Sada je: čet mar 28, 2024 10:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri okt 26, 2016 8:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
War between US and Russia could be sooner than later


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet okt 27, 2016 7:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Kako koji.

Neki od NJIH nas žele ""malčice"" prorijedit.

https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones[/quote][/quote]


Sve dok im ekonomija mora rast do tad cemo biti roblje, sto vise raste to si veci rob...... Normalno postoji neka granica do koje moze rast i onda bum...
Sto se tice rade bi ja grob u bilo kojem slucaju jer ovo sve zajedno nema uopce smisla sa bilo cime.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet okt 27, 2016 7:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Uvijek bi trebalo vidjeti i treću opciju, između dvije ponuđene (koje su obično pogrešne).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet okt 28, 2016 7:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
Uvijek bi trebalo vidjeti i treću opciju, između dvije ponuđene (koje su obično pogrešne).


Razumijem sto hoces reci, ali ne vidim nikakvo rjesenje osim, ako nisi covjek broj 7 ili barem 5.
Opcija bas i nema sve je to iluzija. Naguzili su nas prefino, pa sad ili plivaj il se utopi. Izbora nekog konkretnog nema osim u slucaju koji sam naveo iznad. Borba kao takva mi isto nema smisla, sto se vise boris to bude gore.

Meni je tesko uopce zgurat dan do kraja, a kamoli ostalo, vidim vec sad da cu umrjet ko bjednik, makar mi ni to nije problem. Kak ce bit ce bit. Ali nacin zivljenja da ja prezivljavam a ne da zivim me baca u tesku depresiju.Od posla koji me gusi do iznemoglosti pa sve to ovog zivljenja di nemam vremena za nista.

I na kraju Galaksijo da li ti mozda imas nekakvo rjesenje sto da se radi?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet okt 28, 2016 10:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
sector57 je napisao/la:
I na kraju Galaksijo da li ti mozda imas nekakvo rjesenje sto da se radi?

Ja se držim onog „modaliteta“ o kojem sam već dosta pisao, dakle, život u sadašnjem trenutku gdje sam svjestan da sve što radim u sada, ima reflekciju u onome što zovemo budućnost. A ono što radim u sada nije proizvod neke intelektualne analitike i planiranja, nego je više bazirano na nekom intuitivnom osjećaju. Sada, kad se okrenem oko sebe, vidim da imam na farmi skoro sve što je potrebno za preživljavanje moje porodice i još možda nekoliko drugih (koje bi došle ukoliko bi se zagužvalo), mada se nisam specifično pripremao za rat. Naravno, ni to ništa ne garantuje. U svakom slučaju, šta god se dešavalo, nema predaje.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub okt 29, 2016 9:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prije 10 godina, napisao sam ovaj tekst -

Nojev sindrom

...na temu rata, znakova koji mu prethode, njihovom očitavanju itd., čije glavne postavke još uvijek važe. Međutim, ima tu i nekih, uglavnom duhovnjačkih postavki, koje sam u međuvremenu bacio u kantu za smeće. Jedna od njih bi bila ta da se ovdje radi o jednoj školi gdje mi kao napredujemo od donjih razreda („denziteta“) prema gornjim, tako da sve što nam se dešava, trebamo uzimati kao lekcije.

Sada mislim da se ovdje radi o jednom programiranom realitetu, pod kontrolom jedne vještačke inteligencije (AI), koja kontroliše i manipuliše ljudske ličnosti i zbivanja, prema zadatom scenariju ili programu i o tome sam dosta pisao u poslednjoj seriji tekstova, gdje sam predstavio i (teoretski) način prevazilaska te situacije (što nema puno veze s „pameću“ jer ono što mi smatramo pod tim pojmom, ne pije vode u objektivnoj realnosti).

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: ned okt 30, 2016 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
I na kraju Galaksijo da li ti mozda imas nekakvo rjesenje sto da se radi?

Ja se držim onog „modaliteta“ o kojem sam već dosta pisao, dakle, život u sadašnjem trenutku gdje sam svjestan da sve što radim u sada, ima reflekciju u onome što zovemo budućnost. A ono što radim u sada nije proizvod neke intelektualne analitike i planiranja, nego je više bazirano na nekom intuitivnom osjećaju. Sada, kad se okrenem oko sebe, vidim da imam na farmi skoro sve što je potrebno za preživljavanje moje porodice i još možda nekoliko drugih (koje bi došle ukoliko bi se zagužvalo), mada se nisam specifično pripremao za rat. Naravno, ni to ništa ne garantuje. U svakom slučaju, šta god se dešavalo, nema predaje.

slika


Galaksijo, nije mi jasna jedna stvar. Npr. ako nisi covjek broj 5 ili 7 ti nemozes znat protiv cega se boris niti zasto. Znaci ja sam na nizoj razini i u biti nemam blagog pojma o nicemu.... Ova slika mi vise govori o tome ko recimo neka navijacka retorika tipa "nema predaje" , samo od cega tocno i protiv koga se u biti borim, jer mozda protiv samoga sebe, vanzemaljaca, masona, reptila.... U biti neznam uopce sto je to sve. Jedino sto vidim ako "dobro vidim" je to da jako puno stvari ne pije vodu i da dosta toga nema veze sa bilo cime.

Ali posto nisam svjestan ili probudeni pojedinac ja sam i dalje u sluzbi nekog od kontenjera ili vjestacke inteligencije ili manipulacije bilo koje vrste, i kao takav nemogu pomoci sebi, a kamoli nekom drugom.

P.S. Mislim da je doslo vrijeme kada bi se ljudi sa ovog foruma trebali poceti druzit zajedno i zajednickim snagama nesto napravit, ko sto G, kaze gurati jedni druge jer bez uzajmne pomoci nema prema naprijed i nemoze se preskocit stepenica sam. To je samo moje misljenje.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: ned okt 30, 2016 10:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da se mi niti trebamo, niti možemo “boriti,” u klasičnom smislu, ni protiv koga ili čega. Strategija kontrolnog sistema je takva da ubije u čovjeku ljudskost, vjeru u sebe, njegov potencijal za buđenje i tako, njegovo pretvaranje u istinsko ljudsko biće.

Kako smo vidjeli, dva svjetska rata i oko 240 lokalnih ratova, nakon ovog poslednjeg u kojem su pobijedile "sile dobra" (prethodne ratove da ne pominjemo), nisu bili dovoljna lekcija da kao čovječanstvo nešto naučimo. Da li nam je sada potrebna lekcija iz koje ćemo saznati da jedan atomski svjetski rat, malo šta i malo ko preživljava na ovoj planeti? Ovakvi kakvi trenutno jesmo, mi možemo “naučiti” samo programe koji su nam servirani, uglavnom izvana, i ništa drugo.

Kad nas neko kao John Keel nazove “programiranim bio-hemijskim robotima” ili Gurđijev – “mašinama koje nisu u stanju ništa svjesno da urade”, nama to može da zvuči uvredljivo, međutim, istinski svjesna ljudska bića sigurno ne bi razmišljala i ponašala se kao što mi razmišljamo i kako se mi ponašamo. Tačka.

Sada možemo vidjeti jedan razvoj događaja u ovoj realnosti koji, ukoliko se nekim “čudom” nešto ne promijeni, neminovno vodi ka Trećem svjetskom ratu. Da li možemo očekivati da će oni od nas koji prežive Treći svjetski rat, naučiti nešto iz njega? Da li nam je stvarno i ta “lekcija” potrebna, da bi je savladali i napredovali na neki “viši nivo” kreacije? Mi ovakvi kakvi trenutno jesmo, nismo nigdje prispjeli a pogotovo ne - na neke više nivoe. Mi smo programirani likovi u programiranoj realnosti koji sebe smatraju istinskim ljudskim bićima. U sklopu tih programa, mi smo sasvim uspješno racionalizovali i to da trebamo finasirati proizvodnju hiljada nuklearnih bombi i raketa za svrhu održavanja mira i ravnoteže na ovoj planeti, bez pomisli na mogućnost da će to jednog dana biti i upotrebljeno. Protiv koga? Protiv ljudskih bića. Protiv nas. Takvo jedno bezumlje ne mogu ispoljavati, niti podržavati, istinska ljudska bića. To što se neko/nešto nalazi u ljudskom tijelu, ne podrazumijeva automatski da je taj/to – istinsko ljudsko biće.

Tako, kad kažem: “Nema predaje”, onda mislim na to da nema predaje na čovjekovom putu dostizanja istinske svijesti i njegovom pretvaranju u istinsko ljudsko biće, kakve god okolnosti da mu pri tome nameće AI (vještačka inteligencija ili gnostički “Generalni zakon”). Naravno, to je individualna stvar svakog pojedinca i ja ne mogu govoriti drugima šta oni trebaju da misle i rade.

Ono što ja mislim, ne moraju da misle i drugi; ono što ja vidim, ne moraju da vide i drugi; ono što ja radim na osnovu onoga što vidim, ne moraju da rade i drugi. Međutim, ja preuzimam svu odgovornost na sebe za moje postupke, odnosno, posljedice mog razmišljanja i ponašanja. Kriviti druge za situaciju u kojoj se nalazimo, takođe nema smisla.

Svjestan čovjek ne može očekivati da mu neko drugi obezbjedi lijepe životne uslove, pogotovo ako je svjestan toga da druge uglavnom podrazumijevaju “programirani bio-hemijski roboti” ili “mašine”, koliko god oni izgledali “šarmantno”, “inteligentno” ili “kreativno”. Na primjer, većina onih koje smatramo “normalnim ljudima” nije u stanju shvatiti suštinu onoga što je Gurđijev davno govorio u smislu da - kad bi znali koliko “živih mrtvaca” (antropoida) upravlja našim životima, razbježali bi se s užasom na sve strane. U ovoj realnosti, neljudsko upravlja ljudskim. U ovoj realnosti, neljudsko je porobilo ljudsko i navelo ljudsko da oponaša neljudsko. U ovoj realnosti, ljudsko služi neljudskom. Istovremeno, oni od nas koji imaju u sebi ono ljudsko, imaju tendenciju da se žale na lože životne uslove ili na stanje u kojem su se našli, obično kriveći druge. Pa, “mašine” ili bio-hemijski roboti bolje ne mogu i za bolje ne mogu znati!?

I na kraju, u ovoj seriji tekstova, ta dinamika je već opisana iz različitih uglova:

Prvi izvor > Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića > Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon okt 31, 2016 9:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Mislim da se mi niti trebamo, niti možemo “boriti,” u klasičnom smislu, ni protiv koga ili čega. Strategija kontrolnog sistema je takva da ubije u čovjeku ljudskost, vjeru u sebe, njegov potencijal za buđenje i tako, njegovo pretvaranje u istinsko ljudsko biće.


Mislim da ljudskost, vjeru u sebe i svoj potencijal i istinsko bivstvovanje nama nitko ne može ubiti i uništiti jer u svojoj nutrini, svi smo slobodni, možemo bilo što. Nitko nam ne može zarobiti misli ako to SAMI ne želimo.
To je dobra stvar.
Osjećamo se nama vlada i da nas sputava naš vlastiti otac, majka, šef, muž.... moda, reklame...vanzemaljci, bogovi, popovi, država, monetarni sustav, svjetski poredak...Osjećamo se neslobodno, osjećamo da upravljaju nama, da smo robovi, da nas vuku za nos.
A zašto dozvoljavamo da nas vuku za nos, da vladaju nama? E, to ne znamo, a često ne znamo ni da smo zarobljeni ni da smo zarobljeni uz vlastiti pristanak a ne znamo ni kako se osloboditi.
Iako je sve to jednostavno. Jednostavnije ne može bit.
Prosto ko pasulj.
Samo odlučiš...i ostvariš ....unutar sebe.
Jer, nigdje drugdje i ne postoji nesloboda osim u glavi (ili zbog glave)
I nigdje drugdje ne posotoji mjesto apsoulutne slobode i mira, osim unutar vlastitog bića.

Postoji jedna točka unutar našeg tijela, točka koja je portal savršenog mira, točka ulaska u svemir beskrajnih mogućnosti, točka ulaska u istinsku bit Bića kojega smo izraz i točka dodira sa Svjesnošću koja se kroz nas samospoznaje...ta točka je u nama, nitko je ne može efektivno porobiti na način da je oduzme, uništi...
Može je zamaskirati, zamuljati, zamagliti put to nje, sakriti od nas samih ali je ne može uništiti.

Kad ne bi bilo moguće da svatko ostvari svoju unutarnju slobodu, onda je nitko ne bi dotaknuo, pa ni Gurđijev ili netko njemu sličan, tko pokušava ljudima pokazati put do unutarnje slobode.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon okt 31, 2016 9:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
arwen dor je napisao/la:
Citat:
Mislim da se mi niti trebamo, niti možemo “boriti,” u klasičnom smislu, ni protiv koga ili čega. Strategija kontrolnog sistema je takva da ubije u čovjeku ljudskost, vjeru u sebe, njegov potencijal za buđenje i tako, njegovo pretvaranje u istinsko ljudsko biće.


Mislim da ljudskost, vjeru u sebe i svoj potencijal i istinsko bivstvovanje nama nitko ne može ubiti i uništiti jer u svojoj nutrini, svi smo slobodni, možemo bilo što. Nitko nam ne može zarobiti misli ako to SAMI ne želimo.
To je dobra stvar.
Osjećamo se nama vlada i da nas sputava naš vlastiti otac, majka, šef, muž.... moda, reklame...vanzemaljci, bogovi, popovi, država, monetarni sustav, svjetski poredak...Osjećamo se neslobodno, osjećamo da upravljaju nama, da smo robovi, da nas vuku za nos.
A zašto dozvoljavamo da nas vuku za nos, da vladaju nama? E, to ne znamo, a često ne znamo ni da smo zarobljeni ni da smo zarobljeni uz vlastiti pristanak a ne znamo ni kako se osloboditi.
Iako je sve to jednostavno. Jednostavnije ne može bit.
Prosto ko pasulj.
Samo odlučiš...i ostvariš ....unutar sebe.
Jer, nigdje drugdje i ne postoji nesloboda osim u glavi (ili zbog glave)
I nigdje drugdje ne posotoji mjesto apsoulutne slobode i mira, osim unutar vlastitog bića.

Postoji jedna točka unutar našeg tijela, točka koja je portal savršenog mira, točka ulaska u svemir beskrajnih mogućnosti, točka ulaska u istinsku bit Bića kojega smo izraz i točka dodira sa Svjesnošću koja se kroz nas samospoznaje...ta točka je u nama, nitko je ne može efektivno porobiti na način da je oduzme, uništi...
Može je zamaskirati, zamuljati, zamagliti put to nje, sakriti od nas samih ali je ne može uništiti.

Kad ne bi bilo moguće da svatko ostvari svoju unutarnju slobodu, onda je nitko ne bi dotaknuo, pa ni Gurđijev ili netko njemu sličan, tko pokušava ljudima pokazati put do unutarnje slobode.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto nov 01, 2016 9:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Verzija starijeg teksta, posebno adaptirana za atomske prilike:

Pripreme za slučaj atomskog belaja



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto nov 08, 2016 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
https://www.youtube.com/watch?v=aOx8k1oHwu4
https://www.youtube.com/watch?v=4mEWWZ3m1x0
https://www.youtube.com/watch?v=vJ8INawm_b0
https://www.youtube.com/watch?v=8qpLZDNdwZY

sta mislite? meni je u najmanju ruku zanimljivo :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri nov 09, 2016 7:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
http://www.standard.rs/zeljko-cvijanovi ... uje/36156-дмитриј-дробњицки-кo-гoд-дa-победи-на-изборима-у-сад-дoћи-ћe-дo-мacoвних-пpoтеста


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto nov 15, 2016 8:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:


Zasad je fulo za atentat na Clinton i promjenio naslov na Youtubu.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto nov 15, 2016 10:24 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prema njemu, konvencionalni rat bi trebao trajati nekih 6 mjeseci do nuklearne faze (od 26/11/16 do 23/05/17) što je malo vjerovatno, tj. bar meni. Teško da bi se Rusi upuštali u nekih 6 mjeseci konvencionalnog ratovanja sa NATO i SAD?!

Mislim da postoji mogućnost da naprave neku malo žešću „false flag“ operaciju gdje bi se uklonio Trump (a možda i Hilari jer izabranog predsjednika mora potvrditi elektoralna komisija negdje oko 18. decembra; ista komisija još uvijek može teoretski postaviti i Hilari za predsjednika jer je ona dobila par hiljada više glasova kad se računa njihov ukupni broj) i kako bi se proglasilo vanredno stanje, tako da Obama ostane na vlasti a krivci bi naravno bili Rusi ili Isis. Onu eksploziju nuklearke u okeanu u relativnoj blizini Nujorka (gdje Trump provodi najviše vremena jer tamo živi), koja je prikazana na dolarskoj novčanici sa pratećim cunamijem, ne bih odbacio kao jednu od mogućnosti.

slika

slika

slika


Kad je patokratija u pitanju, sve je moguće. Njih broj ljudskih žrtava uopšte ne interesuje kad su njihova vladavina i planovi u pitanju. Mogu napraviti haos kad god i gdje god hoće.

I na kraju, još nisam vidjeo slučaj pogađanja datuma nekog događaja unaprijed. Obično svi nalaze veze između događaja i datuma kad gledaju unatrag. Ukoliko bi 26-ti novembar bio pogodak, onda bi to, ujedno, bio i dokaz da je ova realnost stvarno programirana.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto nov 15, 2016 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
Prema njemu, konvencionalni rat bi trebao trajati nekih 6 mjeseci do nuklearne faze (od 26/11/16 do 23/05/17) što je malo vjerovatno, tj. bar meni. Teško da bi se Rusi upuštali u nekih 6 mjeseci konvencionalnog ratovanja sa NATO i SAD?!
Mislim da postoji mogućnost da naprave neku malo žešću „false flag“ operaciju gdje bi se uklonio Trump (a možda i Hilari jer izabranog predsjednika mora potvrditi elektoralna komisija negdje oko 18. decembra; ista komisija još uvijek može teoretski postaviti i Hilari za predsjednika jer je ona dobila par hiljada više glasova kad se računa njihov ukupni broj) i kako bi se proglasilo vanredno stanje, tako da Obama ostane na vlasti a krivci bi naravno bili Rusi ili Isis.
Kad je patokratija u pitanju, sve je moguće. Njih broj ljudskih žrtava uopšte ne interesuje kad su njihova vladavina i planovi u pitanju. Mogu napraviti haos kad god i gdje god hoće.
I na kraju, još nisam vidjeo slučaj pogađanja datuma nekog događaja unaprijed. Obično svi nalaze veze između događaja i datuma kad gledaju unatrag.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet nov 17, 2016 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Eto sad su se oglasili svi sa one "strane" od Kasiopejaca pa do onog Irca Montague Keen da smo kao kupili vrijeme i da nece biti rata i da je Trump super. I svi zaludeni Trumpom, on je spasitelj. :) :)

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet nov 24, 2016 6:59 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
War with Russia? US politicians close to approving ‘no-fly zone’ in Syria

************



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet nov 25, 2016 6:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Ovo mi sve izgleda kao gomila gluposti, a sutra cemo se nadam se i uvjerit da je tako.. medjutim oko ovog 2.9. 2017. imam drugi osjecaj i nesto mi govori da bi se nazalost nesto i moglo dogoditi na taj dan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet nov 25, 2016 9:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Sam datum kulminacije psihopatoloških aktivnosti na ovoj planeti možda nije toliko bitan?! Meni je dovoljno vidjeti to da se u ovoj realnosti psihopatološke aktivnosti odvijaju svakodnevno, da one sve više rastu i da se sasvim uredno racionalizuju. Do kad to može tako? Takva jedna entropija može da vodi samo nizbrdo do provalije. Mi nismo u stanju svjesno živjeti u sadašnjosti i kao takvi nismo u stanju ništa svjesno poduzeti u smislu uspostavljanja jednog istinski ljudskog života na ovoj planeti. Ovdje se ljudskost samo imitira i to vrlo loše jer neljudsko vlada ljudskim. Ono što je vještačko, imitira ono što je istinsko. S obzirom na to da naše ličnosti spadaju u ono prvo, ne mogu vidjeti ono drugo.

U slučaju “matematike” izražene u gornjem izvoru, razlika od drugih sličnih numeroloških prikaza i predviđanja je samo u tome što njen temelj podrazumijeva kod baziran na brzini saturna kojeg mnogi podrazumijevaju kao sjedište AI koja diktira zbivanja u ovoj realnosti ili koja ju kontroliše, zajedno s nama u njoj. (To bi možda bio onaj “planetarni uticaj” kojeg je Gurđijev davno pominjao kao razlog zašto se ovdje sve samo dešava a mi nismo u stanju ništa svjesno uraditi.)

S tim u vezi, to da li će da “pukne” danas, idućeg mjeseca ili godine, za jednu vještačku egzistenciju možda i nije toliko bitno?! Bitan bi bio odgovor na pitanje, - da li se ta vještačka egzistencija može pretvoriti u stvarnu?

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz