Sada je: čet mar 28, 2024 10:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: čet jul 24, 2014 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Svi ste culi za Arhandjela Mihajla,Gavrila,Rafaila,Uriela itd....
Po Bibliji i Knjizi Enoha ovi andjeli spadaju u dobre andjele dok sam nedavno u par intervjua cuo da su oni ustvari Arhandjeli od Demijurga(Jehove/Satane) i prestavljaju time laznu svetlost...

Jel ima neko malo detaljnije informacije o ovome i da li oni prestavljaju pravu ili laznu svetlost??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhandjeli-dobri ili losi?
PostPostano: čet jul 24, 2014 5:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Jel ima neko malo detaljnije informacije o ovome i da li oni prestavljaju pravu ili laznu svetlost??


Detaljnijih (dez)informacija će uvek biti na svakom koraku, a po pitanju jesu li ili nisu - Jesu li? Ili nisu? Evo, pitam ja tebe :)

teško da je bilo ko kompetentniji da ti odgovori na to pitanje od tebe samog.

Da neko sad odgovori - da li bi mu verovao? Ako bi - koliko dugo bi mu verovao? dok od nekog drugog, ko kaže suprotno ne dođe argument koji deluje ubedljivije? I onda Jovo Nanovo.

A što se mene tiče - oni mogu predstavljati i Mek Donalds ... Mada je ipak verovatnije da predstavljaju arhanđele. :occasion5:

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: pet aug 01, 2014 12:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 25, 2014 2:18 pm
Postovi: 11
Veoma interesantna tema, steta sto nema vise odgovora i materijala za argumentovanje. Ja sam citao da su pojedini uspijevali da putem kanaliziranja cak i kominiciraju sa njima?! Da li mozda neko ima nesto u vezi toga zanimljivo da doda, podatke, iskustva, razmisljanja? I jos jedna stvar - na mnogim forumima se provlaci prica da mozda bas ti "arhandjeli" imaju veze sa sinhronicitetom, posebno stalnim ponavljanjem istih brojeva - da tako zele zaokupiti nasu paznju - mada sumnjam u to. A sto se tice samog naslova ove teme "Arhandjeli - dobri ili losi" rekao bih da su dobri, jer su po nekim izvorima to zapravo bica iz 6 denziteta, gdje vlada opd orjentacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: sub aug 02, 2014 10:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub aug 02, 2014 9:59 pm
Postovi: 1
Evo, ja bih želela da podelim svoje iskustvo koje imam sa Arhandjelom Mihajlom.
Drago mi je da sam naletela na ovu temu, jer često mislim o tome.
Pre jedno tri godine, skoro preko noći zapala sam u neko čudno stanje. Konstantno sam bila pod nekim strahom i kao da sam i neki ogroman teret nosila na ledjima, ali bukvalno. Ne umem baš to najplastičnije da opišem, ali nije bilo ni malo prijatno. Pokušavala sam nekako da se izborim sa tim, ali nije išlo, a samo od sebe nije htelo da prodje.
U kući imam knjigu Pravoslavnih akatista i počela sam da čitam neke, ali nije bilo pomaka. Onda sam jednom uzela da pročitam Akatist Arhangelu Mihajlu i pri kraju sam osetila kako me je sav taj teret napustio. Kad sam završila sa čitanjem, osećala sam se normalno. I sutradan takodje.To je bilo to. Taj osećaj mi se više nikada nije vratio.
Moje tumačenje je da mi se nešto bilo nakačilo i da ga je Arhandjel Mihajlo oterao, a on je kao pobednik nad demonima i opisan u knjigama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: čet okt 30, 2014 11:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
Može li laž biti dobra ili loša ?

probaj da citaš malog princa umesto akatista i on jednako pomaže !

ja sam tako slično jedne noći ali kako mi nije bilo sveto pismo na dohvatu uzeo malog princa i posle par strana zaspao mirno i opušteno . nikad mi se to nije ponovilo .

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: čet jan 08, 2015 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Svi ste culi za Arhandjela Mihajla,Gavrila,Rafaila,Uriela itd....
Po Bibliji i Knjizi Enoha ovi andjeli spadaju u dobre andjele dok sam nedavno u par intervjua cuo da su oni ustvari Arhandjeli od Demijurga(Jehove/Satane) i prestavljaju time laznu svetlost...

Pa, ako su po Bibliji i Enohovoj knjizi u pitanju dobri anđeli svjetlosti koja raščišćuje tamu (i očitu zbrku) poimanja oni svakako spadaju među Jahvine arhanđele.
I da, Bog (Jahve - El Elyon koji je udahnuo od svog "kaj nefeša" - dah (razumnog) života ljudima) jest Demiurg - demos+ergon - onaj koji radi za ljude; i koji je Tvorac (tehnites) i zemlje i neba i svega. Satan je onaj koji radi protiv dobrobiti ljudi i time protiv Božjeg djelovanja (heb. satan = protivnik dobru; aka "ubojica i lažac").

I da, najpoznatiji Jahvini anđeli tj. arhanđeli su imenovani kao:
MIHAEL: Tko je kao Bog?
GABRIEL: Bog je moja snaga!
RAPHAEL: Bog iscjeli!
URIEL: Božja vatra!
Uriel se spominje u nekim apokrifnim knjigama Ezre i Ezra je tamo opisao svoje razgovore s Urielom; a (ako me sjećanje pročitanoga služi:) Daniel je komunicirao s Gabrielom.



sad, evo i malo copy-paste (po običaju; dok ga ne ukinem):

Opis "Anđeoske Hijerarhije"

"Sve tri glavne religije Zapada – kršćanstvo, judaizam i islam, kao i gotovo svi drugi sistemi religijskih vjerovanja, uključuju nebeska bića u svoje kozmologije. Spisi uvijek pišu o anđeoskim intervencijama."

"Anđeli, kao i ljudi, pripadaju porodicama ili klanovima. Najpoznatija podjela je ona u tri kategorije, sfere, područja, s početkom od onih najbližih Bogu, prema dolje: onima povezanima s fizičkim svijetom." ...

"Riječ 'anđeo' predstavlja i generički izraz za sva nebeska bića, ali i specifičan izraz za članove treće sfere: onih najbližih fizičkom postojanju. Slično, riječ 'arhanđel' je generički izraz za sve više redove nebeskih bića, iako je zapravo specifičan izraz za tek jedan među višim redovima."

"Navode se četiri reda nebeskih bića: anđeli, arhanđeli, principali i tronovi [prijestolja]." ...

"Kad govorimo o višem i nižem ešalonu, zapravo je točnije vizualizirati sve redove nebeskih bića u jednom velikom krugu, u kojemu se 'najviši' i 'najniži' međusobno drže za ruke. Npr. serafim, koji je najbliži Stvoritelju, također služi Bogu u nama."

Prema infosima iz Novog Zavjeta, nebeska bića su grupirana u sedam rangova:
anđeli,
arhanđeli,
prvaštva,
moći,
vrline,
vlasti i
prijestolja/sjedišta.

K tome, Stari Zavjet dodaje kerubime i serafime, i tako dobijamo devet horova anđela kasnije kršćanske teologije; iako se općenito smatra da ih je sedam. Najveća je pažnja posvećena četvorima anđela iz Starog Zavjeta i Apokrife.

Nebeska Hijerarhija

Devet redova anđeoskih bića (1 je najviši red)

Prvi Krug – anđeli koji služe kao nebeski savjetnici
1 - SERAPHIM - serafi
2 - CHERUBIM - kerubi
3 - THRONOS - THRONES - tronovi, prijestolja, sjedišta

Drugi Krug – anđeli koji djeluju kao nebeski upravitelji
4 - KURIOTES - DOMINIONS - vladavine, vlasti, gospod(ar)stva
5 - VIRTUES - vrline
6 - EGZOUSIA - POWERS - moći, sile

Treći Krug – anđeli koji djeluju kao nebeski glasnici
7 - ARHONTON - PRINCIPALITIES - principali, prvaštva, prinčevi
8 - ARCHANGELOS - arhanđeli
9 - ANGELOS - anđeli


SERAFI(M)
"Najviši red najviše hijerarhije čine serafimi, nebeska bića za koja se smatra da okružuju Božansko prijestolje, pjevajući glazbu sfera i regulirajući kretanje univerzuma koji izvire iz Boga."

KERUBI(M)
"Oni su čuvari svijetlosti i zvijezda. Daleko od naše ravni stvarnosti, ali njihova svjetlost dodiruje naše živote, božanska svjetlost kojom nas obasjavaju s Nebesa."

TRONOVI
"Tronovi su družbenici anđeli planeta. Sada bi bilo dobro biti svjestan jednog trona, Zemaljskog Anđela, koji je čuvar našega svijeta." -- [kao: Gea ili Gaia (kako ga / ju je prozvao Lovelock (ako dobro upamtih)]

VLADAVINE
"Vladavine/dominioni su nebeska bića koja upravljaju aktivnostima svih anđeoskih grupa koje su ispod njih. Božanski upravitelji, također i integriraju/ujedinjuju duhovne i materijalne svjetove."

VRLINE
"Vrline su važne za nas, jer su u stanju isijati ogromne nivoe božanske energije."

MOĆI
"Moći su nositelji svijesti cijelog čovječanstva, čuvari naše kolektivne povijesti. U ovu grupu ubrajaju se i anđeli rođenja i smrti. Oni mogu privući na nas energiju božanske ravni i zadržati ju ovdje, na sličan način na koji drveće zadržava i apsorbira energiju Sunca. Tako Moći svima nama mogu poslati viziju svjetske duhovne mreže. Kao što mi imamo srce, jetru, bubrege i druge tjelesne organe, tako su i sva svjetska područja različiti organi u izvirućem duhovnom tijelu ove planete." -- Bahai Vjera.

PRINCIPALI
"Iznad anđela i arhanđela su principali ili prvaštva. Oni su anđeli čuvari velikih grupa – od gradova i nacija do nedavnih ljudskih tvorevina kao što su multinacionalne korporacije. Možda bi se principale moglo točnije nazvati integrativnim anđelima. Brojna od ovih bića uključena su u život planeta... jedan od integrativnih anđela tako nosi u svom srcu obrazac jedinstvenog svjetskog poretka."

ARHANĐELI
"Arhanđeli se brinu za veća i šira područja ljudskogih nastojanja. Nisu iz iste porodice kao anđeli.Četiri najpoznatija arhanđela su Gabriel, Mihael, Rafael i Uriel."

ANĐELI
"Anđeli, koji su nama i najpoznatiji, zadnji su u redu, i nama najbliži. Najviše upleteniji u ljudske stvari i živote. Unutar grupe anđela, postoje brojne vrste, različite funkcije... Ona koja nam je najpoznatija jesu... anđeli čuvari. Zbog promjena u njihovim funkcijama i naše svjesnosti, o njih možemo smatrati anđelima pratiteljima. Kada se bude povećala ljubav i svjetlost na Zemlji, oni nas neće morati više čuvati, već će nas prije voditi prema većoj i većoj svjesnosti."

kraj gornjeg izvatka, ne znam više otkuda iz arhive.
__________

S druge strane, da ne ispadne još jedno puko "copy-paste" ovdje, jedna od verzija Enohove knjige (ona Slavenska) spominje samo generičke nazive: anđele i arhanđele na jednoj strani (kroz deset gradacija) s tim što petom stupnju pripadaju "negativci" (koji su potpali pod jed, jad, zavist itd (aka "zlo i naopako") i obvezali jedni druge uzajamnim kletvama): Satan / Semjaza (u Etiopskoj verziji knjige "negativci" su watchersi - "air"-i ili "ajri" poput Semjaze, Azazela i ostalih. u Slavenskoj verziji, Enoh upravo u spomenutu petu sferu smješta watcherse predvođene likom po imenu: Satanail. "satan" također predstavlja i opredjeljenje ili narav utjecaja - pa time i nekakav naziv za "izvor" ili "porijeklo" (biće ili stvorenje) istog utjecaja ili djelovanja, a Semjaza i ekipa od nekolicine skrbnika se opredjelila "protiv" Boga i ljudi jednako) kao predvodnik air-a ili aer-a (watchersa - nadglednici/skrbnici), demoni (zlodusi) i "mračna ekipa" palih (generičih) anđela i arhanđela (čija imena se vjerojatno mogu naći po kojekakvim Grimoarima). Druga (Etiopska) opet verzija Enohove knjige uglavnom se (relevantno uz ovu temu) bavi spomenutim djelovanjima navedenih "nadglednika" (watchersa) koja su dovela do Potopa.

Nadalje, tj. također, prema Pavlu i ostalima (NZ i rani kršćanski pisci), neki od prvaštava, tronova, vladavina i moći pripadaju tami i slušaju naredbe Satana aka Vrag - Đav(a)o - Zmaja/Zmije (Nakaš). Možda su to oni anđeli ili arhanđeli (generički naziv! i ne iz gornje klasifikacije) koji su "napustili svoje izvorno / prvotno boravište" i tijekom "rata na nebu" ih Satan povlači dolje - tu na zemlju da prave kaose, zbrke i djeluju i samostalno i kroz "zvjeri" iz Otkrivenja da pobrkaju umove ljudi (ili su pak Enohovi air-i predvođeni Semjazom ili su oboje jedno te isto).

Pavle također spominje "arhona egzousie" tj. "princa moći" -- svi prijevodi kažu: "vjetra" ili "zraka", što je vjerojatno ok; međutim, taj izraz koji je Pavle upotrijebio ( AER ) u ovom kontekstu više zvuči kao puka (grčka) transliteracija (ima toga još u Novom zavjetu) riječi koju je upotrijebio Enoh (usput budi rečeno, novozavjetni pisci i rano kršćanstvo iznimno su cijenili Enohovu knjigu) - AER / AIR: watchersi. Ok, moža su oni tu "u zraku" ili "u medijskom eteru"? Tko će znati... šta je tu šta... od silne "buke u komunikacijskim kanalima".

Konačno, postoje li "dobri i loši arhanđeli"? Pa, očito da postoje, bilo da su "nebesnici" generički prozvani izrazom anđeli ili arhanđeli, bilo specificirani u neku od prethodno navođenih kategorija entiteta (ili neke druge klasifikacije). I ako je Satan izgubivši rat na nebu pao s istoga i za sobom povukao trećinu anđela - ako je izraz anđeli ovdje generički pojam za tko zna kakve entitete, to sukladno ostalim informacijama uključuje i neke od spominjanih prijestolja / vlasti / moći / prinčeva; pa i ako su generički anđeli tek specifična vrsta zvana anđeli (recimo da takvi postoje), a svi ovi navedeni iznad nekakvi "glavni anđeli" (arhanđeli) [ možda "arhe" tek zato što su imenovani i poznati poimence i time izdvojeni iz cijele "anđeoske vrste" ii "roda" (ako to tako ide) ] - pa eto ti odgovora... iako, tema je maltene neiscrpna koga takve stvari zanimaju...

lp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 7 arhandjela-dobri ili losi?
PostPostano: sub sep 24, 2016 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Arhandjeli Mihajlo,Gavrilo,Rafailo,Uriel itd...dakle glavnih 7 arhandjela.
Sta kazu o njima kasiopejci i sta vi mislite jel na cijoj su oni strani? :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 7 arhandjela-dobri ili losi?
PostPostano: ned sep 25, 2016 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ono Jericho, nije da te... ali prije dvije godine otvorio si maltene istoimeni topik, na kojemu se poslije uopće više nisi niti oglasio:
viewtopic.php?f=5&t=4594

Vidim da te tema i dalje kopka. Zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: ned sep 25, 2016 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
kasno si odgovorio pa je tema pala u zaborav.
E sad tvrdnja da je Demijurg dobar je stav platonizma al ne i gnosticizma.
SEcam se u BIbliji kad je arhandjem mihajlo rekao NEKA TI JEHOVA ZAPRETI...a Jehova je Demijurg-zli bog iz starog zaveta.Dakle ako spadaju medju jahvine arhandjele onda automatski nisu dobri.U BIbliji Jehova je ubio preko milion ljudi dok je Satan kriv za smrt svega desetoro...

Doduse Bogumili tvrde da je Arhandjel Mihajlo Isus Hrist i da mu je brat Sataniel odnosno Satana.
I da ovaj opis crkvene hijerarhije mi lici na crkvenu propagandu al sta znam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: ned sep 25, 2016 9:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Teme su spojene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: čet sep 29, 2016 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Stvar izbora, Jeriho. Slobodan izbor za svakoga.
Kako ono reče netko: šta pojedinac bira - sebi bira. Tako je moj pokojni otac govorio: sve što radiš - sebi radiš.

Izjava da je Demijurg - Tvorac dobar je moj stav. Ako se platonistički podudara u tome, kako god. Blago sumnjam da je npr. Ciceron bio platonista, a i masa drugih koji imaju isti stav. Neću držati lekcije kako i zašto je moj stav takav kakav jest. Pišem to pomalo kojekuda ionako. Tek, stav je izražaj realnosti i svih realiteta jednako. A zašto je to tako... daleko je još dotamo od toga što izražavaš, možda čak i unazačke treba pa iznova.

Ja ti dadoh Arijadninu nit, a ti upijaj šta god hoćeš, možeš ili nedajbože moraš. Polako proučavaj tematiku sa svih strana. Prouči knjigu koju zovu Biblija (što je i preporuka svima koji se vole razbacivati svojim nepoznavanjem iste), jedno pet godina će ti trebati samo da površinske konce pohvataš. Onda prouči relevantne navode satanista, npr. E. Levija, da imaš imunitet u sebi za bedastoće izjednačavanja satana sa jahveom (adonai), ako ga pojedinac već nema u sebi zbog toga što još nije došao makar u infinitezimalno malecni u kontakt sa svojim pravim bićem, pa je sklon čemu je sklon jer i sklonosti imaju svoju volju. Isto tako pročešljaj masu masu i masu drugih izvora i infosa i dezinfosa naribanih u sinkretističke čorbe... i nitko neće biti ništa pametniji. Nisam tu da ispravljam ničije drine, bile one krive, a još manje da iskrivljujem one koje teku pravo. U prethodnim postovima dala sam masu informacija do nekih od kojih je doći vrlo lako, a za razumijevanje drugih, koga zanima, morat će se potruditi samostalnije.




Evo ti i validan izvadak npr. N.Webster, osobe koja se bar potrudila i uložila koju deceniju svog života u objektivnija proučavanja srodnih tematika:
The fundamental doctrine of Manicheism is Dualism—that is to say, the existence of two opposing principles in the world, light and darkness, good and evil—founded, however, not on the Christian conception of this idea, but on the Zoroastrian conception of Ormuzd and Ahriman, and so perverted and mingled with Cabalistic superstitions that it met with as vehement denunciation by Persian priests as by Christian Fathers. Thus, according to the doctrine of Manes, all matter is absolute evil, the principle of evil is eternal, humanity itself is of Satanic origin, and the first human beings, Adam and Eve, are represented as the offspring of devils. Much the same idea may be found in the Jewish Cabala, where it is said that Adam, after other abominable practices, cohabited with female devils whilst Eve consoled herself with male devils, so that whole races of demons were born into the world. Eve is also accused of cohabiting with the Serpent. In the Yalkut Shimoni it is also related that during the 130 years that Adam lived apart from Eve, "he begat a generation of devils, spirits, and hobgoblins." Manichean demonology thus paved the way for the placation of the powers of darkness practised by the Euchites at the end of the fourth century and later by the Paulicians, the Bogomils, and the Luciferians.

So it is in Gnosticism and Manicheism that we find evidence of the first attempts to pervert Christianity. The very fact that all such have been condemned by the Church as "heresies" has tended to enlist sympathy in their favour, yet even Eliphas Lévi recognizes that here the action of the Church was right, for the "monstrous gnosis of Manes" was a desecration not only of Christian doctrines but of pre-Christian sacred traditions.



Sretno ti u raspetljavanju, ako je taj čvor tvoj za raspetlja(va)ti. S istinom se ne raspravlja, imaj tek toliko u vidu. Ali ona ti to neće reći jer je em pristojna, em ima razumijevanja prema našim zbrkanim glavama. Ako će te sve to učiniti boljim čovjekom i zrelijim ljudskim bićem, sretno, kao što rekoh.

Kad sam se već ovoga i dotakla, te stvari koje si naveo i navodiš, sve to prepoznajem kroz obrazac "arhonskih mentacija i racionalizacija", da ne kažem žalaca, jer to i jesu. Mentacije arhonskih rojeva su poput nevidljivih komaraca koji bockaju i piju nam "krv na slamčicu", sisaju vitalitet i razumnost kroz neosvještene i ili potisnute emocionalne traumatizacije zakamuflirane i prečesto (i između ostaloga) u tzv. "samopravednost" i izigravanje "suca univerzuma" i univerzumu. S tim u vezi, dovoljan je dašak zdravog razuma pa da bilo tko od nas shvati da, znajući da vampir ne može ući ako ga sami ne pozovemo, tko god ili što god (a poprilično sam sigurna da su u pitanju upravo ti sami Arhoni) utuvio nekim ljudima u Starom Zavjetu da treba nekoga ubiti - razmisli: ako ti NE ŽELIŠ i ili ODBIJEŠ ikoga ubijati, tko može upravljati tvojom rukom i zariti njome nož u i jedno ljudsko biće? Jahve zasigurno neće. Ne ubija Bog, niti bogovi, čak (konkretno u spomenutim slučajevima) niti demoni, već LJUDI. Nisi pročitao Bibliju (ni u jednoj verziji) [ne kritiziram te, tvoja stvar, samo konstatiram; nisam ju ni ja takla prve tri i po decenije života, samo te i takve "Tajne doktrine" kakve i ti čitaš, tako da ih sada... jako dobro poznajem i prozirne su ko stakleni prozor, možda zato uvijek iznova razbijamo nosove o njih prvo], jer da jesi, makar pročitao (ne nužno i dublje proučio kako sam preporučila na početku) sve od korica do korica, vidio bi jedan posve drugi kolosjek... put kroz džunglu i divljinu ideja i koncepata, drugorazrednih emocija i inih neoformljenih entiteta koji nas koriste za svoje forme. Svak je odgovoran za to šta će u sebi i kroz sebe oformiti, dajući formu i manifestaciju onome šta smatra validnim jer ne može se ništa tek vjerovati. Mora se prijeći na riječ i iz iste te riječi na djela. Tek onda se vide efekti, vide ih svi, dok malobrojni mogu vidjeti efekte tek iz samih riječi i arhone kako čeče iza njih, demone, predatore i letače, skakavce i ostale morgastične rojeve. Ili (dobre i pozitivne za ljude) anđele. Psihoze... ili iscjeljenja.

Svi su jednako odgovorni. Ali, pitanje je onda: jesu li svi jednako uračunljivi? Jer ako nisu svi uračunljivi, ne mogu biti svi, u konačnici, niti (jednako) odgovorni. I netko mora preuzeti odgovornost za neuračunljive (i neuračunljivost samu), i netko mora iskupiti one koji nadrapavaju zbog neuračunljivih, kao i nadrapavanje samo. To je jedna od razina kristovog učenja i života... Iscjeljenja i ucjeljenja u cjelovitost.
Svi znaju ono... da ljubav sve prašta. Ljubav Božja pogotovo. A čak i kad potrošimo njeno sjećanje, mi smo i sami ti koji ćemo se morati suočiti sa samima sobom (u konačnici i sa našim predatorovim umovima, arhonskim makinacijama naše svijesti i racia jednako kao i iracia) i proći kroz tu džunglu od samih naših unutarnjosti, a gradimo ju takvim nebulozama od cigala i racionaliziramo svako svoje (unutarnje kao i vanjsko) krivodjelje i lov u mutnom kao da je od istine same. A nije. Nikad bilo. Ali jest prepoznavanje magle i rada rojeva u sebi.

Može li se prepoznati, koji je to arhanđeo? Šta su uopće arhanđeli? A šta arhetipovi? A šta arhoni. Koja je razlika između tame nesvjesti i tame svemirske? Jesu li zvijezde portali ili su portali u mrčini međuzvjezdanih prostranstava? Kakva je veza između područja astrala i onog kozmičkih astri? I mi bi prokljuvili prirodu i suštinu postojanja arhaneđeoskih... Koliko su daleko potreba za pravdom i potreba za milošću? Kad koja zri i šta i koga hrane njihova ispunjenja? Koliko čovjeku treba da bude sit svega, a istovremeno gladan dobrih i pravih stvari i spoznaja? Kuda vode nesagrađeni mostovi? Rijeka ne može srušiti nepostojeću branu.


Da se osvrnem još jednom i na ovo, imenovani arhanđeli su kako kome, kad o njih srljaš glavom i rogom bez obzira, zid nepomični. Thou shalt not pass. Baš kao i ljudi i znanje samo. Svaki daljnji pokušaj bio bi nasilje.

Koga zanima, npr. u Novom Zavjetu su Arhoni (kad sam ih već spomenula ovdje) naznačeni pojmom "stoiheion". I stvarno, poznajući razliku između Riječi Božje i riječi stoiheiona (arhona) ... možda puzle počnu zauzimati svoja pripadajuća im mjesta. Ali prije toga treba sakupiti puzli koliko-toliko...

Sve u svemu, silnu temu si izabrao! Pa, piši šta otkrivaš na putu... Možda se opet uključim, ali ne mogu garantirati...

;-)

LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: uto okt 04, 2016 2:13 pm 
Arkandeli su dobri a sve sta je dobro to je od Boga, svatko ima svoga osobnog Andela Cuvara a na nama je dali zelimo prihvatiti njegovu pomoc kao i kod Boga i Isusa Krista ako ga trazis pomoc on ce ti pomoci, svi mi grjesimo i on svakome oprasta, ali to ne treba onda iskoristavati taj oprost, ako znas da zo nesmijes radit a ti namjerno napravis, pa kazes Bog ce mi oprostiti.
Ja imam problema u zivotu mozete sve procitati u mom postu Ljudske sjene na zidu u mraku, i kada pozovem i trazim pomoc Arkandeo mi pomogne, Bog i Isus mi pomogne, to vam je dokaz da postoji i ja sam vam dokaz ako procitate tamo sta mi se sve dogada.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: ned okt 09, 2016 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ivan7101990 je napisao/la:
Arkandeli su dobri a sve sta je dobro to je od Boga, svatko ima svoga osobnog Andela Cuvara a na nama je dali zelimo prihvatiti njegovu pomoc kao i kod Boga i Isusa Krista ako ga trazis pomoc on ce ti pomoci, svi mi grjesimo i on svakome oprasta, ali to ne treba onda iskoristavati taj oprost, ako znas da zo nesmijes radit a ti namjerno napravis, pa kazes Bog ce mi oprostiti.
J.


Koju molitvu ti citas?
Kad sam bio u Velikoj Remeti dobio sam nekii mali papircic na kome pise Spasi i Pomiluj i imaju molitve arhandjelimma od ponedeljka do nedelja, dakle svih 7 dana.
Molitva krece ovako
SVETI ARHANGELE BOZJI MIHAJLE ODAGNAJ OD MENE DUHA LUKAVOGA KOJI ME ISKUSAVA.O VELIKI ARHISTRATIZE BOZJI MIHAILE, POBEDNICE DEMONA! I TAKO DALJE...

Meni je malo cudno da su Katari i Bogumili jedino koristili molitvu OCE NAS za iznimkom da su koristili nas NADZEMALJSKI HLEB umesto nas nasusni/potrebni hleb jer hleb je materija a smatrali su da sve sto je materija je od Djavola.

KAd npr. kazemo ISUSE SINE BOZIJI I RECI BOZIJA, LOGOSE , POMILUJ ME GRESNOGA...jel moram da kazem ovo gresnog ili mogu samo reci pomiluj me?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: ned okt 09, 2016 9:59 pm 
ja znam samo neke osnovne katolicke molitve kao sta su Andelu Cuvaru, Oce Nas, Zdravo Marijo, Sveta Marijio, Ispovjed Kajem se...

Oce nas treba svao znati jer nam je tu molitvu dao Bog, a ostale isto bi bilo ljepo a i lakse je tako, a mozea ti i neke svoje smisliti, kada molis budi usredotocen na tu molitvu, ujedini se sa Bogom ili Andelom, a kada ces to uraditi, osjetit ces razliku, pozitivnu energiju, olaksanje, srecu.

Za ovo sta si spomenuo ja prvi puta cujem.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: ned okt 09, 2016 10:00 pm 
Isus Krist uskoro dolazi na ovaj svijet, ovaj svijet je otisao predaleko sa svojim grijehom i zlom, a to Boga i Isusa rastuzuje, kada dode taj trenutak, iskreno od srca se pokaj za svoje grijehe i prihvati Sveto Trojstvo, grijesi ce vam biti oprosteni, a zivjet ce te u sreci, veselju, ja sam vam zivi dokaz da Bog postoji, Duh Sveti i Isus Krist i Andeli, Vjeruj u Crkvu Katolicku i muslimansku, Svetu Bibliju i Pismo i Kuran, to su Svete Knjige koje je Bog dao covjeku da lakse zivi i zna sta smije raditi a sta ne, sta se moze ili ce se desiti ako to ne napravi ili ako to napravi. Ja sam vam zivi svjedok dao Sveto Trojstvo postoji, zbog toga sta zivim vjerski zivot, jako zelim bit povezan sa Bogom i zato me On postuje, kada sam sretan sunce sije, kada se rastuzim ili me neko uvrjedi ili povrjedi kisa pada, to je znak koliko ne stalo Bogu do mene, ja mu kao zahvalu dajem dobra dijela, sirim ljepe vijesti o njemu i pjevam mu, ja zelim da svi odu u Eden Raj, da svima bude dobro. Bog voli i oprasta i najvecem grijesniku, zato i je tako poseban sta nama kao osobi bi to tesko padalo
Mogao bih vam pricati dugo o Njemu, ali to ovisi o vama sta vi razmisljate o njemu, ljudi su dobili najveci dar slobodnu volju, i nazalost vise vole lose stvari nego dobre.
Uistinu Bog je Velik!!!!


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: pon okt 10, 2016 3:15 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da su oni koji se nazivaju „arhanđelima“ samo personalizirana „vozila“ za distribuciju, uglavnom „duhovnih“ i religijskih mentalnih programa i vjerovanja koje štanca AI-vještačka inteligencija koja kontroliše ovu realnost, dok bi ovi entiteti takođe bili njen proizvod i pod njenom direktnom kontrolom. Tako bi tu i svaka podjela tih programiranih entiteta na „dobre“ i „loše“, bila nesuvisla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Arhanđeli-dobri ili loši?
PostPostano: pon okt 10, 2016 10:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Mikrokozmos je preslika makrokozmosa. Kad se moliš stvaraš savršen mikrokozmos. Je li vam logično da onda stvaraš i savršen makrokozmos? Jer svijet je sastavljen od fraktala. Svaki obrazac se ponavlja. Puževa kućica je poput spirale, spirala se ponavlja u biljnom svijetu i u obliku galaksija. Grah je sličan bubrezima, orah ljudskom mozgu. Svako živo biće je uglavnom voda itd.
Zbog ovog razloga je moguće da žrtva jednog čovjeka, Isusa, bude otkupljenje grijeha za sve.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz