Sada je: čet mar 28, 2024 6:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 7:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Obična muljaža iliti uobičajene metode manpulacije ljudima i masama...koliko su nam poznate? Znamo li ih prepoznati? Možemo li prokužiti kad netko manipulira nama osobno i kad netko manipulira nama kao dijelom mase?

Ima nas ovdje raznih profila, ima ovdje ljudi koji prakticiraju razne metode. Od svega toga nema koristi ako ne vidimo oko sebe, ako ne prepoznajemo muljatore, od običnih psihičkih vampira koji crpe energiju iz nas u svakodnevnim kontaktima u privatom životu, do onih globalnih koji crpe energiju iz cijelih grupa ljudi, naroda, cijelog svijeta.
Prvi korak za odupiranje i obranu je prepoznavanje. Korak prije prvog koraka je taj da prihvatimo činjenicu da postoje iscrpljivači i manipulatori.

Gdje smo s time? Koliko poznajemo teoriju, koliko od teorije imamo koristi u praksi?

Ja ću za sebe reći da znam dosta teorije, da mi ta teorija pomaže u praksi ali da mi ta praksa ipak šteka tu i tamo i to samo zato jer zaboravim da postoje i zaboravim ostati budna i ne dati im priliku da se zakače, ne dati im ono moje -ono na što se zakače.
Meni osobno je puno lakše od kad poznajem te "stvari" i vjerujem da to treba učiti u školi. A dok to ne uđe u programe obrazovanja (naravno da neće, i to jo dugo) moramo ovako dijelitit znanje. Jer, meni nije dovoljno dobro ako ljudia oko mene nije dobro. Zato bih voljela da zajedno odradimo ovu temu o kradljivcima energije i manipulatorima i kako ih prepoznati i oduprijeti im se i bez puno znanja o "višim sferama".


UVOD u temu:

Definicija energije: što je to uopće energija? Kako znamo da smo puni energije?

Životna energija je po naravi električna. Živčani impuls je energija koja se može izmjeriti kao što se mjeri električna energija: može se izmjeriti jakost sile, moment sile, brzina protoka kroz vodič. Da bi tijelo funkcioniralo, mora se u njemu dešavati stalna izmjena tvari koju pokreće energija ali sama izmjena stvara energiju i sama tvar je energija.
Punimo se energijom na više načina i na više razina: uzimanjem hrane, izlaganjem suncu, disanjem i međusobnim odnosima.
Da smo puni energije znamo kad se osjećamo poletno, zdravo, snažno i radosno.
Zdravlje nije samo odsustvo bolesti nego i stanje poleta, snage, želje za životom, pozitivnih osjećaja.
Radost i unutarnji mir su osjećaji po kojima prepoznajemo stanje dobroga, tako bi se trebali osjećati kad nas pitaju: kako si, a mi kažemo da smo dobro.
Tada smo puni energije, kad smo siti, napojeni, osjećamo se zaštićeno i sigurno, prihvaćeno, voljeno, zdravi smo, mišići pun snage, svjesni smo svoje energije , osjećamo mirnu radost (kao mačka koja se izležava na suncu)
Suprotno mirnoj radosti, nemir i nezadovoljstvo osjetit ćemo i kad smo gladni i žedni li imamo drugu fiziološku potrebu koja traži da bude zadovljena. Glad nas pokreće da potražimo hranu. Nemir i nezadovoljstvo su i signali tijela kojima nas ono podsjeća da ga treba zadovoljiti, signali koji pokreću na akciju (u protivnom bismo vegetirali, ne bi se makli s mjesta).

KRAĐA ENERGIJE prema tome, mogla se pojednostavljno definirati kao sve ono što nam čini da se ne osjećamo radosno i što nas uzemirava iako smo zadovoljili fiziološke potrebe i trebali bi se osjećati dobro.

Krađu energije prepoznat ćemo po tome što se uz određenu osobu osjećamo ne-dobro, ne-radostno, ne-smireno.

TIPOVI KRADLJIVACA
Ima više načina na koje ljudi jedni druge izbace iz mirne ravnoteže i jedan drugome izazovu neugodu ali se mogu svrstati u dva tipa:
PRVI TIP (neurotski tip) Osobe kradu energiju igrajući neku od uloga kojima se služe da bi dobili pažnju i emociju druge osobe, ali toga nisu svjesni i ne rade to namjerno nego rade dok ide. Kad više ne ide osoba može osvijestiti i shvatiti što radi drugim ljudima, može to prestati raditi i naučiti kako se na bolji način obraćati. Takva osoba može osvijestiti činjenicu da krade ali joj to teško pada, jer lakše je krasti nego raditi.
DRUGI TIP: osoba otima i uzima i pri tome misli da na to ima potpuno i legitimno pravo, da joj pripada energija drugih ljudi. Takve osobe se ne mogu promijeniti, one su takve kakve su. One ne vide da rade nešto nepošteno i ako i vide baš ih briga, uopće im nije stalo do drugih ljudi.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
arwen dor je napisao/la:
Definicija energije: što je to uopće energija? Kako znamo da smo puni energije?

Životna energija je po naravi električna. Živčani impuls je energija koja se može izmjeriti kao što se mjeri električna energija: može se izmjeriti jakost sile, moment sile, brzina protoka kroz vodič. Da bi tijelo funkcioniralo, mora se u njemu dešavati stalna izmjena tvari koju pokreće energija ali sama izmjena stvara energiju i sama tvar je energija.


Možda je odgovor na ovo drugačiji, te ta druga mogućnost možda sve mijenja iz temelja. Naime, što ako je ta životna energija koja je električna samo energija lažne ličnosti - ne i čovjeka? Koja bi to tek bila manipulacija, da nas je netko uvjerio da smo nešto što nismo, a time i sakrio sitnicu da smo mi sržno djelovi ovog kreiranog lažnog svijeta upravo tim električnim djelom. I kada tako promatramo događanja - onda se svašta nešto mijenja u percepciji, ali i u našim rekacijama.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 1:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
mijenja, mijenja..ali mislim da bismo se za početak molgi zadovoljiti lekcijama za početnike, a to je da naučimo što s energijom lažnog ega, i kako prepoznati njegovo funkcioniranje i njegove obrane.
a to je druga lekcija.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: uto jun 12, 2018 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ne zamjeri što ću ti se ubaciti u topik - voljela bih da nastaviš s tim što si nazvala lekcijama. (Unatoč onome što ću reći.)

Ako imamo u vidu ili nam na pamet pada posve realna mogućnost - da smo, u manjoj ili većoj mjeri (po navici, namjerno ili potpuno afektivno), svi mi bar nekad muljatori - nema neke pretjerane potrebe "gubiti vrijeme" na traženje muljatora oko sebe. Ako svi mi imamo tog nekog muljatora u nama samima, čini mi se da bi bilo konstruktivnije obraćati pažnju na to da radije prepoznamo muljatora u sebi samima kad otvori usta da se oglasi ili se već oglasio. Tu definitivno ne trebaju neka osobita znanja o "višim sferama" (bili to denziteti, koše, rakšasa-hani ili devahani, ovojnice ove ili one...).

Naime, ako čovjek previše pažnje obraća na takvo traženje među ljudima s kojima stupa u kontakte, prijeći će mu u naviku da "empatira", mislit će da empatira dok će pri tome ignorirati posve mogućnost - čak, vrlo vjerojatnu mogućnosti da: projicira.

A ima i jedna druga caka u toj priči: smuljati se može samo drugog muljatora (pa živio isti i u uvjerenju da on to "nikako nije", ne bi ja to, di bi ja to). Pa bi zato i bilo bitno razazna(va)ti muljatora u sebi...
Fakat se većina "krađa energije" odvija - ili simptomatično ju mnogi najprije osjete - na toj nekoj "električnoj" razini, što znači da je priroda muljatorstva "električna"? Na stranu i radosti i opažanja ljepote i dobre emocije, pokušaje manipulacije se najjednostavnije otkriva, da ne kažem detektira upravo poznavanjem "muljatora u sebi". On je taj koji namah odmah reagira - električno. (Nazvali mi "muljatora" i "lažnim egom".... ili kako god.)

Sve to skupa bi moglo ukazati na mogućnost da se svoja vlastita sklonost (ako se prihvati da ju svi ljudi imaju) k muljanju može protretirati kao "senzor" i kao takvome joj i pristupiti (u sebi).

Tako, čini se da ljudsko biće ima na raspolaganju nekoliko novootkrivenih mu sposobnosti: pomoću svog "muljatorskog" senzora tragati za mutljažama, pomoću svoje sposobnosti da laže - pretvorene u senzor - otkrivati laži, pomoću vlastite sposobnosti da izmanipulira nekoga (a fakat svi ljudi sve to imaju, koristili ili ne, držali to na uzdi ili ne) - detektirati kad se njime pokušava manipulirati ili već debelo i manipulira. Mada, meni se čini da je konstruktivnije i pametnije, tog "muljatora u sebi" na gornji redefinirajući način "upregnuti" i njegove detektorske sposobnosti iskoristiti u posve druge svrhe. Bitnije.

To što ljudsko biće ima neke "sposobnosti" (ovdje prozvane takvima) - uopće ne znači da ih mora upotrebljavati na uobičajeno shvaćene načine: nekim manipulirati, lagati... I naravno, to (na žalost) ne znači niti da u svijetu nema masa ljudi koji - potpuno podloženi njima - te "sposobnosti" izražavaju na poslovične načine. Konačno, kad nije prepušten sam sebi i smišljanju mutljaža, dobro upregnut "detektor" može jako dobro izdetektiravati - koga on to zapravo mulja ili pokušava muljati? To hoće reći: koga u nama samima. Ta jedino sebi baca klipove pod noge.


Tu negdje, dolazi se do slijedećeg križanja. Naime, to što ja imam sposobnost detektirati svašta nešta - u svakom kontaktu ili komunikaciji - šta ću učiniti sa svim tim detektiranim? Na kraju krajeva, možda je moja empatija, ipak, ipak tek puka projekcija? Jedini način "provjere" je direktna konfrontacija.

I onda se postavlja pitanje: koji su motivi za jednu takvu konfrontaciju? Imaju li se sredstva stvar dovesti do zadovoljavajućeg rješenja?
Ili se fakat sve svodi na vlastito osvještavanje dublje zakopanih osobnih antagonizama, da ne rečem "dodatnih sklonosti mutljažama"... Pa bi tu može biti zavrijedila ona: pametniji popušta.

I shvativši ili prihvativši upravo tu, okej, ako sam već popustila - što bi poslovično valjda onda značilo i da sam bar malo pametnija (što je zapravo posve nebitno, i tek je frazeologija), svoju pametnijost (što zapravo može biti i mutljaža svoje vrste) bih mogla potvrditi konstruktivnošću? Ako moj manipulator pokušava mnome manipulirati zato što je "pod vlašću" manipulacijskih (i inih) sposobnosti umjesto da on (bude taj koji) upravlja njima na način da im je dopustio da se izraze na jedini im mogući konstruktivan način, onaj detektiranja (kao neka vrsta čula), kako bi na njega djelovalo insistiranje na direktnom konfrontiranju?
Mogu li se ja onda praviti da ne vidim njegove laži i pokušaje manipulacije? Naravno da mogu. Mogu ih totalno zanemariti i prema njemu se ophoditi kao da ih nema i kao da ih ne vidim. Ako je iole pametan (a jednom će biti), shvatit će i, iako možda još zadugo neće naučiti koristiti svoje (još uvijek nesvjesno) čulo na konstruktivan način, neće ga moći (bar tu više) koristiti ni na destruktivan - s obzirom da, ako vrijedi ono da tobom ne može manipulirati prepoznata manipulacija.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sri jun 13, 2018 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nije da baš nema veze s temom to što pišeš Nema veze s mojom idejom da nekim redom idem od početka dok ne stignem do točke osještavanja, ali, kao što je vidljivo, od te sam ideje odustala odmah na početku jer je očigledno da nikog ne zanima pa nema smisla.
Ionako to već negdje piše...

Što se tiče prepoznavanja muljatora u nama samima, istina je što kažeš, možeš vidjeti samo ono što imaš i sam, možeš prepoznati samo ono što jesi, ali ipak, ja mislim da je to najteži dio, najzahtjevniji. Upravo taj korak je ključan.
Da bi ga netko poduzeo mora imati svarno ozbiljan razlog.
Uhvatiti samog sebe u laži to je izuzetno teško, emiconalno teško. Puno je lakše praviti se da je to tako kako si do sada vjerovao, jer ako priznaš da sam sebe muljaš, mnogo toga ćeš morati promijeniti, morat ćeš izaći iz svoje zone komfora.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: čet jul 19, 2018 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Što mislimo o Svjetskom nogometnom prvenstvu?
O našim vaternima koji su pobijedili " za nas" kojima smo do neba zahvalni jer su "nama donijeli srebro", nema veze što su iskoristili prisustvo gomile za uplitanje pjevača kojeg nisu smjeli uplesti...
Gomilu je lako pokrenuti oko nekog cilja oko kojeg se ne mora puno razmišljati a poslije bi trebalo biti lako njome upravljati...
Pa se pitam, bi li ta gomila slijedila te vatrene da su započeli nešto što inače ljudi iz te gomile ne bi radili? Možda ipak ne bi?


Slušam danas stariju gospođu kod frizerke, frizerka joj pravi hladnu trajnu na viklere a ona komenira penal, vidi se, gledala je utakmice i zna što je penal i sudačka nepravda. Divi se heroju koji će svu mukom zarađenu zaradu dati djeci u svojem gradu za kupnju školskih knjiga.
Zgodno.
Kupiti knjige djeci, to pali. Uzeti dijete s posebnim potrebama na pozornicu, to pali. Humanost na djelu. Veliki humanitarci. Zgodno. Na to se lako padne. Hajd ti sad reci da su đubrad jer poklanjaju knjige, dižu na pozornicu dijete s oštećenjem, hajd ti sad reci da su đubrad generalno? Tako se rađa fašizam. Kad se bojiš reći da se ne slažeš , da to što govore nije istina.

Strah.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: pet jul 20, 2018 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
arwen dor je napisao/la:
Što mislimo o Svjetskom nogometnom prvenstvu?
O našim vaternima koji su pobijedili " za nas" kojima smo do neba zahvalni jer su "nama donijeli srebro", nema veze što su iskoristili prisustvo gomile za uplitanje pjevača kojeg nisu smjeli uplesti...
Gomilu je lako pokrenuti oko nekog cilja oko kojeg se ne mora puno razmišljati a poslije bi trebalo biti lako njome upravljati...
Pa se pitam, bi li ta gomila slijedila te vatrene da su započeli nešto što inače ljudi iz te gomile ne bi radili? Možda ipak ne bi?


Slušam danas stariju gospođu kod frizerke, frizerka joj pravi hladnu trajnu na viklere a ona komenira penal, vidi se, gledala je utakmice i zna što je penal i sudačka nepravda. Divi se heroju koji će svu mukom zarađenu zaradu dati djeci u svojem gradu za kupnju školskih knjiga.
Zgodno.
Kupiti knjige djeci, to pali. Uzeti dijete s posebnim potrebama na pozornicu, to pali. Humanost na djelu. Veliki humanitarci. Zgodno. Na to se lako padne. Hajd ti sad reci da su đubrad jer poklanjaju knjige, dižu na pozornicu dijete s oštećenjem, hajd ti sad reci da su đubrad generalno? Tako se rađa fašizam. Kad se bojiš reći da se ne slažeš , da to što govore nije istina.

Strah.




Sto se tice Svjetskog prvenstva, to bi bilo ono sto bi Gurdijef rekao "masovna hipnoza". Kako na lokalnoj tako i na globalnoj skali. Da istina je kada uvidis koliko je lagano ogromnim brojem ljudi manipulirati. Tako da je to samo dokaz da se jedan rat izrodi u roku par dana. Taj docek je tolko bio ekstreman i pretjeran da ja nisam mogao vjerovati sto sam gledao na telki, a kamoli da bi otisao makar sam iz Zagreba. Koliko znam tamo je bilo svakavih od onih koji ne prate nogomet, do onih koji su se dosli naslikavat, do onih kojima je to trenutno IN. Najmanje je bilo onih pravih navijaca koji zive takav zivot opcenito. Ne mogu reci da i sam jednim djelom nisam uletio u tu hipnozu gledajuci utakmice i navijajuci, jedino sto sam onako skiljio na oko i vidio da me nosi nesto strano.

Kada vidis nesto takvo onda te na neki nacin i moze biti strah kada vidis kako to djeluje i kako brzo se napravi kaos.

Jos kada vidis kako mediji pisu sve to i nabrijavaju, sa nekom schemom tipa vratili su ponos i takve pizdarije. A da se nitko nije upitao ciji ponos, sto je ponos i kako im je oduzet ponos i sa koje strane.

Isto tako da se ljudi dice sa necim tudim, kao rezultatom tih igraca, koji nije njihov......

Eh taj pjevac im je uletio ko sjekira u med, jel eto imas par brdana u repki kojima je to odlicno, mislim da im je to ostalo od one starije generecije kaj su slusali cajke. Bez obzira sto "taj" igrac je najbolji na svijetu, okus za muziku je odvratan, pa se tako onima kojima je to bilo potrebno odlicno potrefilo.


Uglavnom hipnoza je uspjela, bas me zanima kako u drugim zemljama na ovoj planeti.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub nov 24, 2018 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mislim da su s onim pjevačem htjeli testirati da vide do kud se može. Hoće li se tko buniti. Tko će se buniti.

Druga je zanimljivost toga ljeta bio sprovod pjevaču. Svaka njemu čast i slava, da me tko krivo ne shvati. Ali...
Čovjek nije bio pjesnik. Pjevap je tuđe pjesme. Ne baš dobrim glasom, ne baš posve čisto. Kažu, taj čovjek je sve nama dao. Jes, dao, a nije naplatio? Tih se dana nitko nije usuđivao reći da nije volio njegove pjesme. Da ne vidi veliku umjetnost na djelu. Ne možeš protiv tolike gomile.
Bio je to još jedan događaj za koji može se reći testira masu. Do kud se može ići. Što se može postići?
Koliko je ljudi željno masovnih događanja. Koliko će ljudi doći na skup?
Vole ljudi okupljati se u velika jata. Kao što se ptice okupljaju. Posebnu snagu daje gomila. Čovjek osjeti dio nečega, osjeti da je na svojem mjestu. Da ima smisla njegov udio u događaju. Kao da je mala kap, na pravom mjestu...kao u slapu..I teče, teče, teče jedan slap, što u njemu znači moja mala kap. (kratim malo) Taj san u slapu da bi mogao tkati, i moja kaplja pomaže ga tkati

Možda to netko vrši nekakva istraživanja o ponašanju ljudskoh masa i gomila? Da vidi što će se dogoditi, koja kvaliteta i količina vijesti je potrebna da pokrene koju količinu ljudi. Koliko su se ljudi u stanju potruditi, koju cijenu su spremni platiti da bi bili dio gomile. Koncerta, utakmice, dočeka ratnika koji prolaze ispod slavoluka, pogreba...možda i rata...čega sve?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub nov 24, 2018 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
kod nas prosvjedi nikako da krenu. Pitanje je što pokreće mase na ulice Pariza i drugih metropola. ŠTo je pokrenulo mase na prosvjede protiv globalizacije o kojima naše novine nisu izvještavale.
Naše novine imaju ponekad čudan odabir tema o kojima neće reći ni riječ. Zanimljiv, rijedak, siguno i važan u kontekstu klimatskih promjena je i nedavni događaj kojega su hrvatski dnevnici i novine preskočili, kao a se nije dogodio, a susjedi su o njemu izvještavali. Kiša u pustinji. Deve zapele piejsku natopljenom vodom. To nije bilo zanimljvio?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub nov 24, 2018 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz