Sada je: čet mar 28, 2024 7:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned dec 11, 2016 7:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Čini se da su tzv.”globalisti” ili globalna patokratija, ubacili u 5-tu brzinu kad je cenzura informacija u pitanju?! Majstori za proizvodnju i širenje lažnih vijesti (fake news) pokušavaju da onemoguće i cenzurišu izvore istinitih vijesti, proglašavajući istinite vijesti i njihove izvore lažnim. Ovih dana, preko mejnstrim medija kao glavnih izvora lažnih vijesti i manipulacije čovječanstva uz pomoć njih, pokrenuta je velika kampanja protiv tzv. alternativnih medija.

John Podesta’s New Global Order – The Role Of ICANN And The Lost Internet.

This is a pivotal moment in internet history and for all mankind.

Senate Quietly Passes The "Countering Disinformation And Propaganda Act"

Ghost Banning on Social Media – the start of systematic censorship

Globalist elite order Hillary Clinton to push “fake news” legislation. The goal is censorship of the “deplorables”

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned dec 11, 2016 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Nije ni čudo što je John Podesta inicijator, pošto je jedan od glavnih aktera afere " PizzaGate"
Na YT brišu sve snimke sa ovom oznakom.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon dec 12, 2016 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
A bilo je i neki dan na dnevniku nešto vrlo kratko i nalik ovome:

http://www.ljubuski-vjesnik.com/svijet/ ... jesti.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet dec 15, 2016 8:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Zanimljiva tema, mislim da se tu ne radi samo o cenzuri medija, mislim da je to puno veceg opsega. Nekako mislim da je to sve krenulo jos kad su uhitili one ljude tipa sa piratebay i takvih slicnih stranica. Danas informacije ili razne programe, filmove i sve cega se mozes sjetit si mogao skidat besplatno tj. ilegalno danas postoje stranice gdje sve te stvari mozes skinut "legalno" ali toj stranici moras platit tipa 10 dolara mjesecno i takvih stranica je sve vise. Npr. jedna ogromna kompanija tipa Adobe pusi gro para kada se skidaju njihovi programi tipa photoshop, illustrator i ostali programi, pa tu puse i Ameri. I tako sa svim tim kompanijama. Mislim da zele totalnu kontrolu neta i da se sve placa, sa time da drzave medusobno ratuju preko weba. Na tu temu se moze pogledat Zero days, film Snowden, ima ih jos....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned dec 25, 2016 9:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Obama potpisao zakonski akt prema kojem alternativni mediji postaju protivzakoniti:

LINK

...
P.S. S obzirom na to da su galaksija vebsajt i forum postavljeni na američkim serverima i spadaju u “alternativu”, moguće je da uskoro dođe do selidbe i promjene url-a?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned dec 25, 2016 9:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Kontrola neta je kad netko želi naplatiti svoj trud za nešto što je napravio?????
Tipa spomenuti programi od Adobea i slično?
Mislim stvarno............

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned dec 25, 2016 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Mike20 je napisao/la:
Kontrola neta je kad netko želi naplatiti svoj trud za nešto što je napravio?????
Tipa spomenuti programi od Adobea i slično?
Mislim stvarno............


Po meni je svrha neta da skidas besplatno, inace neznam ni sto bi radio na netu. sad reci da sve sto netko radi nije trud... Vjerojatno si sve kupio na netu, nista nisi skido???

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon dec 26, 2016 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
kompanija tipa Adobe pusi gro para kada se skidaju njihovi programi tipa photoshop, illustrator i ostali programi, pa tu puse i Ameri. I tako sa svim tim kompanijama.


ako hoće da koristim njihov program, nek mi ga daju džabe. stvarno. u principu, programi se neprekidno apdejtaju (prave gluposti s njima i u njima), svako malo mi youtube kaže da imam zastarjeli firefox i nek ga apdejtam - NEĆU! džaba ili ne džaba.

kupiš jednu inačicu software-a, za pet mjeseci naprave novu ("apdejtanu") i ajde opet kupi isti taj software, samo ne 1.2 već 1.3 verziju. imam i kupovnih i skinutih programa, i preferiram ove druge. (da, znam da su kod kupovnih programa u cijenu uračunali određeni broj "apdejta", ali to je kao s pc-igricama... svaka nova u serijalu napravljena je na novijoj platformi s novijim ej ajem, valjda zato grupe gejmera npr. morrowinda i danas vape za skywindom (morr na platformi skyrima)... princip je isti...)

pa i masa nas (obavi istraživanje o svom trošku i) napiše neki (ne posve bedast) tekst i okači ga ili na svoju web stranicu (koju svak individualno sam plaća) ili blog ili šta li već i ne pada nam napamet naplaćivati pristup našim "umotvorevinama" (kod Boga zaštićeno naše intelektualno ili intuitivno vlasništvo).

pojmovi su pobrkani. telekomunikacijske kompanije doslovce "naplaćuju zrak" ili maglu prije. tko se i malo razumije (ali zaista, ne u appliancies, već u "core" kako stvar funkcionira) u bežične telekomunikacije, jasno mu je da je sve parceliziranje magle i prodavanje magle. dalo bi se... ali nije na temu, pa ću stati.

ali cenzura interneta, nažalost, Mike20 nema veze s naplaćivanjem software-a (koje se ionako svodi na "vječito iznajmljivanje" i nikad kupovinu da postaneš vlasnik), već sa problematikom zvanom politika. nema to veze sa istinama niti lažima, već sa "ciljanom politikom". oni bi napravili "novu podjelu svijeta", nove balanse moći, kao što su napravili nakon wwii, ali ne mere, previše ljudi ima "druge" izvore informacija i ne mogu sastaviti "ključnu masu na datom području". :-)

a da fora bude još veća, nakon "zasićenja" informacijama ... ne trebaju ti više ni mainstream ni alternativni mediji - praktički iz "etera zraka" bukvalno znaš namjere iza svih tih "lica s naslovnica". znaš i okrećeš im leđa... i jednima i drugima.

ama, jedini pravi ALTERNATIVNI, da ne kažem PRIMARNI izvor informacija je nešto nalik ovom citatu:
"There is a history of trying to take from people what is innate to them
and
there is the unknown tradition of trying to restore to people whate they have forgotten is theirs."


izvor informacija, onaj pravi, koji nama nasušno treba je odvajkada cenzuriran ionako... (i svi ovi, i mainstream i alternativni, jednako služe da ga pred nama još više zamagle.

a, eto, malo se raspisah...
pozdrav svima!
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon dec 26, 2016 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
sen-sei je napisao/la:
Citat:
kompanija tipa Adobe pusi gro para kada se skidaju njihovi programi tipa photoshop, illustrator i ostali programi, pa tu puse i Ameri. I tako sa svim tim kompanijama.


ako hoće da koristim njihov program, nek mi ga daju džabe. stvarno. u principu, programi se neprekidno apdejtaju (prave gluposti s njima i u njima), svako malo mi youtube kaže da imam zastarjeli firefox i nek ga apdejtam - NEĆU! džaba ili ne džaba.

kupiš jednu inačicu software-a, za pet mjeseci naprave novu ("apdejtanu") i ajde opet kupi isti taj software, samo ne 1.2 već 1.3 verziju. imam i kupovnih i skinutih programa, i preferiram ove druge. (da, znam da su kod kupovnih programa u cijenu uračunali određeni broj "apdejta", ali to je kao s pc-igricama... svaka nova u serijalu napravljena je na novijoj platformi s novijim ej ajem, valjda zato grupe gejmera npr. morrowinda i danas vape za skywindom (morr na platformi skyrima)... princip je isti...)

:hello2:


:thumbup: o tome pricam... barem sto se tice besplatnih stvari/programa i nekih ostalih stvari..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon dec 26, 2016 11:55 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
P.S. S obzirom na to da su galaksija vebsajt i forum postavljeni na američkim serverima i spadaju u “alternativu”, moguće je da uskoro dođe do selidbe i promjene url-a?!

Ne brini, samo pravi povremeni lokalni backup, da može lakše da se prebaci ako zatreba. Ako dođe do čistke, veći problem će biti linkovi ka drugim sajtovima i video materijalima. URL nije problem.

Možda se varam, ali čini mi se da će pre ove zakone koristiti u ključnim momentima i okretanju mase u željenom pravcu. Gašenje svega mi deluje previše radikalno i može da stvori neželjene efekte. Ne u smislu buđenja pojedinca, više kao povećanje skepticizma po principu 'gde ima dima ima i vatre'.






Tema nema veze sa piraterijom, ali sam dužan da odgovorim na neka lupetanja.




Citat:
inace neznam ni sto bi radio na netu.

Počni sa učenjem pravopisa.



Citat:
ako hoće da koristim njihov program, nek mi ga daju džabe.

Izvinite Vaše Kraljevsko Visočanstvo, nisam Vas prepoznao.
Ovaj forum ima dosta članaka o ljudima tog tipa. Znaš one, što ne vrednuju tuđ rad, misle da sve pripada njima samo zato što postoje itd.

Ok, ja ne verujem u privatnu svojinu. Ali posmatrajući kontekst u kome se nalazim, ona postoji. Šta je tu je.



Citat:
programi se neprekidno apdejtaju (prave gluposti s njima i u njima), svako malo mi youtube kaže da imam zastarjeli firefox i nek ga apdejtam - NEĆU! džaba ili ne džaba.

Programi se updejtuju zato što tehnologija ide napred. To tako mora. Dosta tih apdejtova odlazi na krpljenje sigurnosnih propusta i grešaka kod programiranja.



Citat:
kupiš jednu inačicu software-a, za pet mjeseci naprave novu ("apdejtanu") i ajde opet kupi isti taj software, samo ne 1.2 već 1.3 verziju. imam i kupovnih i skinutih programa, i preferiram ove druge. (da, znam da su kod kupovnih programa u cijenu uračunali određeni broj "apdejta", ali to je kao s pc-igricama... svaka nova u serijalu napravljena je na novijoj platformi s novijim ej ajem, valjda zato grupe gejmera npr. morrowinda i danas vape za skywindom (morr na platformi skyrima)... princip je isti...)

Postoji besplatan softver, ne mora sve da se plaća. Podverzije se uglavnom ne naplaćuju, nego nove verzije. A za nove verzije, kao i za video igre je potrebna jako velika količina rada. Tuđ rad = novac.



Citat:
pa i masa nas (obavi istraživanje o svom trošku i) napiše neki (ne posve bedast) tekst i okači ga ili na svoju web stranicu (koju svak individualno sam plaća) ili blog ili šta li već i ne pada nam napamet naplaćivati pristup našim "umotvorevinama" (kod Boga zaštićeno naše intelektualno ili intuitivno vlasništvo).

Danas svaka budala misli da je njeno mišljenje bitno i da mora da ga podeli sa svima. Internet je savršeno poslužio za to. Ne pričam o tebi, nego generalno.

Da bi sve ovo bilo moguće, neko je morao da zavrne rukave i završi visoke škole. A ta vrsta rada se bitno razlikuje od pisanja baljezgarija i amaterskih istraživanja. Opet, ne pričam o tebi, ne pratim šta radiš.



Citat:
pojmovi su pobrkani. telekomunikacijske kompanije doslovce "naplaćuju zrak" ili maglu prije. tko se i malo razumije (ali zaista, ne u appliancies, već u "core" kako stvar funkcionira) u bežične telekomunikacije, jasno mu je da je sve parceliziranje magle i prodavanje magle. dalo bi se... ali nije na temu, pa ću stati.

Bolje stani, u svakom slučaju. Verovatno pola čovečanstva živi od prodaje magle, ali to je neka druga tema. Ne kažem da telekomunikacione kompanije to ne rade, ali da bi nešto radilo mora da se napravi, pa namesti pa održava. Za sve to su potrebni ljudi, koji za to primaju platu. Plata dolazi iz naplaćivanja usluge. Nije sve magla.





Adobe pravi skup softver namenjen profesionalcima. Ljudima koji od tog softvera zarađuju hleb. Neki od tih ljudi ne žele da rade kradenim alatom. Pritom, ne mora da se ima najnovija verzija, rade dobro i one stare. Neke firme čak nude značajne popuste za novo ako se već poseduje staro.


Da se razumemo, bio bih licemer da napadam pirateriju. Smatram da može da postoji u određenoj meri i to za ličnu upotrebu. Ali promovisanje je druga priča i neviđeni bezobrazluk. Dobro mi ne kradete paradajz iz bašte...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto dec 27, 2016 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
voyager je napisao/la:

Citat:
inace neznam ni sto bi radio na netu.

Počni sa učenjem pravopisa.



Ovakvi uleti tipa ovog su mi oduvijek bili najdrazi moj Hemingway, pogotovo oni koji se kurce sa pravopisom, kao da je to nesto bitno.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto dec 27, 2016 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
voyager je napisao/la:
Programi se updejtuju zato što tehnologija ide napred. To tako mora. Dosta tih apdejtova odlazi na krpljenje sigurnosnih propusta i grešaka kod programiranja.


Hehehe ocito ne zivimo u istom svijetu...... To ti je kao da kupis novi auto bez kocnica ili nekog njegovog djela pa mu poslje mjesecima ilii ducih 2-3 godine dajes zakrpe jerbo oni nisu napravili sve "zakrpe", pa nakon 3 godine izdas nove windowse jer su se oni zaebali, pa opet kupi nove.... i tako sa svime. A sto se tice Adobe o tome mi mogao dugo pisat...... Uglavnom radi se o tome da izade nesto novo sto uopce ili nema smisla, ili naprave nesto sto si prije mogao rijesiti na drugaciji nacin samo nesto mrvu duze, ili neki alati unutar programa koji nicem ne sluze. I na kraju krajeva znali su za to minimalno 5 godina unaprijed. A ti brate onda placaj... Vise od pola tzv. profesionalaca o kojima ti pricas koriste piratske programe jedino na poslu origigi.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto dec 27, 2016 11:21 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
He, he, ovo je dobro, - oni koji žele da posjete Ameriku, sada moraju prethodno da otkriju njihovim organima svoje korisničke račune na društvenim mrežama, tako da ovi mogu vidjeti s kim imaju posla?!

Visitors To America Must Now Surrender Their Social Media Accounts


#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto dec 27, 2016 1:43 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
Ovakvi uleti tipa ovog su mi oduvijek bili najdrazi moj Hemingway, pogotovo oni koji se kurce sa pravopisom, kao da je to nesto bitno.....

Meni jeste, lakše procenim obrazovanje a i rezon osobe. Nuspojava je što toliko toga ima da počinje da radi kao spin.



Citat:
Hehehe ocito ne zivimo u istom svijetu...... To ti je kao da kupis novi auto bez kocnica ili nekog njegovog djela pa mu poslje mjesecima ilii ducih 2-3 godine dajes zakrpe jerbo oni nisu napravili sve "zakrpe", pa nakon 3 godine izdas nove windowse jer su se oni zaebali, pa opet kupi nove.... i tako sa svime.

Ne shvataš kako to radi.

Win prave hiljade ljudi a namenjen je milionima. Nemoguće je da sve radi iz prve i svakome, koliko god ga testirali. Previše ima posla i parametara i jedino kroz funkcionisanje mogu da se uoče greške koje se kasnije peglaju.

Tehnologija ide napred postepeno i jedno je u sprezi sa drugim. Ne prodaje se jedno isto, prepakovano, nego se pravi opet sa drugim stvarima u vidu. Druga stvar je što je kretanje previše brzo. Ali ne moraš da pratiš ako nećeš, nije obavezno.

Tačno je da ima polu-završenog softvera, naročito igara. Ali to se rešava tako što se isti ne kupuje. Ima alternative. A ko krade nema pravo da se buni.




Citat:
A sto se tice Adobe o tome mi mogao dugo pisat...... Uglavnom radi se o tome da izade nesto novo sto uopce ili nema smisla, ili naprave nesto sto si prije mogao rijesiti na drugaciji nacin samo nesto mrvu duze, ili neki alati unutar programa koji nicem ne sluze. I na kraju krajeva znali su za to minimalno 5 godina unaprijed. A ti brate onda placaj... Vise od pola tzv. profesionalaca o kojima ti pricas koriste piratske programe jedino na poslu origigi.

Tebi možda nema smisla, nekome ima, zato to i rade. Već rekoh, ima starijih verzija i open source alternative.

Ti 'profesionalci' su jajare. Ima i većih, oni što ne plaćaju uopšte. Evo ti primer lokalne firme, vrte milione, imaju 300 kompova sa piratskim softverom, a od države dobijaju packe zato što nisu podmazali gde treba. Umesto da budu pohapšeni. To se otplati za mesec, dva. Ali džabe, naviklo da otima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sri dec 28, 2016 7:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
voyager je napisao/la:
Citat:
Ovakvi uleti tipa ovog su mi oduvijek bili najdrazi moj Hemingway, pogotovo oni koji se kurce sa pravopisom, kao da je to nesto bitno.....

Meni jeste, lakše procenim obrazovanje a i rezon osobe. Nuspojava je što toliko toga ima da počinje da radi kao spin.


To je dobro ako mislis da si neka vrsta sudca, a ako gledas kroz nacin ovog formalnog obrazovanja onda je to ful lose.

voyager je napisao/la:


Ne shvataš kako to radi.

Win prave hiljade ljudi a namenjen je milionima. Nemoguće je da sve radi iz prve i svakome, koliko god ga testirali. Previše ima posla i parametara i jedino kroz funkcionisanje mogu da se uoče greške koje se kasnije peglaju.

Tehnologija ide napred postepeno i jedno je u sprezi sa drugim. Ne prodaje se jedno isto, prepakovano, nego se pravi opet sa drugim stvarima u vidu. Druga stvar je što je kretanje previše brzo. Ali ne moraš da pratiš ako nećeš, nije obavezno.

Tačno je da ima polu-završenog softvera, naročito igara. Ali to se rešava tako što se isti ne kupuje. Ima alternative. A ko krade nema pravo da se buni.



Shvacam ja vrlo dobro, koliko znam windowse su sklepali njih par u garazi i to napuseni. Ako mislis na tisuce u Microsoftu pa ubrajas u to domare, cistacice i cijelo osoblje onda bi bilo u redu u suprotnom na samim windovsima ne.

Moguce je da radi iz prve, testiras ih par mjeseci dulje... Prodaje se prepakirano samo noviji dizajn nista vise i opcije na drugim mjestima ostalo sve isto, barem onaj bitan dio. To ti je kao da u auto stavis malo volan na desnu stranu i isto tako mu malo stavljas neke funkcije po drugim mjestima unutar auta, pa ti ja nakon toga kazem da moras malo pratit nove tehnologije i da pratis i ucis....Sto to tocno?


voyager je napisao/la:

Ti 'profesionalci' su jajare. Ima i većih, oni što ne plaćaju uopšte. Evo ti primer lokalne firme, vrte milione, imaju 300 kompova sa piratskim softverom, a od države dobijaju packe zato što nisu podmazali gde treba. Umesto da budu pohapšeni. To se otplati za mesec, dva. Ali džabe, naviklo da otima.


Sto si ih uopce i spominjao onda ako su jajare. Vidim opet sudis, a ne razumijes o cemu pricas, pogotovo sto se tice Adobe-a.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sri dec 28, 2016 11:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
To je dobro ako mislis da si neka vrsta sudca, a ako gledas kroz nacin ovog formalnog obrazovanja onda je to ful lose.

Ne sudim ja nikome, niti me to interesuje. Procenjivanje osoba i njihovog kredibiliteta je nužnost, naročito ako neko traži istinu.

Naš sistem obrazovanja, koliko god loš bio, daje ipak nešto. To naravno ne vide oni koji od škole imaju veliki odmor.



Citat:
Shvacam ja vrlo dobro, koliko znam windowse su sklepali njih par u garazi i to napuseni. Ako mislis na tisuce u Microsoftu pa ubrajas u to domare, cistacice i cijelo osoblje onda bi bilo u redu u suprotnom na samim windovsima ne.

Ne shvatas uopšte.

M$ ima 114.000 zaposlenih. Pošto su pretežno softverska kompanija, pretpostavimo da veći deo čine inženjeri. Ajde da lupim i kažem da samo trećina pravi softver. To je 38.000 ljudi. Ne prave oni samo Win, imaju i druge stvari. Ali reći da umesto svih ti ljudi to može da završi par džankija u garaži je...pa... izaberi pridev.

Jesu oni počeli u garaži, ali sa nečim drugim, pa su preko veza gurali svoju priču, kasnije držali monopol, kočili tehnološki progres itd. Ali to je neka totalno druga priča.



Citat:
Moguce je da radi iz prve, testiras ih par mjeseci dulje... Prodaje se prepakirano samo noviji dizajn nista vise i opcije na drugim mjestima ostalo sve isto, barem onaj bitan dio. To ti je kao da u auto stavis malo volan na desnu stranu i isto tako mu malo stavljas neke funkcije po drugim mjestima unutar auta, pa ti ja nakon toga kazem da moras malo pratit nove tehnologije i da pratis i ucis....Sto to tocno?

Mislim da je trenutno najveća it kompanija Epl sa vrednošću preko 600 milijardi. Epl ima svoj ekosistem sa jednom vrstom hardvera i softverom koji ga prati. Pa opet im se desi greška nakon izbacivanja novog operativnog sistema, koju odmah ispravljaju. M$ Win je pravljen za hiljade uređaja. Kao i Android. Zato je verovatnoća za greške veća. Verovatnoća da sve radi iz prve je ravna nuli.


Softver i hardver idu napred. Ne pališ više vatru kamenjem niti potkivaš konja. Novi megaherci, nove arhitekture koje nose nove probleme i njihova rešenja. Kada napraviš auto-pilota za kola to nije mala funkcija, nego svemir. Nešto što je pre par decenija bilo nezamislivo. Probaj da skokneš do Tesla Motors-a i da im kažeš da je sve to isto ispod haube. Samo malo našminkano, pomereno levo ili desno.



Citat:
Sto si ih uopce i spominjao onda ako su jajare. Vidim opet sudis, a ne razumijes o cemu pricas, pogotovo sto se tice Adobe-a.

Samo dadoh primer. A njima treba da se sudi, pravno gledano, kao i ostalim tajkunima.



Uzgred, prekinuo bih sa ovim, ako si saglasan. Nije tema, a i besmisleno je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet dec 29, 2016 9:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Naš sistem obrazovanja, koliko god loš bio, daje ipak nešto. To naravno ne vide oni koji od škole imaju veliki odmor.


Slažem se, voyager, s time i ostalim.
Dodala bih da naš obrazovni sistem ima jednu manu: iako djeci nudi sasvim dovoljno mogućnosti da na pozitivan način razviju svoje sposobnosti i da skupe dovoljno znanja, i usmjeren je tako da potiče samopuzdanje svakog đaka bez obzira na njegove sposobnosti i rezultate, a to ima za negativnu posljedicu što svatko misli da je superpametan i supersposban, i uvjeren je da može reći bilo što i bilo gdje i da zna sve o svemu, i o nogometu, i o medicini, i o školskom gradivu...Nacija sveznalica bez znanja. To je problem našeg školstva.
Možda bi bolje bilo da se lošim i lijenim đacima, onima koji nisu htjeli učiti i pisati zadaće pa nisu uspjeli razviti svoju pamet, da im se omogući da shvate kako nemaju pojma i da im se da mogućnost da shvate da je bolje da šute nego da blebeću gluposti. I da se srame svoje lijenosti a ne da se njome hvale. (Nigdje u svijetu, osim kod nas, se ljudi ne hvale da im se ne da raditi, i da im je muka ići na posao, i nigdje se ljudi ne hvale da nisu pročitali ni jednu knjigu za lektiru, da nisu nikad učili kad su bili u školi-jer kad bi se to pročulo-nitko ih ne bi zaposlio...to postoji samo kod nas, Balkanaca)
Ovako, svakog se potiče da se osjeća samopouzdano, kad netko u školi kiksa pazi se da ga se ne uvrijedi, kad učini nešto loše onda se pazi da mu se drugi ne bi slučajno rugali, da se ovaj ne bi osjećao posramljeno, kad je djeci zadaća teška onda im je se olakša umjesto da ih se potakne da ulože napor da je svladaju...
Skorz naopako.
To je glavna mana našeg školstva.

Ali, to nije mana školstva u Americi, i većini zapadnih zemalja, gdje je normalno da se nekom kaže da je sposobniji od drugih ili da nije dovoljno sposoban za neki zadatak, pa si čovjek može odrediti svoje mjesto i tamo stane, pa stoji ...

Nije tema, ali potakla me ta jedna rečenica... a naslov je cenzura..pa eto..ja bih možda ipak glasala za malo cenzure..štajaznam..neka doza cenzure je okej

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet dec 29, 2016 2:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546





_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub jan 07, 2017 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Fejsbuk treba brisati "nepodobne" postove:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pet feb 03, 2017 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Još se ja čudim što nema ništa na temu koju tražim, čini se da je nepodobna:

Guglov razlog:

"Some results may have been removed under data protection law in Europe. Learn more (link kojega neću prenositi cenzure radi, hahaha)."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz