Sada je: sub apr 27, 2024 8:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
A koliko je ona normalna ka je mogla da uopšte bude s takvim tipom? #-o
Zar je to toliko malo ostrvo :roll:


ma neviruj novinama sve. koliko ja znam bila ja sa njim par dana i kad je skuzila kakav je odjebala ga je. :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
nat je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
eh, al ja sam sa tom nekriticnom budalom imao sukob oci u oci dok je bio trijezan. kombiniranjem s owim mi daje na razmisljanje da postoji mogucnost da je psihopata. i to velika...

ne,ne radi se o psihopati,u onom klasichnom smislu,... :evil:
:love3:


mislis ne radi se o psihopati onakvom kakav prost puk misli da ta ric znaci? :roll: :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
bad.ass je napisao/la:
nat je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
eh, al ja sam sa tom nekriticnom budalom imao sukob oci u oci dok je bio trijezan. kombiniranjem s owim mi daje na razmisljanje da postoji mogucnost da je psihopata. i to velika...

ne,ne radi se o psihopati,u onom klasichnom smislu,... :evil:
:love3:


mislis ne radi se o psihopati onakvom kakav prost puk misli da ta ric znaci? :roll: :mrgreen:

:mrgreen: ma jok,obratno,klasika je klasika :wink:
dakle,klasichni psihopata je onaj pravi psihopata

jer kad bi se oslanjali na puchku konsezualnu terminologiju,i time oznachili rech "klasichni psihopata" vrlo brzo bi doshlo do rasplinjavanja znachenja tog termina,vec posle par stotina metara,a da ne prichamo o kilometrima
jer ono shto se u jednoj okolini oznachava pojmom -" ma pusti ga,psihopata",
vec na sledecoj ulici mozda se oznachava sa - "snalazljiv chovek,nema shta" ili kao u onoj prichi shto je Tinkerbel stavila na Islamu,"sposoban biznismen" :wink:

za nekoga je klasika Bah,za nekoga Pink Floyd,a za nekoga je to Thompson :mrgreen:

vidim da i dalje,onako uzurbano,nastojish da definishesh i detektujesh ko je u tvojoj okolini klasichni psihopata,ko je organski portal a ko je chovek sa dushom,
chak i da postoji mogucnost to sa sigurnoshcu utvrditi,opet ti to ne pomaze ama bash u nichemu na tvom putu spoznaje,samo se josh vishe zaluta u ne-bitno :wink:
jer potpuno je nebitno,
da li se radi o klasichnom psihopati ili o osobi narushene strukture lichnosti koja ispoljava psihopatske osobine uslovljene vanjskim stimulacijama,
da li se radi o organskom portalu koji je sav u programu ili o uspavanoj dushi koja te iste programe odradjuje povremeno ili kontinuirano
sve-jedno :wink: 8)

u ovoj temi ovde:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 83&start=0
se razgovaralo podosta o tome,kako ti mehanizmi funkcionishu...
iako je izgubljeno 9 zivota,chak ni ovde se nije radilo o klasichnom psihopati,chak,usudio bih se reci, ni o organskom portalu,vec o aktiviranju trigera koji su pokrenuli vec usadjene programe u uspavanoj osobi

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 30, 2008 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
jeste, zurim ali usporawam. moram... :mrgreen:

sto se tice detektiranja okolnih psihopata - pa da. razmisljam o tome (ne tako cesto kao sto kazes) tko bi mogao biti psihopata, a tko obicna dusa koja je zasla na "mracnu stranu". neke osobe su me powrijedile u ziwotu i narawno da ponekad wremena odwojim da logicki proanaliziram stwari gledajuci to sa nekog drugog gledista.

dakle, ne swrstawam je nekoga u kos i lipim mu etikete, nego analiziram prema onome sto sam do sada naucio. ewo, recimo za jednog lika koji je materijalno jako zlocest necu reci da je psihopata, jer imam osjecaj (iako je i on pokusao nauditi mojoj obitelji) da se radi o osobi koja je toliko ogrezla ka materijalizmu da u swojim ocima on swaku osobu registrira kao potencijalnog lopowa spremnog da mu nesto ukrade.

jer je on takaw. dakle - izgubljna dusa. sretno mu... :mrgreen:

i hwala na komentaru nat. poz sa otoka :blob: :glasses7:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: o ovome
PostPostano: čet feb 12, 2009 7:39 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 11, 2009 6:00 am
Postovi: 3
po mom misljenju psihopati nisu nikakv bezdusnici, vec ljudi koji imaju ostecenu dusu. oni nemaju nikakve moralne obzire, eticke katalizatore u sebi, tako da sve sto im to praznodusje puni sujetom, za njih je dobro i korisno. i ko im god to cini, a samo mu time pomaze u zlu, njima je prijatelj i drug. indijska djainska sekta je davno govorila, a i Demokrit i Leukip kasnije, da se nasa dusa sastoji od finih svostva, i da mi moramo ciniti sve da svoju dusu ne okrnjimo i ne isprljamo sopstvenim velikim, nerealnim, zeljama, ambicijama i niskim strastima. dusa treba ostati cista i mirna. suva- kako je volio reci-Heraklit. i jedino tako moze vidjeti i uvidjeti Istinu. oni koji je ne vide samo lutu po tami, odnosno, tamas-u, sviejtu zelja i afekata. a psihopate, kog god oni bili, mogu na master i micro-planu materijalizovanjem svojih bolesnih fantazija, kroz misli drugima, uciniti samo kosmar od zivota. samo to i nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Manipulacija ljudskih bića
PostPostano: pon jun 01, 2009 3:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Poštovane sestre i braćo
Ja i moja malenkost se izvinjavaju što bez da sam pročitao celu ovu temu, upadam, no kako smatram da se ovo što ću napoisati odnosi na glavnu temu "Manipulacija ljudskih bića" kao i na ovu podtemu, izabrao sam da dozvolim višoj inteligencija da se baš ovde ispolji kroz mene.
Takođe se ispričavam/izvinjavam i na nesavršenosti kojom moja malenkost interpretira višu inteligenciju, i na eventualnim, ekstremnostima u izražavanju moje malenkosti...

Note:
Kad se u svojim postovima obraćam "VAMA", pod "VAMA" podrazumevam i sebe, nism ja neko uzvišeno biće koje sve zna i ima rešenja za sve, NE, ja sam VI, običan čovek koji vrlo malo zna, čovek sa ljudskim manama koji nije imun ni na jednu ljudsku grešku! Ja ne tražim da se moje reči uzimaju kao apsolut, ja tražim upravo suprotno, ne verujte mi već zaključujte sami!!!

Da li znate kako nastaju bolesni ljudi "gladni moći", ljudi sa bolesnom potrebom za manipulacijom svih i svega?
Reći ću vam (moje mišljenje koje se poklapa sa mišljenjima mnogih psihologa), ovakvi ljudi nastaju našom krivicom, MI SMO KRIVI i vreme je da prihvatimo odgovornost! Mislim da je dosta bilo prebacivanja krivice za sve i svašta na druge ili ko zna na šta, SVAKO OD NAS JE KRIV I SVAKO TREBA DA PREUZME DEO SVOJE ODGOVORNOSTI!
Evo i primera...šetam pre neki dan gradom, i vidim mladu majku koja za ruku vodi svog malog sinčića... Dete je nešto negodovalo neko vreme, nećkalo se i neevoljno kretalo kraj svoje majke... kad, u jednom trenutku, majka se razbesni okrene se prema sinčiću i razbesnelo ga izlupa po licu i glavi!!! STRAŠNO!!! Verujem da samo psihopate mogu da opravdaju ovaj čin - da se malo bespomoćno dete izloži ovakvom zlostavljanju... A znatre šta je još strašnije??? To što se ovo može videti skoro svaki dan, ako se dovoljno zadržite na nekom prometnom mestu u ma kojem gradu... Nemojte pogrešno da me shvatite, ja ne kažem da treba "raspustiti" decu, ne....i nije ovde reč o tome (o vaspitavanju, odgoju, edukaciji...), ovde je reč o NESPOSOBNOSTI DA SE BUDE RODITELJ, - ako nemaš strpljenja, nemaš vremena, volje, posvećenosti,... NEMOJ DA PRAVIŠ DECU!!! Vidite, bojim se politike Kine, koja ima zakon o "jedan bračni par samo jedno dete", smatram to jako drastičnom merom (iako neko planiranje porodice mora egzistirati), ali možda je nama ljudima=divljacima, izfrustriranim, neurotičnim, neuravnoteženim ljudima, ipak potreban zakon koji bi nesposobnima (za roditeljstvo) zakonski zabranio da imaju decu, i najstrožije kažnjavao ovakve, gore pomenute vidove ponašanja!!!
Taj mališan, koji nije ništa kriv, on dobija redovno svoju dozu agresije i nasilja, on uči da bude psihopata (a ovi oblici ponašanja se sa predaka na potomstvo = roditelja na decu) prenose poput snežne grudve koja se kotrlja niz snežnu planunu i kako joj raste obim zbog nalepljenog snega, ona nakuplja sve veću i veću količinu snega po 1 metru kotrljanja... Taj mališan odrasta u psihopatu, koji iza socijalno uslovljene maske ljubaznosti, krije sadističku (ali i mazohističku, najčešće) ličnost... u svemu će, najčešće nesvesno, videti šansu da se osveti, da još nekog natera da pati, kao što je on patio dok je odrastao (ali kaošto još uvek pati)... Ako ga je samo majka zlostavljala postaće mizogin (ženomrzac), ako su ga oba roditelja tukla, postaće mizantrop (ljudo-mrzac)...i osnovni motiv u životu biće mu osveta, naterati druge da pate jer se tako on oseće bolje (da ne ulazimo sad u analizu njegovog ponašanja jer ovde nije o tome reč, reč je o konsekvenci neadekvatnog i abnormalnog roditeljstva...). Ljubav se uči kao i sve u životu, na primer kao i ukus (u najširem smislu reči, ali da bude jasnije, evo: volite li čokoladu, epa naučili ste da je volite, bilo prenatalno ili postnatalno)...
Taj mališa će odrasti , možda u uspešnog poslovnog čoveka, možda će postati multimilioner, svetski moćnik,..., pa onda sami zaključimo, šta su posledice,...kad sebični, podmukli, zli um bude na čelu moći... ali i kako je do toga došlo i ko je kriv...
Ne krivite takve ljude, krivite sebe, svoju nesposobnost da budete roditelj, da imate strpljenja koje roditeljstvo, i te kako zahteva...Krivite sebe kad god planete, i zbog pritisaka života sa kojima ne umete da se nosite, se istresate na decu (ili porodicu uopšte)...

Izvinjavam se što nisam imao više vremena da napišem kraći post! Mislim da je ovo bilo dovoljno da se shvati šta sam hteo da kažem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 11:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
john_tracer,

previše je slučajeva zlostavljane djece koja kasnije u životu nisu postale psihopate a previše je i slučajeva gdje se kod djece kojoj je pružena sva moguća pažnja utvrdilo postojanje psihopatije, da bi se ova tvoja lična ubjeđenja po ovom pitanju mogla ozbiljno uzimati.

Preporučio bih ti da ipak malo pregledaš literaturu koja je preporučena pod ovom temom. Na ‘galaksija download-u’ takodje imaš dostupno nešto od toga.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija ljudskih bića
PostPostano: uto jun 02, 2009 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Poštovani Administratore galaksijo
Obožavam ovaj site i forum, puno, puno informacija na jednom mestu...

Naravno, moja se malenkost slaže s vama/tobom....no osetio sam potrebu da se upravo tako izrazim...sa naznakama koje i dalje stoje (citat)
john_tracer je napisao/la:
Poštovane sestre i braćo
Ja i moja malenkost se izvinjavaju što bez da sam pročitao celu ovu temu, upadam, no kako smatram da se ovo što ću napoisati odnosi na glavnu temu "Manipulacija ljudskih bića" kao i na ovu podtemu, izabrao sam da dozvolim višoj inteligencija da se baš ovde ispolji kroz mene.
Takođe se ispričavam/izvinjavam i na nesavršenosti kojom moja malenkost interpretira višu inteligenciju, i na eventualnim, ekstremnostima u izražavanju moje malenkosti...

Note:
Kad se u svojim postovima obraćam "VAMA", pod "VAMA" podrazumevam i sebe, nism ja neko uzvišeno biće koje sve zna i ima rešenja za sve, NE, ja sam VI, običan čovek koji vrlo malo zna, čovek sa ljudskim manama koji nije imun ni na jednu ljudsku grešku! Ja ne tražim da se moje reči uzimaju kao apsolut, ja tražim upravo suprotno, ne verujte mi već zaključujte sami!!!


To je bilo samo moje, dakle subjektivno mišljenje, bez obzira na razne autore...

Ali ne opravdavamo maltretiranje dece, pa još zbog sebičnosti i lične nesposobnosti...to je bila bit mog posta, no nisam se snašao baš u koju temu bi ga trebao postati ili otvarati novu....pa otud je ovde upao :)

I hoću, poslušaću tvoj/vaš savet, Thanks i sorry :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet jun 18, 2009 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Psihopate su zarasne. One te zaraze mrznjom koja te zatvara i unistava iznutra. Bledi tvoje boje sveta.Evo da ubacim neki licni primer... Ovde u Beogradu ako izadjete navece bilo gde naicicete samo na nakurcene budale u pederskim grupnjacima koji izigravaju majmune po gradu. Ako se osvrnete okolo primeticete samo bezoseciajne sastavine mesa i kostiju koje setaju okolo zatvorene u neke njihove male svetove. Kolicina isvanredno glupih i zatucanih ljudi je zastrasujucia. Niko nikog ne jebe 5%. Ako ikada jedni s'drugima dodju u kontakt to je samo radi rasprave, svadje i tuce. Reko bih da 95% ako ne i vise osoba pogotovo mladih su totalni retardi, bolesni psihopati. S'njima nemozes pricati, lakse je mumlati. Ovde vecina omladine se radi ekserima, citaj extasy, i ostalim hemiskim djubretom. Glavni im je cilj gde ce izblejati. Naravno ne moze se sve skupiti na jednu gomilu, ljudi se dele uglavnom na mnogo raznih vrsta budala.

Evo jednog skorijeg primera licne zaraze:
Setam sa zenom u zemunu kasnije uvece i uzmemo da presecemo put izmedju kopleksa stambenih zgada. Okolo u tom segmentu nigde zive duse kad evo klasicna grupina mentola sa jednog ulaza u zgradu, nekih od 8-10 budala, dovikuje iz cista mira... "Majmune" i crece neko ismejavanje. Ja sam iz raspolozenog stanja provrio unutra. Digao mi se pritisak i zelja za ubijanjem. Ali 8 na 1 je nemoguce, sem ako te fizicki ne napadnu pa udri kolko mozez i sto gore, vrat, oci i ono tamo su najpzeljnije, pa ko ga jebe ako ga hendikepiras, bolje oni nego ti, naravno da se treba boriti dok te ne obore.Ali Njihova provokacija se svela na verbalno, sto je bilo dovoljno da mi upropaste raspolozenje bez ikakvog razloga. Zarazen.

Ovo dodje kao jedan u nizu. Vrlo cesto na razne nacine ta stoka pokusava da te u crni.
Svakodnevno vidjam ljude po krcatim autobusima koji se smetaju jednim drugima i svadjaju za prostor, pa na piaci isto neki konflikti, kao jedna prgava ruzna bezlicna masa koja gleda samo svoje i kako da zajebe druge.

PS:
Ako sam napravio neku gresku u textu to je zato sto me mrzi da analiziram sta sam napisao i izvinjavam se, kao i sto nemam slovo š i ostala pa kada se sve cita zvuci malo smesno jer koristim US tastaturi od 300din
i sasvim mi je dovoljna.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pet jun 19, 2009 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Zalosno je to, i jedini savjet bi bio traziti bolju i zdraviju okolinu. :(

To me uveliko podsjeca koliko ljudski rod ima srodnosti sa vukovima, koji samo u coporu postanu odvazni...

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 1:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Na žalost, veliki dio omladine je danas transpersonalizovan što je jedan ljepši izraz od pojma ‘psihopatiziran’, najviše zbog uticaja psiho-patološkog materijala na njihovu psihu kojim ih bombarduje patokratija preko medija. Uz sve to se upumpavaju i velike količine droga (dok patokratija vodi rat protiv pušenja) koje takođe imaju razarajući uticaj na njihovu psihu, odnosno čine ju prijemčivijom za usvajanje psiho-patološkog materijala.

Bez obzira na to što svaki čovjek nije psihopata po svojoj suštini, on kao dio holograma sadrži u sebi sve osobine koje postoje, samo u različitom stepenu manifestacije. Nakon izloženosti psiho-patološkom materijalu koji dolazi izvana, bilo preko medija ili psihopata iz neposredne okoline, ti vanjski uticaji mogu kod njega potencirati one negativne osobine što opet nadalje utiče na proces njegovog razmišljanja i ponašanja. Taj proces ‘transpersonalizacije’, Lobačevski je lijepo opisao u knjizi Politička ponerologija. Tako se onda u jednoj ‘ponerizovanoj’ grupi ljudi teško može razabrati ko je od njih psihopata po svojoj suštini a koje je transpersonalizovana individua jer se svi slično ponašaju. Za razliku od jednog suštinskog psihopate, transpersonalizovana individua ima neke šanse za ozdravljenje, dok klasične psihopate uvijek ostaju – psihopate.

**

U interakciji sa psihopatama kao i transpersonalizovanim osobama, normalan čovjek bi trebao da zna s čim i s kim ima posla. Tako bi trebao izbjeći one klasične instiktivne reakcije specifične za tzv. ‘donje centre’ a pogotovo niži emocionalni centar, koji nam nudi izbor između samo dvije opcije: borba ili bijeg.

Kastaneda psihopate naziva “sitnim mučiteljima i tvrdi da ko nije u stanju da izađe na kraj s njima neće biti u stanju ni da se suoči s nepoznatim (parafrazirano). Dakle, taj neće biti u stanju da se suoči s nekim većim izazovima (entitetima?!) za koje su ove naše klasične 3D psihopate ‘mala djeca’.

U istočnoj gnostici se takođe transmutaciji negativnih emocija pridaje veliki značaj:

Citat:
…kako u svemu postoje one tri sile (Zakon broja 3), isto je tako i kad su napadi u pitanju. Iz njih je uvijek moguće izvuči i nešto pozitivno. Negativne emocije u sebi sadrže energiju. (Energija je istinska ‘valuta’ ovog univerzuma). S tim u vezi, u samom početku pojave negativnih emocija, čovjek koji je prešao onaj prvi prag (gnostika), te tako i počeo u sebi formirati ‘magnetni centar’, trebao bi biti u stanju da izvrši jednu ‘introspekcijsku opsevaciju’ tih emocija i razložiti ih tako što će ih “iznjeti na svjetlost dana” (konstatacija ili uvažavanje). Njihovim razlaganjem oslobađa se jedna specifična energija (‘Si-12’) koja pojačava vibracije donjeg emocionalnog centra, te mu omogućava izravnu vezu sa višim emocionalnim centrom, koji će onda ubaciti u sistem jednu novu energiju (‘Sol-12’), koja će u njemu inducirati jedan specifično intenzivan osjećaj zadovoljstva koji će nadalje izvršiti transmutaciju energije ‘Si-12’ u ‘Sol-12’ i tako ojačati njegov magnetni centar (koji je u svom začetku.) Svaka pobjeda izvojevana nad negativnim emocijama koje su produkt napada - ubrzava stvaranje “magnetnog centra”, te tako i rast čovjekovog bića.

S tim u vezi, tragaocu (ili ‘ratniku’) koji se nalazi na pravom putu, ‘sitni mučitelji’/psihopate i svi drugi ‘napadači’, mogu biti od najveće pomoći pri izgrađivanju njegovog magnetnog centra i povezivanju sa svojom dušom preko medijuma viših centara. Tragaoc će, dakle, transformisati energiju nižih frekvencija koju mu oni “obezbjeđuju” u energiju viših frekvencija, koja mu je potrebna za izgradnju magnetnog centra. Tako čovjek uz pomoć napada na njega može izgrađivati svoje biće.

http://galaksija.blogspot.com/2008/04/n ... brana.html



Dakle, ako ništa drugo, za početak bi bilo bitno bar ne reagovati na prvu loptu a onda sagledati stvari u pravom kontekstu, za šta nam je opet potrebno - znanje. Tako se na kraju opet ispostavlja da nas, - samo znanje spašava.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
galaksija je napisao/la:
Dakle, ako ništa drugo, za početak bi bilo bitno bar ne reagovati na prvu loptu a onda sagledati stvari u pravom kontekstu, za šta nam je opet potrebno - znanje. Tako se na kraju opet ispostavlja da nas, - samo znanje spašava.


jeste. negdje sam dawno procitao (owdje?) da kako cowjek napreduje u potrazi za sobom i tom duhownoscu, kada pokusawa osjetiti srz swega, da ce ga "horde zla" jos wise okruziti. swe u zelji da ta osoba i dalje ostane dio te welike cijeline. tog mentalnog sklopa (materijalno-psihopatskog). dakle, swe je s razlogom, i kada se budimo "oni" nawale jos zesce... :thumbup:

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 11:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 16, 2009 4:50 pm
Postovi: 5
Lokacija: Osijek
Pozdrav svima na ovoj temi! :D

Iskustva sa sitnim mučiteljima uistinu su teško probavljiva i kod svih njih može se zamijetiti sličan obrazac: to su ljudi s izrazito slabim točkama, krajnje ranjivim područjima koja pokušavaju napuniti energijom ukradenom od drugih ljudi, to je jedino što znaju...
Iz vlastitog iskustva mogu samo reći: jednom kada odbijemo igrati njihovu igru, u ozračju iskrene komunikacije i prihvaćanja, većina njih jednostavno stane. Zbune se i ne znaju kako dalje...I tada ti pokažu što se nalazi iza fasade...

:hello2:
petra


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 11:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
petra* je napisao/la:
to su ljudi s izrazito slabim točkama, krajnje ranjivim područjima koja pokušavaju napuniti energijom ukradenom od drugih ljudi, to je jedino što znaju...
Iz vlastitog iskustva mogu samo reći: jednom kada odbijemo igrati njihovu igru, u ozračju iskrene komunikacije i prihvaćanja, većina njih jednostavno stane. Zbune se i ne znaju kako dalje...I tada ti pokažu što se nalazi iza fasade...

postoji termin za to: energetski wampiri. :blob:

pozdraw petra... :love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 5:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 16, 2009 4:50 pm
Postovi: 5
Lokacija: Osijek
Nije lako preuzeti odgovornost za ono što nam se događa; mi samo otvaramo prostor da nam se oduzme energija... i kada u različitim situacijama gubim energiju na sličan način, tu je onda u pitanju moj obrazac...

Još jedan pozdrav!
:hello2: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jun 20, 2009 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Jedan veliki HVALA .. Galaxiji :blob: Procitao sam text..
http://galaksija.blogspot.com/2008/04/napadi-i-odbrana.html
i moram ti reci da sam kao pao s marsa na tu temu. Ova vrata nisam ni znao da postoje, kad neka budala je stavila tu ormar, a ja kacio u njemu sve moje jakne #-o . Moracu sve to poceti proucavati. Do sada sam se bavio uglavnom materialnom realnoscu i razmatranje istinitog od lazi. Mistika mi je bila uglavnom moje licno shvatanje bez da sam se uputio previse u istrazivanju tudjih dostignucia. Evo racimo dosao sam do zakljucka da sve ima svoj entitet, energiju i svoju dimeziju postojanja, vidim da vi to ovde razmatrate kao dimezija 2D, 3D itd..
Treba mi jos odredjenog vremena da povezem sve ali izgleda da se sve poklapa ili prosiruje sa onim cega sam licno razumeo, razlikom da ovde vi to definisete drugacim pojmovima. Nesto kao kada jedna osoba ti opisuje neki pejzaz a ti bi ga mozda samo drugacije opisao. Kazem pao s marsa jer nisam znao da postoji toliko razvijena nauka u vezi toga. Mozda bi trebao imati vise nade u ljudima.

Da se vratim na suvu temu psihopatije nasao sam jedan interesantan dokumentarac u vezi toga pod nazivom: "Psychopath" (Po nazivu moze biti tesko razumeti o cemu se radi ali garantujem va da je u pitanju Psihopatija :mrgreen: )
http://topdocumentaryfilms.com/psychopath/

Isti taj sajt:
http://topdocumentaryfilms.com
ima na gomile documentaraca i ako se zove "Top Documentary Films" pa moze da zbuni...
(Dobro ajde prestacu)... jedino sto ima bas svasta koliko dobrih pa jos vise laznih.
Naravno ne preporucujem sajt da bi sad njegov sadrzaj uzeli kao sevetinja.
Niste vi Sundjer nego Sunjdjer ali sa filterom. :D

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 13, 2009 11:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Obavještenje:

Ovaj video je u međuvremenu bio skinut sa Youtuba ali je ponovo upload-ovan pod novom adresom i korisničkim imenom:






Napomena: Prevod knjige Politička ponerologija može se naći u pdf. formatu - OVDJE


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 13, 2009 4:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako su oni tu knjigu napisali i poslali je u Vatikan - zaista nemam želju da je čitam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 13, 2009 4:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Pantelija je napisao/la:
Ako su oni tu knjigu napisali i poslali je u Vatikan - zaista nemam želju da je čitam.

A što ako su bili u stvarnoj zabludi? I što ako si i ti sad u stvarnoj zabludi o njihovoj namjeri?
:-k ](*,)
Knjiga je jako dobra i vrijedi je pročitati, pa makar došla iz Vatikana ili samog Pakla.
Tko god da ju je pisao i sa kojim god motivom, po mom mišljenju i doživljaju, osobno je iskusio Zlo na svojoj koži.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon dec 21, 2009 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz