadao sam se da cu sad zaspati. No nista. Lezao sam, vise nisam bio tako napet no san mi nikako nije dolazio na oci. Negdje pred zoru sam pred ocima vidio biznismena u odjelu s aktovkom, celavog na tjemenu s frizurom poput kakvog katolickog popa. Zlobno se smjesio. Instinktivno sam pozvao crnu strazu, one koje ja zovem crnim sirianima, bica s glavom psa, Anubise. Ovo je prvi put da sam u zivotu vidio da imaju emocije. Vidio sam im na licima smjesak dok su isli ka biznismenu. Mracan ali pravedan, kao da idu unistiti nesto zlo. Nakon tog sam vidio hrpu crnog plamena s dozom viet boje moji nije bio kaotican nego sustinski. Napokon sam poceo zaspivati no stalno me budila bol u drugoj cakri i neobjasnivo pisanje tekucine koju nisam popio. Od negdje 5, pol pa do 9 ujutro sam se probudio 5 puta. Kasnije mi je cura rekla da je imala niz snova, vecinom apstraktnih gdje je osjecala da me netko proganja i napada, te je rekla da se nikad u zivotu nije tako bojala za drugu osobu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: čet aug 09, 2012 1:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Ovo mi je potpuni šok. Ja sam mislio da si ti Sjenko iznad toga, davno prošlo vrijeme. Ono prevaziđeno, pobijeđeno, demode.

Sinoć sam i ja lutao ali ja odlazim a ne primam. I nisi ti bio taj koji mi se pojavljivao u mislima. Ni u primisli. I ja to suzbijem i brojim ovce da ne bi budio druge. Brojim do 3, a nekad bogami i do pola četiri. Zadnjih godinu rijetko jer spavam dobro i čiste glave, na leru. Sinoć malo pojačano ali sam brzo spustio tenzije. Jednostavno je bilo prevruće za ne misliti. I opet preživanje misli, Bože kako dobar pojam.Ko Grom.

Prije par noći je neko pokušao ući, kad sam ustao( oko 3:30) vidio sam sjenu ali je pogled u tom pravcu bio dovoljan da spodoba ode u vidu metka. Znam ko je ćeraćemo se još. Da više ne čačka gdje nije pozvan. A odazvaće se sam kad meni bude do zezanja.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: čet aug 09, 2012 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pozdrav ghost. Iskreno vjerujem da je u ovo prelomno vrijeme nemoguce ne biti napadan. Nekad, cini mi se, bi jednostavno pustili na miru onog koga im se vise nebi isplatilo napadati. Dapace, Castaneda je u jednom predavanju o letacima rekao da mu je don Juan spomenuo kako letaci puste besprijekorne. No u ovo vrijeme kad su ocajni tuku po svemu i svakome. Taman i da ne tuku svakoga, vjerujem da sam ja daleko, daleko od tako naprednog stanja.

Bila je teska noc, upravo mi se sestra pozalila da ni ona bas nije spavala najbolje nocas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: čet aug 09, 2012 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
Citat:
Iskreno vjerujem da je u ovo prelomno vrijeme nemoguce ne biti napadan.


:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 8:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjenko je napisao/la:
Pozdrav ghost. Iskreno vjerujem da je u ovo prelomno vrijeme nemoguce ne biti napadan. Nekad, cini mi se, bi jednostavno pustili na miru onog koga im se vise nebi isplatilo napadati. Dapace, Castaneda je u jednom predavanju o letacima rekao da mu je don Juan spomenuo kako letaci puste besprijekorne. No u ovo vrijeme kad su ocajni tuku po svemu i svakome. Taman i da ne tuku svakoga, vjerujem da sam ja daleko, daleko od tako naprednog stanja.

Bila je teska noc, upravo mi se sestra pozalila da ni ona bas nije spavala najbolje nocas.


Castaneda je rekao da puste na miru besprijekorne. To isto govore i svi ostali. Besprijekornost je ključ. Više treba paziti na vlastitu besprijekornost nego na voladerose, a da vrebaju, je, vrebaju..na svaki tračak svega što nije besprijekornost. Što se više približiš besprijekornosti to njima treba više muljaže da dopru do tebe, a muljaju vraški. Ili, bolje reći, nama izgleda da muljaju a samo njihovo muljanje je upitno. Izgleda kao muljanje , to izgleda kao muljanje do granice do koje ti možeš prepoznati. Kad prepoznaš onda ti ne izgleda kao muljanje izvana nego kao muljanje iznutra, ispada da muljamo mi sami sebe...
To prepoznavanje muljanja je blokirano ali ga je moguće otvoriti. Zato moraš otvoriti sve oči koje možeš, i one na leđima. I naoružati se svakakvim oružjima.
Ta oružja se dobijaju kad se otklanja sve ono što te odvlači od besprijekornosti.
Pisala sam o čišćenju blokada kroz fizičko tijelo i kroz karmička sjećanja, ali mislim da nisam napisala da se u tijeku tog čišćenja dobijaju ili bolje reći otkrivaju oružja. Doslovno oružja i ratnička oprema kakvu ne možeš zamisliti.
Da bi se dobilo tu opremu, besprijekornost je ključna. Znamo što je besprijekornost? To je malo duža tema...Potpuna besprijekornost je ono što dostignu adepti , a oni koji to još nisu to ostvaruju u različitim stupnjevima koliko stignu u jednom životu, pa s tim što postignu naprave koliko se može. A može se jako puno, nezamislivo puno. Ali uz besprijekornost. Kad dotakneš to stanje onda te pokušavaju uvući natrag. To izgleda kao da se napad pojačao. Velim, izgleda, ali i ranije je bio na toj razini samo ga nisi vidio dok si bio na nižoj razini. Dakle, faktički se ne pojačava ali tako izgleda, jer kad otkloniš prvi sloj svoje vlastite magle onda vidiš ono što je bilo iznad te magle i to ti se čini strašnije. Prestraši te.. A ti moraš paziti da ti se to ne desi. Moraš biti stalno budan. i svjestan. To je ta budnost i svjesnost o kojoj govore osviješteni.
Ima jedna zgodna metafora iz narodnih priča. Till Augenspieler je gradio gradsku vijećnicu i kako je to slaganje cigli njemu dobro krenulo, zanio se zaboravio napraviti prozore. Kad je zgrada bila gotova u njoj je bio potpuni mrak. Pozvao je građane da kantama izbacuju mrak iz zgrade, pa su svi donijeli kante i krenuli izbacivati mrak.....
Ne možeš izbaciti mrak. Samo treba upaliti svjetlo . Ili otvoriti prozore.
A mi se uglavnom bavimo izbacivanjem mraka. Fokusiramo se previše na mrak. Tamo gdje se fokusiraš, gdje usmjeriš svoju pažnju - to raste. Prema tome, trebalo bi prebaciti fokus na ono što želiš a ne na ono što ne želiš.
Zašto se mi držimo za ono što ne želimo da se događa, svoju pažnju usmjeravamo na sprječavanje neželjenoga umjesto na ostvarivanje željenoga- i time ne otklanjamo neželjene događaje nego ustvari "zovemo vraga"? ...Strah je vragu brat....Zbog straha i svih ostalih emocija koje se temelje na strahu. Te emocije imaju svoj kemijski sastav, svoj miris, okus, vibraciju...I ostaju u tijelu kao toksini, iz ovog i prošlih života..Kad se rastvore do kraja onda se otkrivaju i ona oružja koje sam spomenula. Mehanizam potiskivanja emocija je baš zato i konstruiran, da zamaskira oružja, da ne vidimo što sve imamo i što sve možemo.

A za početak, neka vrsta zaštite prostora i osoba pred spavanje bi dobro došla. Nije bitna tehnika, bitna je čista namjera. A opet, namjera ne može biti čista ako nema one besprijekornosti s početka priče, pa to opet dođe na isto. Opet se sve svodi na besprijekornost.
...kao mali princ koji je stalno morao čupati baobabe i čistiti vulkane ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 8:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pozdrav Arwen, upitao bih te da li si ti dostigla besprijekornost? Nemoj ovo shvatiti kao zlobu, nego sam nisam, niti znam ikoga tko je pa nigdje nemogu provjeriti tvoje rijeci u praksi, a vjeruj mi da sam dugo trazio takvog covjeka dok nisam shvatio da ga necu naci doli u sebi, a u sebi jos nisam nasao.

Dotle cu biti svoje bitke rjesavajuci probleme i komplekse koje eto gradio sam mnoge zivote. Ako se kojim cudom rijesim istih za zivota, sto ne smatram realnom sansom, sumnjam da ce to sprijeciti gladna zubata stvorenja i njihove fizicke produzetke u uzimanju, ako nista, djelova mene za njihovu smocnicu na kraju svijeta.

No ono s cim se apsolutno slazem je da nikad moja paznja nesmije biti usmjerena na proucavanje njih, sto mi je dugo bila greska, nego na proucavanje mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 8:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Citat:
A mi se uglavnom bavimo izbacivanjem mraka. Fokusiramo se previše na mrak. Tamo gdje se fokusiraš, gdje usmjeriš svoju pažnju - to raste. Prema tome, trebalo bi prebaciti fokus na ono što želiš a ne na ono što ne želiš.


:thumbup: :thumbup:

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Bravo, Arwen!

1. skupljaš informacije
2. promatraš sebe
3. pokušavaš promijeniti sebe, popraviti sebe u svim aspektima, postići besprijekornost, Raditi na sebi, ako samo neki dio ostane u tebi neosvješten vuče za sobom cijelog tebe, degradira te. Rad na sebi je mukotrpan i polagan, dva koraka naprijed, jedan natrag. Na taj način se može podići prava kundalini. Ako se kundalini podigne na lažni način, napravi samo štetu.


Zadnja izmjena: pepeljuga; pet aug 10, 2012 11:22 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Sjenko: Da li si ti postigla besprijekornost?

Bilo bi dobro da se postigne u ovom životu, ali obično treba više života.
Ipak, ako definiramo svoj Cilj, onda imamo šanse i stići do njega, ako definiramo što uopće Radimo, odnosno pokušavamo raditi.

Sa entitetima koji napadaju nemam nikakvog iskustva, hvala Bogu. Kod mene su se manifestirali kroz sumnje, patnju, psihološke nepravde od drugih ljudi, pokušaje da se manipulira sa mnom, da se upravlja sa mnom itd. Nastojim dobro spavati, zdravo jesti, izbjegavati negativna raspoloženja, raditi ono što volim, naučiti se nositi s ljudima koji svjesno ili nesvjesno nisu dobronamjerni itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
naravno da nisam postigla besprijekornost, bar ne totalnu..ali se trudim.
I vidim, dokazano, da djeluje svaki mali korak kojeg napravim prema besprijekornosti.
Pepeljuga...ne treba ništa mijenjati...mi smo dobri takvi kakvi jesmo. Ne treba pokušavati postati druga osoba nego je dovoljno biti stvarno ono što jesi.
Svi mi jesmo stvarno sasvim solidni, jaki, sposobni, dobri itd..Mi već imamo sve ono -kao u pjesmama o plemenitim i snažnim junacima.. ..ispod slojeva strahova kojima smo doslovno obloženi kao nekom krutom tvari koja izobličava pogled
sad, problem je otkriti svoju istisnku bit i razuvjeriti se u ono što su nas uvjeravali. da smo slabašni, jadni, grešnici...Da bi došla do toga gledaš u sebe ali teško da vidiš prave stvari ako si na nekom stupnju kad se još njije počeo dešavati sinkronicitet i kad još nisi skinula prvi sloj blokada..Ne vidiš ispravno. Vidiš samo djelomične slike i simbole koje teško očitavaš. Da bi došla do tog sloja gledaš više oko sebe nego u sebe. Jer, oko sebe vidiš jasnije nego unutra. A oko sebe vidiš ogledalo sebe. Što je više ružnih pojava i ljudi oko tebe to znači da unutra ima više straha , ljutnje itd..a sve to je na temelju straha. Dakle...rad na sebi ..ali to je duga priča...ne mogu to objasniti u dvije riječi, ispalo bi previše kao prejednostavan recept..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
pepeljuga je napisao/la:
Sjenko: Da li si ti postigla besprijekornost?

Bilo bi dobro da se postigne u ovom životu, ali obično treba više života.
Ipak, ako definiramo svoj Cilj, onda imamo šanse i stići do njega, ako definiramo što uopće Radimo, odnosno pokušavamo raditi.

Sa entitetima koji napadaju nemam nikakvog iskustva, hvala Bogu. Kod mene su se manifestirali kroz sumnje, patnju, psihološke nepravde od drugih ljudi, pokušaje da se manipulira sa mnom, da se upravlja sa mnom itd. Nastojim dobro spavati, zdravo jesti, izbjegavati negativna raspoloženja, raditi ono što volim, naučiti se nositi s ljudima koji svjesno ili nesvjesno nisu dobronamjerni itd.


Izuzetno veliki korak KA svemu.Samo traženje jednostavnih odgovora. I to pali.Po meni.

Reinkarnacije su nazadovanje, popravni ispit. Tome se ne nadaj ako misliš dobro sebi.Jer reinkarnacija vodi samo unazad ili u najboljem slučaju na isti denzitet. Nirvana? to je cilj, poznato? Malo skrećem ali to je to. Pametnom dosta.
Sjenko mi se čini da je bio blizu besprijekornosti pa krenuo unazad.

Što je više ružnih pojava i ljudi oko tebe to znači da unutra ima više straha , ljutnje itd..a sve to je na temelju straha. Dakle...rad na sebi ..ali to je duga priča...ne mogu to objasniti u dvije riječi, ispalo bi previše kao prejednostavan recept..

Zašto se bojati jednostavnosti? Naučiti nekoga da uči ( valjda?) je pravo učenje. Od strane Pravog učitelja koji ne traži sljedbenike nego ravne sebi ili jače.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Promjena nije u smislu da sam griješnik pa mi treba poboljšanje. U kršćanstvu postoji viši smisao koji se ne vidi, a ezoteričan je. Kršćanstvo kakvo poznajemo samo je egzoterično.

"Ako ne budete kao djeca, nećete u kraljevstvo Božje."
Najprije jesmo djeca, mi smo suština, zatim odgojem na sebe navlačimo kapute i kapute, razvijamo ličnost. Potom moramo uvidjeti to i skidati slojeve, kapute sa sebe i ponovno postati suština. Da smo ostali na razini djeteta razvoj ne bi bio moguć, bili bi poput životinja, jednostavni, ali bez mogućnosti razvoja.

Čovjek koji se ne promatra (u kršćanstvu koji prizna svoje grijehe) ne može ni započeti Rad na sebi. Rad na sebi dovodi do kristalizacije, prosvjetljenja.

Da bi mogli raditi na sebi potrebno je unutar sebe razviti jak neuništiv centar, magnetni centar, kojeg ništa ne može pokolebati, koji služi kao stijena za koju ćemo se uhvatiti kad oluja navali. Isus je govorio o gradnji kuće na tvrdim temeljima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
pepeljuga je napisao/la:
Promjena nije u smislu da sam griješnik pa mi treba poboljšanje. U kršćanstvu postoji viši smisao koji se ne vidi, a ezoteričan je. Kršćanstvo kakvo poznajemo samo je egzoterično.

"Ako ne budete kao djeca, nećete u kraljevstvo Božje."
Najprije jesmo djeca, mi smo suština, zatim odgojem na sebe navlačimo kapute i kapute, razvijamo ličnost. Potom moramo uvidjeti to i skidati slojeve, kapute sa sebe i ponovno postati suština. Da smo ostali na razini djeteta razvoj ne bi bio moguć, bili bi poput životinja, jednostavni, ali bez mogućnosti razvoja.

Čovjek koji se ne promatra (u kršćanstvu koji prizna svoje grijehe) ne može ni započeti Rad na sebi. Rad na sebi dovodi do kristalizacije, prosvjetljenja.

Da bi mogli raditi na sebi potrebno je unutar sebe razviti jak neuništiv centar, magnetni centar, kojeg ništa ne može pokolebati, koji služi kao stijena za koju ćemo se uhvatiti kad oluja navali. Isus je govorio o gradnji kuće na tvrdim temeljima.


EEEEEEEEEEEEEj. Alo. Ako vi ovo onda mi ovo? KOME? Koji su to ONI? i KOME ONI to? Plagijatori?Prepisivači i skrivači znanja? Prepisivači tuđeg sinopsisa sa promjenom imena likova? I stvaranjem svoje sapunice vladaju 2 milenijuma? O tempora o mores. U pravu je NWO. 500 miliona je sasvim dovoljno ljudstva za lagano bitisanje njihovo. U miru svevišnjem neopterećeni izazovima pameti.

To ti je isto kao da se ja postavim kao novi utemeljitelj Galaksija Foruma. Ovi svi prije su goli kurac, JA sad nastupam. Zaboravite ovo do sada što nikad nije ni postojalo jer JA tako kažem. Priča sto puta prežvakana. Ne kreći od krivog izvora. Česma na trgu nije izvor.

Mogu JA gdje god hoću za sebe a tkogod ti kaže da bez njega ne možeš bježi. Jer taj je ops. U punom značenju i delanju.
Dijete,samo na ulici ,uči. Ostali su naučeni.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 2:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
arwen dor je napisao/la:
Castaneda je rekao da puste na miru besprijekorne. To isto govore i svi ostali. Besprijekornost je ključ. Više treba paziti na vlastitu besprijekornost nego na voladerose, a da vrebaju, je, vrebaju..na svaki tračak svega što nije besprijekornost


Biti kao dijete znači biti besprijekoran. Biti besprijekoran znači biti nevezan. Ni za što, ni za koga. Nikome dužan (ni materijalno, ni energetski), ni državi, ni banci, ni prijateljima, ni obitelji, ni partneru/ci, ni sebi. Jer, dokle god postoji uteg koji te vuče na dno, nisi besprijekoran. Naravno, neki besprijekornost mogu postići tako da zanemare sve postojoće obaveze i postanu čisti. Drugi će, pak, riješiti sve obaveze i distancirati se iznutra od svih gore navedenih.

Smatram da je iznimno teško postići bilo koje od navedenog. Kako roditelj može biti nevezan za svoje dijete? Ili za druge osobe koje voli? Dok čovjek barem to ne prokljuvi nema mu besprijekornosti.

Stvar je vrlo jednostavna, kad si besprijekoran, možeš prolaziti u područja više svijesti, ako nisi, zapneš u graničnom sloju, koji se čini kao isklesan od kamena, tijesno je i ne možeš dalje. Nedavno sam opet zapela, drugi su prošli, a ja nisam.
Rijetke trenutke besprijekornosti treba održavati i sakupljati, nizati kao nisku perli, dok jednom konačni rezultat ne bude čista besprijekornost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
arwen dor je napisao/la:
naravno da nisam postigla besprijekornost, bar ne totalnu..ali se trudim.
I vidim, dokazano, da djeluje svaki mali korak kojeg napravim prema besprijekornosti.


To je dobro. Sve sto ulozis u svoju svijest se vrati. No svaki taj mali korak ce ti oni visestruko naplatiti do te mjere da kad budes stvarno blizu grcat ces u napadima. I jos treba uzeti u obzir ovo sto se dogada globalno. Vidis li ti to Arwen? Najgore od svega je cinjenica da koliko god da si blizu besprijekornosti, uvijek se mozes srozati i to daleko dublje nego li si bila.

Bojim se da u tvom prethonom postu upucenom meni lezi zamka za tebe u vidu utjehe u laznom svjetlu i laznoj besprijekornosti. Cini mi se da si ti vec dugo na ovom putu, ako nista duze od mene i puno se zrtvovala,te utoliko vjerujes da si blizu cilju ili barem zasluzujes biti. Pazi da te ta vjera ne zavede. Sama prosudi dal moje rijeci imaju neko znacenje ili su samo glupo baljezganje ludaka s foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet aug 10, 2012 3:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Kastaneda, odnosno don Huan je isto tako rekao da je nezadovoljstvo gorivo za potencijalni napredak, odnosno da je zadovoljan čovjek stativa, ne napreduje, ništa ga ne tjera da prođe kroz neka bolnija vrata.
Isto tako je uzeo smrt za savjetnika kao krajnji slučaj... pa sad nek netko priča da se besprijekorne ne napada i što u stvari znači biti besprijekoran.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz