Sada je: sub apr 27, 2024 5:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 1:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
http://bs.wikipedia.org/wiki/Hebefrena_shizofrenija

http://www.zracenja.ozdravljenje.net/De ... enija.html

http://hr.wikipedia.org/wiki/Paranoja

Dakle, ako sam dobro shvatio: svatko tko dozivljava stvarnost na individualan nacin, vjeruje u teorije zavjere ili smatra da stvarnost nije ono kakvom se prezentira je: a) psihotik, b) paranoik, c) sizofrenik...Izvrsno! No, osobe koje se nalaze pod religijskim paradigmama nisu ni psihotici ni paranoici ni sizofrenici...Ok... Ako se molis Isusu, Djevici Mariji ili Bogu, ilistajaznam...Andjelu Cuvaru..., ti si u redu, ali ako dobijes informativni feedback, ti si: a) psihotik, b) paranoik, c) sizofrenik :D Vidim da se na sve mislilo u propagandi pranja mozga :) Ups, ispadam: a) psihotik, b) paranoik, c) sizofrenik :) Cek malo, pa ja to jesam :D

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 8:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
NIje ti to isto masta termalni.

Njihovo stanje je degenerativno, nasumično i kaotično, te ono najbitnije, oni su toga nesvjesni. Nebi trebalo generalizirati i trpati sve u isti koš. Makar ima sličnosti u dva procesa, procesu prosvjetljenja i procesu ludila, prvi je isključivo vođen duhom, dok je drugi kaotičan. Prvi, najmanjom greškom može preći u drugi. Oba doživljavaju raspad ličnosti, no u prvom praktikant transformira ličnost, mjenja malo ja za ono više. Individualnost pak ne nestaje. U drugom, ličnost se raspada iznutra, nestaje individualnost i ostaje prazna ljuštura. Također, u prvom kognitive, verbalne i sve ostale sposobnosti dolaze do vrhunca, makar nemoraju biti korištene, u drugom pak one sve propadaju. Na kraju krajeva, senzacije koje doživljava onaj koji je na "putu prosvjetljenja" su doživjeli mnogi praktičari prije njega i ako se pametno traži, može se naći opisano kod mnogih civilizacija od kad je svijeta i vijeka. Senzacije ovog drugog, su čiste opsjene uma, podivljali fantomi koji su nadrasli um koji ih je stvorio. Nebi se čak i čudio da je shizofrenija zaštitni mehanizam programera, failsafe switch koji uništava um i znanje programiranog po potrebi.

Ne želiš se trpati s ovim drugima u koš, vjeruj mi. Znam iz osobnog iskustva par osoba, to su ljudi koji još za života postanu klifoti, ljušture bez svjetla i idealno mrijestilište za demone. Razlog zašto psihijatrija trpa sve u isti koš je jednostavan. Kao znanost je premlada da bi znala razlikovati ove prve, od ovih drugih. Da ne spominjemo tu ignorantnost i drskost općenite svjetske znanstvene zajednice spram svega što nije direktno dokazivo i mjerljivo. To što ljudi iz straha izbacuju klasifikacije poput psihotik, paranoik i shizofrenik te nebi trebalo previše dirati, oni su za stupanj, dva, il tri ignoratniji od psihijatara koji proučavaju te pojave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 6:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
A ja nisam upoznao takve? :lol:

Govoris o ekstremnom granicnom poremecaju licnosti pomijesanom sa teskim disocijacijama i sociopatijom. Ne govoris o sizofreniji. I ja sam to prije brkao. Psihologija nije mlada znanost, nego manipulativna. Dobar dio psihologije koja je valjala se ionako lukavo razjedinila na ergonomiju i psiho magiju...samo da se udalji sto vise od izvora...

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Termalni Bata je napisao/la:
A ja nisam upoznao takve? :lol:

Govoris o ekstremnom granicnom poremecaju licnosti pomijesanom sa teskim disocijacijama i sociopatijom. Ne govoris o sizofreniji. I ja sam to prije brkao. Psihologija nije mlada znanost, nego manipulativna. Dobar dio psihologije koja je valjala se ionako lukavo razjedinila na ergonomiju i psiho magiju...samo da se udalji sto vise od izvora...


Pa, ja sam pričao isključivo o psihijatriji, kroz prizmu medicine i lječenja istih. Psihologija je po meni pizdarija, tako da me pretjerano i ne zanima.

Borderline sociopat s teškim disocijacijama je svjestan što radi, makar ne percipira to na isti način. Zna da njegove akcije imaju posljedice i sposoban je za planiranje. Oni bi se mogli svrstati po klasifikaciju organskih portala. Shizofreničar ne zna što radi, on je pak čisti kaos, bez trunke integriteta i samosvijesti, čisti princip degenerativnosti i propadanja.

Nešto mi je zamagljen glava sad, čini mi se da ću se suzdržati od daljnjeg pisanja jer ne znam kako bi se izrazio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
pa da, bezvezna je tema, kad malo razmislis.
bez uvrede :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: uto sep 10, 2013 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Naljutit ćemo termalnog, neka on piše :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: sri sep 11, 2013 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Boli me tuki sto misli zelenozubi.

Na razlicitim smo Sjenko stadionima. Ovdje se ne radi o psihijatriji niti psihologiji nego o manipulaciji i nametanju patterna koji se ne mogu smjestiti u jednu ladicu. Shizofrenija nije egzaktna niti joj se kao takvoj pristupa, dok je granicni poremecaj licnosti nesto sa cim se suocavaju samo hrabriji psiholozi, dok psihijatri zaziru od njega. Zasto? Zato sto ukljucije kognitivnu komponentu i iste one senzacije koje se smatraju šizofrenima, a koje bi trebale posluziti kao polazisna tocka razumijevanja borderline poremecaja i disocijacija. Naravno, tako dugo dok netko sa "manjkom svjetlosti" ne dodje na "ideju" nekom drugom odrubiti glavu; onda je to posao kriminalistike i zatvorske psihologije koja obicno dijagnosticira - sociopatiju ;)

Zajebano, isn`t it? :)

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: sri sep 11, 2013 6:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Slažem se Bata, ali zbilja, tko traži po internetu da li je lud, naći će da je lud jer propaganda, amateri, novinari i stoka sitnog zuba su u hiperprodukciji.
Isto vrijedi za skoro sve bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: sri sep 11, 2013 7:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Pa da, na to sam pointirao...

Po ovome gore svi su sizofrenici :D A sizofrenija nije egzaktna. Znaci da su svi neegzaktni sizofrenici...sta bi ga se dalje reklo: svi su u banani :thumbup:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: čet sep 12, 2013 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Termalni Bata je napisao/la:
Boli me tuki sto misli zelenozubi.

Na razlicitim smo Sjenko stadionima. Ovdje se ne radi o psihijatriji niti psihologiji nego o manipulaciji i nametanju patterna koji se ne mogu smjestiti u jednu ladicu. Shizofrenija nije egzaktna niti joj se kao takvoj pristupa, dok je granicni poremecaj licnosti nesto sa cim se suocavaju samo hrabriji psiholozi, dok psihijatri zaziru od njega. Zasto? Zato sto ukljucije kognitivnu komponentu i iste one senzacije koje se smatraju šizofrenima, a koje bi trebale posluziti kao polazisna tocka razumijevanja borderline poremecaja i disocijacija. Naravno, tako dugo dok netko sa "manjkom svjetlosti" ne dodje na "ideju" nekom drugom odrubiti glavu; onda je to posao kriminalistike i zatvorske psihologije koja obicno dijagnosticira - sociopatiju ;)

Zajebano, isn`t it? :)


Bojim se da doista nismo. Shizofrenija stvarno nije egzaktna, tu se slažem. Zapravo i ne znam kako se u ovo upleo borderline disocijativni sociopat, jer ja u startu nisam o njemu ni pričao. Jedino što sam rekao da nisu senzacje ono što čini čovjeka shizofrenim, nego degenerativnost i propadanje uma. Iste senzacije možemo imati i mi na putu samospoznaje, i lik na tripu, što ne znači da smo svi shizofreni. Tvrditi tako nešto po meni čak nije ni manipulacija, nego krajnji tip gluposti i ignorantnosti.

Ono što je recimo svojstveno shizofreničarima i borderlineovcima je nešto što se zove shizodini tip ličnosti. Shizoidni tip ličnosti karakterizira nedostatak izraženih emocija i empatije. Borderline pak rijetko prelazi u shizofreniju, češće prelazi u bipolarni sa psihotičnim epizodama. Tu se može povući paralela sa ogranskim portalima. Da li osobe sa shizofrenijom i borderline poremećajem imaju emocije (dušu), no nemogu ih izraziti, ili ih jednostavno uopće nemaju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: čet sep 12, 2013 10:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja bih rekao da stvarnost "boluje" od shizofrenije, a sve uže prema pojedinačnim ljudima je monti pajton leteći cirkus unutar te bolesti.
A da su emocije nekako duša? Hm. Čini mi se da su emocije u uobičajenoj formi samo automatski obrambeni mehanizam letećeg cirkusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: čet sep 12, 2013 11:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Ja bih rekao da stvarnost "boluje" od shizofrenije, a sve uže prema pojedinačnim ljudima je monti pajton leteći cirkus unutar te bolesti.
A da su emocije nekako duša? Hm. Čini mi se da su emocije u uobičajenoj formi samo automatski obrambeni mehanizam letećeg cirkusa.


Zapravo pričam o empatiji, koja je po mojoj intuicije odlike duše i to je upravo ono što u teoriji OP-ovima i psihopatama nedostaje, tako da sam se usudio to poistovjetiti sa emocijama, bar za potrebe ovog posta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: čet sep 12, 2013 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Nedostatak energije uslovljava sve ono što nazivamo bolestima. U principu ne postoji šizofrenija ili paranoja ili bilo što drugo. Onaj tko ima energiju kada bi centrirao mesto jednog šizofreničara on bi uočio njegove strahove, neku njegovu borbu, opsadu i tko zna čega još samo zato što ljudi žive sa nepravilnim konceptom sopstvene svrhe. Nepostoje bolesti, postoji nedostatak energije i to je sve.
Cirkus letača je stvar letača da zamaskiraju pogled u istinu, pogled u predstojeću smrt kojoj se nemože odrediti vreme ni mesto.

Čudi me da termalni bata koji ima u potpisu rečenicu don Juana, nije napokon usaglašen sa istom.
Pa naravno da postoje razni bolesnici, ali mi se odgajamo za letače a izgleda i za orla. Prema tome, sudbina koja je ruka namere, može da čini šta joj je volja jer se mi na zemlji odgajamo. Ako neko pobegne, svaka mu čast :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 12:17 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Interesantno je da su prilikom istraživanja šizofrenije još davno izveli jedan eksperiment gdje su muhe hranili krvnom plazmom šizofreničara, pa onda paukove hranili tim muhama. Paukovi su ubrzo postali rastrojeni i prestali su da pletu normalne mreže, nego su ih pleli nasumično bez ikakvog reda. Čini se da su te “uneređene” mreže simbolički odražavale stanje uma šizofreničara a stvar ukazuje na to da se u krvi šizofreničara nalazi neka toksična supstanca čija priroda i porijeklo nisu poznati!?

LINK

Prilično dobra knjiga u vezi s prikazom dinamike kroz koju je prošao jedan šizofreničar:

Operators and Things

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 13, 2013 3:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
galaksija je napisao/la:
Interesantno je da su prilikom istraživanja šizofrenije još davno izveli jedan eksperiment gdje su muhe hranili krvnom plazmom šizofreničara, pa onda paukove hranili tim muhama. Paukovi su ubrzo postali rastrojeni i prestali su da pletu normalne mreže, nego su ih pleli nasumično bez ikakvog reda. Čini se da su te “uneređene” mreže simbolički odražavale stanje uma šizofreničara a stvar ukazuje na to da se u krvi šizofreničara nalazi neka toksična supstanca čija priroda i porijeklo nisu poznati!


Da, vrlo interesantno, a i slaze se sa onim sto su rekli "kasiopejci" u poslednjoj sesiji:

"Q: (Perceval)Just a yes or no answer on this topic: Does his regular giving of plasma affect his system negatively in any way?
A: Yes. Unless there is a medical reason to do so, it is not advisable. Body fluids are holders of life force and awareness."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 8:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
galaksija je napisao/la:
Interesantno je da su prilikom istraživanja šizofrenije još davno izveli jedan eksperiment gdje su muhe hranili krvnom plazmom šizofreničara, pa onda paukove hranili tim muhama. Paukovi su ubrzo postali rastrojeni i prestali su da pletu normalne mreže, nego su ih pleli nasumično bez ikakvog reda. Čini se da su te “uneređene” mreže simbolički odražavale stanje uma šizofreničara a stvar ukazuje na to da se u krvi šizofreničara nalazi neka toksična supstanca čija priroda i porijeklo nisu poznati!?

LINK

Prilično dobra knjiga u vezi s prikazom dinamike kroz koju je prošao jedan šizofreničar:

Operators and Things

..


U radu s ljudima koji su bili otimani od strane vanzemaljaca, ponekad se u krvi nalazi nešto, umetnuto, a što kao svrhu ima pojačano izazivanje straha, boli, tuge, bijesa, dakle nešto što ima direktno djelovanje na emocije.

Po njihovim izjavama kojima opisuju svoj život, ali i u radu s njima - ti ljudi navode probleme koji se tiču smanjene kontrole emocije do te mjere da su ponekad vrlo agresivni ili samodestruktivni ili potpuno onemogućeni u djelovanju najčešće vođeni paranojom i kao takvi dobivaju razne "dijagnoze" (ako potraže takvu vrstu pomoći).
Na sve ovo može se dodati onda i nešto što se zove posjednuće ili opsjednuće i na drugačije načine, povrh ovoga.

I krv zaista može biti "zaražena".

Što se današnjih psihijatrijskih dijagnoza općenito tiče - bilo bi lijepo da sve ostane samo na dijagnozama, problem je što se one "liječe", naravno kemijski, održavajući ih u biti onakvima kakve se smatraju "normalnima" što ej često u potpunosti suprotno našem prirodnom stanju. Pa jedan dio tih ljudi ne da ne treba lijekove, nego su "žrtve" ove manipulacije. Ali, uvijek postoji ono ali!

U težim slučajevima koje je opisao i Sjenko, neki su ljudi jednostavno "prešli" prag na više načine, ponekad je to jako različito, i da interesantno je pogledati unutar njih i u prazninu ili puninu (ovisno šot se nađe), te bi se moglo nagađati o tome da li je praznina nastala ili je bila. U kontekstu modela da smo mi Ličnost s Dušom, Duhom i Umom - radi se samo o neravnoteži. Ali i o pitanju viška - točnije - čime je ponekad naseljena! Ili je prirodno stanje zaista praznina - točnije ovdje bi se mogli pitati što od komponenti posjeduje jedan psihopat ili sociopat, organski portal, zovimo ih kako god hoćemo. U biti je teško na "prvu" detektirati o čemu je riječ, jer u manifestaciji ove stvari znaju izgledati prilično slično.

Ovo otvara jako puno pitanja. A odgovora je malo i individualni su. I kod nekih težih slučajeva, za ljude iz njihove okoline ova događanja nisu bezazlena niti neopasna! Svidjelo se nama to ili ne! U tim slučajevima ni kemija ne pomaže, pa često čitamo u novinama, joj bio je tako sramežljiv i tih - kako je mogao ubiti? U tim slučajevima, takve osobe najčešće se nisu bavile niti duhovnim radom niti teorijom zavjere.

I bez obzira na znanstvenu zajednicu i sve manipualcije koje se odvijaju, postoje psihijatri koji razumiju ovaj problem i čine ono što mogu, u okviru onoga što "znaju". Neki od njih trude se i ponekad izađu iz okvira manipulativne psihijatrije ili psihologije. I znaju prepoznati "slučajeve" kada je nešto zaista problem - za koji kažu "nema više pomoći" jer i toga ima. Pa nije sve samo propaganda za pranje mozga. A svakkao ništa nije crno - bijelo.

Konačno, zaista u vodama bilo kakvog duhovnog rada - česti su ti slučajevi "pucanja po šavovima" i oni zaista jesu to (često se objašnjavaju naglim podizanjem Kundalinija!), ma koliko se god nama ne sviđalo reći da je tako. Tanka je granica i često se skrene, konačno istraživanje bilo kojeg područja može čovjeka odvesti zaista u paranoju! Zato u tim oblastima rada postoji nešto što se zove mogućnost, ona je tu da čovjeka drži trijeznog. No, to se često otme konrtroli najčešće vjerovanjem. Zato je to, imanje mogućnosti koje te održavaju u miru, teško potići ako se ne shvati i prepozna svaki strah kojeg se ima. Jer strah je obično podloga vjerovanja. Na žalost, psihijatrija i psihologija, pola ovih stvari uopće ne pzonaje, niti ih uzima kao mogućnost, no na drugom kraju klackalice nalaze se razna duhovna učenja koja nisu bolja , ma kako nam se njihova objašnjenja činila pitkijima. Sve u svemu - prilično neistraženo područje rekla bih. I hod po jajima.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 8:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
U svemu nije spomenuto uopće kakvim smo sve načinima kontrole "uma" izloženi, a i oni bi se trebali razmatrati u ovoj slici dijagnostike.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 9:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja sam tu puno ciljao na "stoku sitnog zuba" tipa dilera lijekovima koji se inače izdaju samo na recept i većinom i nisu to što piše, a isto tako i na veći dio alternative koja je opasnija po đep nego po zdravlje. Znam kako to ide, čovjek si čisto lako nađe 100 bolesti i onda ajmoooo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 4:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
sve je to, dakako, jako zanimljivo, ali i dalje ne vidim zasto bi trebao biti zabrinut definicijama koje je termalni postavio u uvodu teme?

ako ne budu te, bit ce neke druge, i ako svijet gledam iz kuta u kojem je i ovaj forum, tako je svejedno.

pade mi na pamet ona don huanova; "psihijatri su ljudi kojima platis da ti kazu da si budala".
mozda je diskutabilno, ali zgodno je za smanjit uzrujavanje stvarima na koje nemas utjecaja.

takodjer se nadam, termalni, da te je proso tuki :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihijatrijska propaganda pranja mozga
PostPostano: pet sep 13, 2013 7:33 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
galaksija je napisao/la:
Interesantno je da su prilikom istraživanja šizofrenije još davno izveli jedan eksperiment gdje su muhe hranili krvnom plazmom šizofreničara, pa onda paukove hranili tim muhama. Paukovi su ubrzo postali rastrojeni i prestali su da pletu normalne mreže, nego su ih pleli nasumično bez ikakvog reda. Čini se da su te “uneređene” mreže simbolički odražavale stanje uma šizofreničara a stvar ukazuje na to da se u krvi šizofreničara nalazi neka toksična supstanca čija priroda i porijeklo nisu poznati!?...


Novija istraživanja na tom polju otvaraju neke zanimljive mogućnosti što se odgovora na pitanje prirode i podrijetla toksičnih supstanci tiče:

Shizofrenija – virus ludila u našem DNK?

[...]Činjenice o shizofreniji su toliko čudne da su navele Torreya i rastući broj drugih znanstvenika da napuste tradicionalna objašnjenja ove bolesti i prihvate nevjerojatnu alternativu. Shizofrenija, oni tvrde, ne počinje kao psihološka bolest. Shizofrenija počinje kao infekcija. Ta ideja je potakla skepsu, no nakon desetljeća potrage, Torrey i njegovi kolege smatraju da su napokon pronašli uzročnika. Možemo ga nazvati virus ludila. Ako je Torrey u pravu, krivac koji pokreće doživotne halucinacije – koje su uništile živote pisca Jacka Kerouaca, matematičara Johna Nasha i milijune drugih – je virus koji svi mi nosimo u našim tijelima. [...]

Virus živi udomaćen u DNK

Njegovo je otkriće bilo intrigantno, ali je bilo daleko od konačnog. Nakon što je potvrdio da njegovo otkriće nije slučajnost, Perron je trebao sekvencionirati gene. Preselio se u Nacionalni centar za znanstvena istraživanja u Lyonu, Francuska, gdje je radio danima i noćima, čak i vikendima. Uzgojio je nebrojene kulture stanica od ljudi s MS-om kako bi dobio što više njegovog zagonetnog virusa za sekvencioniranje. MS je neizlječiva bolest, stoga je Perron morao vršiti istraživanja u laboratoriju razine tri biološke opasnosti. Radivši u toj katakombi pod umjetnim svjetlom, proveo je svoj život pod maskama, u rukavicama i jednokratnim haljama. Nakon osam godina istraživanja, Perron je napokon završio sekvencioniranje gena njegovog retrovirusa. Ono što je pronašao tog dana 1997. godine nitko nije mogao predvidjeti; odmah je bilo jasno zašto mnogi prije njega nisu uspjeli. Zamišljamo viruse kao mornare koji plove od osobe do osobe preko oceana sline, bala ili sjemena – ali Perronov nametnik je bio udomaćen. *Živio je permanentno u ljudskom tijelu na najdubljoj razini: unutar naše DNK. Nakon godina robijanja u laboratoriju za biološki opasne supstance, Perron je shvatio da svi već nose u sebi virus koji uzrokuje multiplu sklerozu."


Virus, prema definiciji "metabolički neaktivna i zarazna čestica na granici nežive prirode i živog svijeta koja nema stanične dijelove već potpuno ovisi o mehanizmu stvaranja energije i bjelančevina stanica domaćina.", koji se od rođenja nalazi u samoj DNK - mislim da bi se jedna takova zarazna čestica komotno mogla nazvati i "visoko-tehnološki bio-mehanički implant", tako da i ovo što alf navodi ima smisla

alf je napisao/la:
U radu s ljudima koji su bili otimani od strane vanzemaljaca, ponekad se u krvi nalazi nešto, umetnuto, a što kao svrhu ima pojačano izazivanje straha, boli, tuge, bijesa, dakle nešto što ima direktno djelovanje na emocije.

Po njihovim izjavama kojima opisuju svoj život, ali i u radu s njima - ti ljudi navode probleme koji se tiču smanjene kontrole emocije do te mjere da su ponekad vrlo agresivni ili samodestruktivni ili potpuno onemogućeni u djelovanju najčešće vođeni paranojom i kao takvi dobivaju razne "dijagnoze" (ako potraže takvu vrstu pomoći).
Na sve ovo može se dodati onda i nešto što se zove posjednuće ili opsjednuće i na drugačije načine, povrh ovoga.

I krv zaista može biti "zaražena"...



I Steiner se osvrnuo u svojem predavanju Krv je sasvim osobit sok iz 1906 na posebnost i značaj krvi u ljudskom organizmu, sumirajući kako;

[...]"Ono dakle što može živeti u krvi čovekovoj, to živi u njegovu „ja". Kao što je fizičko telo izraz fizičkog načela, etersko telo izraz životnih sokova i njihovih sistema, astralno telo izraz nervnoga sistema, tako je krv izraz našega „ja" — Fizičko načelo, etersko telo, astralno telo jesu „gornje", stanje krvi i „ja" jesu „srednje", a fizičko telo, životni sistem, nervni sistem jesu „donje". Zato ono što želi zavladati čovekom mora zavladati njegovom krvlju. Na ovo se čovek mora obzirati, ako želi napredovati u praktičnom životu. Može se, na primer, ubiti tuđ narod u njegovoj osobenosti, ako se kolonisanjem od njegove krvi zahteva ono što njegova krv ne može podneti Jer se u krvi izražava Ja". Lepota i istina vladaju čovekom tek onda kad imaju njegovu krv. Mefistofeles dokopava se krvi Faustove, jer on želi imati njegovo „ja". Stav koji čini osnovnu misao ovoga predavanja uzet je iz dubine saznanja, -- zaista : „Krv je sasvam osobiti sok"."

*Podsjeti me ovo boldano na uvodni članak dr Changa s druge teme na forumu, a koji se bavi promišljanjem o podrijetlu DNK.

Primjetio bih...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz