Sada je: čet maj 09, 2024 6:53 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet sep 02, 2010 12:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 05, 2010 11:15 pm
Postovi: 24
@prasimix Procitaj Kara Murzinu Manipulaciju sveshcu,ima tu mnogo dobrih primera kako se metaforama,frazama utice na manipulaciju ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet sep 02, 2010 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
@sconnection evo me evo još živ a čini mi se da od toga testa nisam luđi nego sam bio, a ovaj dio o jabukama, slažem se da psihopat može i djeluje na svakoga ali znači li to da će mi nametnuti svoju volju i razmišljanje, pa ne bih se složio prasimix [-X .

:love3: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pet sep 03, 2010 10:30 am 
prasimix je napisao/la:
sconnection je napisao/la:
@prasimix Ne znam toliko puno o psihologiji i psihopatiji kao vi,ali taj primer poredjenja psihopata sa trulim jabukama nimalo ne lezi.Ne mora upadati trula jabuka u korpicu sa zdravim da bi sve satrunule.Sve ce vremenom satrunuti :-) Dok analogno tome,zdravi ljudi ce umreti,ali se nece vremenom sami od sebe napraviti psihopatama u odsustvu psihopata(trulih).


Tvoje bukvalno shvaćanje primjera s jabukama odlično mi ide uz tvoje poimanje spomenutog testa tj. "eksperimenta" kako si ga ti nazvao.



E vidiš, ovdje se slažemo, to da ne treba sve "bukvalisati" crno-bijelo poimanje je opasno. Rekoše ako nekome želiš nešto približiti, poređenje je najbolji metod, sad koji primjer će najbolje odgovarati kome, opet individualno. Vidiš kamo god krenuli nema generalizacije, sve individualno. Otuda sam i ja tebi kazao da si previše isključiv. I antibiotici/lijekovi drukcije djeluju na različitim ljudima pa zašto bi testiranja/testovi bili drugačiji. Znaš danas postoje testovi čiji rezultati "okvirno" daju određene osobnosti, nikada kompletnu sliku ne možeš dobiti. Pa čak i sveprisutni testovi inteligencije nisu "toliko" relevantni, to i sami autori istih govore. Ali da ja ne bih bio tvrdolinijaš ](*,) poštujem tvoja ubjeđenja i nadam se da će nešto od svega ovoga se i realizirati, potvrditi.

Lijep pozdrav! :D


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pet sep 03, 2010 12:20 pm 
3PO je napisao/la:
@sconnection evo me evo još živ a čini mi se da od toga testa nisam luđi nego sam bio, a ovaj dio o jabukama, slažem se da psihopat može i djeluje na svakoga ali znači li to da će mi nametnuti svoju volju i razmišljanje, pa ne bih se složio prasimix [-X .

:love3: :hello2:


U svakom slučaju drago mi je da si živ :occasion5: i živio! I da si normalan svakako, svaki čovjek nam je bitan :thumbup:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet sep 09, 2010 11:36 am 
Test za vaše šefove: ako skupe 16 bodova, trebali bi pronaći drugi posao

Promislite o vašem šefu u svjetlu ovih 16 riječi, grupiranih u četiri kategorije. Ako smatrate da je riječ točna, dajte mu ili njoj jedan bod. Ukupan zbroj od 16 bodova može biti razlog za uzbunu. Ukupan zboj jednak nuli je gotovo sigurno predobar da bi bio istinit. Međutim, rezultati mogu biti subjektivni i znanstveno beznačajni. Za precizniji rezultat uzmite pet osoba iz različitih razina vaše organizacije za ocjenjivanje vašeg šefa i onda uzmite prosječnu vrijednost. Barem jedan on izabranih osoba bi trebala biti iznad vašeg šefa u hijerarhiji i obratite pažnju na bitno različite rezultate – ovo je još jedan znak upozorenja.

Osobni stil
  • neiskren
  • arogantan
  • nepovjerljiv
  • manipulativan
Međuljudski odnosi
  • neosjetljiv
  • nemilosrdan
  • plitak
  • sklon optuživanju
Organizacijska zrelost
  • nestrpljiv
  • sklon greškama (erratic)
  • nepouzdan
  • neusredotočen (unfocused)
  • parazit
Antisocijalne sklonosti
  • dramatizira
  • neetičan
  • nasilan

Izvor


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pet sep 17, 2010 2:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Čitanje emotivno pogađa :shock:


Zadnja izmjena: baki; sub sep 18, 2010 9:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pet sep 17, 2010 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Uzmimo film "Uljez" (Impostor), gledali ste, ne? Ako niste pogledajte pod obavezno... To je igrani film, ali (kako znamo) kao i kod svakog umetničkog dela, tako i kod filma, veliki mislioci (koje neki nazivaju umetnicima, a drugi probuđenima :mrgreen: ), u strahu za svoju bezbednost pri direktnom i bukvalnom saopštavanju istine, ovu sakriju u poruci (filma), koristeći se parabolama, pa ko vidi vidi (no niko to ionako ne vidi)...
Kao u ostalom Treminator, 2012., Dan kada je zemlje stala, Armagedon, Knowing, Univerzalni vojnik, Kiborg, Atomic twister, Predator, The Core, The Game (brate, ovaj je konza), Most wanted, The Mothman prophecies, Needful things (S. King), The Hamiltons, Saw, The Tenant (isto ubica brateee), Head over heels, Ultraviolet, Good shepherd (extra),....

Svi oni stalno pozivaju na razmišljanje, i imaju za cilj da kažu onom optimisti da vatra nije samo dobra, a onom pesimisti, da nije samo loša... a ostalima da se potrude da svaku stvar sagledaju iz što je moguće više aspekata...

No, meni se svi smeju što u svemu tražim smisao, poruku :)

Voleo bih da postavim i par pitanja:

Nije li nelogično da svi žive sa psihopatama, da su na poslu okruženi psihopatama, da su im svi prijatelji psihopate( sad ga malo hiperbolišem), a samo oni, eto fini, nisu psihopata?
Eto ja prvo na šta sam pomislio "brateeee, šta ako sam ja psihopata?" :mrgreen:

Kako da znam da nisam, kako mogu da znam šta je empatija ako je nikada nisam osetio, šta ako sam samo umislio da je nešto što osećam u kontextu interakcije sa drugima koji pate, empatija?
Šta ako ne znam šta su osećanja (zapravo mi je to potpuno nejasno), jer ih nikada nisam osetio pa, opet, nemam sa čime da uporedim, a, npr, verujem da je ono nešto što mogu i što doživljavam u sebi, da su to osećanja...?
Hahaha... ma nije bre lako...
Zamisli ko sve i na koliko suptilan i inteligentan način može da me (te) manipuliše?
Ja mislim svako ko iznese neku priču svestan da su sve samo hipoteze...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 18, 2010 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
Kako da znam da nisam, kako mogu da znam šta je empatija ako je nikada nisam osetio, šta ako sam samo umislio da je nešto što osećam u kontextu interakcije sa drugima koji pate, empatija?
Šta ako ne znam šta su osećanja (zapravo mi je to potpuno nejasno), jer ih nikada nisam osetio pa, opet, nemam sa čime da uporedim, a, npr, verujem da je ono nešto što mogu i što doživljavam u sebi, da su to osećanja...?
Hahaha... ma nije bre lako...
Zamisli ko sve i na koliko suptilan i inteligentan način može da me (te) manipuliše?


Baki :D , jedan psihopata se to sve nikada ne bi zapitao.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 18, 2010 12:29 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet sep 17, 2010 12:12 pm
Postovi: 2
galaksija je napisao/la:
U generalnom smislu, možemo reći da je jedna od glavnih psihopatskih osobina opsesija za nametanjem svoje volje, stavova, ideja ili iluzija drugima, s ciljem da bi se oni kontrolisali.

Klasični psihopata odlikuje se - potpunim odsustvom savijesti - kao jedne važne osobine koju posjeduju normalni ljudi. On će se služiti svim sredstvima da ostvari svoje ciljeve. Radi se o ljudima koji su većinom - po samoj svojoj suštini – zli. Normalnim ljudima savijest na neki način služi kao kočnica, tako da će oni većinu svojih postupaka ‘vagati’, težeći tome da ne povrijede druge prilikom ostvarenja svojih ciljeva, međutim, nemajući savijest u sklopu svog bića, psihopata se nalazi u jednoj situaciji u kojoj on ima veliku ‘prednost’ nad normalnim čovjekom. Njega ništa ne može da koči, osim možda onih pravila uspostavljenih u okviru pravnog sistema društva.


Taj nedostatak karakteristika duše, njih čini veoma efikasnim “mašinama”. Oni mogu biti briljantni, mogu da pišu naučne radove, mogu da IMITIRAJU riječi pune emocija (veoma su uspješni glumci), međutim, vremenom postaje sve jasnije i jasnije da te njihove riječi nisu u skladu s njihovim ponašanjem. Oni su tip čovjeka koji će u jednom momentu tvrditi kako je strahovito pogođen bolom usljed smrti nekog bliskog prijatelja ili člana porodice, a u sljedećem momentu će otići na neku žurku ili u disko klub - “da bi to zaboravio”. Čini se da oni to STVARNO zaborave.

S obzirom da su veoma efikasne mašine, kao kompjuteri, u stanju su da obavljaju veoma kompleksne radnje koje su zamišljene tako da izazovu druge da im ovi daju svoju podršku za ono što oni žele. Na taj način mnoge psihopate su u stanju da dostignu visoke pozicije u društvu. Tek nakon dužeg vremena njihove kolege i saradnici postaju svjesni činjenice da je njihov uspjeh i napredak zasnovan na kršenju prava drugih.
Iako su potpuno indiferentni što se prava drugih tiče, oni često kod drugih ljudi veoma spretno inspirišu osjećanje iskrenog povjerenja.
Psihopata nikada ne smatra da s njegovom psihom nešto nije u redu, te tako ne osjeća ni potrebu da treba nešto da mijenja u vezi svog ponašanja.

Osim što su egocentrični, oni su često i narcisoidni. Narcisoidnost je samo jedna od njihovih karakternih crta. Rijetko kad dolaze u sukob sa zakonom, dok istovremeno čine strahovite štete članovima svojih porodica, prijateljima i kolegama s posla.

Psihopate se najčešće druže samo s onima od kojih mogu imati neke koristi. Za psihopatu je najvažnija jedino njegova “glad,” a sve ostalo je za njega ‘tamo negdje daleko’, osim ukoliko se to ne može apsorbovati s njegove strane u smislu neke vrste “hrane”. Za njega postoji samo jedno pitanje: “Da li se to može na neki način iskoristiti” ili – “da li ja mogu nešto od toga dobiti,” a sve ostalo je od strane njegovih nagona rangirano kao manje vrijedno.

Ukratko, psihopata je jedan – predator ili grabljivac. On se kamuflira uz pomoć jedne “maske trezvenosti,” a onda slično grabljivim životinjama tiho i neprimjetno prati svoju žrtvu, izdvaja je iz stada, približava joj se i krši njen otpor.

Dobri su stratezi i veoma dobro se maskiraju koristeći sve vrste riječi, gestova laži i manipulacija – kako bi uvukli žrtvu u svoju zamku. U mnogim slučajevima oni će prethodno skupiti što je moguće više informacija o svojim žrtvama, saznati sve njihove vrline, slabosti i mane, te će igrati na te karte koliko god je to moguće i kako im to odgovara.
Iako nemaju osjećaj savjesti, oni će još u svojoj mladosti primjetiti tu “čudnu” osobinu kod drugih, te će taj problem prilično brzo intelektualno premostiti, a onda će svoje žrtve često manipulisati tako što će se oslanjati ili apelovati na - NJIHOVU savjest.
.


Moj bivši dečko je ovakav !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 18, 2010 2:15 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Miss Tery je napisao/la:
Moj bivši dečko je ovakav !


Da li da vjerujemo u to što tvrdiš, pitanje je sad... :-k :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 18, 2010 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ako pođemo od definicije psihopate date u okviru ove teme na forumu, čini mi se vrlo teško identifikovati psihopatu u praxi...
No...mogu reći da sam neke od reprezentativnih osobina psihopate prepoznao u nekolicini mojih prijatelja (prema meni su OK, jer sam odavno naučio da ovan međ vukove može opstati samo ako se preruši u pseto od vuka :mrgreen: ).
Istina je da su to ljudi koji gledaju kako da druge iskoriste na svaki način, zatim, obožavaju da podstiču i hrane osećaj krivice kod drugih, zatim, svoju volju, stavove i sl ne nameću direktno, već vešto i lukavo - suptilno, najčešće su strpljivi u tome.
Ono što nikada nisam mogao da shvatim je to da, i ako se radi o ljudima prosečnog čak i ispodprosečnog izgleda, oni imaju neverovatan uspeh kod žena. Oni su mačo, hladni, puni samopouzdanja, odvažni, deluju snažno, čak opako i odlučno se ophode s drugima. Prema devojkama se ponašaju kao da im one po pravu pripadaju, kao prema stvarima... I, kako sam uspeo da skontam, čak i devojke koje jako drže do sebe padnu na njihov "šarm". Kad su sa devojkama oni ih emotivno muče, potkopavaju njihovo samopouzdanje, unižavaju ih, na neki način one postaju druge osobe spremne da se do kraja ponize...
Ja sam to sebi objašnjavao (bez znanja o ovdašnjim pogledima) time da deca najčešće odrastaju u atmosferi nasilja i agresije, pa zato zatim, po navici, to nastavljaju da traže jer su na takve odnose naviknuta. Slikovito: Roditelj izlema dete, a onda mu kaže morao sam to da uradim jer te i suviše volim. Dakle, ljubav=nasilje, bij me, muči me, tuci me što više, jer se tako osećam voljenom...

U svakom slučaju potrebno mi je još puno vremena da mi se ovo slegne, i da ga skontam kako valja... pa da poverujem u svoju moć identifikacije OP-a...

E sad, ono kako sam do sada gledao na hladnokrvne ljude jeste kao na ljude sa takvim mentalnim programom. Odgojiš li dete u emocionalno hladnoj atmosferi, učiš li ga od malena da greh i pakao ne postoje (i slične alternative tome), učiš li ga da su krađa i ubijanje najnormalnije stvari, smatrao sam (a još uvek mi se čini), postaće savršeni zlikovac bez savesti.

Pozdrav :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 18, 2010 11:13 pm 
U uvodu ove teme je dano dosta (mada može se uvijek reći i nikada dovoljno) o tome što je psihopatija.
Ako se uzme u obzir da, bez obzira koliko god to možda nekima teško padalo i ne žele se s time pomiriti, mi živimo u psihopatiziranom društvu i u listi "simptoma" psihopate možemo lako naći neke od stvari i kod sebe, ono na što bih želio obratiti pažnju jest da tu zaista vrijedi "vrag je u detaljima" tako da psihopate normalna osoba često ne ulovi iz prve (pa ni druge, treće, ... n-te) iz prostog razloga jer stalno uključuje automatiku "korigiranja grešaka", "popunjavanja rupa" koja kod psihopata znači popunjavanje/dodavanje realnih emocija koje ISTI JEDNOSTAVNO NEMAJU ali ih mogu GLUMITI bolje nego normalna osoba jer je to dio njihovog načina ne samo preživljavanja, nego i guranja na načine koji jednostavno nisu opcija kod normalne osobe, ili barem one koja nije teško psihopatizirana.
"Dobra vijest" je da ako psihopatu pustimo i obratimo pažnju na njihova djelovanja i posebno međuljudske odnose da će prije ili poslije pogriješiti. Njesra je često da se to često dogodi dovoljno "poslije" nego "prije" tako da je žrtva već na neki način hipnotizirana i anestezirana da više ne može normalno prosuđivati, odnosno ono što se često događa je da čak lako staje na stranu psihopate!

Nastavno na pisanje baki-ja htio bi reći da ne zaboravimo da u populaciji psihopata ima i ne zanemariv postotak žena koje na svoj način pridonose ukupnoj mizeriji okoline u kojoj operiraju.
Isto tako, detekcija psihopate NE ZNAČI detekciju OP-a (aka preadamca) kojih je ispada polovica ukupne populacije. Psihiopate su od strane izvora koji prihvaćaju postojanje adamaca/preadamaca okarakterizirali psihopate kao disfunkcionalne OP-ove. Dakle ispada ako je netko psihopata da je zaisigurno i OP, ali obrat ne vrijedi.
Treće ovo s "kondicioniranjem" djetata koji bi moglo rezultirati kreiranjem savršenog zločinca bez savjesti, držim da ipak ne stoji. Držim da će adamac (osoba koja ima dušu) bez obzira na to kako bio kondicioniran u jednom trenutku čuti glas te iste duše i ako ništa na ovaj ili onaj način pokušati napraviti sanaciju štete ili učiniti otklon za ubuduće od ponašanja koje je posljedica takvog kondicioniranja.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned sep 19, 2010 2:51 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
...
Gornji komentar koji sam uputio Miss Terry nema veze sa tim što je prepoznala psihopatski obrazac ponašanja njenog bivšeg momka nego sa onim što je napisala na drugoj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned sep 19, 2010 5:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
prasimix je napisao/la:
Treće ovo s "kondicioniranjem" djetata koji bi moglo rezultirati kreiranjem savršenog zločinca bez savjesti, držim da ipak ne stoji. Držim da će adamac (osoba koja ima dušu) bez obzira na to kako bio kondicioniran u jednom trenutku čuti glas te iste duše i ako ništa na ovaj ili onaj način pokušati napraviti sanaciju štete ili učiniti otklon za ubuduće od ponašanja koje je posljedica takvog kondicioniranja.


Dijelim tvoje mišljenje i bojim se da će biti sve gore i gore. Na sve strane se potencira bezosjećajnost, nakaradni odnos nadređeni-podređeni, stroga kontrola i ismijavaju se osnovne ljudske vrijednosti. U takvoj sredini koja će vremenom biti sve zagađenija neljudskošću pokušaji oporavka će biti sve teži. Teška vremena predstoje adamičnim osobama.

Možda je ovo :offtopic: . Ako hoćete, pogledajte http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... /100917004
. "You have to finish." i rezignacija pogođene djevojke po meni nisu normalni. Ako je u pitanju bio program uživo - ranijih godina bi se program prekinuo i režija bi pustila EPP ili muzički intermeco a medicinska ekipa bi pregledala pogođenu djevojku a nastavak "igara" bi bio pod velikim pitanjem, sve dok pogođena djevojka ne bi bila sposobna za nastavak. Ovo za mene nije «show must go on» niti «žarka želja za pobjedom» nego se prikazanim dijalogom namjerno utiče na gledaoce da vremenom prikazano ponašanje kroz način razmišljanja prihvate zdravo za gotovo! Pročitajte komentare i razmislite o tome, ako hoćete.

Pošto smo na temi psihopatija: Ne tvrdim da je djevojka koja je rekla "You have to finish"
psihopata, hoću samo da ukažem na gore spomenutu bezosjećajnost. Onaj jedan trenutak poslije pogotka kad su tu pametnicu prikazali – meni ne djeluje suosjećajno a famozno "You have to finish" mi to potvrđuje. Emotivna hladnoća...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon sep 20, 2010 9:06 am 
Toda je napisao/la:
Možda je ovo :offtopic: . Ako hoćete, pogledajte http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... /100917004
. "You have to finish." i rezignacija pogođene djevojke po meni nisu normalni. Ako je u pitanju bio program uživo - ranijih godina bi se program prekinuo i režija bi pustila EPP ili muzički intermeco a medicinska ekipa bi pregledala pogođenu djevojku a nastavak "igara" bi bio pod velikim pitanjem, sve dok pogođena djevojka ne bi bila sposobna za nastavak. Ovo za mene nije «show must go on» niti «žarka želja za pobjedom» nego se prikazanim dijalogom namjerno utiče na gledaoce da vremenom prikazano ponašanje kroz način razmišljanja prihvate zdravo za gotovo! Pročitajte komentare i razmislite o tome, ako hoćete.

Pošto smo na temi psihopatija: Ne tvrdim da je djevojka koja je rekla "You have to finish"
psihopata, hoću samo da ukažem na gore spomenutu bezosjećajnost. Onaj jedan trenutak poslije pogotka kad su tu pametnicu prikazali – meni ne djeluje suosjećajno a famozno "You have to finish" mi to potvrđuje. Emotivna hladnoća...

Mislim da je primjer itekako on-topic jer prikazuje novu (ustvari i ne više toliko novu) ali svakako željenu dinamiku odnosa, gdje je cilj "svetinja" i u TRCI prema istome svaka žrtva je neupitna. Uključene osobe su samo mravi-radilice, poželjno bez osjećaja i tu su da jedno drugo podsjećaju što je cilj, a ne da se bave osobnim "trivijalnostima" tipa fizičke i emocionalne povrede.
Naravno lako bi ovo mogao netko racionalizirati na način da je sve to "kruha i igara" i cure su samo gladijatorice u areni svjesne svih rizika i sastavni dio priče je da "show-must-go-on" i što bi sada one htjele "pa normalno je da je ova podsjeća da nastavi njihovu misiju" jer svjetina čeka, grickajući kokice i ispijajući zlatnokape pivarske proizvode.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri sep 22, 2010 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
PSIHOPATIJA

Pod psihopatijom podrazumijevamo duševno stanje koje se nalazi na granici zdravog i bolesnog duševnog života, pri čemu je uočljivo određeno skretanje od zdravog stanja. To je, u stvari, poremećaj ličnosti u kojoj prevladavaju nedostaci u osjećajnom području.

Pod psihopatom se uglavnom podrazumijeva eksplozivna i agresivna osobnost bez dubljih osjećaja i moralnih osobina. Ta se osoba nalazi u većoj ili manjoj mjeri u sukobu s okolinom. Psihopati ne mogu nikoga istinski zavoljeti, niti mogu suosjećati s drugim Ijudima. Njihov se brak u većini slučajeva brzo raskida, a prema djeci su loši roditelji. Za svoje postupke ne žale, što je odraz moralne neodgovomosti.


Liječenje

U liječenju te bolesti može se postići mnogo. :rofl

Sastav čaja:

30 g latica vrtne ruže
30 g listova i cvjetova ruže penjačice
30 g stabljike preslice
30 g listova i cvjetova kunice
20 g listova matičnjaka
10 g stabljike timijana

Pripremanje i primfena čaja:

Trave jako usitniti i smiješati. U 1 litru proključale vode staviti 5 g mješavine trava i kuhati poklopljeno 1 minutu. Caj ohladiti, preliti u bocu. Piti 3 puta dnevno po 1 dcl prije i poslije jela.
Jesti dobro pripremljenu hranu s mnogo zeleni te bijelog i crvenog luka.

Ma bre pronašao sam spas za čovečanstvo... samo par travica i sve je ko novo :rofl :mrgreen:

(na 4sharedu, search na "lecenje lekovitim biljem") :mrgreen:

Ja ću da započnem sa terapijom za svaki slučaj... :rofl
A preporučujem i svima ostalima, zaštitite se od psihopatizacije i otklonite, eventualno zadobijene simptome :mrgreen: :roll: :mrgreen:

PS
Puno lakše od tamo nekog rada na sebi :mrgreen: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri sep 22, 2010 12:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
baki je napisao/la:
Ma bre pronašao sam spas za čovečanstvo... samo par travica i sve je ko novo :rofl :mrgreen:

(na 4sharedu, search na "lecenje lekovitim biljem") :mrgreen:


:mrgreen:
dobar ti je taj s'r'ch :toothy2:
ko iz bg u zg preko tokija,odprilike
da bude zanimljivije chak je i na istoj temi
viewtopic.php?f=5&t=419&p=85965&hilit=preslice#p85965
ako ne chitash temu,bar kad 'pretrazujesh' neshto u vezi neke teme,mogo bi bar pretragu da pochnesh od te teme gde ti je stalo da neshto i napishesh,...ili nije? :blob:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri sep 22, 2010 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
:offtopic: U pravu si brate Nat... Hvala :-# :oops:
Jbg... nisam stigo da pročitam temu dalje od prvih nekoliko stranica... A ne bi mi ni na kraj pameti bilo da je ovako što neko već zalepio ovde pa nisam searchovao...
Kopao sam po literaturi o lekovitom bilju (sada vidim da je Jack mnogo pre mene :mrgreen: ), pronašao to, i kako ne bih zaboravio kasnije, požurio sam da to pejstam ovde (više zbog humora :mrgreen: )... I šta fali da se s vremena na vreme nešto i ponovi, kao kad neko Quote-ira neki raniji post...?
Jel da obrišem sad? Smeta li kome? :oops: :wink: :mrgreen:
I tako.... stalo mi jeste, ali neretko budem privučen da nešto napišem radi glupiranja (i učenja kroz glupiranje, naravno).
Na primer kao i ti :mrgreen: (između ostalog, svim prijateljima delim link o otvaranju trećeg oka... najbolji si :wink: )

:ontopic:
Nego, ove biljke ja po difoltu koristim što u čajeve što kao začin, često... ali nisam ništa primetio... :mrgreen:
Sve osim one kunice... nju ne poznajem...

Pozdrav :love3:

Edit: Zapravo, kako lagano čitam temu stranu po stranu (često sve nanovo čitajući jednu istu stranicu), tako se i pojavi neki moj komentar, koji bi na kraju mogao poslužiti za uvid u faze shvatanja ove problematike (meni i možda još kome), a ujedno mi i pomoći da bolje shvatim putem savetodavnog šamaranja ili suptilnog usmeravanja od onih koji su malo (ili malo više) u nju zagazili...


Zadnja izmjena: baki; sri sep 22, 2010 9:25 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri sep 22, 2010 7:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Kunica = hajducica, hajducka trava, kostrijet, ravan, roman, romonika. Latinski naziv: achilea millefolium. Engl - Yarrow, inače obavezno se bere svake godine...

Eto, sada sam otkrio da sve ove biljke iz sastava gornjeg čaja koristim oduvek...
Tako da... jasno mi je sada zašto me tuđe boli više bole nego sopstvene :mrgreen:

A u sledećem citatu sam prepoznao svoje delovanje u opisanoj situaciji... dakle poklapanje teorije sa iskustvom, ili, poklapanje dvaju iskustava:
Galaksija_post br 14 na stranici br 3 je napisao/la:
... u lakšim slučajevima može se preduzeti strategija koju je Gurdžijev nazvao “igranje uloge”. Na primjer, ukoliko te ta osoba posjeti, onda igraš ulogu dobrog domaćina čisto da bi olakšao život i sebi i drugima. Istovremeno znaš da je stvar privremena i težiš da izbjegneš svaki konflikt. Kod konverzacije se držiš tema koje su bliske toj osobi i ne zalaziš nigdje duboko. To je vrsta konverzacije koju je čini mi se takođe Gurdžijev nazivao “namakanje graha”. Recimo, ako je punica ili svekrva u pitanju, priče o metodama kuvanja pasulja, kiseljenja kupusa, sušenja slanine … itd. mogu se pokazati sasvim korisnim. Naravno, i to može da traži dosta energije, međutim, mnogo manje od one koja bi se utrošila u slučaju izbijanja konflikta. (Ovdje ne moram ni naglašavati da situaciju da ti se ista osoba zastalno useli u kuću, odnosno, neki zajednički život - treba po svaku cijenu izbjeći!)


Zatim još jedan citat koj se podudara s mojim iskustvma:
Galaksija_post br 14 na stranici br 3 je napisao/la:
... iz materijala kojeg je napisao Lobacevski, pomenuto je da je određeni procenat ljudi “prijemčiv” za psiho-patološki materijal i da oni lako postaju žrtve psihopata, odnosno, marionete u njihovim rukama. Na žalost, prema nekim procjenama tu se radi o otprilike 20% ljudi, što je prilično veliki procenat! (Moguće je da je ovaj procenat i mnogo veći?!) S obzirom na njihovo mentalno stanje, njima se takođe ne može pomoći, niti to treba pokušavati. Takvog, kad bi i uspjeo na silu odljepiti od psihopate on bi se zaljepio za tebe. Njima treba vođa, neko ko će im govoriti šta da misle i šta da rade.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: uto sep 28, 2010 6:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
http://www.h-alter.org/vijesti/ekologij ... je-poludio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz