Sada je: čet mar 28, 2024 10:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: čet jun 02, 2016 11:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Razlog za osnovni nesporazum u razumijevanju ovog koncepta kontejnera i oslobađanja ljudskog bića je u tome što čovjek treba imati u sebi ovo o čemu Gurđijev priča...




...da bi donekle bio u stanju razumjeti suštinu. Dakle, suština razumijeva suštinu. Ako je neko nema ili je ličnost/strana instalacija/predatorov um/implant/kočijaš/trojanski konj/lažno ja, previše dominantna u sklopu nečijeg bića, onda se koncept može žvakati ili analizirati do besvijesti a od nekog njegovog razumijevanja nema ništa.


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pet jun 03, 2016 10:22 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U dodatku, što se moje ličnosti tiče, ona se po prvi put susrela s ovim gnostičkim konceptom prije nekih 13-14 godina. Prije više od 10 godina ona je i prevela neka Gurđijevova predavanja – ovdje; a takođe napravila i sažetak Istočne gnostike (prema Moravjevu) – ovdje, gdje je sve ovo bilo predočeno „crno na bijelo“ a tek ove godine mogu da kažem da sam i razumjeo stvar. Sad ne znam da li je razlog, zašto mi je uzelo toliko vremena, to što sam iz Bosne ili je moja ličnost bila toliko jaka da mi jednostavno nije dozvolila da razumijem ono što mi je bilo pred očima. Prije bih rekao da je ovo drugo bilo u pitanju. Intuicija pomaže u navođenju čovjeka u smislu gdje i na šta da obraća pažnju, međutim, obraćanje pažnje na nešto, istovremeno ne podrazumijeva i razumijevanje suštine onoga na šta se obraća pažnja.

U vezi s tim, ne mogu ni drugima ništa zamjeriti kad se o (ne)razumijevanju ovog koncepta radi.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: sri jun 08, 2016 9:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 15, 2016 11:59 am
Postovi: 2
Ova tema i Bitka za dušu su možda najbitnije stvari ovdje napisane, imo, a i tajming je također savršen, hvala na odlično sročenim informacijama :mrgreen:

_________________
The single supreme ritual is the attainment of the Knowledge and Conversation of the Holy Guardian Angel. It is the raising of the complete mass in the vertical straight line.
Any deviation from this line tends to become black magic. Any other operation is black magic.
- Aleister Crowley


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: sub jun 11, 2016 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
AJ AJ AJ...

1.
https://zivicovjekjadro.wordpress.com/r ... -hrvatska/

2. (kratak komentar na 1.)
http://zvono-istine.org/vazna-obavijest ... tanje-sad/

možda tek nakon ovakvih "osnova osnova" možemo o AI kao artificijelnoj infestaciji vanzemaljskih gejzira... ono, kad uočimo (osvijestimo) zemaljsku i ona (ta i takva (sebe/samo)svijest) pobjegne IZ pojedinca... ili biva POD pojedinčevim individualnim izborom...

to se zove samoodređenje, ne?

...

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: čet jun 16, 2016 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
sigma je napisao/la:
u decijem obdanistu


Da, katkad je ipak možda rodilište u pitanju, eventualno jaslice, a češće možad neka vrsta održavanja trudnoće...
:angel4:

Citat:
od tebe bi se, eventualno, moglo traziti da objasnis neobjasnjivo


I da od kamena napravim kruh
i da se bacim s najvišeg tornja
i da udostojim Zmijurinu ponavljanjem i razumnim i argumentiranim potvrđivanjem u knjiškim djelima njegovog poneroanđelja... protumačenih njenim vlastitim umom k tome.

Ne zamjeri ako je ispalo (pre)duhovito ili nije ispalo dovoljno duhovito...
:love6:

Galaksija je napisao/la:
Citat:
sen-sei je napisao/la:
A da stvari okrenemo naopačke?(...)


Zašto da ne?! Do sada bi već trebali znati to da - sve može, kad su "strane instalacije" tj. implanti, u stvari, trojanski konji, pardon, lažna ja, htjedoh reći - ličnosti u pitanju. Dakle, ličnost može obrnuti stvar... vako... a može i... nako. .


A možda su labudovi...

U tome i jest kvaka. Ne može "vako... a može i... nako. ". Ne tamo gdje Netko to odgore (odiznutra zapravo) vidi sve... Slično je tu. Žaba nije ptica i ptica nije crv. Vuk je vuk, a ćuk je ćuk.
Naopačke znači naopačke, 180 i stop.
A, istini za volju, postoji i još koje naopačke, ali stop je kod svakoga jednako važan.
'Ne lomite mi bagrenje
Bez njih će nas vetrovi oduvati
Pustite ih'
Moraju nam čuvati
Pravu Tajnu
Zlatniju od dukata
(p.s. to ne znači da su Anunaki uzurpirali zemlju zbog bukvalnog zlata i da je to nekakav prvi uzrok ili pokretač priče čovjeka...)
...
Ako je imaginacija važnija od znanja... šta imaginira kotač koji se vrti i k tome ljulja vako... nako...?
Dok Pravo Ja kaže: nitko mi ne oduzima život, sam ga dajem dobrovoljno... Dig that!

Talkanje walka nije čas vako čas nako... Već točno tako: talka se walk koji ti je pod nogama - ako ti je pod nogama i pred tobom (jer se uvijek razmata dalje), čvrst i stabilan kao stijena za tvoje noge. Do kraja ili beskraja. A i kad se poleti, zna se kud i kamo se leti. Skok na glavu je validan kad se uskače u vodu, ne i na beton. Pa mogli bismo cijelu Zemlju prekriti bazenima, čini se... bit će jednostavnije nego povijati sve te glave koje lupaju o zid. ;-)

Đe nestaše te lopate? Češ češ... (ne rade mi svi smajlići, pobjegli na godišnji)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pet jun 17, 2016 12:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
I da od kamena napravim kruh


taj, od kamena kruh, najbolji je od svih; uz mrvu soli i staro, dobro, domace vino - i bog da te vidi :wink:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pet jun 17, 2016 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
sta je ono sto omogucava znanju da uvidi da je jalovo i potpuno beskorisno, da ne donosi trajnu ispunjenost i mir, prozdrljivo je i ambiciozno i krajnja mu je namena da ometa slobodan protok zivota?




Citat:
Ne lomite mi bagrenje
Bez njih će nas vetrovi oduvati
Pustite ih'
Moraju nam čuvati
Pravu Tajnu
Zlatniju od dukata



pesma kaze "bez njih ce me vetrovi oduvati... moraju mi cuvati..." jer,





ne traze svi Boga.




pa i medju onima, cije je srce vec dotaknuto, koliko je onih koji su u stanju, da se nadju (i) bukvalno goli, bez igde ikoga i iceg svoga, vredjani, ponizavani, prognani, lazno optuzeni, izdati; bolnog, izranavljenog tela, koje zveri i dalje pohlepno povredjuju, nasladjujuci se bolom; onih, koje u tom trenu, cak i sam zivot napusta, kidajuci i poslednju, tanku sponu sto ih je vezivala, a da su u stanju odrzati svest budnom i fiksiranom za samo jednu tacku, i da tada, odatle!, donesu odluku nek' bude volja Tvoja?

cak i Bosonoga :) tu negde nestaje

ili
...

pojma nemam

P.S.

ajd' to sto fali smajlica, nego sto nemamo petlje

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: uto jun 21, 2016 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
koliko je onih (...)


Tko broji?
"Koliko je mačaka na svijetu,
Broj se ne zna, niti gdje su one." (Jesenjin)

Nego, kad kažeš "održati svest budnom i fiksiranom (...)" to zvuči (možda mi se tek učinilo?) kao nekakav napor volje i trud, debeli rad kao pod pritiskom i teretom... Doživljavam rečeno prije kao stav srca ili 'stvarnost srca'... Iz koje, katkad izlazimo (ili ispadamo), katkad u koju ulazimo (ili joj se vraćamo, po prvi, drugi, n-ti put)... Ali naša lutanja ne umanjuju njegovu stvarnost... Pritisci nas često izbacuju otuda, ali i podsjećaju na "put natrag"?

lp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: uto jun 21, 2016 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
"koliko je onih" je receno u kvalitativnom kontekstu, upravo kako si i shvatila, kao "stvarnost/ stanje srca".


"održati svest budnom" - osecas da te noge vise ne drze,
glava klone od siline kojom te zemlja vuce,
dah ti je sve plici,
srce panicno udara,
preskace i prevrce se u grudima,
znoj te obliva,
jeza ti mili pod kozom,
vid se zamagljuje,
i zatim, crna zavesa se polako spusta...

tada, ako se radi samo o obicnoj nesvestici, uzrokovanom, recimo, naglim padom krvnog pritiska - mozes se, ili prepustiti i skljokati, ili, uloziti dodatni, voljni, napor kojim ces
svest odrzati budnom, i prebroditi krizu.


"i fiksiranom"...

za sebe, za stvarnost, za zivot, za vecnost...


... tada srce kaze: "neka bude volja Tvoja". um po svojoj prirodi, nikada, na to ne bi pristao.ali... zivot i jeste prilika da odustanemo od sizifovog posla, i prihvatimo realnost. kakav je,takav je- nas je. drugi nemamo.


to sto se zaigramo, pa zaboravimo, nebitno je. kome se ne zuri, vremena barem ima(mo) na pretek...



dokle god postoje pesimisti- bice i optimista, i obrnuto- potpuno je sve/jedno.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pon mar 19, 2018 4:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Nakon čitanja gomile knjiga, gledanja, slušanja, ulaska u ove i one kontejnere, dajte si malo truda pa poslušajte ovo razmišljanje:
https://youtu.be/vlNVQ-_y4-0

Mislim da ćemo se, ako se prepustimo življenju i prestanemo na ove teme gledati preozbiljno, svi naći više-manje u ovom stavu. A pokrio je većinu tema o kojima pišemo na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pon apr 01, 2019 2:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića
PostPostano: pon jul 05, 2021 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 17, 2006 9:02 am
Postovi: 208
Lokacija: Rijeka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz