Sada je: sub apr 27, 2024 6:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Najgore uvijek dolazi :D Sto je ciscenje jace to su otpori veci :wink: 8)

Svasta nas ocekuje ovih dana. Razmisljam bas o matrix situaciji i vazem da li da krenem đonom ili da se prividno ponizim (ono sto je Arwen izvukla iz "Umijeca Ratovanja"). I taman mi se javi Valjda koji pojma nije imao o mojim dilemama i kaze: "prijatelju, ovih dana odrzavaj frekvenciju jer ce nam je svima rusiti sa svih strana". Nadam se da je nisam previse spustio :mrgreen: U protivnom, Valjda, onako gorostasan i masivan ima da me bije dok se ne opametim :angel4:

I btw, ne djeluju algoritmi toliko kroz ljude koliko su ljudi sami ti algoritmi, samo poistovjeceni sa svojom formom / tetrapakom "ljudskosti" :wink:

A koliki je ubroj "ljudskosti" i omjer u odnosu na ljudskost, izracunaj sam :thumbup:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 3:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Algoritmi kako ih ja vidim su aktivirane i neaktivirane genetike, na cijoj se bazi vrsi programiranje, dok skup programa cini ljudski tetrapak. Nasa simultana postojanja i crna i bijela preko tih genetika polazu pravo na nas, pravo da nas koriste ko pijune u svom kozmickom sahu te na refleksivno tome kroje zivot.

Ono sto me zanima bi li depoistvjecivanje i deprogramiranje bilo odricanje kako crnih tako i bijelih? Meni se cini da da. Jer em jedni bez drugih nemogu, pa nemozemo odrezat jedne iz nas samih dok smo zivi, em kad god bi se odreko jedne razine nutele crnobijelih, naletio bih na novu koja je htjela da se s njom poistovjetim. S vremenom naletio sam na sfere gdje ta podjela prestaje, a ekipa s tih ne trazi poistovjecivanje, nego su me poslali dalje bez kraja i konca... Uglavnom iz tog ispada da mi nigdje nije mjesto :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 3:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Sjenko je napisao/la:
Algoritmi kako ih ja vidim su aktivirane i neaktivirane genetike, na cijoj se bazi vrsi programiranje, dok skup programa cini ljudski tetrapak. Nasa simultana postojanja i crna i bijela preko tih genetika polazu pravo na nas, pravo da nas koriste ko pijune u svom kozmickom sahu te na refleksivno tome kroje zivot.

Ono sto me zanima bi li depoistvjecivanje i deprogramiranje bilo odricanje kako crnih tako i bijelih? Meni se cini da da. Jer em jedni bez drugih nemogu, pa nemozemo odrezat jedne iz nas samih dok smo zivi, em kad god bi se odreko jedne razine nutele crnobijelih, naletio bih na novu koja je htjela da se s njom poistovjetim. S vremenom naletio sam na sfere gdje ta podjela prestaje, a ekipa s tih ne trazi poistovjecivanje, nego su me poslali dalje bez kraja i konca... Uglavnom iz tog ispada da mi nigdje nije mjesto :)


Razmisli, Zmaju ( :wink: ) dvaput o tome :king:

Odricanje mi je prereligijski koncept usko vezan uz Istocnu mistiku koji meni osobno ne odgovara. Ne slazem se sa tom interpretacijom. Prije bih rekao: pomirenjem ega kroz sfere sefirota u sebi. Ili potpuna korespodencija gornjih i donjih centara (krunska/korjenska, ceona/sakralna, Solar pleksus/grlena, srcana kroz donji i gornji aspekat). To pomirenje dolazi dijagnosticiranjem a dijagnosticiranje dolazi promatranjem :love3:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Meni je zapadna tradicija uvijek bila pre racionalno/znanstvena. Istok pak nisam pravo ni dozivio od gomile new age govana od kojih se pravi istok neda razaznati. Tako sam izveo neki srednji put.

Cini mi se da pricamo o istom drugacijim terminima. Termin odricanja bi mogao zamjeniti odbacivanjem. Da bi mogao promatrati bez ometanja moram se rijesiti vlastitih uvjerenja. Problem je sto kod dijagnosticiranja um uskace sa vec ustaljenim kanalima koje se moze prepoznati samo ako se odbace indentiteti i koncepti njima nametnuti. Tad imamo sanse utisati iste i cuti i vidjeti. Kako na kod manipulacije cije podrijetlo znamo, vjerujem da isto vrijedi za indentitete i koncepte koji nam se nude od benevoletnijih izvora. I tako u nedogled. Valjda i to pomirenje ima vise dubina i razina.


Zadnja izmjena: Sjenko; ned aug 19, 2012 4:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Ispada da se ljudi nista nego vozila za inteligentne algoritme koji djeluju kroz njih.


Citat:
Algoritmi kako ih ja vidim su aktivirane i neaktivirane genetike, na cijoj se bazi vrsi programiranje, dok skup programa cini ljudski tetrapak.


na čijoj bazi se dalje vrši zajeb :toothy2: Pa sad, ako nam leži određeni algoritam i u stvarnosti nas podseća na naše mokre snove lako je zalepiti se za njega bez trunke preispitivanja - i smatrati to za "budnost" dok je u stvari samo igranje uloge, bilo za crne ili bele, kao što si lepo primetio. U normalnim univerzumima ih savršeno zaboli za tako nešto. Bar tako mislim zbog nečega.

Po mom mišljenju, ovi "beli" ovde i nisu zaista beli, što ne isključuje mogućnost da "pravi beli" koji su zaista izvan pičvajza postoje. Stavio sam ih pod navodnike jer tamo valjda nema takvih boja hahah.

Citat:
S vremenom naletio sam na sfere gdje ta podjela prestaje, a ekipa s tih ne trazi poistovjecivanje, nego su me poslali dalje bez kraja i konca... Uglavnom iz tog ispada da mi nigdje nije mjesto :)


Možda si stvarno slobodan? :) To nekako i mene kopka - u principu, putnik iz prethodnog ciklusa bi zaista ostao bez "kuće" u kontekstu "algoritama" i uspona kroz denzitete, soulgrupe i tako to, jer je ovo sad nešto drugo ... Al ostane ona prava kuća onda, što znači da si u odnosu na eurokremaše ne na konju nego mlaznjaku :D

Termalni Bata je napisao/la:
Nadam se da je nisam previse spustio :mrgreen: U protivnom, Valjda, onako gorostasan i masivan ima da me bije dok se ne opametim :angel4:


pa zakopao si se malo više nego što si trebao, to je valjda očigledno svim forumašima, a ne samo meni. Iako par taktičkih šamara mogu prijati, čisto prijateljski predlog - proveri sebe za algoritme pa se bar reši nepoželjnih, ako ništa drugo :angel4:

Ova priča sa algoritmima se lepo nastavlja na jednu moju misao - "treba smoći hrabrosti pa reći svojem "višem ja" da lepo odjebe :blob: " Inače - niks od slobode. Nisu stvari tako jednostavne, doduše ... dal zbog algoritama il nečeg drugog, mislim da sve na zemlji treba da seo digra određenim mehanizmima u kojima većina ljudi ovde imaju svoju ulogu. Al uloga ko uloga - podrazumeva određeni stepen glume i bivanja nečim što nisi. To je moja dilema.

Citat:
ili da se prividno ponizim (ono sto je Arwen izvukla iz "Umijeca Ratovanja")


Ma samo prividno budi normalan, glumi 3D savršenstvo inače ti socijalni radnici mogu navući gadne nevolje na vrat. Znaš, sve u opisu perfektne 3D baterije. Pa i brainwashing da odglumiš, po potrebi.

Inače, meni nekako čim neko uvede u priču "luzer/viner" termine to samo po sebi deluje bezrazložno arogantno i "luzerski". Sad dal sam se ja negde zajebao il ne je visoko diskutabilno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Rast i pad. Sto vise padas, to vise rastes.

Sto vise ponires u sebe to se vise uzdizes iznad (izvan) "sebe"

Nacelo heksagrama..

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Winner i loser su americke sintagme za polozaj u materiji i hijerarhiji matriksa.

Naravno da treba odjebati vise ja, kad ga se pogresno percipira kao entitet a ne kao sinergiju razlicitih visih simultanih postojanja...

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Valjda? je napisao/la:

Po mom mišljenju, ovi "beli" ovde i nisu zaista beli, što ne isključuje mogućnost da "pravi beli" koji su zaista izvan pičvajza postoje. Stavio sam ih pod navodnike jer tamo valjda nema takvih boja hahah.


Ovim si pogodio ravno u sridu :)

Valjda? je napisao/la:
Možda si stvarno slobodan? :) To nekako i mene kopka - u principu, putnik iz prethodnog ciklusa bi zaista ostao bez "kuće" u kontekstu "algoritama" i uspona kroz denzitete, soulgrupe i tako to, jer je ovo sad nešto drugo ... Al ostane ona prava kuća onda, što znači da si u odnosu na eurokremaše ne na konju nego mlaznjaku :D


Nemam pojma kad ne znam sto sam. Imas zanimljiv point of view no nista mi za sad ne pada u slagalicu jer nisam gledao na taj nacin. Recimo svi koji su gledali moju simultanu starost kazu da sam poprilicno mlad i nezreo sto bi me tesko svrstalo u prosli ciklus. No opet to mi nista ne znaci kad ja to nisam vidio. Sto se onih izvan ovog svijeta tice po obicaju mudro sute i smjeskaju se na ovakve upite Jedino sto znam da nisam slobodan nego izgubljen :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ne znas tko si? :roll: : :P

Promatrac, opali mu macolu u moje ime kad se slijedeci put vidite :mrgreen: Izgleda da mu je skvo poljuljala identitet :mrgreen:

BTW, mogli bi dopaliti jedan dan do nas da malo samaramo lokalne strukture :angel4:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ahahaha smjesno je sto sam poceo prolaziri kroz krizu indentiteta bas kad se skvo pojavila.

Ja ne mrdam do desetog mjeseca, tad ce se odluciti sta ce bit s mojim 3d zivotom. Do tad ih mozemo samarati na daljinski 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Svakog ratnika svjetlosti kad tad ukroti neka skarletna zena :mrgreen:

Ne da mi se vise daljinski. Ja bi direktno. Sjecam se kad me jednom u sumi u noci napao entitet da je pobjego kada sam otkopcao hlace i pokazao mu penis. Vjerujem da se isto nacelo ne moze koristiti kod struktura utabanim u 3D posto si sa ostalim 3D strukturama nisam bas najbolji :angel4:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 10:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
Termalni Bata je napisao/la:
Ima na linku gore tekst (na istoj stranici, malo skrolati) pod nazivom : "Osvjesten i neosvjesten, pametan i glup" na koji sam posebno ponosan. A tekst "Mozete mi svi popusiti ku¸ac" je tekst na koji sam jos vise nego posebno ponosan. Hvala na reklami :thumbup: Kako bi rekli u modernom marketingu: "nema niceg boljeg od negativne reklame" :mrgreen:

"


Citat:
Moj manifest svima je: mozete mi svi popusiti kurac.

Crni magovi - mozete mi popusiti kurac.

Negativni vanzemaljci - mozete mi popusiti kurac.

Demonizirani ljudi -mozete mi popusiti kurac.

Debili vezani uz materiju,kukavice i apologeti - mozete mi popusiti kurac.

Ovce po forumima i kvazi ezoterici - mozete mi poppusiti kurac.

New ageri i stoko opranih mozgova - mozete mi popustiti kurac.

Gurubabe i gurudede - mozete mi popusiti kurac.

Smece sa donjeg astrala - mozete mi popusiti kurac.

Svi unutarnji i vanjski demoni - mozete mi popusiti kurac.

Svi trazitelji sadasnjeg trenutka - mozete mi popusiti kurac.

Svi engrami, frustracije i strahovi - mozete mi popusiti kurac.

Sve tjelesne mane, bolesti, blokade i kompulzivni poremecaji - mozete mi popusiti kurac.



Na ovo si posebno ponosan?
Ili na to sto si mislio da sam ja karmapolis?


Zadnja izmjena: Blagoje; ned aug 19, 2012 11:08 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: ned aug 19, 2012 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@Termalni Bata
Nauči koristiti Um na način prikladan onom koji zahtjeva "viši" rejon sa kojim ti komuniciraš.
Ako već dobijaš "podatke" neka oni ne ostanu samo znanje već neka postanu razumijevanje.
Ranije linkovan tvoj blog govori mnogo o tebi.
Tvoj jezik je ono što te odaje.
Mnogo ljutnje je tu.
Mnogo reaktivnosti.
Ona je suprotna miru i posmatranju.

Zaista, ako shvataš ovo što ti pokušavam reći, razumjećeš da mi realno ne razumijemo dinamiku tih bića sa kojima dolazimo u kontakt i zato se i plašimo.
Da smo iznad toga oni nam ne bi mogli ništa, na tome treba da se radi.
Ulazak u nas kao prvo, zatim razumijevanje njih.
Što si svjesniji više uviđaš apsurd okoline ali i saosjećaš sa njom.
Njihov motiv postoji za njih, tebe to ne bi trebalo da dotiče mada zbog saosjećanja postoje pomješane emocije.
Posmatranje...
...sam si rekao da ga praktikuješ...

Svako dobro! :love5:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 7:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I to vodi kud? U jednoj fazi vjerovatno da nabiješ sve na onu stvar. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 9:33 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
bajs je napisao/la:
Zaista, ako shvataš ovo što ti pokušavam reći, razumjećeš da mi realno ne razumijemo dinamiku tih bića sa kojima dolazimo u kontakt i zato se i plašimo.


Strah dolazi kao produkt kontakta, tj. podešavanja energetskog psihofizičkog sklopa na njihov realitet. To je, kad se malo dublje istraži povijest kontakata svih mogućih vrsta ustvari i cilj gotovo svih kontaktiranja od strane "viših" sila, bića, inteligencija, energija itd., bila ona željna, nametnuta ili "urođena".
S početka kontaktirani može i imati neke koristi od toga, no u konačnici, kako se pokazalo, gotovo uvijek je završavalo loše po njega/nju. (koliko god mi humano i dobro tretirali uzgojenu ovcu, cilj nam je uvijek isti. Istinski "dobro" je ustvari prošla divlja šumska ovca koja nije imala kontakta s ljudima i njihovom dobrotom nego se sama snalazila s onim što ima)

Zanimljivo je da se pojavom "novih" materijala na forumu koji se direktno bave nastojanjima ka razumijevanju te dinamike koju spominješ (Dr Corrado Malanga:
Dr Corrado Malanga - Najnovije o vanzemaljskim otmicama
Opšta slika vanzemaljskog uplitanja
Fizika vanzemaljskih otmica
Kopiranje/kloniranje
SIMBAD
Flaš-mentalna simulacija
Test svijesti uz pomoć boja
Geneza, prvi dio
Primjer SIMBAD seanse

te Salvador Freixedo)

(sad s koliko uspjeha, na svakom je da procjeni za sebe), na forumu aktiviraju i ispoljavanja upravo istih tih mehanizama o kojima materijali i govore.
Dvojim da li takvo ispoljavanje direktnih primjera,
poput ovog slučaja gdje imamo kontaktiranog od strane neke "dobronamjerne" više inteligencije čiji se duhovni i fizički život time nimalo nije oplemenio, nego je upravo suprotno degradiran i uvučen u realitet negativnih psihofizičkih stanja (tj. postaje upravo ono protiv čega se bori),
koji su kroz rad gore navedenih autora (a i mnogih drugih koji su se bavili tom tematikom) detaljno istraživani i rasčlanjivani,
dolazi kao potvrda relevantnosti istih, pa na neki način i nova suptilnija navlakuša na nove koncepte i kontejnere,
ili je pak, ta "sila" u pozadini cijele ove šarade zaista ponekad toliko infantilna, mehanička i glupava, kako se kroz istraživanja pokazalo, pa u nastojanjima da odvuče pažnju (u ovom slučaju forumsku), a samim tim potakne i "poklanjanje" energije i uvlačenje u vlastiti realitet, sa razotkrivanja nje same na neke trivijalnosti, čini to upravo kroz te mehanizme u materijalima razotkrivene.

Kako god bilo, zanimljivo je ponovo se s time sresti.

Citat:
Ulazak u nas kao prvo, zatim razumijevanje njih.


Da i taj koncept "ulaženja u sebe", "traganja za sobom" i ostalih radnih glagola može se ostvariti jedino tako, kao vječno ulaženje, potraga...taj "ja" ili "sebe" je već tu (kakav god da bio). Kad se čovjek uspije, onako gurđijanski, zaustavit u nekom određenom trenutku i zapitati "a tko sam SAD", pa nepristrano odslušat odgovor(e), pa to ponoviti "nekoliko" puta kroz određeni vremenski period, moguće uvidi da je odgovor svaki put drugačiji. Nekako se samo nameće da je onda onaj traženi "ja" ustvari neodrediva (nekontejnirana) konstantna promjena, gravitacijom svijesti (i njenim "kapacitetom" za obradu podataka, širinom duha) privučena (ili podmetnuta) kombinacija energetskih valova iz palete beskrajnih mogućnosti koncepata "svega što jest" i njihovih interakcija.
Ako je tome bar približno tako, onda je "strah" kao oblik vibracije niže energetske (entropične) konfiguracije, samo zanemariv djelić svih mogućnosti koji ne zaslužuje previše pažnje (energetskog osnaživanja).
Tada je "ja" neodrediv, tj. točnije rečeno odrediv samo u odnosu na određeni trenutak i splet okolnosti u kojima se svijest zatekla u tom trenutku i kompletno svjestan mogućnosti promjene već u idućem. Fluidan, u fluidnosti i strah je prolazan.

...
Citat:
Posmatranje...
...sam si rekao da ga praktikuješ...



Jel to možda ovdje rečeno?

Termalni Bata:
A za prestanak pisanja po forumu i sagledavanja ponekad napisanog...To je individualno...Ja naucim o sebi mnogo kada posadim neki cvijet ili nahranim neku gladnu zivotinju na ulici, ali da bas idem citati sve gluparije koje ovdje napisem...i usporedjivati...Ovako sam lud; zar jos da postanem ludji trazeci smisao i preklapanja ili nepreklapanja...
...

Zbilja ubrzava i sve je zanimljivije, a opet isto.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 10:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
vjetar je napisao/la:
Jel to možda ovdje rečeno?

Ovdje se spominje:
Pocelo je kuhati provociranjima, zatim se jedan psihopat namjeracio na mene koji sam samo jednom recenicom pokusao smiriti situaciju, pa sam dalje samo promatrao klasicnom metodom 4-og Puta: "svjestan sebe, svojih stanja, ljudi i stvari oko sebe i distanciranjem od cijele situacije dovodjenje sebe u ulogu netralnog promatraca".

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Vjetre.....lijepo si zapuhao! Sad visoko digni te novčiće - novčiće s različitim sličicama na svakoj strani, a opet jednake! Možda nešto s njih i otpadne!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 11:05 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
bajs je napisao/la:
vjetar je napisao/la:
Jel to možda ovdje rečeno?

Ovdje se spominje:
Pocelo je kuhati provociranjima, zatim se jedan psihopat namjeracio na mene koji sam samo jednom recenicom pokusao smiriti situaciju, pa sam dalje samo promatrao klasicnom metodom 4-og Puta: "svjestan sebe, svojih stanja, ljudi i stvari oko sebe i distanciranjem od cijele situacije dovodjenje sebe u ulogu netralnog promatraca".

Znam bajs, tu je "rečeno", istina, no na onom citiranom primjeru je "pokazano".

Alf, moram priznati da nisam shvatio što si mislila pod podizanjem novčića. Možeš pojasniti molim te?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 11:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ono je bio opis situacije koji se dogodio u mojem dvoristu. Pazljivije citati :D

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazim pomoc
PostPostano: pon aug 20, 2012 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
bajs je napisao/la:
@Termalni Bata
Nauči koristiti Um na način prikladan onom koji zahtjeva "viši" rejon sa kojim ti komuniciraš.
Ako već dobijaš "podatke" neka oni ne ostanu samo znanje već neka postanu razumijevanje.
Ranije linkovan tvoj blog govori mnogo o tebi.
Tvoj jezik je ono što te odaje.
Mnogo ljutnje je tu.
Mnogo reaktivnosti.
Ona je suprotna miru i posmatranju.

Zaista, ako shvataš ovo što ti pokušavam reći, razumjećeš da mi realno ne razumijemo dinamiku tih bića sa kojima dolazimo u kontakt i zato se i plašimo.
Da smo iznad toga oni nam ne bi mogli ništa, na tome treba da se radi.
Ulazak u nas kao prvo, zatim razumijevanje njih.
Što si svjesniji više uviđaš apsurd okoline ali i saosjećaš sa njom.
Njihov motiv postoji za njih, tebe to ne bi trebalo da dotiče mada zbog saosjećanja postoje pomješane emocije.
Posmatranje...
...sam si rekao da ga praktikuješ...

Svako dobro! :love5:


Dragi Bajse...mnogi psuju :) Ako je rjecnik i kurtoazija ogledalo duhovnosti ili svjesnosti, onda smo svi kojektivno najebali :) Uostalom, i Gurdjieff je psovao :wink: I tukao se. I ponasao se ponekad ko najgori primitivac. Zasto? Treba pogledati iza vizira plasticne i vjestacke duhovnosti da se to uvidi :wink:

Drugo, zivotni put svakoga je drugaciji i nije isto promatrati nekoga tko se kroz zivot najeo govana i nekog tko je cijeli zivot bio pod staklenim zvonom. Kao sto nije isto citati nesto od studenta kojem forumi sluze sa lijecenje dosade i osobe koja svakodnevno prolazi mnoge muke i nosi se sa njima, od egzistencijalnog faktora pa na dalje.

A opcenito rasprava na zadnjoj stranici je EGOM NA EGO. Nista vise :wink: Sve ostalo je samo upakirana kozmetika i preseravanje :thumbup:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 117 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz