Sada je: čet mar 28, 2024 11:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: sub jun 14, 2014 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kartikeya je napisao/la:
Ovakav tip istine se nije smio i nije mogao prenositi iz prostog razloga što je nevjerovatno da bi bilo istinito, ljudi nisu bili spremni na to.


Izgleda mi kao da još uvek mnogo stvari koje znamo u duši ne mogu biti rečene kako treba, valjda su to sve stvari kojima još uvek nije došlo vreme. A ako ih probamo izraziti pre vremena, em ukaljamo ideju, em sebe izložimo napadu, najviše kroz spinovanje - što se koristi kao poluga za to "lomljenje duše". Jednostavno, u ovoj realnosti još uvek nema neophodnih gradivnih elemenata, ni mi sami nemamo dovoljan misaoni nivo da ih provarimo kako treba i ostanemo dovoljno učvršćeni u razumevanju tako da ono ne bude podložno spinovanju, u glavnom zato što smo često u nekom mentalnom haosu. Zato je možda bolje još uvek ne izražavati neke stvari ni samom sebi, i ne činiti ih podložnima debati, jer je debata o stvarima koje su domen "viših centara" "nižim centrima" njihov teren i veoma bitna poluga manipulacije. Komplikovanije je od ovoga, ali mislim da ćeš me razumeti.

Konkretno je ovoj ideji vreme došlo, pa se sad može opušteno o tome što je super stvar.

Zato - mir, strpljenje i lagano :)

Inače, čini mi se da se postavlja disproporcionalno mnogo pitanja o "smislu i pozadini Velike Igre" u odnosu na ono "kako dalje" ... pa, mogli bi malo i o tome :angel4:

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: sub jun 14, 2014 1:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Valjda? je napisao/la:
Kartikeya je napisao/la:
Ovakav tip istine se nije smio i nije mogao prenositi iz prostog razloga što je nevjerovatno da bi bilo istinito, ljudi nisu bili spremni na to.


Izgleda mi kao da još uvek mnogo stvari koje znamo u duši ne mogu biti rečene kako treba, valjda su to sve stvari kojima još uvek nije došlo vreme. A ako ih probamo izraziti pre vremena, em ukaljamo ideju, em sebe izložimo napadu, najviše kroz spinovanje - što se koristi kao poluga za to "lomljenje duše". Jednostavno, u ovoj realnosti još uvek nema neophodnih gradivnih elemenata, ni mi sami nemamo dovoljan misaoni nivo da ih provarimo kako treba i ostanemo dovoljno učvršćeni u razumevanju tako da ono ne bude podložno spinovanju, u glavnom zato što smo često u nekom mentalnom haosu. Zato je možda bolje još uvek ne izražavati neke stvari ni samom sebi, i ne činiti ih podložnima debati, jer je debata o stvarima koje su domen "viših centara" "nižim centrima" njihov teren i veoma bitna poluga manipulacije. Komplikovanije je od ovoga, ali mislim da ćeš me razumeti.

Konkretno je ovoj ideji vreme došlo, pa se sad može opušteno o tome što je super stvar.

Zato - mir, strpljenje i lagano :)

Inače, čini mi se da se postavlja disproporcionalno mnogo pitanja o "smislu i pozadini Velike Igre" u odnosu na ono "kako dalje" ... pa, mogli bi malo i o tome :angel4:


Svi do jednog smo utopljenici koji očajno traže spas, kao takvi nismo u stanju nikome pomoći.
Ovu mračnu kreaciju stvorila su vrlo moćna i inteligentna bića kojima po moći nismo dorasli. Demolirati i pročistiti ovu kreaciju mogu bića sa još višim moćima i inteligencijom, to je i za njih ogroman posao jer se ovdje radi o jednoj vrsti talačke krize.
Vječnost je jedna od odlika duha ali biti vječan u materijalnom okruženju gdje iznova i iznova kroz bezbroj inkarnacija
patiš je prokletstvo.
Zamislite situaciju da Vas netko pretvori u neiscrpnu bateriju prazneći Vas i puneći neograničeno mnogo ciklusa.
Nemali broj duša se uslijed te traume predao silama tame što im ne zamjeram jer naprosto nisu vidjela izlaz, sa njima je priča završena, njih se ne može kazniti niti bi se bilo koga trebalo kažnjavati za počinjeno jer nemamo svi jednako visok prag boli uslijed kojeg se donose ovakve nesretne odluke.
Pitam se tko će svima koji ovdje koegzistiramo nakon pada matriksa nadoknaditi i proživljene traume i patnju koju nismo prouzročili već smo kkolateralne žrtve nečijeg neuspjelog eksperimenta.
To će ostaviti vječni ožiljak kako na nama tako i na Božanskom umu.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: sri okt 01, 2014 8:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
matrix nikada nece pasti,
On postoji i postojace sa samo jednom svrhom a to je da se dusa iz njega izbavi kroz iskustva.
Kad bi svet bio savrsen mi nikad ne bi napredovali vec bi ucmali u savrsen svet i duse bi zakrzljale.
'trnovit je put do uspeha' u nasem slucaju 'do konacnog sjedinjenja sa kreatorom,bogom,jednim,svemirom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto aug 16, 2016 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Sve je bilo zapisano i znalo se.
Jer neki su mogli videti sve šta će biti i za hiljade godine jer to nije za hiljadu to je sada, tu je ko hoće da vidi i cuje nudi mu se.
I to je vidjeno i ko ide protiv toga ide protiv Jednoga.
Jer istinu niko ne može pobediti, ona pomera planinu.
Promenili su tok dogadjaja što će se zbiti.Jer jedan je čovek što ga čekaju svi hiljadama godina što su ginuli pravednici za njega hiljadama godina.I zakon Jednoga im ga je poslao.
A taj što je poslat čuvan je od početka da kada bude ubačen vidi kroz patnju ljudi obmanu. A video je tako što je tražio bezuslovnu ljubav medju ljudima po sećanju da ona postoji, jer on se seća nje.
I što ju je više tražio ljudi su ga gurali od sebe a on ćutao i trpio , plakao reku suza i molio se, i tako se čistio dok mu se Jedan nije obratio da ga pobednik može razumeti i popeo ga je na vrh sa dna, telo mu je na dnu a um na vrhu i dao mu vlast nad svime a za uzvrat tražio da ga volite.
A on Jedan je svaki Čovek.
I to vam je novi početak, da zavolite jedni druge.
To je vaša dužnost prema zakonu jednoga, ljubav.
Jer pre toga noge su vam bile vezane. Niste mogli ići gore ljubavlju, jer ste dužni bili i na vašu stepenicu se drugi penjao.
Trgovali su ljudi ljudima ko svinjama. Klali su vas a da ne znate.
Zaista vi što ste sada živi skupo ste plaćeni. Ogromna patnja ljudi je bila da bi se lanac pokidao.A taj jedan sto ga je pokidao vodi sa sobom sve one koji su mu praveći med hiljadama godina pomagali.
To su sveti ljudi i obični, pravednici,deca ugnjetavani, oni koji su poslednji njegovi su i kroz vas oni vaskrsavaju telom.
Jer telo pravi posledicu, vi ste posledica njihova.
Zaista blago onima što nisu prodali svoje pretke za cokoladnu bananicu.

I znajte da ovo ovde jeste dno ali je dno i temelj od koga sve ide gore. I da je Jedan i gore i dole i da vlada odakle hoće.
I da sa dna može promeniti celu piramidu i sve što vladaju u njoj.
To je moć Jednoga i zakona iz njega i on jeste ljubav bezuslovna, samostojeca, večna, nedokuciva. I on vas zove sebi, gore na vrh.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto aug 16, 2016 4:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pedjos je napisao/la:
matrix nikada nece pasti,
On postoji i postojace sa samo jednom svrhom a to je da se dusa iz njega izbavi kroz iskustva.
Kad bi svet bio savrsen mi nikad ne bi napredovali vec bi ucmali u savrsen svet i duse bi zakrzljale.
'trnovit je put do uspeha' u nasem slucaju 'do konacnog sjedinjenja sa kreatorom,bogom,jednim,svemirom...
=D>
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz