Sada je: sub apr 27, 2024 2:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: čudne promjene na biljkama
PostPostano: uto sep 03, 2013 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Možda ovo ima veze s chemtrails, možda i s nečim o čemu još ne znamo...
1, Nakon ljetne kiše na svojem sam travnjaku našla jako čudne biljke, ne znam ni da li ih tako nazvati. Nisam imala fotoaparat, ali možda je još netko to isto primijetio i ima neku ideju što bi to bilo..
Izgledalo je kao zeleni žele, tamno zelena sluz u hrpicama i krpicama , podsjećalo je na morsku salatu u raspadu, nešto i kao tamno zelena morska spužva, također u raspadu. Mitko od očevidaca nije mi znao to objasniti.
2. Prijmetili smo porast mahovine na stablima. Mahovina je uvijek bila orijentir, raste samo na sjevernoj strani debla. Ali, ovog proljeća je obrasla sve naokolo i debla i grane . Doslovno je obrasla grane i odozdo i odozgo. Nevjerojatno je nabujala. Kao neka invazija mahovine.
3 Ispod lampi za uličnu rasvjetu se vidi zelena boja izgleda kao da ju je netko odozgo špricao pa je tik oko lampe čisto.kao ispod kipobrana, a sve okolo je pošpricana ta zelena boja. Kasnije se iz te zelene boje razvijaju plosnate sluzave tvorevine slične mahovini.
4. Masovno pada nedozrelo voće sa stabla. Ima nas u okolici puno voćara-amatera, i svi to uočavamo. Voćke su ovog ljeta bujale, lišće zeleno, zdravo, bile su krcate plodova, ali odjednom plodovi popadaju svi na zemlju.
5. Kod nas u gradu ima livada, tj divljih travnjaka koji se redovito kose. Je li to normalno da na livadama bude jedne godine jako puno tratinčica, sve je bijelo od tratinčica a druge godine nema tratinčica nego se pojavi neko drugo cvijeće, pa se sve žuti a tratinčica gotovo da nema?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: čudne promjene na biljkama
PostPostano: čet nov 21, 2013 5:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 20, 2013 5:49 pm
Postovi: 1
Ja bih prije rekla da je u pitanju vlaga. Znam da je kod nas znalo sve biti prekriveno mahovinom uslijed mnogo kiše. Pretpostavljam da onda dolazi i do truljenja (taj žele koji spominješ).
Možda je to neka druga vrsta netipična za ovo područje. Tko zna odakle je došla i s kojim vjetrovima i kišama.

Što se tratinčica i žutog cvijeća tiče, normalno je da neke vrste smetaju drugim vrstama, pa je vjerojatno da je žuti cvijet (pretpostavljam da je u pitanju žabnjak ljutić) potisnuo i ugušio tratinčice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz